Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
22. jún 2009

Katka no veru to bude uzasny pocit uvidis .)) a s tymi testami neviem co.. poznam kopu ludi ktorych len nastrasili ze nie najlepsie vysledky, stresuj cele tehu a nakoniec vsetko ok.. a moj nazor je, co spravis ak aj sa dozvies ze nieco nie je ok.. potraty tu aj tak nie su dovolene, a co budeme to male lubit teda menej? To radsej nechcem vediet a mam kludne tehu, verim ze vsetko bude tak ako ma byt 😉 ved si davame pozor nie? na ziadne negativa sa nesmie mysliet, musime mysliet pozitivne a hotovo 😀 ved v minulosti neboli ziadne testy atd a predsa sa rodili pekne zdrave deticky.. takze to je moj nazor.. len drahy tak trosku tlaci, ze je lepsie vediet dopredu a pripravit sa na vsetky moznosti, taaaakze neviem, uvidime ked budem v 12tt..

stretko vraj nebolo kvoli zlemu pocasiu, takze sme o nic neprisli 😎 a snad uz na buduce sa podari .)

annaola
22. jún 2009

ahojte ,
na Slovensku je fajn, az na to ze sme si Irske pocasie asi doniesli so sebou v batozine..je okolo 15 stupnov a prsi pomaly stale, a pritom den pred nasim prichodom to bolo 30 ... Ale sme optimisti, teda aspon zatial :D

mishka711
23. jún 2009

ahojte tak sme spet no neuverite ale ja uz by som isla na svk az po porode alebo voobec tak sa mi strasne nechce cestovat hruza a maly mal prvy krat asi pichanie v uskach plackal chuda no kym toto vsetko dospime som stale unavena a maly tiez akosi no zmena je zmena no nie?a vy co nove nejdem vas citat do zadu nemam na to cas 😀

aknecak
23. jún 2009

Mishka, to chapem, chudak maly, urcite nevedel co sa to s nim deje a potom ste trpeli obaja.....No a urcite uz s tym bruskom a malym nebudes moct letiet domov, az potom po porode, pretoze som kdesi citala, ze aerolinky uz potom nechcu prijmat tehotne zeny na palubu.....takze tak.

Inak u mna nic nove, si pomaly tehulkujem a pozdravujem ostatne babeny....

tak pa

arian
23. jún 2009

Ahojte!
Tak gratulujem vsetkym tehulkam.
Chcela by som od vas poradit.Ak budete moct a vediet odpovedat.
Ako je to tu s materskou?Zena musi pracovat pred porodom aby matersku dostala?Ak nepracujem ani som nepracovala nedostanem vobec nic?Iba rodinne pridavky?A ako dlho trva materska?
Viete, syn nastupuje v septembri do skoly.Zacinaju o pol desiatej a koncia o druhej.S takouto pracovnou dobou ma nik nezamestna.A centra tu nemame, opatrovatelka uz buduci rok opatrovat nechce...neviem ako sa mame zariadit.Som doma uz 5-ty rok, a praca stale v nedohladne.Prosim vas ak mozte, poradte.Dakujem vam, arian

ladywitch26
23. jún 2009

arian, pokial si nepracovala, tak bohuzial, na matersku nemas narok. iba na rodinne pridavky a prispevok na dieta. to je €166 mesacne a dalsich €41,ale tie len do decembra, potom to rusia. nepoznam tvoje rodinne pomery, ale mohla by si mat narok aspon na jobseekers allowance alebo nejaku inu davku, skoc na social welfare. maximum takychto davok je 200 euro,ale aj to je cosi.

co sa tyka pracovnej doby, tak ja by som v tom problem nevidela, mam polovicu kolegyn v obchode, co robia na part time a ich pracovna doba je od desiatej do druhej. alebo sa zamestnaj vecer, ked bude doma tvoj muz. skus obehat fast foody alebo chip shopy, tie vacsinou otvaraju vecer. ja nastupujem buducu nedelu, od siedmej vecer do jedenastej, a to mam mesacnu dceru. v tej dobe ona uz vacsinou spi, tak pohoda.

annaola, tak to ste vychytali pocasicko ako my minuly rok. predtym 40stupnove horucavy a v den,ked sme dorazili na svk, straaasna burka a potom lialo skoro cele dva tyzdne. teploty tiez 15stupnov. no ma islo porazit.ja som len kratke tricka nabrala do kufrov a nakoniec som v mikinach od segry cele dni behala. a akonahle sme vytiahli paty zo slovenska, tak tam zas horuco. na porazenie. 😠

mishka711
23. jún 2009

aknecak my este letime 29jula do ba to by bolo este fajn ale aj tak sa bojim tych tlakou ja som ich mala cestou do krakowa a maly zase spet ale bola ja unaveny a zubky mu idu tak vsetko dokopy do uz do krakowa neletim lebo potom ta cesta 2hodinou fuuj radsej s ba nejaky letecky spoj ked pojdeme pozret s vokrovcou arian myslim ze ak si tu pracovala aspon 2roky mas narak no treba ist na socialne a spytat sa presne ale ak nepracujes vobec teda si vobec nepracovala v irl aspon muz by dostaval na deti a zenu co viem

arian
23. jún 2009

Ahoj ladywitch!
No my byvame na malom ostrove - Achill. V dedinke Achill sound.Su tu dvoje potraviny, dva kostoly, 3krcmy a 2 hotely.Nikde neberu.tam kde manzel pracuje, slubili ze ma zoberu ale akosi sa nic nedeje.A to ked im poviem ze len na 4h.tak nemam sancu vobec.
K tej nasej situacii.Ja som doma, nie som ani zaevidovana na urade prace, pps mam vybavene. Na syna nam davaju rod.prid. a prisp. do 6r.A teraz nam zacali davat 63E tyzdene sami od seba nejaky prispevok.O nic sme neziadali len nam to zacalo chodit na ucet.Manzel zaraba 350E tyz. plus sem tam asi raz do tyzd. 70-100E na disko ako vyhadzovac.Niekedy aj 2-3 tyz.na disco nejde niekedy ide aj 2x za tyzden.Takze tak.
Takze neviem ci mam narok na nejaku podporu alebo nieco ine ked som nepracovala.Ak by sme maly babo asi nam nedaju ziaden prispevok....
Ale dik za odpoved.Ahoj

arian
23. jún 2009

Mishka,dik.Precitala som to az ked som odoslala predosly prispevok.Ahojte

bambulka123
23. jún 2009

Ahojte dievcence.
Mishka to teda nezavidim tu cestu ja strasne neznasam lietanie.My idemeo 3 tyzdne autom tak dufam ze to zvladneme.Ale uz teraz sa neviem dockat aj kvoli tomu ze aj ja konecne uvidim drobceka.
Baby ja som dnes len na polievke.Ja uz neviem co mam jest aby mi bolo lepsie.Tinka uz aj u mna sa to viac rozbehuje.Ale tak oplati sa to vydrzat ,utesujem sa tym ze o par tyzdnov to prejde.Ale ta cesta autom a trajektom no neviem.
ashley sa nejak nehlasy.

mamartinka
23. jún 2009

bambulka cauko.ako?vydim ze grckovo tiez ako tinka.no ale snad vam to uz coskoro prejde.drz sa. 😉 a ashley uz mozno nieco maju ked sa nehlasi.nemate na nu niektora kontakt?

bambulka123
23. jún 2009

ahoj martinka no ide to pomaly,tak snad zachvilku to skonci a budeme si tehu uzivat 🙂 .A ty ako?
Baby ja nemam este nic ani ziadne papiere z nemocky ani tu maternity scheme ani prvu schvodzku v nemocnici,je to normalne?Jedna polka vravela manzelovy ze mam pockat ze mi pridu nejake papiere a zas kolegina mi vravela ze mi budu volat z nemocnice.Od kedy som bola u lekara je to uz 4 tyzden.A nic.Najblizsie idem k lekarovi 6 jula.

mamartinka
23. jún 2009

no ja tak normal.vsetko postarom.

aknecak
23. jún 2009

Bambulka, mozno tam skus volat, lebo zo skusenosti viem, ze ak tu veci nenahanas, tak oni sa nikde neponahlaju....Aku nemocnicu si si vybrala? Inak ja tu nemam svojho GP a u toho co som bola, tak nie je v tej scheme, ze bude zadarmo poskytovat navstevy, tak ja teraz musim niekoho noveho pohladat, aby ma zobral, no sila. Som myslela, ze vsetci doktori sa musia toho dotykat, no oni nie.

Inak to je fakt zvlastne, ze vam dvom je tak strasne zle....Mne je tak obcas divne na zaludku ako keby som bola na lodi, no inak som este negrckala....to vy si asi uzivate strasne,vsak?

Tak drzim palce, nech uz vam je lepsie a nech to coskoro prejde, aby ste si mohli zacat uzivat. Inak rastie vam uz brusko? Alebo este vobec nic? Ja som taka nafuknuta stale, ze to niekedy fakt vyzera, ze uz tam nieco rastie, no podla citania by tam este nic take nemalo byt, tak neviem.....

tak ja uz letim domov sa napapat. Tak papapa

ludmmila
23. jún 2009

Ahojte dievcence,
no ako citam, tak tehulky sa nemaju bohvie ako. No uz nech to grckave obdobie mate cim skor za sebou. Ja som pocas prveho trimestra schudla tri kila, co som nemohla jest no a neskor aj pekne nabrala 😀 😀 😀 . No v druhom trimestri uz dufam budete mat tehotenstvo lazom plazom.

Annaola jaj aj nas o necele dva tyzdne caka dovolenka doma, dufam, ze nam vyjde pocasicko. Tak si uzivajte krasneho Slovenska a mozno sa uz coskoro vycasi. 😉

Mishka no nezavidim ti letiet, s bruskom a este aj s malym drobcom... A preco ste leteli do Krakowa? Nemate vy nahodou blizsie t Bratislavu alebo Vieden?

Arian no nemas to tam s pracou lahke, to ti verim, lebo hoci je Dublin velkomesto aj tu je riadny problem s pracou, co nehovoriac o tom malinkom ostrove, kde si. No mozno sa napokon dostanes pracovat k tvojmu manzelovi, no musi sa na teba v praci pytat tych kompetentnych ludi, cez ktorych to vsetko ide. Budem ti drzat palce... 😉

ludmmila
23. jún 2009

aknecaK az teraz som si vsimla, ze ti si vlasten Kacenka naopak, no to by ma nenapadlo. Ale je to super, aj som premyslala ako si na toho aknecaka dosla, no az teraz mi tuklo... 😀

Inac skoda, ze nam to stretko nevyslo, no mozno nabuduce, teda ak tu budem, lebo uz 5. jula odchadzame na dovolenku domov. No hoci stretko kvoli pocku nevyslo stravili sme krasnu nedelu s Katkou-Fidkou a Adamkom.

No a dnes ake bolo pocasie? Taka horucka, ze len skoda ze nemame zahradu, hned by som kupila bazen a capkali by sme sa s Viktorkom.

susanne.k
23. jún 2009

aknecak kazda letecka spolocnost ma ine pravidla. Niektore ti dovolia lietat do 28 tyzdna ide dlhsie ak mas papier od doktora.

Ladywitch co to dostavate na dieta tych 41 eur co to je? My dostavame na malu tych 166E a tych 83E do 5,5 roka.

susanne.k
23. jún 2009

babenky zajtra idem 1x do prace po materskej. Uvidime ako to moj starky zvladne.

ludmmila
23. jún 2009

susenne.k oni to znizili na 41,5 eur, cize na polovicu. A myslim, ze od noveho roka to uz vobec nema byt...

tinkadublin
23. jún 2009

ahojte baby, tak vcera mi bolo celkom ok.. som dokonca varila.. dnes len otvorim dvere do kuchyne a uz utekam na zachod 😀 boze dokopy nic nezjem..

ludmilka hej mas pravdu od januara to bude zrusene.. a bude uz iba tych 166E.. skoda 😒

mamartinka
23. jún 2009

tinka ip.a dakujem mockrat. 😉

bambulka123
23. jún 2009

Katka tak ja budem rodit asi v Tralle mam to najblizsie.No mne nieje az tak strasne zle ako tinke ale tiez je to des.Najhorsie je rano ked vstanem,potom pracujem tak nejak sa sustredim na pracu ale vecer zas ked umyvam mastne plechy tak to je hroza.Mne to zacalo od mynuleho tyzdna.No ked v sobotu peciem na benzinke tie ich parky,slaninu a ostatne jedla tak to mam co robit,pomaha len voda a zuvacka.

No ja sa musim teda popytat toho mojho gp ako to on ma,ale aj tak som rozmyslala prejst ku Poliakovy aspon budem lepsie rozumiet ale jedna polka mi vravela ze nieje bohvieaky.Tak neviem sa rozhodnut.

tinkadublin
23. jún 2009

baby tak ja mam dokonca zvysenu teplotu, nie moc len 37.4 ale citim sa strasne.. ak dobre viem tak mozem zobrat iba paralen ze? snazim sa do seba prave dostat aspon zaprazkovu polievku nech tam nieco mam predtym ako vezmem tabletku.. ale dnes vo mne nic neostalo, cokolvek som zjedla 😕 no drzte palce.. miminko ale mi davas zabrat teda 😉 to bude nejaky nezbednik asi..

mamartinka
23. jún 2009

tinka drz sa.

aknecak
24. jún 2009

Boze moj Tinka, to male ti ale fakt dava zabrat....dufam,ze uz to coskoro prejde a bude ti fajn a budes si to moct zacat uzivat. Mi ktosi povedal, ze ked byva tak strasne zle, tak to byva vacsinou chlapec, tak mozno budes mat maleho cervicka. No neviem, ci tomu nejak verit.

Suzanne, drzim moc palce, aby v praci vsetko ok a aby to tvoj zvladol. Ako to,ze tak skoro ides? Nie je tu materska 6 a nieco mesiaca? Boze nic ani neviem, vsetko musim zistit. No aj tak moc drzim palce.

Ludmilka, sak ak sa nieco podari do toho 5teho jula, tak sa urcite rada pridam a stravim nejake popoludnie s mamickami a tehulkami, aby som nieco potrenovala 🙂
To je ale sila, ze si schudla 3 kila, ja som sa sice nevazila, no citim ako keby som pribrala 5 a viac kil, som taka nafuknuta a to som este len v 9 tyzdni, boze, ja budem asi tehulka slonica.....Sice sa snazim aj kazdy den na prechadzku alebo bicykel, no nejak mi to nepomaha.....No co uz, sa musim zmierit s tym, ze budem baculka....

Tak vsetkym krasny dnik a ja bezim robit nieco, lebo fakt, odkedy som zistila, ze cakam babo, tak sa nemozem na nic sustredit. Som niekde citala, ze pocas tehotenstva trpi kratkodoba pamat, no a u mna to tak vyzera. Ked mi sef nieco povie, tak len sa otocim a uz zabudnem co odo mna chcel, hihi, este to len bude mat tazke.

Tak papapa

ladywitch26
24. jún 2009

aknecak, tak to s tym chlapcom som si myslela aj ja. v prve tri mesiace som doslova len zrala a zrala.nic sladke, len same maso, klobasy,atd, vsetko som solila a zalievala curry omackou.tak som bola presvedcena o tom,ze to bude chlapec.potom od 3.do 6.mesiaca som zas iba zvracala. bolo mi az brutalne zle, dokonca som jeden tyzden bola doma,co som nebola schopna pracovat, lebo som cistila zaludok 15x denne. aj brusko som mala male a skor spicate, tak sme zacali nakupovat modre veci. a nakoniec skoncili u kamosa,ktoremu sa narodil syn. nam doktor na sone v 23tt povedal, ze to bude slecinka. nakoniec to nebola slecinka, ale riadna, viac nez 4kilova baba, ale to bude asi tym masom a klobasami v prvom trimestri 😀

mishka711
24. jún 2009

ja som mala zase od zaciatku druheho tehu ine chute tak som myslela hned na dievca no a zevraj to bude girl no aj sme xceli ale dajte na instinkt 😉 inak je krasne az horko pre mna ledva fucim vcera sme predali auto tak ma caka slapanie do prace a s prace ach jaj 😀

aknecak
24. jún 2009

Hihi, tak to je smiesna, vsak? Ako to ten zivot prinesie.....Ozaj Ladywitch, som to pochopila, ze prve 3 mesiace ti nebyvalo zle? Narastlo ti brusko skoro? Mne sa fakt zda, ze moje uz zacina, no som len v 9tt, tak sa mi to nechce zdat, no uvidime, co a ako.....Lebo Tinke a Bambulke byva velmi zle teraz....fakt sila....

Miska, tak to ta lutujem....dufam,ze budes v pohode...Mas to do prace daleko? Ozaj a co Sebko, kde ho mas, ked si v praci? Som citala, ze jasle a skolky su tu v Dubline velmi drahe...Stoja aj 1000 EURO na mesiac....tak sa pytam ako to vy mamule s malymi robite.....

Inak dnes mam taky nesustredeny den....nic som este neurobila a to mam pol den za sebou, iba citam o materstve a tehotenstve, hihihi

paaaaaaaaaaa

tinkadublin
24. jún 2009

ahojte babenky .) tak ja som celu noc bola hore a drahy so mnou, polku noci som objimala wecko 😀 takze som az teraz vstala.. akurat skusam toasty, tak uvidime co za den ma to dnes caka..

katka to mas super ze ti nie je takto zle.. ja brusko nemam ziadne zatial, vsak som za tieto tyzdne uz schudla 3kila.. mam teraz 46 z povodnych 49 😉 moja mamina vravela ze jej takto strasne zle bolo s mojim bratom a tiez schudla v prvych 3mesiacoch okolo 3-5kil.. tak tajne dufam ze bude chlapcek 😉 a tiez mala pri nom take chute ako ja na kysle a kyslu kapustu a horcicu a pod.. teda mala som este predtym ako mi zacalo byvat zle 😒 to viete stavili sme sa s drahym, ja vravim ze bude chlapec a on ze dievcatko 😀 😎

ja by som taaak rada isla na prechadzku, strasne mi to chyba, som tu zavreta den co den.. vcera som iba vysla na zadny dvor dat na slnko susit draheho mokre botasky a z tej horucavy som sa normalne zakrutila a jasnacka z tepla hned utekat naspat na wecko 😀 ja mam v irsku vzdy nestastie na to pocasie.. bud som stale pracovala alebo mi je zle len co vyjdem na slnko.. tak mi drzte palce ze ked mi uz bude suprovo o par tyzdnov, aby este stale bolo teplucko 😎 nech si aj ja uzijem prechadzok a tak..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre