Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

responsibility
1. apr 2010

Ahojky holky, tak mame doma prvni fotecku, vsecko probiha jak ma, tak dalsi kontrola az za ctrnact dni... 😉

maruk29
1. apr 2010

responsibility je to super,spominam si na tie chvile ked som drzala ten moj prvy obrazok.Bola to len nejaka mala machulka.Kraaasnee!!Nech ste zdravucky!

kacenkalm
1. apr 2010

super,responsibility,gratulujem 🙂 🙂
jaaaj,baby,nie je nic lepsie,ako si dat kavicku na slniecku 😀 (okrem ineho)
skoda,ze ste tak daleko vsetky,strasne raba by som aj ja sla na to stretko... ☹ Z Dundalku je to pekne daleko....

maruk29
1. apr 2010

Tiez si davam kavicku.maly ma dnes nejako vycerpal,ale je to krasne vidiet ako sa kazdym dnom zlepsuje.Neviete mi niektora poradit nejake tipy na hry s 10 mesacnym babom?Uz mi dochadza inspiracia. ☹

ladywitch26
1. apr 2010

caute zeny, pisem z kamosovho laptopu, moj sa akurat v pondelok pobral do vecnych lovist, nech mu je zem lahka. takze este cakam do buduceho tyzdna, uvidim, co mi povie kolega, ci sa bude dat opravit, alebo budeme musiet kupit novy.

responsibility
1. apr 2010

maruk29
kacenkalm

Dekujeme... Budem delat, co bude v nasich silach🙂

responsibility
1. apr 2010

maruk29
vim, ze je na to jeste maly, ale za cas jsou pekne animovane stranky...http://www.hraveuceni.cz/ 😉

catalin
1. apr 2010

responsibility, mas krasny datum porodu, vydrz este den a babo sa narodi ako moja Mia 🙂 jaj ako keby to dnes bolo a to uz ma 4 mesiace 😉

responsibility
1. apr 2010

Holky, tak tohle Vam musim napsat....
Cestina meho pritele je otresna...ovlada maximalne - mas pekny zadek, listek prosim, dobry den a pivo... Snazil se naucit cely den rict diky blizicim se velikonocim "karabac" a kdyz jsem se ho po dvou hodinach zeptala, tak odpoved byla "Slovenka"...malem jsem se potrhala smichy... Tak nevim, kde k tomu prisel... 😅

janec79
1. apr 2010

ahojte zienky,
si vravim, predtym ako zalahnem, nakuknem na konika, rano vstavat nemusim...jupi hop hipi hej!!!! krasne cele 4 dni volna pred sebou, no nie je nad tento pocit 😉

fidka: a ako dopadlo ockovanie, nejaka reakcia?? uz som na vas vazne zvedava, no teda my dospeli sa moc za mesiac nezmenime, ale nase dietky urcite, inak elenku som ostrihala a vraj teraz vyzera uz totalne ako tato!!! keby nemala nausnice, tak je z nej chalanisko 🙂

lily: ahooj, no uz si tu chvilu nebola. Takze zarezavas v praci? A ako ste to poriesili s malou? A kam chodis cvicit? Ja som sa zmierila s tym, ze posilku neuvidim nejaky ten mesiac, doma sa obcas prinutim, ale fakt len obcas. A co malej nechuti papat? Roztlacas jej vidlickou? Musim si zaklopat, my sme teraz fit, ziadne problemy s bruskom, stolicou, vysledky, co som jej dala robit na slovensku su super, takze dufam, ze to takto zostane.

Inak baby, ten buduci wkend vyzera dost slubne, ako tak ratam, tak ja, fidka, ludka, tinka, mozno mishka, lily, cetrojka....noo, super, dufam, ze to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!! Tymto vyzyvam dublincanky (samozrejme nielen dublincanky) nech sa k nam pridaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdeni: pocuj, s tebou je zazitok uz len cestovat, ako tak citam 😉 Kazdopadne vitaj opat v irsku, dufam, ze si priniesla aj kusok slovenskeho pocasia, posledne dni boli dost zle!

Baby, konecne nejake fotky z nasej prvonarodeninovej oslavy:
http://picasaweb.google.sk/11222915167991725515...

janec79
1. apr 2010

resposibility: tak to musis zazivat celkom komicke situacie doma s muzom. Raz som vzala kolegu na slovensko a vsetko, co sa naucil, bolo: dobre, dakujem, pivo, borovicka 😉 Podobnu fotku mam aj ja, prve sono bol super zazitok, tak zelam, nech vsetko prebieha bezproblemovo.

janea: kukuricne chrumky dostat (teda ason v dubline) v slovenskom a aj polskych obchodoch. Ako fidka spominala, kase v tescu, dunnese, bootse, polskych obchodoch, zo syrov by som tiez volila eidam, je lepsie davat zo zaciatku tvrdy a jogurt biela activia je uplne super, ja som do roka davala iba tu, az potom ochutene. Ja som bola s malou na slovensku do 10.mesiacov, ale asi keby som tu aj skor, neviem, ci by som kupovala vsetku organicku zeleninu, aj teraz, jedine vajicka, mrkvu a zemiaky kupujem organicke, ostatne povacsine mrazene. Nasej velmi chuti aj kuskus, pohanka (tie bezne v tescu) a pseno (v takom bio obchode-holland and barrets) odtial mam aj kadejake vlocky, kukuricnu, ci sojovu muku...

janec79
1. apr 2010

tixi: drzim palce, nech aspon do 38tt vydrzis!!!! oddychuj najviac, ako sa len da, myslime na teba

whitelily
1. apr 2010

janec79 nebyvas nahodou na talaght ?

responsibility
2. apr 2010

janec79 tak fotecky mate krasne a dcerusku taky...tak vsechno nejlepsi male k prvnim narozkam a at Vam dela jen a jen radost 😉

kacenkalm
2. apr 2010

janec,to su krasne fotky...oslava sa vam asi dobre podarila...a musim pochvalit uces 🙂
inak moja mala ma po poslednom ockovani asi 1cm tvvrdu hrcku na stehienku,musim jej to masirovat,asi doktor ju zle pichol,chudatko moje... ☹

janec79
2. apr 2010

responsibility, kacenkalm: dakujeme, kati, ja az teraz konecne vyzeram, ze mam nejaky uces 😉 na tej oslave som to mala este dlhe, teraz som cerstvo ostrihana a konecne som troska pekna 😉 Vravis, ze ma z ockovania hrcku? aj to ma zapalene? veru radsej jej to masirkuj a kedy ste sa boli dat ockovat? My sme nemali nikdy takuto reakciu, cervene to zvykla mavat a vecer horucky, po 2 dnoch bola ok. Nas caka posledne ockovanie v juni a potom nejaky ten rok pokoj.

whitelily: ano, byvame v talla, pozname sa?????

baby, idem do obchodu nakupit ingrediencie na salatik, aj vy robite tradicnu velkonocnu papanicu?? My udenu sunku vynechame, namiesto nej budeme mat rezne, ale salat a vajickova misa musi byt. Poradte nejaky rychly kolacik (nie kysnuty) nieco fakt rychle a chutne, ja nie som v peceni moc dobra, ale nieco jednoduche zvladnem 😉

kacenkalm
2. apr 2010

jani,aj mna caka priprava salatu a reznikov..mnaaam,sa nikdy neviem dojest toho salatu 😀
no ockovat sme sa boli v utorok,teploty nemala,len jej to neskor zrudlo poriadne a potom tato hrcka sa spravila...akurat dostala tie 2+1 vakciny....chvalabohu,ze dalsie dostaneme az ked bude mat rok...trosku si oddychne 🙂 ...
ja teda na pecenie nie som,tak ja ti asi neporadim... 😎

mamartinka
2. apr 2010

Sladke kolace,ohybne korbace,vodu studenu,sunku udenu,vela radosti,malo starosti,detom vela sladkosti.Krasnu velku noc a prijemne sviatky.

kacenkalm
2. apr 2010

ja sa teda tiez pripajam...prijemne prezitie velkonocnych sviatkov... 😀 😀 😀 a vela vody...

tinkadublin
2. apr 2010

Janec kraaaasne fotky 😉 oslava sa vydarila ze? Elenka je peknucke dievcatko 😉

Nuz ja neviem ci budem vobec nieco varit lebo sa k tomu neviem dostat.. ani zacat sa mi neoplati za tu 1hodinku co mi maly spinka toho nestiham vela.. este mam aj kopu zehlenia jooooj 😠 tak to vidim ze tento rok nic moc.. no aspon minuly rok sme si spravili taku riadnu velku noc so vsetkymi dobrotkami 😉 s tym kolacom ti Jani tiez moc nepomozem, nie som velmi na pecenie kolacov a jednak u nas nik nie je na kolace, takze zbytocne by som piekla.. jedine nejake jogurtove, smotanove s piskotami a ovocim, take co sa nemusia piect to mame radi inak ee.. a este taky jednoduchy ovocny kolac, ten sa pecie ale potrebujes k nemu polohrubu muku, tak ja som si ju konecne zadovazila zo slovakpointu a asi ten zajtra spravim, lebo dnes fakt nestiham 😝

Tak prajem vsetkym krasnu velku noc, prijemne ju prezite.. ja len tak osamote s malym, kedze drahy pracuje, ale tak co uz 😉

lily1983
2. apr 2010

janec, krásne fotečky z narodenín, malá je moc peknučká 😉

zdenkam
2. apr 2010

Janea, ja som malemu davala hlavne organic zeleninu ovocie a zeleninu, celozrnu ryzu a tak. Do dneseho dna sa u nas v domacnosti hlavne organic konzumuje co sa tyka cerstveho ovocia a zeleniny. K masu napr. radsej free range chicken nez to klietkove chicken a tak. Cestoviny tiez organic. Malemu som hlavne varila vlastne jedla. a s jogurtami som pekne pockala podla tej tabulky co ma aj Tinka z casaku Mama a ja a specialnom vydani o prikrmoch.

Ja som sa tym dost riadila. Neviem, cito je tym, ale nikdy sme nemali traviace problemy ci ekzemy ako miminko. TAk si myslim, ze to aj vdaka tej strave a jasne hlavne kvoli kojeniu. To sa vsade aj uvadza.

Janec, no hej, nase cestovanie je zazitok. Ale maly uplne uzasny. Cestovanie ziaden problem. Bude 2 hodiny kukat autobusu z okna. Tot v aute ho to nebavi jak ja prilincovany v sedacke.

Ja som chcela dnes piect velknonocneho zajacika, ale skusim zajtra. Od stvrtka chodim kazdy vecer do prace a zajtra a nedelu aj cely den. TAkze uffff. HOld, len aby horsie nebolo. NO nie? 😉

A este chcem urobit nedelu rano na ranajky oblozenu misu, lebo my u nas doma na vychode chodime svatit vsetke tie dobroty do kostola a potom mame slavnostne ranajky z toho posvateneho. No a ked uz posvetene nebude, tak aspon nech sa ta ponuka na stole blizi tej nasej slovenskej. No a malemu som priniesla korbacik zo sr. Ale zas u nas sa nesibe, tak to len tak nech ma oboznamenie. Pondelok pojdeme plavat, tak to mam za oblievacku.

Tak baby, krasnu velku noc. Uzite si to.

A este mam jednu velku noviny. Moji chlapi ma o 2 mesiace nechaju samu. Asi vacsina z vas nemusi riesit tu dilemu, ze ma starych rodicov pre dietatko v 2 roznych krajinach /to ste stastlivnkyne/ ale my to riesit musime. A tak kedze Patrick uz nevidel cesku babku a dedka 16 mesiacov, dohodli sme sa ze ho tam takto na par dni vezme. TAkze idu na konci maja. Som vcera bookla letenky. Ja som nikdy nebola bez mojej najvacsej lasky /Patricka ani 24 hodin/ desne sa bojim, ale pre jeho kontakt s babkou a dedkom v CR a pre nich je to proste dobre. To som muzovi vlastne ja navrhla este kedysi. TAkze ma tu nechaju 5 dni samu. To uz budem mat 6 t pred porodom, tak hadam aj naoddychujem nieco. Ale sa proste netesim.

Janec, musim kuknut tie fotecky teda. Ale dnes v noci to asi uz nestiham.

maurova
3. apr 2010

ahojte maminy. KRASNE VELKONOCNE SVIATKY! nestiham si to tu citat a pisat.

len som sa chcela opytat o radu. moja victorka ma sople a kasle pomaly od januara. kazde rano sa zobudi chuda s plnym nosom. neviem ci to je tym ze tieto irske domy su take chladne. cez den je tu teplo ale nemozem nechat heater on celu noc. zacinam mat o nu strach.... poradte nieco.

a tiez som sa chcela opytat, budem hladat babysitterku v dubline 15 v blanchardstown. neviete o niekom? bolo by to bud v nasom dome, alebo by som ju mohla vozit. alebo oboje.

dakujem

cetrojka
3. apr 2010

Ahojte 😉
Krasne sviatky zelam, hlavne v kruhu rodiny a vela pohody pre vsetkych... my na materskej asi ani nesledujeme aky je den, ale pracujuci isto ocenia 4 dni volna, ovsem ak si to mozu dovolit. 🙂

My tento rok veru nevyvarame, nepecieme, moja strava je stroha na take specialitky a muz povedal ze to mat nemusi, asi sa mu nechcelo pomahat 😀 😀 takze u nas sa nic moc nekona. Vynahradime inokedy.
Dnes maly trochu podriemal tak som co-to upratala a plnim a vyberam pracku jedna radost. Sa nam toho nazbieralo. 🙂 teraz drobec spi s tatinom,tak mam cas sem odbehnut. Ale chystam sa este daco uvarit. Je to fajn, ked je muz doma pomoze s malym, aspon ho trochu zabavit a tak, bo nase mesacne drobca veru nespi den i noc.

Inak na ockovani sme este neboli,stale nam nic nedoslo z nemocnice, tak cakame... BCG stale len.. hmhmm

Inak Zdenka fakt ta obdivujem! Mam sa co ucit od teba, tolko odhodlania a lasky k tomu co robis. 😉
A dik za kompliment, vies, to ja som skor pooozer, ja viem z ktorej strany sa mam dat, ako sa naspulit,aby to bolo ako tak pozeratelne 😀 ja si na to potrpim. 🙂 nedostatkov je vela tak to maskujem kym sa to da. 😀 😀

Janec, ano ano, ja som z park westu, tot co kamenom dohodis 🙂 a ver ze tu kavu dame. 😉 😉 Inak Elenka je naaadherna. Bozinku ako by som sa vysantila na dievcatku - v modnom smere myslim 🙂 krasna je fakt.
A uz sa tesim na stretavku. Verim ze nam to vyjde a prideme. Juj 🙂 🙂 to bude detuuureniec 🙂

Tak pekny vecer zienky 🙂

cetrojka
3. apr 2010

Maurova - no veru ja tu take znamosti este nemam ze poradit niekoho na opatrovanie...
Booozinku coskoro take nieco budem musiet i ja riesit! Desiva predstava... och...take male mrna nechat niekomu 😲 😲 😲 ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre