Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
7. sep 2010

@catalin
@mishka711
@petronuska dakujem za gratulacie, mame sa dobre, len stanka obcas trosku ziarli. maly je dobry papcosko, mlieka je dost, asi kupim novy mrazak, lebo ho uz nemam kde pratat pomaly 😀

zdenkam
7. sep 2010

SRDECNE GRATULACIE Monika. Jeeej, tak vitaj v klube dvojnasobnych mamiciek.

Ja sa hlasim zo Sr. Cesta v pohode, je to o inom sama s 2 detmi ako s jednym. S jednym to je este hracka. Ale da sa. Ochota Slovakom pomoct je vsak .....no.......no comment. Vlak nema vozen na kociky, do lozkovej casti sa nevmesti takmer na chodbe sa nechat nema, ze revizor repce. Tak sa pytam, ci na strechu s nim.
Schody na hlavnej stanici vsade. Nebyt kamosky co mi pomahala, kolabujem. Ale zvladli sme to a sme radi. Uzivame si doma krasnu jesen. Patrick vycina s dedom na zahrade a Jakubko...spinka non stop. Mama nechape, jake je krasne dieta.

A este jedna vec, na ktoru som hrda. MOJ MUZ DNES 10.30 pokoryl najvyssiu horu rakuskych Alp. Zo 4clennej skupiny to cestou 2 vzdali. Uz 2 t snezilo tak to bolo velmi narocne, ale tentoraz mu to vyslo. Bol odhodlany a rozhdnuty, ze tentoraz to bude. Tak som nan hrada, naplnil si jednu svoju tuzbu.
Aj vam zelam nech je tych naplnenych tuzob co najviac. Teraz ho uz len dockam a piatok ideme s detmi do Slovenskeho raja, uzit si hor.
Vsetke sa opatrujte a detickam vela Vasej lasky.

ladywitch26
7. sep 2010

@zdenkam dakujem zdeni, ja si to teraz doslova uzivam. stanku som kojit nemohla, papala len z flasky, tak teraz si to doslova uzivam pri fabienovi. on je taky kludnucky zlaty anielik. stanka sice trosku ziarli, ale snazim sa jej teraz venovat co najviac. prve dni sa velmi nedalo, ale uz mame nejaky rezim aj s malym, tak sa to da nejako zosuladit. 🙂

tinkadublin
8. sep 2010

Ahojtee 😉

@ladywitch26 tak este raz gratulujeeeeem ku krasnemu Fabienovi 😉 IP asi necitas ze? 😀 ake to je byt dvojnasobna mamina? To je super ze mas mliecko, je to ovela jednoduchsie ako pri Stanke ze. Nech ste vsetci zdravucki a ty sa pekne zotavis po porode!!

Ostatne baby tiez vas vsetky pozdravujem, len nestiham nejak reagovat.. maly akurat buva a ked sa zobudi ideme zas na waterbabies 😉 inak musim odporucat je to uplne uzasne a skvele.. maly je nenormalne happy v teplej vodicke je tam 35 stupnov aj cele okolie bazenu a miestnosti su fajne vykurovane takze uplna balada 😀 maly to zboznuje.. ja som sice mala tyzden svalovku z tolkeho chodenia vo vode s malym ale super pocit fakt 😉

@mishka veru davno sme dali stretko.. nemam tvoje cislo!!!! na sr sa mi nejak vymazalo tak napis sms.. no vies teraz rusno, lebo maly nam zacal batolit.. krasne lezie po 4 a vstava na nohy, aj v postielke uz dokola sa presuva tak musim byt pri nom kazdu sekundu! Vy ako zvladate? uz zubky su vonku konecne? A MisaKika kedy ma termin? 😉

No utekam zbalit tasku na plavanie, tak drzte sa a bozkavam vsetky ratolesti 😉 😎

Ozaj a vitam vsetky nove baby!! A este stale nemame pc tak len z fonu a zatial ani fotky nemozem pridat.. tak dufam uz na buduci tyzden, paaaa

zdenkam
8. sep 2010

Monika, poznam to. Teda kojenie islo. Ale Jakubko je uzasny. Aj mama moja sa stale divi ze take krasne dietatko nevidela.

A sranda, stale s nim klabosi a on sa snazi komunikovat baby. To som este nevidela, omiela pusinku a robi take zvuky na nu. Vyslovne akoby jej odpovedal.

PIatok ideme na festival duchov a strasidiel u nas v muzeu a vsetci aj s dedkom, tak sa tesim kvoli Patrickovi.
Ale tie zazitky z obycajnej prace na zahrade su pren zazracne. Dnes napr. so sestrou hladali poklad. Uroibla mapu a zakopala zlate mince - cokoladove a hladali.

Ja moc navstevy nepraktizujem, skor mi ide o zazitky, lebo sak Patricka nudi sediet kdesi u tetky a klabosit.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. sep 2010

@fidka79 no druha aupair je super, jedine krive slovo na nu nemozem povedat, len minuly tyzden bol muzov posledny v praci, tak uz ju prakticky nepotrebujeme ☹ tak jej teraz zhanam novu rodinu, lebo mi je fakt luto ju poslat domov.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. sep 2010

@fidka79 no ja este dufam,ze hadam muz cosi najde, pockam este par tyzdnov a mozno si ju nakoniec budeme moct nechat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. sep 2010

@fidka79 ved ja viem, ono by bolo najidealnejsie, keby sa muzovi pritrafila nejaka normalna stabilna praca a mohli by sme si ju nechat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
14. sep 2010

Ahojte zenusky 😉 ako sa dari? Nam sa nejak lepi smola na paty. Laptop este stale v service. Kupili sme telku ze si dame nejake programy zaviest kvoli malemu, ze rozpravky nejake, ja som telku nepozerala odkedy sme v irl 😀 a velmi mi ani nechybala, spravy kuknem na nete a filmiky sme tiez na notebooku kukali lebo mame widescreen. No ale podstata je ze sa ta nova telka pokazila. Super co? Inak sa mame fajn. Mali sme 7mesacnu kontrolu, tak nas boli obkukavat tie sestry z health centra lebo nechapali ze maly uz tak lozi jak dabel a hned sa stavia na nohy akosa chyti stola ci stolicky. Takze vsetko super, chvalili nas ze mame idealnu vahu na jehovysku. Sluch vyborny az prilis by som povedala 😀 akurat tie ocka co mal zle aj na 3mesiace. Jedno mu este stale zachadza tak mame na tyzden v pondelok app. u ocneho lekara. Tak som zvedava, dufam nebude mat tak zly zrak ako ja.

tinkadublin
14. sep 2010

@fidka79 ahoooj no stretko by sme uz mohli dat niekde. Adamko sa ako ma? Co citam ze planujete druhe? 😝 Ervin sa ma dbre len to je taky hlados ze az. 4x denne ma riadnu papu po 250ml a pri tom ho este neustale kojim, odkedy papame prikrmy tak mi vstava uz iba 2 niekedy 3xza noc. Predym kazdu hodinu. Ale necudujem sa pri tolkej aktivite spali vsetku energy 😀 no vazne mam co robit pri nom za sekundu sa premiestni jak gula. Ale choditko ani za nic nechce. Len sam lozit. Drzat sa nabytku a tak presuvat 😝 kedy budes mat volno cez vikend ze by aj Janku s Ludkou a Petrou sme nahovorili na stretko 😉 a samo nejake dalsie baby ak maju zaujem. 😉 pozdrav ludku keby si s nou kecala!

tinkadublin
14. sep 2010

Inak baby taka intimna otazka. Kedy vam prisla prva menstruacia po porode? Mne minuly tyzden, cize po 7 mesiacoch. Nic prijemne ale tak to ma byt 😝 asi preto ze uz nemam tak vela mliecka ako predtym, sice este stale kojim ale uz niie tak vela saje ako kedysi. Uz som dokonca presla na podpiry o cislo mensie co je fakt skoda, bolo super mat o dve cisla vacsie prsia 😀

ladywitch26
14. sep 2010

@tinkadublin mne tiez dosla prva po 7 mesiacoch a hned po nej sa nam na prvy sup zadaril fabien 😉

suzzi_
14. sep 2010

@kristyna70 EHIC karticka ti pokryje porodnu starostlivost v Cechach, aj tu predporodnu (navstevy porodnika v nemocnici kde sa rozhodnes rodit). nepokryje ti vsetky ostatne vysetrenia - gynekolog, vseobecny lekar, atd. mam to zistene cez slovensku zdravotnu poistovnu aj nemocnicu, caka ma coskoro to iste - o dva tyzdne odlietam domov a matersku budem poberat z irska. drzim palce!

tinkadublin
14. sep 2010

@ladywitch26 no to aby sme si dali pozor 😀 aj ked ja by som hned brala druhe, hlavne ked som nezamestnana tak preco nie. Aspon mozem byt doma s dvomi detmi bez problemov a potom skor su vacsie cize skor budem moct odist od nich do prace. Lenze drahy nechce este kvoli financiam kedze len jeho nie velky plat a moja socialka tiez malinka. Jeho navrh je ist cim skor do prace tak ja to vidim najskor na 1,5rocneho maleho skor nie. Lenze kde ho dam potom ak pojdem do prace a tiez neskor ked budeme chciet druhe tak z prace ist na matersku a potom ho 6mesacne nedokazem nechat doma s niekymcudzim. No neviem. Podla mna by bolo najlepsie hned za sebou druhe babo 😉

finfrle
14. sep 2010

Ahoj holky omlouvam se ale nejak posledni dobou nestiham a popravde me i prepadaji pekne deprese a strach.Nejak jsem vyhukana z toho co prijde a hlavne co bude po materske...
Dnes jsem byla prijistotu zjistovat tu dovolenou a na co mam narok ale uplne jsem se zapomnela zeptat na to jestli i bank hol.musi zamestnavatel zaplatit behem materske.
Zitra jedu zase na dalsi tak snad neco pozjistuji at jsem klidnejsi.
Malinka kopka a ma se dobre.Ja jsem unavenejsi a noha stale neni ok ale bude dobre.Moc pozdravuji.

suzzi_
14. sep 2010

ahojte zienky, vie niektora z vas ako je to s detskymi pridavkami ak budem rodit na slovensku a poberat matersku z irska? dnes mi na social welfare povedali ze si o child benefit mozem poziadat iba ak sa s babetkom vratim do irska. ale niekde som citala ze si treba ziadat o detske pridavky v krajine, v ktorej trva pracovny pomer. som z toho zmetena, mate s tym niektora skusenost? dakujem.

finfrle
15. sep 2010

Holky musim se jeste jednou zeptat...
1.1.-26.4.jsem pracovala a pak nastoupila na illnes benefit a od 18.10.-31.12mam mit maternity benefit(pisu za tento rok 2010) a podle Citizen Info. mam narok na proplaceni od zamestnavatele i po dobu materske ale ze oni nevi jestli to musim vyuzit tento rok.Kdyz ale neni moznost to vybrat behem tohoto roku z duvodu nemocenske tak presi mi to musi zaplatit ne?
A taky za zbytek maternity 1.1.2011- 18.4.2011 Ja uz jsem z toho magor...
Taky jsem se docetla,ze bank hol.ktere pripadnou po dobu cerpani materske by mel zamestnavatel uhradit taky.Prosim opravdu prosim poradte mi.Citizen info ani socialka mi rikaji pokazde neco jineho a kdyz to necham jen na sefovi pujdu s holym zadkem ☹

bridget
15. sep 2010

@finfrle Ahoj, ak si zamestnana a ides na matersku, mas stale narok na plnu dovolenku /annual leave/, ta sa ti nekrati, mozes ju celu vyuzit. A tu asi zalezi od zamestnavatela, ci ti ju moze presunut do buduceho roka, alebo ti ju preplati... A co sa tyka Bank holidays, tak tie sa rataju "mimo" materskej dovolenky, mne to naratali tak, ze k tym 26 tyzdnom materskej pripocitali pocet dni, ked bol Bank Hol za obdobie materskej, co je asi tyzden navyse. Takze to mi nebudu preplacat, ale mozem to vycerpat ako extra volno...
Neviem, ci pomohlo, s illness benefit ziadne skusenosti nemam. Pekny den.

finfrle
15. sep 2010

@bridget Dekuji moc!Jeste v patek zajedu za jednim inspektorem a tam to snad to doresime at to ma sef pekne na papire protoze on vazne zkousi vse...musim to dozesit rychle tydny mi nejak leti....

kristyna70
15. sep 2010

@suzzi_ Ahojky,děkuji moc..ale já se už stejně rozhodla,že požádámo mateřskou a po schválení dám výpověď a přihlásím se doma k pojišťovně..takhle mi to přijde nejideálnější,protože pouze s tou kartičkou to je fakt hrozně komplikované a já se vracet do Irska s prckem nebudu.Přeji Ti hodně štěstí..máš v plánu se vrátit? 🙂

suzzi_
15. sep 2010

@kristyna70 aj ja ti prajem vela stastia, nech ti to vsetko dobre dopadne. zatial neviem ci sa vratim, to bude zavisiet od toho ako to pojde na slovensku. nechavam si otvorene zadne dvierka 🙂. materska sa ti zapocitava do odpracovanych rokov, ale to urcite vies. mne sa vidi ze komplikovane je to akokolvek sa rozhodnes, obe nas caka vela vybavovaciek 🙂. no hlavne nech su babetka v poriadku. opatruj sa aj svoj maly pokladik.

jaja868
16. sep 2010

Ahoj maminky. Najdem tu nejaku rodinku,co sa v poslednej dobe vratila zit spat na Slovensko?

petronuska
16. sep 2010

Ahojky holky,
tak zase po nejake dobe 🙂 Mame se docela dobre, jen jsem posledni dobou mela nejak vic hodin v praci, tak trosku nestihacka. 🙂 Ale nestezuju si. Je pak super videt tu vyplatni pasku. S Jaydinkem jsme taky dost spolu a kdyz ne, tak vim, ze je o nej dobre postarane u skorosvagrove nebo doma, kdy ho hlida Ray 😵

Holky na srazik nejaky bych taky hrozne rada sla, at se konecne zase podivame, jak nam ty deti vyrostly za tech nekolik mesicu. A treba by se nam i podarilo trosku pokecat :o)) Akorat to je horsi s domluvenim terminu, protoze nekdo chodi do prace, jine smeny a tak a vetsinou to pak blbe vychazi.
To mi asi jedine vadi na praci, ze uz se tolik nevidime s holkama a jejich detma ☹

Jinak Jaydinkovi zitra dovezou novou postel, tak se tesim. Snad se mu bude libit a bude v ni chtit spinkat.

Jsem si tady precetla aspon posledni stranku, ale nejak si moc nepamatuju.

Ladywitch preju, at se TM zase postesti v praci.

Katko, vas uz bysme taky chteli videt!!!

No a uz zase nevim.

Jestli chcete, tak tady mame fotky: http://petronuska.rajce.idnes.cz/Zari_-_Sepremb...

😉

Pa pa a dobrou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre