Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

susanne.k
22. mar 2009

fidka s tym vybavovanim RL je to taktiez tak dlho aj ked to vybavujes z domu pretoze je to zapis do zvlastnej matriky. My sme to vybavovali hned po narodeni malej a ked som im tam volala tak my povedali ze to trva do 10 tyzdnov odo dna dorucenia.
Ohladom toho pasu, staci ak 1 z rodicov tu bol 3 roky za posledne 4 roky pred narodenim dietata.

Ja som mala ist s malou na inekciu toho tyzdna, ale nasa sestra odisla na dovolenku a vrati sa az za 2 tyzne a to my uz budeme na dovolenke. Takze to ockovanie odkladame az po dovolenke. Doktor my povedal ze to nieje problem.U nas na SK je toto ockovanie medzi 3 a 4 mesiacom.

zilka
22. mar 2009

ahojte baby.chcela by som sa opytat ako to je ked porodim tu mam narok na porodne zo slovenska?a ak ano co k tomu potrebujem?s pasom by sme namali mat problemy manzel je tu 4 a pol roka a ja 4.

ludmmila
23. mar 2009

Mishka myslim si, ze je to z irskej strany vrcholne nezodpovedne posielat kade tade pasy, ved je to cestovny doklad. Celkovo sa mi to zda divne posielat pasy postou. 😒 Fidka mas pravdu Kocurkovo 😉 a to som si myslela, ze Kocurkovo mame na Slovensku. Nam tak chodi cudzia posta...totiz s rovnakym cislom ako mame my no ulica ina. Asi je to postarovi jedno alebo to robi naschval mozno, aby sme sa navstevovali 😀

Inac my mame ockovanie zasebou. A teplotovali sme...maly mal 38.1... este, ze som si po ockovani kupila v lekarni sirupcek na teplotu. Trosku som sa vystrasila, ked dostal teploty, no vedela som, ze je to len reakcia po ockovani. No nebolo mi to jedno a kazdych par minut som mu merala teplotu (este ze mame digitalny teplomer) az na mna manzel krical, ze nech uz prestanem. Ja som sa bala, aby z toho neboli vysoke horucky. Po 24 hodinach mu teplota ustupila uplne, tak poviem vam spadol mi kamen zo srdca.

mishka711
23. mar 2009

ludmila no chuda male to niektore deticky zle znasaju vakciny nastastie nasd maly ani raz neteplotoval s vakciny akurat ked bol chory a to som tiez ja pootm s neho chora je to hrozne ked su teploty juj my sme mali naposledy ked mal maly tie chicken pox no ale to som vedela s coho horsie ked nevieme s coho ze.Nas caka este pneumokok a bude pokoj do 4roku

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
23. mar 2009

Fidka ja mam Calpol od 2 mesiacov
http://www.amazon.co.uk/Calpol-Infant-Suspensio...
Ma jahodovu prichut a nasemu strasne chutil, ja som sa bala ako mu ho podam, kedze na lyzicku sme mu este nic nedavali...no slo to v pohode. Cipky su tiez dobre...ja mam pre pripad aj tie no este sme ich nepouzili, to som mala pre pripad zeby maly odmietal sirup.
Ja sa stale obavam febrilnych krcov pri vysokych horuckach ... mate vo vasej lekarnicke aj nieco proti nim? Vedeli by ste mi nieco poradit co sa da zohnat tu v IRL? Moj brat ked bol maly dostal febrilny krc a nasi to len o chlp stihli do nemocnice. Viem ze u nas na Sk sa pouziva diazepan no neviem ci je diazepan aj tu...

Aj mne pride trosku dlha doba na vybavenie rodneho listu. Ved za 10 tyzdnov sa da spravit tolko toho. Robia to slimacim krokom, tak co sa cudovat 😀

mishka711
24. mar 2009

ludmila aj ja som vzdy myslela na tie f krce ale to mava malo deticiek mne segra hned ze som silly ked na take veci myslim ale clovek sa vyplasi aspon ja a vyzliela som ho len do body a tak spal v asej posteli neprikriti a sledovala som ci je horuci aleb nie a nas si vtedy ani teplotu nechce dat zmerat nespolupracuje placka no a tie teplomery co sa pritoto k usku tiez pokazde odmeraju inak 😠

ladywitch26
24. mar 2009

ludmila, ja ked chcem zistit,ci maju nejaky liek aj tu v irsku, tak mrknem na krabicku zo slovenskeho lieku, aka je tam ucinna latka. vacsinou je v latincine. potom zabehnem do lekarne a dam si zavolat nie tetusku,co predava, ale farmaceuta.ti su vacsinou vzadu v miestnosti. a jeho sa spytam, ci maju liek s tym obsahom. tak som sa napriklad dozvedela, ze taky lioton na nohy sa do irska vobec nedovaza, ale poradila mi krem s podobnou zlozkou.

misakika
24. mar 2009

cafte,
asi uz budem nudna, ale mys nebola jedna ☹ . Sme uz poslali na druhy svet 3 mysi a susedia 5. parada nie ? Zevraj budu volat deratizera ak sa este nejake do konca tyzdna ukazu. Inaksie vcera som bola s Kikou u lekara, lebo sa nam zas vratila nadcha a Kika zas od soboty poriadne nepocuje. Dozvedeli sme sa ze to je "atopy" takze je alergicka. Myslim ze to zacalo asi tou plesnou co sme mali v spalni. Chuda ma uplne zanesne vsetky dutiny a najviac ma postihnute uska. Vo stvrtok ideme na vyplach,lebo najprv jej dal kvapky a k tomu este antibiotika a steroidy. Doktor bol fakt fajn,vsetko nam vysvetlil a ked ju dolieci tak ju zaockuje aj na pneumokoka. Som sa stale cudovala ze sa jej ta nadcha stale opakuje a nakoniec to je alergia. Dufam ze to je fakt len na tu plesen a nie na kadeco ine ako pel, zvieracia srts, prach a este milion veci... Neviete ci existuje nejake vysetrenie ktore urci, ze na co je clovek presne alergicky ? Ja s tym moc skusenosti nemam tak ak niektora mate tak ma uvedte do obrazu.
Este odkaz pre nove ucastnicky. Ak ste si neprecitali nahodou diskusiu dozadu tak este stale robim pre AVON. Ak by ste mali zaujem o katalog, alebo rovno si nieco objednat kludne mi o blizsie info napiste ip, alebo aj na email misakika@atlas.sk
tak zatial prajem vsetkym pekny dnik.

zdenkam
24. mar 2009

Zilka, ano zo sr mas narok na porodne. Potrebujes k tomu vyplnit lajstro v sr na socialke a mat dieta prihlasene na trvaly pobyt v sr a potvrdenie od lekara, ze sa dieta dozilo 6 tyzdnov. Mne to bolo vyplatene, ale to uz je doma - 2 roky. 🙂 ten cas rychlo bezi.

ladywitch26
24. mar 2009

misakika, sakra, tie mysi tam asi budu mat hniezdo... 😀 no ale mna by asi porazilo. nemas moznost si od niekoho pozicat macku?
inak k tym testom, mne kedysi robili testy na alergiu, takym roztokom mi poskrabali kozu na predlakti, asi styri alebo 5 striekaciek mali a ak sa na kozi po tom spravila bodka, tak na to som mala alergiu. da sa to tak zistit, ci je to pel, prach, roztoce alebo zvierata. ak ma potravinovu alergiu, tak len sledovat jedlo.

annaola
24. mar 2009

Ahojte, tak aj ja som chora, vyzera to zasa na sinusitidu, ako minuly rok, ked som to mala prvykrat. Skusim to vylezat. Uzivali ste niekto Actifed, - na odblokovanie dutin atd ? Citim sa po nom, ako po 6 vodke. 😅

ladywitch26
24. mar 2009

ozi, alienka sa uz tyzden neozvala, nemate nejake info? mozno uz je davno po...

catalin
25. mar 2009

caute baby ja sa hlasim zo slovenska, dosla som na tyzden na servisne prehliadky 😀

misakika, aj my sme zili v sladkom nevedomi s mysami v dome. az raz rano som vosla do kuchyne a vystrasila chuda mys a ona zase mna.

tak sme nakupili pasce, tie su najucinnejsie a najmenej bolestive. si neviem predstavit ze by som ju mala nalakat na otravu a trapit chuda mys v hroznych bolestiach. tak sa nam prvu mys podarilo chytit do 20 minut, a len tak zo srandy sme tam nastrazili pascu opat. do tyzdna sme ich takto chytili 6. oni su hladne, vonku je zima a u nas to tak krasne vonia jedlom...ale vies co pomohlo?kupili sme taky plug in, vola sa myslim supersonic, to je taka krabicka, ktora vydava nejake vlny, ktore mysiam vadia. a odkedy to mame, nemame nevitanych navstevnikov. v atlantic homecare sme to kupovali.

ladywitch, alienka pokial viem je stale 2v1, ja som sa s babom dohodla ze sa narodi az ked sa vratim. tak snad do soboty vydrzia. 😀

prajem krasny den, tu je kosa jak v ruskom filme...

mishka711
25. mar 2009

ahojte misi takze kika chorucka no skore uzdravenie to ma urcite s tej plesny aj tomo je taky ukychany dr anas mu dal antibiotika a stale aj tak no hnusna pliesen ja mam presitotu dnes od rana blvny den fuuj no snad to prejde kym pojdem do prace este necele 3t a snad bude lepsie 😀

misakika
25. mar 2009

ahojte 🙂
hlasim ze vcera sme uz nechytili ziadnu mys 😀 aj ked ocakavam naval. Susedia si kupili ten plag in a tak budu vsetky mysi utekat asi k nam 😀 Dnes skusim stihnut aj ja ten shop a kupit ja nam. ja mam len pred takymi vecami trochu strach, lebo sa bojim ci to nema aj nejaky vplyv na nervovu sustavu cloveka. dufam ze mi nezdrhne aj moj drahy 😀
Inka ladywitch cosi sa aj mne take mari ze sa take testy robia..no teda aspon u nas. Som teraz trochu viac postudovala o tom takze vo stvrtok hodim s panom doktorom rec a uvidime co praktizuju tu v irsku.
Kike je uz trochu lepsie a myslim ze ten vyplach usi co jej budu robit jej asi pomoze najviac.
Miska dam sa na skype tak napis ked budes free ok ?
pekny dnik vsetkym.

alienka1
25. mar 2009

ahojte vsetky 🙂
no dlho som tu nebola tak mi aj trochu trvalo kym som sa docitala co mate nove. odkedy som na materskej mam nejak menej casu 🙂 chytila ma nejaka mania vsetko upratujem, presadzam kvietky a hrabkam sa v zahrade. no proste chystam hniezdocko pre moje vtacatko 🙂 no a to moje vtacatko ma uz 3,800kg ked sme boli naposledy na sono doktorka povedala ze to bude good size baby 🙂 no ale kdo ho dostane von?! zatial ani naznak ze by sa mu chcelo a ja len dufam ze nebudem musiet ist na cisarsky. nejak mam predtym strach 😒 no ale hlavne je nech vsetko dobre dopadne uz sa vsetci velmi tesime a nevieme sa dockat. tatko mu kazde rano dohovara ze ked chce ist von nech sa rozhodne teraz lebo potom bude musiet cakat do vecera kym sa vrati z prace 🙂
ale aj tak si myslim ze drobec sa spolcil s catalin a pekne si na nu pocka kym sa nevrati z sk 🙂

misakika aj my sme mali problemy s mysami ale chytili sme len 2 a zatial je pokoj. no ale minule som sa pozrela von oknom z kuchyne do zahrady a tam co nevidim 😕 taky hnusny velky potkan si to namieril rovno pod taky ten dreveny domcek co byva na zahrade. no tak muzik nakupil otravu a nasypal do vnutra. prvu davku zozrali tak sme dali aj druhu a ta tam bola tyzden-dva ale tiez ju zozrali. tak sme nasypali znovu cakame kedy zozeru.
dufam ze uz sa nevratia.

ladywith a ako sa citis? ides na tu PN alebo to uz nejak vydzis? malinka ma este stale dost miesta na tancovanie? 🙂

ako som sa docitala tak choroby naozaj nechodia po horach ale po ludoch. tak vsetkym choruckym prajem skore uzdravenie.
a prajeme vsetkym pekny den.

catalin
25. mar 2009

presne tak alenka, vydrz do soboty a budes to mat za sebou. 🙂 a ja budem moct babatku stipkat ritku 😀 😀 ako sa stale vyhrazam

ladywitch26
25. mar 2009

alienka, tak ja nakoniec nejako dobojujem aj bez pn.totizto buduci tyzden mam v utorok klinic day a v stredu mam uz antenatal class, tak som si zobrala dovolenku jeden den. no a na ten dalsi tyzden to iste, a ten posledny uz odrobim len stvrtok a piatok, lebo pondelok je velka noc a sviatok, no a plus utorok a stredu zas klinika a kurz. tak to uz mam zajedno. co sa tyka materskej, tak ja neviem,co budem robit.asi skapem na nudu. totizto muz je od pondelku doma nezamestnany a uz stihol kompletne omalovat cely dom, poopravovat vsetko, vyupratovat, popresadzat vsetky kvety a kazdy den aj navari, tak pre mna nezostane uz potom ozaj nic. resp. asi len zehlenie, lebo to ho nebavi 😀 ale mozno ani maternity leave nebudem mat pred porodom, lebo vsetci mi vravia,ze mam brucho velmi nizko. no ja aj citim, ze drobculka uz dobre tlaci na krcok, uz aj tie kontrakcie mavam velmi casto, takze ziadny maj, ale april, tak to vidim ja. a co sa tyka miesta na tancovanie, ona s tym nema problem, vykope si tolko, kolko potrebuje, bez ohladu na to, ze mamka obcas zavresti od bolesti... 😀

ladywitch26
26. mar 2009

no tak ak to bude takto pokracovat dalej,tak zo stresu porodim aj zajtra.v nedelu vecer sa nam pokazilo kurenie. proste radiatory zostali studene.tak som volala landlordovi,nech s tym nieco robi. v pondelok vecer prisiel plumber, taky mlady chalan.popozeral vsetko no a nakoniec sme zistili, ze co je na povale expanzna nadoba na vodu, kde sa dopusta voda do radiatorov,tak je uplne prazdna.ono je tam totizto plavak ano na zachode.ked voda klesne,tak za zacne automaticky dopustat.no lenze este stavbari, co stavali tento dom to vyriesili velmi sikovne. oni ten plavak proste uviazali, cize plavak stale signalizoval,ze nadoba je plna vody, hoci v radiatoroch uz nebolo ani kvapky. tak to teda plumber dal do poriadku. no lenze v utorok vecer zas radiatory nekurili.rano pozerame, a okolo bojlera vonku kaluz vody.cosi tam prasklo.tak sme volali landlordovi zas.plumber zas prisiel o pol osmej, cosi tam pospekuloval , zacalo to kurit,tak odisiel.no lenze po jeho odchode radiatory stale nenormalne horuce,hoci sme vsetko povypinali. pec stale kurila.nakoniec sme zistili,ze zabudol prepnut jeden gombik, z manualneho ovladania na automaticke. no lenze kym sme na to prisli, tak v dome bolo 30 stupnov a spalilo nam oleja, co bezne spalime za mesiac. no islo ma porazit.ale potom uz bolo vsetko ok. az do dnesnej noci.vecer som zapla kurenie, ze na pol hodku prekurim. radiatory ale stale studene a zrazu pocujem hukot. to bola ta expanzna nadoba.zacalo do nej napustat vodu. a napustalo ju do nej celu noc, lebo ako sme zistili, v peci nam praskla trubka a vali sa odtial voda.potok hotovy. esteze sa neplati za vodu, lebo to by sme prerobili aj gate.voda stale vyteka vonku a do tej nadoby ju stale pripusta.a kedze ten plumber chodi az vecer, tak to dovtedy aj tak bude.keby sme aspon vedeli,kde je hlavny uzaver vody, ale pobehali sme cely dom a nic. no ide ma porazit.

annaola
26. mar 2009

ladywitch , veru ti nezavidim to kurenie...hlavne ked o chvilu uz bude na svete babatko. Mozno by ste mohli navrhnut landlordovi aby vymenil plumbera, kedze jeho pokusy o opravu su akesi neuspesne...
V nasom dome sa momentalne zasa riesi zahada zmiznutych hrncov, o chvilu nebude v com varit...
Vcera nam prisiel list zo skoly kde sme prihlasili Tomiho - ze ho beru, tak tam musim vyslat Tibora nech vsetko pozistuje.A asi nasadime drobcovi intenzivny domaci kurz anglictiny , lebo s detmi na ihrisku nechce komunikovat ked zisti ze rozpravaju po anglicky, akoby sa ich bal. Neviem veru ako to bude vyzerat v skole. Ale snad to nejako spolocnymi silami zvladneme 😉
pekny den vsetkym

ladywitch26
26. mar 2009

tak heating story pokracuje. volala som 3x landlordovi. plumber dosiel pre zmenu naobed. vrtal sa v peci dve hodiny, ze je tam cerpadlo na inej rure, ako ma byt a ze sa bude musiet este niekedy (neupresnil kedy) zastavit,aby to prehodil. no ale nejako to rozbehal a bolo to ok. styri hodiny. potom muz ze ide zohriat vodu tak zapol bojler. po pol hodke ho isiel vypnut, ale ked isiel umyvat riad, tak zistil, ze voda studena. tak sme zas isli vonku a pec jasne ze nehreje. termostaty vovnutri ukazuju, ze sa akoze kuri, ale radiatory studene jak lad. no ja uz som z toho chora. muza som dobreze nasilim od pece nemusela odvliect, lebo by ten kram asi rozkopal. za chvilu sa ma mala narodit a to co ju mam akoze v ladovej vode kupat a potom taku okupanu drzat pri teplote 15 stupnov? mna uz z toho porazi. no asi cez den budeme zatial kurit v krbe na prizemi a na poschodi sa naobliekame a nejako sa hadam uz v noci zohrejeme.....

alienka1
27. mar 2009

ahojte.
dnes som uz od tretej hore. neviem co sa deje ci je dnes ten den D?! ale inak sa citim cerstva ako keby som vstavala o deviatej. drobec je tiez pokojny tak asi to bude zo vcerajsieho kupela skoreho pobytu v posteli 🙂

ladywith tak to ti nezavidim s tym kurenim. my sice nekurime uz asi mesiac ale zivot bez teplej vody si neviem predstavit. a hlavne teraz ked ma prist babo. tych par tyzdnov do materskej ti teda rychlo ubehne. a ked budes uz na materskej urcite si nieco najdes alebo si aspon s muzom vychutnajte posledne dni len vy dvaja. my teraz kazdu volnu chvilu travime na prechadzkach 🙂
prajem vsetkym krasne ranko a este krajsi den

catalin
27. mar 2009

no caute baby, ja som uz zbalena, pomaly sa chystam a zajtra letim spat do irska. huraaaaaaaaaaaaa
kazda navsteva slovenska je sice pekna ale unavna. vzdy toho chcem vela stihnut a nakoniec, som viac unavena ako ked som prisla. ale aspon mam kompletne STK 😀 urobene, checknuta od hlavy po paty, vsetko funguje ako ma, vsetky diery zalatane, tak spokojne mozem ist.

ladywitch to ti nezavidim to s tym kurenim, este ze uz nieje taka kosa..snad to vyriesia kym babatko pride.

alienka, ty len vydrz, ja mam prist az zajtra 😀

tak sa zatial majte

ludmmila
27. mar 2009

Misakika tie mysky ti teda nezavidim. Ja osobne nemam nic proti malinkym myskam, no ked sa samovolne pohybuju po dome, tak to nemusim...hlavne ked mate male dieta. Dufam, ze sa vam coskoro podari ten mysaci problem odstranit. Moji znamy mali mysi v dome a tak na nic nastrazili jed. Ked si uz mysleli, ze maju po probleme, tak sa v dome objavil cudesny zapach a zistili, ze niekde pod podlahov v ich starom dome musi byt asi nieco zdochnute, no a nemylili sa. Landlord musel rozbit celu podlahu a zistil, ze tam bol zdochnuty potkan. 🙂 Tak vam prajem vela stastia...
Inac ta alergia je ale riadne neprijemna to viem aj z vlastnej skusenosti, lebo som alergicka na citrusove plody, na cervene mravce a na pliesne, ktore su v skoro kazdom irskom dome. No ja som mala problemy hlavne ked som bola mala, teraz sa mi to nejak neprejavuje je to uz dobre. Lekari mi to podchytili zavcasu a bola som na lieceni v tatrach, to mi hrozne pomohlo. No moj manzel je na tom ovela horsie je totiz alergicky na roztoce a kazde styri mesiace chodi na vakciny. No predtym mu vakcina vydrzala pol roka a teraz uz len 4 mesiace. No on sa o alergii dozvedel len pred par rokmi. Dovtedy nemal skoro ziadne problemy a tu v irsku sa mu to riadne skomplikovalo. A to sme z bytu odstranili vsetko co by mu robilo zle. Cize nemame ziadne koberce, zaclony, zavesy, dom je relativne novy a matrac mame tiez novy. Uz neviem co mame robit ☹ Hroza...
Testy na alergiu sa robia ako uz ladywitch povedala..jemnym pichom ihli do predlaktia a tam ti lekar nakvapka mozne alergeny, s ktorymi sa relativne stretavas napr. pes, roztoce, rozne pele ..atd. a ak si na nieco alergicka tak ti to opuchne. Mne zvycajne dala nejakych 15 vpichov. No a existuje este jeden typ a to z krvi a ta sa posiela do Bratislavy na specialny rozbor a trva to nejake tie mesiace. Mne to nerobili, no mojmu otcovi ano. Prajem rychle uzdravenie a ak to ma z pliesni tak skuste izbu vymalovat niecim specialnym protipliesnovym. 🙂

ludmmila
27. mar 2009

Alienka kazdopadne sa ti to krati 🙂 Ja ked si spominam na ten den D tak len s humorom. Kontrakcie som dostala v sobotu v noci s tym, ze sme si s manzelom mysleli, ze mi kruti s crevami, lebo sme pocas dna jedli kapustnicu a ako druhe kura na kyslej kapuste. No az ked sa mi to zacalo akosi stupnovat sme zistili, ze to asi predsa len budu kontrakcie. Neocakavala som porod tak skoro, kedze este nebol den mojho terminu a to som si myslela, ze kedze cakame chlapca, tak sa mu mozno z bruska nebude chciet. No o tyzden sa poponahlal... 🙂 Babatko uz ma peknu vahu, uz mozno coskoro vykukne na svet...no a zbytocne sa neobavaj... 🙂 o chvilu uz budes na to len s radostou spominat. Prajem vsetko dobre 🙂

Inac sa ospravedlnujem za male chybicky v texte, no snazim sa pisat co najrychlejsie a nestihla som si to ceknut...maly je posledne dni hrozne zly...vkuse chce byt na rukach.. neviem, ale asi uz zacina s nami manipulovat. Ked je na rukach tak je ticho a ked ho polozim tak place...niekedy je to brusko co ho boli, no inokedy asi len potrebuje byt na rukach. Neviem ci ste mali rovnaky problem ako ja, no neviem ci je lepsie nechat ho plakat, alebo vziat na ruky. Mozno je to len docasne...skoda, ze je to pocasie take mizerne. Lebo na prechadzky po dazdi sa mi chodit nechce. Vonku a v aute spi ako dudok 🙂. Boli sme vcera aj predvcerom vybavovat ten irsky pas na passport office. Pas by mal byt hotovy 9. 4. a manzel ponho pojde radsej osobne. 🙂 Fidka uz vam ten pas dosiel?

ludmmila
27. mar 2009

ladywitch taka situacia je riadne na porazenie ... ten plumber je asi taky odbornik ako ja...musite dufat, ze sa im to uz definitivne podari opravit... drzim palce. Ked tak uvazujem uz kazdu chvilu sa ti moze malinke narodit, ani sa necudujem, ze tvoj manzel ma chut to rozkopat...moj by to asi spravil. Ten plumber je ako odbornik nepouzitelny.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
27. mar 2009

Fidka aj my sme boli na slovenskej ambasade v stredu, no skoro sme ju nestihli, pretoze sme prisli asi 15 minut pred zaverecnou. To sa chystate domov na Velku Noc, co? Je to brutal s tym pasom, co dodat...
Juj tie ockovania...aj vy teda teplotujete. Uz keby mali vsetky tie ockovania za sebou. Viktorko bol posledne dva dni vo svojom zivle, kedze sme vybavovali tie veci a vkuse bol bud v aute alebo v kociku. Horsie uz to bolo, ked sme prisli domov...Uz nech je dobre pocasie, aby sme mohli chodit vonku. 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre