Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
26. mar 2010

Annaola a prave som o tej zlej vyslovnosti v spojitosti s tou uzdickou citala v Dietati.
Inak, nas Patrick zacal u tento tyzden namiesto Patik hovorit Patrick so zretelnym R tak hadam nebudeme mat ziadne taketo problemy. Syncekovi zelam nech to ma rychlo za sebou, prijemne to asi nie je vsak? Jooooooj.

a zdielam s tebou teple pocasie v SR. Tiez sme prave tu. 😉

svintekova
26. mar 2010

Ahojte,tak sa aj ja ku vám pridám-môžem? Ešte nie som mamička a ani nečakáme malé,ale starám sa o malé detičky (childminder) - momentálne 7 mesačné dvojičky a ich 2,5 ročného bračeka. Inak aj ja som z Dublina 😀
Ladywitch,ani ja nemám dobré skúsenosti z MT. nemocnicou-ocina pustili domov po operácii a do 24 hod 22.12.pred Vianocami....no najhoršie vianoce v našom živote ☹

zdenkam
27. mar 2010

svintekova, no vitaj, si asi prva svojho druhu medzi nami. Ale budes mat blizko k Jarke, ta ma tiez dvojcatka a synceka . A sa tu dlho neukazala, tak hadam vsetko ok.
Patrick este spinka tak zas trosku brazdim tieto konciny, lebo ak dnes neprsi planujeme cestu do KE zoo.

Inak Tinkadublin, chcem este ktomu dojcenskemu plavaniu. To je v sr a Cr uplne ine ako len obycajne vzatie mimina do bazena. Viem, ze v IRL robi viacero leisure centre take tie mother and toddler group.Ale to je vlastne len o tom, ze tam je vyhradena doba ked tam najdete viac deti. Zatial co na tych dojc plav. je ta voda specialne upravovana pre deticky, vyssia teplota, vacsie hygienicke naroky a ak nejde o osobitny bazen, deti su prve ktore do bazena vojdu do cerstvej novej vodicky. Navyse su tam rozne pohybove riekankove aktivity. Uzasne, ja som s malym bola ked sme boli v CR a mal 9 mesiacov, Vybavila mi to Petrova znama,l ebo spravidla nemoze mamina ist na jednorazovu navstevu, musi si to zaplatit cele.Ale my sme boli len na par dni v CR a tak som isla. Potom som zacala sama s malym plavat a vytlacila si z netu kadejake tie riekanky a pohyby si uz vytvorila sama - a do dnesho dna ich dodrziavame. Viem, ze to nie je to isto ako mat to od instruktora, ale lepsie ako nic. Navyse ti viac doporucujem to ako napr. len tyzdenny plavecky pobyt batoliat co robi ALVA, lebo dolezita je pravidelnost a pokracovania s tym pobytom vo vode ako len jednorazovy tydenny pobyt. Ten je vynikajuci na nacerpanie inspiracie co a ako ale treba ist dalej.
Jedna z takych riekaniek je napr: Hopsi hopsi hopsasa
vodicka ma natriasa
raz do predu
raz do zadu
nech tu mame zabavu.

My uz od 2 rokov na riekanky aj cvicime -t o vsetko sa da najst na nete aj s pohybovymi instrukciami.
Ak si to mozes dovolit, aj zo zdravotneho aj financneho hladiska, nevahaj ana to plavanie sa dajte. Investicia do rozvoja dietata je najlepsie co mu mozes dat. To isto ako mama suhlasis. Ja by som ti to proste doporucovala. 😉

kacenkalm
27. mar 2010

Tak ja vas zdravim opat z Irska...predvcerom sme sa vratili z dovci,ani som nemala cas vam napisat....to viete,chodenie po rodinach a navstevach s malou,vsetci ju chceli vidiet 🙂 ...Inak pocasie,aj chvilu nam snezilo,a potom sme vychytali krasne jarne pocasie....este si vas musim precitat,za 3 tyzdne sa tu toho veeela popisalo..... 🙂 🙂
este vam posielam foto z nasho prveho fotenia s malou Teskou 🙂

mishka711
27. mar 2010

kacenkalm vitajte spet no teraz sa opalti byt na svk krasne teplo juj uz aby aj tu bolo mala si nam nieco priniest dnes nejak pofukuje studeny vietor no snad sa to este upravy ja uz xcem teplo a inak krasne foto

mishka711
27. mar 2010

svintekova vitaj no 3 deticky daju zabrat ako to zvladas?

ladywitch26
27. mar 2010

svintekova, no klobuk dolu, tri detuchy. to ako zvladas? my sme boli nedavno navstivit znamych, maju o mesiac starsieho syna ako stanka a ti dvaja ked sa rozliezli, tak boli vsade 😀 vliezli na chodbu, tak kamarat najskor stanku preniesol do obyvacky a potom siel pre maleho, ale kym sa vratil, tak stanka zasa stihla preliezt na chodbu. 😀

svintekova
27. mar 2010

dakujem za privítanie, no s tromi detmi žiadna sranda,ale už som si našla sistém,moje dvojičky mi to tak trocha ulahčujú,ked jeden je hore tak druhý spinká a 2,5 ročný chlapec chodí na 3 hod do školky-no nezastavím sa 😀 ,ale lúbim ich strašne moc.
No teraz majú obdobie,že im rastú zúbky-všetko hryzkajú čo chytia 😀 . prajem pekný den

ladywitch26
27. mar 2010

svintekova, juuuj, zubky idu aj nam akurat, resp. dnes sme objavili jeden uz vylezeny, ale stale slinta, tak asi este dalsie pojdu. a to si viem predstavit, co vsetko hryzu. a to su chlapci obidvaja?

brontik
27. mar 2010

Ahojte, najde sa nejaka cakajuca mamicka alebo uz mamicka z Dublinu 15 - Blanchardstown, ze by som si nasla novu kamosku s temou podobnou resp. rovnakou tej mojej? Babatko cakame v juni

oceanka
27. mar 2010

Brontik sme uz tri z Dublin 15 🙂 takze sama nebudes 🙂

svintekova
27. mar 2010

ladywitch,áno obidvaja sú chlapci,jeden z nich už má 2 spodné zúbky a druhý ešte čaká na ne 🙂 ,ja mám akosi štastie na chlapcov,už pracujem pre tretiu rodinu a má 3 chlapcov 😀 ,ale ja velmi túžim po princezne,snád o rok budem už aj ja moct napísat,že čakáme malé bábo-no uvidíme

emily327
27. mar 2010

Ahojte, prepacte ak sa budem pytat na nieco co sa uz tu rozoberalo, ale je toho strasne vela a ja by som iba chcela vediet zopar veci:
Je tu nejaka Slovenka, co je tehotna a planuje rodit doma na Slovensku?
Ja byam v Co.Mayo, je tu niekto z tejto oblasti?
Prajem pekny vecer 😉

mamartinka
27. mar 2010

emily327 ahojki. 😉 Pozname sa vsak?

emily327
27. mar 2010

mamartinka, jasne ahoj ahoj moja 😉

ladywitch26
27. mar 2010

svintekova, no ja som tiez rada, ze mame dievcatko a tak to vyzera, ze aj toto druhe bude. aspon dufam, muz chce sice syna, ale vsak moze pockat do tretieho, nie? 😀 aj vestica mi raz povedala, ze budem mat dve dcery a syna, tak zatial to vychadza.

emily, a preco chces rodit na sr? ci sa uz natrvalo vraciate?

svintekova
27. mar 2010

ladywitch gratulujem, samé princezné 🙂 ,vieš ja sa teším na to,ako sa jej budem starat o vlásky-kupovat jej rozne čačky-mačky do vláskov,no s chlapcami hráš futbal,čítaš knihy o bágroch,traktoroch...druhé dietatko môže byt aj chlapec-ale koniec koncov je to jedno HLAVNE nech je ZDRAVE

emily327
27. mar 2010

ladywitch26, chcem rodit na Slovensku, preto,ze irskemu zdravotnictvu nedoverujem a uz sa aj vraciame spat na Slovensko, nastrvalo. Neviem sa uz dockat. Neviem si predstavit zit v Irsku navzdy. Je to uhol pohladu ja viem, ale tento moj je takyto.

ladywitch26
27. mar 2010

svintekova, tak mojej princeznej tie vlasky velmi necesem, lebo pri tom vresti a mece sa a v telke namiesto rozpravok najradsej pozera rugby a futbal. 😀 no asi sa jej pacia ti urasteni chlapi. 😀

emily, mozno tu tiez nezostaneme navzdy, ale ak si mam vybrat rodit tu a na sr, tak rozhodne irsko vyhrava. jedno som tu uz odrodila, druhe planujem tiez a aj na tretie si pockame tu.

svintekova
27. mar 2010

ladywitch,ked som bola malá aj ja som nemala rada,ked ma mamina česala,raz sa už tak nahnevala,že ma dala ostrihat nakrátko ☹ a bolo. Ale to bolo len raz a odvtedy sa češem sama a mám dlhé vlasy 😀

ladywitch26
27. mar 2010

svintekova, ja som tiez jacala, lebo som mala dlhe a strasne huste vlasy. no ale pri stanke som polovicu vlasov stratila. vypadali mi cele chumace po porode. 😖 a dodnes mi neprestali padat, tak hadam pri tretom uz budem aj plesata.

emily327
27. mar 2010

ladywitch, no ja som si vybrala Slovensko. Uz len pristup ako sa chovaju ku mne ked som chora, mi staci. Mozno je to aj skusenotami ake tu clovek ma. Ale ak si tu spokojna zo zdravotnictvom, tak to je fajn a drzim palce, aby aj druha dcerka bola ok.

svintekova
27. mar 2010

ladywitch,ja husté vlasy teda nemám,takže ked budem tehotná tak budem aj plešatá ☹

tinkadublin
28. mar 2010

Ahojte baby 😉

vitam vsetky nove baby 😎 pekne sa nam to tu rozrasta ze??

Zdenka no ved prave preto chcem ist na to plavanie.. som pozerala video na tej stranke ze ako prebieha lessons atd.. rozne hry tam hraju s babatkami, vyzera to byt super.. este sa odhodlat natiskat do plaviek, odlozit nabok este par koruniek a zacneme v lete ako sa vratime zo sr 😉

Ladyw no mne teraz brutalne padaju vlasy, pocas tehu ani nie, ale teraz po porode to je nieco strasne 😒 tebe z hustych aspon malo co padat ale to ja mam jemne riedke vlasy takze fakt za chvilu budem plesata 😀 jedina moznost je asi ostrihat sa, lebo to fakt nikam takto nevedie.. ale taaaak mi je luto ostrihat, lebo som si nechavala narast na dlhe a chcela som si dat trvalu, len taku jemnu, vacsie vlnky ale ked som si to chcela dat spravit tak som ostala tehu a teraz to asi neprichadza do uvahy, kedze kojim, teda aspon si myslim ze by som nemala aby sa tie chemikalie nedostali do mliecka.. no neviem co poriesim.. 😝

svintekova no klobuk dole ze tri deticky 😉 mne zatial staci nas maly nezbednik..

joj ludia ja som mala takuuu hroznu noc.. maly neviem co vyvadzal ale nespal absolutne nic.. 10minutove spanky, takze som hore od 11vecer az o 6rano mi zaspal na dve hodinky - konecne 😀 A zajtra ideme ockovat, tak som zvedava co bude po ockovoani, ake vedlajsie ucinky vychytame.. na BCG nam nebolo nic, len maly trosku viac spinkal - co by som brala 😝 dufam ani teraz nebudu ziadne teplotky, ci hnacky a pod..

kacenka kraaaasne fotky, to bude nadherna spomienka ked bude mala uz velka 😎

ladywitch26
28. mar 2010

emily, a kde sa k tebe zle chovaju? lebo ja nemozem povedat fakt krive slovo. GP mam uplne super a to, co bolo v porodnici, tak to som si pripadala, ako keby som mala priplateny nadstandard, sestricky uplne zlate, starostlivost perfektna. praveze co sa tyka nemocnic na sr, tak tam sa radsej ani nedostat. sice pocuvam chvaly na martinsku, zo ziliny chodia radsej rodit tam, ze je super, ale za posledne dva roky mam odtial tolko zlych skusenosti, ze ked sa tam mam dostat, tak rovno do marnice, kde mi uz bude vsetko jedno. tam aby si clovek pomaly vlastne obvazy nosil a najlepsie aj platenu opatrovatelku, lebo sestry na teba uplne kaslu. pokial teda nemas bud dobrych znamych, alebo tucnu obalocku.

tinka, tu trvalu si nedavaj, radsej pockaj. ja som si chcela len vlasy nafarbit, ale mne to kadernicka neodporucila, ze kym tak padaju, radsej ich nechat tak, lebo ich to este viac zatazi a mozu padat viacej. tak som sa nakoniec dala len nakratko ostrihat. a dala som si farbu az pred vianocnou party, no ale po nej som zistila, ze som zasa tehu, takze zrejme to zasa smeruje k prirodzenej farbe.sakra, keby aspon tie sediny tak nebolo vidno. ako na potvoru rastu priamo na vrchu hlavy, kde ich najviac vidno. 😠

emily327
28. mar 2010

ladywitch, ahoj, no nemyslim zle ako zle. Ale napriklad moj GP ma od 5tt vobec nevidel, ked som mu volala, tak povedal.ze ked mi bude zle,ze mam prist ale inak,ze nemusim. Mam pocit,ze kedze tehotne maju starostlivost zadarmo, tak som mu ukradnuta. Ja nemozem hodnotit porod v Irsku lebo som tu nikdy nerodila. Nemam ani skusenosti z nemocnicou (ak neratam prvy scan co sme boli) a preto to nemozem porovnavat. To,ze ty a mozno dalsie zienky v Irsku maju dobru skusenost s IRL zdravotnictvom, tak to je len super. To som velmi rada, ja mam kamosku, ta mi naposledy z nemocnice volala s placom, aki k nej boli hnusni a ako na nu kricali, ked prisla s bolestami v podbrusku na prvy UTZ v 7tt. Takze je to vsetko nazor z vlastnych skusenosti a presne tak je to aj so zdravotnictvom doma na SK. Najdes ludi, co su spokoni a najdes takich co maju fakt zle skusenosti. Ja chcem ist domov rodit hlavne preto,ze doma mam okolo seba ludi, ktori sa tesia z mojho tehu Tu ich nezratam ani na jednej ruke. Tu mi skor zavidia a v mojom okoli su skor taki, co vdia iba to,ze mojich sefovcov necham v stichu, lebo pojdem na matersku. Vies je to aj o tom v akom velkom meste clovek zije. My byvame v malom meste, kde kazdy o kazdom vsetko vie. A som tu aj trnom v oku, pretoze nie som vydata a cakam dieta. Ale tu sa nikto nepyta na okolonosti a nikto nepotrebuje nic vysvetlit alebo sa nestara o to ako ti je. Prave preto chcem sa co najskor vratit domov na Sk. Predsa rodina je rodina. Tu ak neohovaras ludi a ak o svojom sukromi nehovoris nahlas, tak nie si moc oblubena. Takze tak. Ale tesim sa s kazdou, ktora sa tu v Irsku ma dobre a je spokojna. Ja to nemozem povedat. Ale nie o tom som chcela v tejto teme 😀 Lebo to teraz vyzera tak,ze som sem prisla nadavat na Irsko a som tu a zijem v nom. Nie chcela som tu najst nejaku slovenku co zije blizko mna, s kym by som sa v mojom rodnom jazyku mohla porozpravat.

janec79
28. mar 2010

prajem peknu nedelu,
vitam nove zienky 😉

zdeni: s oneskorenim, ale predsa - vsetko len to NAJ k narodeninam-zdravicko, stasticko, lasku, pohodicku, zdrave deticky a vela vela usmevov na tvari 😉

kacenka: nadherne fotky!!!!! prihod este nejake dalsie, ako ste sa mali doma, dufam, ze zmena vam vsetkym pomohla.Ja som aj zabudla, ze sme doma boli, uz zarezavam v robote ☹ , preco tie dovolenky vzdy tak letia???????????????

svintekova: asi sa budem opakovat, ale mas moj obdiv, ze zvladas 3 dietky

baby, vy co mate vacsie deturence, poradte, ideme kupovat autosedacku pre malu, ja som si vyhliadla znacku romer, nemate znahodou niektora?? Vyzera to tak, ze tu v irsku ju nekupim, celkovo tu moc nemecke znacky ani kocikov nevidiet....Ak viete o nejakom shope (nechcem ju kupovat online, chcem ju nazivo vidiet a odskusat) kde by sa dala zohnat, dajte vediet. Dik

s tym zdravotnictvom je to asi ozaj vec pohladu, najdu sa sikovni doktori aj u nas, aj tu, aj pozitivne, aj negativne skusenosti aj u nas aj tu.... Ja som rodila doma, a dr bol uzasny a vobec nebol vybavovany, nemala som najmensi problem ani so sestrickami. Jedine, co mi vadilo bola izba na sestonedeli, lebo za poslednych 20 rokov tam vymenili akurat okna. Ale mojim dovodom rodit doma, bolo to, ze sme planovali uz zostat doma, len sa to potom akosi zmenilo a opat sme zakotvili v irsku.

no nic, ideme papat a potom sup do parku, peknu zvysok vikendu

janec79
28. mar 2010

tinka: s tym padanim vlasom velke zazraky nespravis, pocas dojcenia je to problem u vacsiny zien, ja som tiez isla nakratko, ale zas u mna to nebol taky problem, lebo kratke vlasy som uz viackrat mala. Trosku pomohla lopuchova voda, zihlavovy kupel, a aj od lorealu som mala nejaky pripravok (nepamatam nazov) U mna boli kriticke asi 4 mesiace, potom sa to trosku upravilo.

zdenkam
28. mar 2010

Tinka, padanie vlasov je pri kojeni uplne normalna a fakt s tym nic moc nenarobis. Nemusi ale moze to byt. Ja som to mala asi az po 1,5 roku maleho. Treba dobre papat, lebo maly si vsetko vezme z tvojho tela on neskoduje, len potom moze tvoje telo, takze dobre zdravo papat, nie co do mnozstva ale co do kvality. Tinka a ak by som nieco robila s vlasmi tak najskor podstrihla ale isto ziadne narocne chemicke ukony ako trvala ci farbenie. Teraz este nie. Ja som prestala farbit pri prvom tehu vlasy a odvedy som sa k tomu nikdy nevratila. Sranda ale aj s alkoholom to tak je. Uz proste 4 roky mi tvrdy alkohol vobec nevonia a dviha mi zaludok. Ale zas nikdy som ho noc nekonzumovala.

Emily, jasne, je to vec pohladu, je dobre aj doma aj tu. To je velmi osobne. Ale ak idete domov natrvalo tak ci tak, tak jasne, si to odrodit doma.

Kacenka vitaj s5. aj mna caka navrat o 3 dni. Ale po rodine moc nechodim, z toho maly moc nema. Ale zas on uz ma 3 roky. Teraz sialene rad krmi sliepky a vybera vajicka. To je jeho svet.

Janec, dakujem za blahozelanie. Vynasnazim sa, aby tak bolo. Teda ja by som bola happy ak by bolo ako doposial, nic mi nechyba v ziadnom smere. Som stastna.

V Ke zoo bolo krasne, mozno neni tak bohata ako Prazska zoo ale ta lokalita je fakt vynikajuca. Krasne medzi horami, obrooooooovska plocha. To je na turu na pol dna ak chcete vsetko prejst. Prazska zoo ma zas velku pestrost zvierat.Ale najviac sa mi aj tak paci chomutovsky zoopark, tak uvidime ake budu dojmy z tej Foty, lebo ma tvrdu konkurenciu kedze sme par zoo uz obehali.

svintenkova, tak ja som sa v CR rok starala o dievcatko a ked som k nemu prisla malo 2 mesiace a ja som to dieta milovala ako vlastne, sa pamatam ako som stala na zastavke ked som isla domov na trvalo a plakala, nemohla som prstat. No a potom som presne prisla k dievcatku akym bola Sarka ked som od nej odchadzala, takze som nadviazala stafetou. A ked som od nej odchadzla po vyse roku tak som si vravela a staci starania o deti, lebo pri nich nechvam kus svojho srdca. Ono sa to inak ani robit neda. Ja som makala 5O hod tyzdenne. Mama bola general manager chodila na sluzobne cesty do Nemecka a Anglicka a aj 3-4 dni som bola s malou sama len ja, lebo takto zil oddelene. NO a so Sarkou v CR to bolo tiez take narocne, lebo ja som sa im starala aj o celu domacnost a este aj varilo. Proste akoby som mala vlastnu domacnost, TAm som mala aj taky konflikt, ze na mna matka ziarlila, lebo mala sa dozadovala viac mna ako jej. Ked som prisla do Irska a narodilo sa im druhe dieta, pisali aby som sa k nim vratila, ze nikdy sa im uz potom nepodarilo zohnat niekoho rovnako dobreho ako som bola ja/ a ja som sa prvykrat odhodlala povedat, ze sa navratim, lebo som citila tu ziarlivost . A ze to nebola moja chyba, ak samotna mama na dieta nemala cas.
A do historie este trosku, pred cr som sa starala tiez o dievcatko ale v HOlandsku. Takze az som povedala, ze u ztakto nemozem a ze v 3Otke uz jedine ak o vlastne dieta sa budem starat, tak som si zelala dievcatko. S chlapcami som nemala ziadne skusenosti a desilo ma to. A narodil sa nam Patrick a skusenosti prisli. A teraz uz chcem a budeme mat chlapceka. V porovnani s dievcatkami su viac pritulni chlapci, hlavne ked uz nie su babatkami, a dievcatka su viac "uminene" ten cesky vyraz sa mi na to najviac hodi a skor sa stavaju nezavislymi. Ale isto obe pohlavia prinasaju radost a kazda zena je stastna a obdarovana ak ma dietatko.

Ok, vcera som si kupila listok na nocak do Ba a tetuska za priecinkom sa divila ze chcem lozko aj pre maleho. Sak by som jej priala spat na tom uzkom lozku s vrtitkom co mu double bed nestaci takmer a este k tomu ked som tehu v 25 t. Nech si skusi. 😉

tinkadublin
28. mar 2010

Ladyw tak to je blbe s tymi sedivymi vlasmi 😕 ja nastastie nemam a tak skor asi ani nebudem mat.. u nas v rodine babka zacala sediviet po 50tke a mamina bude mat tento rok 50rokov a len sem-tam jeden vlasok, ktory nevidno iba ak fakt hladas, tak dufam ze dopadnem rovnako 😀 😝

Janec veru dovolenky vzdy letia brutalne.. my ideme v maji na 6tyzdnov ale tipujem ze tiez to zbehne.. aj ked trn v oku je ze idem sama s malym a drahy ostava doma.. takze nam bude hrozne smutno..

Tak baby fakt pockam s tou trvalou.. ale zatial sa nechystam strihat, dufam vydrzim to pokusenie 😀 keby sa dalo ostrihat a ked ma to omrzi nech hned narastu spat za den 😀 😝 to by bolo super..

So zdravotnictvom som tu tiez uplne spokojna.. gp mam strasne zlatu zienku, aj v nemocke nemozem povedat krive slovo.. pekne sa o mna sestricky starali aj vsetko bolo ok.. 😉 ja som praveze rada ze som nemusela kazdu chvilu na kozu pocas tehu, mne to takto veeeelmi vyhovovalo.. a ked som mala pochybnosti tak som mohla kludne skocit ku poliakovi.. to som spravila raz za tehu na take komplet gyn.vysetrenie a bol pokoj 😝 aj druhe by som odrodila tu v irsku..

Janec a nekukla si na to waterbabies? myslim ze najblizsie by si mala to v Ratfarnhame, my tadial chodime od nas do tallaght, je to asi na pol cesty, autom fakt blizko aj zo square a tam maju ten kurz cez vikend.. len si musis pockat do maja na novy kurz, lebo ten co prebieha od februara koncim zaciatkom maja 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre