Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
12. júl 2010

@ladysparky mame kvetak smazeny zo vcerajska a dnes hranolky k tomu a gulasovu polievku. A vyjde vam ten Fis? Studovala si prijmove hranice? Ak ano, tak parada, ason cosi.

zdenkam
12. júl 2010

@tinkadublin TAk Tinka, spravne si to odhadla, ak je taky hlados, kojeny nekojeny, musis zacat s prikrvami skor. Ja som mala to sama, ale tvrdohlavo som natiahla na 6 mesiaocv a fakt uplne ako pises v noci kazde 2 hodky cical a cez den aj 1,5 hodky, mala som zacat o 2 t skor s prikrmami, to by bolo idelane a nie tak skalopevne sa drzat presvedcenia ze 6 mesiacov. Ale co uz, prezili sme. A budem vediet nabuduce

ladysparky
12. júl 2010

@zdenkam na obalovanie kvetaku nemam nervy ani cas, ale dobry napad, dam si uvarit u mamicky na slovensku 😀
fis nam vychadza par smiesnych eur, ale minimalna davka, ak ho schvalia, je 20eur tyzdenne. a to pomoze 😵

@tinkadublin no konecneeeeeeeeeeeeee, vitaj naspat 🙂 prajem skore aklimatizovanie sa 😵

zdenkam
12. júl 2010

@ladysparky ja som kvetak obvarila sobotu v noci a vyprazala nedelu o 8 rano. Nalada tiez extra nebola, ale ja ho milujem a cim mensi tym lepsi. Nemam rada velke ruzice. Brrrr. Malinke delikatesy. To moj muz cim vacsie tym lepsie. ON je easy v jedle.
Tak aj 20 eur lepsie ako nic. Vidis, nam nevychadzalo vobec nic. A stale nevychadza. Ani ten prispevok na osatenie na skolu ci skolku ani s 2 detmi. Ale je pravda, ze to nie je dovod na stazovanie, skor na radost, ze sme na tom zatial tak financne dobre. Zatial. Uvidime co dalej.

zdenkam
12. júl 2010

@tinkadublin Tinka a coze? Malicky ma 6 mesiacov a uz sa postavi? Wau, tak ten vam v 9 bude bezkat. A zacne ina zabava. 🙂 Takze vravis, ze je krasne byt s5. Kazda to pozname, najprv sa tesim kvoli pribuznym s5, ale po istej dobe uz chceme svoj "dom".

Ä taka technicky otazka. Nemali ste v sr problem s komarmi? Lebo moja mama ma uz teraz varuje.Nas Patrick ma asi velmi dobru krv. Kazdy rok ja nic ani stipanec ale ona brutalne. Sa pamatam ked sme boli v septembri doma a on mal 9 mesiacov, tak to bolo brutalne strasne stipance, az som sa hambila s nim takym ist do Ciech za tatkom. A nic na to nezabralo, ziadna lampa ci repelent. Proste na neho leteli a na mna nie. Tak sa toho trosku o5 bojim.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. júl 2010

caute zeny, fidka, nie si jedina co si po nocnej. aj my sme mali "nocnu". stanka ma asi tu 6tu chorobu, lebo od vecera 39ky, kazde 4hodky jej striedam paralen a ibuprofen, co jej zaberaju len na chvilu a do rana sa mi cela vyhadzala. zajtra mam ist do nemocky na check up, ale idem im tam volat, nech ma preobjednaju. a aj do roboty, ze nepridem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. júl 2010

@fidka79 len pozeram na nete, ze tie vyrazky sa objavuju az ked prestavaju teploty po tych troch dnoch, no a stanke sa dnes rano, a to ma horucky len odvcera vecera. tak neviem, ci je to fakt ono

fredika
13. júl 2010

ahojte zienky 😉

nebola som tu uz poriadne davno a nestiham vas citat, zameskanych mam urcite vyse 20 stran 🙂
mala Sophia uz ma 4 a pol mesiaca, dnes akurat ideme na ockovanie to po 4 mesiacoch. tak som zvedava.
vsetci mi uz hovoria, ze mam uz zacat prikrmovat kedze je na umelom mlieku. myslite, ze by som uz mala zacat?? a co mam najskor davat? mrkvu? inak v piatok sme mali krstiny tu v irl takze jedna starost z krku.

co tu mate inak nove??

jaja868
13. júl 2010

@fredika ahoj...ak mozem napisat moju skusenost, ma sme davali presnidavku s piskotami, mrkvu mi nechcel... tiez sme boli na UM a prikrmovat sme zacali ked mal cca 4,5 mesiaca... a vsetko bolo ok,maly je hlados, mlieko mu nestacilo...

zdenkam
13. júl 2010

@fredika fredika my sme dali prvu mrkvicku vlastnorucne uvarenu a no problem. Je to indi vindi. Papal bez problemov od zaciatku. Ja som citala ze jalbcka a piskotky sa nemaju davat ako prve, lebo sa moze vytvorit navyk na sladke. Nehram sa na mudro, to len citujem. Ja som sa toho drzala a napr. dlho som vobec biele pecivo ani nedavala. Piskotky tiez nie, kvoli cukru. Ked uz tak radsej ovocie v ktorom je prirodzeny cukror. Poslem ti isto tu tabulku o prikrmoch a dodrziavania alebo nie je uz na Tebe. Kazda maminka sme ina a kazda usudzujeme podla vlastneho svedomia a vedomia. A tak je to ok.

Fidka, som este 2 v 1. Dnes asi nic. Celkom ma bolia krize, v noci som sa na to zobudila. Netradicne.
A o 2.3O som spustila objedacske hody. Jogurt a corn flakes s medom a dzemom, zajedala chlebom s chorizo salamou, krekry a chorizo, zaliala glgom piva a pomarancovym dzusom a cerstou do postele zajedla lentilkami. Brutal ja viem. Ale pekne som zaspala nasytena a ani g na mne.

zdenkam
13. júl 2010

@fredika a prikrm no medzi 4 a 5 mesiacom s UM uz ozaj v pohode mozes. Ved sama uvidis ako ti mala da signaly.
@ladywitch26 co to je ta 6 choroba? Ja som o nej nikdy nepocula a nikdy nas nic take nestretlo? Ozrejmite mi to niekto? Sledujem, ze zas to mate so Stankou pestre. Ach jo. ☹

zdenkam
13. júl 2010

@fidka79 a dnes som robila Patrickovi akoze udicu /stale vravel hadicu 🙂 / a boli sme pri mini jazierku akoze fishing s tou konarovou udicou a spagatom. 😀 a ked som sa vratila bolo vykysnute cesto na parene buchty, tak som sa vrhla na to. Hej stale vyvaram a som vonku, kym sa da. U mna to neni ze na obdiv. u mna to je v povahe. Vies aj preto mam normalne 48 kg, stale to vravim, lebo som velmi neposedna.

Jeeeej a tu sestru, no tak to viem aku mas radost. Si to poriadne uzijete. Taky ten babinec.

Sranda, inak minule leto som tu mala segru a viete to leto ake bolo. No psycho. bola tu 14 dni a z toh o12 lialo, tohto roku nehrozilo aby som ju nahovorila prijst. Namiesto toho si vybrala podla mna cosi ovela narocnejsie. Isla za veducu do detskeho tabora pre deti z detskeho domova, kde su deti s mentalnym a fyzickym postihnutim. A je tam 1. t a uz ma narazeny prst,lebo jeden chlapcek mal zachvat, uz tam prepukla zltatcka typu B, kedze vychovavatelky pustili nakazenu do tabora a uz sa tam objavili vsi. No proste ja mam dieta, ale na take by soms i netrufala.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
13. júl 2010

@fidka79 moja segra ma ma pred sebou posledny rocnik mgr studia na odbore ucitelskom slovesky jazyk - estetika.Ale presne tak tu bola prvy rok, ked maturovala v tom roku. To som bola Au pairka, paradna domaca, kludne mi segru dovolila nech u nej byva. A to bolo vtedy krasne leto.
Potom tu boli nasi a svokrovci pred 2 rokmi na svadbu a to bola snehova kalamita a minule leto segra a to bola dazdova kalamita, takze cakam co prichysta irske pocasie na piatok mojmu otcovi.

Joooj, hej, Patrick happy ako voska. Hadzal a tahal "udicu" z vody a ze neni tam fish vravel. A v gumakach pri blate. No co viac im lapajom treba. Domov sme dosli s prvy kvapkami dazda. TEraz spinka spankom nevinnych. Vecer ideme do cirkusu.

TAk ta 6. choroba, tak to potom viem, to mala presne ta mala co som sa o nu starala. Bola chora a potom sa obhadzala takymi fliackami na 2 dni a aj teploty mala a potom to samo zas zmizlo.
Inak s nou som zazila strasnu story pri teplotach. Mala to presne na svoje 2. narodeniny ale to bolo hrozne. V noci z nicoho nic dostala vysoke horucky a mala halucinacie. Videla vsade pavuky. Nedalo sa to zastavit. Kukala sa vsade okolo a stale kricala spiders. TAky priebeh horucky som este nikdy nevidela. A aj ked uz bola zdrava, pamatala si tu deku a vravela, ze na nej boli spiders a odvtedy sa bala pavukov.

zdenkam
13. júl 2010

@fidka79 ta moja segra vzala tu veducu v tom tabore ze 14 tis sk 7 t , minuly rok sa jej ziadna brigada nepodarila, tak bola bola nestastna a ani ja jej tu neviem nic dohodit. A zas toto si moze moze aspon do zivotopisu napisat potom aj v ramci specializacie na profesiu.
Ale brala by som tu segru....moja sa vola Adelka. O 1O rokov mladsia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
13. júl 2010

@fidka79 kraaaaasne meno. Jeeej, ty si zo 4 deti. Moj muz je z 5. To sa uz tak casto nevidi velke rodiny.

Zla sprava: Volala moja mama. Moj otec ma cosi s okom /nevie co, otec nehovori, lekarke sa to nezda, musi zajtra do nemocnice/ a je mozne ze ani nedoleti napokon.

zdenkam
13. júl 2010

tak baby vsetku pozitivnu energiu do kopy, nech si ho tam nenechaju, lebo uz sa mi ani rodit nechce, jooooj. ☹ ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. júl 2010

no tak som si bola s malou pospat na necele dve hodky, potom jej zasa vystupala horucka, tak uz len mrncala. a jest nechce vobec nic, zjedla mi dve lyzicky z jej oblubeneho jedla a viac ani za svet. a ani pit nechce, nemozem do nej nic dostat. za cely den vypila deci vody a deci mlieka. 😖

mishka711
13. júl 2010

ahojte aj ja som tu po dlhom case kuk 🙂)no zdeni uz to mas zapar tak nech je porodo co najkratsi a nech ste zdravucky potom urcite pozrelem fotecky my letime na svk 1.8 vobec sa mi nechce ale treba pozret aj pribuznych a hlavne nech si druha babka adedko uziju vnucata a este pradedko a prabaka aby videli uz su starucky tak sa patri 🙂) lady a co je malinkej?nejak som neprecitala zaciatok .Na svk tropicke a my tu pohoda asi tam od tepla prepotime vsetko xixi no mohlo by sa ochladit aspon na 26 to jeok ked sa nejdeme kupat teda mozme ale more je more a to tam isto neni babule drzte sa zdeni si na fb?a lady?

katkaaalex
13. júl 2010

Ahojte baby, potrebujem poslat nejake veci na Svk, mate niektora z vas skusenost? Pripadne viete o nejakej dobrej prepravnej spolocnosti za rozumnu cenu?
Dakujem 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre