Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
23. okt 2009

Ladywitch a Zdenka vy sa pretekate v krajsom byvani 😀 musite tam mat fakt uzasne ako to opisujete..

Zdenka dobre rozhodnutie ak mate vacsie riziko tak radsej sr. Ale tiez si neviem predstavit byt bez draheho cele tehu a porod. Ved spolu to prezivat je najkrajsie, mat tie intimne malickosti. Jasne ak by islo o zdravie baba tak radsej to podstupit a ist na sr.

Ladysparky ako pise zdenka, akokolvek sa rozhodnete, hlavne spolu najdite riesenie aby ste boli happy. Drzim palce nech to nakoniec nie je vazne!

tinkadublin
23. okt 2009

Tixi aj mne sa to zda ako blbost, hlavne ze absolvujes tie poradne a vysetrenia na sr, pytaj potvrdenia a je to nie? Snad to nemusis mat vsetko u jedneho lekara. Tak dufajme ze ti to tak uznaju ked chces rodit doma. Ale inak matersku budes mat odtialto nie? A doma je tiez len pol roka, potom mas do 3rokov dietata rodicovsky na co mame narok aj my, takze urcite to dostanes.

Fredika chvalabohu nic vazne, ale aj tak radsej skus ten cranberry dzus. S tym cvicenim, ja mam dve dvdecka, ale mne bolo zle az nejak do 24tt takze neexistovalo aby som cvicila. Ale teraz by som sa uz mala do toho pustit,lebo ma chrbat hrozne boli. To ja mam cely zivot strasti s chrbticou. Vcera sme kupili taky fajny dlhy, pohodlny vankus na spanie v mothercare, no ovela lepsie som spinkala v noci. Je uzasny. No fakt by trebalo cvicit, ale komu sa chce 😀

tinkadublin
23. okt 2009

Catalin mas uz tiez krasne cisielko v pase! Uz sa to blizi!

Miska uz asi rodi ked nepise, za chvilku tu bude Melissa 😉

kacenkalm
23. okt 2009

tinkadublin,skus fit loptu,je velmi dobra,ja som na nej cvicila...cviky som si stiahla z netu...
ladysparky,ja by som asi na tvojom mieste tiez isla rodit na SK,aj ked som tu bola spokojna,ale pri porode tiez stali vsetci svaty pri mne a malej....cakali do poslednej chvile,kym nebola takmer priskrtena pupocnou snurou.... ☹

ladywitch26
23. okt 2009

ladysparky, o tej byrokracii by som na sr mohla rozpravat... napr. teraz najnovsie ziadaju od kazdej potvrdenie, ze nepoberala ten prispevok pri narodeni dietata tu v irsku. aj som uradnicke povedala,ze vsak tu nic take neexistuje,tak je logicke,ze o to nemozem ziadat,ale ze oni to potrebuju od irskej socialky. no fasa, zhanaj to teraz. tak som tetuske uradnicke napisala,ze irska socialka to nevyda mne,ale len slov.uradu na poziadanie. nech si to vyzaduju oni,ked chcu. aj kamoska z ambasady mi volala,ze im tam v kuse vyvolavaju mamicky,ze tiez nevedia,ako zohnat to potvrdenie. no nemali by to jednoduchsie,keby oficialne poziadali irsko o vydanie potvrdenie,ze v irsku nic take neexistuje a nemusia nahanat mamicky kazdu zvlast.

inak vcera naobed som konecne dostala napad,co muzovi na 30ku. stale snival o tom,ze sa pojde pozriet na riadny futbal na velky stadion, a vecny fanusik man united, tak som mu kupila listok na ligu majstov s turcami. chodi po dome a pomaly pol metra nad zemou sa vznasa od radosti :D

ladysparky
23. okt 2009

tixi, co v pripade, ak by si neabsolvovala 6 vysetreni na slovensku? neodrodia ta? 😕 ja mam doteraz len 2 (poradna bola v ramci testov.. druha vec je, ze nebola ziadna poradna, co som dost nahnevana. skoda ze si nemozem doktora zmenit po mesiaci ale po 6tich), tretie bude v novembri. ak v decembri pojdem domov, tak to stiham s poctom vysetreni.
avsak ak pojdem domov v decembri, tak do marca nas tatinko vidiet nebude a kym budem moct priletiet za nim spat do irska, tiez ubehne par mesiacov.. samozrejme by nas mohol prist obcas prist pozriet na sr, ale viete, ze to je celkom onicom ☹ uvidim, ako dopadne to specialne vysetrenie (ak dostanem termin) a podla toho sa rozhodneme.
riesite cvicenie, tiez som sa chcela uz niekolkokrat do neho pustit, ale nikdy som sa neodhodlala 😅
ladywitch, skvely napad na darcek 🙂

zdenkam
23. okt 2009

Krasny napad s tym futbalom.
Ja som muzovi pred 4 rokmi, kupila letenku na Isle of Man. To sice nebola potulka az podla jeho gusta, ale bola to cesta.Napokon sme isli spolu,lebo nechcel ist sam, tak som kupila aj sebe. Drahsie ako letiet do SR to bolo.

Tohto roku mi navrhuje exot dovolenku ako som vzdy chcela Kuba alebo tak. Ale ja tie peniazky radsej chcem odlozit na vlastne byvanie v SR, co ak nam raz budu chybat?

TinkaDublin, no je tu krasne, ale vy tam zas mate asi viac kulturneho vyzitia. Prid niekedy kuknut, ale nie na zimu. 🙂

Nebolo mi povedane, ze rizika su vyssie, len proste mam nad 3O a za sebou potrat v 6. tyzdnoch pred vyse mesiacom. Ale myslim, ze by to muselo byt vazne, aby som tu nerodila. Lebo to nielenze ja budem bez manzela, ale aj nas syncek bez otca, bez priatelov, skolky, bez vsetkeho co mu je zname. A 3 mesiace je dost dlha doba. Proste uvidime, nebudeme kreslit certa na stenu, este ani tehu nie som.

zdenkam
23. okt 2009

ale viete si predstavit, ze si dam urobit rozbot plodovej vody a povedia mi , ze Vase dieta bude mat downow syndrom?
Viete si niekto predstavit buduci maminu, ktorej to povedia? Ja nie. Boze plakala by som aj ak by bola cuzia a bola by son pri nej. A co potom, dat buduceho cloviecika spat, len preto, ze nie je dokonaly?

LADYSPARKY, dufam,ze sa rozhodovat nebudete musiet, drzim palce velmi, nech to bude dobre. Ale ak budes musiet ist rodit do SR, vedz ze je spusta mam, ktore by boli radi, ak by jedina obet v zaujem zdravia ich dietata boli 3 mesiace bez manzela. Kazdopadne si vychutnavaj tehu a netrap sa moc.

A vyzera ze Mishka uz ma dalsieho clena domacnosti, takze v pomere pohlavi bude remiza. 😀

mishka711
23. okt 2009

ahojte nie nie este som cela len tu mam kamosku tak sa jej venujem no nanervy to cakanie a hlavne tlacenie zle spim no sa nevieme dockat 😀

tixi
23. okt 2009

@ladysparky nemam to sice presne nastudovane, ale viem, ze tych sest poradni by mala mat kazda mamicka ak chce mat narok na porodne a potom sa na to prihliada este aj pri nejakom prispevku, ale to uz neviem presne...na sr je to hlavne romska problematika, tie mlade mamicky pridu niekedy do nemocnice az s porodnymi bolestami a lekar potom nemam ziadne predchadzajuce vysetrenia, takze sa to vymyslelo tak, ze ak chce mat zena po porode peniaze musi chodit pravidelne na prehliadky
ja si vsak myslim, ze je to jedno kde v ramci europskej unie buduca mamicka absolvuje vysetrenia, hlavne ze to ma v tehotenskej knizke 😉

ladysparky
23. okt 2009

tixi no ked zistis, o ake davky konkretne ide, daj mi prosim vediet. skusala som dnes surfovat po stranke soc.poistovne ale vobec som tam nic nenasla. a s tou tehu knizkou mas asi pravdu, ja mam aj irsku aj slovensku, tak by to mohli potom uznat..

zdenkam, dakujem velmi pekne. kiezby to nebolo nic vazne, naozaj by som velmi velmi chcela rodit tu v irsku, kvoli drahemu, kvoli kludu a podobne..

dnes mi drahy oznamil, ze je v pondelok bank holiday 😵 jeeej, krasa, budeme tri dni spolu 🙂 uz len aby bolo dobre pocasie

tak si uzite predlzeny vikend, mozno sa tu ukazem 😎

jani11
24. okt 2009

ahoj holky.
omlouvam se ze Vam vstupuju do diskuze, ale taky ziju v irsku a chtela bych se zeptat tehulek, budete se nechavat ockovat proti swine flu??? ja jsem byla ze zacatku proti ale ted si nejsem tak jista.. 😒

tixi
24. okt 2009

ja sa urcite nedam, tie vakciny zatial nie su 100%tne a maju vedlajsie ucinky, aspon tak som to citala v novinach, este asi potrva nejaky cas kym ich poriadne prepracuju 😒

tinkadublin
24. okt 2009

Ja sa tiez neplanujem. Bolo v telke ze jedna sa dala zaockovat a do 24 hod zomrela. Teraz vysetruju ci kvoli ockovaniu abo nie. Nechcem nikoho strasit, ale ako vravi Tixi tie latky su este take neiste. Nuz je to kazdeho osobne rozhodnutie.

Mishka tak snad sa uz dlho nebudes trapit a mala bude coskoro s vami 😉

nadina
24. okt 2009

Ahojte,

info pre Jani11 :

odporucam precitat cele :
http://www.prop.sk/prasacia_chripka.html

http://www.prop.sk/britania_ockovanie.html

Samozrejme, ze ludia maju tendenciu spravat sa stadovite,
ale zvaz vsetky fakty, ktore mas k dispozicii

Zober do uvahy aj to, ze vakcinu a jej teratogenne ucinky
(teda ucinky na nenarodene deti)
nikto nikdy netestoval. Preco?
Farmaceuticke spolocnosti predsa nebudu cakat roky
na prijmy, ktore mozu mat hned...

Samozrejme, ze ak mas astmu, zapal pluc
a dalsie ochorenia = tak tam treba zvazit aj zdravotny stav.

Pekny vecer.
N.

nadina
24. okt 2009

...oprava :
malo byt :
nabeh na zapal pluc, teda rizikove faktory.

arian
25. okt 2009

Ahojte!
Chcem sa vas spytat. Martinko nam ochorel, ma vysoke teploty a kedze je vikend a zajtra sviatok, neviem ci mam ist na pohotovost alebo k lekarovi, ktory je napisany ako lekar majuci sluzbu cez vikend. Je to vylepene na zdravotnom stredisku. Nejdem stresovat, len ak by to nepreslo, rozmyslam kam ist. Vy to robite ako?Idete k lekarovi domov? Dik, ahojte

fredika
25. okt 2009

ahojte.
tinkadublin, aky vankus pohodlny si si kupila v mothercare? uz ste tu myslim o nom pisali predtym, ale neviem si predstavit ako to vyzera, je vacsi ako obycajny? a kolko stoji? ani nehovor, tiez by som sa mala pustit do cvicenia, prechadzky asi nestacia.. len prekonat tu lenivost.. ☹

zdenkam
25. okt 2009

Arian chod ku Care doc. To je ako pohotovost. Ja tam zavolam a popisem priznaky a oni mi povedia o kolkej dojst. Naposledy sme tam boli pred rokom a stalo to 6O Eur.
V ak sa teplota vrati , napr po Nurofene, tak s tym nie su zarty, nezabudaj, ze teplota je len sprievodnym javom toho ze sa nieco deje.
V pripade nasho syna ako som kedysi pisala Mishke, ked mal teplotu, tak to stale chcelo ATB. Kasle a sopliky sme zdolali bez ATB. Mali sme ich zatial 2x, staticky raz do roka.

Maminy, ja nie som tehu, ale nedala by som sa. Nikto neprebadal vedlajsie ucinky na nenarodene deti. A potom tie farmaceuticke spolocnosti, to je velka bitka o zisk.

tinkadublin
26. okt 2009

Fredika ten vankus je dost dlhy, supla som foto do albumu. Na stranke mothercare.ie sa vola Sleep body pillow. Mne velmi vyhovuje, lepsie sa mi spinka s nim, rano ma neboli chrbat a ani krize, lebo mi to podoprie uz dost velke brusko, takze tie krize mam odlahcene. Sice sa s nim obraciam ako velryba 😀 ale stoji to za to. Nuz a stal 38eur, ale nelutujem. Boze to cvicenie ani nespominaj, mne sa hrooozne nechce 😀

nadina super clanky o tom ockovani... Najviac ma sokuje ze je niekto schopny naschval podat nakazene ockovacie latky. Smutne, kam speje tento svet?

jani11
26. okt 2009

diky za nazory holky.
udelam v praci poradnej pruzkum, proctu ruzny clanky a uvdim 🙂 ale nebude to lehky rozhodovani... 😒
mejte se hezky a hodne zdravi 🙂

tinkadublin
26. okt 2009

Ahojte zienky! Tak Mishka uz ma nadhernu Melissu pri sebe! Narodila sa dnes rano o 6.38am a vazi 3780g. 😀 juuj ja sa tesim akoby sa mne narodila! Este raz vsetko naj prajeme a nech ma stastny zivot na tomto svete 😉

zdenkam
26. okt 2009

Srdecne blahozelanie Mishke, nech su obe holky fit, nech frci mliecko ako dive, mala saje a velky bratcek nech sa na sestricku tesi, zelam

tixi
26. okt 2009

jeej, tak gratulujem aj ja 🙂 nech sa obom dari a hlavne nech su zdrave

annaola
26. okt 2009

jeej, to je nadherna sprava! gratulujeme!!!!!

ladysparky
26. okt 2009

gratulujem a prajem vela zdravicka, radosti a spokojnoisti 😵 😵 😵

ako ste si uzili dnesny sviatok? u nas cely den prsalo, sme nevystrcili nos z domu 😅

zdenkam
27. okt 2009

Ladysparky,my sme si krasne uzili dopoludnie vo Woodstocku parku, boli sme s kamoskami Anne deticky Mairead a Rosoin a Petrou s Lucasom. Je to v Inistique. Bola si tam niekedy. Pekny park. Robime si take mother a toddler group vlastnu. NIekedy sme 6 mam, niekedy len 3. Krasne sme to vymakli, lebo akurat sme odchadzali o 1 ked zacinalo poprchavat. Chvalabohu nasi draci sa tam vysantili.

Dnes fuci, ale my sa zas chystame vonku. Kym neleje, stale sa da. A deti potrebuju cerstvy vzduch. 😉

fredika
27. okt 2009

tinkadublin, ten vankus vyzera dobre, pohodlne, tak uvazujem aj ja nad tym,ze si ho kupim... dakujem za tip. 😉

Mishke gratulujem a prajem najma vela zdravia obom a radosti 🙂

chodili ste alebo chodite niektora do nemocnice v Portlaoise? lebo som sa chcela spytat, ja tam idem teraz 2.krat tak ci mi budu robit scan alebo nie, ci niektora nemate skusenosti?

ladysparky
27. okt 2009

zdenkam, mas pravdu, deti musia ist von za kazdeho pocasia 🙂 v inistique sme boliii 😅 v lete, na festivale, na nejakej luke to bolo.. centrum a teda ani park sme nevideli, ale pacilo sa nam tam 😵

babyyy, vcera som si uvedomila, ze uz bud.pondelok idem na druhy scan 😅 sa neviem dockat kedy opat uvidim tu nasu malu bambulku 😅 a som zvedava, ci nieco zistia(s tymi oblickami). niekedy som presvedcena o tom, ze tu isto ostanem rodit a niekedy opacne. hrozne moc by som chcela, aby to nebolo nic vazne, velmi chcem byt s babatkom pri ockovi 😔

no, asi uz vyleziem z postele, zaludok mi vydava stare zname zvuky 😀 😀 😀

catalin
27. okt 2009

jej mishka gratulujeme k malej Melliske, nech vam rastie do zdravia a krasy a maminka skore zotavenie 🙂

no a dalsia som ja na rade, uz len 24 dni do terminu, neskutocne rychlo to ubehlo. az mi to bude chybat. ja si posledne tyzdne uzivam, aj ked ine maminky uz len fucia...ale som uz doma na materskej, oddychujem, upratujem, domalovala som nasu spalnu a teraz sa tesim ze je krasne svetla, lebo predtym bola tmavozelena ☹ tak som vravela malej, ze uz je vsetko ready a ze moze prist kedykolvek chce. niekedy mam pocit ze chce vyjst zboku nie zo spodu, tak jej dohovaram ze inakadial musi skusat 🙂 vkuse vrti s tou malou ritkou, niekedy to az boli, ale ja si aj tak kazdy jeden pohyb vychutnavam 🙂 ale uz sa neviem dockat drobatka naseho, aj na porod sa tesim, aj ked viem ze bez bolesti neporodim, tak sa na to tesim, na tu sladku vonavy ruzovu odmenu 🙂

vam tehulkam tiez pekne rastu cisla v pasoch 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre