Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

petronuska
20. jún 2008

Dobre rano preji 🙂
Mamartinka zatim bydlime na Navan Road, ale snazime se dostat baracek v Clonee. Coz je vsechno stejne blizko. Hlavne kdyz ma clovek auto 😉 Jinak jsem tady asi 19mesicu zatim a stihla jsem toho docela dost za tu dobu 😀
Mishka ve ktere jsi byla nemocnici ty? Ja jdu do Holley street (nebo tak nejak). A normalne mam prvni prohlidku az pristi tyden v utery, kdy budu v 18tt. To je des. Ale byla jsem si v Praze u sveho doktora asi pred 14 dny zjistit aspon, jestli to vypada vporadku, miminko se hybe a je tam jen jedno 🙂 Tak me to trosku uklidnilo. Ale zacinam byt pomalu nervozni z pristiho tydne, ani nevim, co me poradne ceka....

krasulka
20. jún 2008

Ahojte zienky, petra ja ti moc neporadim, som z druheho konca Irska.. ☹ ☹ ☹

baby predstavte si vcera som bola v praci, od 4 do 11..aj dnes tak idem... a robim v kase. A sef mi povedal, ze tie gumy co mame pod sebou na dlazke, aby som vyniesla vom a umyla..A ja mu hovorim ze ja nemozem nosi t tazke, ved cakam babo, a tie gumy su paradne tazke uz som ich parkrat tak umyvala a mala som co robit aby som ich vytrepala von..a on mi povedal ze jeho to nezaujima, ze ich mam vynosit...TAk nastastie mi cih kolega vyniesol a ja som ich len umyla..ale normalne ma nasral.....Ako to vyriesit? Maju tehotne od zakona nieco co ich chraniv zamestnani proti takymto pracam, ktore by mohli ublizit babetku? Normalne som s tym nemala problem, ale doma nedviham ani tasku s nakupom, hlavne teraz ked som este len v rannom stasiu a v robote sa mam natahovat?

etuska
20. jún 2008

krasulka-tak to je chrapun 😠 😠 😠 -normalne to nastvalo aj mna 😠 ,urcite je to osetrene v nejakom zakone,tak skus posurfovat.

petronuska
20. jún 2008

Krasulka delas v baru nebo restauraci? Ja jsem do minuleho mesice delala jeste pri me praci v restauraci, tak jak jsem rekla, ze jsem tehu, tak me nenechali nosit pomalu ani talire 😀 Tak ani nevim. Pripada mi spis, ze se taky k tehulkam chovaji daleko lip. I kdyz v tech barech a restauracich jsou hodne pitomi lidi...

mishka711
20. jún 2008

petronuska no tiezv holles street su tam velmi mile midwifes budes spokojna len ostava maximum 2dni no krasulka mas priblbleho sefa teda nedvihaj nic kasdli nanho rob len kasu a fu.. him 😀

krasulka
20. jún 2008

petronuska robim na pumpe 😖

etuska
20. jún 2008

mishka 😀 😀

petronuska
20. jún 2008

Holky tedka jsem si vas trosku v rychlosti docitala, par stranek zpatky. Ale v praci to vypada, ze nic nedelam, tak to trva 😅
Jinak krasulka ja kdyz jsem zjistila, ze jsem v tom, asi 8tt, tak jsem taky nevedela, co delat. Byla jsem u GP, kde mi akorat potvrdil, ze jsem v tom a co mam a nemam jist a tak. Pak jsem se musela objednat do nemocnice a tam me objednali az tedka na utery. Ale mezitim jsem jela domu a sla jsem si tam na gyndu aspon potvrdit, jestli je vse ok. Nejsem v cesku uz pojistena, ale akorat mi udelal utz a dal mi fotku a platila jsem jen 510KC. To jsem cekala, ze to bude daleko vic.
Tady privatne nejdu, ale prej by to melo byt taky ok. Uvidime...

mishka711
20. jún 2008

ved co stakymi blbcami no nie petronuska ja som tu chodila aj na polsku cliniky checknut baby na 3d a tak....

petronuska
20. jún 2008

mishka kdyz ja ty polaky nejak nemusim.... 🤐 No uz mi zbyva do te kontroly jen 4 dny, tak to vydrzim. A uz tu melo deti tolik zenskejch, ze to zvladnu snad i ja, ne? 🙂 Aspon nemam zadne problemy a tak, takze me to zase na jednu stranu ani tak nevadi. U kamosky jsem si dala minuly vikend okolo pasu takovej ten odposlouchavaci pristroj, kde jsem slysela, jak se male hybe, tak to bylo super 😵

krasulka
20. jún 2008

mishka, prosim ta ako to funguje na tej polskej klinike? Tam sa plati nieco? JA mam aj medical card? Funguje to tam nevies? Lebo zevraj aj v galwaz uz je polska klinika nejaky mesiac otvorena tak aj ja by som isla tam. VElmi by som chcela vysetrit, nech mi aspon kuknu ci je to tam kde ma byt.

mamartinka
20. jún 2008

caute dievcence.ako sa mavame?dnes nam tusim pocasie vyde.neviete kedy ma nadina prist?majte sa.

annaola
20. jún 2008

babulky, tak sa mi to pekne pocuva,o babatkach v brusku,chcela by som si to zopakovat a citit to kopkanie a hemzenie.ale fakt to vyzera v nedohladne, lebo sme si trocha pozistovali vselico o cenach v stavebnictve a domcek bude stat iba ked sa aj ja zamestanam a zarobim aspon 1500.(ponukajte 🙂 )ale mam pozitivne spravy okolo Tomiho skolkarenia(3x tuk na drevo) tak snad vsetko vyjde ako planujeme. xi.. ked som bola tehotna, mala som uzasneho lekara v ba, ktory mal tusim 90 rokov a odmietol mi urobit fotku zo sona- ze on take komercne zalezitosti nerobi 😲 .a ani mi nikdy neukazal co robi v brusku, ze prvorodicky to nemaju vidiet ani vediet pohlavie.
petronuska, to budes mat maleho strelceka, tomi sa narodil 9.12 ale mal sa 12.12.najhorsie na tom termine je, ze nemozes jest vianocnu kapustnicu( ak budes kojit) ☹ ,ja som vtedy som trpela ako kon.ale taky nadherny zivy darcek sa len tak nevidi 😉

petronuska
20. jún 2008

Tak jsem se vratila ze shopu a privezla jsem si tunakovou bagetu ;o) a porci opecenych brambor 😝
Jo my jsme meli termin na 13. dec, ale v Praze mi rekl, ze je to o tyden starsi, takze asi to bude kolem toho 6teho. Uvidime, co mi reknou tady. Ale stejne se to meni... Aspon se to nenarodi na vanoce... 🙂

xena22
20. jún 2008

Caute,tak ja som sa dnes cely den snazila dovolat a objednat na ten ultrazvuk,zdivhla i to jenda zenska,povedala moment a vykecavala sa tam zrejme s kolegynou,rozumela som vsetko,preberali co mali na obed,s kym sedela a co on povedal a co ona povedala,co on jej nato a co ona jemu na to a ci mu nemala radsej povedat nieco ine ,skoro ma porazilo,nakonec ze volam na zle cislo,vraj ultrazvuky pre tehotne sa uz objednavaju samostantne na novom cisle a zlozila 😀 Minula som si cely kredit 😠

Petronuska aj ja pojdem k dr na slovensku,nech mam aspon aku taku istotu,ale uz to bude dost neskoro,tiez nejaky 16-17tt tak neviem...nic ine mi nezostava,len ze by som verila prirode a vsetko bude tak ako ma byt 😉

Krasulka mala by si zmenit zamestnanie,teda neviem ako to je tuna,ale viem ,ze na sk neradi vidia na pumpe tehotne zeny,ono sa to nezda,ale je tam hodne vyparov,aj ked to volne nosom necitis ☹ A este ked mas sefa take hova... tak si najdi nieco ine,kym na tebe nie je vidno,ze si tehu 😀

Ja som zostala doma,prdim na prachy,ved sa este v zivote narobim dost!A planujem si zostat doma aspon najblizsich 5 rokov,viem ze nic moc neodlozime,ale kaslat na to,prve dve deti som si velmi neuzila,tak toto tretie bude benjamin 😉 Snad nepomrieme od hladu 😀 aj ked mne by trosku hladu nezaskodilo 😀

krasulka
20. jún 2008

xena 😀 😀 😀 ja sa vzdy nasmejem ako ty pises 😀 😀 😀

tak ja som dnes tiez nasla na nete v Castlebare, co je asi 20 km od nas, centrum pre tehotne, kompletna sarostlivost, ultrzvuk vsetko..tk v pondelok tam chcem ist osobne a opytat sa ci by ma zobrali. Dufam ze hej, chcem vediet ci je vsetko v poriadku.

S tou pracou...my sme brutalny zapadakov takze tu pracu najst to je za trest...ale uvidim, mozno ostanem doma abudem iba robit nechty gelove, aspon nejaka koruna.

petronuska
20. jún 2008

Krasulka a kde bydlis? Dojizdelo by se ti blbe nekam do prace? Mas auto?

krasulka
20. jún 2008

petronuska, ja byvam v strasnom zapadakove na zapade. Vola sa to Ballinrobe. 40 km od galway. Auto mame ale na nom jazdi muz do prace. Neviem ako by sme to vymysleli. No idem sa teda vychystat a idem do prace, tak zelam pekny zvysok dna. pa pa

xena22
20. jún 2008

Uff tak som sa tam koncene dovolala,pani bola sice velmi mila,ale zato ma objednala az na 29.augusta 😀 ,ale je to aj moja chyba,ze mi padla zrovna dovolenka na ten termin co by som mala ist,12tt ukonceny budem mat 6.augusta a bola neoblomna,ze 4eho je velmi skoro...nevadi,nejako bude.

Krasulka,ked mas moznost robit z domu,tak to by som brala.Jedna polka tu robi nechty gelove a celkom sa jej dari,aj ja som si dala asi dva krat urobit,ale ja mam svoje nechty velmi makke,hlavne pri nechtovom lozku,mne sa to stale odlepovalo a to som si ich davala robit uz aj vselikde inde,ael stale to malo ten isty efekt,tri dni pekne a potom sa mi same dali davat dole 😠 Svoje nechty mam pekne,ale nekvalitne,cize nenarastu dlhe 😖 Robis nechty aj sama sebe?

xena22
20. jún 2008

Krasulka az teraz pozeram,ze ty cakas prve,neviem preco som si myslela,ze mas doma uz jeden ks vlastnej vyroby 😀
Daj vediet ako si pochodila s tym objednanim u dr...

petronuska
20. jún 2008

Krasulko tak jedine nekam dojizdet busem a nebo delat doma. Ale aby to nebylo tezke delat nehty v male vesnicce, kde neni tolik lidi. Ale zacatky jsou vzdycky tezke ve vsem.

Ja jsem chodila na nehty v cesku, ale taky mam ty svoje mekke a kdyz jsou o neco delsi, tak se mi roztrepi a polamou. Takze ty umele mi stejne nedrzely 😠 a kolik penez jsem do toho vzdycky dala. Ale musim rict, ze tedka se mi nehty o hodne zlepsili, asi jak jsem tehu. Mam je tvrdsi a i delsi. Kdo vi, jestli to zustane i po porodu 😒

petronuska
20. jún 2008

xeni vy jste se snazili o male nebo to prislo jako prekvapeni? 😉

mishka711
20. jún 2008

K TYM NECHTOM NO JEDNA ZNAMA HLADALA MODELKU A NEMOHLA NIKOHO NAJST VLASTNE BY STE MALI ZADARA NECHTY NASTASTIE MOJE NECHTY SU DOBRE vzzdy som ich mala tip top upravene ale ako dosiel maly bohuzial su na kratko nie sice uplne ale su a lakovanie no som rada ze sa mam kedy v klude najest atak no teraz tu mam mamu ale mozno ma to este chyti robit si nechty tiez som mala umysle robit nechty mala som aj jednu akazku vycackat nechty 17tim pupertackm kym som skoncila som bola K O a chrbat ma bolel jak svina ale to som nebola este tehu tiez vonat laky nic moc no ale doma si zoberte deticky strazit a bude ja som nad tym rozmyslala ale nakoniec nic som rada ze som aj tak .... 😀 Peta a vy ste planovali babo???

xena22
20. jún 2008

Petronuska mala som taky zachvev materinskych citov,ze sme si povedali,ze to skusime,este cez vianoce,ale vtedy to nevyslo,potom na chvilu zvitazil zdravy rozum,ratala som si plodne dni a chvilu to fungovalo,v maji som sa akosi preratala,ale nevadi...nebolo to nasilu planovane,ale kedze som nebrala hak ani inu antikoncepciu nepouzivala,tak som vedela,ze skor ci neskor sa to prevali 😀
Vzdy som chcela tri deti,len stale som si hovorila,ze este mame cas,chcela som tak po 35ke,ked chlapci podrastu,ale asi to malo byt inak 😉

petronuska
20. jún 2008

My jsme meli v planu zacit na malem az tak pristi rok. Az by byl baracek a tak nejak trosku snad nasetreno.
Ale prasky jsem prestala brat pred rokem, protoze me desne bolela porad hlava a doktorka rikala, ze to mam prestat brat a ono to pomohlo 🙂 Ale nikdy jsem se nemusela v sexu hlidat, aby to neskoncilo ve mne, takze se to nekdy nepodarilo. Ale byla jsem pred tremi lety na operaci s vnitrkem a doktor mi rikal, ze bude tezsi otehotnet, tak jsem se ani tak nebala 🙂 No a kdyz jsem to pak v April nedostala skoro 14dni a bylo mi porad nejak divne, prsa me desne bolela a ani na alkohol nebo kavu jsem nemela chut, tak jsme koupili test a tam byly dve carky 😎 Takze ze zacatku sok, jak to vsechno bude a tak, pak mi bylo porad blbe a furt se mi chtelo spat...no des...ale tedka uz je nam fajn a na miminko se tesime. Kdyby to bylo treba az pristi rok a neslo nam to, tak by jsme meli nerva a takhle uz je to udelane za nas 🙂

Uff, jsem se nejak rozepsala 😀 , ale svoji praci mam hotovou, tak tu tedka musim sedet a delat neco ze delam 😕 Tak snad me pusti o neco driv 😵

mishka711
20. jún 2008

xeni no mne budu stacit 2 boy and girl 😀 3su pre man moc 😒 ale kazda na kolko sa citi no nie???

petronuska
20. jún 2008

My bysme chteli tedka holcicku, ale asi to bude chlapecek. Uz se mi zdaly dva sny, uplne zive. V jednom, ze se mi narodil kluk a ve druhem jsem byla na 3D scanu a behalo tam detatko a kdyz se natocilo na me, tak mel maleho pindourka... Takze asi to bude kluk... 😀 Ale chtela bych aspon dve deti...a pak se uvidi, jak to budeme zvladat

mishka711
20. jún 2008

mne sa tiez snivalo o chlapcovi aj je ale som spokojna aj ked mi vyvestili ze prve bude dievcatko a uz mate aj mena???

xena22
20. jún 2008

😀 tak ja som mala v snoch vzdy len dievcatka 😀
Mishka ja som po prvom porode chcela jedinacika,do druheho ma dotlacil manzel a vtedy sa mi to zapacilo,ze ok tak tri 😀 Ale kebyze mam parik,tak ani nespekulujem 😀 to nikto nevie pri kolkych detoch zakotvi,segra chcela 4 a ma len dve,mala problemy a uz deti mat nemoze 😒 A ja si hovorim,ze toto uz bude posledne 😀
Ked mam pravdu povedat,tak na Sk by som sa na tretie neodhodlala nikdy,tak som aj rada,ze sme tu.

Mishka dnes ma aj objednali na prehliadku k Dr az na oktober,nechce sa mi ratat v ktorom tyzdni to zrovna budem,myslim tak +/- 23tt,nevies co mi tam budu robit???A dostanem vobec nejaku matersku knizku???Ked si tehotna lietala,tak od teba pytali nejaky doklad,alebo co???Ozaj a kde si kupovala tehu veci???Ty si tusim tiez prechodila zimu s bruchom...

Inak vcera som to uz povedala detom 😀 no ze by bolo nadsenie prveho stupna sa neda povedat,starsi to ma na salame a mladsi ziarli este to ani nie je na svete 😀 Stale mi chodi kontrolovat brucho a ubezpecuje ma,ze to je iba sadlo a nie babatko 😀

mishka711
20. jún 2008

Gabi no vsak uvidime 😀 no mali byt ti dat tehu knizku kd nie pytaj si ju lietala som bez v poho bez ziadnych potvrdeny pravdu povediac som letela len domou na scan svadbu a spet viac som neletela mali sme letet do Krakowa na svadbu to som bola v 7mom mes ale nakoniec sme nikam nesli ved s brusko vydrzat do rana alebo tak no a nechcelo sa mi uz no ze sadlo haha no bude prekvapeny teda neskor hihi tehu vecu no ja som si kupila len tehu rifle v H&M -Ku a inak nic viac mala som to stastie ze mikyny atak mi zakrili brusko takze som vela usetrila 😀 rifle nosim este niekedy ked chcem ist trosku slusne niekam oblecena proste stym natahovacim pasom neni vidiet ze su tehotenske a moje oblubene bohuzial neoblecem no zatial ne 😠 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre