Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
24. jan 2009

xena, to urcite chceme. chodit s babatkom na tury.a budeme velmi radi ak sa pridate, deti sa vyvencia, rodicia zapotia.. 😝 vies kolko deti v horach stretame?! veeeela, teraz nie, chapem ze toto nieje pocasie pre deti, lebo hore je zima a extremy ale od jari do jesene habadej.

citam clanky, hladam na nete, od kolkych mesiacov je mozne brat deti na take tury.. co citam , ludia su vselijaki, od 2 mesacnych deticiek po 15 rocnych pubertiakov 😀 ale to je skor navod ako s nimi bojovat a donutit.

ja by som velmi chcela chodit aj ked budem tehotna, nie nejake brutaly ale take pohodovky..ved budem len tehotna nie chora a pokial mi to doktor potvrdi ze to neskodi a pokial sa ja budem citit dobre..

a vies ze ani ja nemam energie na rozdavanie? aj mne niekedy schody robia problem a to este nemam brucho pred sebou. 🙂
a neboj sa ze hromzim aj ja, ked vystupim z tepluckeho auta a nastupim rovno do strmeho kopca... ale trva to chvilu a ked uz som hore, na vsetko ostatne zabudnem, starosti ostanu dole zabudnute, a hore som len ja a priroda a ked je pocko vidim siroko daleko...toto mi doda tolko energie az sa zadusam...

ale to vinko za mna pise... 😀

xena22
24. jan 2009

Catalin,no nebudem ti klamat,ze ja v tom nic nevidim,ale ako pises koli detom a koli pohybu 😉 inak tiez radsej doma pod dekou so salkou kavy pozeram z okna 😀 len mam obcas pocit,ze tu hnijeme za ziva,tak uvidime,ci sa prinutime... 😉

annaola
24. jan 2009

ahojte tehulky, tak uz sa klub pomaly rozpada a o chvilu tu budu fotky babeniek 😉 Uz sa neviem dockat 😀
Xeni, a nevies ako je to tu - da sa poziadat o cisarsky, alebo ked nemas problemy tak striktne musi byt normalny porod? Nie som nejaka fajnovka, ale mam pocit, ze na bruchu by sa ta jazva lepsie zahojila ako dolu, maly totiz isiel ako superman a aj ked ma nastrihli dopadlo to biedne a este aj teraz po 4 rokoch sa mi ta jazva obcas trocha otvara.
Tak ked nahododou, budem si niekedy v dalekej buducnosti vyberat miesto podla tohto kriteria 🙂
A ako to vyzera s tou strasnou epidemiou chripky, v nasom okoli momentalne nie je nikto chory, bol to iba plany poplach?

catalin
24. jan 2009

ja som zvykla na slovensku chodit na vandre a venovala som sa lezeniu na skaly. ked som dosla do irska, tak som nerobila nic a vyhovovalo mi ze sa mozem zababusit do deky a kukat von oknom. 😀
som si myslela ze sa do hor uz nevratim, ze som si svoje odchodila a potom prisiel cas ked uz nas to nebavilo a vratili sme sa k tomu co sme kedysi zvykli robit.

neboj sa ked sa prinutis ist na vylet, uzijete si to cela rodinka.

xena22
24. jan 2009

Annaola o cisarak sa tu neda poziadat a ani ho nerobia bezdovodne,ba by som povedala,ze je to tu este horsie ako na Slovensku... na Slovensku by som uz mala babatko vonku,,,,necakali by na termin ani nic neriskovali,ale mozno,keby si si platila privatnu starostlivost....tak snad aj ano...

annaola
24. jan 2009

catalin, ved to, prinutit sa 😀
ja tiez najradsej s knihou pod perinou 😀 . Este dobre ze mam taku aktivnu pracu, po 5 hodinovom upratovani som vystavena ako po vysokohorskej ture 😉

mishka711
25. jan 2009

caute pridala som konecne fotky s party sebkovej 😀 catalin je dobre ze to neberete tragicky ked sa nedari proste nemoze sa darit kazdemu na prvy sup treba skusat dalej no nie??? 😉 inac neviem co je s katou fidkou neni online na skype uz druhy den a ziadnu sms som nedostala sakra snad nezabudla dat vedet 😀

mamartinka
25. jan 2009

no caute.tak sa nam to krati.uz zajtra letime smer irsko.o 8.30 letime z bratislavy do talianska a od tial do irska.uz sa aj tesim. 🙂 slovenska uz stacilo.a ake mame pocasie?na slovensku bolo dnes ako na jar.teplucko.tak vam az z irska napisem.majte sa zatial a posluchajte. 😀

xena22
25. jan 2009

Mishka maly je iny frajer a vyzera na dva roky,normlane som rozmyslala,ze ci ma rok,alebo dva,taky rozumny kukuc ma... a ty mas super vlasy,ja tu nemam ziadnu poriadnu kadernicku,tak nosim dlhe vlasy,no ved teraz mi to chvilu bude vyhovovat nemat starosti,ale tiez by som uz prijala nejaku zmenu...

Annaola a preco chces cisarak?Nie je to zrovna med lizat,je pravda,ze dole som v povodnom stave 😀 ale keby mozem,rodim prirodzene,,,predsa len je to operacia a vzdy som si vydychla ,ked som sa ziva zdrava postavila na nohy... a co uz sa snazite?CI nechavate na nahodu???

susanne.k
26. jan 2009

caute baby,

po tyzdni sme sa vcera vecer vratili z nemocnice. Malej sa nechcelo von normalne a po 20 hod. sa rozhodli pre cisarsky. Proste katastrofa. Pridala sam aj foto, ostatne stiahnem neskor.

ashley
26. jan 2009

Ahojte,
tak sme sa vratili zo Slovenska. Musim povedat, ze tam bolo typicke irske pocasie. Sneh sme mali len prvy den, a to taky zostatkovy, potom sa roztopil a bola vsade len clapkanica a prsalo a bolo zamracene... proste Irsko.
Susanne gratulujem k babetku a prajem vela zravicka, rychle zahojenie a vela mliecka.

misakika
26. jan 2009

susanne mas krasne dievacatko 🙂 Blahozelam a prajem vela zdravicka a vela lasky. Moja dcerka bude mat v maji 5 rokov a ja by som stale chcela aby bola taka malinka, ale uz nie je...no co uz... Tesim sa zas niekdy ked budeme mat doma druhy taky batoztek a zas budem to vsetko prezivat ..no a ona my bude pomahat.Tak mi to oznamila minule.., ze bude musiet prestat chodit aj do skolky a do skoly, lebo mi bude musiet pomahat 😀

mishka711
26. jan 2009

susanne gratulujeme inka aj fidka uz ma chlapceka vonku ADAMKA VIAC INFO NAPISE SAMA 🙂 XENI dik maly je taky rozumcek nastastie ale aj dobre vymysla ako kazdy chlapec 😀 inak vcera sme boli navstivit Janku Vargovu aj Sebka su velmi zlaty 😀

mishka711
26. jan 2009

ak bude cas dame foto do albumu 😉

jana_vargova
26. jan 2009

No Miska aj vy ste zlati. a fotky dam aj ja len co mi ich manzel stiahne do pocitaca 😉

mishka711
26. jan 2009

dakujeme 😅 aj nam ich musi dat niekto do kompu ja som taky anti talent 😀

catalin
26. jan 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeej to mame krasne novinky!!! 😀 😀 😀

suzanne, laura je nadherna a sladucka 😀 , prajem ti aby si sa rychlo zotavila, a mohla si vychutnavat materstvo. a mala laura nech je zdravucka a spokojna a nech rastie do krasy.

fidka samozrejme tebe prajem to iste, tesim sa na fotky maleho adamka.

no to je krasny den.. 😀

annaola
26. jan 2009

jeeej, nove babenka tu mame, gratulujem!!! vela zdravicka maminkam aj detickam zelam.

xena22
26. jan 2009

Jeej aj ja sa pripajam ku gratulantom,,,,baby to uz som na rade???? 😖

lenka1108
26. jan 2009

jej uz sa to rozbieha...MOC MOC GRATULUJEM...no xeni mas to za par 😀 😀 😀 😀 😀 ...a ja som si zase neni ista ci to nebude za 9 mesiacou.... 😅 😅 😅
akosi som zabudla na antiku... 😅 😅 😅 😅
hmmmmmmm

susanne.k
26. jan 2009

dakujeme s Laurou za priania a tiez gratulujeme novym babetkam.

alienka1
26. jan 2009

joj tak to je nadhera ako sa to rozbehlo s babatinkami..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja sa uz neviem dockat ked budem drzat to moje v naruci aj ked to mam este tak nejak dva mesiace cakania. tak este takto z bruska vam prajeme, mamickam a detickam, vsetko vsetko dobre a hlavne vela zdravicka!!!!!! 😲 😲 😲

ladywitch26
27. jan 2009

baby, pripajam sa ku gratulaciam.
fidka,potom daj vediet,ktora rada na vyvolanie nakoniec zabrala 😉
xeni, tak uz si na rade 😀
ja uz sa tiez neviem dockat a moja drobculka asi tiez nie, lebo od druhej do stvrtej v noci ma tak kopala,ako keby sa uz chcela vykopat z brucha. no a chod teraz rano normalne do prace, ked skoro zaspavas postojacky... 😝

alienka1
27. jan 2009

ladywitch tak ten moj drobec ma nejak nebudi. je asi spachtos po rodicoch 🙂 iba ked sa v noci otacam tak do mna stuhne aby som nezabudla ze ho mam ale potom spime dalej 🙂 ale za to pocas celeho dna si toho uzijem ajajaj. dokaze sa neskutocne vytlacat na jednu stranu az mam niekedy pocit ze zachvilu prasknem 😀
pekny den vam prajeme vsetkym 😉

mishka711
27. jan 2009

ahojte tak leni to tak daj vedet teda ci bude 2he baby 😀 inak uz mame aj druheho Sebka v albume 😉

zdenkami
27. jan 2009

GRATULUJEM K MIMINKAM.

tak babenky a inak, dnes uz len tri dni a budem Zdenka Vesela. Meno som si menit nechcela, ale ako vravi kamoska, uz len kvoli takemu priezvisku by sa vydavala 🙂

Uz sa desne tesim. Stresy a paniku mame za sebou a konecne sa tesim, lebo som vyriesili aj auto a kupili Volvo 00. Cucime nan jak na Martana, lebo sak so starym Fiatom 96 sa to vobec neda porovnavat a aspon sa odveziem jak sa na nevestu patri.
Rodicia dojdu zajtra vecer. Torta sa vyzdvihne vo stvrtok. Piatok kadernik a kozmeticka-sak vy vydate asi viete o com to jej. Len som zrusila cerveny koberec pred hotelom a vitanie managerom, lebo taka ta pozornost ma stresuje. Jo a som zvedava na ten uces, lebo chcem kratsi strih ku krku a vlnu velku - styl 30 roky. Myslim, ze sa my to hodi k satam. Tak uvidime. A bookli sme si aj honeymoon sweet room v hoteli, kde to budeme mat, takze ziadne stresy. Tej izbe sa nedalo odolat, jak apartman bola a vyhlad pekny na rieku.

A aj sa desne tesim kvoli malemu, co povedia nasi, lebo ho uz 6 mesiacov nevideli. Mama sa boji, ze mu nebude rozumiet, lebo hovori hlavne anglicky. Ale uvidi, ze aj na slovencinu a cescinu sa chyta.

Juuuuj, ja sa taaaaaaaaaaaaaaak tesim. Drzte palce nech poviem Yes, I do. 🙂

xena22
27. jan 2009

Zdenka tak dufam,ze ti vyjde vsetko podla tvojich predstav,nech mas pekne spomienky a potom ocakavame fotky 😉 A vy hovorite s malym doma po anglicky? 😕 My teda malokedy,len ked riesime co sa ako povie,inak myslim,ze toho maju dost v skole a na ulici,a tiez chcem aby hovorili hlavne slovensky,lebo lahko by zabuli,uz teraz badam,ze ten mladsi ma dost nedostatky co sa tyka slovnej zasoby,vyrecny je dost,ale ked mu citam nejaku slovensku knihu tak vzdy natrafime na slova co v zivote nepocul - halt nevyjadrujem sa doma ako ludovit stur 😀

mamartinka
27. jan 2009

no ahojte.tak zdravim uz z irska.vcera sme v noci prileteli.ale poviem vam bolo toho barz kolko uz za cely den.leteli sme cez to milano a od tial do dablina.no vydim ze su tu nove babetka.gratulujem maminam a hlavne zdravicko a babenka nech robia len samu radost.inak uz sa aj hanbim sem normalne chodit do temy. 😀 len o porode a o babetkach to je.a to sa mna zatial netyka.zdenkami tak gratulujem.a nech vam hlavne pocasie vyde.zatial sa majte vsetky.

nadina
27. jan 2009

Ahojte zienky,
tak sa pripajam ku gratulaciam,
zda sa, ze to mate vsetky naraz pomaly 😀 😀 😀

To asi vypli prud pred 9 mesiacmi v Irsku nie?
Niekde v severskych krajinach, tusim v Norsku
raz bol dlhy vypadok prudu - a hadajte co sa dialo o 9 mesiacov 😀 😀 😀

Ozaj, postrehli ste, ze vlada zaviedla LEVY?
Je to dalsie 1% ktore sa navyse z platu odvadza ako dan -
dan za krizu, aj ked to ma isto iny nazov...
N.

mamartinka
27. jan 2009

nadi cauko.manzel uz ma ten papier na karticku vytlaceny.musi si to vypisat este a zajtra poslat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre