Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko ono to nie je az take zle ist na tej lodi, lebo su to nocne plavby, cize nalodis sa o pol desiatej vecer a rovno ides spat. rano ranajky, chvilu sa pohraju v detskom kutiku, potom obed, poobede mi este chodia spavat a po spanku sa uz vylodis, takze mne to maximalne vyhovuje. aj ked ozaj je to nenormalne dlho, anglicko je rychlejsia trasa

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 aj tak mna osobne nenahovoris na francuzko 😀 ...za tych 19 hodin prejdeme naozaj viac ako polovicu cesty...poznam ludi co idu vylucne cez francuzko lebo chcu spat...ja chcem byt cim skor doma.....a anglicko cez hory je tiez zazitok na cely zivot...nadherna krajina co si netreba ujst 😉

ashley
5. aug 2011

Ahojte baby. Som tu dlho nebola a vidim, ze mate dobru temu. Tiez som nad tym rozmyslala, ze neviem kde mam pravy domov. Pred par dnami, sme sa vratili z dovolenky zo slovenska.. bola som tam vyse 6 tyzdnov.. a som taka rada, ze som uz doma. Ale ked som tu a dlho je skaredo, tak by som najradsej isla na Slovensko. Takze mame rovnake pocity. Tiez sme planovali, ze sa vratime kym pojde syn do skolky.. no a skolku uz konci a od sept. ide do skoly (uz mame aj uniformu). Planujeme sa vratit, ale je vo hviezdach kedy. Ako pisala @cmulinko musi sa nieco stat aby sme sa zodvihli.

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko a vy chodite cez dublin, ci rosslare?

ashley
5. aug 2011

@cmulinko mas super deti.. moje by sa v aute roztrhali, neradi cestuju dlhsie trasy. Aj ked sme boli tento rok autom v chorvatsku (isli sme 9 hodin) ale startovali sme v noci aby spali. Niekedy mam problem s malou v lietadle. lebo ona je taky neposedko.

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 chodime bud z dublin portu alebo z dun laoghire...blizko dublinu a z oboch portov sa ide do holyheadu.

cmulinko
5. aug 2011

@ashley najhorsiu cestu sme mali,ked sme isli z irska do medzugoria-bosnia hercegovina na dovolenku....to uz bolo aj na mna troska dlha cesta...nieco okolo 3500km.prvy a posledny krat... 😒 alebo aspon nabuduce sa vyspat na slovensku a ist dalej.

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko a z uk idete potom kadial?

ashley
5. aug 2011

@cmulinko klobuk dolu.. ja som mala problem obsediet tych 800 km, co sme isli. Nerada cestujem dlho autom..

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 ideme na eurotunel do francuzka...ten usek francuzka co prejdeme do belgicka nie je vobec spoplatneny....takze to je uplne super....viem,ze ine trasy su dost mastne spoplatnene,kym prejdes cele francuzko.my ideme len cca 60km vo Francuzku bez poplatku a uz sme v Belgicku.v Belgicku ideme na Luik a potom uz len tahame do Nemecka cez Frankfurt na Prahu a Bratislava.

cmulinko
5. aug 2011

@ashley to ti verim...hlavne este s bruskom to nie je nic moc.ja som 2 krat cestovala domov ako tehotna...prvy raz v 20tt a druhy raz v 30tt a je to o dost horsie ako ked nemas balon pred sebou 🙂

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko tak tu trasu co chodite, mam tiez parkrat prejdenu, akurat,ze chodime radsej trajektom dover - dunkerque, to je o dost lacnejsie a len jeden a pol hodky to trva. aj je to blizsie,ako calais.
francuzsko je spoplatnene, ale zasa nasli sme trasu, ktora nas vyjde len 32e jednym smerom, tak to nie je zas az take zle. co by som dala na benzin v uk, to ma vyjde to iste. a trajekt do francuzska ked su akcie zozeniem aj za 300e oboma smermi, kdezto irsko uk je strasne drahy, na to ze sa vezies len par hodin a ani postel k tomu nemas.

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 ako som uz pisala nehadam sa 😉 kazdemu vyhovuje nieco ine.

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 isli sme aj z doveru a neda sa to ani porovnat s tunelom je to len 30min ...my sme za tunel neplatili nikdy viac ako 60 eur obojstranne.treba vediet na aky cas bookovat 😉

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko my sme sli tunelom len raz a pytali 100e jednym smerom. ☹ a mne tam strasne zalahne v usiach, sa z toho spamatavam par hodin, skoro tak, ako v lietadle

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 cez den sa v tuneli ceny vysplhaju aj na 200 euro to viem..akurat dnes sa vratil moj kolega poliak a nemal dopredu zabookovany tunel a platil na mieste 214 eur jednosmerne...treba ist medzi 2 a 6 rano a mat to dopredu zarezervovane a vtedy su ceny najlacnejsie a vlak skoro prazdny..rychlo prejdete aj kontroli aj nasackovanie do vlaku.

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko to sme sli o piatej rano, ale nemali sme zabookovane.vam to z dublinu mozno lepsie casovo vyda, ale my z rosslare ideme 9.30 vecer, v uk je akurat 1.30 po polnoci a v doveri sme uz v dopravnej spicke akurat, tak to lacnejsie nie je. ☹

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 nasa uplne prva cesta bola najhorsia..ziadne skusenosti,ziadne zabookovanie.vsetko sme platili na mieste..nebolo este GPS..to som robila navigatora s mapou pred ocami 😀 ..to bola jazda....najdrahsi adrenalin co som kedy mala..ani sa nepamatam na tu sumu za co sme sa dostali domov,ale urcite steklila tisic eurovku....nikto este vtedy pred nami neisiel,tak sme sa nemali na koho obratit o informacie,ale vzdy je nieco tenkrat poprve 🙂

ladywitch26
5. aug 2011

@cmulinko ja som tiez robila navigatora...a jazdime stale bez gps, ale az na par mensich "vyletov" to ide celkom dobre. aspon som videla nocny brusel 😀

cmulinko
5. aug 2011

@ladywitch26 ja uz navigatora nie som ochotna robit...robim totiz to casnicku,kucharku,sluzku,maserku za jazdy 😀 😀 takze ked som zacala mat ruky plne svojich deti,tak sme presedlali na GPS a manzel moze ist a ja mozem aj spat,ked aj decka spia ked prave nechcu nieco 😀

nikki713
6. aug 2011

Ahojte mamicky... pila niektora z vas caj s malinovych listov pred porodom... ja mam 4 tyzdne do porodu a citala som, ze je dobre pit jeden caj denne ( rasberry leaf ) ma niektora s tym skusenosti /?? 😒 dakujem

ashley
6. aug 2011

@nikki713 Ahoj. Ja som ten caj pila na konci oboch tehotenstiev. Pila som ho posleny mesiac. Porody som mala dobre, ale neviem ci vdaka tomu caju.

marhulka77
6. aug 2011

@darksky Tesim sa, ze babo sa vrtelo, to znamena, ze sa mu u Teba paci 🙂 Jooj, tak to ste tam pekne dlho cakali. Ale, ako pises, oplatilo sa kvoli drobcovi. Takze vy teraz setrite na svadbu? No, my sme tiez rozmyslali, ze by sme to mohli stihnut pred narodenim drobca, ale svadbu odlozime, ked sa vratime spat na Slovensko. My rozmyslame o mensej svadbe. Viem, ze je to vyznamny den pre oboch, ale mne bude uplne stacit, ked tam budu najblizsi, plus zopar kamaratok s rodinami, no a uz aj nas drobec 🙂 Planujete zit v Polsku?

marhulka77
6. aug 2011

@nikki713 To by teda bola sranda, keby to bol nakoniec chlapcek 🙂 Uz mas aj nakupene ruzove oblecenie? Inak, mne sa pacia aj ine farby na detoch ako ruzova alebo modra, na rozoznanie, ci chlapec alebo dievca. Napr. hneda, biela, zelena, zlta...Klobuk dole, ze v takom pokrocilom stadiu si pracovala v bare...full-time...na nohach. No, ja by som s tym mala problem. Ale, asi to zavisi aj od veku a fyzickej kondicie. Sice, tu si myslim, ze mam celkom ok, ale uz som kedysi robila casnicku a znicila som si koleno, no, aj kvoli sportovaniu, takze dlhe stanie alebo byt vela hodin na nohach mi nerobi dobre. Takze partner by mal byt pri Tebe. To je super! A ked nie on, tak kto? Ozaj, ako to je? Musis niekde dopredu nahlasit, ci bude s Tebou niekto pri porode, alebo staci, ked v ten velky den pride s Tebou do porodnice? Prepac, uz si mozno pisala niekde vyssie..kde budes rodit?

marhulka77
6. aug 2011

@nikki713 Prosim Ta, uz si si aj kupila ten caj....ak ano, kde? Dakujem! Sice mam este cas, ale by som si dala niekde pripomienku, ze si ho mam kupit 🙂

nikki713
6. aug 2011

@marhulka77 budem rodit v SLigu ( SLIGO ) ... je to asi 40 minut od nasej dedinky
Neviem, ci treba nahlasit niekde, ze budes mat pri sebe niekoho pri porode , ale zda sa mi ze nie.. tu je to normalneeee!! 😝 a ked nebude priatel pri porode, tak hadam sa niekto najde.... nenachaju ma samu 😀

ladywitch26
6. aug 2011

@marhulka77 neviem ako ty, ale my sme mali v tehu sanone aj kolonku, kde sa vypisuje meno osoby,co bude s tebou pri porode. skus to prelistovat.ale to sa vypisuje az nejako po 30tt, tam sa ta midwife v nemocnici pyta,ci chces aj epiduralku,ci mas nejaky porodny plan a pod.

nikki713
6. aug 2011

@marhulka77 kupila som si ho tu u nas mame taky healt obchod... v obchodnom centre .. holland ci ako sa to vola.. daju sa tam kupit same zdrave veci.. proteiny a susene ovocia atd.. 🙂

nikki713
6. aug 2011

@ladywitch26 no ja sa budem musiet pytat... bo zatial ani neviem co s tou epiduralkou alebo ze chcem niekoho pri sebe - radsej im to oznamim ako by som tam potom mala stresovat samaa 🙂

pampusicek11
6. aug 2011

Ahojte mamicky chcela som sa opytat ako ste riesili antikoncepciu po porode ked ste este kojili. Existuju v Irsku nejake bezpecne tabletky ked kojim ? Alebo ste si vozili zo SVK? Nasa som na nete ze v IE je dostupny iba nejaky Noriday a potom este jeden v podobe injekcii neviem co je na tom pravdy dievcata a maminy ak mate skusenost tak poradte prosim 😉 alebo ste to riesili inak ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre