Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

kacenkalm
2. feb 2010

baby,asi pred tyzdnom som zacala brat antikoncepciu Noriday,malu stale kojim a dnes som dostala menstruaciu???je to normalne??

tixi
2. feb 2010

zdenka super, ze si sa vyspala aspon ty, lebo ja neviem co sa so mnou poslednu noc dialo, ale lahla som si o pol jedenastej a o pol jednej v noci som bola stale hore 😕 potom som asi nejako zaspala ale stale som sa budila, no a 5.20 mi uz zvonil budik, mala som totiz rannu, takze som toho dokopy naspala max. 4,5 hod a mozno aj menej
fredika tak prajem stastny nakup, v dunnes som si ani ja nevybrala kosele, fakt boli ako pre strare babky 😀 ale v pennyse mali na vyber asi z 5 druhov a za super cenu 5eur a celkom v pohode strih aj vzor

sparky, hej moj GP ma v ordinacii aj ultrazvuk, kto si ho zvoli za svojho GP a da si vypisat u neho tehotensku knizku dostane 4 scany zadara, jeden scan tam stoji 40eur, takze sa to fakt oplati, lebo potom platim len za vysetrenie a za kazdym vidim maleho, minule ked som mala problem s oblickou tak mi hned urobil sono oblicky a zistil, ze mam zapal, tak ma aspon nemusel posielat niekde na vyserenia 😉

zdenka objednali sme si prepravnu firmu na veci cez preprava.ie, no uz teraz mi je zle, ked si predstavim to balenie...

baby utekam do hajan, snad dnes zaspim raz-dva, zajtra mam opat rannu, takze sa musim poriadne vyspat, lebo dnes som sa citila ako po zure 🙄

zdenkam
2. feb 2010

Kacenka, ja som antikoncepciu nebrala a menzes prisiel az po roku a pol pri kojeni. Takze neviem poradit.
A ak ma mala sk rodny list, tak pohoda potom vsetko bude fajn. Pas nikde netreba. 🙂

Pockaj a ty kojis a beries atb? ¨Ci som si to s niekym poplietla?
Ak ano, tak musis mliecko odstriekat, mlieko s atb sa nesmie davat malim detom kojenym.

Ladysparky, niekto bude cestovat posledny julovy tyzden domov a niekto bude rodit resp. mat pri seba miminko prve dni. 🙂 ak Boh da.

zdenkam
2. feb 2010

TIXI ozvalo sa mi to fotostudio v Michalovciach, ze robia tehotensku fotografiu, ale po prichode do Mi, sa im mam hned ozvat,nech si dohodneme termin,kedze tam je len 7 dni casu.

ceny za atelierove portrety, t. j. aj ta tehu fotka
A6 (10x15) .................................... 12,- €
A5 (15x22) .................................... 18,- €
A4 (20x30) .................................... 22,- €
A3 (30x45) .................................... 30,- €
A2 (40x60) .................................... 38,- €
A1 (60x90) .................................... 60,- €

neštandardné rozmery .................. cena dohodou

Tak sa tesim.

zdenkam
2. feb 2010

Tixi a to sa akoze plati u tvojho gp za vysetrenie inak aj ked si tehu?
Sak tehotenska knizka ta opravnuje na free medical care?

To balenie nezavidim a potom vybalovanie, to hej. My sme sa raz stahovali v Irl, ked mal maly 9 mesiacov a som sa zaprisahala, ze nikdy viac kym sme tu sa stahovat nebudeme. A zatial sa drzime. Tu uz byvame 2,5 roka. A to sme sa stahovali v ramci New Rossu. 🙂

A ja idem do sprchy a zas to vyzera nadejne na spanok, som celkom tired. Sak sme boli doobedu aj poobede vonku. Doobedu prechadzka v meste a mt group a poobednajsom spanku zas na 2 hodky na ihrisko. Maly dostal scooter na narodeniny od nas, tak sa tam chodime teraz vozit. 🙂

kacenkalm
2. feb 2010

zdenkam,ja beriem atb,doktor mi ich predpisal na zapalene hrdlo,ale asi ich radsej vysadim,lebo dnes vecer mi mala nechcela papat z prsnika ☹ asi citila,ze je tam nieco ine...

ladywitch26
2. feb 2010

zdenka, aj s antibiotikami mozes kojit. ja som mala zapal mechura tyzden po porode a mala som atb. ale doktor mi povedal, ze tie co mi dal az v takom velkom mnozstve neprechadzaju do mlieka, takze ich kludne mozem.

kacenka, mrchu mozes mat aj z toho noriday, prve tri mesiace mozes mat aj spinenie mimo cyklu, ale po tych troch mesiacoch sa to upravi a niektore zeny ju nemaju vobec.

alienka1
2. feb 2010

ahoje.
tak ja som konecne online. menili sme providera tak to trosku trvalo. a uz som spät aj v praci tak je menej casu. idem si vas precitat urcite ste toho popisali.

TINKA GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!! SKORE ZOTAVENIE PRAJEME!!!!!!!

zdenkam
2. feb 2010

tak kacenka radsej sa spytaj lekara, predsa len kazdy liek sa ma konzultovat s lekarom pri kojeni, lebo asi to teda zalezi od obsahu atb, ja tu skusenost osobne nemam, chvalabohu, ale som to kdesi citala,ze baba je chora a musi odstrekovat mliecko. TAkze radsej odstriekat na 7 dni ako prijst uplne o mlieko preto ze malinka to odmieta. Ak to bude pokracovat nadalej, isto je to tymi atb.Navyse malinka je uz dost velka, takze tych 7 dni ak budes musiet zostat na atb, by jej zasadnu zmenu v kojeni urobit nemali. Mensie deti, ak ochutnaju flasu, zistia ze to lahsie ide a odmietaju potom prsnik. Ja som zacala davat flasticku 2x, kym som bola 5 hodin z prace s odsatym mliekom a maly to v pohode vypil, ale didi mal aj tak najradsej. 🙂 Flaska neni maminkin prsnik. 🙂

Drzim palecky.

zdenkam
2. feb 2010

som si isla kuknut tu antikocepciu NOriday, co tu o nej pisete, a sak to je to mini pills 🙂 Teda, tak tu tomu bezne hovoria, ak sa chce contraception pre breastfeeding woman.

Tak na tom som vydrzala mesiac a potom s tym praskla, kedze sa to musi brat takmer v tu istu hodinu aby sa poistil ucinok. Ja som uplne beznadejny pripad, co sa akeholvek davkovania liekmi tyka. 😒

Ale ma to vazne uvazovanie bude isto cakat az porodim druhe dieta. Ako teliesko odmietam, hrozi sa mi myslienka nejakej extra davky hormonov do mojho tela. A ze spravidla tie hormonalne telieska ucinkuju az tak, ze menzes takmer nie je. To teda musi byt hormon chaos v tom zenskom tele. Asi som trochu staromodny typ. Kamoska ta co jej dcerka Clodagh si dala podviazat vajecniky, ze 2 deti a staci. Tak na toto este nemam vyhraneny nazor. Ale je mala pravdepodobnost ze zatuzim po tretom dietati. Jedna by som ho rodila v 35, druhak treti cisarsky rez je povazovany za rizikove tehotenstvo uz. Takze co ja viem asi by som uz neriskovala.
A raz som brala tiez len 2 mesiace obycajne tablety,ked som este randila s manzelom a sialene ma od nich boleli prsia. ale to asi zavisi od druhu tabletiek, vsak?

alienka1
2. feb 2010

zdeni fotky z oslavy su super. a ta patrikova torta vyzerala uzasne a urcite tak aj chutila 🙂 dakujem za tie texty 😉

zdenkam
2. feb 2010

no ja mam dnes zas asi sleepless night, uz som clenkou fora tehotna a trpim nespavostou a vam poviem, ze kym to je len ob noc, ze kazdu druhu nemozes zaspat, tak dobre, tam je babenka, ze zaspava o 7 nad ranom a to pocas tehu aj po tehu. Ako tak toto je este baladicka.

TAk ak toto nebude holcicka, tak neviem. Proste tehu v kazdom smere ine,nez s Patrickom. 😕

Alienka, niet za co, trocha mi to dlhsie trvalo, ale nezabudla som. 😉

ladysparky
3. feb 2010

Zdeni, tak verim,ze si snivas pekne snicky a ze sa zobudis az za par hodin 🙂 to ja,ako vidite,vstavam so sliepkami-alebo so svojim drahym.obcas sa stane,ze sa zobudim na jeho budik a pak uz nezaspim.no co uz,bude dnes zo mna taky mensi vyyserek 😀 asi aj mala je vyspata,kope o 106... Zdeni vyjadris sa mi prosim k tym rodnym listom?vdaka

zdenkam
3. feb 2010

Ladysparky, rodne listy rodicov sa mi nezda aby k niecomu trebalo, teda s vynimkou sobasa, to ich musete mat uradne prelozene zo sr. 🙂
Ale toto si asi na mysli nemala.

Hej zaspala som pekne o polnoci bez problemov.

zdenkam
3. feb 2010

inak som si s muzom robila srandu, ze Patric ma meno po nom Vesely, ja som si ani po svadbe nezmenila /div, ale na letisku v dub sa ma naposledy pytali, ci je to moj syn/ a ze aby v tom bol chaos, dali by sme dalsiemu babu priezvisko moje. 😀 Ako to som nemyslela az tak vazne, len ze aky by bol v tom slusny zmatok.

Ladysparky, akoto ze k tomu nebol raincover? To je divne, ved ku vsetkym sa predavaju raincover. Ja som potom kupovala jeden na maleho kocik, lebo sa mi casom znicil,ale v obchodoch maju len taku univezalnu velkost a totalne blbu, sa to len vzadu otvara, ziadne okienko v pred, takze ak som chcela nieco malemu, musela som to cele rolovat hore. 😠

K tomuto xlanderu, mam komplet vsetko, tasklu aj raincover spolu s tou vanickou a sportovou castou. A raincover teda 2x na vanicku aj na sportovu cast.

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alienka1
3. feb 2010

ladysparky teraz ma napadlo ze ak by si chcela ja mam jeden raincover navyse. som si neuvedomila ze s kociarom budem mat zabaleny tak som si kupila na sk jeden univerzalny. ak chces poslem ti fotku ako vyzera.

bambulka123
3. feb 2010

ladysparky to presne aj my sa musime riadit podla mm celozavodnej dovolenky.Oni vzdy maju tak koncom jula.Pochadzame od Spisskej Novej Vsy.Tie rodne listi mam tu kedze som si doma davala prekladat sobasny list tak podjenym mi mamka poslala aj to.Uvidime ked sa nam male narodi tak Ti poviem ci trebalo.
Na tie fotky som si stiahla zoner foto studio ale je len 30 dnova verzia tak aspon nieco.Pridala som foto kocika aj postielky do albumu.

To ja tento posledny mesiac vzdy rano ked mm vstava tak vstavam s nim len kvoli tomu ze som hladna 😀 No poviem Vam tento posledny trimester mam strasne zravy hlavne sladkosti musim mat.Co v druhom som jedla dost vela ovocia tak teraz do ust nedam no teda akurat banany to este ano a to o zelenine ani nehovorim,okrem mrkvy nic nemozem sa donutit.

zdenkam tak to budes mat parik super.Takze bude mala Eliska. 🙂

Moja kolegina mala antikoncepciu tu do ruky co je na 5 rokov a cely cas nemala vobec menstruaciu a teraz sa rozhodli pre druhe babo tak si to dala vybrat a ma neskutocne problemy.Kazde telo to znasa inac.No ja by som si asi tiez nedala,skvor by som zvolila tabletky.

tixi to stahovanie nezavidim.Ja si neviem predstavit ako to bude ked sa rozhodneme ist domov natrvalo,este tu planujeme nejake rocky ostat a stale veci pribudaju to si asi objedname nejaky kamion 😀

zdenkam
3. feb 2010

🙂 no ja neviem ci to bude Eliska, len som o tom skalopevne presvedcena. Zivot je plny prekvapeni, tak uvidime. 😀

Aj toto tehu, uplne do bodky odlisne nez pri Patrickovi.

Ale nespavost, tak mi vravel, ze gp, ze ak mam pocit, ze mam energie za dvoch,ze to je v tomto obdobi normalka a nech ma to netrapi, telo by mi dalo vediet, ak by bolo unavena. Takze pohoda, netrapi ma to, len musim vymysliet nocny program. 😀

A som dnes u neho bola, vsetko perfekt, moc, tlak, umiestnenie womb pod pupikom priamo ako ma byt.A povedala som si aj o ten dotlerov ci ako sa to vola stetoskop, tak sme pocuvali tu najkrajsiu hudbu, tlkot srdiecka maleho zazraku, co mam v brusku. 🙂

Bambulka, no my sme tu uz 5 rokov a na 3 to asi este vidim, ak bude mat manzel pracu a ked sa on pozera na platy v jeho profesii v Cr, tak vravi, ze bohvie kedy sa vratime. Takze to tiez bude na ten kamion asi. 🙂

Ja som taka haaaaaaapy, boze som zabudla aky vie byt druhy trimester nadherny. Nejako to teraz vsetko viac prezivam, jak bolo to miminko take vytuzene a rok cakane.

Majte sa krasnucko napriek dnesnemu dazdivemu pocasiu.

Kacka, tak je tu predsa len baba, co bude rodit tak okolo mojho casu. 🙂 Ozi, kde v Irl ste?
Tiez idem na scan, jeden som mala v 9 tt, druhy v 13 tt a 1.3. idem na treti scan. Len to ci on alebo ona tentoraz vediet nechcem. 🙂

tixi
3. feb 2010

zdenka tak to je super, ze si nasla v Mi to studio, posli mi prosim ta do IP na nich link, ja som totiz nasla jedno v HE, ale mali tam odfotenu iba jednu tehosku a skor mi to pripadalo ako nejake eroticke akty, 😅 vobec mi to neprislo pekne...
ten moj GP robi v sukromnom centre, takze ja mam dalsiu tehotensku knizku zavedenu v irskej nemocnici a ta u neho je vlastne len kvoli tomu, ze si tam on zapisuje udaje a zaroven ja som dostala tie 4 scany gratis
vcera som uz spala lepsie, ale dnes sa aj tak citim nejaka unavena, pre istotu si vecer este spravim mlieko s medom, mozno zaspim skor, zajtra ma caka dalsia ranna
vcera som na muzovi odksusala ten monitor dychu, super vecicka kedze to funguje aj ako baby vysielacka, aj ked nelezal priamo na podlozke ale asi pol metra od nej tak senzor stale zachytil, ze je zivy a dycha 🙂 v momente, ked sa postavil zacal pistat
zdenka len upozorni vopred lekara, ze nechces vediet co to bude, aby sa neprekecol, no keby to bol nahodou chlapcek tak to zbadas mozno aj sama na monitore...

kacenkalm
3. feb 2010

Kacka,irsky pas nam prisiel do 2 tyzdnov,bola to rychlovka,co som necakala 🙂

zdenkam
3. feb 2010

NO Tixi, tu sa pytaju ci chces vediet pohlavie, takze sa nebojim midwife mi to sama bez povolenia nepovie. A citala som na fore Michalovce, ze sa baby stazovali, ze ten lekar nechce hovorit pohlavie, ani ked ho na tom scane o to ziadaju. TAkze asi to nehrozi. Idem ti poslat ten link.

Ja by som chcela aj jednu takmer nahu fotku, resp. nahu s nejakou trebars plachotou priesvitnou, zakryje ale ukaze. Ak sa to dobre nafoti, vyzera to nadherne. Ludske teho je krasne aj ked neni dokonale. Len musim na to pozberat odvahu vyzliect sa pred niekym cudzim.
Jednu chcem taku ze kosielka len zapnuta pod prsami a odhalene brusko, druhu s Patrickom a jednu tu taku extra ako dar pre manzela. 😉

Ja som dosla z prace 21.45, hned som sa vrhla na zehlenie a teraz uz sedim, lebo ma bolia nozky. Maly mi uz pomaly prespava na rezim bez spanku, tak to si ani nesadnem pri nom. Aspon ze bol od 1O do 13 v skolke, ale to som zas behala k lekarovi.

Ozaj Tixi, ty robis do kedy? Ked toho 2O letite spat do posledneho chvile? A sak tebe vysla taka dobra materska, lebo ty robis full time vsak? Ja som v Irl nikdy nerobila full time, stale part time. A uz pri 2 detoch ani nehrozi robit full time. 🙂

Ozaj kacenka, ako to ide s tymi atb a kojenim? A vies, ze mala nemusi takto reagovat na mliecko len kvoli atb ale ak kvoli tomu, ze mas kramy? Teda, to uz ja presne neviem, to uz si dosleduj ty ze kedy si ich dostala a ako reagovala mala na kojenie, ale je to celkom bezne, ze niektore deti odmietaju mliecko ak pride menzes, lebo je ine hormonalne zlozenie odzrkadlene aj v mliecku.

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenkam
4. feb 2010

kacka mozes, ja sa chystam so 6 tt v septembri.

Inak ideme prave z tax officu, sranda, som si myslela, ze automaticky az sa vezmeme dostane mazel married tax credit a teda nizsie dane, to sice hej,dostal, ale sa to rozdelilo medzi nas dvoch, kedze obaja robime a tak v konecnom dosledku to nemalo efekt na jeho dan,ale sa to da, ze mu dam svoj tax credit, takze sme to prave urobili.
Ste to vedeli baby, ze to tak funguje? Takze teraz uz len cakame na tu tax refund.

Ale som nakuila jednu celu tasku krasnych veciciek pre deticky male v Penneys vo Wexforde, Uzasne to maju a este aj sale tam bol, no kto by odolal, a ak saticky nebudu nasmu babu - dievcatko ze by nebolo. Susedka rodi v maji a kamoska uz o 3 tyzdne, stale je komu podarovat.
Joooj, minula by som aj mailand na to, asi sa budem musiet zacat kontrolovat lebo pri malom ma to vobec tak nelakalo kupovat.

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladysparky
4. feb 2010

zdeni dik za tie rodne listy.. som sa rozhodla, ze nebudem nasich nahanat aby mi ich poslali, ale doniest ich mozu. pre istotu.

co sa tyka umeleckych fotiek, som to tu spominala, ze tiez mam na ne zalusk. ale nie som ochotna dat take prachy za to. preto som si na nete postahovala par fotiek nejakych buducich mamiciek a strcila drahemu fotak do ruky.. nafotil, na tisickrat, lebo aj nam to nejako blbo foti, aj som uz nemotorna, co sa tyka póz 😀 ale par mam (takych polonahatych). teraz sa uz len s nimi hram v tom spominanom poloprofesionalnom programe - vymazavam si podbradok 😀 maskujem vyrazky 😀 zosvetlujem oci a podobne.. a mozno raz si nejaku dame vytlacit.
ale rozhodne s tym nekoncim, este nejake by som chcela, kym som takato bruchata 🙂
videli ste belohorcovej fotky? pekna tehulka.. a od vcera aj stastna maminka 😵

dala si manzelovi svoje tax credit? no to uz je co 😕 nebude ti to v buducnosti chybat, napriklad pri vypocte nejakej socialnej podpory, alebo nejakej davky? ale asi ste dobre spravili, ved bohvie co bude o par rokov, aj s vami aj s irskymi zakonmi.. a teraz ziskate dalsie peniazky do plusu..

:D este nakupujes, aj ked si dostala za tasku veci? ale uplne ta chapem, tiez mam z domu kopec podedenych veci, ale nedalo sa nekupit, tiez cchem svoje dietatko obliekat do veciciek, ktore sa pacia mne a nemalo ich ziadne ine pred tym nasebe.. v penneyse sa dobre nakupuje 😀

zdeni, takze vsetky uradne veci vybavujes vo wexforde, len rodit budes vo waterforde? pytam sa kvoli rozdielnym county.. ja som zmenu na tax office hlasila vo wat, aj ked patrim pod kilkenny.. vzdy mi je wat blizsi, aj viem kde tam jaky urad je....
nemohla by si mi prosim ta napisat, ako to funguje s nami mimokrajnymi po porode?
tiez pride sestricka z nemocky po par dnoch domov? rodny list ti posielaju domov, alebo musis ist vo waterforde niekde pon? je nieco, co si musela riesit po porode vo wat a nieco vo wexforde, pripadne v new rosse?
asi to znie chaoticky, co sa to tu vsetko pytam, ale som zvedava, co ma caka 🙂 🙂

a dnes nam hnusne fuka a prsi, este ze nemusim nikam chodit..
zato zajtra ma caka vysetrenie v nemocke, som zvedava co mi budu robit a dufam, ze je vsetko v poriadku...

tinka sa ti uz neozvala? podla vsetkeho by sa uz mohli chystat domov..

zdenkam
4. feb 2010

Ladysparky tax credit nema co robit so socialkou, to je prsi a to platim aj zamestnavatel za mna.
NIe, len dane vybavujeme vo Wex, vo wat nic len rodit idem social welfare a health board office mame tuna. Ako mozem dane aj vo Wat, ale tam sme nevedeli kde je tax office a wexford mame uz jasny. Ja som uiz mala aj socialku aj podporu a teraz ak po materskej pojdem zas na menej hodin do prace, zas mi pride podpora aj, lebo som cele tie 4 roky platila v kuse prsi, to je ta vyhoda, robit a mat aj podporu z casti.

A nech mame zmenu a nechodime len do Waterfodu.

Health nurse je oboznamena a mne prisla hned v den co som dosla domov, netusim ako ju kontaktuju, ale toho sa neboj.

A este ockovania ca cakaju s miminom a to chodim tiez tuna do medical centre.

Inak, som nenakupovala sebe, ale domacej za tie vsetke veci comi dala, tak jej 5 mesacnemu synovi, a suseda bude rodit v maji, tak jej malickej. A kamoske, co mi dala kontakt na 3D scan v Mi, tak jej dcerke 1,5 rocnej a este Vierkin Tobi bude mat narodeniny v marci tak jemu darceky k narodkam.
Seba to ma este kopec casu, ale nebudem moc kupovat. TAkto sa vyzijem v nakupovani a nebude to premarnene, lebo proste, ak to bude chlapcek, su to do luftu vyhodene peniaze, vravim, ze Patrick nevyhosil spustu z tych veci co ma, hoc som porozdavala asi aj pol vreca cierneho.

Tie fotecky, no ja si myslim, ze tehu som posledny krat, tak chcem mat pamiatku. A len profesionalny fotograf nafoti portrety fakt dobre. Pokial sa partner nevyzna alebo aspon amatersky nevenuje poriadne fotografii, tak to nebude ono napriek hocakym upravam. Moj brat je manik do fotky, ale sranda, nejako mi to nejde aby ma on fotil, rasej dam tych 8O eur za 3 fotky rozmerov co chcem. Je pravda, ze si to mozem dovolit, sak mi dali ten doplatok zo sr 124O Eur, no nie.

ladysparky
4. feb 2010

aha, mas pravdu zdeni, som si to poplietla s prsi 😉
a vdaka za tie info, velmi si mi pomohla

no pred bratom by som sa ani ja urcite nevyzliekla, hocaky profesional to moze byt 😅 tak drzim palce, nech najdes dobreho profesionala a a by si bola s foteckami spokojna 🙂

zdenkam
4. feb 2010

ladysparky, za malo, ak nieco mozem pomoct, rada.

Akurat si stahujem pre babicky fotky z party. Ja mam rada aj hmotne fotky, mozu sa kedykolvek ukazat. Davam si ich robit 4O free on line z toho photobox.ie

A konecne sa mi aktivuju prsia, jupiiii, lebo pri malom mi tieklo uz v 5. mesiaci kolostrum a tu som do nedavna nevedela ze mam prsia, ale uz som sa aj v noci zobudila ze ma bolia, tak som happy. Lebo dufam, ze vsetko ok, a zas dlho budem kojit. Ale asi su na to predpoklady, ak to dobre dopadlo pri prvom kojeni,co myslite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre