Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
18. jan 2010

marsch, teeda, krasny datum ste si vybral tvoj maly, my sme sa v ten den brali 😀

susanne, to v akej diere zijes? my mame 800obyvatelov a mame tu 7futbalovych ihrisk, telocvicnu s posilovnou, skolku dve detske ihriska a planuju aj bazen stavat casom. a co je 15km od nas dungarvan, ten ma 9000obyvatelov a to by ste mali vidiet tie detske ihriska a parky. normalne lutujem, ze sama nie som decko. ja by som sa tiez vyblaznila na tych preliezackach 😀 les mame kusok za rohom a fakt nadherne tam je, dokonca aj skautsky tabor tam je, cize si tam ludia chodia aj pri ohni posediet. rozmyslame, ze by sme mohli ist v lete aj opekat so susedmi. kusok od nas je opatstvo, kde je tiez nadherne, takze ja sa odtialto nehrabem ani nahodou.

ladysparky, tak stanke ziadnu krv z hlavicky nebrali a pocujem o tom prvykrat.

arian, ak chces ist autom, tak o tuneli ani nesnivaj. zbytocnost. sice to trva len pol hodinu, ale my sme platili 120€ jednu cestu, kdezto ked pojdes trajektom, trva to len hodinu a pol a je to ovela lacnejsie. lepsie je ist podla mna do dunkergue, nie do calais, lebo je to nejakych 40km blizsie ku slovensku. chodi tam norfolkline

inak ja uz dnes padam na hubu.v noci som spala 4hodiny a rano do roboty. stanka uz tyzden kazdy vecer ziape, co ju tak bolia dasna. uz jej davam calpol aj preventivne, lebo ju to musi fakt hrozne boliet. ani papat nechce, len place a place. a akonahle ten calpol zaberie, tak uplne ine dieta. inak ma aj hnacku, zakazdym len tak splechnute v plienke, tak aj 10x prebalujeme za den a zakazdym aj sudocremom poriadne ponatierat, lebo je to agresivne jak svina, normalne aj ked ju prebalim do minuty nato, ako tlaci, tak sa jej az take hnisave pluzgieriky stihnu porobit. a vcera sa mi cela vyhadzala takymi cervenymi fliacikmi. cely chrbatik, na hrudniku, krk, tvaricka, dokonca aj vo vlasoch. svrbiet ju to asi nesvrbi, ale je dost placliva a nervna. o spodnych zuboch sme ani nevedeli, ako jej vysli, ale tieto vrchne, ma ide porazit. uz cely tyzden je takato a okrem cervenych dasien ani stopy po nich. tak neviem, kedy sa jej chcu prerezat.... ☹

ladywitch26
18. jan 2010

ladysparky, ja som tu kupila krem oilatum, stanka mala tiez take ako ekzem na chrbatiku, az sa jej chrasticky porobili, ale len raz som jej to potrela sudocremom, ten jej tie chrasticky zahojil a potom parkrat oilatum a uz tam ani nebadat, ze by to bolo suche.

co sa tyka stahovania, tak ma uz len s kamionom. este na sr sme byvali najskor v jednej izbe u svokrovcov, potom sme sa stahovali do 3izboveho bytu a to som 5x auto otocila komplet napraskane. ked sme sli sem do irska, tak sme tie veci prestahovali k nasim a to uz sme auto otocili hadam zo 15x. a to nabytok sme mali len dve komody, stolik, stolicky a skrinu, lebo byt bol uz ciastocne zariadeny.no a co sme boli doma na sr autom, tak sme sem zakazdym cosi doteperili, cize my uz radsej zostaneme tu... 😀 😀

ladysparky
18. jan 2010

no vidim, ze sme si tu vsetci statocne pokupovali veci a veci.. to aby sme ten zivot nemali taky jednoduchy, ked sa budeme stahovat, ze? :D

kamaratka do troch mesiacov kupala maleho v harmancekovom kupeli, vraj jej to mama aj svokra radili. co si pamatam od sestier (kazda ma po 2deti), tak oni doma pouzivali batole mydielko. tak pozriem co maju v boots a rozhodnem sa.. ved jest to nepyta, tak to kludne moze stat v kupelni.

ooooch chudatko stanka ☹ musi to byt hrozne vidiet svoje dieta plakat a nevediet mu pomoct ☹ snad jej zubky rychlo vyjdu a prestanu ju trapit, budem na vas mysliet.. a tak isto na vsetky chore deticky a ich mamicky.. prajem vam skore uzdravenie 🙂

na dnes sa lucim, drahy prisiel, tak prepustam pocitac jemu..
ahojte

arian
18. jan 2010

Ladywitch, tak mate teraz tazke casy ☹ , na tie dasienka sa predavaju v lekarni geliky, akoby to tak otupia. Martinkovi pekne zaberali.
S tymi fliackami radcej zajdi k dr. Moze to byt aj tak, ze je taka placliva koli zubkom,ale aj koli inej chorobe. Teplotu nema? Skus ten gelik, snad vam pomoze.

Tak skore uzdravenie, ahojte.

catalin
18. jan 2010

ahojte baby,

no uz vas tu je par co to mate za par. velmi na vas myslim a prajem nech to ide rychlo a bez problemov..

nasa Mia sa zlepsuje kazdym dnom, odkedy prekrocila magickych 6 tyzdnov tak sa to fakt lepsi. aj mi pospinka cez den, v noci je sice hore kazde 2 hodky ale hned po napapani zalomi zas. takze si konecne zacinam materstvo uzivat. snad to uz bude len lepsie.

my pouzivame oilatum do kupela a inak len cistu vodu a uplne staci, zo zaciatku sme pouzivali aj olej johnson, lebo sa lupala na celom telicku kedze bola prenasana.

inak s tou prepravou, ja som sa pytala kamosa, ten robi v prepravnej firme, paleta bez obmedzenia kil, by ma vysla na 100 eur, takze na nu mozem polozit kolko chcem a oni to dorucia kam chcem

kacenkalm
18. jan 2010

ahojte babenky,ste tu dost popisali,nestiham citat 🙂
No ladyw,chudatko male...ja mam tiez strach z tych zubov,co bude,ked budu rast...jaaaj...chcem sa spytat,ako to je s danami ked ste single a married?odvadzate vacsie dane,ked ste single ze? priatelov kolega v praci je single,ma dieta a vratili mu dan 1400e,tak nechapem?

ladywitch26
18. jan 2010

arian, mam aj teethu aj gumeeze, ale to zabera asi ako cista voda. a navyse uz ked ju to moc boli, tak sa jej ani do ust nedostanem. normalne tak silno stisne pery, ze jedine nasilim a vresti, ako keby sme ju z koze drali. vtedy jedine calpol spapa, a dobrovolne, lebo vie, ze po nom sa jej ulavi. ani mlieko, ani zeleninu, to musim pockat, kym jej ten calpol zaberie. a pytala som sa kolegyn, tak ze "rash" je normalny pri zuboch. to ma az tak netrapi, lebo ju to zrejme nesvrbi, skor ta hnusna hnacka a bolesti. cez den je zlatucka, v kuse sa usmieva, ale podvecer to uz zacina a vecer bez calpolu koniec... ☹

tixi
18. jan 2010

zdenka dik za info o tom balicku, urcite sa na to opytam v nemocnici 😉 inac kojit chcem to je samozrejme, ale lekari uz teraz hovoria, ze skor nie ako ano, u mna je to totiz zlozite, mam vytok z prsnikov uz niekolko rokov, absolvovala som aj magneticku rezonanciu,kopec vysetreni ale to je na dlhu debatu... ☹ no ale ktovie, hovorili, ze to bude s otehotnenim zlozite a bolo to raz dva,takze pevne verim, ze aj s tym kojenim to bude tak
o chvilu sa chystam na tu nasu zamestnanecku akoze oneskorenu vianocnu party tak som zvedava, ale neplanujem sa tam zdrzat nejako zvlast dlho, tie nase polky sa opiju ako vzdy, takze sa za ne clovek potom hanbi 😕

zdenkam
18. jan 2010

aha Tixi, tak to chapem, tak to radsej prichystaj aj flase ak predpovede nie su ruzove. ☹

Arian, no dnes sme nabrali katology aj Sunworld a to vlastne robi thomascook cez nich tuna v Irl. Tie marcove ceny proste 48O Lanzarote a spol self catering alebo half board 549 Tunis, ale to sa mi nepaci, lebo to su proste len ze uplne nevytiahneme patu z toho rezortu. To by sme nudou umreli, ved som pisala ze na Mallorke sme kazdy den podnikali vylety po krajine a az vecer koncili na plazi, ak sa stihalo. Takze taky styl dovolenku ze len turisticky rezort to fakt nie. A taka pikoska na Velkonocny tyzden su kvoli holiday tie ceny aj o 15O eur drahsie, uplne uzasne ceny su vsak v maji.
Takze kym nas dohromady vysla v maji aj so stravou dovolenka na 1OOO eur /stravu sme si platili/ teraz by nas Lanzarotte trebars vyslo na 18OO. Ale este to nevzdavam. skusim nejaky sale vo februari na konci pripadne prvy marcovy tyzden nejaky last minute. Ach jo, ja tak chcem k tomu moru. Nemali sme minuly rok ist, vsetci mi vraveli,ze az raz pojdem uz budem radsej chciet sun holiday ako ist domov.

Ladywitch, az pojdes do sr alebo napis maminke nech ti kupit nieco na tu ritku zo sr, my sme mali z Mallorky kupene Mustela od bebe kozmetiky hypoalrgicke a omnoho ucinejsie ako sudocream to zabralo. Ak chces, mozem ti poslat este mam asi pol tuby a uz nepotrebujem.
Musite to mat strasne, ani si to neviem predstavit ako Stanka trpi. ☹

Inak k detskym olej, mne homeopatka radila nie oleje, lebo tie zvlhcuju len na povrchu ale mast ta ide do hlbky, to sa mi fakt osvedcilo ked maleho trapili v roku a pol ekzemy na nozkach. A kupovala som mu prirodnu kozmetiku boooze taka v zltom baleni aj sampony a mydlielka maju. Je to trosku drahsie sice, ale u nas bolo ucinne. Aj zubne pasty robia.

zdenkam
18. jan 2010

Vola sa to WELEDA, spomenula som si. SAma som od nej mala aj olej na masaz hradze a aj nieco na prsia na natieranie. A maly aj krem do kupela. Nevoni to najvabnejsie, ale proste pomohlo.

tinkadublin
18. jan 2010

Ladysparky no kukla som na tom monitore, tak nikde v papieroch nepise ze na aky hruby matrac, ale je tam moznost nastavenia citlivosti sensoru na low, medium a high, tak to bude asi na to aky hruby je matrac.. Vyskusali sme s drahym a pekne funguje a tu citlivost nastavime ked bude uz v postielke aj maly 😉 a neboj to neberu kazdemu babu z hlavicky vzorku, to vazne robia v krajnom pripade a nie ako na beziacom pase.. zaujimave ze ste o tom nevedeli, lebo nam to aj ukazovala midwife na kurze..

Ladywitch boze tak dufame ze to Stanke cim skor prejde a konecne sa jej tie zubky prederu 😕 ja si neviem predstavit ako budem znasat ze moje dieta trpi ak bude nieco.. no my maminy musime byt silne..

Catalin tak vidis, uz sa to pekne upravi a budes aj ty viac oddychovat a uzivat si malu 😉

Tixi tak si uzi party aspon trosku, aj ked mne by sa asi vobec nikam nechcelo ist tehotnej 😀

Boze baby ja sa uz neviem dockat zajtrajska nech pride ta tetka zo socialky.. ladysparky nie je to novinka, lebo ja mam pravo iba na jobseeker allowance a k tomu je means test.. takze musi dojst inspektor domov skontrolovat ci neklames ze napr byvas sama s manzelom a pri tom byvate v dome z dalsimi 6ludmi, takze urcite neplatis taky najom ako uvadzas v papieroch.. a musim dolozit este rozne doklady atd.. to vsetko pride skontrolovat zajtra a som zvedava co bude dalej.. ci ma nechaju cakat dalsich 6mesiacov na nejake vysledky.. a to ze som tehotna je im uplne jedno a ani to nikde nie je uvadzane v papieroch.. ja som to pisala iba v takej kolonke ze preco som sa nehlasila hned od datumu ako som nezamestnana, ale az o 2mesiace.. tak tam som to uvadzala.. lebo ako sa ma dnes ta tetka pytala do telefonu ze ci budem doma, tak jej vravim hej lebo som pregnant a mam rodit na buduci tyzden tak som doma.. tak ostala uplne prekvapena a nevedela najprv co na to povedat.. jaaaaj si brusim na chudinku zuby 😀 ze co im to tak trvalo..

janec79
18. jan 2010

Baby, nestihackujem to vsetko ani citat, nic som nespala minulu noc, bola som prilis rozrusena, ze mala ide dnes po 1x do skolky. Bola na 2 hodky - chvilu som tam bola aj ja, potom som sa vyparila, ale zacula som ju plakat a hned som mala slzy v ociach aj ja, ale nevratila som sa, lebo viem, ze by to pre nu bolo este horsie.

alienka1: jooj, tak prve dni v skolke mate za sebou. Super spravicka, ze malinka sa adaptovala a zvyka si, duuuuufam, ze aj nasa si zvykne.

Babenky, vsetky, co ste chorusikovia, vam zelam skore uzdravenie

fidka79: no konecne si sa ukazala, ja, ze uz nemas rada kona! Ale chapem, roboty a roboty, dnes som ti pisala sms-so slzami v ociach-ked som malu nechala v skolke a ked som ju odoslala mi bolo divne, ze mi nechodi vypis, no a ze nulovy kredit...😒
Jooj, aj vas caka velka narodeninova oslava- tak potom daj fotky sem, nech sa mozeme pokochat aj my

ladysparky: ja som malu do 6. mesiacov kupala v cistej vode, nepouzivala som ziadne mydlo, nieco na tom pravdy je, ze ked zacnes pouzivat mydielko, telove mliecko, pokozka si zvykne a viac sa vysusa. Aj v porodnici nam tak radili. Babenko aj bez mydla vonia tym svojim babetkovskych krasnym pachom. Potom som vyskusala johnson, ale mala ziapalaaaa, dr. mi poradila biodermu a odvtedy ju pouzivam aj sprchac aj telove mlieko. A supeeeer som spokojna . A este ma napadlo, ze raz za cas som uvarila repikovy cajik a supla do vanicky

A inak k bradavkam a kojeniu- zo zaciatku som myslela, ze skapem, ked sa mala prisala, az krvave bodky som mala na prsiach, ale po tyzdni to bolo ok. Mala som od Aventu krem na bradavky, dokonca ani pred dojcenim som si ho nemusela umyt a fakt dost pomohol, ale urcite si baby masirujte nejakou drsnejsou hubkou bradavky teraz-nech su na to trosku pripravene.

A na mliecko: ja som dost dlho, skoro 9 mesiacov pila aj cajiky podporujuce kojenie, dokonca pocas laktacnej krizy som kupila aj homeopatika.... plus velmi vraj pomaha klasicka zasmazena polievka, takze rascovu vajickovu som jedla 5x do tyzdna a veeeela tekutin, ja som prve mesiace pila 6 litrov za den, teraz nechapem...ale sa mi proste ziadalo

tinkadublin: drzim moc palce na zajtrajsok, nech sa to vyriesi a mas o starost menej.

tinkadublin
18. jan 2010

Zdenka ta weleda je dobra.. ja tiez mam od nich olej na masaz hradze aj caj pre dojcacie zeny, ktory som uz akurat dnes zacala pit nech je mliecko, lebo ten sa smie uz niekolko tyzdnov pred porodom.. a tiez mam aj kremik na prsia aj na popraskane bradavky pre istotu 😉

janec79
18. jan 2010

Inak ja idem spat do prace po materskej – zacinam tento stvrtok a pracujem pre thomascook, takze ak budete niektora chciet dovolenku alebo poradit.... Baby z rezervacneho chodievaju na prieskumy vsetkych hotelov, takze vedia poradit a odporucit, tiez nie je problem zistit, ci sa zakaznici na niektore hotely stazuju a pod. A plus – neviem, ako je to teraz, volakedy som mohla vsetkym znamym dat zlavu 13%, nie je to majland, ale potesi. Tak dufam, ze to nezrusili, budem mudrejsia vo stvrtok. A zdeni-sunworld sme vlastne my, oficialne uz thomascook ireland

tinkadublin
18. jan 2010

janec to je super ze robis v cestovke.. to bol vzdy moj sen robit v cestovke 😉 ved mam aj vysoku skolu skoncenu Turizmus 😉 ale velmi tazko dostat tu pracu, tak gratulujem ti!! 😎

janec79
18. jan 2010

tinkadublin: ved ked skoncis matersku a budes si hladat robotu, daj vediet, mozno nieco bude, budem za teba lobovat 🙂 Robotka je fajn, aj kolektiv, mne sa vsak tak hrooozne nechce, najradsej by som zostala s malou doma!!!! aspon do jej 2 rockov.

janec79
18. jan 2010

ladywitch: chudatko stanka-co keby si skusila kamilkovy cajik a potierat jej ritusku, skus ju nechavat co najviac holu a mozno skus menej sudocremu, pokozke sa bude lepsie dychat.... neviem, treba skusat..., mozno jej to zaberie

janec79
18. jan 2010

ladyw - inak nasej calpol normalne chuti, ked jej len ukazem krabicku, tak zacne: "ham ham" 😀

zdenkam
18. jan 2010

Hej co najviac holu ritku to tiez.
A Janec, nebooooj, ja som isla do prace, ked malemu bolo 4,5 mesiaca, to ani nesedl sam. ☹ Mala som pocit, ze som najhorsia matka na svete a prsia sa mi v robote nalievali jak dive a mliecko tieklo. Booooze tie zaciatky boli brutal. A vobec sa mi nechcelo. Len nastastie som maleho nechavala s tatinkom, lebo v takomto rannom veku ked ani nesedi sam ani za miliony cudziemu cloveku.

Ale bude dobre, malinka si zvykne uvidis. Vidis vravela som,ze thomascook je vlastne sunworld teda opacne.

A ten kupel uplne to isto prvych 6 mesiacov len cista voda. Baby zbytocne netreba davat chemiu. Priroda je najlepsia.

Takze Janec, az sa ti bude dat, skus, chceli by sme nieco do tepla ale nie taky len ze turisticky komplet ako to byva Tunis ci Egypt. Skor to Lanzarotte ci Teneriffe na oboch sme uz boli. Na jednom ja, na druhom tatinko - manzel, takze vieme do coho ideme a ze sa da vyletovat. A beriem hocico po 1. marci do velkej noci - to budem mat medzi 2O-24 tt tehu. Mozno sa nam podari cosi poriesit. 😉

A uvidis, dobre bude v praci, nezabudaj, ak by si bola s malom doma 2 roky, o nic lahsie by sa ti neodchadzalo navyse by ti uz vravela. Mami ja nechcem. Takto to sice nepotesi, ale aspon nekrici mami. Isto chapes ze to myslim v dobrom. Ja sa planujem vratit do prace aj po druhom babu az skonci materska ale uz na menej hodin, lebo takto som robila 2,5 vikendy aj cele a to uz pri 2 detoch nechcem, jeden den cez vikend musime byt spolu ako rodinka. Ale to je hudba buducnosti.

Prave ku mne dobehol manzel ze chces todlecto nebo todlecto zitra na obed. 😀 Takze zajtra bude hovezi po makedonsku. 🙂 No a ja s malym pojdem na mother and toddler group kym on bude kuchtit. Ale to mame zorganizovane. Viete tento tyzden robi len 3 dni v tyzdni, tak to treba vyuzit. 😀

A som uz zdrava ako rybicka, ako som vravela ten bug bol zalezitost 24 hodin. A dufam,ze dalsich xrokov zas nepride.

zdenkam
18. jan 2010

kacenka tu dan mu nevratili kvoli dietatu nasa skusenost,
mojmu manzelovi nikdy kvoli dietatu nevratili no a teraz vratia, kedze tax credit na single ne 183O kym ak si married dvojnasobok. TAkze teraz budu vracat slusne, kedze cely rok platil dane ako single, lebo sme sa vzali v januari a oni to potom vracaju pozadu.To co je stav k januari je stav po cely rok a ked sa nieco zmeni tak to potom spatne vratia ako preplatok na dani.
Ja som sikula, uz som to vsetko poslala Marriage certificate, ziadost na rent relief, P6O, ziadost na service charges.
Aj do sr vsetke papiere na doplatok, ze by mi to mali vo februari doplatit.Som zvedava kolko to bude.
A este aj nasim som dnes poslala tehu knizku ako dokaz ze zijem v Irsku a osetrenie Patricka od lekara, lebo to potrebuju, aby za nas doma nemuseli platit poplatok za odvoz komunalneho odpadu.
Viete v sr, kazdy cent dobry.

zdenkam
18. jan 2010

Baby, ako to je s prispevkom pri narodeni dietata. Citam tu govermentacku stranku a tam sa uvadza rovnaka suma pri prvom i druhom dietati alebo som cosi minula?
Sa mi to nejako nezda. Zeby ozaj tych 6OO eur aj pri druhom dietati?

kacenkalm
18. jan 2010

aha,a zdenkam,ake papiere si potrebovala na ten doplatok pri narodeni dietata?ja idem v marci domov a chcela by som si to vybavit,len neviem co vsetko potrebujem...

susanne.k
18. jan 2010

my idemedomou vo februari a tiez by som sa zdeni chcela opytat co si na ten doplatok potrebovala. Ja ale robim takze neviemci si aj ty robila.

zdenkam
19. jan 2010

Ja som robila hned po materskej a robila pred nastupom na matersku.
Takze potvrdenie od Gp ze dieta sa dozilo 28 dni, rodny list hoc irsky apotvrdenie ze dieta je prihlasene na trvaly pobyt v sr, tak to bolo vsetko . A dostala som vtedy pred 3 rokmi tych 15 tis.Vtedy tobolo tolko.
Myslim, ze som na nic nezabudla, lebo to uz bolo davnejsie a potom k tomu doplatku treba aj potvrdenie o tom ako dlho vam trvala materska.
Ale na ten priplatok pri narodeni nic ine ak sa nemylim. Skuste checknut tu govermentacku stranku, len si dajte do vyhladavaca pripspevok pri narodeni dietata a tam vam to vsetko vyhodi. A musi sa o to ziadat do 6 mesiacov od narodenia dietata, inak narok zanika.
Kacenka kedy v marci? My tiez asi napokon len domov pojdeme.

ladywitch26
19. jan 2010

baby, tak hlasim, ze stanka nam uz spala celucicku noc a rano sa zobudila vysmiata. dokonca este aj vecer uz vyvadzala ako v tom videu zasa 😀 este sice mala hnacku, ale dala som jej banan zasa, tak uvidime dnes. a na tele jej tie vyrazky uz blednu, este ma na tvaricke, ale hadam to uz bude ok. len zuby stale nevidno.

zdenka, ja tiez kazdy rok musim zabehnut na obecny urad a vypisat cestne prehlasenie, teraz uz aj za malu, ze zijeme v irsku. maju okopirovanu moju prac.zmluvu a prikladaju to ku tomu.
a tiez som sla od malej ked mala 5 a pol mesiaca, ale zostala s ockom. ocko je bez roboty, tak je stanka v najlepsich rukach.aj tak som si u sefa vydupala len 24hodin tyzdenne, tak sa to da.a sa mi zda, ze je to aj lepsie, lebo nie je na mna taka naviazana. kamoska co je s malym doma, ktory je o tri tyzdne starsi, si ani na zachod nemoze odskocit, lebo jej uz vresti ako divy.

zajtra ideme prvykrat konecne na stretnutie mothers and todlers group, tak sa tesim.

janec, ja toho sudocremu nedavam vela,vlastne teraz som jej ho zacala davat po par mesiacoch, co som ju uz ani nenatierala s tym. takze jej celkom dobre zabera. mam kamosku, ktora s tym male natiera nonstop,co podla mna nie je dobre. koza si zvykne. ona uz minula 400g tubu, ja som kupila 250g a je tam este skoro polovica, cize nemusim kupovat pre druhe teraz. 😀

tinkadublin
19. jan 2010

Ahojte zienky 😉

Tak tetuska zo socialky akurat odisla.. a ja placem jak male dieta, taaaaaak hrozne sa mi ulavilo.. konecne sa nejak dostaneme do normalu, ved braskovi dlhujeme uz pekne peniazky.. Nastastie po tomto pol roku cakania sa mi pritrafila hrozne zlata tetka, ktora bola zhrozena ze z druheho officu co som tam bola prihlasena to tak dlho natahovali a ze oni ich dva krat museli urgovat aby poslali moje dokumenty do tohto noveho officu.. Vravela ze do par dni dostanem peniazky co mi spatne dlhuju a ze sa pokusi zariadit aby mi vyplatili nielen od augusta co som prihlasena ale od juna co som nezamestnana, lebo som grcala a nemohla ist na socialku.. no zlate ziena.. taka starsia pani.. a dokonca mi zacala vysvetlovat ze len co sa narodi male nech si poziadame o Family income supplement na manzelovo meno, lebo to musi byt na meno niekoho kto pracuje viac ako 19h tyzdenne, lebo nam vyjde, ze este sme v limite a ze ona mi posle vsetky dokumenty a vyznaci co mam vyplnit a ze jej to poslem spat na socialku na jej meno a ona to zariadi s HSE.. no nie je zlata.. aj ked ja o tom FIS viem, aj som planovala ze poziadat, ale takto sa nemusim nikam trepat a ona mi to vybavi. Hrozne sa tesiiiiiiiim joj 😀

Janec tak ako mala uz lepsie dnes v skolke? Kludne si poplac, ja som zvedava tiez ako to budem zvladat potom.. Chcela by som ostat doma s malym tak do 1roka a potom ist spat do prace.. uvidime ako na tom budeme s drahym, lebo z jedneho platu sa tazko zije.. ale ked nam bude vychadzat socialka+fis rovnako ako full time job tak ktovie ci sa nam oplati, ale tak to este rok mame cas, maly este ani na svete nie je 😀 ale tak rada sa ozvem ci nebudete mat nieco volne v cestovke 😎 Inak neviem ako to budeme tiez riesit, lebo drahy robi teraz 5dni full do tyzdna ale to len kvoli tomu ze je januar a nemaju busy a normalne robi 6dni od skoreho rana az do vecera, takze to nehrozi aby sa o male postaral a ten jeden den volna ma vacsinou v pondelok abo utorok.. tak keby som aj ja robila full tak musi male do skolky.. to zas neviem fakt ci to nevyjde drahsie platit tu v dubline skolku a pracovat ako radsej byt doma s malym a dostavat socialku, ja viem ze to by bolo aj pohodlnejsie 😝 ale zas ja nie som ten typ.. ja potrebujem pracovat a byt aktivna, od 15tich rokov som pracovala popri skole atd.. My sme obaja s manzelom radi ked pracujeme a sme aktivni, nie sediet doma a len tak dostavat peniazky, to si potom clovek neceni a my sme obaja boli tak vychovani ze pekne pracovat a zasluzit si tie peniazky, ale aj ten socialny kruh ludi predsa.. ved stale sediet iba doma, preto som rada ze existuju tie mother toddler groups 😉 aby som sa nezblaznila 😀

Baby tiez planujem len cistou vodou pekne umyvat, po pripade z casu na cas olejcek po kupeli, pekne pomasirovat malinke.. ved uvidime.. Janec tu biodermu mam vzorky, tak niekedy neskor ked uz bude vacsi vyskusam, lebo ja sama pouzivam biodermu kozmetiku, len samo je trosku drahsia ako bezna detska kozmetika..

Ladyw. to je super, ze Stanka sa uz ma lepsie, ale kde sa oneskorili tie zubky??? Chudinka sa tolko vytrapila a ani zuby jej nevykukli..

tinkadublin
19. jan 2010

Zdenka ma tak napadlo si tu minule pisala ze si chces kupit tehu saty na leto.. tak na littlewoods.ie maju sale a niektore tehu saty su fakt peknucke a teraz aj riadne lacne, tak skus tam kuknut, mozno sa ti nieco zapaci 😉

mamartinka
19. jan 2010

Nieco na precitanie.Pre tie co cakaju mimi.http://www.najmama.sk/clanok/224429/babske...

zdenkam
19. jan 2010

Tinka, dik za typ, kuknem to.
Ladywitch, tak to musi byt ulava, ze malinka spinka a este vacsia pre tebe nez pre malu.
Tak tak najlepsie je nechat malinke v rukach tatka, nech vie co to je a neni len vikendovy tatko. Ale viem,ze nie kazdemu sa to tak da. A isto je to dobre aj pre dieta, nech nie je naviazane. Preto to chcem aj pri druhom dietati a aksom to aj ja vravela aj pre mna to je dolezite.
Tak ako sa pacilo na mt group? My mame o 2 tyzdne na mt group skolenie o prvej pomoci, co ak sa dieta popali, ci dusi alebo tak o deti sa nam niekto postara v susednej miestnosti. 🙂
Inak u nas funguje uz druhy rok and daddy and child group, ta je v soboty doobedu, nech si maminky odfrknu a oteckovia vyjdu s detmi na nejaku aktivitu.

Tinka a tak tak na tu mt group treba, u nas chodili aj maminky s miminkami, teda ale jedno dieta mali starsie, aj ja planujem chodit ked bude male miminko. Patrick bude v free preschool od septembra /na 3 hodky kazdy den/ a my budeme chodit nech klabosime s maminkami a nie sme len doma zavreti. Ale byt len doma, to je pre mna narocne. U nas je pre vacsie deti aj 2x v tyzdni story telling group v kniznici, to detom precitaju putavo rozpravku a potom malu tematicky obrazky. Je to tak 3O minut. Aj preto je dobre, aby dietatko vedelo anglicky, ma vacsie moznosti spestrenia programu.

zdenkam
19. jan 2010

Ladywitch, este vacsia pre Stanku nez pre Teba, tak to malo byt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre