Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

chelsee
14. okt 2008

misakika 😉
aku mas pracu ked sa mozem spytat? este sme zatial len v stadiu ze si idem hladat pracu a malu dat do skolky, ale bojim sa toho ze aj ked si konecne nieco najdem, tak velmi rychlo skoncim kedze bude chora hned ako tam nastupi... 😒 uz by som rada isla medzi ludi a zmenila ten vecny domaci kolotoc aj ked to bolo super zas nachvilu stacilo aspon do dalsieho tehu 🙂

misakika
14. okt 2008

Pracujem v kancelarii v logisticke. Zabezpecujem dodavky materialu na zaklade objednavok od zakaznikov. Pracujem 5 dni v tyzdni do 07.30 do 15.30 a Kristinku nosi priatel rano do skolky a ja ju zas bravam po ceste z prace. Prave rozmyslame ze by sme ju dali do junior infant triedy v jednej dievcenskej skole. Zistujem si podrobnosti a potom ked vsetko zvazime tak padne rozhodnutie. V skolke je mala moc spokojn atak by som to moc nechcela menit, ale zas vidim ze sa jej nejak moc individualne nevenuju aj ked je tam jedine dieta ako cudzinec a zacina niektore slova vyslovovat zle a taktiez za tie peniaze co platime sa mi ta strostlivost nepaci. Ako tam nastupila schudla 2 kg. Ak by zacal s tou skolou tak by som si radsej asi zacala hladat nejaky part time.
To su ale vsetko len take plany. Moja Kristinka mala v maji 4 roky a ze to je vpohode vek na nastup do tej junior infant triedy. Ja tu sem tam zabludim na konika ale mam tu vsetky baby take domotane. Kde byvas ?

chelsee
14. okt 2008

tak to mas idealnu prac. dobu, to by sa aj mne zislo, aj ked ja mam problem taky ze aj do skolky aj zo skolky by som ju musela vodit ja...kedze muz chodi na 7. a konci tak pred 6. no bude to len na mne....uz sme do skolky chodili, ale dost mi tam ochorela a sa to s nou tiahlo dlho a ja som pracu nemala tak jasne ze sa to financne nedalo zvladat tak sme sa rozhodli ze este pockame, ale uz by som fakt rada sla do prace a vobec ne koli peniazom, stacilo by mi aby som aspon na skolu zarobila....a mala aby bola s detmi, ale inak s pristupom v skolke nemam zle skusenosti, bola tam tiez jedina cudzinka co som sa tesila, lebo fakt netuzim potom aby sa moje dieta ucilo po polsky 😉
sme asi 10km od galway

ladywitch26
14. okt 2008

xena,no my si zatial nemozme dovolit,aby som bola doma,to by sme sa asi museli prestahovat do mensieho baraku, ale od tohto tyzdna mi zacalo byvat tak zle, ze koniec.esteze ma teraz prehodili na pokladnu,kde len sedim,pojedam pukance a zapijam to mineralkou. to je jediny sposob,ako netyckovat. lebo inak ma natahuje ako uzovku, no a to sa tazko vysvetluje zakaznikom... 😀 inak planujem sem v lete zavolat segru, bude mat prazdniny,tak mi moze s mimcom trochu pomoc. a potom asi pouvazujem nad aupair. po pol roku budem musiet ist do prace, nemam inu moznost, ale so sefom sa da dohodnut aspon na part time, tak to nejako tak poriesim.a o rok dosplacame auto,tak uz budem moct zostat aj doma.

mamartinka
14. okt 2008

ladywitch hlasim sa na aupair.kdeze byvate?

mishka711
14. okt 2008

mamartinka a ty nepracujes???chelsee ja mam skor 9m syna ale mam tu maminu ta mi varuje ona robi doobeda ja poobede tak ze som rada ze prisla helpnut 🙂

annaola
14. okt 2008

ahojte,
spominate tu skolku a choroby - nam zabera to ockovanie proti pneumokokom, musim si zaklopat,uz mal zoparkrat namale, zacal kaslat, ale nic viac, ziadne horucky ako predtym . a prave tu na konikovi ktosi spominal kalciovy sirup- ked pocujem ze mu zacina chrapcat v hrdielku dam mu za lyzicku a onedlho je fit .
zdenkami, s odstavovanim mam svoje skusenosti- skoncili sme az v 2,5roku. no hlavne kvoli tomu ze mame spolubyvajucich a nemohli sme si dovolit aby v noci plakat ked som mu nedala potiahnut. raz som tu uz opisovala trik ktory nam zabral , tak ak chces IP, aby som sa neopakovala.

annaola
14. okt 2008

este jedna vecicka - vybavovali ste si niektora Prispevok na byvanie??? snazim sa k nemu dopatrat, ale bezvysledne kedze neviem ani ako sa to presne v anglictine vola.
a este jedna 🙂 Nechcete niekto drevenu detsku postielku? zadarmo. Zacala som robit u jednej pani a ta potrebuje vypratat izbu, chce otvorit afterchool , tak ze ci nemam niekoho kto by ju chcel. vyzera v pohode. plus taky steper posilnovaci stroj a bugina, a dvojbugina( pouzivane)

xena22
14. okt 2008

S jednym dietatom sa to da nejako vykombinovat a aj pracovat,ale moje decka mali uplne odlisny rezim 😒 jeden bol v skole,druhy v skolke,kruzky,narodeninove party a furt cosi dokola niekoho otravovat nech ich zavedie,dovedie,platit za to,doma sa nahanat,fakt sa mi to neoplatilo.Je ine ked niekomu pride babka a zadara varuje,z mojej rodiny nikto ochotny nebol a ani nie som si ista,ci by som chcela.Mali sme dva roky au-pair,ale je to obrovsky zasah do sukromia,aj rodinny rozpocet bol naruseny,dalsi hladny krk,viac elektriny,viac nakupov,nebolo to len,ze dam 120 na tyzden a tym to hasne,tie vydavky boli daleko vyssie,takze by sa mi to oplatilo len v pripade,ze by som nejako kralovsky zarabala,co som bohuzial nie 😀 A s tymi chorobami - no nikto tu nezostava s detmi doma aj v byvalej robote som sa pytala,ze co mam robit ked deti ochoreju,tak mi sef povedal,ze jasne,ze den volna v pohode,kym sa zariadim inak - no neviem ako by som vykryla nejaku dvojtyzdnovu marodku 😒 Sice decka nebyvaju chore,ale obcas ,ked sa necitia dobre,radsej ich necham den dva doma ako keby som to mala nechat zajst do extremu...

lenka1108
14. okt 2008

ahojte babulky...
tak uz aj na nas doslo.vcera sme sa rozhodli ze sa do konca roka vracame na slovensko na stalo.
nase spolubyvajuce sa rozhodli odstahovat a sami aj ked s prispevkom na byvanie by sme to nezvladli a nechceme minat usetrene peniaze radsej si ich vezmeme domou.je mi to strasne luto predsa len 4 roky su 4 roky.beriem to tu ako svoj 2 domou..
☹ ☹ ☹ ☹
ale co sa da robit.aj tak vas budem nadalej citat a pripajat sa do diskusii ak mozem aby som sa aspon prostrednictvom vas vratila na chvilku do irska.

k tomu prispevku na byvan9ie my ho mame teda lepsie povedane mali sme len do tohto tyzdna.
dostanes ho normalne na socialke a potom musis ist na city council a popotvrdzovat tlaciva.
na rodinu do ktorej sa rata 2 dospely a jedno dieta je povoleny dom teda apartman 2 bedroom a mesacnym platenim max.750e.na 2 deti 3 bed.apartman za 800e.atd...
musis nahlasit ze v dome byvate sami musi ti papiere potvrdit aj domaci a ak nahodou byvas v 3 bedroom a platis 850e tak sa dohodnes len snimi ak su ochotny nech ti do papiera napisu ze je to 2 bedroom a platite iba 750e.vtedy by ste to mali dostat a nikto vam to nebude kontrolovat.
my byvame v 4 bed. a platime 800e a nemame tolerantnu domacu a nechcela nam napisat aspon 3 bed. a na zaklade toho sme dostavali tento prispevok len 6 tyzdnou po 174e.povedali nam ze nechsi najdeme nieco ine ale aj tak sme planovali byt max do marca tak sme sa rozhodli ze sa koli par mesiacom stahovat nebudeme.

baby co vravite na tu irsku krizu?vraj je to s irskom momentalne strasne ako bolo naposledy pred 25 rokmi a ze bude trvat dobrych 5 rokou kym to bude zase fajn.no neviem ci aj neni lepsie ze ideme domou.....

strasne ma boli hlava idem buvat.papa

chelsee
15. okt 2008

annaola to ockovanie proti pneumokokom pomaha aj proti beznym chorobam? to som nevedela, kde ste sa dali ockovat tu abo na sk? tu vobec neviem ako to chodi ked chcem dat dieta zaockovat

s tym prispevkom na byvanie ma lenka pravdu, tiez sme sa na to pytali, ale na to treba hlavne landlorda a jeho pps a adresu a je to vlastne socialka a to sme vylucili aby sme to takto rieseli 😝

lenka s tou krizou som sa bavila o tom s irmi a tyka sa to hlavne construction ze sa prestalo stavat pretoze toho postavili viac ako bolo treba a preto sa teraz dlhsie stavat nebude, ale inak vsetko ostatne je normalne busy ako predtym, to ze maju banky v usa problemy tak to sa tyka nielen irska ale celeho sveta, takze to mas prakticky jedno kde si.....akurat ze sa od dnes zdrazilo mrte veci, ale ked od januara na sk pride euro tak tie ceny vyletia tiez.....teraz sa vela ludi vracia domov...ale z vlastnej skusenosti viem ze uz ti doma nikdy nebude ako predtym, stale budes porovnavat ako bolo v irsku 😉

mishka711
15. okt 2008

leni ja neviem o ziadnej krize v irsku asi som mimo diania???co sa ma vlastne diat???nieco mi manzel vravle ze maju ist dane hore ci co jasne ze cigarety co ma netrapy 😀 benzin auto mame a viac info akosi nemam tak dajte nech som v obraze 😀

mishka711
15. okt 2008

a Leni no mne sa vracat nechce to urcite par rokou ostaneme ak nepride kriza aj na nas 😀 ja to neberem tragicky neriesim ak ma nieco byt tak bude a my rozmyslame kupit dom dokonca v sobotu mame viewing takze tak a kriza viem len to ze vela ludi odchadza s irl ale nepoznam konkretne nikoho kto by odisiel kvoli krize tu v irl a verim tomu ze bude zase lepsie a stale lepsie ako na svk aspon moj nazor a tiez by sme radi dostavali prispevok na byvanie ale skusali sme na tax office nieco a tam ze nic lebo mam nizke dane ci co nerozmiem tomu potrebujem niekoho kto ma stym skusenosti my mame 2 iz dom a platime dost 1500e ale to sme v dobre lokalite ale zislo by sa aj nejake euro navyse 😀

xena22
15. okt 2008

No caute,veru kriza je tu riadna,neviem ako u vas,ale tu v okoli Corku je to v poslednej dobe bieda.Posledne roky o takmoto case tu bola High season a teraz prd uz od leta nikde poriadno nenaberaju ludi a ludia co nemaju pracu,tak ani nemaju bohvieake moznosti...

Prave som sa vratila od Dr,nakoniec som tu glukozu nepila,vraj az o mesiac,ze sa sekli 😀 tak mi vzali krv na nieco ine,odmerali,odvazili,tlak a pokecali sme...naplanovali mi cisarak na zaciatok februara,ani so mnou o tom nediskutovali,tak uz mam jasno,aspon nemusim cvicit a naberat kondicku 😀 Inak je vsetko ok,az sa cudovali,no clovek aby sa aj hambil,ze mu nic neni 😀 😀 😀
Objednala som sa u polskeho dr na sono,kedze mi nerobili teraz a do 32tt sa mi nechce cakat,dnes som si kupila bledomodre teplaciky 😉 tak uz chcem vediet co to bude,lebo takto len tapam a kupujem piate cez deviate 🙂 ,dufam,ze ked uz do toho investujem,tak ze bude vidno co to bude,lebo sa mu nehnem zo stola,kym nepovie konecny verdikt 😎

Lenka tak uz ides domov???AJ krasulka dviha kotvy 😒 nam sa este velmi nechce,planujem sa tu udrzat este par rokov,predsa len nejde ani tak o to setrenie ako o normalny zivot,na Slovensku este dlho nebude tak ako je tu aj ked maju udajne krizu 😀 To oni nevedia co je kriza 😀 Kriza je ked si miniem prachy dva tyzdne pred vyplatou a ked musim na vacsiu vec do bytu setrit,pripadne splacat rok dva...ja si teda na toto nestazujem...

Ten prispevok na byvanie je vlastne o com??? To sa dostavaju prachy na ucet ako napr.pridavky na deti???ALebo to myslite len ten jednorazovy co vracaju dane po danovom priznani??? TO by bolo fajn,ked budem mat tri deti a nebudem robit,mozno by nam to vyslo...akurat ze neviem o co ide 😀 😀 😀 ako sa to vlastne oficialne vola po anglicky?Nech si najdem info a neotravujem vas 😉

ladywitch26
15. okt 2008

mamartinka, no ja tu aupair budem potrebovat az o rok, ved este len v maji budem rodit 😀 a potom budem pol roka doma, tak az potom, nejako od novembra.

mishka, to preboha kde byvate? za dvojizbak 1500? my byvame v novom dome, 3bedroom a platime 750.sice v malej dedinke, ale mam tu pracu 50m od domu.

xena, presne si to vystihla. ja som si najvacsiu krizu zazila na slovensku, toto tu je pohodicka. kriza bola,ked sme mali vydavky mesacne o 5000 vyssie,ako prijmy.

ladywitch26
15. okt 2008

inak co sa tyka tej krizy, tak tam bolo aj take cosi, ze sa dochodky zvysia o €7 tyzdenne, cigarety zdrazeli uz dnes, sme v obchode zvysovali ceny, cca tak o 50centov. poplatok v hospital na pohotovosti ked nemas list od GP zdrazie zo 66 na 100euro. vyssie dane zo mzdy, a este kopu tam toho bolo. nestihla som vsetko precitat, to len ked ludia kupuju noviny,tak na titulke co zastihnem zahliadnut 😀 ale planujem to dnes kupit, myslim,ze to bol examiner alebo irish times. tam to bolo takymi velkymi pismenami hned na prvej strane.

jana_vargova
15. okt 2008

Ahojte kocky, tak riesite tu celkom zaujimave veci.

O tom prispevku na byvanie som pocula aj ja, ale nikdy som sa to neodhodlala vybavit. Asi som leniva, ale okolnosti nas pritlacilli k tomu, ze ako nezamestnana som si sla poziadat o nejaky prispevok, Sice sme sa tomu branilli, lebo socialka dobre neznie, ale bohuzial.
No ako vidim tak s nasim 1 izbovym bytom za 950 eur mesacne by sme ani ziadny prispevok nedostali. No ja som aj zacala pracovat, ale musela som skoncit. Nedalo sa to kombinovat a to sme robili s muzom na tom istom mieste ibaze ja na recepcii a on v bare. a neboli nam schopni davat sichty tak aby nam to vychadzalo. Bohuzial Iri nejak nevedia pochopit ze my tu nemame maminky alebo starke ktore by nam opatrovali. a ja 8 mesacne dieta do skolky fakt nedam. No, tak som doma-nezamestnana. Akurat v piatok idem na social welfare tak uvidim co z toho bude.Lebo s naseho prijmu 2200 eur mesacne je to tazke.

Inak pocula som aj ja o krize, ale nas sa nedotkla nejak extra. no aj my to tu v aprili balime. Ja s malym na slovensko a manzel do Norska. A potom aj my. tak sa aj celkom tesim. Len zase zacinat od zaciatku veru nie je bohvieco, no ale Norsko, Svedsko, Dansko vraj patria medi staty s najlepsimi moznostami zarobku.

catalin
15. okt 2008

ahojte baby,no co ste sa vsetky rozhodli odist???? kvoli tej krize????ved na slovensku to nebude o nic lepsie. ako povedala xena, aj mne vyhovuje ze nemusim cakat dva tyzdne do vyplaty s prazdnymi vreckami, sporit na velke veci ci brat ich na splatky a preplatit...
mne teda zivot v irsku vyhovuje a kazda navsteva na slovensku ma len utvrdzuje v tom ze este nieje cas na navrat. mozno som sa aj rozmaznala ale ved chceme tak vela? normalne zit, nie z ruky do ust,nemusiet kazdu korunu 2x obratit, nebat si kupit somarinku.

ano, prisli tazsie casy, ale to sa netyka len nas. budeme platit viac ale nebudu to horibilne ceny. ja som cakala katastrofu, kedze tu kazdy rozpraval o najtazsom budgete za posledne dekady.

xena ten prispevok sa vola rent allowance, ked mas dobreho landlorda, da sa dohodnut 😝 , ja som tomu nasmu kupila flasu vina na upevnenie vztahov. 😀 tak dufam ze ho to obmakci...

ja zboznujem browsovat po nete a zistovat na co vsetko mam narok plus mi moje irske baby v praci vzdy dobre poradia a ja potom bezim na tax office a som mudra jak salamunove vajco. 😀 asi ma tam uz poznaju.
ale preco i neurobit zivot lahsim ked sa da.

tak nech sa vam vsetkym dari bez ohladu na to kde budete. asi vytvorime novu temu, bude sa volat: once upon a time in ireland...

annaola
16. okt 2008

super, konecne viem anglicky nazov toho prispevku, hned dnes poslem mojho nech to rychlo vybavi. ja som na exile citala, ze nemusime mat sami prenajaty dom, ciastka sa nejako vypocita z celkovej sumy prenajmu a poctu osob.
inak,ja si tiez predstavujem krizu tak nejak ako xena, nemat tyzden -dva pre vyplatou pomaly co jest. A keby sme na Slovensku ostali, ako teraz bez manzelovho prijmu, tak by sme tazko vobec vyzili.Pribuzni sa nas zacinaju vypytovat, kedy prideme naspat, ale je na to dovod?
S tym ockovanim proti pneumokokom sa vraj stane imunnejssim, nebude tak casto chory. Tu sa vraj dostava zadarmo, do 2 rokov je v povinnom ockovani.(ale neviem to na 100 percent, opytaj sa svojho gp) Na Slovensku sme ho mali zapar kurun, apolllo ho preplaca. rozmyslame aj nad ockovanim proti zltacke, ale to az tiez ked pojdeme v lete domov.

ladywitch26
16. okt 2008

annaola, ja mam tiez ten problem s pribuznymi. pri kazdej navsteve sa nas pytaju, ze ci uz nastalo.no a ked som volala domov nasim, ze budu stari rodicia,tak hned automaticky,ze kedy sa vraciame.a zostali az zarazeny, ked som povedala,ze preco by sme sa mali vracat. a zvlast, ked budeme isty cas zit len z jedneho prijmu, to by sme na slovensku nezvladli.

mishka711
16. okt 2008

baby nepoznate nejakeho financneho poradcu v irl??asi mam checknut exil co??xceme sa poradit ohladom hypoteky ak mate nejake kontakty pls let me know 😉 ozaj co je nadinou???viete dlho ale dlho som ju tu nevidela

xena22
16. okt 2008

No nasi tiez hned,ze co nech ideme nazad,ked cakame babo... hovorim si cooo???Teraz???Ved by sme pokapali hladom,v irsku mat viac deti je celkom fajn "biznis" 😀 tu na tri deti dostanem krasne peniaze a nebudu mat nedostatok nicoho,v skole lazo plazo - preco by som im nedopriala take detstvo? A celkom sa tesim,ze si konecne uzijem babo,bez babiek za ritu a ze bude vsetko podla mojich predstav...ved ked niekto chce - prosim lietadla lietaju,nech pridu pozriet - kedy chcu,my tiez nemozeme chodit 5 krat do roka a ked chceme ist aj na dovolenku niekam k moru,taku normalnu,tak potom uz ozaj nie je kedy,muz nema tolko volna a ja som vzdy po tyzdni na slovensku uz nervna a mrle ma zeru ist nazad do kludu 😀 Takze ja si ziadnu krizu nepripustam,snad nebudeme nuteni odist skor ako mi deti trochu odrastu,jedina sanca na prezitie na Sk je,ze sa zamestname obaja za slusne prachy inak fakt nie...

Mishka najlepsie je obehat si banky a tam ti zajednaju sedenie s odbornikom,vsetko si zozbierajte a doma porovnajte...alebo... napr.na Dafte ak by ste si vybrali dom,tak tam vam pridelia konzultanta a ten ma vsetky info o hypotekach v irsku a ten to pripadne obeha za vas a predlozi rovno najlepsie riesenie 😉 ALebo vam rovno povie na co mate a na co nemate narok...aby ste zbytocne nechodili...

ladywitch26
16. okt 2008

xena, mne kedysi mamka povedala,ze ma zabije,ak tu budem mat dieta, lebo ona chce vidiet vnucatko kazdy vikend. tak som jej povedala,ze no prosim,sadni do lietadla,letenku ti zaplatim. 😀 ono by sa mi taka vypomoc zo zaciatku sice zisla, ale co, nie som jedina,co jej babka nemoze opatrovat deti, tak prezijem.
a tiez sa uz po tyzdni vzdy tesim nazad,ze pridem do kludu, lebo neviem,ale na slovensku mi vsetci pripadaju taki viac ufrflani,uponahlani. tam keby som povedala to irske zname "no problem, just relax", tak na mna pozeraju ako na sialenca. 😀

mishka711
16. okt 2008

xeni diky skusime tak 😉

chelsee
16. okt 2008

😀 vsade kde clovek zaraba dost penazi je mu dobre.....tiez si neviem predstavit sa teraz vratit ale zas na druhu stranu mi aj dost chyba slovensko predsa je tam domov....a povedzme si na rovinu nebyt takych zarobkov ake tu su ani jedna tu niesme....taka babka na varovanie neni zla vec a kamarati tiez niesu k zahodeniu....mate tu niektora takych fakt ze slovenskych aj irskych kamaratov? ja moc nie a tiez na ihrisku si s tymi maminami ani tak nepokecam kedze anglicka slovna zasoba co sa tyka deti u mna neni na bohvieakej urovni 😝 fakt ste niektore rozhodnute tu ostat uz na furt?
odkial ste kocky zo slovenska?

ladywitch26
16. okt 2008

chelsee,tak ja som mala to stastie,ze som tu nasla skvelu domacu, u ktorej som byvala prvy rok.dodnes ma vola "my adopted daughter". fakt zlata zena.no a ta ma zoznamila s polkou dediny 😀 inak aj v praci mam par super kolegyn, s niektorymi si len tak obcas pokecame, ale z par z nich sa stretavame aj mimo pracu.
moja mama este nema ani 50ku,takze o dieta by sa mi starat aj tak nemohla a so svokrovcami sa nebavim a ani v pripade najvacsej nudze by som im nenechala dieta postrazit ani minutku.takze u mna toto dost rozhoduje.kamosky mam tiez dost rozlezene po svete, od ameriky az po taliansko,tak sme sa vacsinou aj tak stretavali a aj stretavame len pred vianocami,ked kazda dojde na dovolenku a vacsinou si len dost casto posielame maily.no a muzikovi sa tu tiez celkom paci. susedov mame fajn rodinku z kosic,tak sme sa tu uz usadili. ale tiez zastavam nazor,ze ked clovek niekde zije,ale jeho srdce ho taha inde, nema vyznam tam zostavat nasilu.

krasulka
16. okt 2008

Cafte, veru ako pise Xena, ja balim kotvy. V pondelok letim domov....Zatial rozhodnutie ze na stalo. Muz tu este ostava, pride na Vianoce a potom nevieme...Asi este po Vianociach sem pride do porodu a potom uvidim ci sa sem nakoniec nevratim aj ja s malou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Fakt neviem baby, dnes som sa balila a mi je tak smutno, vsetky veci som hladkala, som spominala ako som sem prvy krat prisla, ako sme sa zariadovali a tak....Fakt my kebyze sme v nejakom vacsiom meste, kde mam blizsie po ruke zdravonictvoo a aspon jednu normalnu kamosku tak si to tu viem predstavit..ale v tejto diere kde sme my tak absolutne nie...

A dne sako som bola na poste som stretla jednu poliacku, ona v juli odisla domov aj s frajerom, z na stalo a dne ssom ju stretla ze sa vcera vratili, ze peniaze sa doma rozkozulali, roboty v Polsku ze nenasli, tak im ine nezostavalo len sa vratit..Toho sa aj ja bojim, ze budem par dni doma,alebo par mesiacov a zacne mi z toho drbat, ze neni prijem poriadny...Fakt baby toto je situacia...Ale keby ze sa mam vratit sem aj s dietatom tak by som musela presvedcit muza aby sme isli niekam blizsie k dublinu..

xena22
16. okt 2008

Krasulka alebo ku Corku 😉 ok???

ALe nie baby je to situacia fakt na prd,ja mam napriklad najblizsie kamosky tiez zrovna rozlezene po svete a sme radi ked zorganizujeme raz do roka spicha,inak ficime na skype a mailoch,co sa tyka kamosiek tuna,tak mam len dve take "ozaj" k niecomu - ale na ulici sme celkom dobra zostava mamiciek a celkom si aj pokecam,po troch rokoch usudili,ze nie som zombee 😀 ani som nezliezla prave zo stromu 😀 ,decka maju irskych kamaratov a celkom zapadli,takze nestazujem si.Prvy rok som tu tiez len lamentovala a zazerala,vsetkemu sa cudovala a odsudzovala som vsetko co bolo inak ako na Sk,ale potom som si povedala,ze kurnik,ked tu chcem zit,musim sa ja prisposobit ostatnym a nie cela krajina mne - no zacala stom tym,ze som loajalne pribrala 10kg 😀 ,viac sa prihovaram ludom,som ochotna pomoct a snazim sa vyskierat aj ked sa mi nechce,tak ako to robia aj oni 😉 a potom sa cela vec pohla k lepsiemu...na slovensku je fajn,ked clovek pride na dovcu a je vsetkym vzacni,ale teraz som bola skoro mesiac a uz mi bolo dlho,ludia zili svoj ufrflany zivot z roboty domov a vsetky temy sa vzdy skoncili pri prachoch,ze na co neni a na co nebude,zoparkrat si vyrazis do krcmy s kamosmi a prachy su fuc - takze ani to sa neda praktizovat denne,myslim,ze taky ten naozaj realny zivot na Slovensku je robota,lopota,nicota,par vyvolenych sa ma nadstandartne a stredna vrstva mi akosi na sk chyba.Moje sestry sa maju relativne fajn,zariadovali si zivot tesne po revolucii,mali ine moznosti a sance,teraz je to o drzku,to musite uznat...

mamartinka
16. okt 2008

krasuli tak nas opustas?preco som si ja myslela ze budes tuna rodit neviem.no ale aj tak sem dufam nanas nakuknes a das o sebe vediet ako sa mas a tak.pridi do laytownu byvat mozme chodit k moru z malou potom.ale veru aj ja by som isla domov.ale musim pockat do vianoc.a inak ti zelam stastny let. 😉 🙂

krasulka
16. okt 2008

mamartinka diky moc, jasne ze kuknem, sak budem aj doma furt na nete nalepena, brucho rastie a predstava pohybu je cim dalej nerealnejsia do buducnosti, takze skoncim tak ci tam tu na koniku 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre