Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
27. jan 2011

@pele dakujem omrknem to, urcite chcem zostat pri pevnej linke lebo mobilny internet je na figu..aspon tu teda..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacka27
28. jan 2011

Kocky viete mi poradit s autosedackou?Chystame sa kupovat tu vacsiu a citam recenzie,pozeram crash testy,kazdy si chvali to svoje.Neviem ci s isofixom,ci bez neho...proste uz mam z toho taku hlavu,ze az a nic som nevybrala.Mala sa nam uz ledva zmesti do vajicka,no neviem si predstavit dat do toho vajicka 13 kilove dieta 😒

ladywitch26
28. jan 2011

@kacka27 my mame britax a celkom som s nou spokojna. da sa aj sklopit na polosed, co sa mi zda super, ked ti v tom zaspi, aspon tak malej hlava nepada. vajicko sme tiez mali do 7mesiaca, potom sa nam tam uz nezmestila. a tiez vo vajicku sa nenormalne potila a tento britax, tam je taky dobry material, ze ani v lete nebola spotena. teraz uz uvazujem zasa o vacsej, do 4 rokov, lebo fabi sa pomaly tiez nevprace do vajicka, tak zdedi po stanke a stanka dostane vacsiu. ale tiez uvazujem zasa o britaxe

kacka27
28. jan 2011

tu som prave pozerala a este maxi cosi http://autosedacky.heureka.sk/maxi-cosi-tobi-ta...

misakika
28. jan 2011

@kacka27 Kati ja som dnes pozerala tuto http://www.mamasandpapas.com/product-cybex-pall...
Je tam aj video a aj cena sa mi pozdava, len nemame kde by sme ju drzali kym mala vyrastie z vajicka. Uz teraz sa v byte podkyname a same detske veci.

zuzi_3
28. jan 2011

Ahojte babenky 🙂 Tak my sme dnes prvy krat skusali tuhu stravu - na obed mrkvicku, vecer som skusala dat kasicku. Ale poviem vam to bol boj 😖 Ja viem, ze prve pokusy nemusia byt uspesne a trosku to trva kym babatku zachuti a nauci sa papat lyzickou, aleu nas to dopadlo tak, ze sice nieco vzal do pusy, nieco samozrejme vyplul, ale skoncili sme placom ☹ Na zaciatku sa pokusal ako keby sat, kedze je zvyknuty na flasu, ale ked mu to neslo, tak sa hneval. Jaaj, zajtra budeme pokracovat, ale mam z toho obavy.... Ake ste mali skusenosti vy?

jezkomanka
28. jan 2011

ahojte, tak aj ja sa pridavam do tejto plienkovej diskusie 😉 velmi rada sa pridam ked bude nejake to stretko, teraz byvam D13 Donaghmede ale som tu zufala, nic tu nie je, jedine park tu mame,ziadne obchody nic. 5 rokov som byvala v Blanchi D15 a dost mi to chyba, aj teraz tam chodim na nakupy lebo centrum mesta veru vobec nemusim :/

zuzi_3
28. jan 2011

@kacka27
@ladywitch26 dievcence dobra tema... 🙂 Tiez som sa pomaly chcela nad tym zamyslat, aj ked Davidko ma len 4,5 mesiaca, ale uz viac nez 7 kg. A nase vajicko mu je tiez uz nejak priuzke.... takze pomaly ale isto sa musim po niecom poobzerat. Myslite ze aj ked vacsinou su tie autosedacky od jedneho roka, ze to budeme moct pouzivat aj skor...?

Katka potom napis pre ktoru si sa rozhodla 😉

ladywitch26
28. jan 2011

@zuzi_3 ja neviem, pre ake deti robia tie sedacky, ale stanka mala problem sa do vajicka vpratat ked mala 7 mesiacov, takze do roka urcite by sa mi tam nezmestila. ale zasa ak su deti vacsie, vacsinou su aj pevnejsie a kludne mozu ist aj do tych vacsich. ja som preto vybrala tu eclipse, lebo sa da sklopit na polosed, takze tam stanka zo zaciatku bola v takej polohe ako vo vajicku.

mishka234
28. jan 2011

@kacka27 Mi hovor Katka, ja mam pocit, ze nas maly je v nej natlaceny od 2.mesiaca. Neviem teda, pre ake deti to vyrabaju, nasa je tusim do 10kg, maly ma uz asi 8kg a je dlhyyy...64cm. Tiez nemam sajnu, co kupit, ale zase az taka dobra niesom ako Ty, ze kukas crash testy...thumbs up! 🙂))

kacka27
28. jan 2011

fuuuuuuuuuuu konecne zaspala 🙂 tiez netusim,ktoru vyberieme,dokonca sme boli aj v Halfords a mila pani nam odmietla malu vyskusat,ze je prilis mala,ze ma este len pol roka,tak sa chudatko musi este chvilku tlacit,vraj aby aspon sama sedela.
Aj cybex som
@misakika kukala,len si nie som ista tym pultikom,ci by malej nevadil,ked sa vyberieme znova skusat,tak vam dam vediet.
@zuzi_3 Nasa babula,zacala pekne papat prikrmy,ale som citala,ze ked deti odmietaju ma sa zasa par dni davat len mliecko a potom skusit znova.A keby mu nechutila zeleninka,kludne sa moze dat ovocie,napr jablcko + mrkvicka a postupne znizovat davku ovocia 😀 Kazde dieta lubi nieco ine...tak treba skusat.
@mishka234 No sak ani ja som si nemyslela,ze to budem kukat,ale ked tuto nas tata,len pride a povie,ze uz treba vacsiu autosedacku,co si vybrala? 😀

kacka27
28. jan 2011

@ladywitch26 presne koli tomu polohovaniu som nad tou Britax rozmyslala,aby bola este v takom polosede.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacka27
29. jan 2011

@fidka79 tak to moja mala bude asi z tych vacsich deti, ked ma pol roka a 8.5kg.Ale to ma po tatinovi 😉 Alebo je mozne,ze hodne zalezi od vyrobcu.Na pohlad je to vajicko dost velke,ale v skutocnosti je malej naozaj tesna ani ruckami uz nemoze hybat.

cmulinko
29. jan 2011

@kacka27 katka...ja mam maxi cosi priorifix...ten s isofixom a pouzivam ho uz pri druhom dietati a este stale je ko novy.potah som uz par krat prala,ale mam v zasobe aj uplne novy potah...ten sice stal troska vela,ale pre istotu ho mam...vsak tu sedacku budem pouzivat aj pri tretom...a kto vie,mozno aj pri stvrtom dietati.i ked mudre clanky vravia,ze sa nema dedit autosedacka po surodencovi ci vseobecne,ale zial moj penazenka mi vravi nieco ine.ta nasa je teraz v smyths v akcii za 265 tusim.tu co ma @ladywitch26 monika,tak ta je tusim za 99 v smyths.

cmulinko
29. jan 2011

@kacka27 a este som ti zabudla napisat,ze obe moje deti som dala z vajicka von,ked mali 7 mesiacov....su velmi dlhy a kg to uz nesedelo davno pred tym.moj 1,5 rocny syn uz davno prepasol 15kg led mal len rok.druheho syna mam dokonca v sedacke co je pre 4 az 12 rokov...uz asi od jeho 2,7 roka,lebo musel uvolnit sedacku braskovi 🙂 ale nemal s tym ani on problem,lebo presne mu sedela uz vtedy aj ta skupina 3 autosedacka.

zuzi_3
29. jan 2011

@kacka27 No skusim to teda dnes este so zeleninkou a ak bude odmietat, tak pockam.... a potom skusim ovocie.... Ja som sa tak na to tesila, aku budeme mat svandu, ked zacneme papat, ale necakala som taky plac ☹
A co sa tyka autosedacky, tak sme na tom podobne maly ma 4,5 mesiaca a 7,4 kg! takze si neviem predstavit, ze by tam mal byt do roka. Presne problem je v tom, ze ked mu dam aj nejaku bundicku, tak neviem poriadne hybat rukami. ked je vyzleceny, tak ako tak tam vojde este v pohode, ale obleceny, tak mi je ho normalne luto, lebo rucky ma ako keby "zaseknute" dohora. Mozno mame aj blbu autosedacku, preto chcem dalsiu kupit uz nejaku poriadnu a odskusanu 😉

@ladywitch26 Monika presne! neviem pre koho to vyrabaju.... ved my mame ten isty problem.... ako som napisala Katke hore.... este urcite nejdeme kupovat teraz, ale tak za mesiac asi budeme musiet nieco riesit.....

zuzi_3
29. jan 2011

@fidka79 ok Katka, ved skusime este dnes a ked nie, tak mu dam "pokoj" 🙂 Ked ja uz sama neviem, ci mu to mliecko staci ci nie.... Rano a pred spanim pekne vypije 210 ml, cez den napr. na obed vypije len 80-100 ml, potom uz nechce....a potom zacne pytat asi o 2 hod. znova jest. Co podotykam je zvyknuty jest tak kazde 3-4 hod. Takze mam z toho misung 😒

pele
29. jan 2011

cauko baby, citam si o tych autosedackach. Aj my to budeme riesit, tak si rada vypocujem vase rady. Ale este nie tearz....nasa mala ma este len 5.5 kg. My sme opak, ja ju este musim v tej prvej vypodkladat uterakom, aby nebola uplne zapadnuta🙂

pele
29. jan 2011

@zuzi_3 nasa tiez bola zvyknuta jest kazde 3-4 hodky, a zrazu papa kazde 2. Bola som prekvapena, ale mozno si len tak reguluju dlhsiu noc. Nema Davidko jeden vacsi interval v noci? Veronika ako keby si vecer lepsie 'zalozila', aby potom potiahla noc...Ak ho este kojis, tak mozno pockaj s prikrmami. Sestrin maly bol ochotny az v 9 mesiacoch a nic nezmeskal. Teraz je taky dlhy, ma necele 4 roky a nosi oblecenie na 5-6🙂

zuzi_3
29. jan 2011

@pele No, ja nekojim, nemali sme mliecko ☹ Takze preto som zacala s prikrmami skor. Davidko nam spava od jedneho mesiaca celu noc, teraz potiahne tak od 19.30-08.00, niekedy aj dlhsie 🙂 no jednoducho mam spachtoska 🙂 On je tiez taky, ze vecer vypije vela, resp. viac, ako keby vedel ze bude spat 12 hod., tak si urobi zasobi... Tak teraz neviem, ci mam pokusat dalej, alebo este pockat.... Myslim, ze pribera dobre, ved ma uz 7,4 kg a oblecko na 3-6 mesiacov mu je pomaly male... nestiham kupovat 😀

ladywitch26
29. jan 2011

@fidka79 no neviem, mne sa nezda,ze je z vacsich deti 😀 stanka mala na rok 12.5kg, teraz ma len 14kg, cosi pochudla, ked bola chora a zvysok stiha vybehat. 😀 a teda do vajicka by som ju v roku nenapchala uz ani nahodou.

@cmulinko fabien tiez podedi sedacku po stanke, ma sice tu do 18kg, ale uz teraz jej davam dolu bundu, lebo v nej je napratana ako jaternica. ani pohnut. a tiez nevidim dovod menit sedacku, ved to nie je ako topanky. a aj keby som mala penazi dost, mne by to prislo strasne plytvanie, kupovat novu, ked ta stara je v perfektnom stave.

@pele oni mavaju take obdobia rastoveho sprintu, aj mne fabi pytal kazde dve hodky okolo 4.mesiaca. teraz zasa co som bola zvyknuta kazde tri hodky ho krmit, tak sa zacne zurit, ze on este nechce. tak ho uspim, pospi este zo dve hodiny a az potom sa napapa. a pred tyzdnom zacal vymyslat aj v noci, pytal 2x, ale tuto noc uz vydrzal do 4tej, tak sa asi zasa vracia do starych kolaji.
stanke som davala prikrmy, ked mala 5.mesiacov prvykrat, ale ona uz dobry mesiac predtym prehltala zarovno s nami, ked sme cosi pred nou jedli. fabimu som dala predvcerom trochu okostovat, papal, ale este sa netvaril nejako velmi zaujato, tak este pockam.

cmulinko
29. jan 2011

@ladywitch26 monika...ked mam byt urimna,tak u nas sa dedi ulne vsetko...dokonca aj niektoere topanky.nastastie som nemusela ani jedno vyhodit,ze by bola zdeformovana a niektore boli nosene len 1 ci 2 mesiace...takze u nas sa dedia aj toanky...samozrejme sem tam sa kupi aj nejaka nova pre mensieho 🙂

ladywitch26
29. jan 2011

@cmulinko u nas sa tiez bude dedit, ale az neskor, lebo stanke sme do pol roka kupovali skoro vsetko v ruzovom. 😅 aj prve sandalky mala ruzove, takze to budem musiet kupit, ale zimne topanocky sme teraz stanke kupovali uz v neutralnej farbe a aj vacsinu oblecenia. inak tu je to strasne tazko kupovat, vo vacsine obchodov je minimum veci, co su neutralne, bud je vsetko v modrej alebo v ruzovej. 😖 a ak aj nejake su v povedzme zltej, tak tam nacapia ruzovu mys, aby sa uplne vylucila moznost,ze by to mohol nosit chlapcek, alebo na zelene tricko daju traktor. tak mam plne krabice oblecenia,co stanka nestihla ani zodrat, ale fabi po nej nemoze nosit...

alpiinka
29. jan 2011

@mishka234 veru, sme blizucko, tak nejake stretko by nemal byt problem 🙂 len neviem, ako s tym kocikovanim...ked sa nam narodi babo, tebe uz skoro konci materska 😔 ... alebo planujes zostat doma dlhsie? ja som teraz v 30. tyzdni a termin mame 10.4. 🙂 uz sa veeelmi tesim, ale aj sa zacinam bat porodu 😕 ked neviem, co ma caka...ale to malicke zato stoji...

kacka27
29. jan 2011

@cmulinko a nevies nahodou Magdi ako to je s tym isofixom?Lebo som niekde citala,ze kazdy nepasuje do kazdeho auta,alebo je to univerzal?
@ladywitch26 inak to s tymi vecickami som sa aj ja rozculovala,ze vsetko je bud modre alebo ruzove,kopu veci som mala od svagrinej pozicane,hlavne tie prve mesiace,lebo naozaj sa nevyplati kupovat vsetko,rychlo z toho deti vyrastu.A teraz to zasa dam mojej sestre,takze,co sa da sa dedi aj u nas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre