Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
2. sep 2007

Majka,
to nebola Irka, ale Polka, pisala som to v zatvorke,
ale asi zle som to...
To je slovenska rodinka a byvali v jednej izbe apartmanu, co Polka im prenajimala
a sama tam aj byva. No hruza to pocut aj z druhej ruky,
ale snad bude lepsie...natahovali sa o nepodstatne veci
a asi ich klamala aj o uctoch za plyn a elekriku.
No a potom sa to zamota..
N.

lenka78
3. sep 2007

Ahojte,uz iba 3 tyzdne.Utecie to ako voda.Dnes sme toho vela stihli.Rano sme boli na pasovom,kedze sme museli cakat,tak sme sa prechadzali a nasla som steklivy darcek pre muzicka,ked uz sme mali to 5-rocne vyrocie 😀
S fotenim Chrisa nebol problem,este som ho odtial nemohla dostat,lebo najprv chcel,aby som si dala urobit aj ja pas,a potom si to chcel este zopakovat.Esteze tam robia mile tety,ze sa z neho iba smiali 😎 Potom sme zbehli do nasej skolky,nepomenovala som,ze je to skolka,len ze ideme pozriet jednu tetu.Predstavte si,ze ma riaditelka spoznala!To je ale pamat!Potom uvidel dievcatko s velkym krokodilom,tak som ho pomaly odtial ani nemohla dostat.Som zvedava na zajtrajsok,ked ho tam necham v papuciach.Potom som zbehla za kamoskou,lebo jej mama nam je lekarka,a kedze maju dnes pohreb,tak si po potvrdeny papier pridem k nej rano pred skolkou.Dnes pojdeme kupit este papuce a teplaky,lebo sme cez leto akosi zo vsetkeho vyrastli 😀 Este asi zbehnem cez tyzden do Kosic,lebo potrebujem nejake dobre topanky a poztriem aj nejaky ultralahky kufor 😀

katarinamt
3. sep 2007

ahojte... dnes bol prvy skolkarsky den a dopadol vcelku dobre... mala sice chodila do skolky aj cez prazdniny, az na mesacnu pauzu, ale boli sme obe zvedave na nove tvaricky v skolke... ked sme tam rano dosli, bolo tam kriku a placu az az... mala sa len cudovala, ze co sa to deje ale evidentne jej to moc neprekazalo a nerozplakala sa, co ma potesilo.. takze to uz bude uplne v pohode 😉

Vy sa ako mavate? stale tam prsi? .. u nas hej a sa ochladilo, leto asi nacisto odislo 🙂

lenka78
4. sep 2007

Ahojte,my sme boli dnes tiez v skolke na 30 min.,lebo Chris plakal.Najprv to bolo ok,lebo som tam bola,ale ked zbadal,ze mamicky odchadzaju,tak s placom ma tahal prec.Som zvedava co bude zajtra.V tej starej skolke mi ho vytrhli z ruk a bolo,no tu chcu asi docielit,ze deti ostanu bez placu.Pochybujem,ze to bude tak skoro,ked mi ho v tamtej skolke tak doriadili. 😠 Uz to vidim ako bude vystrajat v Irsku.
Dnes mame asi irske pocasie.Prsi a je chladno. 😔

andreab
4. sep 2007

ahojte,tak mame opat krasny den,vcera sme boli az na dvoch prechadzkach, raz do obchodov a poobede v parku.Nadi,my mame najblizsie Sean Walsh Park,Byvame priamo pri shop.centre The Square a park je len cez cestu od neho.Lili zaspala,tak to bola pekna prechadzka.Keby takto jesen pokracovala,to by bolo super,krajsie ako na Slovensku.Pekny den vam.

benabianca
4. sep 2007

aj my sme mali dnes krasne,ale terazje uz pod mrakom,este ze sme boli vonku doobeda uz.Bianca teraz haja,Benjaminko sa zobudil,tak ideme varit a upratat(ako kazdy den),nech ma Benji zase co rozhadzovat.

nadina
4. sep 2007

Ahojte zienky,
ja lezim so zapalom ladvin.
Uz druhy x za posledne dva mesiace,
ach jo, tak Vam tie prechadzky uprimne zavidim 😉
Andrejka, aha, viem ktory park, od mesta po lavej strane.
Tusim aj nejake jazierko tam mate, vsak?
Ten co som ja spominala je este rovno po hlavnej dalej...vpravo.
V Square som bola, ked bol ten strasny vypredaj v Dunnes Stores,
do polnoci, tusim 75% na vsetko...to bola hruuuuuuuuuuza... 😉

andreab
4. sep 2007

nadi,to mi je luto,zelam skore uzdravenie.
V parku je pekne jazierko, kopec vtactva.
Ja som urobila super nakup min rok,ked rusili Roches Stores a prisiel Debenhams,to som bola tehu a tak som si nakupila pre babo a teraz cakam kto bude mat kedy babo,lebo mam flias a cumlov a inych veci na rozdavanie.
Mnohe som mala rovnake,kedze v praci mi pred nastupom na matersku baby venovali kila darcekov pre baby.
Jaj praca, tam sa tak skoro asi nedostanem,sice ma potesilo,ze mi sefka teraz volala,ci by som neprisla na mesiac zastupovat na svoje ex miesto,ale ked kojim,tak asi tazko a nemam ju ani komu nechat na varovku.
Ideme este na prechadzku,vcera mi v noci po nej dobre spala,
pekny vecer.

benabianca
4. sep 2007

nadi-to mi je luto,ze si chora.Ako si k tomu zapalu prisla?
Vypredaje ani nespominajte-moj muz by ma najradsej zabil,ked vyslovim to slovo 😀

etka
4. sep 2007

ahojte babulky, andrejka, welcome back! 😉 Si rada, ze si spat, alebo sa ti ani nechcelo...priznaj sa 😉
Dnes sme mali s drahym volno, tak sme isli na vyletik na Dollymount Beach a howth, je to kusok od mesta a fajn doprava, aj ked len chvilkami vykuklo slniecko, bol to fajn relax.
Nadik, chudatenko, zapal ladvin nie je asi sranda, co? ☹ bola si o dokiho?
Co sa tyka prace, ja pracujem v Arnotts na oddeleni spodneho pradla a robim tam pre znacku Intimas, je to fajn praca, bavi ma to a aj tim bab je tam super. A este k tomu to mam kusocek pesi...nenavidim tu dopravu 😖 Takze diefcata, ked budete niekedy v meste, pridite ma kuknut 🙂 aj my mavame vyyyypredaje 😀 😀 😀 a este vas aj odmeriam 😀 Viete, ze 90% zien nosi nespravne cislo podprdy? 😉

katarinamt
4. sep 2007

uuuu... nadinka to mi je luto, ze sa ti taketo nieco stalo.. dufam, ze sa skoro uzdravis. Keby som bola pobliz, by som ti doniesla nejaky ten pomaranc a cokoladku...

diant
5. sep 2007

Ahojte dievcata. Som tu nova. V Irsku zijem vyse dvoch rokov, som sa len pred mesiacom vydavala s velkym bruskom. Som v 31tt a manzel je ir. Mam tu celu novu rodinu ale chyba mi niekto kto by mi poradil. Sama mamu nemam a svokra je tak trochu starsia kedze ja mam 22 a ona 58. Zo vsetkeho mam strach kedze toto je moje prve babatko a nemocnice nenavidim.

nadina
5. sep 2007

Ahojte zienky,
tak som dnes bola opat u lekarky,
myslela som, ze pojdem do nemocnice,
kedze s oblickami nie su zarty...teda nie zeby
som sa do nemocky hrnula, ale citim sa zle,
vecer som opuchla, dnes mi dali nove lieky,
ale je to hruuuza....ani neviem, ci ich mam zacat brat,
su sice na mocovy system, ale vyslovene je v letaku napisane,
ze pri problemoch s oblickami sa nesmu...ach jo, co teraz?
Nakoniec asi skoncim na pohotovosti,
nech sa mna niekto pozrie poriadne, co uz...
Diant, vitaj, kde byvas? Ako sa volas? Diana?
A neboj...isto to zvladnes a zienky, co tu uz rodili,
Ti isto poradia...Drz sa 😉
Nadina

nadina
5. sep 2007

Jo...a zabudla som sa Vam podakovat za podporu,
vdaka moc, potesilo ma to... 😉
N.

diant
5. sep 2007

Ahoj Nadina. Byvame pri Corku volam sa Diana. Lieky ktore ti predpisala lekarka zacni hned brat. ja som bola hospitalizovana kvoli oblickam pred Vianocami a nebola to ziadna sranda. Ak je v letaku napisane ze pri problemoch s oblickami sa nesmu oni tym myslia ak si mala oblicky operovane alebo si mala transplantaciu. Pri zapaloch sa brat mozu, inak by ti to doktorka iste nedala.

nadina
5. sep 2007

Ahoj Diana,
skoda, ze nebyvas blizsie...
ale mozno k niektorym dalsim maminkam skor.
Prosim Ta, ak sa Ti bude chciet, napis mi cez
internu postu kludne viac o probleme s oblickami,
vdaka,
Nadina
PS> babatenko bude chlapcek, ci dievcatko?

nadina
5. sep 2007

PS> tie lieky sa nemaju koli tomu, ze ludia s ochoreniami obliciek
su nachylnejsi na vsetky vedlajsie efekty tychto liekov...a je ich teda dost. ☹

benabianca
5. sep 2007

ahoj Diana,vitaj medzi nami.Uz mas predporodnu horucku?Neboj sa,bude dobre, a za chvilu budes svojho drobceka drzat v naruci.Ja som tu rodila 2krat a prezila som to.Inak ja byvam vo Waterforde.(4roky)

diant
5. sep 2007

Ahoj benabianca. ja mam predporodnu horucku odkedy som zbadala dve palicky na teste. Ja sa na maleho velmi tesim. dufam ze bude zdravy. aj skaredy moze byt len nech je zdravy. ja mam rizikove tehotenstvo tak zijem len v strachu co ak ...Som sa aj naplakala. aj od stasia aj od strachu.nikdy by som neverila ze byt pregy je take tazke.

nadina
5. sep 2007

..ale Dianka, snad to nie je zle,
preco si na rizikovom?
Ja som si tiez uzila svoje,
najviac pri Slavkovi.
Ak si chces precitat, tak mrkni nas pribeh, ked sme cakali Slavka:
http://golianova.blog.sme.sk/c/27837/Krehkost-b...
no neviem, ci som Ti to nemala poslat az po porode... 😉
Idem Ti odpisat cez IP.
Nadina

benabianca
5. sep 2007

nadi-to som nevedela,ma to az rozplakalo

diana-preco si na rizikovom?

andreab
5. sep 2007

ahojte babenky,
etka,nechcelo sa mi sem veru ist,ale zatial sme spokojne,aj pocasie nam praje,mozno niekedy zajdeme kuknut do obchodu
nadi,klobuk dolu,ze ste to zvladli a maly je krasny
ja poznam dve maminy,ktorym lekar odporucal prerusenie tehu,lebo testy ukazovali na sto perc poskodenie plodu,prezili si peklo a narodili sa im zdravucke babetka
niekedy je preto lepsie,ked je tych testov,merani..menej,ako je tomu tu, predide sa tak stres tehu.

diant
5. sep 2007

benabianca, mame to tazke od zaciatku. lekarov v irsku nenavidim. mam zle skusenosti a este som ani nerodila.. nemocnicu som uz navstivila 10krat.keby som nebola buduca matka tak sa vyjadrim tak ako sa patri..

benabianca
6. sep 2007

dobre ranko prajme,dnes je vonku nadherne,tak cakam,kym sa Bianca zobudi,nech mozme vyrazit von.

andrejka-ako tak citam,lepsie je nevediet,ako byt vystrasena 😕

dianka-prajem ti vela,vela,vela stasticka a zdravicka,babatku aj tebe,drzim palceky nech je to komplikovane co najmenej.Ako sa inak citis?Okrem toho,ze nanavidis nemocnice?

benabianca
6. sep 2007

a Nadi-tebe je ako?lepsie dufam

benabianca
6. sep 2007

inak,keby sa podarilo zorganizovat nejake stretnutie na 2.10.,zviezla by som sa s mojim muzikom do Dublinu 😵 ,ide tam na vysetrenie do nemocnice

nadina
6. sep 2007

Ahojte zienky, aj Vy tu pozerate, ci niekto napisal?
A nic? Tak napiste aj Vy... 😉
Majka, lezim, dnes ma muzicek den dovolenky,
liecim sa...ale som slaba ako mucha,
lieky mam na 5 dni, potom kontrola.
Uvidime...
No a to stretko by bolo fajn,
vsak aj ked nie vsetky, tak tie co budu moct, aspon?
Kde navrhujes? Aj ked to asi vela zavisi aj od pocasia 😉
a to je tazko hadat vopred. Kto sa prida? Mate nejaky napad?
Ja mam jeden navrch, ak mozem. Tu pri nas je najvacsie shopping centrum
v Irsku, ked niekto chce, ma prilezitost si nakupit, ale dolezite je, ze jeho sucastou je zabavna cast pre deti http://www.blanchardstowncentre.com/entertainme... A TO POD STRECHOU v pripade zleho pocasia...a za shoppingom je krasne detske ihrisko, obrovske, zo straznikom aj weckami...tak sa da vybrat. Co Vy na to?
Tu je taka hruba mapka http://www.blanchardstowncentre.com/about/locat...
Uff, idem zase oddychovat.... ☹

nadina
6. sep 2007

teda navrh malo byt spravne....nie navrch 😉

lenka1108
6. sep 2007

ahojte baby...niekto s trapneho Limericu???bola by som velmi rada mam 1 rocnu dcerku...momentalne som na slovensku ale v oktobri sa vraciam aj s malou...

nadina
6. sep 2007

Ahoj Lenka,
v Limericku mam jednu kamaratku,
ma maleho synceka,
skus mi na Teba hodit mailovu adresu a ja jej ju odovzdam,
ak chces,
este lepsie kontakt na skype, posli cez internu postu...
Hela sa urcite potesi, su v Limericku kratko
a myslim, ze tam este nikoho nepozna...
Nadina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre