Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
21. okt 2008

jeee nadina no vitaj zase v teme 😉 s lenkou neviem o nej tiez nic ale dodatocne qustion alias Ivana ma dceru A mandu narodila sa 10.okt aspon dufam ze som netrepla lebo iba cez skype som s nou pisala a porod mala rychlu na prvorodicku no ale prenasala inak su zdrave a happy 😀

lenka1108
21. okt 2008

jeeej nadi ahoj normalne si nam tu chybala.no uz je to tak stahujeme sa naspat ale hadam bude fajn.

baby pocujte nechcela by ste niektora branky na schody mam dve, znacky lidam ci ako sa to pise a nechce sa mi ich trepat na slovensko.jedna stala30 a dve dam aj za 20e.ak by ste chceli este raz spominam som z galway ak by si chcela marcelka alebo krasulka.neviem este ktore su z galway.

este mam aj kopec plysakou,skrinku z argosu taku 4 suflikovu velke sufliky konstrukcia je z dreva a cez to je latka a sufliky latkove ale pevne.
a mame 2 televizie ktore tak isto nechcem trepat a tie dam kludne po 20e.spacak mame tiez,ak by ste niektora chceli.

len napiste rp ak by ste chceli.pripadne ked budeme viac balit dolozim dalsie veci...

nadi nevies nahodou ze ked oddem na sk ci si tu stale mozem nechat bezat matersku teda tych 160e mesacne a 280e stvrtrocne alebo to musim zrusit.najradsej by som to nechala nech to chodi dalej predsa len su to peniaze a kto by ich nepotreboval len sa bojim aby som stym potom nemala opletacky.....

a co sa tyka nepecenej torty ja som si kupovala tesco kekse z jednej strany cokoladove,sour cream to kupis hoci kde a do neho potom zamiesas vanilkovy cukor do kazdej smotany 1 vanilkovy a ten mam z polskeho,ja kupujem tak 4 smotany a tvaroh ten kupis tiez v polskom a ten zamiesas tiez stymi smotanami do kopy.no a poukladas kekse na spodok potom das tie smotany zmiesane a ovocie z konzervy alebo cerstve a stale takto dookola opakujes a na koniec na vrchu aby si mala vrstvu smotany a na to uz len ovocie.dufam ze tomu pochopis,pisem na rychlo bo malu idem dat spat. 😉 😉 😉

lienus
21. okt 2008

Cau Nadi, kde si bola? Uz pracujes? Ja uz veru ano, tvrda slovenska realita nastala. Chcela som byt s malym doma do troch rockov, nevyslo to. Je to tu tazke, co uz. Ale malemu je tu lepsie.

mamartinka
21. okt 2008

lienus zasa nova.ty si v irsku?

lenka1108
21. okt 2008

a este mam ruzoveho pavuka na behanie teda choditko pekne velmi zachovale malo pouzivane stalo 60e v mothercare ale predam za 20e........

lenka1108
21. okt 2008

a stolik pod pocitac s vysuvacim priestorom na my a aj klavesnicu velmi pekny.15e.

nadina
21. okt 2008

Ahojte,

Lenka, myslis, ze Vam bude lepsie na SK? Uz mate pracu?
Neviem ako to mas mat s materskou, neviem na zaklade coho ju tu poberas -
ci si robila predtym tie 2 roky tu, asi ano, vsak?
Najlepsie je opytat sa na urade, bo aj ked tusim, ako by to malo byt,
nezarucim sa za to, aby sa potom nestalo, ze bdues musiet korunky spatne vratit...

Lienus, vidis, az potom clovek vie, ze mu bolo lepsie v Irsku, tak je? Ci nie?
Aj ked pre malickeho to mas fajn, ked sa aj rodinka postara,
je ine byt v irsku s tromi detmi a ine s jednym...

Nas sa irska ekonomicka kriza nastastie nedotkla, aj ked coraz castejsie
rozmyslam nad tym, co vlastne od irska ocakavame a vobec od zivota.
Kedze mame dom prenajaty a nemame po 20 rokov,
tak stale castejsie rozmyslame kde sa usadime nastalo,
akosi ten pocit v cloveku je, ze predsa v prenajatom nie ste doma,
vsak to poznate, je to ine, ked mate deti a chcete co i len policku
na stenu dat a pod. A uz len ten pocit... Tak neviem co budeme robit,
nie je nam zle, to nie, ide skor o pocit, ze kde sme vlastne doma
a kde chceme byt doma 😉

A to ako si Xeni, spominala, ze preco nedopriat detom laro-faro detstvo v Irsku,
tak to ja mam zase opacny problem, nechcem aby aj moje deticky boli take
jednoduchucke ako irske 😀 aj ked maju mozno jednoduhsi zivot
a su nauceni z o vsetkeho si nic nerobit.

A tiez ked si spomeniem ake detstvo sme mali na SK, malo to svoje caro
a mam pocit, ze skor deti v Irsku o nieco ukratim (aj ked ide mozno len o vnutorny pocit, mozno nic viac....
ale co ked predsa 😖 ) ?

Neviem, ci sa da za vsetky letne prazdniny stihnut vidiet vsetky hrady, zamky, jaskyne,
Martinkse hole a vyhlad z Tatier a vsetko, co mi akosi chyba.
Dopriat detom vysplhat sa na jablon v zahrade a natrhat si jablka,
hadzat kamienky krizom cez Vah a v januari pozerat ako po tme a po tichu snezi...

Aj ked zase ked si spomeniem povedzme na trasu vlakom BA-ZA
a vsade bordel, spina, neupravene sidliska, soferi, kori Vam nedaju prednost-aj ked vidia kocik, to je jedno..., neochotne predavacky v obchodoch a ta sprosta
slovenska vlastnost, ze kazdy potrebuje byt lepsie od druheho, tak si zase poviem,
ze je nam dobre ako je...

Aky je Vas nazor, hm?
Ste v Irsku len na chvilku, ci mate tu druhy domov? Co od neho ocakavate?
Miesta je dost, tak piste.... 🙂

PS : s Lenkou z Wexfordu som dnes volala, stahovali sa a uz su snad druhy mesiac bez netu,
tak snad neskor sa ozve.
PS2 : Andrejka z Tullamore, ozvi sa 🙂

nadina
21. okt 2008

Lienus...a ano, pracujem, som selfemployer.... 🙂

benabianca
21. okt 2008

ahojte,aj ja som tu uz dlho nebola,akosi nestiham...

Nadi,s ela vecami mas pradu,Slovensko je Slovensko ,priroda je krasna,tu si len tak do lesa nevyjdem,kedze su to sukromne pozemky,more je tu fajn,len keby stale pri nom nefukalo a nebolo take stutene,nemam rada take chladne leto ako je tu v Irsku a teplu zimu bez snehu,ale stale to tu mam radsej kvoli ludom,aki tu su-usmievavi,nikto mi nic nezavidi,susedia ma pozdravia(co sa na Slovensku nestaa casto,aspon nie v nasom panelaku),predavacky v obchode su ochotne a mile a neposlu ma niekde,ked sa na nieco spytam,nikto mi nekladie milion otazok,ked chcem vratit,ci vymenit nejaky tovar,autobus mi tu neutecie pred nosom(v Bratislave sa vodici v tom asi vyzivaju,mozno inych mestach to je ine),casnicky restauraciach su mile a ochotne a netvaria sa ako tie na Slovensku,kde mam pocit,ze ich otravujem...
Takze to zhrniem,pocasie je tu otrasne,mame tu malo znamych,ale citim sa tu viac doma...

Lenka,tusim by ti mali prestat dat pridavky na deti,ked odtialto odides,nam prisiel formular,ktory sme museli spatne odoslat s udajmi,ze sme este stale v Irsku,neiem ako casto to posielaju,tusim raz za 18mesiacov,nie som si ista ale...Matersku som nemala obec,takze s tou neviem ako...

lenka1108
21. okt 2008

no ja to iba volam materska myslela som pridavky.este uvidim ako to urobim.

baby mam aj sedacku na papanie ale neni polohovatelna je bielo zeleno modra a polepila som po nej nalepky macka pu je super mala mi ju vyuziva do dnes a tu tiez dam za 20e.

nadina
21. okt 2008

Ahoj Majka,

veru je to tak ako pises.
Mna skoro porazilo, ked som bola 2 tyzdne naspat
v Bratislave a...
...bola som hladna, tak som si isla kupit nejaky obed,
do restiky sa mi samej nechcelo tak som zvolila nejaku samoobsluhu,
vyberies si co chces - teply obed, odnesies a zjes pri stoliku,
no to som radsej nemala.
Bolo tesne po obede (daleko pred zaverecnou)
a dalo sa jest aj na poschodi, kde nikto nebol, tak som vysla tam,
aby som mala klud a vyhlad na namestie...
to som nemala robit, mila pani predavacka potrebovala dat vsetkym najavo
ake ma ona pravomoci, tak zacala cez cely podnik bliakat, ze hore je uz davno umyta podlaha,
ze co tam robim, no len som pozerala, vsak som sedela a vsade sucho, uz som isla jest,
ked jej vravim, ze tu nie je ziadna cedulka, nic, co by mi branilo vyjst hore a je daleko pred zaver.
No to som nemala robit, spustila este viac, no hruza, chapete? Lebo ja vobec 😀 😀
Tak so zisla dole, dala som jej tam tu tacku aj s obedom za 5 eur
a povedala som jej, ze ma chut na jedlo v tomto podniku celkom presla, usmiala som sa a odisla som..
Len som pocula taky komentar prisediacich, ze pocuj, ta zaplatila a nechala to vsetko tam,
tak som si pomyslela, ze hrdost cloveka snad stoji viac ako 5 eur
a uz ma nebolo...
no poviem Vam, ze mam zazitok zo Slovenska zase na pol roka 😀
a mrzi ma, ze taku kransu krajinu vedia ludia zhovadit svojim spravanim,
achjo...

nadina
21. okt 2008

Lenka,

pridavky sa poberaju bud na SK
alebo v krajine, kde pracuje manzel,
alebo tam, kde pracujes Ty,

v podstate je na vyber, ale iba ak mas v Irsku zmluvu Ty
(aj pocas materskej)
alebo manzelik.

nadina
21. okt 2008

spatne by sa brala do uvahy zmluva s datumom ukoncenia pracovneho pomeru, takze by si to musela potom vratit.

benabianca
21. okt 2008

Nadi,si ma pobavila a poviem ti,ze ja som na Slovensku znechutena sluzbami vzdy uz po 2dnoch pobytu tam a chcem ist prec...
Ale inak aj na Slovensku su super restauracie s milou obsluhou,ale tie su poriadne predrazene,takze si v podstate clovek za milu obsluhu musi niekedy priplatit,ak sa chce v klude najest...alebo nejest vobec 😀

nadina
21. okt 2008

Majka,
to isto, no vies, bola som sama v BA,
nemala som chut ist do nobl restiky sama...
aj ked to som mala urobit skor,
bola som len hladnaaaaaa 😠
ja to nechapem, mam pocit potom,
ze toto sa mi fakt v Irsku nestane,
ani nestalo, za tie roky, aj ked ich nie je vela,
a sluzby su drahe v Irsku, ale apson na urovni...

xena22
21. okt 2008

Ahojte ja len tak na skok,musim privitat Nadinu ... som rada ,ze zijes... 😉

Ako som spominala,my chceme zostat tuna,ale nebudem sa zavazovat kupovanim nehnutelnosti,necitim sa tu doma tak na 100 percent a my mame dobreho landlorda,takze co sa tyka domu a zariadenia mame volnu ruku v prerabkach a zariadovani...mne sa osobne slovensko velmi paci,ale tak ruku na srdce,ked ste zili na slovensku,ozaj ste sa premavali po lesoch a hradoch,zamkoch tak casto? Mne sa zda,ze teraz si toho uzijeme viac ako ked sme tam zili,ved to sme sa len nahanali a nebolo casu a penazi... ved teraz je to vsetko bohuzial o peniazoch,pocas letnych prazdnin sme si dopriali dve chatovacky,dva zamky a stravovanie po restikach,nas ta dovolenka vysla drahsie ako kanare 😀 tak nebudem tvrdit,ze kebyze zijem na slovensku,ze si to mozem dovolit celorocne.Uplne mi staci uzit si to dva krat do roka s tym,ze si vsetko pekne naplanujeme a zvysok roka sme tuna v irsku. Nadi mas pravdu,ze irske decka si ziju laro faro - ono ide aj o pristup,ja som dost prisna na deti,az mi je to niekedy luto a pre irske zeny som krkavcia mat - lebo nenecham decka behat v ponozkach po ulici a smykat sa dolu blatovym kopcom v novych gatiach alebo im nedam sladkosti pred obedom,nedam im na obed hamburger (len vynimocne) a najnovsie ma suseda sprdla,ze ich nutim jest podivne polievky 😀 to ze im chutia jej uniklo - alebo co sa tyka skoly,tak chcem aby sa spravali zodpovedne a nemavli nad vsetkym rukou,nechvalim ich ked nie je za co a tak isto im nekupim to na co si ukazu,ucia sa citat a pisat aj po slovensky aspon v ramci moznosti,nie nasilu,takze az tak zahalat im nedovolim - ale toto je uz o vychove ako takej a nie vplyve krajiny.
Jedine co mi na pobyte v irsku nesmierne vadi,ze vzdy prsi ked sa mi to zrovna nehodi 😀 a ze nie sme s najblizsou rodinou tak casto ako by sme chceli ale bohuzial 4 rocne obdobia s rodinou pri ruke nas neuzivia.Priznavam,my sme tu hlavne z existencnych dovodov,nechceme sa nahanat a v 35ke zgegnut na infarkt,lebo sme zili v strese 😖

ALe kazdemu kto sa vracia domov prajem len to dobre a obdivujem ich,ja by som na to asi nenasla momentalne odvahu.Ale navrat si planujem,mam taky sen,maly domcek na dedine,ked decka odrastu a ked budem mat aku taku financnu rezervu k tomu a moznost sa normalne zamestnat,tak potom mozno...

annaola
21. okt 2008

Jeeej, ahojky Nadina, konecne si sa objavila, bolo nam smutno za tebou.
Slovensko je sice krasne, ale tazko sa tam zije. Keby sme sa tam teraz ocitli v rovnakej situacii ako tu, ze je manzel bez prace, tak neviem ako by sme prezili. Ale cas nas tlaci a zatial mame odchod stanoveny nastupom Tomiho do skoly na Slovensku. Ale najdeme si pracu, dostaviame dovtedy dom?Ak sa nam podari vyriesit tieto zakladne otazky, tak je jasne ze sa vratime.

chelsee
21. okt 2008

lenka dik 😉 ale asi ti nepomozem zbavit sa veci...vsetko mame zatial 😉 ale skus napisat inzerat ku vam do obchodu abo na pumpu tam to dost ludia citaju 😉

nadina suhlasim s tebou co pises....zivot v irsku je fajn po materialnej strasnke ze si vies vsetko dovolit, ale zas na druhu stranu je tu otazka do kedy? tiez sa mi nechce platit vecne niekomu najomne, aj ked ako pise xena ze ma volnu ruku co sa tyka byvania...ale furt to je len niekoho ineho......raz sa budeme musiet rozhodnut ci teda kupit dom tu abo na sk...aj ked si neviem predstavit ze ked mala zacne chodit do skolky a skoly a zvykne si tu lebo ona vlastne ani nic ine nebude poznat, bude tu mat kamaratov tak jej povieme pod ideme inam a tam zas zacinat odznova s pracou byvanim zariadovanim.....a ked ani tam nebudeme spokojni co potom? raz ked clovek zije v zahranici uz vzdy bude porovnavat ked sa vrati domov....a slovensko a ludia su tam taki aki tam su ale raz je to nas domov a vzdy to tam budem mat rada aj ked v tych restikach a na vsetkych uradoch je to tam tak ze ma clovek pocit ze ich dosiel zdrziavat a otravovat...jednoducho slovaci ale to sme aj my nie?

jana_vargova
21. okt 2008

Ahoj Nadi,

No kde si sa flakala??? Inak som mala slzy na krajicku ked som citala ten tvoj prispevok. ako keby si mi z duse hovorila. Presne taky isty nazor mam aj ja na Slovensko a Irsko

nadina
21. okt 2008

Ahojte, zienky,

ani som necakala, ze Vam tak chybat budem 😉
Dakujem Vam vsetkym, to potesi... 🙂

Chelsee, ano, mas pravdu, sme to my, akurat nie vsetci
patrime do jedneho vreca
a tazko je to roztriedit, alebo polovicu zahodit, vsak?
Xeni, Anka,
ako pisete - je to tu lepsie po materialnej stranke,
ale asi sme tu kazdy z trosku inych dovodov,
tiez by sa nam tazsie zilo na SK,
ale tak zle sme sa zase nemali (alebo som zabudla),
no jednoducho neviem si spomenut, ze co tu robime vlastne 😀
a ci tu nie sme omylom.
Aj ked je nam dobre... a ako mi dnes napisala Andrejka z Tullamore (dufam, ze sa ozve aj tu 🙂 ),
tak vsetko ma svoj cas...
Najhorsie na tom je, ze ak sa teraz mame v Irsku dobre,
tak prideme na to ako sme sa mali dobre - az po navrate na SK
a to by bolo uz neskoro pre tento poznatok 🙂
Do kelu, asi by mi mal niekto povedat,
ako sa tu mam dobre,
aby so nevymyslala, ale kto, hm?

Tak pekny vecer vsetkym...
Halo, videla som tu aj nove zienky, kde ste?
Nepostrehla som odkial - aj z Dublinu?

nadina
21. okt 2008

Janka,
skoro som zabudla sa Ti podakovat, dik,
som rada, ze to nevidim len ja tak,
ono je to dobre niekedy, ked clovek vie,
ze v tom nie je aspon sam...aj to potesi...
vdaka

lienus
22. okt 2008

No dievcata, my sme boli v Irsku skoro 5 rokov. Chcela som ist domov, a ono sa to tak rychlo vsetko zvrtlo, manzel povedal, ze ideme. On mal v Irl zivnost a vybavil si ze sa bude s bratom striedat po troch mesiacoch. Lenze brat mu nabural auto a bolo po zivnosti. Tak sme doma, z irskych zarobkov mame postaveny domcek. len z vonku nie je dorobeny, pretoze sme investovali do manzelovho podnikania - kupil si bager (lebo zit z dvoch normalnych svk platov to nie je bohvieco) a tak sa teraz pomaly rozbieha. dvor mame rozburany aj fasada chyba. ale radsej takto ako by sme dorobili dom, minuli peniazky a co potom. na zaciatku to bola bieda. keby nebolo rodicov, normalne nam nosili potraviny, pretoze z rodicovskeho prispevku vyzijete tak tri dni. Tak som sa zamestnala zo dna na den. Robim asistentku, nebavi ma to ale da sa. Z mojho platu zijeme a z manzelovho splacame dlzoby a setrime na dorabku domu. On este vymysla, ze pojde na zimu do Holandska. Tak uvidime. maly je stastny, ma tu starkych. mne irsko moc nechyba, lebo my sme si moc neuzivali, setrili sme na dom ale nemame zas pozicky. no chyba mi taky bezstarostny zivot a tiez to spravanie na uradoch - ja sa normalne bojim nieco vybavovat, alebo ist k doktorovi. myslim na irsko kazdy den a kazdy den si citam vase debaty.no a mam tam vela kamaratov a aj krstniatko Tomaska. pozdravujem vas.

lienus
22. okt 2008

ozaj nadi, a co robis, ako self-employed person. ak to nie je tajomstvo 😀

chelsee
22. okt 2008

lienus ako myslis ze ked mu brat nabural auto bolo po zivnosti? moj muz si ide teraz tiez vybavit zivnost spojenu s autom

xena22
22. okt 2008

Baby asi na nas dosla kriza 😀 aj ja sa v poslednej dobe zamyslam nad tym co tu robime,ale v lete ked som bola tri tyzdne na SK tak som zasa hovorila,ze chvalabohu,ze tam nemusim zit.Ja mam SK velmi rada,neviem si predstavit zostat tu na cely zivot a "zomriet tu" ... ako som uz spominala,tak o par rokov chceme ist nazad,ked si to budeme moct dovolit,ale tak mam tu deti,chcem aby dokoncili skolsku dochadzku tuna,aspon teda ten najstarsi,lebo on je zlozitejsia povaha a potom sa uvidi...aj my sme rozmyslali kupit dom tuna,ale zavrhla som to,takto si platim najom,co sa da uniest ale zas nemam ine vydavky,ked sa cosi pokazi a podobne,viem,ze to nie je moj dom a nikdy tu nebudem tak naozaj "doma" ale to by som nebola ani keby som si kupila vlastne byvanie - museli by sme tam vrazat prachy do toho a este by som stale myslela na to,ze aj tak to nie je definitivne riesenie - moje definitivne riesenie je ako som uz sponimala - domcek na SK ,na dedine, pohoda,klidek a tabacek 😉 A to nie je az take nerealne,takze nemam nesplnitelne sny,len este nie je cas na ich splnenie...ja by som povedala,ze mame najlepsi vek na to aby sme experimentovali zo zivotom,potom po 40ke ma mozno prepadne tuzba usadit sa nastalo,ale este mam nejakych par rockov cas...nerobte si vrasky z toho,ved tu nie je tak zle a clovek sa ma vsade tak ako sa chce mat,len musi mat zabezpecenie na normalny chod rodiny,takze prachy nie su vsetko,ale su dost...a to nie som materialistka...

lenka1108
22. okt 2008

babulky ja by som tiez este rada zostala tu ale nemozem mysliet len na seba moj muz uz ma toho plne zuby ked robil na stavbe skoro kazdy 2 mesiac bol na antibiotikach co mokol na vonku ofuklo ho a imunitu ma v cudu.on sa domou tesi hlavne na klud,sukromie a rodinu.a mala?tej ked poviem babka a vymenujem kamaratou na sk tak skace od radosti.za kazdym ked odchadzame zo sk place za nasimi.viem uvedomujem si ze to bude tazke zo zaciatko aj veru tie urady ako spomynate uz mi naskakuje husia koza.ale je to domou a ja sa mam stale ku komu vratit myslim do irska.ostava mi tu sestra svagrinka a veeela kamaratok za ktorymi mi bude smutno najviac..... 😢 😢 😢 😢 😢

lienus
22. okt 2008

Chelsee, on bol ako kontraktor a truck mal prenajaty od tej firmy, pre ktoru vozil, takze uz mu to tak nechceli umoznit. chceli ho naspat, ale uz len ako zamestnanca. no a to nechcel zas on. odznova velke dane, nizsie prijmy atd.

nadina
22. okt 2008

Lenka,
pytala si sa co robim,
otvorila som tento internetovy obchodik :
www.familymarket.eu
je to trosku zlozite, pretoze zivnost mam v IRL
a predava sa najma na SK trhu, ale da sa.
Prave od januara budem musiet menit zmluvu s jednou pani,
co mi na SK poskytuje logisticke sluzby (trosku vzletny nazov na odosielanie balickov koncovym zakaznikom 🙂 )
je tazko najst spolahliveho cloveka, tato pani mi to robila pol roka a je to hruuuza.
Takze tiez to nie je sranda, ked robim sama pre seba,
ale ako som pisala - da sa.
Uvidime co bude dalej.
Pekny dnicek vsetkym,
dnes mame vynimocne slniecko...

chelsee
22. okt 2008

lienus aha tak to mi mame opacne, praveze muza uz nechcu ako zamestnanca jedine ako self eployed tak to ideme teraz vybavobat

lenka a muz si nechce najst inu pracu ako na stavbe?
to poznam ze mala je smutna ked odchadzame z sk....ani nie ked odchadzame lebo si to este neuvedomuje ale ked prideme sem tak place ze chce ist domov a z postielky vykrikuje dedo....ale potom zabudne sak je este malicka, ale zas ked ideme tam tak sa strasne tesi sa uz dockat nevie a musim priznat ze aj ja...ideme v nedelu na tyzden...ja neviem vzdy ked pridem domov tak sa mi vsetko paci ako idu auta na opacnej strane, ze rozumiem beznu komunikaciu ked okolo mna niekto prejde proste prkotiny ktore mi boli dovtedy bezne....sa skor z toho tesim a to zle co tam je si az tak neuvedomujem, ale je to preto ze viem ze som tam len na skok a zas pojdem prec......nechcela by som sa tam teraz vratit ani za svet.....ale za takych 5 rokov mozno viac urcite....ale zit by som tu nechcela navzdy, hlavne koli tomu ked nasi a svokrovci budu stari, nebudu moc tolko lietat sem a tam a celkovo by som im chcela byt na blizku aj s malou......aby ich mal kto navstevovat a mali sa s kym rozpravat...vidim to na mojej babke a dedovi ako sa tesia ked tam niekto pride, ale oni maju vela deti takze to maju pestre....ale na to mame este cas...nasi maju este aj do 50daleko tak sa nemam kam ponahlat....a dovtedy by som chcela ani nie tak peniaze ale tu rec vediet viac nez dobre...mala hlavne nech sa nauci perfektne...ist na exoticke dovolenky co si z sk dovolit nemoze len tak hocikto a asi ajj dospiet do nejakeho stadia ked budem vediet co chcem...zatial to este neviem.....ale raz to urcite pride....ale taky domcek na pol ceste medzi decinom a bratislavou a tromi detmi by sa mi pacil uplne najviac, kedze muz je cech 😀 🙂 😉

mamartinka
23. okt 2008

ahojte zienky.co je s vami dnes?akosi to tuna utichlo dnes.to mame zas pekne pocasie co?chcem sa spitat ci neviete nahodou ci sa tuna v irsku neda objednat tovar z neakych katalogou ako na slovensku z quelle a pod ze vam objednany tovar poslu domou alebo dovezu.neviete o niecom takom?a neviete o neakych katalogoch co by poslali domou postou zadara?dik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre