Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
22. feb 2008

Ahojte zienky,
Mishka, tak to sa da,
lebo ak by si mala vstavat kazde dve hodiny,
to by bola hruuuza. Este si to pamatam...

Lenka, to preco, ze 50 eur za potvrdenie?
To pocujem teda naozaj prvy x, my sme za to u GP neplatili nic...
a co to za au/pair spominas? Pomahas au/pairkam? to z vlastnej iniciativy, ci ako?
Som ja ale zvedava, som to nejako nepochopila 🙂
Noha neboli, ked s nou nic nerobim,
nastastie zatial necitim ani zmenu pocasia...
vcera som plavala dve hodiny, to bolo super,
az na tu cenu, ze 14 eur, neskutocne...ale zase
tam clovek moze ostat aj cely den, ked chce.
Snad to nejako rozhybem postupne 😉
Snad Scarletke rychlo kasel prejde...drzte sa.

mishka711
22. feb 2008

halooo tak sme prisli s vonu skoro mi kocik odfuklo aj s malym otrasny vietor ale nastastiesme ok a domka 🙂

helka31
22. feb 2008

Ahojky kočky.Leni tak to si aj mňa prekvapila,že musíš platiť u GP. 😒 Ja som tiež nič neplatila ale ve´d lekári by mali byť radi ke´d priberú nového pacienta,nie?za to im tiež niečo prispieva štát alebo sa mýlim?A malá tak veľmi kašle?Samko tiež ešte pokašliava ale už je to lepšie.Dúfam,že jej bude lepšie.Nadi to ani nie je veľa za plaváreň keď tu stojí hracie centrum pre deti na hodinku 8€.Ale je to určite tiež položka,ktorú by človek ináč utratil 😵 .Hlavne,že Ti to pomáha.Cítiš sa lepšie?No dnes bol aj tu poriadny vetrisko.Ale aspoň už nie je taká zima.Miška to si musela poriadne držať ten kočiarik,čo?Aspoň mal malý čerstvý vzduch?Lepšie Ti spinká vonku?Zatiaľ pekný večer.

lenka1108
22. feb 2008

ahoj nadi no mam kamaratku v agenture v galway a pomaham jej zhanat au-pair zo slovenska.mam z kazdej cosi aj ked nie moc ale mam.ak by ste niektora potrebovali pre nejake zname len dajte vediet.
no u gp ho som zaplatil,a prve vstupne teda zapis 50e,a za kazdym ako som isla na vysetrenie tak znova preto chcem tu medical a ked som sa bola na nu pytat aj pre ten papier tak som sa pytala ci budem cosi platit u gp a on ze 50e za potvrdenie.tak neviem este tam potrebujem aj potvrdenie od manzela s prace potom p 60 tku a od domacej potvrdenie o prenajimani jej domu.no neviem do stredy to mam vsetko vybavyt a doniest do health centra.heli aj ty si toto vsetko potrebovala?

mala mi horuckuje som stoho hotova.ok baby papa

helka31
22. feb 2008

Leni dúfam,že malá bude v poriadku.Daj mi potom vedieť.Aj ja som potrebovala potvrdenia na medical card.V podstate všetko čo si dávaš ako svoje výdavky tak by si mala mať o tom potvrdenie.Leni keby bolo zle radšej zbehnite na pohotovosť s malou.Teraz sú tu všeliaké vírusy alebo to je ten prechod na jaro?Ako na SR Erika?

lenka78
23. feb 2008

Ja tu mam lekara za 35eur a za potvrdenie nic neplatim,tak je to dost cudne,co tu citam.Ja som stale chora,tak len tak,aby sa nepovedalo.

maryloou77
23. feb 2008

ahoj baby 😅
ako sa mate??? co porabate?

xena22
23. feb 2008

No my tu tiez velmi po lekaroch nechodime,chvalabohu.Ani medical kartu nemam,vraj nam nevychadzala,co mi bolo cudne,teraz ked uz nerobim,mozno by nam vysla,ale som leniva si ju aj vybavit 😀 aj tak sa kopec veci pomenilo a uz budu u dr platit aj ti co maju karty,nie plnu sumu,ale predsa,tak kaslem na to,keby sa nam niekomu rapidne zhorsil stav,tak nieco v tomto smere podniknem.Zatial sa snazim vsetko absolvovat na SK. Co dnes porabate?Ja klasika,varim prerem upratujem 😀 neviem sa od prichodu zo slovenska skonsolidovat a vsetko mi ide akosi pomaly...este aj decka su otravne...kde ste vsetky???

helka31
23. feb 2008

Ahojky,tak mi sme boli v cirkuse ale bol o ničom.Ten čo bol min.roku bol lepší.Až jedného koňa mali 😀 .Hlavné,že samkovi sa to páčilo ale ináč ja cirkus nemusím.Ja neviem už aj to ide dolu vodou ale bolo celkom dosť ľudí napodiv.U nás zasa fúka ale je celkom fajn.Lenka 1108 ako sa máte?Chcem sa ešte spýtať kto si objednáva slov.potraviny,že to kde donesú priamo domov?A ten czechoslovakshop je tiež dobrý?Ten irsko-shop sa mi zdá drahší.tak neviem.

lucxy
23. feb 2008

ahojte baby, dufam, ze sa mate fajn. lenka 118 dufam, ze mala bude v pohode. mojej malej tiez teraz isli stolicky tak som si uzila. Helka a ty sa mas ako? ty pracujes? Inak my sme predtym byvali v Raheen a neskor v centre 🙂

nadina
23. feb 2008

Ahojte,

Xeni, ti, co maju narok na Medical cards, tak v ziadnom pripade neplatia....

Kalkulacku mas na webe,
tak si mozes aj sama vyratat, ci by Vam to vyslo...
a ked hej, tak ja by som si isto poziadala.
Vies, asi nie je dobre cakat, az kym Vam ich bude treba,
pretoze my sme napriklad na karty cakali 6.mesiacov,
aj ked niektori len mesiac...

Helka,
😉 ja z oboch objednavam uz dlho a v pohode,
v kazdom z nich som si nasla nieco ine za dobru cenu.
No a dnes som objavila, ze v nasej stvrti otvorili
litovsko/polsky obchod,

zienky z Tyrrelstownu, viete o nom?

Je to taka zmensenina Rasputina, maju tam skoro vsetko,
co v Rasputinovi...a hlavne dobry chlebik.

No a s tym cirkusom...
nasi tiez minule isli a hladali sapito
a bolo to v telocvicni...
😀 Nakoniec sa rozhukal alarm a bolo po predstaveni 😠
My sme dnes boli na plavarni, bolo fajn,
aspon mam pocit, ze aj noha sa mi trosilinku zlepsila,
tak snad to pojde, aj ked asi len pomaly... ☹
Isli sme odtial az ked mi maly zaspaval na rukach vo vode,
po obede este zvykne niekedy spinkat 🙂

Ali, ako sa mate? Kedy nas pridete pozriet s Tomaskom pozriet? 🙂

mishka711
24. feb 2008

ahojt tak ako vikendujete?my pojdeme zachvilu na prechadzku a tato na futbal 🙂 jaj a zajtra zase pondelok ale ja mam kazdy den rovnaky az na to ze manzel je aspon vikend trosku doma

lenka78
24. feb 2008

Ja len ze som tu mrkla.Uz sa mam lepsie a chlapi su na ihrisku.Nemam nic nove,lebo pri lezani v posteli sa toho vela nenadeje.hehe.vcera som si pustala na youtube pesnicky a celkom ma to rozcitilo.Pustila som si Guns and Roses aj Aerosmith.No tak na ich koncert by som sa dala nahovorit,i ked Aerosmith su dedkovia,no dnes sa uz taka muzika nepocuje tak casto.Co ste vy pocuvali po 89?Ja som pocuvala NKOTB,no na nich som zabudla a ich pesnicky mi nic nehovoria.A este Extrem a ten ich sladak More than words...ach,tie spomienky.
Inac pri NKOTB som si pozrela Marky Marka 😝 😝 😝 😝 😝 to jeho telo v Kelvin Clein trenkach je naozaj horuce,hehe,esteze Lubko bol v inej izbe.No musim uznat,ze ako herca ho mam radsej.Pridrzy chlapcek na moj vkus.

lenka1108
24. feb 2008

ahoj lenka ja jedine co poznam na youtube je mandarinka darinka a macko usko lebo cez den iba mala pocuva a vecer som rada ked spim.teraz sme 2 noci nespali mali sme 40 tky horucky a dali nam antibiotika na infekciu koze.no nechapem.ma vnutorne teploty a pod pazuskou sa jej vyhodil taky opar tak myslim ze jej to dali nato.cez den je v pohode a na vecer 39 a ficime. ma strasne sopliky tak preto nemoze ani spinkavat.

inak na aerosmith mame videoklip zo svadby natacany v kastieli.na tu co bola v armagedone.no krasna hudba.

🙂

nadina
24. feb 2008

Ahojte,

Lenka 78 neboj, uz bude lepsie...
Ja som pocuvala v tomc ase asi Beatles, U2 a Suzanne Vega.
Asi najznamejsia pesnicka od nej:

https://www.youtube.com/watch?v=RZyxYL753w4

Lenka 1108, to mate tazke obdobie, snad lieky rychlo zaberu...
Drzte sa,

lenka78
24. feb 2008

Lenka,tak vam prajem skore uzdravenie.

Nadina,inac tuto pesnicku som hladala,len som si ju spajala s Tori Amos.Hehe,tak dik za upravenie spomienok.Aj Mylene Farmer bola zaujimava.

lucxy
25. feb 2008

ahojte baby, Lenka 1108 pisala som ti do int. posty, doslo ti to?
Helka a ty sa mas ako? na akej ulici byvas v Raheen?

lenka1108
25. feb 2008

ahojte a dakujem.dnes vnoci sme to zvladli bez teploty tak som strasne radaaaaaaaaaaaa.ale bambulku strasne dusilo neviem co jej dat na ten kasel davam jej ten bromhexin zo slovenska ale chuda ked ho spapa tak hu natahuje.no neviem toto pocasie nici aj mna.dnes nam tu fuka stasny vietor a bude isto prsat.no hruza.

lucxy dosla ale nemam tolko casu aj na mk som raz za den som rada ze si mozem cez den s malou pospat.

lenka78
25. feb 2008

Kocky,ake osvedcene lieky na posilnenie imunity deti kupujete v Irsku?

lucxy
25. feb 2008

ahoj lenka tak to som rada ze dosla, ja som malej tiez pred nedavnom davala bromhexin /rozrobila som jej ho do trosku caju,a prisladila a vypila to/ , mne sa zdalo ze malej moc nepomaha az po tyzdni jej presiel kasel
inak poznas este niekoho kto byva v Limericku malym babom?ozaj volam sa Lucia a moja mala Laura

lucxy
25. feb 2008

Lenka 78, ty byvas kde?

lucxy
25. feb 2008

Lenka 1108 skoda, ze nemas sirup Stodal, chutovo je fest dobry 🙂 taky sladucky

lenka78
25. feb 2008

Ja vo Wexforde. 😉

lucxy
25. feb 2008

aha ty si tam odkedy?
🙂

lenka78
25. feb 2008

Od konca septembra2007

lenka78
25. feb 2008

A vy?

mishka711
25. feb 2008

lenka 78 si ma pobavila stymi NKOTB aj ja som na nich frcala a moj naj bol JOE A JASNE MARKY MARK NO JEHO BODY BOLO FAKT COOL NO ALE UZ ZOSTAROL A OSKAREDEL ale to tak byva bohvie ako vyzeraju uz ostatny s NKOTB 🙂

lenka1108
25. feb 2008

lucxy mam stodal ten je na tak hnusny drazdivy kasel taky mokry?
viem ze je dobry ale nebola som si ista na aky dryh kasla je lebo ja uzastna vzdy vyhodim obal do kosa.

nepoznam nikoho okrem helky ale poliakou tu je do aleluja aj s detmi mozno sa z niekym stretnes.

lenka78
25. feb 2008

mishka,vies,ze spominali ich comeback?Ked chces vidiet Joe,tak na youtube ma svoje monology,hehe,skaredy je riadne,aj mne sa to detulko pacilo.A Jordan je tiez smiesny.Najlepsie pre mna dopadol Donnie,myslim tym ako vyzera.Marky sa ti uz nepaci,praveze konecne dozrel a tie jeho sucasne foto v oblekoch je fajne.To asi tak,ked sa mi paci taky dedo Bruce Willis,toho by som si dala asi tak ako jedna baba pisala,ze na ranajky,na obed aj na veceru,hehe.
Kocky,ja nikdy neviem aky kasel ma ten nas Chris,to je jedno aky sirup dostane,stale kasle.To v tomto Irsku sa uz toho nezbavime?Mam strach,aby nedostal astmu. 😒

mishka711
25. feb 2008

no pojdem to checknut teda len musim maleho uspat u nas tu prsi no a musim ist este do shopu kupit chlebik snad prestane prsat este 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre