Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
11. jún 2009

A vcera jake chute babo v brusku vymyslelo.. 😕 som jedla horcicu s kyslymi uhorkami a kyslou kapustou a este som to zapila stavou z kyslej kapusty 😀 😀 no sak potom ma to aj riadne potrapilo.. 😀 ale stalo to za to .))) 😝

tinkadublin
11. jún 2009

To stretko na buduci vikend by bolo super .)) to by kazdy mal casu dovtedy sa pripravit ze? 😉 mne to vyhovuje baby, tak potom dajte vediet kde kedy ako co a tak 😀

aknecak
11. jún 2009

Tinka, ja rozmyslam tiez o Holes street, pretoze mam blizsie z prace. Sice byvam teraz na North Side, no asi sa budem stahovat neskor k priatelovi do Droghedy a budem dochadzat. Este neviem ako to urobime.....

Inak mne nedali vyplnit ziaden formular u GP. Fakt divne. No skusim jej zajtra zavolat a skytat sa na to a zavolat aj do Holes Hospital aby som sa objednala na prve vysetrenie. inak ze to vysetrenie az 20tt je fakt hrozne neskoro. keby nebolo nieco v poriadku alebo tak.

Ja idem v juli domov na Slovensko, tak pojdem na vysetrenie asi aj tam. Aspon sa uistim, ze je vsetko v pohode.

Mamartinka, urcite sa to podari skor ci neskor, len clovek asi sa musi prestat na to sustredit, aj ked viem, ze je to velmi velmi tazke.

Tak sa vsetky drzkajte a pa

bambulka123
11. jún 2009

katka ani ja som nic nevyplnovala tak uvidim mam tam ist o 3 tyzdne tak uvidim.Tiez idem v polke jula domou na Slovensko uz sa neviem dockat.Sice ideme autom tak mam strach ako to zvladneme.
Dakujem fidka za info.
Tinka super ze ides na scan tesim sa s Tebou. 🙂 No teda to mas ale chutky. 😅
Ja ked som este nebola tehu tak som zboznovala kysle uhorky a vtedy kazdy si ma doberal ze ci som v tom a teraz nane vobec nemam chut.

tinkadublin
11. jún 2009

baby ja dnes cely den spim, a akurat vsimam ako je pekne vonku.. som chcela ist na prechadzku do parku, ale stale ked sa zacnem zbierat, tak mi je strasne a iba tak prejde ked si lahnem na bok.. a to samozrejme vzdy zaspim 😀 zajtra mam ist davat pozor na jedno polske 5rocne dievcatko plne energie tak dufam bude mi lepsie.. za 9eur na hodinu.. ja nemam tusenia ci to vela ci malo.. to draheho kolegovi dcerka.. no uvidime ako mi bude.. 😉

ashley
11. jún 2009

Ahojte.
Tinka ja by som si tak rada pospala.. len maly nepusti. Aj ked tu mam tata/deda, tak aj tak mi to neda.
Dnes som bola u GP, tak hlavicka je uz dole a vraj do konca tyzdna porodim.. sice ma objednal na buduci tyzden, ale vraj sa uz neuvidime... no to uz je druhy doktor, tak drzte palce nech je to naozaj.
Tinka 9 eur je viac ako minimalna hodinova mzda.. tak je to asi dost.. tiez nemam prehlad. Dufam, ze ti bude dobre. Ja som mala hrozne nevolnosti v tomto tehotenstve. Pri tominovi som ani nevedela, ze som tehotna...
Katka ja ked som bola na slovensku tak som vzdy isla k doktrorovi.. pre istotu... ale chcela som si aj overit ci som tu v IE vsetko rozumela... 😀 😀 😀
Doktor kazal keep walking.. ale dnes uz mam dost.

tinkadublin
11. jún 2009

ashley tak drzim palce aby to bolo coskoro vonku!!! to by bolo super ze 😉 no veru mne je tiez strasne zle.. tak neviem.. len dufam ze mi zajtra nebude az tak blbo ako dnes.. niekedy mam aj lepsie dni.. ashley tak musis keep walking aby sa malemu chcelo von .)) ale ked uz hlavicku ma dole tak mu to snad dlho nepotrva 😎

catalin
12. jún 2009

caute baby, nechce sa vam pisat? ja len riadok dva napisem aby sme neboli na druhej strane.
pekny vikend vam prajem, snad nebude uprsany a mozno nam do pondelka pribudne dobra sprava od ashley 😉 drzime palce

ashley
12. jún 2009

Ahojte... tak ja stale nic. V stredu mi bolo zle, uz som myslela,ze rodim, vo stvrtok to bolo tiez na nic.. a dnes sa citim dobre. Tak som upratovala bola som na prechadzke, nech sa to rozbehne. Asi to do konca tyzdna nebude aj ked krce a kontrakcie stale mam.
Dakujem, ze na mna myslite..
Tiez prajem pekny vikend.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iveta6384
12. jún 2009

Ahojte tehulky a mamicky....
Tak ja som mala prvu navstevu GP ked som bola asi 3-4 tyzdne tehu,vyplnila som formulare iba na to ci chcem tu normalnu starostlivos, private a neviem este co, uz si nepamatam. Potom som si bookovala prvu visit v maternity Hospital na Holles Street. A dali mi termin az ked som bola v nejakom 19 tyzni. Tak som radsej letela domov, aby som maleho videla (teda uz teraz viem ze je to chlapec, vtedy som nevedela) a hlavne na vysetrenia, lebo na tie vrodene chyby sa robia iba do 20 tt amoja gynekologicka mi povedala nech priletim v 15tt. Tak nastastie vsetko bolo ok. Potom v to 19tt som mala tu prehliadku tu, klasika moc, krv tlak a pocuvali siecko babatka. Ako vsetky viete tu zospodu nepozeraju, co je mozno aj na nieco dobre. Kedze mam negativnu krv, tak som sa pytala, ci tu tiez davaju po porode tu inekciu ako u nas, teda iba ak by babatko malo pozitiv, vtrdy treba kvoli dalsim tehotenstvam . No a samozrejme ze davaju, ale tak pre istotu som si to chcela overit. No a v aprili som bola na svk na dovolenku na 3 tyzdne a tam som tiez isla pre istotu na prehliadku k tej svojej gynekologicke. Vsetko ok, tam pozrela aj zo spodu krcok drzal, neskracoval sa.To som bola v 22tt. Tam som sa objednala aj na 4D, tak sme konecne zistili ze je to chlapcek, to bol 24 tt No a potom som mala tu ten velky scan ci ako to oni volaju.... kde pozerali a merali velkosti, to bolo v 26tt. Sa nas aj pytali, ci chceme vediet co to bude a my ze chlapec. A oni ako viete?? Som im povedala, ze by som umrela od zvedavosti cakat do 26 tt na to, aby som malinke videla a zistila ci je ok a ci je to chlapcek alebo dievcatko. V 28tt som bola na prehliadke, klasika moc, tlak, babatkove srdiecko a teraz idem za 1,5 tyzdna k GP a potom o 3,5 znova na kontrolu do maternity hospital... Takze asi tak to zatial prebieha u mna. Za tie 3,5 tyzdna to mi budu znova brat a kontrolovat protilatky, kedze mam krv B minus... Tak uvidime co dalej.
Inak v sterdu som mala prvu lesson tu predporodnu pripravu a velmi zaujimave. Aj ked som sa nic nove nedozvedela, ale aspon vioem, ze nie su debili ( ako som si kedysi na zaciatku myslela o ich zdravotnictve) a vsetko co potrebujem na to ma pripravia. A hlavne ten pristup sa s tym nasim slovenskym neda porovnat, vsetci su velmi mili a ustretovi.

Inak ak by som sa mohla opytat robia tu odber krvi na zistenie cukrovky??? Lebo u nas na svk ano, mne ju moja doktorka aj brala a vysledky boli ok, len tak pre zaujimavost ak mi niektora viete povedat....
Takze vsetky cerstve tehulky moc blahozelam a drzim palceky, ale isto vsetko dobre dopadne. A Ashley tebe pevne nervy, snad to uz za chvilku budes mat za sebou a babuliatko v naruci.... 🙂 🙂 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ashley
13. jún 2009

Baby stale som tu 😒 😒 😒 Irskym doktorom uz neverim...
Ale aspon ze je krasne, tak sa hrame na zahrade. Este ani neviem co budem varit, a to je uz obed.. 😀 😀 Ale ani hladna nie som.
Prajem vam krasny slnecny dnicek...

mamartinka
13. jún 2009

ashley ono to pride neboj.drz sa.mozno uz to dlho trvat nebude.

iveta6384
13. jún 2009

ahoj fidka dakujem, som si aj myslela, ze to bude nejako tak, ze to budu robit, len ak sa vyskytuje cukrovka v rodine. Ale mne to aj tak robili na svk, tak asppon mam klud na dusi.... 🙂 🙂

mamartinka
13. jún 2009

mne inak tiez bola robena cukrovka ked uz o tom pisete.na Slovensku.a vsetko som mala dobre.

ladywitch26
13. jún 2009

caute zeny, tak my sme mali vcera riadny humbug. od tretej mala nasa drobculka zastavene vetry. no hroza. taky jakot spustila, ze sa az nadychovat zabudala, kazdu chvilu mi modrela v tvaricke, ja uz som nevedela,co s nou mam robit, tak sme plakali spolocne.s mensimi prestavkami jacala do deviatej. a v noci sa kazdu chvilu budila, tak mam este teraz oci ako angorak. ale dnes uz ok, rano sa zobudila vysmiata ako slniecko. pre istotu som dnes bezala do obchodu kupit feniklovy caj, tak hadam zaberie.

fidka, diky za typ, dnes sme boli v boots a kupili sme ten babyvit D, tak uz som hned kludnejsia.inak v tom letaku je pisane,ze food safety authority ho velmi odporuca pre deti v irsku, nakolko je tu malo slnecneho svetla a malo by sa to brat. no asi to pojdem otrcit pred oci tej magistre z nasej lekarne, co na mna tak zazerala,ze preboha naco chcem davat miminu vitamin D 😠

inak neviete,co je s xenou? sa straaasne dlho neozvala

mishka711
13. jún 2009

ahojte xena je busy co je tak ze sa pri compe striedaju chlapy a ona nema kedy no necudujtejte sa 😀 asleyy no neboj a vydrz zachvilu to budes mat zasebou a aj ja xcem uz 🙂 vytrepali sme sa na zahradu a zacalo sa mracit sakra

mamartinka
13. jún 2009

baby caute.potrebujem radu.neviete ako sa tu povedia neake lieky proti alergii?ja mam na slnko alergiu kycham a tak.doma som uzivala citirizin,xizal ale tu neviem ci nieco take je.dakujem.

mishka711
13. jún 2009

tu maju na lergiu zirtec a ine ale ci je zrovna na slko to neviem ale mozno citrizin maj aj tu len si to napis na papier a ukaz ci maju?

ladywitch26
13. jún 2009

martinka, ja to robim tak, ze si odpisem ucinnu latku z lieku, napr. diclofenacum natricum, nabehnem do lekarne a spytam sa, ci nieco s obsahom tohto nemaju.

tinkadublin
13. jún 2009

Ahojte baby .)) tak my sme dnes boli na prvy scan, foto v albume 😀 male ma 1.6 cm a uz mu pekne rychlucko bucha srdiecko .)) jaaaj nadhernucke bolo 😎 drahy taky hrdy bol ked sme kukali u poliakov.. uzasny pocit konecne aj vidiet co sa deje v brusku .)) ale tolko sa male krutilo ze az 😉

tinkadublin
13. jún 2009

inak vcera som bola davat pozor na tu malu polku 5rocnu.. ale to des.. bordel v byte jak toto.. nic na jedenie a to som tam s noou bola sama 8hodin.. nemam jej ani co jest dat.. tak som nakoniec nasla mlieko a spravila som puding.. este ze som mala svoj v taske.. tak to sme si dali.. zle mi bolo strasne.. no uzas.. a drahemu vravel ten jeho kolega, ze 9eur na hodinu.. tak nakoniec ma odbili 40eurami za 8hodin 😒 takze nikdy viac.. a ked zase poprosia, tak si nieco vymyslime.. lebo to je draheho supervisor, tak mu nechcem narobit problemy a byt drza ze chcem tych 9eur na hod.. takze tak, no idem si ja oddychnut bo mi zas riadne blbo.. tak prajem pekny vecer 😉

nadina
13. jún 2009

Martinka,

Citirizin aj Xizal sa uziva na liecbu alergickej tzv. sennej nadchy,
nie na alergiu na slnko - z naozajstnej alergie na slnko sa nekycha,
ale vznika kozna vyrazka, mas aj tu?

Takze mas pravedopodne len "hayfever" t.j. alergicka nadcha
a na tu si mozes kupit v lekarni naprikld Claritin,
alebo skus v Holland and Barrett kupit nejake homeopatika...

tinkadublin
13. jún 2009

Tak baby my sme pred chvilou dosli domov. O deviatej sme sa vybrali do Bray na plaz 😀 pretekali sme sa s drahym kto najde viac musli a potom sme sa prechadzali pri mori 😉 je tam pekne aj tak ked sa uz stmieva.. Fajny cerstvy vzduch, krasny nocny ulet 😀

ashley
14. jún 2009

Ahojte.
Aj ja od vcera kycham ako blazniva.. cele brucho ma boli a mam pocit, ze ked neprekrizim nohy, tak malu vykychnem. Neviem co je vo vzduchu.. ci ta pokosena trava, ktoru tu nechavaju lezat, alebo kvitne nejaky kvet...
Snad mi to skoro prejde. Dnes ani z domu nepojdem. Pred chvilkou sme otvorili okno, a uz zase kycham.
Tinka.. nieco podobne zazila aj moja kamaratka ked opatrovala maleho poliaka.. vsade neporiadok, bola tam v hroznej zime, a nemali poriadne ani co jest.. viac tam uz nesla. Bola uplne zhrozena.
Lady som rada, ze je malej lepsie. Tiez som mala dost, ked maly plakal a ja som mu nevedela pomoct.
Zatial pekny dnik.

mamartinka
14. jún 2009

dakujem baby.ale asi ten zirtec si kupim co Mishka pisala.uvidim co bude.inak ja doma kazdy rok chodim na alergologiu.tiez na Slovensku nemozem bez liekov byt.a zvlast ked tam je vsetko porozkvitane.oci ma zo vsetkeho svrbia kycham hroza.dnes vyzera opet pekne.baby my sme minuly tyzden kupili v Severnom Irsku ze lcd tv.tam to vyde lacnejsie.priniesli sme to domov.sme dole v kuchyni azrazu pocujeme akysi hukot.a to televizor.teraz sa na to neda ani pozerat.ked to zapneme chvilku sa pozerame a z toho to zasa zacne hulakat co to musime vypat.tak to dnes musime nalozit a zaviezt spet.vymenit.no co uz.ked sa dari sa dari.zelam pekny presluneli vykend.

mishka711
14. jún 2009

stym kychanim no ja to mam od 2mes tehu hruza v noci sa len pohnem a uz sa mi upcha nos drzi ma to cely den mam homeopatika na alergiu ani to nezabera takze to musim trpet a prezit tinka no krasny pocit vidiet svoje babo ze?a ked zacnu prve pohyby este lepsie 😉

tinkadublin
14. jún 2009

Mishka veru krasny 😉 s tym kychanim mam to iste ako ty.. Ja som na slovensku silna alergicka celorocne, som brala lieky, vakciny atd.. Ale tu v irsku nic, ani oci neslzia, ani nos netecie ani kychanie, proste super kvoli slanemu vzduchu.. Ale odkedy som tehu vkuse mam zapchaty nos, kycham len co sa zobudim, tak neviem co je.. Mishka ake homeopatika beries? Zeby som skusila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre