Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasulka
19. sep 2008

ahoj catalin, dakujem ti velmi pekne za informaciu.Idem vyskusat. 🙂

mishka711
20. sep 2008

krasulka no myslim ze si avaible for work ale kedze si tehu nech ti poradia tam....inak sila nevyhrala by si to tym ze pojdes rodit na svk a ziadna materska nic tak si to poriadne pozistuj aby si nejake peniazky dostavala.......

xena22
20. sep 2008

mishka ved krasulka ide domov tak ci tak,,,,takze myslim,ze sa u nej nic az take nezmenilo,tiez jej radim,nech si vybavi podporu,ibaze to par tyzdnov trva a kedze tu uz nebude,nemal by jej to kto prebrat a kto podpisovat,lebo to musi len ona,neda sa to ,ze by jej to muz...

freshmeat
21. sep 2008

Caute,
existuje nejake forum slovakov zijucich v Irsku? Napr. kanadsky slovaci maju vlastnu stranku s forom. Pozeral som, ze v Irsku su celkom dobre platy. Tak som rozmyslal, ze by sme sa tam isli pozriet. Ale netusim ako je to s danami, ze kolko vlastne cloveku zostane. Existuje aj nieco ako cezhranicna spolupraca? Teraz sa da v rakusku pracovat vo forme cezhranicnej spoluprace. T.j. slovenska firma predava rakuskej sluzby a plati dane na slovensku. Ak je clovek zivnostnik alebo ma s.r.o. tak moze pracovat v rakusku a dane plati na slovensku. Ak by sa take nieco dalo aj v Irsku tak by to bolo uplne super.

xena22
21. sep 2008

http://irsko.exil.sk/

Tuna by mohlo byt nejake info,alebo sa skusit priamo na tom fore spytat....

xena22
21. sep 2008

Baby zijete vobec?Nejako nam tu viazne komunikacia 😒 Tak len presuvam temu,ja chodim teraz zvacsa do februaroviek,nechcem sa tu rozpisovat o mojom tehu...ale vy sa pochvalte co mate nove?
Mishka nakukla som do tvojho albumu,maly sebastian je hrozne zlaty,taky smejko a uz je teda riadne velky,ako to leti,neni davno si tu rodila v priamom prenose a uz mas doma kus chlapa 😀
Dneska tu bolo krasne,keby tak chcelo byt az do vianoc,nemusi byt teplo,hlavne nech nefuka a neprsi,to by som prijala teda,len ako to zariadit,ze ano...dneska som si kupila veliky priesvitny dazdniky,cizmy po kolena - skratka uz strojim vyzbroj 😀 snazim sa najst sposob ako by som mohla prezit cestu do skoly a zo skoly bez ujmy na zdravi 😉 tie mokre spodky rifiel ma uz nebavia riesit,tak kedze som sa uz takto vybavila,tak by mohol zafungovat murphyho zakon,ze teraz nezaprsi aspon dva mesiace 😀

ashley
21. sep 2008

ahojte
krasulka skus si podat aj ziadost na maternity benefit, ked si odrobila rok a pol mala by si mat na to narok. To ze nebudes rodit v Irsku im nehovor. Materska sa zacina platit pred narodenim a chodi na ucet. Takze ked ti zacnu platit mozes kludne odist na slovensko a porodit tam. Poznam ludi co to tak urobili. Kamaratka tu odrobila ovela menej a platili jej.
xena22 dufam, ze ked si sa tak vyzbrojila proti dazdu tak naozaj prsat nebude. Tento vikend bol krasny. Len tak dalej... 😀

susanne.k
21. sep 2008

Ahoj Ashley,
prosim ta ak tu v irsku mam odrobene tie roky a som stale zamestnana, kto tu matersku vyplaca social alebo zamestnanec? Kedy by som mala podat tie papiere na socialku? Aky cas pred porodom alebo pred ukoncenim prace.

catalin
21. sep 2008

ahojte baby fakt bolo dnes krasne tak sme sa aj my vybrali na vylet, skoncili sme na uzemi nikoho ale fakt tam bolo krasne. isli sme popri stade krav a tak sme sa ich bali...tak sme cakali na nejakych turistov aby sme sa s nimi mohli popri tych kravach nejak prepliest. no sranda...bojkosi sme riadni.
krasulka, kamaratka tak urobila ze jej dal zamestnavatel vypoved ked bola tehotna, hned s tym papierom naklusala na social welfare a oni jej potom platili nejake peniaze, odrodit isla domov,samozrejme ze sa s tym tam nepochvalila a bolo to v pohode. tak drzim palce.

ladywitch26
22. sep 2008

caute zeny. vcera som s hrozou zistila,ze okrem jedinych gati, akosi ziadne ine nezapnem...a to som len 8tt ! tak sme vcera s muzikom behali po obchodoch a kupila som dvojo rifli s gumickou.tieto mi hadam vydrzia az do 6,mesiaca, inak ma porazi.kamaratku mam v 14tt a ta je este ako prutik.je sice pravda,ze pod kazdou chvilou blinka a ja naopak musim dlabat do seba,lebo mi je zle,ked som hladna, ale zas som necakala,ze tak zacnem priberat... 😖

inak freshmeat,neviem,ci by sa ti oplatilo pracovat v irsku a platit dane na slovensku.odpocitatelne polozky su urcite ovela vyhodnejsie tu.a ak mas aj manzelku a dieta,tak ti nic ine,ako platit dane v irsku ani neodporucam.

catalin, nic si z toho nerob, ja sa bojim krav tiez, a to moj otec chova dlhe roky byky. aj koni sa bojim... ☹

xena22
22. sep 2008

Ladywitch neboj sa,to mas len prechodny stav,brucho ti este opadne a dlho budes vyzerat rovnako,mne take origos tehotne brucho vystupilo az okolo toho 16tt,pritom v 8tt som vyzerala asi tak isto...ale pohodlne rifle su na nezaplatenie,ja ich tiez nosim od toho 8tt 😀 hlavne v aute sa mi v normalnych naprd sedelo...

Catalin ako pokracujete v planovani potomstva? 😀

Baby mate tu niektora psa? Da sa so psom lietat na SK?

catalin
22. sep 2008

xena, robenie deti je ta najlepsia vec na svete, zatial cakam na mrchu v nedelu by tu mala byt, tak snad nepride.aj ked mam take zvlastne pocity...ako keby sa v tom brusku fakt nieco dialo..no uvidime. myslis ze uz mozem robit test tyzden po ovulacii?
neviem sa dockat...

xena22
22. sep 2008

Catalin su aj take testy,co si mozes tusim 7 dni po ovulke,ale ja by som to nerobila,to ze by ti test ukazal,ze je vajicko oplodnene,to este neznamena ze sa aj uhniezdi,bola by si zbytocne sklamana...ja by som na tvojom mieste pockala do buduceho tyzdna.Kup si dvojbalenie,jeden si urob v pondelok rano a ak si nebudes ista,tak druhy v stredu,pripadne ti zostane na dalsi mesiac 😝

krasulka
22. sep 2008

caute,

dakujem vstetkym babam za rady. Dnes som bola na urade aj za byvalym sefom a oni co mi dali papier tak mi to orazil, asi pochopil ze by mal big problem 😀 😀 😀 ja som sa mu slusne podakovala, hlavne ze mi to orazil. Poslala som to a teraz pockam co odpisu.Malo by to byt uz kompletne tak snad ten benefit nakoniec dostanem.Dam vam potom vediet, mozno to tiez niektora casom vyuzijete. 😀

catalin aj ja ked som ostala tehotna uz na 5 den po oplodneni som citila ze je nieco inak, ze sa NIECO deje, tak verim ze to uz sa ti tam pekne uhniezduje babenko 🙂 Drzim pesticky

ladywitch26
22. sep 2008

xena, ja tu mam psa,ale low cost ich neprepravuju. cize ani aerlingus, ani skyeurope ani ryanair...co su vlastne jedine linky,co lietaju priamo na slovensko... 😒 my s nasim planujeme autom,hadam to chuda prezije.ale najskor musime na dalsie testy,lebo ked ho zaockovali proti besnote, tak nemal dost protilatok.tak teraz znova dalsia vakcina,mesiac cakania,potom na krv,potom mesiac cakat na vysledky a az potom ak to bude ok,tak mi vystavia pas.ale daju mi ho az po pol roku od testov... 😖

inak uz treti tyzden som v 6tt... toto bude asi najdlhsie tehu na svete... 😀 som bola pred 3tyzdnami u GP, ta mi stanovila termin na maj a ze som v 6tt.potom som mala o tyzden nato bolesti, tak ma poslala na sono. tam mi povedali,ze je vsetko ok, a som v 6tt...no a mam prist este na kontrolu. tak som dnes po dvoch tyzdnoch bola na kontrole,uz bolo vidiet aj srdiecko, ale zas mi vravia,ze som v 6.tt + 4... tak sakra uz fakt neviem, ci sa vobec dostanem do toho 7meho konecne 😀

catalin
22. sep 2008

no ved ja este pockam, ved tie dve kamosky co cakaju baby aj tak uz nedobehnem. 😀

xena kludne si kupte psika, ved tu mas aj psie hotely tak ho tam mozes nechat. moji znami tak robia uz druhy rok,platia 7 eur na den a to maju labradora. ked budete mat tu trasoritku tak to bude pohoda, ta zaberie este menej miesta. keby si si mohla vybrat zober sucku, tie su rozkosnejsie, a bude sa ti harat raz dvakrat do roka, kdezto pes sa bude harat s kazdou sukou na okoli a bude ti zavyjat ako blazon kazdu chvilu.
to mam z vlastnej skusenosti, cely zivot sme mali doma psov a teraz mame sucku a tej chyba uz len to aby hovorila. 🙂

ladywitch ty si si svojho psika zaobstarala tu ci si ho doniesla z domu? ako je to vlastne s dovezenim psa zo slovenska? potrebuje ist na mesiac do karanteny?

xena22
22. sep 2008

Juuj baby,mali sme na muske sucku Teacup Yorkshire,uz ju mali priviezt ale akosi sa posrala komunikacia a nic z toho nebude...ale mna to az tak velmi nevzalo za srdce,aspon budem mat viac casu na premyslanie,ci nam vobec psa do tohoto chaosu treba....

krasulka
22. sep 2008

ladywitch, my tu tiez mame psa a aerlingus v pohode berie psov. sme si tam volali, pisali sme kedy by sa letelo a nam poslali kokretny let, cenu, a vsetky podmienky. Takze aerlingus v pohod eberie psov a macky. A este aj ceske aerolinie beru psov ale to len do prahy ze by sa letelo. A letenka pre psa nas vyjde jedna cesta 90 eur, 20 decembra Dublin- Vieden. Pes poleti na kargo, to znamena v prepravke dole, ie v batozine ale samotatne v takom priestore pre prepravu zvierat, ze j tam normalne svetlo a klima. 🙂

krasulka
22. sep 2008

baby este som vas chcela poprosit, ak ste tu niektore z GAlway, neviete mi poradir nejaky obchod s tehotenskymi gatami? Nie moc drahe, taka norma. V sobotu sa tam chystam nejake tehu gate ist kupit len neviem kde mam hladat.

ladywitch26
22. sep 2008

krasulka, diky za info, mozno to teraz zmenili, ale viem,ze ked som pred par rokmi chcela letiet,tak ho nechceli zobrat.

catalin,pes bude v karantene,jedine ak splni urcite podmienky,tak nemusi byt. tie podmienky su,ze musi mat vsetky ockovania,co pes potrebuje.hlavne proti besnote je dolezite,kvoli tomu su tie karantenne opatrenia az pol roka. dalej musis ist na krvne testy na protilatky.nerobia ich vsade, na slovensku myslim len v bb alebo zv, ale to by mal vediet veterinar.tam sa posle krv na testy,a ak budu vsetky hodnoty ok, tak ti vystavia pas.nas pes mal prvykrat hodnotu 2,1, je potrebna aspon 5, takze sme ho museli dat nanovo zaockovat, cakat 21 dni a az potom znovu na dalsi test.ale ak bude vsetko ok, tak pas dostanes behom mesiaca.no ale aj tak este musis cakat 6mesiacov od vydania pasu,kym mozes vycestovat.samozrejme,pes musi mat implantovany cip, nestaci tetovanie. a este je potrebne najskor 24h a najneskor 48h pred prekrocenim hranic ho dat zaockovat voci nejakej pasomnici,mam to niekde v papieroch a nechce sa mi to teraz hladat a voci kliestom, ale nie sprejom,ale nejakou injekciou. tam musi veterinar zapisat do pasu aj presny cas,kedy latku podal, aby sa zmestil do tej casovej zony...taketo podmienky platia pre irskeho psa,ktory odchadza do zahranicia a vracia sa nazad do irska, tak su zrejme rovnake aj pre slovenskeho psa.... cize ak chces steniatko zo sr,kludne nan zabudni, lebo proti besnote sa aj tak moze ockovat az najskor myslim od 4.mesiaca...no a plus tie cakacie lehoty

lenka1108
22. sep 2008

ahojte ale ste sa rozpisali...

tak zacnem z kraja.moja sestra si na sk kupila kokerspanielku nadhernucka je dobrucka hlavne ku detom a chcela si ju sem teraz doviest.tak sme sa informovali a musi mat cip,vsetky ockovania-co ma- ale dalej musi byt pol roka v karantene a mesiac po karantene dostane pas pre nu.a zistovali sme a hlavne aerlingus a ty nam hned povedali ze zo slovenska sa do irska nemozu prevazat domace zvierata a hlavne nie ich spolocnostou tak tomu fakt nerozumiem.skusali sme aj ine ale ani jedna nepovolila. tak ju segra teraz dala po druhej segre zacipovat a dovezu si ju autom.

co sa tyka tych materskych segra robila az do 8 a pol mesiaca tehotenstva aby dostavala z roboty matersku a dostava 220 eur tyzdene ale iba do 3 mesiacou v decembri mala nastupit do prace ale dohodla sa zo sefkou ze nenecha maleho iba 4 mesacneho doma tak nastupuje na konci februara.
a zase ja mam kamosku ktora chcela tu poberat matersku a porodit na sk bo tu sa bala no neviem preco , a nedostala nic akurat vypoved a normalne mesacne prachy ako ja tak bola sklamana.

a krasulka kus v mothercare.ak by si chcela ja mam tehu rifle ak by ti nevadilo ze su nosene mohli sme sa v meste sretnut a som ti ich mohla kludne dat su s latkou na cele brusko. no ako chces.mne su uz zbytocne.

a xeni ja by som tiez strasne chcela yorksirika joooj len su tu drahy ale viem ze tu sa mozu predavat havkovia len zacipovany tak by to podla mna nemal byt problem ist snim aj domou.

ok idem sa chystat idem so svagrinkou vyrazit do ulic.....papa

ladywitch26
22. sep 2008

no co sa tyka tej materskej, tak mame narok na 26tyzdnov, maximalne 4 tyzdne a minimalne 2 tyzdne pred terminom porodu. ak chce niekto zostat doma napr. od 7mesiaca, tak smola,jedine ak da vypoved. po skonceni tej lehoty 26 tyzdnov musi zena nastupit do prace, ale da sa so sefom dohodnut na part time. u nas tak robia vsetky, 3-4 dni do tyzdna po 5 hodin, takto sa da myslim az do dvoch rokov a potom sa bud dohodne,ze bude uplne part time, alebo ju zoberu zas na full time. inak myslim,ze ma zena narok este na dalsich 16tyzdnov po skonceni tych 26 tyzdnov, ale to je ako neplatene volno. cize ziadne prachy...

ashley
23. sep 2008

ahojte
susanne.k matersku vyplaca socialka. Ale poznam ludi, ktorym v praci doplacali k materskej tolko aby mali svoj priemerny tyzdenny plat. Ale to je na dohode s company. Ja som taku moznost nemala. Treba si to poslat co najskor, ja som zacala zaciatkom 7 mesiaca vybavovat doktora a zamestnavatela a zaciatkom 8 som to poslala na socku (na adresu co je na formulari). Treba to poslat najneskor 6 tyzdnov pred terminom porodu. Ale doporucujem poslat skor. Teraz maju busy a moze sa to aj v poste stratit. Ladywitch26 pisala tie tyzdne. Ja som isla na matersku 2 tyzdne pred porodom, ale naozaj som bola doma 5 tyzdnov pred porodom, lebo som si zobrala celu dovolenku.

susanne.k
23. sep 2008

Dakujem ti Ashley
v piatok mam volno tak sa pustim do toho 😉 , aby to potom nebolo neskoro. Planujem pracovat dovtedy kym to bude mozne. V praci my davaju lahku pracu takze zatial sa to da. A citim sa v pohode, ved to predsa nieje choroba. Poznam vela bab na Slovensku co to za chorobu povazovali a uz v 3tom mesiaci sa dali vypisat na rizikove. Asi by som sa sama doma nudila.

mishka711
23. sep 2008

tehotenske veci maju aj v H&M mam odtial 2je a vyzeraju dobre su s gumickou a nosila som ich do porodu este teraz si ich obcas dam lebo rifle som si ziadne nekupilaale dlhsie tricko alebo miynu a idem nikto nevie ze su tehotenske staly 45e 😀

ashley
23. sep 2008

susanne.k ja som robila v pokladni a niekedy sa mi to zdalo veeelmi tazke, hlavne ked uz bolo brucho velke a puchli mi nohy. Ale tiez by som to doma nevydrzala. A tie tyzdne pred narodenim maleho som sa nudila a priberala.

Ja som mala tehotenske nohavice z Mamas and papas. Stali 45 alebo 50 euro a boli super, nosila som ich ako druhu kozu 😀 Do nicoho ineho som sa totiz nezmestila, vela som pribrala.

lenka1108
23. sep 2008

krasulka mam aj riflove tehotenske saty ak by si ich chcela podla mna ich vynosis.su super len daj vediet ak by si chcela

nunilka
23. sep 2008

Ahojte baby, chcem sa opytat, ci je tu aj niekto z Co. Galway, konkretne z mesta Ballinasloe. Byvame tu uz 2 roky aj s rocnou dcerkou a rada by som spoznala ine slovenske rodinky. Je tu vela kocikujucich mamiciek inych narodnosti, ale slovenske som este nestretla. Dakujem!

lenka1108
23. sep 2008

ahoj nunilka ja som priamo z galway ale netusim ako daleko je ballinasloe.nevies ako daleko to je do centra kludneby sme sa mohli stretnut este je v galway jedna slovenka z MK marcelka a mam tu kopec kamaratok s detmi tiez zo sk z mojho mesta je nas tu kopec....

chelsee
23. sep 2008

nunilka ahoj ja som asi ta maca ktoru spominala lenka 😉 byvame pri galway a ballinasloe je asi nieco do tristvrte hodky od galway, chodievame tade obcas do athlone za znamymi tak to mam zhruba odstopovane 😉 mozme naplanovat nejake stretko budeme radi 🙂 😉

lenka sme sa asi potom videli dnes, sa mi zdalo ze som zapocula slovencinu ale som ta asi nespoznala 😖
chodime tam posledne asi kazdy den, mala je vo vode vkuse uz mi tam skocila parkrat aj s oblecenim 😅 nejak jej nevadi ze ten ocean je jak lad....aj ked nohy ma az bordove od toho aka je studena ta voda.....ale chora mi uz dost dlho nebola 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre