Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
14. sep 2008

a stym pranim no netusim ale nemyslim ze by prali vecicky no tak sa popytaj tam ked pojdes na kontrolu dnes zase prsi takze sme stravili pol dna v shopoch ideme 26.9 na svadbu do polska a nemala som co na seba este boty nejake nie moc vysoke lebo to nemusim ......

ladywitch26
14. sep 2008

baby, co ste uz rodili v irsku, co si treba vziat pre male do porodnice? ak treba aj nejake veci na oblecenie,tak kolko? dnes sme boli trochu nakupovat, tak ze ci mam este pokracovat, alebo uz staci...som sa trosku rozsupla hned na zaciatok... 😀

annaola
14. sep 2008

mishka, a ake saty si si kupila? hod nejake foto.my sme na buduce leto pozvani na kamoskinu svadbu a nechcem na poslednu chvilu zasa zhanat. ked sa pozriem do svojho satniku okrem mikin, rifli a triciek tam nic nie je.
😉 Neviem ci sa blizi spln mesiaca, ci co , ale mam nejaku neodolatelnu chut ist na velke nakupy. 😀 . Muzicek bude mat radost 😉

mishka711
15. sep 2008

ladywitch26 no zober si uterak sprchak sak vies hygienicke veci vlozky su tiez dolezite tie velke 😀 dalej najlepsie taku nocnu koselu kde budes mat pristup rychlo vytiahnut prso alebo nieco proste sikovne ked budes kojit u know a potom vecicky pre male ,plienky kremik na ritku ony ta pustie ak bude vsetko oka na 2hy den takze toho vela nemusis ale keby tak ked bude miesto zober annaola nie saty kupila som si nohavice v moonsoone s 75e na 21 e co je fajn a vcera taku bluzku v Awear ale este pozrrem nieco lebo neviem ake bude pocko kedze uz aj na slovenku je kosa

xena22
15. sep 2008

Jej ladywitch,ty si to zobrala ako zhurta,ja som si zacala len tak decentne kupovat vecicky tusim az tento mesiac,aj to sa mi zda skoro,ale dnes som mala dobry lup a ukoristila som na gumtree tento kosik aj so stojanom len za 30eur a ta pani mi dala k tomu este aj deku,tak sa vytesujem,hodila som si ho aj do albumu,je to taka prva vacsia vec co som kupila,inak mam len par dupajd z penneys,ale pojdem aj inde na zatah,ja zase saliem,ze ak by som mala cisarak,tak ma budu drzat v nemocke vraj 5-6 dni a priniest si veci na tyzden to nie je len tak do kelu,zbytocne budem musiet nakupit vela veci s malickych velkosti,preto som si kupila cele pakle z penneys za par eur,mozno to bude aj hned male,tak aby mi to potom nebolo luto,ze som vyhodila tazke prachy za veci,co ani nevyuzijem...
Ladywitch kam chodis na detske veci?Kde maju najlepsie,ja tak najviac vyuzivam Adams,obcas Mothercare,ale aj v Dunnes maju fajn veci,dokonca aj v tescu som obcas nasla cosi pouzitelne,inak moc po obchodoch nebrazdim,v lete som nakupila malemu tricka v nexte a vyzeraju horsie ako tie z penneys,tak neviem ci sa oplati aj drzat na nejake znacky 😒

mishka711
15. sep 2008

xeni no konecne nejaky album hihi no maly jaky zlaty a to brusko jeee 😀 😉

xena22
15. sep 2008

No ved som sa k tomu albumu nemohla dokopat,este mam kopec veci na oskenovanie,ale plany by boli a skutek utek 😀

ladywitch26
15. sep 2008

mishka, diky za rady, ja len ze fakt nemam sajnu. aj som sa pytala kamosiek iriek ale kazda mi vravi inak.

xena,mne jedna kolegyna vravela,ze ona nakupovala od prveho dna,co to zistila,ze este aj plienky a vsetkych velkosti,ked boli akcie buy one,get one free 😀 a ked sme to tak zratali, tak dobru tisicku usetrila. inak vcera som bola v dunnes store, tam maju fakt dobre tie supravicky, teraz mali taky set za €18,kabatik, dupacky, tielocko, dlhe body,kratke body, ciapocka, podbradnik a rukavicky.no a bola som aj v debenhamse,tam su uz take drahsie znackove, ale vychytala som vypredaje za polovicu, tak celkom super. su teraz vypredaje na letne veci, no a nam sa male narodi v maji, co uz bude prakticky zasa zacinat leto, takze asi este cosi najdem vo vypredajoch.inak muzovi sa snivalo,ze to bude syn este 2tyzdne predtym,ako som robila test, kamoska co sa venuje kyvadielku zistovala,ze to bude tiez chlapec, mam chut na slane,stiplave a hlavne na maso, tak ak to nakoniec bude baba, tak ma picne, lebo uz som kupovala povacsinou modre oblecky 😀

ladywitch26
15. sep 2008

inak chcela som ist do private hospital, ale ze mi poistovna nepreplati nic, lebo nemam zmluvu uzavretu 52 tyzdnov, mi chybaju nejake 4 do toho terminu a tolko prenasat asi nebudem, tak idem do public. lebo privatne by ma cela sranda ako samoplatica stala €6000. 😖

xena22
15. sep 2008

Aj ja idem rodit "public" ale zatial az tak nestresujem,urcite by som tolke prachy nevyhodila len za komfort pri porode 😀
Ja si zatial kupujem vsetko unisex,ale asi uz kupim aj nieco ruzove a modre,no co,na doma potom znosia 😀 Tiez sa mi pacia cele tie kompletne sety,je to pekne zladene a nemusime rozmyslat co k comu obliect.Ja si zatial kupujem len veci na prvy mesiac a tiez uz pozeram a kupujem co je v akcii a asi sa zameriam uz aj na plienky...fakt sa da usetrit,ked sa kupuje za polovicne ceny,ono sa to nezda,ale ked si to clovek zrata,tak sa usetri pekny peniaz...asi si to zacnem zapisovat a potom ohurim manzela aka som hospodarka 😀

xena22
15. sep 2008

A uz si pozerala aj kociky?Ja zatial zvazujem medzi dvoma...

http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/Display...

http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/Display...

Neviem ci som sem uz nahodne tieto linky nedavala,ak ano tak sorry... 😉

ladywitch26
15. sep 2008

no u nas v rodine to bude prve dieta,tak ked nebude pre mna,tak budu mat segry pre svoje deti v buducnosti.
ozi, a kde to je tam v corku ta klinika? mam sa tam hlasit u nejakej o ´sullivanovej, mi ju odporucila moja
gp

xena22
15. sep 2008

klinika je v corku v casti Wilton,ked si to hodis do googlu ako maternity hospital cork - wilton,tak tam bude aj kontakt aj adresa aj telefon,mozno aj mapa,,,,,vyskusaj 😉

ladywitch26
15. sep 2008

diky xena, inak mrkla som aj tie kociky. tak tieto aspon vyzeraju lepsie,ako tie co sme videli vcera vo waterforde. tie boli teda nic moc. a vacsina mala len taku tu autosedacku malu a potom ako bugyna to bola. a ja radsej klasicky kocik a sedacku osobitne. lebo tie kocikove su vsetko na predne sedadlo a ja radsej na zadne, to sa mi zda bezpecnejsie

xena22
15. sep 2008

No vela ludi tu tak chodi,ja to velmi neuznavam,decko je tam skrcene a bradu ma pomaly na hrudi,odjakziva maju byt babatka na rovnej podlozke,dost sa nasedia v aute a pripadne doma na lehatku,takym prckom to staci.Ja som za rovne lezanie,ale maloktore kociky to maju a tie co tu maju tie vkladacie tasky,tak potom je cely kocik ako kolos,ten silvercros ma taku chutnu malicku vanicku vnutri,bielu cipkovanu,taka romantika,ale asi tam do pol roka babo nevlezie,ale nevadi,aspon na ten zaciatok nech ma rovny chrbatik.Inak tu sedacku vajicko mozes dat aj do zadu,to nie je problem,aj kamoska tak vozi,preco myslis ze su len dopredu?Praveze dopredu sa maju davat len v nudzovych pripadoch,lepsia volba je vzdy zadne sedadlo...hm to bude este komicke ako sa my vsetci budeme vozit v jednom aute 😀

ladywitch26
15. sep 2008

no len ked ho dam v tom vajicku na zadne sedadlo, tak bude chrbtom ku mne a to ho budem potom tazsie kontrolovat. a tiez sa mi nepacia tie obrovske kociky, vacsina z nich aj tak nie je velmi stabilna. dnes som videla v jednom hrackarskom obchode jeden slusny,aj stabilita vyzeral byt dost. tak mozno sa tam zastavim s muzom este mrknut. inak my sme v aprili,ked sme zacali planovat rodinku, kupili 7 miestne auto, takze mali by sme sa pomestit. 😀

xena22
15. sep 2008

😀 Ja neviem ako som tehotna moje IQ je na ustupe,akosi nechapem... ved ked budes soferovat,tak vajicko je v predu a babo vidis a mas ho poruke , ak nebudes soferovat,tak sedis vzadu a babo je vo vajicku vedla teba tak jeakuratne natocene k tebe...takze z tohto titulu je vajicko vyhodne,,,,

Normalnu autosedacku dopredu nemozes dat a ked ju das do zadu,tak babo skontrolujes len vizualne,ale dudku ani hracku mu nepodas,tak neviem,ja chcem vajicko na prve mesiace a potom sa uvidi...

ladywitch26
15. sep 2008

no lenze mne sa vpredu nezda velmi bezpecne, preto chcem sedacku dozadu, no a tie vajicka sa daju upevnit len chrbtom dopredu, cize ked budem soferovat, tak budem v predu, ale vajicko vzadu bude otocene mne chrbtom. inak videla som celkom dobre sedacky az do 4 rokov, a da sa do nich vlozit taka nasada aj na malinke mimco. ta je do 9mesiacov, potom sa to vyberie a mas normalnu autosedacku. aj take pevne to bolo,cize keby cosi,tak by to male malo celkom dobru sancu nezranit sa, aj keby nedaj boze vyletelo z auta. a zas cena bola do €150, co sa mi nezdalo nejako vela, tak idu normalne autosedacky pre starsie deti

xena22
15. sep 2008

No ved ja budem musiet tiez tak ci tak kupit aj normalnu autosedacku po par mesiacoch,ale kamoska mi podarovala vajco,tak najprv mam vystarane...a ako sa usadime v aute to este netusim,uvidime... 😉

lenka1108
16. sep 2008

ahoj babulky ja len na rychlo k tym kocarom..
ja som mala od narodenia tento
http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/Display...

a okrem neho dalsich 5 no som proste maniak na kocare a to este uvazujem na tymto aj ked mala ma uz 2 roky a skoro vobec ho nepotrebuje ale no co vam budem hovorit.samozrejme ho chcem iba ak by sa mi ho podarilo vyhrat v aukcii...
http://cgi.ebay.co.uk/BAMBINO-WORLD-3-wheel-pra...

alebo tento

http://cgi.ebay.co.uk/Top-3-wheeler-Stroller-Jo...
sestra ma tento z mother care a musim vam povedat ze je skvelyyyyyyyyyyyyyyy.velika vanicka,autosedacka,a z vanicky klik klakom urobite sportovu cast a vyzera fakt skvele je lahucky lahko skladatelny a knemu je vela doplnkou
http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/Display...

xeni myslim ze ja by som nebola spokojna s druhom kocika aky si vybrala ty ale to je kazdeho vec.baby kuknite si www.ebay.ie tam najdete milioooon kocarov za super ceny a naozaj vseliake napriklad v tomto ebay obchode

http://stores.ebay.co.uk/bambinoworld-eu_W0QQfs...

ja len tolko bola som nasich zaviest na autobus ani neviem ako ten tyzden ubehol a ktomu aj tie krstiny.potom pridam fotky a popisem viac idem spat so m hotova.papa

xena22
16. sep 2008

Lenka dik za tipy,ten co ma teraz tvoja sestra je celkom fajny,ja som ho vlasne nikdy ani nepozerala,lebo ja som vzdy automaticky vsetky trojkolky zavrhla,ale tento sa mi celkom pozdava,,,,no ved mam este s kocikom cas...

xena22
16. sep 2008

Este ma napadlo,neskusala si tam vtrepat do neho tvoju dvojrocnu malu? Ze ci tam nie je srandovna,lebo sa mi zda taky malicky,ze by nohy viseli az neviem kam a strieska nie je nizko pre starsie dieta? Mne je strasne smiesne,ked ma niekto vtrebane velke decko v nejakom Quinny Buzz a je ocividne,ze je uz do takeho kocika velke...celkovo tieto moderne kociky robia take malicke,aj kamoska ma nieco take,a maly ma 5 mesiacov a uz velmi nema kam dorast,ako keby robili tie kociky len na par mesiacov a potom si clovek musi kupit dalsi...inak maniak na kociky som bola aj ja,pri dvoch detoch som mala 6 kocikov a cisto novych,teraz sa chcem toho vyvarovat 😀 😀 😀 Hladam variantu od narodenia do 3 rokov 😉 ALe pozeram,ze na teba s kupovanim kocikov nemam 😀 😀 😀

susanne.k
16. sep 2008

Ahojte Sk zienky v irsku. Som tu 1x a chcela by som sa opytat na nejake informacie ohladom vybavovania RL a vycestovanie s dietatkom narodenym v irsku po prvy x. Ja som v 23 tt. a chcela by som si pozistovat tieto info, aby som toho potom nemala naraz vela na starosti. Kto ma uz skusenosti s tym prosim o info. Dakujem ☹

lenka1108
16. sep 2008

ahoj xeni vopcha je v pohode ale aj mne to pride smiesne ale malej sa tam lubi ani von nechcela ist.
ja by som urcite potom volila volbu nejakej buginy aj na cestovanie myslim v tych 2 rokoch.aj ja mam teraz buginu a este aj sportovy kocar ten bravam ked ideme niekam na dlksie alebo niekam kde vnom mozem dat malu spat.a bugina je stale v aute po ruke ci idem do mesta alebo na prechadzku na plaz a tak.ten segrin kocar je naozaj perfektny hlavne sa mi lubi ta vanicka je velika.a to ze nemusis mat aj vanicku aj sportovu verziu lebo jednoduchym klik klakom to mas hotove za minutku.ale xeni na tom ebay su naozaj skvele kocare ak by sa ti nedalo zaregistrovat tak len povec pomozem ti....je to trosku tasie teda aspon mne to trvalo a to som sa zaregistrovala cez sk kreditku tak ked nieco chcem tak si poslem na ucet peniaze
idem dat malu spat papa zatial

xena22
16. sep 2008

No ved akurat som pozerala,ze som z toho ebay jelen,ale este mam cas,ked tak,potom ta oslovim,lebo minule som tam nahodne nasla ten kocik co chcem o stovku lacnejsi ako v obchode a tiez pisali,ze je novy,tak neviem,ale zas boli aj negativne ohlasy na to,ze niekde napisu ze je to nove a nie je 😒 tak uvidim este,ak na nieco nadabim,tak ta budem otravovat 😀

mishka711
17. sep 2008

ahojky Susanne no RL list si mozes ist vybavit 2tyznde po porode uz presny nazov neviem ale budes to mat v papieroch z nemocky co dostanes zalezi v akej cast irl si dalej potom ak xces slov rodnny list treba ist ho dat overit na prislusny urad a stym na slov ambasadu ti ti daju aj jednorazovy cestovny doklad ak budes xces vystestova ale naspet uz ho musis zapisat do pasu alebo vybavit vlastny cestovny pas ak si tu 4roky mozes vybavit aj irsky pas ten trva necely tyzden a poslu ti ho na adresu ........a ESTE RL trva asi 3mesiace ked si podas ziadost v irl na svk myslim 2 mes ale nam prisiel po 3aj pol mesiaci 😠 aj to ma neinformovali ze si mozem poziadat alebo vypisat tlacivo o prispevok o narodeny dietata treba sa na to pytat lebo ja som vdaka nim o to dosla ale to je na dlho tak zatial tolko............

xena22
17. sep 2008

Mishka tak toto budes musiet vysvetlit aj mne,ale druhy raz,teraz mi to nemysli,zda sa mi to nejake komplikovane :( alebo mam nejaku divnu hladinu hormonov momentalne mi nic nedochadza 😀

susanne.k
17. sep 2008

mishka dakujem zatial za tieto info. Dakujem za kazde info.

krasulka
18. sep 2008

Ahojte kocky, budete mi vediet poradit, neviem kde uz by som sa mohla poinformovat lebo na uradoch som sa nic moc zatial nedozvedela.

cca rok a pol uz tu v Irsku mam zaplatene odvody, som zamestnana priblizne rok a pol. ROdit sa chystam na slovensku, ale na svk narok na matersku nemam.Lebo si tam uz neplatim to nemocenske, kedze som bola zamestnana tu a odvody mam platene tu. No neviem ci budem mat narok na matersku tu ked budem rodit na slovnsku...Viem ze materska je tu pol roka a mali to platit zamestnavatel..ale zas potom ako mozu dostavat matersku pakistanky, ked oni nerobia? a viem na 100 percent ze dostavaju. Mozno mate niektore viac informacii ako ja tak by som ocenila akukolvek.

A dalsia vec, dnes mi prisiel papier od zamestnavatela ze mam vypoved, lebo som bola zamestnana na part time a uz ma nepotrebuje...Samozrejme ze ma nepotrebuje ked uz nemozem robit ako tehotna a mam papier od lekara...Tak teraz uz ozaj neviem ci budem mat na nieco narok...

catalin
19. sep 2008

Ahoj Krasulka, s tou prvou vecou ti neporadim, ale s druhou mozno.
pekne krasne chod na social welfare a vypln jobseeker benefit alebo jobseeker allowance form. oni uz budu vediet pod ktory ty patris. kedze ti dal zamestnavatel vypoved tak mas narok poberat podporu v nezamestnanosti co je cca 199 euro tyzdenne. len im ukaz ten papier a povedz im ze si available for work. to je zazracna formulka. a mozes poberat davky a raz mesacne sa pojdes podpisat na urad. easy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre