Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
29. júl 2008

no zienky my kam ideme od nedele na nove bydlisko tak je ta drogheda kusok budeme tam chodit nakupovat.preto som sa pitala lebo tam chceme potom ist.zevraj sa tam da aj niekde kupat.neviem.ake tam su obchody?neviete niektora?

mishka711
29. júl 2008

baby no k tym kamoskam aj ja mam len par kamosiek a potom viac z namych a to uz aj stych par kamosiek 2odisli na stalo na svk teda ta jedna asi pojde do Prahy este uvidi tu statsie nenasla aj ked sa nemala zle ale nebolo to ono za to ja som tu stastie akosi nasla som spoko zo vsetkym aspon zatial teda sorry okrem pocasia!!!to leto tu chyba ale nemozeme mat vsetko no 😠 😀 xeni tak zlate to deti idu z dobou no 😀 jani dakujeme my sme mali 17steho a 28 .1.2007 sme sa s manzelom zoznamili a v 2008 bol rok aj Sebko sranda 😀 takze ten vas datum narodenia je mi blizky teda ak si pametam ze ste narodeny 28.1.2008 😒 🙂 martinka preco drogheda???to si tak 2 hodinky teda budes dalej od Dublinu mam tam znamu

mamartinka
29. júl 2008

no misi ale mi ideme byvat do laystownu.stale to tuna spominam.tam nemate ziadna znamu kamosku?

jana_vargova
29. júl 2008

No tak to ste sa poponahlali ked ste sa rok poznali a uz mate aj maleho aj svadba aj vsetko. ale aj my s Branom sme to tak vsetko narychlo. akurat babo nam nejako nevychadzalo. My sme sa zobrali po 6 mesacnej znamosti. a z toho on bol 3 mesiace v Rakusku. 😉 no moderna doba

jana_vargova
29. júl 2008

Ozaj, dnes som si vytvorila album tak ak chcete tak tu je link
http://picasaweb.google.co.uk/Vargovci5

lenka1108
30. júl 2008

ahojte baby uz sa hlsim z irska.tak stastne sme docestovali aj ked unavene.my dnes mame s manzelom 3 roky od svadby.sranda az teraz som si spomenula ked som precitala vase prispevky.ako ten cas leti a malinka nam ma za par dni 2 roky. ☹ len tot bola malinke babatenko.tak co nove?ja uz mam navareny obedik akurat dovaram cestovinku do polievky.mala sa mi na sk naucila chodit na zachod uz ani na noc nema plienku len neviem ci som to uz nespomynala nahodou....tak co vas dnes caka?
ja idem shopingovat joooj tak sa tesim......musim kupit malej teplacky do skolkya nejake veci.ozaj baby prosim poradte mi co tam take potrebuje.ci jej mam kupit aj lunchbox ale iba nejaku misku alebo co.....

krasulka
30. júl 2008

ahojte lasky,

my sme OK, kuknite album, babo podrastlo, ma 2,31 cm, pocula som aj srdiecko bit, krasne to bolo, skoda ze muz nemohol ist so mnou, ale ved doma ked budeme uz bude pri sone nech uz sa to aj prenho stane skutocnostou 😀 😀 😀

zevraj to krvaanie bolo sposobene mykozou a nie graviditou, sila co? Ale hlavneze je vsetko ok. Zatial som este na PN, zajtra idem k dokimu, ma my dat nejaky formular ze by som mala dostat zaplatene tieto dni co som doma. TAk dufam ze nejake aspon cosi. Kazde euro potesi. Inak v pondelok som bola v 9 tt a v 5 dni. 🙂

leni, vitaj v Irsku 🙂

lenka1108
30. júl 2008

dakujem krasulka.ty si krvacala?joj to ma mrzi aj ja som to absolvovala pri malej.....hlavne ze ste ok
🙂

xena22
30. júl 2008

Dobre ranko,dnes som si trochu prispala 😀

Lenka1108 ak ti mozem poradit co do skolky,tak neinvestuj vela penazi,do oblecenia do skolky,nevydrzi to dlho,decka sa tam vlacia po kolenach,hned maluju, strihaju ,alebo jedia,vzdy doniesol aj vzorky inych obedov na nohaviciach 😀 No a budes potrebovat asi maly ruksacik,lunchbox(nie zbytocne velky a najlepsie na zips,tie plastove mam aj ja sama problem otvorit 😀 ,flasku,ktoru bude vediet sama otvorit a hlavne bezpecne zatvorit a doma si otestuj ci po preklopeni naopak netecie,lebo uz sme aj take mali,ze sme isli zo skolky a za nami kvapkal dzus 😉 ,mne sa este odsvedcila plastova zasterka na malovanie(mavaju v smythse) lebo fakt ma nebavilo prat tie tricka,niektore farby dokonca ani nesli dolu.Potom sme este davali nahradne slipy do ruxaku,vreckovky atd...

Ja som uz nakupila knihy do skoly deckam,obalovala som to asi pol dna,vsetko oznacit menom,roztriedit co je koho,no des,na knihy a pomocky pre oboch som nechala 200eur,hrozne,a to este nemaju uniformy kupene,a hned na zac.skolskeho roku platim skolne pre toho starsieho 100eur,lebo uz maju aj plavecky a vraj skola zadarmo 😀

krasulka
30. júl 2008

leni ano v piatok, od vtedy som Pn, ale ako som pisala ze to bolo z mykozy, ktore su v zaciatku tehu dost caste, tak som kludnejsia a celkom mi padlo byt doma, lebo vraciavam stale a to ma dost trapi. Snazim sa aspon pit vela mineralky a vody, lebo vycsinou co zjem vyvraciam, al eti poviem ze tak, ze mne strasne vadia zapachy a ked nieco zacitim tak m azacne napinat az sa povraciam....Neviem z coho babo bude priberat, dufam ze uz to dlho nepotrva, lebo uz mam 4 kila dole ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ale snazim sa aspon pit, lebo to neni sranda byt dehydrovany.

lenka1108
30. júl 2008

diky za radu xeni planovala som nakupit vela triciek ze ked ich bude nosit ufulane ale tie zasterky to je skvely napad.flasku som si doniesla zo sk je super a netecie.a nevies ci jej budem moct davat nejake jedlo ci nie?neviem ci jej tam budem moct davat sladke a tak ale to sa budem musiet opytat asi ucitelky.mam z toh tazku hlavu tak som sa tesila ze pojde do skolky a teraz mi to trha srdce.no ale hlavne aby to prezila mala aby tam vobec chcela chodit....a ty sa ako citis ako prebieha tehotenstvo???

xena22
30. júl 2008

Ja som zo sladkeho davala len celozrnne tycinky,inak sa sladkosti udajne nemohli,ale ucitelka ich tam stale krmila s cookies a inymi keksami.Maly zvykol nosit sendvic + taky syr v tycinke,jablcko,alebo banan,,,,neviem na kolko ide tvoja mala do skolky ci na cely den,,,,,nas chodil len na tri hodky,takze ked isiel naranajkovany z domu,uz tam vela jest nechcel.Ale ak mas skolku aj so stravou,tak nemusis davat jest nic.Ved ucitelky vam povedia.A neboj sa malej sa bude pacit,nas maly sice isiel az ked mal dva a pol roka,tak mu to padlo na september,ale pacilo sa mu,akurat minuly rok spekuloval ako tam nechodit,nechcelo sa mu vstavat rano a vidis uz ide aj on do skoly,to je strach ako to leti,ked som mu chystala tie veci do skoly tak som mala normlane vycitky,ze som ho este nemala davat,normalka slzy na krajicku,ale to mam teraz skoro stale 😀

Uz sa citim ovela lepsie,dik za opytatnie 😉 Vcera som si kupila knihu o tehotenstve ,nech sa trochu poducim z anglickych terminov 😀 nech potom aj nieco rozumiem 😉

jana_vargova
30. júl 2008

Krasulka-vidis ze vsetko ok, tak nech ti babo pekne rastie v brusku aby bolo zdravucke. a davaj na seba pozor.

mamartinka
30. júl 2008

no baby sok.prave som sa dozvedela ze budeme asi v marci aprili krsny.po 8 rokoch.bracho budu mat druhe.dokelu ja sa asi sama v zuboch odnesiem.

xena22
30. júl 2008

Mamartinka netesis sa???Ja by som sa tesila,ja nie som nikomu krstna a uz asi ani nebudem 😒 ☹

mamartinka
30. júl 2008

xeni no este neviem ci vobec krsny budeme.prvemu sme.no vies ze radsej by som bola ja tehu nakolko sa nam nedari.

jana_vargova
30. júl 2008

Mamartinka. Len sa nevzdavaj. My sme skoro 3 roky nevedeli otehotniet a potom ked sme na to prestali mysliet tak bum. a Sebko bol na svete

xena22
31. júl 2008

Mamartinka neber si to tak,ber to tak,ze deti sa vzdy rodili aj rodit budu a pride rad aj na teba 😉

Jaj dnes mame zase skarede rano,vcera bolo krasne a lapela som doma a dnes ked som chcela konecne nos vystrcit z domu,tak kazdu chvilu sprchne,uz ma to nebavi,chcela som ist kamoske kocikovat maleho,nuz co,pojdem si ho aspon popestovat a ovonat 😀 Doma sa nudim,v utorok uz odlietame,tak nechcem ani vela nakupovat a varim a cerpam zo zasob 😀 treba vsetko podojedat a uz mi dochadza fantazia,asi sa vybehneme niekam najest vecer a mozno do kina,len mna uz MM nechce bravat do kina,ze vzdy zjem popkorn vypijem colu a zaspim 😀 a potom sa ho pytam ako to skoncilo 😉 neviem,mna kino uspava...

lenka1108
31. júl 2008

ahojte babulky.tak ja sa prave chystam uspat scarlettku a aj mne sa nejak drieme.to to pocasie.
dnes bola segra na poradni a uz je 41tt a povedali jej ze nech este pride buduci stvrtok a ak neporodi do vtedy tak jej asi v sobotu daju vyvolavacku.chuda uz sa ani pohnut nemoze a brucho jej strasne dopraskajo bo za posledny mesiac pribrala 7kg..len sa bojim aby boli ok ked ju tak dlho nechavaju.dufam ze hej.
a co idete dnes porabat?my sa poobede pojdeme niekam prejst.teda ak nebude prsat....
tak pekny dnik prajem.papa

mishka711
31. júl 2008

ahojky leni no to verim tie posledne dni cakania na porod uff ale docka sa a bude oka neboj to je jej prve???my sa chystame zo Sebkom do health centra odvazit o ale spi tak este pockame potom asi pozret do shopingu lebo po vonku sa moc neda to pocko zase hruuza

mishka711
1. aug 2008

Ahojte tak zase mame krasne pocasie ze by som spala nam sa tlacie dalsie zubky tak castejsie kakame ale neni to az take zle ....krasulka checkla som to no parada teda co uz u nas sa deje 😠 😀

catalin
1. aug 2008

caute baby, konecne mam internet v novom dome, bez neho sme boli ako bezruki...musim docitat ostatne prispevky ked budem mat cas, aby som bola v obraze.
krasulka super ze je vsetko ok, a babatku nic nieje,len pekne pi vodu, nema chut ani zapach aspon nebudes dehydrovana.

xeni tebe sa to uz krati. hura na slovac. malovanie dopadlo dobre? mna to cez vikend caka..uz sa neviem dockat.
no idem ja pomaly do prace, lebo traffic je veeeeeeelmi busy.
zatial sa majte

xena22
1. aug 2008

Veru krati sa mi to,konecne mam vsetko co som chcela pokupene,uz len pobalit a ist,ale do utorka dalekoooo... 😒 pomaly mi to ide,dnes je aspon krasne vonku.Kupila som malemu uniformu do skoly,taka je milena,taka malicka,ten nas susen je krpec sam o sebe a este bude zrejme najmladsi 😀 tak nohavice beriem rovno skratit na slovensko 😀 mensie uz nevyrabaju,hovorim,ze ho nebude ani vidno spoza ruxaku 😀 on je este take moje babatko 😉 a vraj skolak ...

lenka1108
1. aug 2008

ahojte baby.my sme zase poprechladany.mala sa mi dnes 3 krat pocikala a az ked sa pocikala povedala cikat sama bola z toho vyjavena.este sa jej to nrstalo aby tolko krat sa nevypytala.....dnes som bola kupovat veci na party bo buducu sobotu oslavuje 2 rocky tak som nakupila pozvanky balony vrecka nejake sladkosti a s kamoskou jej ideme upiect tortu a na vrch jej chcem vytlacit v dunnes stores tu jedlu oblatku s jej fotkou.....zatial mame napocitanych 11 deti no bude to tu zverinec.v 2e obchode som kupila aj take baliky kde je v jednom kopec takych malich hraciek takych kraviniek co sa davaju do tych party bags.no uvidime ako to vsetko dopadne hlavne pocasie bo chceme aj grilovat.tak sa drzkajte babulky....

annaola
1. aug 2008

ahojte babulky, hlasim sa zo slnecneho slovenska 😀 Vidim, ze ste sa za tych par tydnov dost posnazili, budem mat co citat. o tyden sa vraciame naspat,ubieha to strasne rychlo ked sa ma clovek dobre 😉 . V Holansku bolo nadherne, zamilovala som sa do tej krajiny. Iba jedna vec nam kazi stastie- Tomi musi ist na operaciu k urologovi, bud mu nasilu stiahne predkozku, alebo ju akosi nareze. desime sa oboch moznosti, ved ako plakal uz u lekarky, ked sa pokusila nieco mu s tym robit. no co uz narobime, snad to dopadne dobre a po zbytok zivota uz nebude mat problemy.
pa a krasne pocasicko vam zelam.

z.g.
2. aug 2008

ahojte, ja som od susedov /severné írsko/
zajtra sa chystáme na airport do dublinu odviezť príbuzné, chcela som sa opýtať, je tam v okolí niečo na videnie?, chceli by sme sa zastavi aj v dubline, ak vyjde počasie, niečo som pozerala, ale všetko bolo len v centre
vďaka

nadina
2. aug 2008

Ahoj,

skus mrknut : http://www.malahidecastle.com/malahidecastle/de...
Malahide je kusok od letiska, je tam velmi pekne ihrisko pre deti,
velka zahrada pri zamku, male muzeum vlacikov a detskych hraciek.
Odtial je to naozaj kuuusocek od mora, asi minutku autom,
pri mori je velke public parkovisko - neplatene,
piesocna plaz, je tam krasne...

alebo este nad letiskom po ceste domov
mate : http://www.fingalcoco.ie/CommunityRecreationand...
s vraj najvacsim detskym ihriskom v Irsku, je tam uplne nadherne...
Zahrady s ruzami prave kvitnu...

alebo este v Skerries mate mlyny :
http://www.skerriesmills.org/ je tam aj vodny mlyn.
My sme tam boli cez vikend, ale prave zatvarali -
isto sa tam vratime, Skerries je pekne mestecko,
tiez ma pekne ihrisko priamo pri mori a promenadu.
🙂

krasulka
2. aug 2008

Ahojte kocky,

annaola, neboj sa toho zakroku, mojmu synovcovi to robili a odvtedy je dobre. Lepsie to riesit teraz v detsstve lebo neskor uz by to bol dost velk problem. Cim skor tim lepsie. ale chudatka malicke ze taketo problemy maju.Drzim palceky aby ste to mali rychlo za sebou a aby ho to dlho nebolelo.

ja staoe vraciavam baby, zajtra sa vracia z dovolenky kolega a donesie mi cipky proti vracaniu od gynekologa tak uz sa neviem dockat. Uz sa citim strasne vystavena z toho...unavena..ked sa vyvraciam je mi est eviacej zle potom..no hruza..

nadina
2. aug 2008

Anna,

a mal Tvoj syncek urologicke problemy,
ze to treba az operaciou riesit?
Ja len preto, ze v stahovani predkozky sa aj nazory lekarov
rozchadzaju...a ti, co su proti tvrdia, ze okolo 12 roku
sa predkozka pod vplyvom dozrievania a hormonov - uvolni sama,
ale ked operacia, tak predpokladam, ze ste mali asi problemy so zapalmi?
Nadina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre