Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasulka
18. máj 2009

tinka neviem ci nastalo ale uvidime dokedy..nechcem provokovat,ale doma je fakt uzasne pocasie, mala vyskerena v kociku, cleel dni sme vonku, pohoda jahoda na pivecko chodime v kratasoch, uzivame si to. Ja sa aj torsku bojim toho pocasia tam aby mi mala vela nemarodila, ale co sa da robit...Snad sa na mna nebude hnevat ze ju privediem do takej uprsanej krajiny ☹

krasulka
18. máj 2009

ozaj baby prisiel mi papier z materskej ze mi ju neuznaju lebo ze som prestala robit skor ako sa malo, tj 16 tyzdnov pred datumom narodenia dietata..ale ja som bola vypisana, od lekara, lebo osm krvacala, a posielala som od lekara take formulare na social, a teraz mi toto prislo a zevraj sa voci tomu mozem odvolat. Neviete ako to ma vyzerat to odvolanie? Chceme sa ist opytat k doktorovi mojmu Irskemnu ci moze vystavit papier o tych mojich navstevach a kedy ma vypisal, ze by sa to tam poslalo, lebo tam pisu ze mozem poslat nejake dokazy alebo co.neviem prelozit spravny vyraz...nemate niekto skusenost?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ashley
19. máj 2009

Dobre ranko.
Krasulka je to Appeal letter. Cez google.ie si najdes aj vzory. Tiez som tak hladala. Urcite im to skus poslat ale aj sa poradit s doktorom. Ja som mala takto problem, lebo som bola na Slovensku na operacii a najprv mi to tu nechceli uznat a potom mi dali illness benefit.. ale s tym mi pomohol moj GP.
Ty si dala vypoved? Alebo ta vyhodili? Lebo ked si pocas zamestnania zacala krvacat, tak si v podstate stale zamestnana, nie? Alebo ti mal GP poradit, co mas robit. Kazdopadne drzim palce.
A ani ja nechcem provokovat, ale... nam tu krasne prsi.. v zahrade mame jazierka, co ta zem uz nechce pit... vietor ta ide odfuknut super si to uzivame 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀

ludmmila
19. máj 2009

Dobre ranko prajeme 🙂 Ale riadne ste sa rozpisali... normalne som sem par dni nebola a mam co robit, aby som vas docitala...

Fidka dufam, ze to zajtra uz vybavite a tetuska na socke vam nebude robit problemy ... 🙂 drzim palce

Krasulka verim, ze je doma uzasne, ja sa uz neviem dockat, kedy pojdeme domov...normalne ratam dni do odchodu

Baby ja som sa dnes v noci normalne vyspala, prvy krat od porodu som vkuse spala 5 a pol hodiny bez kojenia. Dnes ma maly styri mesiace, tak sa drobcek mozno umudril a bude spinkat lepsie ako doteraz 🙂 🙂 🙂

ludmmila
19. máj 2009

Tinka uz aj ja som zvedava ci sa postastilo .... drzim palceky nech sa postasti 😉

tinkadublin
19. máj 2009

Ahojte babulky! Tak mrska nikde, musim dnes nakupit tehu testy, aspon 3druhy nech mam zaruceny vysledok 😀 akurat papam bebe dobre rano, desiatujem v praci .)

ludmilka ved sa aj snazim pisat aby ste mali co citat .))

fidka dufam dnes uz konecne vsetko vybavis na urade .)

mishka711
19. máj 2009

ahojte tak ja zachvilu uz do prace musim sa mi nece ale vyzera na pekny den keby to tak vydrzalo no tinka sme v ocakavany aj ked ja som si nejak ista ze si uz v tom heh

tinkadublin
19. máj 2009

Baby 3testy mam v kabelke, z toho 1digitalny 😀 a este jeden mam doma.. Ja prave obedujem.

Mishka to mas super ze az tak neskoro zacinas. Ja od 10 makam .)) aj ja uz nejak citim ze som tehu.. Kolegyna ma presviedca spravit 1test hned teraz.. Tak ked sa odhodlam dam vam vediet. Ale pre mna je krajsie spolu s manzelom .))

ashley
19. máj 2009

Tinka tak silno drzime palceky. Normalne to prezivam s tebou.. si spominam ked som ja testikovala 😀 😀

Fridka ja som Dublin 15. Budem drzat palceky, nech sa pani umudri. Skus jej pohrozit jej nadriadenym.. kamaratke to pomohlo. Alebo nech si zavola na ine oddelenia alebo do ineho mesta. Ked ostatnym staci cestne prehlasenie, preco by tebe nemalo. Hlavne na nu tvrdo.. ona je tu pre nas.. ma poradit a pomoct. Odkial si zo Slovenska?

ladywitch26
19. máj 2009

caute zeny, tak nas uz vcera konecne vecer pustili. mali sme ist uz v nedelu vecer, ale doktorom sa cosi nezdalo so srdieckom, ze selest, tak sme museli 24 hodin cakat na doktora na kardiologii. ale nakoniec ze mala je zdrava ako repa. 😀 zacalo to v piatok o desiatej rano, dostala som taku hnacku ako nikdy v zivote. aj som sa smiala, ze to asi cesnak ju vyhnal vonku, lebo den predtym mama narobila kopu langosov a tak som sa prezrala, az mi z nich bolo zle. do nemocnice sme sli o druhej poobede, to uz som bola na 4cm otvorena,tak ma poslali na izbu. kontrakcie som zvladala v pohode, prakticky som si len okolo osmej pytala panadol, to som ich uz mala kazde 2minuty.no a o pol dvanastej uz na salu.tam mi chlapik, prepichol plodovu vodu. som nevedela ako ho volat, lebo zene sa hovori midwife, ale chlap? zeby midhusband? 😀 ale bol super. mala sa narodila 1:47 a maminka sice tahala len plyn, ale ku koncu mi ho midhusband zobral, ze on pomaha iba pri kontrakciach, ze na vytlacenie uz potrebujem dychat "z plnych pluc" tak po polnoci uz bolo vsetko "naostro". mala nakoniec nebola taka mala ako sme si mysleli. ani som neverila,ze z toho maleho brucha vylezie taky macko. aj ten porodnik bol v soku, ze riadna baba. sme mali pripraveny oblecek pre nu a on sa este zacudoval, ze nejaky velky, ze vsak to je tak na vacsie. no a nakoniec jej bol tak akurat. 😀 inak je to uplny anielik, v noci sa budi tak 2x, ked je hladna, cez den papa kazde 2hodky, tak som dost bussy. ale nejako to zvladame. napisem viac neskor. este o tom, ze som tam bola ako atrakcia v porodnici, sa tam na mna chodili pozerat asi vsetky sestry z kliniky 😀

mamartinka
19. máj 2009

ahoj.no a ja ti dnes pisem sms ze ako sa mate.tak uz si malicku uzivas.musi to byt radost joj.tak este raz gratulujem.

ashley
19. máj 2009

Lady tak vitajte doma. To si mala celkom pohodovy porod. Ja som mala EPI lebo ja som tu bolest nemohla vydrzat. Tak si to krasne uzivajte...
Celu dobu bol muz s tebou?

mamartinka
19. máj 2009

no vydis ashley a ladywitch26 uz mame tady.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka123
19. máj 2009

Ladywitch este raz blahozelam.Tak uz len si uzivaj mamickovske povinnosti. 😉
tinka drzim palce nech mas //.Ja tiez cakam koncom tyzdna mrsku,dufam ze nedojde a budeme tehulkovat spolu. 🙂
Baby tak to Slovenske pocasie Vam v dobrom zavidim,ale tak snad si ho uzijeme v July.Aspon 3 tyzdne.

tinkadublin
19. máj 2009

konecne som domaaaa.. jaj hnusne je vonku.. riadne leje tu u nas..

ladywitch vitame ta domaaaa, vidis tak si sa tej tvojej "malinkej" dockala .)) to mas super ze ti tak pekne spinka, dufajme ze jej to vydrzi na dlho .)) pekne len oddychujte obe a nech ste zdravuckeeee!!!

bambulka, no dufam ze to budu dve ciarky a potom sa ku mne pridas a budeme spolu tehulkovat .)) to by bolo super este keby sme aj skoro naraz rodili v tej istej hospital 😀 no sranda xixiii jaaaaj ale ti je fajne ze idete domkov.. to ja som uz dva roky bez riadneho leta a riadnej zimy.. lebo akurat tie mesiace nemozme brat dovolenky .(( no co uz teraz..

tinkadublin
19. máj 2009

a o 3tyzdnoch dovolenky mozem tak snivat xixiii .))) my sa vieme s drahym zladit na max 1tyzden, raz do roka ist domov.. ale to viete aka dovolenka.. doktori, zubari, urady atd.. a musime uz naspat.. takze sme viac unaveni ako oddychnuti..

tinkadublin
19. máj 2009

jeeej teraz nam tu vyslo krasne slniecko 😎 no jasne, ked uz som doma.. ale domov som isla v dazdi 😝

catalin
19. máj 2009

ahojte baby..

Ladywitch vitaj doma!!! 😀 no tak to mas za sebou a mozes stiskat malu Stanku v naruci. 🙂 este raz gratulujem a prajem nech sa Ty das co najskor dokopy a malinka nech si co najskor zvykne na zivot zvonka. Ja verim ze pri takej pohodovej mame to zvladne rychlo a na jednotku. 😉

Inak ten cas strasne leti, ja som len teraz ocikavala test a uz som 15tt. tretina tehotenstva za mnou ani neviem ako. a tak ako sa citim teraz by som sa chcela citit az do konca. to je moje prianie...takze knihy neklamali ze druhy trimester je fakt najlepsi a zeny si ho najviac uziju..

tinkadublin ty nas natahujes, tri testy doma a este my nic nevieme...urob to ako ja, mne meskala MS 5 hodin 😀 a ja som sla do lekarne kupovat test. a robila som ho poobede a vysli take kolajnice ze az.
tak sup sup do toho 😉

tinkadublin
19. máj 2009

catalin tak ty si riadny rychlik .)))) 😀 jaaaj som sa nasmiala xixiixiii ze 5 hodiiiiiiiiiin 😀 😀 boze tak to bolo dobre.. az ma brucho rozbolelo .)) nemozem robit.. som slubila drahemu ze spolu sa dozvieme.. tak musite vyckat do rana.. lebo on neskoro dojde dnes a to uz budem napoly v spanku tusim.. tak zajtra sa babenky ozvem.. viem ze drzite palce, tak len ich nedolamte od tolkeho tiskania .)) 😉

bambulka123
19. máj 2009

tinka tak ja mozem ist domov kedy chcem len sa musim prisposobit manzelovi lebo onimaju vo firme stanovenu dovolenku.Ale tak to mas pravdu dovolenka doma je viac o lekaroch ako o oddychu.

catalin
19. máj 2009

tinkadublin, ono je to totiz tak ze ja mam MS ako hodinky a kazdych 28 dni som sa s nou rano budila 🙂 a v to rano nic...este som to nebrala vazne, ani som nemala podozrenie ze by som mohla byt tehu...kazdy iny mesiac ano, ale ten jeden voooooobec. a ked som naobed isla do lekarne kupit manzovi sampon tak mali akciu na testy. tak som jeden vzala a doma testovala. a boli tam // !!!!!!!to boli soky. take soky prajem aj tebe 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ashley
20. máj 2009

Ahoj Fidka. Aj ja mam strach chodit k zubarke, lebo robim co mozem a stale mi tam nieco najde... a ja to vrtanie nemusim.
My tak isto ked prideme na Slovensko, tak chodiime len po doktoroch, uradoch, pribuznych a priateloch.. ziaden odpocinok... Teda aby som to upresnila takto to bolo... teraz urady uz kaslem.. vsetko som poodhlasovala.. maximalne co zajdem k dr. A navstevy sme tiez obmedzili na minimum a chodime radsej do kupelov, na vylet... Lebo tu v IE si nic neuzijeme.. a hlavne teplo nie 😒 😒

mishka711
20. máj 2009

ahojte fidka ved zachvilu si zse spet rychlo to ide vsetko ladywitch vitaj doma a snad mas aj foto malej v albume sme vsetky strasne zvedave ja dnes rano zacinam krikom maly mi tu rozlial zus juj jak som nanho nakricala hned rano stracam niekedy trpezlivost az ma male v bruzsku zacalo kopat tak jemno chuda tiez mu robim pekne rano kua uz budem dobra mama 😀 tinka no sme vsetky zvedave teda ale sak preco by to nemal vyst na prvy krat ze?

ashley
20. máj 2009

Mishka... tak to je aj u mna. Normalne stracam trpezlivost a tiez na maleho obcas nakricim a potom placem s nim lebo mi to je luto. Lebo za niektore veci on nemoze, je este maly a ja som zle davala pozor..
Pred chvilkou mi padol zo schodov..skoro som zomrela od strachu... a to som len na sekundu vybehla zobrat hore tricko. Nastastie mu nic neni a uz tancuje a papa hrozienko. Dufam, ze to s dvoma detmi zvladnem.. niekedy pochybujem 😢

ludmmila
20. máj 2009

Ahojte dievcence 🙂
Ladywitch vitajte doma ... tesime sa na fotky malinkej Stanky. Porod si mala super. To ja som sa trapila 26 hodin a bolesti neznesitelne, az pokial mi nepichli Epidural, potom som uz len svoje kontrakcie videla na monitore 😀

Tinka uz tolko nenapinaj ...

ludmmila
20. máj 2009

Fidka tak ako to dopadlo na socialke? Baby zubara mi ani nespominajte, tam som nebola uz dva roky a hrozne sa bojim... tiez ma doma kadeco caka vybavovat, a to si este chcem doma robit vodicak, a to nehovorim o zubarovi, gynde, pediaterovi, alergologovi a kopec navstev... ale uz teraz sme sa s manzelom dohadovali, ze si musime aj oddychnut a asi na par dni pojdeme do nasich krasnych Tatier a do Aquaparku uz sa tesim, no hlavne na to slniecko 🙂

ashley
20. máj 2009

Neviem co je s Tinkou... chodim sem uz od rana.. a ona nikde. Neviem sa uz dockat ako dopadla.
Fidka no co ta socka? Umudrila sa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre