Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
2. feb 2008

Ahoj Katarinka,
co uz ja, lezim a cakam, kedy dostanem sadru z nohy dole.
Je to otrava...
No napis nieco o sebe, bo uz pribudlo vela novych
a priznavam sa dobrovolne, ze uz si poriadne nepamatam,
si este na SK?
Pekny vecer,
🙂

lenka78
2. feb 2008

Ahojte kocky,tak my sme dnes boli na farme pozriet slovensku rodinku.Bolo super,aj Chris sa trosku vyvalal v hnoji,no to by sme snad ani my neboli bez toho 😀 😀 😀 Pridam foto.Momentalne sa u nas strieda slnko s ladovym vetrom.Teliatka mali zamrznutu vodu.

maryloou77
2. feb 2008

ahoj baby 🙂
a nam sa dnes spolubyvajuci odstahoval do limericku na farmu s konmi a tiez si veeelmi pochvaluje ze je tam pekneee 😎
tak mame zase novu babenku zo SR v dome, a takto spoznavame novych ludi🙂

maryloou77
2. feb 2008

a p.s. DOBRUUUUUUUUUU NOC mile slecny a damy 😀

mishka711
3. feb 2008

ahojte tak zase mame typicke irske pocko s malym som bola len raz vonku co stale fuka snad tento tyzden sa podari uz 🙂

maryloou77
3. feb 2008

no dnes zase prsi a fuka a prsi a fuka...no je to pocasie na lieky 😒
ani sa tym irom necudujem ze su taky aky su 😔
nepoznaju pocit vstavat do slnecneho rana a ked a slniecko stekli rano cez okno a suuuuustavne...to je podtatnee 😀
aj su tu vseobecne neako pomyleny, tak my mame v dome 4 izby, dve chladne a 2 naopak otocene ze ked svieti slnko je tam teplo cely den 😎
ale.....chladne su vymalovane na modro ale fakt ladova modra tmava a druha na svetlejsiu ale predsa modru.... a tie teple su naopak na oranzovo a ruzovo 😖
to je teda rozum 😖

lenka78
3. feb 2008

maryloou,ved tymi farbami plne vyjadrili atmosferu izieb!!! 😀 😀 😀

etuska
3. feb 2008

Ahojte kocky,
Lenka 😀 😀 😀 😀 -dobry postreh 😀
napíšem neskor,ak nezaspim.Mala sa ide prave kupat.Som unavenáááá ako pes-odsoferovala som si z KE poctive 1,5-2 hodinky ,vsetky autá išli ako na potvoru v protismere,co za tmy nie je nic príjemné 😒 -ale aspon sa opat zdokonalujem v soferovaní.ved mozno v Irsku to budem potrebovat. 🙂
Ozaj baby,ako je to s Vami a soferovaním v IRL???? 🙂

lenka78
3. feb 2008

My byvame v malom meste,tak ok,no v Dubline by som nemala odvahu.Ja sa len uistujem,ze stredovu ciaru mam pri sebe. 😎

maryloou77
3. feb 2008

myslim ze by to mala zvladnut kazda z nas 🙂
trocha praxe a je to v pohode 😀 😀 😀

nadina
3. feb 2008

Ahojte,

soferujem bez problemov po Dubline,
je to len zvyk.
Na SK soferujem samozrejme po opacnej strane
a da sa...
Tu je minimum krizovatiek,
vacsinou krizovatky tvoria kruhace,
takze je to o to lahsie. 😉

etuska
3. feb 2008

Tak to ste ma potesili 😀

lenka1108
3. feb 2008

ahoj HAPPYSMILE.dopoculi sme sa ze cakate prirastok,tak vam gratulujeme a nech ste zdravy.uprimne...papa

etuska
3. feb 2008

....a vítame na fóre všetky nové maminy.
Ozaj Peťka,Helka-kde ste???? 🙂

lenka78
4. feb 2008

Uf,zaklopal mi na dvere majitel bytu.No nesiel dnu,len chcel t.c.,aby dohodol navstevu.Asi ci nam predlzi zmluvu. 😝

mishka711
4. feb 2008

k tomu soferovaniu mala som zacat uz v novebri lenze som si netrufala kedze som bola tehotna aby som si nejaky vacsi stres nenahnala tak mozno coskoro ked bude viac casu lebo teraz zase muz v praci do 6stej pm aja okolo maleho atak a nevieme predat auto mame 2 a nejak sa nedari a 3tie ma manzel dostat v robote tak vazne nebude ani miesto kde parkovat ale samoska je to zvyk jazdit ja som sa aj doma trosku bala takze som nejazdila dobre2roky takze odznova zase a tu v dubline 🙂 len neviemkedy hehe

lenka78
4. feb 2008

ja soferujem aktivne piaty rok a na druhu stranu som sa preorientovala do tyzdna.no na dublin by som si netrufla.hlavne tahy,mestecka nie su problem,len keby som bola v preplnenej premavke a este by som hladala,kam to vlastne mam ist,tak by som bola asi nervozna.raz moj manzel s nami mal taku prihodu v lyone,hehe,bola sranda,nevedeli sme ich filozofiu soferovania,no stali sme na svetelnej krizovatke a vstupovali sme na stvorprudovku z vedlajsej cesty veducej na namestie,no problem bol ten,ze ked sme mali zelenu,tak este prechadzali auta a ked sme uz mali miesto,tak sme vosli,no uz sa nam rozsvietila cervena a oni pokracovali dalej,tak sme cakali v strede medzi cestami a aj nam trubili,hehe,bola sranda.no keby som soferovala ja,tak z tej paniky asi urobim medzinarodnu zapchu,hehe. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etuska
4. feb 2008

🙂 bru nocku kočky 🙂

nadina
5. feb 2008

Dobre ranko vsetkym,

ale sa nam v noci rozfukalo...
Ja Vam nemam ani co nove napisat,
este 8 dni... pojde sadra dole...
😉

maryloou77
5. feb 2008

nie este Nadi
ale uz lennnnn 😉 8 dni sme bez mami, pamatas na tu pesnicku 😀

nadina
5. feb 2008

nie, nepamatam... Mary,
nebolo to 7 dni, 7 dni...kedy pride posledny???

etuska
5. feb 2008

Ahojte kočky,
U nás dnes bolo tak hocijako-aj pod mrakom,aj obcas vykukol "Oskar",no bolo celkom príjemne 🙂 Zima akosi ustupuje. ja som práve zavesila prádlo a ako obvykle,idem trosku opravovat testy a pokukovat sem,ci máte niečo nové 🙂

etuska
5. feb 2008

kuk do albumu-1 nová fotečka z oslavy Samkových narodenín./Samko-naš 3-ročný sused a Miškina véľká láska 🙂 /

maryloou77
5. feb 2008

Ahoj Nadina
viem ze to bolo 7 dni ale je volne obmienatelna, a uz je len naozaj 7 dni🙂

lenka1108
6. feb 2008

ahojte tak som zase spat.moc sa mi nechcelo ale co uz.ludia mi ked sme dosli tak som skoro odpadla taku pliesen sme mali na stenach ze strach bojim sa aby mi mala stoho cosi nechytila.umyli sme to domestosom na wc ale nejak zvlast to dole neslo.dnes to ide manzel omalovat dufam zeto pomoze.normalne aj periny som mala navlhnute,asi pojdeme kupit nove.mate aj vy tak vlhko v domoch?

helka31
6. feb 2008

Ahojky kočky,Leni ja som dnes doma ešte stále mi ne je dobre a k tomu ma strašne bolí hlava a najhoršie je,že ten vírus už dostala aj tá čo s ňou robím a ani manželovi nie je najlepšie.Tak máme všetci diétku a oddych. 😒 Aj náš sused čo býva na prvom má stále plieseň,myslím,že je tu dosť vlhko a tie domy nie sú až tak zateplené a stále tu prší.Myslím,že by mali mať nejaké prostriedky na plieseň viem ,že sú aj teraz nejaké dobré farby tak skúste popozerať v obchode.Dnes je tu pekne aspoň zatiaľ a u Vás v Dubline ako?Nadi už si znudená,čo?Už je to lepšie ?Tie žily?

nadina
6. feb 2008

Ahojte,
no kym zase zacal konik fungovat, tak sme s Helkou popisali
vsetko cez skype... 😒
Leni, ku tej plesni, ako pise Helka, su specialne farby protiplesnove...
a este : vela ludi si zatvara na plastovych oknach tie vrchne vetraky,
nevravim Lenka 1108, ze je to aj Vas pripad 😉

Tie vetraky su tam prave preto,
aby sa nezrazala voda na stenach... Videla som, ze ludia
to mali dokonca aj prelepene paskou, ze aby nefukalo...
ale to viete, plastove okna neprepustaju ako drevene /
co trosku aj treba, aby byt dychal...a preto su na plastovych vetraky
a tie by mali byt aspon pootvorene, ak nie stale otvorene...
ja len tolko 😉
Neviem, mozno su aj okna bez takychto vetrakov,
mozno na starsich oknach tiez neboli?
No a ze je vlhko tu v domoch, ano, asi kazdy tu ma vlhsie,
su dokonca aj odvlhcovace vzduchu...neskusala som,
mam otvorene vetraky cely rok a zatial nemame ani vlhko,
ani plesen.

lenka1108
6. feb 2008

ahoj nadi no bola som to pozriet ale my tu vetraky na oknach nemame.neviem co kupil muz za farbu ale dufam ze to pomoze bojim sa o malu.my tu mame plesen po celom dome aj v druhych izbach tak stale to pretierame savom a tak ale zase sa to vracia neviem nieco musime vyskusat.inak vdaka za radu.... 😉

nadina
6. feb 2008

Leni,
tak to je blbe, ked nie su...
Inak nam sa tiez zo zaciatku sa zrazala voda na oknach
a az potom som na to prisla, ze tu mame vetrakz.
Vyzera to ako lista po dlzke celeho okna /hore
ma trojuholnikovy prierez a da sa otacat...
tak od vtedy to mam otvorene...a v pohode.

Ono Vam to asi zvlhlo, lebo ste tam dlhsie neboli,
ked sa nevetra. No a zda sa mi, ze tuto zimu aj viac prsi,
nam povlhli v zahradnom domceku vsetky krabice s vecami,
sme mali s tym robotu a davali sme to dovnutra,
teraz mame zapratanu celu jednu kupelnu s nimi...

etuska
6. feb 2008

Hmmm,nepríjemné...hlavne treba tie steny najprv dobre "ošetriť" až tak zamaľovat. Ked som bola v Anglicku ako Au pair,domáca na to používala nejaký brutalne silny pripravok,som musela mat aj speci okuliare na ociach a samozrejme rukavice ked som to cistila.-ale plesen sa viac neobjavila.

Lenka1108-chápem,ze sa bojis o malu,ved su v tom v podtate spóry,kt. mozu byt vraj az karcinogénne. Skús sa opýtat napr. aj v obchode,predsa domáci sú na to "fundovanejsi" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre