Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
28. mar 2010

Zdenka veru v ke je zoo velmi pekne, narocne na chodenie, lebo je to cele roztrusene 😉 my sme tam vela krat s rodicmi ako decka chodili 😝 ja by som uz isla kuknut aj tu v dubline do zoo niekedy.. no hanba ze nikde sme skoro nepochodili dublin, ale dalo sa ked vkuse clovek robil?? a teraz ja mam cas ale drahy vkuse robi.. no na nervy 😝 Zdeni prines nejake pekne teple pocasicko dobre? 😎

tinkadublin
28. mar 2010

Alebo ma napadlo aj botanicka zahrada v KE je pekna.. a aj do tej by som sla kuknut tu v dubline 😉 raz sa snad vsade dostaneme, uz bude vacsia motivacia ked s malym budeme chodit po atrakciach 😉 len nech trosku podrastie

zdenkam
28. mar 2010

ladywitch ty mas prirodzene cierne vlasy? Ze tak skoro sediny. Ci to zartujes?
Mam kamosku co ma cierne vlasy je o 8 rokov mladsia nez ja a tiez uz si nasla sediny.
Ja kde nic tu nic. Ale zato takto nas ma - teda manzel. Vravi ze to zo mna. 😀

Baby a hroza ale mna strasne drzi teraz ze by som rada mala aj tretie dieta./ale asi tymi tehu hormonmi. Ja sa kazdy den cudujem aky to je zazrak a dar priviest na svet dietatko a potom s nim ten svet objavovat. Patrick chudak je odo mna taky obzkavany teraz 🙂/ Fakt si vravim, ze ako to bude tak rok po porode a uvidime. Akurat som citala clanok o zene co rodila 4x cisarakom ale ze tie pauzy tam mala kratke, /posledne dietatko jej zomrelo v brusku ale chcela ho porodit prirodzene no nedalo sa/ a tak jej lekari zakazali dalsie tehotenstvo ze jej maternica by sa uplne dotrhala a ona by neprezila. Ze sa pri cisaraku doporucuje minimalne pauza 1 rok , idealne 2 roky. Len nas tatko nechce 3 deti. Je to zvalstne lebo sam pochazda z velkej rodiny. NO mate vy niektora muza, ktory je z 5 deti? 😉
To sa uz moc nevidi, vsak?

Janec, my sme pri kupe tejto autosedacky od 3 vyssie /ale este na pasy bezpecnostne co vacsina uz nemava a upina sa len samotnym pasom/ studovali poriadne ceske a slovenske stranky a tak boli tu vybrat. Vybrali sme najlepsie co mali v Smythe aj nadrahsie. Je to znacka Safety first. Jedina nevyhoda ze tie od 3 rokov uz nie su polohovatelne a tak ked zaspi v aute pada mu hlavicka. Brutalne to vyzera. ☹

zdenkam
28. mar 2010

tinka v botanickej som bola tiez pred rokmi este asi po 2Otke. Ale to na maleho este nie je. To by som len vravela, nesklbi kvietinku.
TAk si urobite v maji vylet do Zoo v Ke, je to idealne na prechadzku a malinky bude kojeny takze vsetko budes mat po ruke. 🙂

S tym pocasim, pokusim sa. Ale mam dost plne batoziny, tak nerucim. 🙂

Jasne Tinka, pobehate este vsetko. 🙂 Aj xkrat jak my tunajsie arboretum. Vazne zvazujem, ze si kupime permantntku uz. Az bude druhe, ja budem tlacit kocik a Patrick frcat na biku. Len mi ho zas budu ludia chytat, jak minule sa rozbehol a zastavit nic. Aj preto ma tu helmu. Bez nej nehrozi. A to ju ma uz od 2,5 roka.
Fakt to je sranda, ale pri vybere vyletov uz davno rozhoduje aby tam bola zabava pre maleho. Takze cez leto vedu minifarmy, no a jasne plaze a idealne je ak su tam aj ihriska po blizku. Ale aj lesy ma rad, tam je idealnou zabavou potok v ktorom sa mozes clapat ci v jari, lete ci jeseni.
OZaj tie co mate uz vacsie deti, absolvovali ste uz Egg hunting na nejakej ten minifarme ci comsi podobnom. Ja zvazujem, ze maleho na velkonocnu nedelu vezmeme. A pondelok pojde posibat, nech to mame aj s sk tradiciami. Nesiem korbaciky a nie syrove ale prutene. 😀

Dobre, idem pridat fotky do albumu zo sr a utorok tie z toho fotenia. Inak Kacenka, peknucka fotka. V sr robena ci v Irl? Ale aj tak sa mi zda, ze to mozno doma vychadza len o trosku lacnejsie. Jasne ze zalezi od poctu snimkov ale.

ladywitch26
28. mar 2010

emily, byt tebou, tak menim GP. ma povinnost ta kontrolovat kazdy mesiac. jedine ak ste sa dohodli, napr. ja som bola v januari u GP a presne za 4 tyzdne som mala ist do nemocky, tak mi povedala, ze je teda zbytocne ist aj ku nej, ked v nemocke spravia to iste, ale za sa mam objednat hned po mesiaci ku nej. a pri stanke mi to tak planovala potom ku koncu, ze ked som mala raz za mesiac termin v nemocke, tak ona mi dala termin tak, aby som kazde dva tyzdne bola bud u nej alebo v nemocke. takze fakt ti odporucam od tvojho GP utekat k inemu. ten mi pripomina doktora mojej mamy na sr, ktory ked k nemu pride pacient , tak len znudene povie, "no a co ja teraz mam s vami robit". inak tiez byvam v malom mestecku, konkretne ak ratam aj prilahle usadlosti dookola 5km od dediny, tak to ma 800 obyvatelov. ale ludia su tu uplne super. mne ich kopu prislo po porode domov pogratulovat a ponosili mi tolko oblecenia a hraciek, ze som skoro pol roka nemusela stanke kupit nic. no fakt boli zlati. a ze potrebuju kazdemu vidiet az do hrnca? ved to je normalne v takom malom meste. na sr je to normalne, akurat ze tam si sused susedovi zavidi, tu som sa s tym nestretla.

janec, romer sa v irsku vola britax 😉

k tym sedinam, mam hnede vlasy, ale na vrchu hlavy tri sedive, ale az tak kricia. a objavili sa mi po porode, tak asi zo stanky 😀 muz ma inak cierne vlasy, ale este ani jediny. ale u nich v rodine zacinaju az po 40ke sediviet a nastastie maju vsetci huste vlasy a neplesiveju, takze sa nemusim bat onho. 😀

kacenkalm
28. mar 2010

ahojte babenky,tak som do albumu pridala par dalsich foto...musim vas rychlo docitat... 🙂

drievko6
28. mar 2010

Ponukam na predaj satelitny prijmac komplet vsetky svk a cz programy a mnoho dalsich v cz a svk dabingu. Bez zmluv a faktur!!! Viac v IP. 😉

ladywitch26
28. mar 2010

drievko, len tak na okraj, ty si myslis, ze mamicky s malymi detmi maju cas vysedavat pred telkou a sledovat programy? ledva stihame citat konika 😀 😀

emily327
28. mar 2010

drievko, keby,ze tu zostavame este zopar rokov, tak hned pisem,ze mam zaujem o tvoju ponuku 😉 A urcite sa tu niekto najde, kto ten zaujem bude mat, sme tu aj tehulky nie len zaneprazdnene mamicky 😉 Vdaka za ponuku.

mamartinka
28. mar 2010

Ahojte.Baby nepozerate niektora teraz joj Nove Byvanie?Hlada tam byvanie neaka baba byvaju v Dubline z manzelom a dcerkou.Do Bratislavy prisla hladat byt ked sa za 2 roky vratia na Slovensko aby mali uz svoje.

drievko6
28. mar 2010

emily ja viem,ze nie kazdy fici na nete 😉

emily327
28. mar 2010

mamartinka, jasne pozerame pozerame. Kedy to pojde? Dnes vecer?

mamartinka
28. mar 2010

emily327 moja uz je po tom.Uz jedine archiv joj mozes kuk. 😉 Ale nevybrala si ani jeden.

emily327
28. mar 2010

mamartinka, aha prepac, my vzdy pozerame iba z archvivu 🙂

ladywitch26
28. mar 2010

baby ,neviete o nejakej opatrovatelke? potrebujem na par dni len, 6hod do dna, kludne moze za ten cas byvat aj u nas.
muz ma ist pomoct kamaratovi do limericku s domom, max na dva tyzdne a v okoli nemam ziadnu slovenku, co robi opatrovatelku. kludne moze byt aj z opacneho konca irska, cestovne jej uhradime.

dublingirl5
28. mar 2010

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Vedeli by ste mi prosim poradit kolko oblecenia budem potrebovat asi pre babatko do nemocnice? Som sa pobalila a vyzera to vselijako, asi som to trosku prehnala :D Dakujem pekne.

ladywitch26
28. mar 2010

dublingirl, stacia ti podla mna tri overaliky maximalne, to aj s rezervou, keby sa stala nehoda. vsak tam nebudes tyzden. a za dva dni sa babo tolko neufula. vacsinou ani reflux tak skoro nemavaju, takze grckat ti urcite nebude, no a jedine ze ak by prekakalo, tak vymenis. ale zober si aspon jedno balenie plienok a maj pripravene dalsie, my sme tam boli dva a pol dna a mala minula cely balik, plus na cestu sme este kupovali, lebo ta smolka z nej liezla po castiach a kazdu chvilocku cikala. ved keby cosi, tak na dalsi den moze ocinko doniest dalsie.

svintekova
29. mar 2010

zdenkam,ja som štastná,že možem opatrovat deti,je to síce velikánska zodpovednost. Už som pracovala v Taliansku na hoteloch ako chyžná,v kuchyni,čašníčka a v jednej cukrárni ako barmanka,ale starat sa o deti je super,no ked občas dajú tri deti zabrat,niekedy neviem kde je sever 😀

responsibility
29. mar 2010

Ahoj holky,
nemohla jsem Vas najit, jesteze mi jedna dobra duse poslala odkaz... 😉
Rada bych se k Vam pridala...partner je Ir a rozhodli jsme se na zacatku leta prestehovat do Dublinu - vypada to na Malahide nebo Swords, verim, ze tam nektera z Vas nekde blizko zije... Chtela jsem se zeptat, s kterou porodnici mate lepsi zkusenosti? Pre musim byt pojistena na soukrome alespon rok a to uz pred porodem nestihneme... Dekuji...

mishka711
29. mar 2010

drievko 6 dik za ponuku keby sme nemali uz by som ti pisala my mame slov aj ceske zo svk a je to parada to mat tu a citit sa jak na svk v irsky programoch nedavaju nic zaujimave ale nie vzdy samozrejme lebo mame aj upc ntl irske aby maly pozeral aj anglicky hovoriace rozpravky Responsibility vitaj no ja a par bab odtialto rodili NA HOLLES STREET A OK ale aj rozne inde este som nepocula negativny pristup nikde takze je to skor jedno co ti bude blisie 🙂

responsibility
29. mar 2010

mishka711 to rada slysim...taky jsem jeste neslysela zadna negativa, tak jsem rada... 😉

drievko6
29. mar 2010

mishka711 kazdemu slovakovi zijucemu v zahranici dobre padne ak si moze kuknut "domacu" telku. Nehovoriac ak su nejake sviatky tak hned je ta atmosfera ina 😉 Preto to ponukam.

zdenkam
29. mar 2010

baby dnes tu mame 19 stupnov, tak viete asi ako sa mi chce v stredu s5 do zimy. Brrrr.
Inak som bola u zubara a je to asi aj jedno uz platit si zubara v sr alebo dat si to urobit v Irl. Ja som doma samoplatca co sa tyka lekarskeho osetrenia a tak ma jedna plomba biela a zubny kamen odstranit stalo 73 eur. Ale aspon viem, ze ten moj zubar to robi dobre, mam ho uz roky. Takze zas to stalo za to.
A uz mam uplne vsetko komplet co som chcela zo sr.

My tiez radi sk telku, teda my mame cesku hlavne kvoli vianociam a velkej noci a tym nasim spravam.
Ale casu na nej je malo, jedine tak kuzelnu skolku kuka maly rano 3O min a vecer 3O min a vecernicek. A takto vecer filmy. Ja sa k telke dostanem, len ked na nej utieram prach. Ale ani mi nechyba. Ale je dobre vediet ze ju mame. Mne viac sedi ako irsl, tu sme mali rok. Ale asi to je vec zvyku. Kludne by som vedela aj bez telky. My ju mame cez kartu. Ale ked si mam vybrat co radsej ci sk resp cr telku alebo produkty potravinarske tak to radsej ta telka 🙂 Potraviny mi uz vobec nechybaju.

No a na tie rozpravky to mame DVD. Ale proste u nas telka malo ci uz dvd alebo inak. Jasne ze ale chcem nech maly vie co je bob The builder, Ice Age, Fireman Sam a tak. Proste tu taku klasiku co uz aj u nas je klasika.

svintekova, ja som tiez tu pracu milovala, ale proste uz som mala pocit, ze mi trha srdce od tych deti raz odijst, lebo k tomu dojst muselo, kedze to moje deti neboli. Tak som to myslela. Inak je to krasna praca ale aj narocna, ak sa robi zodpovedne. Lebo sama som poznala aj typy, pre ktorych to bola "len pritaz" popri inych aktivitach.

dublingirl5
29. mar 2010

Ladywitch, dakujem pekne za odpoved, tak sa podla toho aj zariadim :D pekny den prajem kazdemu {aj ked tu je dost uprsany...}

zdenkam
29. mar 2010

Dublingirl5, ja som bola v nemocnici 5 dni po cisaraku, takze sme mali asi 4 bodicok ale isto asi 5 dupaciek, rukavicky a ciapocku som nemala a ani netrebalo, tam bolo sialene horuco, ale co tam bola ina slovenka ta davala aj tak.
A balenie plienok som mala 1 ale potom musel muz doniest druhe. No a jasne som mala cele balenie prsnych vloziek a asi som ho aj hned tam spotrebovala. Ale ostatne si uz moc nepamatam, predsa len to bolo uz pred 3 rokmi.
Ale stale sa da, aby ti muz zbytok doniesol no nie? Treba mat hlavne zaklad na nejake 2 dni. A mala som aj jednu latkovu plienku na grcky, ale to sa fakt malo vyuzilo. A cele balenie vaty na utieranie ritky a vazelinku na tu ritku tiez.

janec79
29. mar 2010

ladyw.: vdaka, to som netusila, ze britax je romer 🙂

mishka711
29. mar 2010

zdeni kde ti zmyzla foto 🙂

ladywitch26
29. mar 2010

janec, donedavna som netusila ani ja, ale v majovkach sme rozoberali autosedacky a tam si baby velmi chvalili romer, a hodili link a ja pozeram, ze ved taku mame aj my, len tu sa to akurat vola britax. 😀

zdenka, moja mala nemala ciapku prve 3 mesiace vobec. tu novorodenecku som ani nemala pobalenu do nemocnice. bolo tam horuco, parkovisko je v podzemi , takze sme malu preniesli len do auta a vobec nebola vonku v zime. rukavicky by mi u nej nevydrzali ani minutu, ona si bola schopna stiahnut aj tie naramky, co jej nursky pripinali. a to ju prezyvali copperfield, lebo jej to dali uplne natesno, ale aj tak to za par hodin stiahla, ani neviem ako. radsej sme jej strihali nechtiky kazde dva dni.

co sa tyka telky, tak mame len 5 irskych programov a staci nam. ja si slovenske spravy pozriem cez net kedy chcem, muz vacsinou pozera futbal alebo rugby na rte two a ja mam zopar serialov,co si pozriem. aj to len po deviatej vecer. a niekedy hodia aj tam velmi dobre filmy. ak nic nedavaju, tak si cosi stiahnem z netu, stanka pozera doobeda lazy town, podvecer ice, co je sice relacia pre teenagerov, ale ona rada omrkuje tych mladych chlapcov moderatorov, 😀 to nemoze prepast, takze nam slovenska telka nechyba vobec. sviatocnu atmosku si spravime tiez, lebo mam v laptope aj mrazika, tri oriesky pre popelku, perinbabu atd. keby som uvazovala o platenej telke, tak si dam asi skor sky, ale nejaky discovery channel, bbc, history a tak.

mamartinka
29. mar 2010

Ahojte baby.Prosim vas o rychlu radu.Teraz cosi hovorili v spravach o rocnom zdravotnom zuctovani.Nemate s tym niektora skusenost?Ked som v zahranici neviete ci to mam podavat aj ja?Nemate s tym skusenost niektora?Ja mam vseobecnu zdravotnu poistovnu Slovensku.Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre