Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
22. feb 2010

kacenkalm, hej podla prirucky, mala som pozicanu, ako s dietatkom plavat, zaujimave..myslim ze na nete tiez najdes toho spustu, ved vsetko je na webe 😉
osteopatia to je alternativna medicina, kedze jej davam prednost..tu je nieco o tom: http://www.lekarka.info/index.php?option=com_co...

a ze spinka? no veru, to je zazrak, donedavna mi spala cez den 10 minut a v noci bola hore kazde 2 hodiny, teraz mi cez den pospi aj 4x 30 minut takze to je velky pokrok...celkovo tym ze jej osteopatka uvolnila napatie a zbavila bolesti, Miuska ma konecne cas objavovat svet okolo seba, a uzivat si cas bez bolesti 🙂 naaaaramne si to uziva. predvcerom s nami tak rozpravala, az to bolo neuveritelne, ako keby som seba pocula, intonacia a niekedy sa skoro trafila do slov,zretelne sme poculi Ahooooj, hej, ano, a take slova ktore jej casto hovorim.uzasne...zjedla by som ju 🙂

cetrojka
22. feb 2010

Ahojte zienky 😉
Tak sa hlasim, stale 2v1. Ziadne zmeny.Uz len cakaaaaam a cakaaaam.

Inak Zdenka, klobuk dolu, som fakt kukala, ako sa ti podarilo usetrit take pekne korunky. Vidno ze ked sa chce a da sa, a ty si zrejme fakt riadny pedant... musim nieco vymysliet i ja, i ked mozno to nebude az takych rozmerov, ale aspon nieco. Ja si myslim ze ono clovek vzdy minie tolko kolko ma a vzdy sa da co i len kúúúsok odlozit.
Mas bodik k dobru odomna. 🙂 super mamina, Patrick ti bude velmi povdacny raz za toto super gesto od teba.

Tixi, tak vitaj v rodnom kraji. A ked ti bude za nami smutno, tak daj vediet...
Baby inak ja tu nechcem ostat natrvalo, ale neviem si predstavit teraz odist, asi by mi to tu chybalo, hlavne taka financna trochu nezavislost, a to ze sa mi nikto do nicoho nevaresi. Ze si robime ako chceme... tak Tixi daj vediet ako sa ti byva so svokrovcami a ci nelutujes ten pokoj len s polovickou 🙂
Ale ved kazdy sme iny. Ja som si uz asi zvykla.

Catalin, kacenkalm, no vidno ze vam tie male drobciatka robia radost, len tak dalej 🙂

Janec, tebe 24.2. odtiekla plodova voda? No idem asi skusit i ja daku budku poskladat, reku, mozno to pomoze 😀 😀 moje zbozne prianie, mat drobaaatko v rukach. Joj.

Tak idem do obchodu, bo dosli zakladne potraviny 🙂 , tak pekny den zelam, ja sa ozvem, rodit sa nechystam este 😀

kacenkalm
22. feb 2010

catalin,tak to je super,ze jej uvolnila od bolesti,som si to citala,dobre 🙂 no,snad aj ten moj maly krtko bude spinkat dlhsie v noci,raz to musi prist... 🙂 i ked som rada na druhej strane,ze hlavne papa a chuti jej 😀
catalin,snad uz to pride coskoro,drzim palce...a nejak som nepostrehla,ci viete co budete mat? 🙂
janec,tak ja skusim tiez nejake triky vo vanicke s oblievanim hlavicky,akurat dnes sa chystame kupat,zase budem mokra od hlavy po paty,Terinka sa strasne rada kupe.... 🙂
zdenka,tiez obdivujem ta ako si usetrila...ja aj ked chcem nieco usetrit,nejako sa aj tak odkotulaju tie peniazky...a to musim povedat,ze teda zijeme dost skromne ☹ oblecenie na seba som si nekupila ani nepamatam... ☹ to je preto,lebo mame dlhov az po krk.... ☹ co uz...

kacenkalm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
22. feb 2010

caute zeny, tak tehotensky virus zasa potvrdil tradiciu, ze kazdy rok 3 deti v nasom supervalu. 😀 zacnem ja v auguste, v septembri caka polka, co som tu uz spominala a dnes sa mi priznal eddie, nas masiar. robime spolu na oddeleni, tak len tak medzi recou, ze jeho zena je tiez tehu. 7tt, takze v oktobri. a tiez jej je strasne zle. inak dnes som mala na zapastiach tie naramky akupunkturne, co som mala aj pri stanke a zabrali. len vtedy som urobila tu chybu, ze som ich mala nonstop, aj v noci, lebo mi bolo zle aj v noci. teraz ich mam len v robote a doma to nejako prezijem aj bez nich, kupelnu mam na skok, tak sa da.

tixi, tak si to uz teraz uzivaj, aj ked vybalovanie ti nezavidim, ja rada balim, ale uz vybalovanie, to neznasam. 😝

zdenka, ja sa tiez snazim setrit malej, ale vzdy nam do toho nieco pride. no to tak, ked muz na podpore a ja len na part time a teraz setrime na maj na dovolenku na sr. ono je to drahsie, ako keby sme sli niekde s cestovkou. vzdy len na trajekty,myto a benzin minieme 800€ plus este cosi tam minieme a nakupime aj kopu potravin, hlavne mineralky slovenske a pasteky, bez toho ja nemozem zit 😀

kacenka, napisem to mozno trosku tvrdsie, ale musim. ako chces, aby si ta vazil tvoj drahy, ked si ty sama seba nevazis? v prvom rade zacni menit seba, az potom sa zacne menit aj tvoje okolie. zacni sa mat rada. dovtedy zmenu ani unho necakaj.bud trochu egoista a zacni mysliet na seba. sprav radost sama sebe, kup si nieco nove, vsak nemusis vyvalit majland, aj drobnost za par supov, co ti spravi radost. chod s malou medzi ludi, len tak sa poprechadzat. nevezme ta vonku chlap? tak vsak kasli nanho, chod s malou na nejake krasne miesto v okoli, lutovat bude on, ked uvidi, ako sa vratite s rozziarenymi tvarami nazad.a hlavne,prestan sa lutovat. ak zacne clovek lutovat sam seba, tak to je zaciatok konca...

catalin
22. feb 2010

moja dcera spi uz dve hodiny!!!!
som sa na nu bola pozriet, spi s rukami za hlavou, nohy prelozene cez seba, cista salamistka uz len klobuk na hlave zosunuty na celo a steblo travy do pusy a zivot je gombicka.. normalne neviem co mam robit so sebou, sa nudim..

zdenkam
22. feb 2010

babenky, docitam si vas podvecer. Prave vesam pradlo a peciem butter bread pudding. 🙂

Len soms vam chcela povedat, ze u nas bol dnes den ako dar. Krasne pocasicko. Sme boli vonku 5 hodin. Boli sme v kennedys park a arboretum a uizasne, kvitnu tam snezienky a bledule, maly beha a frcal na biku, vsade svietilo slniecko. Naaaaaaaaaaaadhere. Idylka. Vidite, vsetko zle je na nieco dobre,moj muz je totiz off dnes a zajtra. U nas sa starsne rata,ked je volno, lebo sme dost vytazeni, kedze ja robim vikendy, tak si to stale naplno uzivame.

No a vonku krasne,mam krasne dieta, dalsie mi kopka pod srdcom, len ze sa citim strasne stastna. Dufam, ze aj vsetke z vas. A tie co mate chorunke deticky, rychlo, nech sa vyzdravia.

Cetrojka, jasne da sa usetrit. Za ten kus namahy to stoji, len staci viest evidenciu. Inak teraz setrime na babatko vybavu a to ja 1 euro denne a manzel tiez 1 eur. A kedze tehu viem od 4 tt, takze to bude nejakych 5OO eur k zaciatku. Tiez nie na zahodenie. Tie peniazky su Patrickovi, ked bude chciet nieco nezvycajne, napr. poriadnu cestu niekam az podrastie.

Janec, ja som tiez co to citala o masazi ,ale chcem to nazivot, aby som vedela hmaty a tak. Ze 4 lekcie 80 euir, tak vidis Cetrojka, uz viem kam pojde cast tych nasetrenych eur na babatko. A doplnila mi zasobu mojich latkovych plienok, kedysi som jej ich nosila zo sr ja, teraz mi ich dala ona a este aj tie bambino a gatky k tomu. 😉

Inak dnes mi velmi dobra kamoska - ta australcanka povedala, ze ak budeme mat dievcatko ma pre mna veci po svojich dvoch dcerkach. Jedna ma 4 roky druha 2. No vidite. Nie je mi hej? 🙂

Treba byt na svet mily a on bude mily k vam. 😉
Majte sa krasnucko a vecer docitam, co mate nove.

zdenkam
22. feb 2010

kacenka, ale ja neviem ako ty, ja chodim do prace, takze ten child benefit fakt len na maleho potreby, ine sa z toho nefinancovalo a napr. 6 mesiacov som len kojila, ziadne mlieck umele ci stavy. Veci som vacsinou podstavala a akurat nappy kupovala, kozmetiku som mu ziadnu nedavala okrem vazelinky na ritku.

Ale verim, ze vela babeniek musi na ten child benefit siahnut. Inak sa neda. ☹

Najviac som usetrila prvy rok a potom po 2 rokoch, ked som mu prestala kupovat uz osobitnu stravu, lebo my sme v strave boli dost prisny a strasne dlho sa mu osobitne varilo a tak. Ale napr. stale som mu varila vlastne, nekupovala to vo flastickach.

Ako fakt sa to dalo v nasom pripade, tak usetrit.

zdenkam
22. feb 2010

Ladywitch, tak to je ine, jasne ze sa neda tolko usetrit, ked ste v inej situacii ako my. Inak som to skontrolovala a aby ten udaj nebol mylny, takze nie 3400 eur ale 31OO. Nech nepisem nepravdu.

A ja by som autom nesla, ani keby mi zaplatili. Lebo ma to zabija - cestovanie autom. Tak chapem,ze to auto to ma aj viac financnych nakladov a jasne,ze ked tebe zas robi lietanie zle, tak ze idete autom. Mne pasteky ani mineralky /boze tie som uz ziadne rokz nepisla, maximalne tak, ked dojdem domov,ale nepisti mi zaludok po tom/ nemala. Z pastek, to mi stacie tie 2 polske co maju v tescu. 😀. Tiez si z domu stale co to doniesiem /pudingy musia byt 🙂 a ovocne caje a par korenin. NIkdy nic velke, hoc bolo miesto. Jo a este klobasky sa nosia zo sr 😀/

Kacenka, tak ja neviem, sa zda, ze vam to tak nejako kolise. ☹ Mali ste to aj pred miminkom?
Myslim si, ze sa nelutujes. Len si napisala ako sa citis. Ale ma stve, ze ti neviem pomoct. Ako, si myslim, ze velky podiel zohrava na tvoje situacii izolovanost. Prave preto som ja vdacna vsetkym svojim ozajstnym priatelom tuna. Lebo ked sedis cele dni doma, tak ti z toho aj hrabat musi a vsetko tuzbu po spolocnosti automaticky davas na plecia svojho muza, co je jasne, ze nie vzdy musi mat chut pocuvat. /nezastavam sa, len som realistka/.
Takisto by som to ja na tvojom mieste neriesila nejakou chvilkou radostou, ze si nieco kupis alebo tak. To sice potesi, ale nema dlhsie trvajuci efekt. Musis sa bez ruzovych okuliarov zamysliet nad tym zit ci nezit nadalej spolu. Najlepsie by bol ist byvat tak, aby k malej mohol ale aby ste chvilu neboli spolu.

Ako neda sa ti na par dni ist niekam k nejakej kamoske? Ze si date pauzu trebars? Ako ja si musim dat aspon raz do roka pauzu od muza, ja proste musim byt aj sama bez neho. Sama so sebou, ale vela takych ludi nepoznam, hoc mi vsetci v praci vravia, ze to je uplne normalne. Bez syna byt nemozem ale bez muza mi 7 dni idealne prospieva.

A este kacenka, vsetke si myslim, ze mame tu a tam hore dole kolisanie v rodine. Teda u nas ano, nic hrozne, nic vazne, ale co ja viem, nejaka nezhoda sa najde, sak moj muz nie je mojou kopiou. Chvalabohu, sak by som to s nim v tom pripade nevydrzala 😀
Len ten tvoj problem znie dost vazne a ma to zvlast mrzi, lebo malinka je este malinka. ☹

Ako keby si bola blizsie k nam, tak ti poviem, prid na par dni k nam, ale co takto. ☹

jarka82
22. feb 2010

Musim k tomu napisat: my sme mali tiezobrovsku krizu ked sa narodili dvojicky,nic som nestihala,to ani teraz 😀 😀 vlastne nemala som chut ani do zivota na vsetko som bola uplne sama 3 deti,a chore boli kazdu chvilu sa dusili,manzel robil 19hod denne nezhody. Prisiel domou bol unaveny a ja som sa chcela s niekym rozpravat a on 🙂 nie,tym to zacalo. Prestali sme spolu spavat,poste odcudzovali sme sa cim dale tym viac okonca sme uvazovali o rozchode... zbalila som seba deti a sup na slovensko a povedala om mu kym nezacneme riesit problemy ani sa nevaciam. Nas problem bol ze velmi malo sme spolu komunikovali. Prve dva tyzdne bola katastrova este aj cez tel sme sa hadali kym som mu nepovedala konec,uz ma to proste nebavi pocuvat aka som ved sa snazim ako mozem,co by chcel ved oprate,navarene a ozehlene mal ze je neumyty rad alebo tak? Povedala som mu co vadi mne na nom a co chcem v nasom zivote zmenit,ze ho sice milujem ale takto sa zit neda. Takze sme si vyhovorili ako cez tel tak aj doma vsetko co nas tazilo a teraz nam to klape ovela viac ako pred tym. Uvedomili sme si ze co to problem? ved ten je na to aby sa riesila nie hadzal za hlavu a potom sa to len kopy uplne zbytocne. Zmenili sme sa aspon sa o to snazime kazdym dnom,jemu uz nevadi ak sem tam nieco nestihnem aj ked frfle okolo toho,ved je to chlap 😀 😀 😀 😀 a teraz parada komunikujeme cely den este aj vecer a v posteli sa to tiez zlepsilo! Rakze problem treba riesit a hlavne vela sa rozpravat hned a nenechat to napotom. Niekedy je to tazke ale da sa vsetko zvladnut,takze drzim silno palceky!!! Ta samota mu pomohla si uvedomit o co vsetko by prisiel ale ja tiez. 🙂

jarka82
22. feb 2010

Teraz je to uplne iny clovek,a splni mi vsetko co mi na ociach vidi 🙂 teraz mu uz nerobi problem povedat Lubim ta 😵

ladywitch26
22. feb 2010

jarka, tiez sa priklanam k nazoru, ze problemy sa nemaju hadzat za hlavu. my sme mali krizu a teda poriadnu. vsak vdaka tomu som vlastne odisla do irska. a ked som po 9tich mesiacoch prisla domov na dovolenku, tak sme sa dohodli, ze to teda ukoncime. ale ked som potom prisla do irska, do mojej izby, tak mi to zrazu vsetko doslo, a prislo mi to strasne luto. hodinu som kamoske revala do telefonu a nakoniec som volala muzovi, ze ked mu najdem tu robotu, ci by prisiel za mnou. a nakoniec som mu robotu nasla za dva tyzdne a prisiel. sice sme to nejako davali dokopy este par mesiacov, ale odvtedy sme sa ani len nepohadali. takze podla mna sice odchod moze niekedy pomoct, ale nemusi veci vyriesit.

a zvlast ked sa narodi dieta, je to obrovsky sok, pretoze povedzme si otvorene, ktora vedela, do coho ide? a chlapi o tom nemali absolutne ani sajnu. takze pre nich je to asi ozaj sok a dlhsie to rozdychavaju, nez my zeny. my prakticky nemame cas mysliet na somariny. mne az teraz muz, ked je doma sam s malou zistil, co to je. ze som pri nej ozaj niekedy nestihala navarit, resp. aj som sa snazila, ale obcas to prismuhlo. no co, kaslat na zemiaky, ked mi dieta jaci od hladu. 😀

zdenkam
22. feb 2010

babenky, tak som rada ze nie som sama, aj my sme mali krizu a ja som 2x vratila zasnubny prsten. Druhykrat to uz moj muz nebral ani vazne, lebo uz ked bola hadka, tak som sa vyhradzala ze svadba nebude.

To bol ked mal maly asi rok, aj som uvazovala, ze pojde byvat inam. !Domov som nechcela, lebo maleho lubil na smrt a nevzala by som mu dieta.A aj sa on prikladne staral a stara a tak. Len ja som mala pocit, ze na mna kladie naroky, ktore sposobovali, ze som sa citila ako nie dobra matka. Proste som si chcela prenajat apartmant /preto je dobra ta financna nezavislot/ lebo odijst od muza, znamena ist domov k rodicom a zas byt na niekom zavisla. Ale nikdy to nebolo take zle, aby som vlastne zacala balit a napokon sme to cele rozobrali. A manzel mi aj dnes povie, ze je rad, ze nas ma. Vsetko je ako ma byt a ja netuzim odchadzat a to sa tu a tam jasnacka ze nezhodneme. Mama si myslim,ze som obetava /ja sa nejdem chvalit, nechapte ma zle/ ale ako manzelka, mam svoje chyby a je makacka so mnou obcas vydrzat.

Ale aj Sokrates /hamba, ak sa mylim/ si vzal za zenu hasterivu Xantipu, aby dokal, ze zivot je boj a je zaujimavejsie mat zenu, ktorej sa da oponovat ako poslusnu zenicku. Tak ja som obcas taka Xantipa.
😀

ladywitch26
22. feb 2010

zdenka, som rada, ze nie som jedina xantipa 😀 😀 😀

inak davam do pozornosti, lebo doteraz som myslela, ze tu takato moznost nie je...
http://www.facebook.com/pages/volim-zo-zahranic...

treba do 23.aprila zaslat postou ziadost, ze chcete volit postou. ja teda urcite.

zdenkam
22. feb 2010

Ladywitch, nebooooj, isto nie si.
ESte si nemala tu cest so mnou. A to si vsetci myslia, aka som "lovely personality" mi aj v nedelu vecer jedna pani v robote vravela. Hej, muz by im mal povedat svoje story.

Baby, sak my sa tu par budeme tak poznat, ze skoda, ze nie sme blizsie, aby sme dali stretko. Mozno by z nas bola dobra parta. 😀

annaola
22. feb 2010

hallo, tak zasa ta crevna chripka tu poletuje? Sa mozem tesit na rodinnu idylku , mavame ju pravidelne raz za rok. Minuly to bolo dost srandovne,mala som aj vracenie aj hnacku, tak celkom bodlo, ze mame taku pidikupelnu a wc misa je tesne vedla umyvadla 😀 Dva dni som vtedy nemohla pit ani vodu, a uz pri otoceni na druhy bok v posteli ma napinalo. Nakoniec dopadli tak vsetci ludia z nasho domu, hotovy lazaret 😅
Kacenka, podobne stavy poznam, byt zatvorena doma pol roka je velmi ubijajuce, hlavne ked si nemas absolutne s kym pokecat,ponadavat trocha na chlapov a tak pod. Ja ked som prisla do Irska za manzelom , tak som sa tiez citila dost pod psa, nikoho som tu nepoznala a najvacsi zazitok dna bola cesta do Lidla :D A este k tomu stale prsalo. Tibora som videla vecer na 2 hodinky, a 1 den cez vikend ked si chcel poriadne oddychnut. Myslim, ze je najdolezitejsie si vydiskutovat, co kazdy ocakavate,ako ma vas vztah vyzerat. A spolocne snad najdete nejaky kompromis. Drzim palce!
Ps. Ked sa budete niektora nudit, mozeme hodit stretko( Niekde v Dubline) , mam o 10 hodin menej prace (a uz som 3 kg pribrala 🙄 ), tak neviem uz co s tolkym casom 😀

ladywitch26
22. feb 2010

zdenka, vsak kludne mozme hodit stretko vo waterforde, to mame tak na pol ceste. a myslim, ze aj ladysparky je odtial...alebo sa mylim? ale az tak o mesiac, teraz mi je dost blbo, takze tu cestu by som neprezila 😝 uz teraz nechcem vediet, ako v stredu pojdem do corku, to je hodka cesty.

annaola, ja som taky bug chytila este na sr, ked sme sli s muzom akoze na svadobnu cestu do levoce.na treti den,ked sme uz mali ist domov, som rano o piatej sla do kupelne a tiez stastie, ze umyvadlo hned vedla wc. a teraz dve hodky v aute domov, to bolo utrpenie. ale to som ani len jediny hlt vody v sebe neudrzala, to mi okamzite crevami skrutilo a slo to von. obycajna cista voda. tak som sla na pohotovost na injekciu a dali mi aj smectu. ta je na to naj, a aj v tehu sa myslim moze. chuti to sice ako krieda, aj to tak vyzera, ale zabera takmer okamzite.

janec79
22. feb 2010

kacenkalm: podla toho,co si napisala, okrem malej moc radosti doma nezazivas. Ver, ze kazdy par mal, ma a bude mat nezhody vo vztahu-niektore menej vazne, niektore vaznejsie. Otazkou je, ci ten vztah za to stoji, ci zan bojovat alebo nie.Ani my nie sme vynimkou. Nasim problemom bola vzdy komunikacia!! Ja som sa vzdy chcela o vsetkom podrobne rozpravat, muz prave naopak. A ked sa problem vyskytol a nerozpravali sme sa, krasne sme sa na seba oduli (v com sme mimochodom obaja dobri) Najprv som bola v stadiu nasratosti, potom mi bolo hrozne smutno a luto, co sa stalo...no a nastastie do tretieho stadia sme sa nikdy nedostali- a to je vtedy, ked je ti to uz jedno a vtedy je uz neskoro. Musim priznat, ze nie raz sme zacali komunikovat cez maily, dopisy ci smsky. Priznavam, nie prave najlepsi sposob, no pre oboch uz bolo akosi tazke zacat, tak napisat na papier,resp.cez mail bola lahsia cesta, ale BOLA a bol to novy zaciatok. Poucili sme sa obaja, ja sa snazim nerypat za kazdu blbost, nediskutovat do poslednych detailov...a manzel naopak...Nepises, ci sa o problemoch vy rozpravate, viem, ze ked je clovek nasraty povie veci, ktore nemysli tak vazne...A podla mojej skusenosti, ja neviem riesit problemy, pokym som nastvana. Viem, ze sa lahko napise vykasli sa na takeho muza.. V skutocnosti je to ovela tazsie. Skus si zodpovedat otazku, ci ho stale lubis, ci sa s nim chces zobudzat v jednej posteli a ci s nim chces stravit zvysok svojho zivota. Keby nemate dieta, je lahke zabuchnut dvermi, ale zase kvoli dietatu zostat spolu, tiez nie je riesenie...

janec79
22. feb 2010

cetrojka: mozno budu nase deticky oslavovat spolu (tak ako tinkine a zdenkine) 🙂 tak to zariad, nech to vyjde na 25.teho 😀 😀 😀 Skus mu dohovorit, to zabralo aj u nas 😀 Manzel chcel byt pri porode, tak som tajne dohovarala malej, ze 24.teho (ked priletel)to moze zacat a asi po hodine, ako prisiel, mi odtiekla voda.... 😉

jarka82
23. feb 2010

Ahojte kocky vecr som tu nebola spala som vysoke teploty,nevladala som hybat rukami nohami. a teraz neviem ci to je ten vius alebo v paTaktok som menila antikoncepciu ci stoho. Amelka odvera od 12tej uz nevracala ale ta stolica maly tchorik 😎 A teraz to uz ma aj Sofi uz vracala aj ona ☹ Vecer som Amelke dala mliecko bez laktozy odporuca sa pri hnacke a zvracani tak uvidime ale strasne vela spinkala cez den a vecer zaspala v pohode.
Veru ta smecta je dobra. Dobu nocku. 🙂

cetrojka
23. feb 2010

Kacenka, moj nazor je, porozpravat sa. Jednoznacne. Vo vsetkom je vzdy komunikacia. My sme si tiez svoje preskakali, nie vzdy to bolo ruzove, ale osvedcilo sa rozpravat o vsetkom... uplne... Nehadzala by som sablu do zita, skusila to. Inak niekedy na chlapov zabera ked vidia alebo maju pocit ze ich nepotrebujeme. Nie vzdy nasa zavislost na nich je prospesna.
Idkaj kludne von s malou, uzite si to spolu, hlavne aby si sa ty citila dobre a uvidis, ked nebudes doma fnukat, ale budes vesela a spokojna sama so sebou - robi to divy s chlapmi. 😉
Drzim palce. Bo viem ake to je, ked nieco vrzga, nie som typ, co mavne rukou. Ale komunikacia je zaklad. Jednoznacne.

Inak male sa vrti a vrti... Janec, uz som mu hovorila o tebe a tvojom drobcovi, tak uvidime ci ma posluchne.. inak vidis, super ti to vyslo. Ako na zavolanie. 🙂 muz ma nocne teraz, uz mi dal kontakt i na manazera keby nahodou nepocul mobil 🙂
Inak dnes som mala hodku vypnuty mobil a to by ste mali vidiet, co moje kamosky vyvadzali... volali muzovi ze ci uz? Ze som vypnuta a ja som sa rehotala, ze hodku som bola off a akurat vtedy mi pisali a ked som neodpovedala tak zistovali dalej... no som pod drobnohladom. Lebo chcu nech dam vediet ked pojdem do nemocnice, a ja som im povedala, ze uvidim... neslubujem. 🙂 tak nechcu o to prist 🙂

No ved ani prvy marec neni skaredy datum, no nie?

Ladysparky, si cela? 🙂

jarka82
23. feb 2010

Ahojky,kde ste vsetky? ☹
Cetrojka AJ moje babule su 2 marca 🙂

ladysparky
23. feb 2010

ahojte, ano ano, som cela, ale nejaka chorlava.. snazim sa lezat a to sa pri pocitaci neda 😝 a uz vobec nevladzem, som uplne ze nemotorna, tazka.. dnes som sa odvazila, +23kg.. uz aby som porodila 😀

cetrojka, dnes by mal byt vas velky den, tak drzim palce, aby to prislo vtedy, ked to bude najviac vyhovovat.. aby bol manzel pri tebe a aby si bola v uplnej pohode 🙂

no idem si opat lahnut, opuchnute mandle, nadcha, herpes v nose a malatnost ma odtialto "vykopavaju".. a samozrejme drobcek, lebo ju v polohe sedmo tlacim 😀 😀
vsetkym chorym prajem skore uzdravenie a vsetkym utrapenym posielam sice slabe, ale o to vrucnejsie objatie.. vsetko bude dobre, treba verit 😵

kacenkalm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacenkalm
23. feb 2010

jarka,nech sa ti dievcence rychlo uzdravia 🙂

cetrojka
23. feb 2010

No super Jarka, tak mozno pockam to toho druheho 🙂 Inak ja mam oficialne termin 24teho, len tu mi to ukazuje ze 23, tak neviem... ale asi mi to aj tak nepomoze 😀 😀

Takze stale 2 v 1.

Ladysparky, no len pekne oddychuj, ved uz nam vela neostava, treba si uzit posledne chvilky volna, lenosenia a priberania 🙂 ja som asi tiez co - to pribrala, ale neriesim zatial. 😲

Dakujem za vsetky pozitivne a podporne slova. Kiez by to pomahalo 🙂 ale ved hadam dobre bude.
A Kacenka mas moju plnu podporu. Suhlasim s tebou. Ja tiez u nas nikoho nechcem, bohuzial som si zvykla, byvame sami bo sme chceli a je to pre nas najlepsie. Pomoct sa da na par dni, ale stale? nie.. to neni pre mna. Rodina nerodina, ono je to niekedy este horsie ako s cudzim clovekom, bo rodina od teba veeela ocakava.
Tak nech to nedotiahnu dokonca 😉

zdenkam
23. feb 2010

ladywitch, my sa este pokusime niekedy dotrepat na tu slubenu navstevu. Ak budeme vitani. 😀 Poklabosime o tehotenstve a urobime si vylet. az nastupim na matersku chceme jeden vikend do Fota a Trabolgan village, tak mozno vtedy. Alebo pockame na peknu jar a dame spich vo Waterfode. Kludne, to akurat pridem zo sr tak budem plna zazitkov z 3d scanu a tehu fotenia.

Kacenka, spravne nedaj sa.

jarka, to to uplne sedi na ten stomach bug, podava si u vas rucku z dietata na dietati.
Ja som ho mala 2x, raz pred 2 rokmi a raz teraz. Stale brutalne vracanie, najhorsie je, to ked uz neni co a lezu len zaludocne stavy. Sa drzte poriadne.

Ladysparky, ty si tiez nejako dost chorlava pocas tehu, ako to tak sledujem. ☹ Hadam to bude lepsie az pride malinka na svet. Drzim palecky. Uz to mate Ty a Fredika za par. 🙂

BABy, mam na vas prosbu, ak mate stipku casu, zavolite za nasu motther and toddler group. Mozme ziskat az 5000 eur grant. Neni to pre mna, chcem to pre vsetke deticky a maminy. Prosim.

Takze ako na to. www.betterireland.ie, vybrat new ross a vybrat New Ross Parent and Toddler Group.
Budeme vam vsetci vdacni. Mozte volit aj kazdy den. Mate to u mna. 😉

Cetrojka tak tak, rodina nerodina, slusny clovek pozna medze a jedna vec je pomoct a druha nechat sa zneuzivat. A moje kredo. Ludia sa k tebe spravaju tak ako im dovolis aby sa spravali.

Tak baby ja balim a bezime plavat do Enniscorty zas. Zas mame activity day. Od 10 dop 11 prechadzka v meste od 11do 1 mother and toddler group, obed a o 2 frcime plavat. 🙂

star444
23. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenost s Oriflame tu v Irsku? alebo niektora s tym aj pracujete? doma som to chvilu robila, tak rozmyslam, ze by som zacala aj tu. nejak extra som sa tu s Oriflame nestretla, ani katalogy som tu nevidela. vacsina tu robi s Avon. dakujem

catalin
23. feb 2010

zdenka, chystate sa do Fota pri Corku? Ak ano tiez by sme mohli dat spicha aj s Alienkou, my totiz byvame 5 minut autom odtial 🙂

kacenka nedaj sa, bud viac nezavisla, chod medzi ludi, naber spat svoju istotu 😉

baby, nikto nerodi tento tyzden? sup sup nech to tu rozvirime 😉

ja uz by som brala aj dalsie tehotenstvo, pre mna to bolo krasne obdobie, uz som aj zabudla na tazke zaciatky s Miuskou..hm, clovek rychlo zabuda, a to sme si hovorili ze Miuska bude jedinacik..len musim pockat aspon polroka a zacneme znova na tom pracovat, chceme aby nase deti boli narodene tu. a jazva po cs nech sa poriadne zahoji..ja som si zobrala za vzor tu irku co bola so mnou na izbe, prve babo emergency section a ostatne 3 prirodzene, a vsetky narodene v novembri 4 roky po sebe 🙂 🙂 mozno sa to niekomu bude zdat divne ale ja strasne chcem zazit prirodzeny porod, ano, urcite bolavy ale krasny, som zena a nechcela by som o tuto skusenost prist. snad mi to bude pri druhom dopriate..verim ze sa to podari 😉

akurat pozeram na tu moju lasku malinku, spi na play mate a taky pokoj z nej sala. clovek si mysli ze svoje dieta miluje najviac na svete a viac uz nemoze a potom pride dalsia vlna lasky a uplne ma zadusa, mam hrcu v krku, plakat sa mi chce od stastia ze mam taku nadhernu dceru a ze som jej mama 🙂
uz sa tesim ked sa zobudi, vzdy sa budi s placom, takym lutostivym, ale ked zbada mamu a schova sa v naruci, hned je lepsie 🙂 dnes som nejaka rozcitena 😀 😀

mishka711
23. feb 2010

ahojte vitam nove baby ja som tu dlho nebola no vas tu ale je zase tehuliek jaaj no ale tak to ma byt catalin idem citat tvoj link inak sa chcem podelit s reakciou u malje po ockovaniach prve oc navecer zelena biela vrackala mi asi 3 krat no hruza po bcg na druhy den a 7dni po plakala plakala nejedla pootm sa mi 5ty den vyhadzala volala som gp mu ze mam dat calpol no dala som a odvtedy ok teda lepsie ale odvtedy ma akesi prdky stale brusko ako keby chytila koliku no zle m i spava no na nervy a dalsie ockovania uz nebudu skoncili sme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre