Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
4. nov 2010

@finfrle gratulujeme, malinka ju uzasna.. 🙂 🙂 😵 nech si rychlo na seba zvyknete, tebe rychle zotavenie a vela mliecka a malej rychle adaptovanie na tento velky svet 😉
uzivaj si ju, aj u seba v posteli, potrebuje ta citit..moja nespala nikde inde len u mna alebo mm na rukach..zmena nastala az ked sme boli u osteopata, mala totiz od porodu stuhnuty krk a bolesti...ale to sme my nevedeli, lebo vsetci tvrdili ze ten plac su koliky ☹ preslo to po navsteve osteopata, zacala pekne spat a jest, a hlavne prestala plakat od bolesti..vyskusajte to, za to nic nedas..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
9. nov 2010

caute baby, veru veru sme vsetky zaneprazdnene, ja som teraz na slovaci, takze v podstate oddychujem a robim veci ktore bezne nerobim, lebo niet casu..citam knihy 😉
a oddychujem..:o))
pozdravujem vas vsetky 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
9. nov 2010

@catalin a ako aupairka?

catalin
9. nov 2010

@fidka79 tak teda pocko ani tu nic moc, ale to je jedno..uzivam si ze dedko a babka pobavia 😉
@ladywitch26 uz asi doma v presove...a mne tlak pomaly klesa...

erin25
12. nov 2010

Ahojte mamicky,ktore poberate Child Benefit.Prisiel niektorej z vas formular Habitual Residence Condition?Okrem roznych udajov,ktore ziadaju,chcu moj aj partnerov rodny list a dokonca original.Posielat postou taketo dokumenty vsak nechcem.Stretli ste sa s tym tiez a ako ste to riesili?Dakujem za odpovede.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erin25
12. nov 2010

fidka79
Ja praveze vzdy vsetky zmeny hned hlasim,tak neviem v com to bude,ze poslali ten formular akurat mne jedinej.

tinkadublin
13. nov 2010

@erin25 ahojky, nie len tebe neboj, ten formular posielali aj mne, som si myslela ci nie preto ze som na socialke, lebo presne taky som vyplnala aj pre socialku, ale nechceli odo mna ziaden rodny list.. ja by som si na tvojom mieste tam zavolala a spytala ze ci to naozaj potrebuju, a ze ci im staci overena kopia, lebo original nechces posielat. drzim palce 😉

fidka79 tak to si uzite riadne dovcu 😎

fredika
13. nov 2010

ahojte baby, dlho som tu nebola, nestiham vas citat. :( chcela som sa spytat ci tu niekto ma skusenosti s tymi latkovymi ekoplienkami co sa tam davaju latkove vlozky. kde najlepsie si ich mozem objednat a ci je mozne ze mi to poslu aj sem do irska? ak niekto ma s tym skusenosti, prosim, poradte.

erin25
13. nov 2010

tinkadublin
Ahoj,ja mam ,ale aj taky problem,ze ho nemam tu v IRL a tak rychlo ako to oni ziadaju,im ho nestiham poslat.Poslem im vyplneny formular a ostatne potvrdenia co pytaju a ak im to nebude stacit,rodne listy dolozim neskor...jedine tak...ved uvidim.

catalin
14. nov 2010

@fidka79 na slovaci paradne, vcera sme mali stretko z konika, co sme partia z novembra, 15 deticiek tam bolo, no uplna parada, tyzden som bola u svokrovcov a dnes sme dorazili domov..
cestovanie v pohode, Mia uz je skusena cestovatelka, na letisku v dubline sme cakali 4 hodiny, ale "vypustila" som ju tak lietala z jedneho konca letiska na druhy, no nic jej k stastiu nechybalo.. 😅 😅 v lietadle prespala dve hodky takze uplna parada 😉
dnes sme cestovali vlakom 5 hodin, polku prespala a polku sa pekne vyhrala s hrackami..ja mam uzasne dieta 😉 uplne pohodove..snazim sa aby mala vela podnetov a aby nemala cas byt nevrla, ak chce ist niekam kde nechcem aby sla tak vymyslim inu zabavku 😉 zatial to funguje 😉

bastika
15. nov 2010

@catalin ahoj prosim ta pisala si este davnejsie ze si kupila na Slovensku kocik baby ace 042.prosim ta a nevies kde ho maju? na nete mi vyhadzuje same spanielske a polske stranky. dakujem pekne.

catalin
15. nov 2010

@bastika ja som ho kupovala este pred rokom a pol a mam pocit ze tieto modely uz nahradili novsie...kupovala som ho v Dunajskej strede, mozem sa opytat pani v obchode, ked tam budem v sobotu. 😉

bastika
15. nov 2010

dakujem si velmi zlata, nikde som nic nenasla apaci sa mi nechcem vyplatit 800 eur za kocik aj keby som mohla, zda sa mi to uplne zbytocne, keby ho nemali skusila by som mozno aj na bazariku.inak bola teda si s nim spokojna?dakujem velmi pekne

catalin
15. nov 2010

@bastika tiez som uvazovala rovnako, ze nechcem platit vela za kociar..ano, bola som s nim spokojna velmi, mal uzasne velku vanicku, to bol hlavny dovod ze som ho kupovala, a potom som ho predala lebo som chcela kupit nejaky golfac. skus este mothercare, tam som videla podobny, za rozumnu cenu 😉

mamartinka
15. nov 2010

@catalin mas ip.

bastika
15. nov 2010

jasne diky pekne este sa len pokusame o babo tak je casu ale vies ze to ubehne a chcem nieco pekne a dobre za rozumnu cenu.prajem ti pekny vecer

zuzi_3
30. nov 2010

ahojte baby!
Potrebovala by som od vas radu - ake mate skusenosti s lietanim z Dublinu z malym babatkom?
My sa chystame v januari aj s nasim malym / bude mat 3 mes./ a ide o to, ze ho budem zapisovat do mojho pasu - kedze zatial cakame na slov.rodny list. Niekde som sa docitala, ze napr. ryanair vyzaduje fotodokumentaciu babatka. Ake mate s tym skusenosti??? a co napr. Aerlingus? Budem mat problem ked budem maleho zapisaneho len v mojom pase? Vopred dakujem za odpovede 🙂

mamartinka
30. nov 2010

@zuzi_3 Skus napisat do tej druhej temy Irska.Sem nikto moc uz nechodi.Tam ti baby urcite poradia.A vy ste kde v Irsku?Tu si aj rodila?

zuzi_3
1. dec 2010

@mamartinka
ahoj, ja som tu nova 🙂 takze sa tu vela nevyznam... 🙂 do ktorej druhej temy Irska?
My sme priamo v Dubline, resp. Dublin 15 a ano aj som tu rodila a musim povedat, ze som bola velmi spokojna....
Ty si kde?

mamartinka
1. dec 2010

Ahoj.Vsimla som si ze si tu nova uz vcera.No my sme zasa pri Droghede-Laytown.Kedy v januari sa chystate domov a na kolko?My 18.01 na tyzden.Cez sviatky sme tu.Inak vidim ze Davidko je krasne babo.Aj u vas je snehu?Tu maju decka aj prazdniny co nejdu do skoly.Hrozne tu cesty.Ale aspon deti maju zabavu.My zatial deti nemame.

zuzi_3
1. dec 2010

ahoj, no my este presne nevieme kedy pojdeme domov, pretoze cakame na Davidkov slov.rodny list a az na zaklade toho ho mozem dat zapisat do mojho pasu. Kedze tu nie sme dost dlho na to, aby mal vlastny irsky pas. Je to dost komplikovane s tym vsetkym..... Preto som vlastne aj pisala, ze ako je to s cestovanim lietadlom...
Ale predpokladam, ze to bude januar-februar, chcela by som to stihnut do konca mojej materskej, co je zaciatkom marca. aj to je take blbe, clovek musi odist od takeho maleho baba :(
Ale dakujem za rady 🙂

mamartinka
1. dec 2010

@zuzi_3 Som ti poslala priatelstvo tu na konikovi. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre