Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
26. jún 2008

annaola-ja som niekde vycitala,ze Michaela nie je velmi stastne meno 😒 ,ale som z toho vykolajena,pohladam inde 🙂

Feng suei zaujima aj mna a tiez aromaterapia 🙂 Mrknem na ten link.No baby,ak som to podla tej Jonas. metody dobre doplnila,Miska mala byt chlapcek 🙂

xena22
26. jún 2008

Ja na tie mena neverim,podla mna meno nemoze ovplyvnit osud a hlavne charakter cloveka,to je podla mna dane uz vopred,tiez sice neuznavam,ked niekto nema meno este tyzden pred porodom...ale to s tym nesuvisi...

etuska
26. jún 2008

Xena- 😉
Baby,ja inac stale nemam hlas 😅 -blbe,lebo stale sepkam,hadam sa to coskoro upravi.
Blbne mi internet, nejde mi otvorit vela stranok a to som planovala posielat ziadosti 😠

mishka711
27. jún 2008

idem pozret tu tabulku ci vyde aj mne nieco 😀

xena22
27. jún 2008

Bola som si pre vysledky z krvi,dali mi to hned na recepcii,vlastne ani neviem ,ci je vsetko ok???Myslite ze by som mala zavolat?Zas nechcem stresovat,mischka ty si si telefonovala o vysledky,som z toho zmatena 😀

Inak toto pocasie ma uz stve,deti budu mat na prd prazdniny 😒 banujem,ze som ich nejako neposlala na Sk hned ,idu az koncom jula a ked to tu bude takto vyzerat,tak sa az zbesnime dom 😒

nadina
27. jún 2008

Ahojte,

tak uz sme naspat zivi a zdravi 😉
idem mrknut, co som necitala.
Erika - len ci Ti tie stranky neblokol zamestnavatel, ak to nejde v praci 😉

mishka711
27. jún 2008

Gabi nie nevolala som si prvy krat mi volalo lebo ich poplietli ci co a druhy krat som bola a nic iba ked som isla na dalsiu kontrolu som sa pytala ci je vsetko oka a ony ze ano keby bolo nieco zle volaju ti povedia sice ja som bola este aj doma na krvi predtym nez tu a tam som si bola pre ne a vsetko oka takze som bola kludna a inak ak som si robila test tak kamoska mi vestila s prstenom poznate to nie?/a vychadzalo dievcatko ale moj mazke hned ze to bude chlapece a mal pravdu mne sa potom snivalo o chlapcovi no som teda zvedava co komu vyde naozaj 😀 to pocko hrozne to fakt inak neboli ste niektora na dovce mimo irl uk na obciansky?asi by nemal byt problem ked sme v eu a tak kam xceme ist su v eu 😒 ???

krasulka
27. jún 2008

Ahojte, tak sa hlasim 😀 😀 😀

akurat vcera som sa rozpraval s jednou polkou a ona vie strasne vela informacii. A povedala mi ze od 3 mesiaca by som mohla dostat doma a tyzdenne budem dostavat 250 eur..tak ak by to ozaj tak bolo tak ostanem, lebo tych 250 eur plus minus mam aj vyplatu takze to budem mat to iste a budem doma pekne..Vcera som bola tankovat diesel takej starej a fuj tak mi ostalo zle z toho vyparu..no na tycku..jezis kua ako som sa lakla baby...zacal mi teraz piskat ten poziarny alarm, lebo som zabudla ze si opekam chleba a ako si tu pisem tak som na to zabudla...zacalo to jacat som vyskocila na rovne nohy 😀 😀 😀 😀 aj pes 😀 😀 😀

No tak uvidim mam sa stretnut s tou polkou a ona mi presne povie co pre to potrebujem aby som tych 250 eur dostavala a mohla by som byt doma, som strasne zvedava. 🙂

lenka1108
27. jún 2008

ahoj krasulka.tomu neverim.mojasestra robila az do teraz a to ma termin na konci jula lebo na matersku ak nemqas rizikove alebo ine problemy mozes ist mesiac pred porodom.a jej vypocitali z platu 220 e tyzdene.a to tam robila vyse 2 rokou.a potom by si mala maximalne do 6 mes.po porode nastupit naspat.ale ona tak skoro od babatka odyst nechce tak povedala ze po 6 mes.co bude doma da vypoved a bude dostavat iba to mesacne co dostavaju aj ine maminy.a stvrt rocne.to je vsetko...mozno tam kde byvas ty su ine pravidla ale pochybujem...zisti si to poriadne.papa

petronuska
27. jún 2008

Ahojky,
ja jsem to tu resila v praci taky takhle. Mas narok na materskou po 26tydnu s tim, ze se to pocita uz od te doby, kdy skoncis v praci pred porodem. Takze asi tak po 24 tydnech po porodu pekne zpatky do prace, protoze pak nemas nic zaplaceno, krome tech ctvrtletnich pridavku a jeste je pak myslim neco jednou rocne.

Takze u nas je v planu ze asi skoncim dva tydny max jeden tyden pred porodem (stejne ani nevis, kdy to na tebe prijde) a pak budu doma po tech 25, 24 tydnu. Nastesti mam dobrou praci, kde vetsinou sedim a do prace jezdim autem, takze to neni tak hrozne. Taky se mi asi nebude chtit tak brzy nechat miminko nekomu na hlidani (Ray nema maminku a nasi tu nebudou), ale z financnich duvodu si nebudeme moci dovolit, abych zustala doma. Jeste kdyz budeme platit hypoteku a kdovi, co jeste.
No ale muzeme byt radi tady aspon za neco. Kamoska ve Francii ma materskou jen 10 tydnu a v USA neni vybec. Tak to tu neni nejhorsi. 🙂

xena22
27. jún 2008

Krasulka a nemyslela ona nahodou podporu v nezamestnanosti?Ja som tiez o nicom takom nepocula,ale ak to bude aktualne daj vediet,mam tehotne kamosky ktore zvazuju ci byt doma alebo robit...
A mozne to je,ja mam tiez nejake polky v okolo,ktore mali vslijake vymozenosti 😉 a ked som si podala na nieco take ja,tak z toho nic nebolo,nemam v tomto stastie 😒

Petronuska neviem,ci to psychicky zvladnes nechat take male dieta cudziemu,ono je to uplne inak,ked to dieta uz drzis v rukach 😉 ved uvidis...nechcem ti brat iluzie,sama musis vediet,ci to zvladnete alebo nie.My to budeme mat tiez o drzku,skoro na doraz - nieco malo na keby daco a zeleznu rezervu na najhorise casy,ale viem,ze dieta nikomu na cely den nezverim,bolo by mi to luto ja teraz a to su uz chlapci velki...je ine dat si povarovat na par hodin tyzdenne,ale celodenne varrovky malych deticiek su mi skratka proti srsti,ked to bude nutne,radsej si vezmem niekoho k detom na varovanie,ale do prace sa urcite nepohrniem,jedine v pripade,ze by prisiel niekto z rodiny - co u nas asi nehrozi 😒

etuska
27. jún 2008

ahoj Nadi 🙂 -neblokol 😉 -to doma mi blbol net,ale uz je to OK. V pondelok idem posledn& den do prace a 8.7 letime do Belfastu 🙂

Ako bolo na dovolenke?

nadina
27. jún 2008

Ahoj Etuska, bolo fajn,
ale to bolo posledny x, co som zobrala moju mamu s nami 😠
Takze nakoniec Belfast?
Mas tam pracu?

etuska
27. jún 2008

este nie,ale ozvala sa mi jedna agentura,mam poslat Cv a oni sa mi potom ozvu.
Preco Nadi?-mama strajkovala? 😀

nadina
27. jún 2008

aha, som myslela, ze sa uz stahujete do Belfastu - rovno.
Aaaale, moja mama- to by bolo na dlho 😀

etuska
27. jún 2008

Nadi-odlietame 8.7 , ubytko mame zabezpecene,Mimi ostava s nasimi na Slovensku kym vsetko obehame.V juli este moze chodit do skolky,kym je moja mama v praci a ak by sme nahohou nestihli za jul robotku vybavit,tak ide do Kosic ku svokre,ktora je uz na dochodku.

Bezim kupit nieco pre Miskine pani ucitelky 🙂 -pa, mrknem vecer

krasulka
27. jún 2008

Ahojte, ved aj ja som zvedava ci to je pravda, mam sa s nou v tyzdni stretnut a este s jednou ktora to vybavuje tak vam potom dam presne info.

baby kuknite album ake pekne cumlicky som dnes kupila..ja viem ze je na vecicky skoro..ale ked sa mi tak strasne paaaaacili..no nemohla som ich tam nechat... 🙂

xena22
27. jún 2008

Jej nadi ani som si nevsimla,ze si nazad,ako bolo?A mame sa aspon pacilo? 😀 Ved napis viac,ulav svojej dusi 😉

nadina
27. jún 2008

Aaaale, Gabi, ani sa mi nechce.
Mama je fajciar, tak vsade nam smradila,
na krasnej plazi spaky do piesku,
no otras, viac roboty s nou ako s mojimi detmi.
Radsej som ticho...

Inak bolo fajn 😀

nadina
27. jún 2008

ale nabuduce len sami 😀

xena22
27. jún 2008

Nadi - Ked len to,ja ze sa horsie stalo 😀 ALe urcite je lepsie ist samym,,,,to ti verim...

Baby dnes mi je divne,citila som taky smrad,ako ked niekto griluje a pouziva ten tekuty zapalovac,normalne ma z toho napinalo,uz som preklinala,ze to urcite ti poliaci oproti,ale vsetci ma ubezpecili,ze nic tu citit nie je a nikto siroko daleko negriluje,tak mam asi vidiny 😒 ale ja to fakt citim 😠

annaola
27. jún 2008

ahoj nadina, vitaj naspat.a okrem neposlusnej maminy ako bolo, pacilo sa ti prostredie , co nam mozes doporucit keby sme tam niekedy isli?
este som nespominala ako sme vlastne dopadli s tou skolkou- odhlasili sme ho odtial a od septembra nastupuje v slovenskej v Tallaghte. ucitelky odtial su strasne zlate, navrhli ze nam ho kazde rano pridu autom zobrat a poobede dovezu naspat do Lucana. autom je to 10- 15 min, po akejsi novej ceste, kym busom by som sa tam dostala cca za 1, 5 hodky.a na full time to vychadza este aj s benzinom strasne strasne vyhodne.Nenormalne sa tesime.Tomi tam ma aj svoju naj kamaratku tak sa uz nevie dockat, dufam ze to bude ok, asi sa bude cudovat preco vsetci nehovoria po anglicky 😀 Snad ta zmena prebehne v poriadku, ked mal take problemy s adaptaciou v tej prvej(ale to bol jeho prvy kontakt so skolkou ako takou a systemom, tak teraz by to mal zvladnut, co myslite?
nadina, ty si taky vsevedko, nevies o nejakej pracovnej agenture, kde by aj pre mna s biednou anglinou mohli zohnat job,a pritom zohladnili ze mam male dieta a tak pod? asi si iba namyslam ze taka specialna moze existovat,vobec sa v tom nevyznam, ale zda sa mi zbytocne kontaktovat uplne vsetky, ked niektore sa specializuju na urcite oblasti. ovladam krajcirstvo a vsetko okolo neho a teoreticky som technik v elektrotechnike( Informacne technologie)(ale fakt iba teoreticky 😀 )
etuska, ja sa tiez vyzivam v aromaterapii, akurat sranda, ze som po tejto chorobe uplne stratila cuch 😝 😀 To fakt potesi... 😀

lenka1108
28. jún 2008

ahoj baby...no dnes zase horuci dnik...radsej by som bol v irsku ale iba na chvilu schladit sa a ist naspat na sk...dnes ideme na oslavu na 60 tku mojej krstnej mamy .normalne sa mi nechce v takom teple.

annaola neboj maly to isto zvladne ja sa bojim aka bude moja mala v skolke normalne sa toho prveho dna bojim,je to taky mamin cecek tak si to viem zivo predstavit ako bude vystrajat.ide tam presne v den svojich 2 rokou.no hadam si zvykne.ja si idem poroznasat cv vsade mozne uvidime co sa ponukne ale asi vyskusam naspat kadernictvo neviem bojim sa ze som vysla z praxe.ale sak nejak bolo nejak bude.

baby neviete nahodou ze ked teraz nevyzdvihnem prachy myslim 166e na poste tak mi to tam podrzia do augusta?vzdy som si ich prevzala presne na cas.no bojim sa ze prepadnu...
kazdopadne si uzite vikend ...papa

helka31
28. jún 2008

Ahojky kočky,Lenka pošli trošku trošku toho tepla aj tu.Nie je tu až taká zima ale trošku slniečka by za zišlo 😵 .Dúfam,že Ti vyjde nejaká prácička.Ja už som kúpila knižky do školy pre Samka a vyšli na 36€ tak je to v pohode ešte 60€ na ceruzky,kriedy a neviem čo.Neboj malá si zvykne medzi detičkami. Začiatky sú vždy ťažké.
Nadi vitaj ,možme sa tešiť na nejaký článok z dovolenky? 😉 Ja som z toho počasia normálne ochorela bolesť hrdla a Samko zasa soplí 😒 .
Erika tak sa Ti to už kráti?Už balíš?
Pekný víkend všetkým .

mishka711
28. jún 2008

ahojte Nadi vitaj spet no stou materskou tu je to tazke mne nastastie dola mamina nechaka job doma a dosla mi pomoct sem uz mala ale nejake cleaningy tak sa dostava do toho trosku 😀 aj dnes za 4h si zarobila 70 euro noo keby to mala kazdy den tak parada 😀 inak to pocko tu je hrozne ale tak za teplom sa este len chystame uvidime co stoho teda bude 😀

etuska
28. jún 2008

ahojte kocky,
mne sa konecne vratil hlas,ale este stale som trochu chora.
Dnes taka busy sobota-upratovanie,pranie ,varenie...ale aspon poobede sme boli na zmrzku a na prechadzku.

Helka -este nemam nic zbalene,no uz musim aspon pisat zoznam.V pondelok este idem do prace a este obehat urady,,

Pekny vikendik i vam

mishka711
29. jún 2008

hallo taak dnes to asi vyzera ze dazd nas obide tak hura von annaola ake maju ceny v tej skolke ako to tam vyzera ????len taak pre info 😀

annaola
29. jún 2008

mishka na full time je to 450 e.normalna skolka v dome, so slov. stravou.ked budem mat cas tak tam pojdem kuknut, ale kamaratka tam ma dcerku a je velmi spokojna.

vodniicka
29. jún 2008

ahojte..
no ja som vcera skoro zinfarktovala, lebo som si naivne myslela ze budem dostavat 4200 na jedneho a 4200 na druheho plus pridavky 2x500sk ale figu, to budem dostavat 4200 na seba, a 2x500sk pridavky na deti perfektne, keby som bola slobodna mamicka tak isto tuna vyzijem z tych 4200 a za jednych 500 sk kupim jedny plienky, muz nastvany, ze pri prvej prilezitosti zmeni obcianstvo ze nebude obcanom takeho statu, co dava 500 sk na jedno dieta co je fakt smiesna suma, citali sme si ako je to v irsku s danami a s materkou..tak ano mesacne tych 160 eur, stvrtrocne 250 tusim a potom v 4 rokoch a v 6r. alebo tak nejak boli este nejake specialne sumy..celkom dobre to maju vyriesene..plus do 6000 eur rocne si mama moze privyrobit aby jej nezobrali nejaky prispevok uz neviem aky :D musim si to znovu precitat..

annaola to je klasicka skolka ci je to to childminding mate niektora s childmindingom skusenost?

ahoj nadin 🙂 ak to nieje tajne tak ty co vlastne robis..?

etuska ja ze uz si ta budem citat ako pises z belfastu..no tak si este pockam

a tehulky sa maju akoo???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre