Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

question
30. mar 2008

ahojte babule..
ja som sa tu tiez par dni neukazala..nejako sa mi nedalo.. neviem aku sice mate vy nedelu,ale ja pracovnu 😝 zehlenie,pranie a upratovanie...cize zabity vikend..bo vcera sme behali po domoch..bo sa musime stahovat..tak sme boli co to okukat..a hned bol vecer..a zajtra do prace... a to ma v poslednej dobe bolieva brusko... male sa asi roztahuje hodne 😀
miska chlapi akurat hraju..dufam,ye sa vystavia 😀 😀 😀
martina 24 ked budes mat otazky ohladom lietania alebo tak nejak..kludne napis IP 🙂

mishka711
30. mar 2008

Ahojky nejak som nemala cas sem nakuknut maly je odvera po ockovani trosku umrncany ale zvladol to dobre vyskieral sa na sestricku a ked ho pichla hned ho to preslo 😀 ale uz je ok mame prve ockovanie zasebou Iwka no uz pomly budu aj doma nabuduce prid n caj alebo pokec 🙂

question
30. mar 2008

miska,takze uz ma maly prve ockovanie za sebou? 😀 😀 vidis..pozrel na babu a hned mu bolo lepsie 😀 😀
drahy ma aj volal,ale keby bolo pekne tak nie je problem..by som zobrala deku a sa tam vyvalila..ale na to si este nejaky ten mesiac musim pockat 😀 ale dnes mi nie je moc dobre,tak sa mi nikam nechcelo... ved by sme sa dali vediet otyzdne ze ci nieco vymyslime,ok? 😀

etuska
31. mar 2008

ahojte kocky,ako sa mate? 🙂

lenka1108
31. mar 2008

ahojte babule.ahoj eti super prave robim parene buchty.a co porabate vy ? 🙂

etuska
31. mar 2008

No nedavno som prisla z prace-v izbach bordel/drahy bol cely den doma-pise diplomovku/.Mala sa vysantila v zahrade,zo skolky isli s tatom pesi-u nas je krasne svieti slniecko.
A ja utahana trosku "relaxujem" na Konikovi a idem sa venovat mojim Laskam 🙂

Parene buchty-mnam 😝

annaola
31. mar 2008

jeeej, parene buchty....mnam mnam. to by som si dala. take s marhulou vo vnutri a posypane makom.
moje pokusy nedopadli moc uspesne, ked som ich nedavno robila vyzerali ako take zvrastene tvrde gulocky. tak sa vzdavam. leni, mas stastie ze nejdem akurat okolo, hned by bolo po nich 😀 😀
my sme boli dnes so segrou korculovat,a maly nas nahanal. bolo super nadherne pocasicko. vcera sme zasa boli na vystave obrazov v Ballsbridge, konecne nejake kulturne vyzitie.naberala som inspiraciu, lebo v lidli mali farby a stetce za skvelu cenu tak zacnem zasa malovat k comu som sa od vydaja nedostala, chlap je narocny konicek 😉

helka31
31. mar 2008

Cauko kočky.Mňam Leni dala si mi dobry tip co mam uvariť.Ako ináč?Aj Vy ste mali problem vstať dnes z postele? 🙄 No ja ani za svet večer ísť spať a potom ráno vstať.A Samko tak isto.On,že ešte je vidno tak on nejde spať. 😖 Pokiaľ si zas zvykneme.Erika mali ste dnes teplúčko?Už chodíte pomaly len v tričkách?Pekný večer.

etuska
31. mar 2008

helka-joj to nie?V mikine zatial,no to len vynimocne,opat sa ma ochladit na 10C ,mpzno aj menej 😒

helka31
31. mar 2008

Tak to sú ale strašné výkyvy teplot. 😒 To tiež nie je dobre.No tu zas fúka. 😖 Už si zohnala tú bundu pre malú?

zilka
31. mar 2008

avojte ste tuuu? 🙂

annaola
1. apr 2008

dobre ranko zienky, citali ste vcerajsi herald am? je tam krasny clanok o slovensku. jeden ir tam bol na dovolenke. a bol velmi spokojny. po tomto clanku sa k nam turisti iba pohrnu. 😉 😉

andrearu
1. apr 2008

Ahojte dievčatá,
Mishka budem sa snažiť dať do albumu nejaké fotky celej mojej rodinky 🙂 . Romanka je v škole veľmi šťastná. Myslím, že tu sa jej viac páči ako v Dubline, je to aj preto, že anglinu už má perfektnú. Chodíí do školy Educate Together National School, nieje cirkevná, je to malá škola v ktorej nenosia uniformu a je tam asi polovica detí zo zahraničia.
Je to celkom iné ako keď v Dubline boli dve cudzinky a niektoré deti neboli práve najprívetivejšie k cudzincom.
Tu má spolužiakov z Litvy, Bulharska, Maďarska, Číny, Turecka, Poliakov v triede ani nemá, ale v škole ich paru je.
Slovenka je jediná a chodí tu jedno české dievčatko do väčšej triedy. Takže taká multikultúrna škola, čo sa mi páči, od začiatku šk. roka sme nemali jediný problém. Riško bude mať v auguste 4 roky a od septembra ho
idem dať do školy, včera som sa to práve pýtala a riaditeľka mi povedala, že ho zoberie.
Síce mi povedala, že podľa zákona na prijatie by mal dovršiť 4 roky najneskor v máji, ale robia vínimky ak tu
majú staršieho súrodenca. Tak som rada k tomu nám ešte stavajú novú školu veľmi blízko pri našej štvrti,
to ma naozaj veľmi potešilo.
Bože ale som sa rozpísala 😉 , nechám aj vám priestor. 🙂

mishka711
1. apr 2008

Ahojky no ADI to mate dobre potom ja rozmyslam co s malym ked pojdem nazad do prace mam super sefku ze mi dovolila ho bravat lebo pracujem v afterschool care ale my tam mame busy a hrozny hluk takze nechcem ho tomu vystavovat ked je tam dajme tomu ako kedy od 25-40rozbenenych decek takze uvidime mamina ma este rok do dochodku takze tiez asi nic a au-pair pre nu neni volna izba v 2izb dome takze jedine zohnat potom nejaku staru pani na dochodku irku no uvidime ako sa nam to vyriesi a vy tu ako dlho planujete ostat???ci ste tu nastalo???

question
1. apr 2008

andrearu..a kde ste sa to prestahovali teda do akeho mestecka-???? juj ja by spom tiez z dublinu okazite odisla keby si manzel pracu nasiel inde....a ty aj pracujes_ ci si doma s malym?
miska tak pojdes do prace? si sa uz rozhodla?

lenka1108
1. apr 2008

ahojte kocky som rada ze som vam buchtickami narobila chutky 😉 .tak sa nudim ze kazdy den vypekam.manzel mi nadava ze len muku kupuje.neleze vam niekedy ta materska dovolenka na nervy?ja uz sa tesim kedy pojdem do prace a malinka do skolky.dnes mi spolubyvajuca postavila malu na kuchynsku linku a ani nie za 2 sekundy svihla dole.rozbyla si pusu a na hlave ma taaaaaaaku hrcu skoro som dostala zradnika.tak som jej vynadala ze ma to az mrzelo.myslim tej spolubyvajucej.ale potom bola v pohode a zacala sa liepat po linke co chcela ist zase hore.
niekedy uz neviem ako by som ju zabavila aku hru vymysliet.naposledy ju drzalo hranie s plastelinou ale aj to ju omrzelo.na vystrihovacky je este mala ,no neviem.chcela by som sa jej plne venovat ale myslim ze som stoho viac unavena ja ako ona.
no od zajtra sa idem balit a v sobotu hura na slovensko.stale neviem ci mam zbalit hrube veci alebo prechodne.tomu pocasiu tento rok sibe ci tu ci tam.
boze som sa ale rozpisala.....okis babulky tak pekny vecer alebo dobru noc???? 😉 😉 😉 😉

matina24
2. apr 2008

Lenka to nie koli mne ma to zaujimalo.Vies jedna znam je tiez v charle.a chodi teraz domov kazde
tri tyzdne.Ved to musi byt velka zatz aj pre to dieta.Neviem ale tak si myslim.

matina24
2. apr 2008

Nadina prosim ta nevies na akej stranke najdem dobri anglic.zivotopis
vsetky co som zatil nasla su iba po slovensky.Mam tam napisat,ze
mam neaky zaklad z AJ?Bude mi ho iste treba.
ekny dnik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

matina24
2. apr 2008

Pekny dnik prjem vsetkym.Papenky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

mishka711
2. apr 2008

Ahojky Iwka no pojdem ale zatial iba na par hodin asi predsa korunky su korunky aspon nejake 🙂 a co vybavila si polku vcera???lenka1108 ty si ina caja vypekas no ja nemam kedy ani sa mi nechce som rada ze som ze ked dojde manzel s prace aspon trochu sa venuje malemu aby ja som mohla ako co spravit co sa pri nom neda ale mozno sa to zlepsi no teraz sa pohorsil v spani v noci a v jedeni tak neviem teda
🙂 ale podstatne ze sme zdravy no nie???matina24 no to musi byt ani nie zataz ale unavne pre tu maminu lietat hore dole ale niekomu to nevadi ja osobne nemusim lietanie takze bud by som ostala na svk alebo v irl ale ja som ostala v irl nakoniec ani som nerozmyslala rodit doma ja uz som taka heh 😀

andrearu
2. apr 2008

Ahoj dievčatá, prajem pekný deň 🙂
Question odsťahovali sme sa do mestečka Tullamore, je to 102 km od Dublinu smer Gallway. Som tu spokojná, aj keď skoro všetkých z rodiny, priateľov a známych mám v Dubline. Tu nepoznám žiadnych slovákov. Ináč pekné mesto, všetko je blízko, keď potrebuješ niekam ísť. No netvrdím, že tu nie su zápchy. Sú a poriadne, teraz tu stavajú obchvať okolo mesta, lebo všetka doprava prechádza cez centrum mesta. Niekedy celkom zábavné 😀 šoférovanie.
Ináč whiskey Tullamore najpredávanejšia v čechách. Ale ja whiskey nemusím 😒
A zabudla som nepracujem som doma s Riškom, ale od septembra by som si rada niečo našla. Keď pôjde do
školy, ale len na part time. Tak uvidím ako to dopadne.
Mishka este neviem ako dlho tu ostaneme, ale určite sa chcem vrátiť na Sk, keby bolo po mojom tak aj zajtra,
mne veľmi chýbajú rodičia, priatelia. No drahý je tu spokojný čo sa týka roboty, síce maká ale vie začo. No a na druhej strane síce by som sa hneď vrátila, ale doma by sme sa nemali tak dobre ako tu. Možno sa to časom na Sk zmení, čo by som bola veľmi rada. Stále keď sa vrátim zo Sk, mám pocit ako tu ľudia žijú kľudnejšie, nie ako doma všetci v strese 😠 , uponáhľaný a v konečnom dôsledku aj od výplaty k výplate. Aspoň u nás na severe Sk to tak je.
Tak stále krotím svoje vášne s návratom domov 😉 A more to ma drží nad vodou. 😎

mishka711
2. apr 2008

baby nemate nahodou niektora recept na carot cake???vopred vdaka 😉

annaola
2. apr 2008

http://www.foodlife.cz/index.php?option=com_con...
toto je dobry recept na ten carot cake.

xena22
3. apr 2008

Ahojte,konecne som sa dokopala,ze cosi klepnem na konika...nejako sa neviem po prazdninach skonsolidovat a usporiadat si cas a decka tak isto.Zvykli si rano vyspavat a cely den nic nerobit a ja tiez 😀
Konecne sa nam aj pocasicko upravilo,tak som si na vikend naplanovala grilovanie,ale muz ma schladil,vraj ma byt v nedelu len 6 stupnov,co sa mi nezda,ale tu v irsku je vsetko mozne 😀
Ten mrkvovy kolac skusim asi cez vikend,ak nevydrzim,tak zajtra 😀 ,ale mne sa zda,ze ten co tuna predavaju,vyzera uplne inak,ale pravda je,ze som ho nikdy nekupila a asi ho budem piect potajomky,aby decka nevideli z coho to je 😀 som zvedava co to bude za zarak,dufam,ze zjedenie neprischne zas mne,lebo mne to najmenej treba... 😖

mishka711
3. apr 2008

annaola dakujem 😉 ako inac mate babule??/nejak to tu zanedbavete 😀

etuska
3. apr 2008

Aj u nas sa ochladilo,dokonca ma opat snezit 😒
Manzelovi sa dnes ozvali z Nemecka,ci tam vezme flek.Tesim sa ,ze sa niekto ozval,no Nemecko nemusim 😒

Mishka-nestihacka 🙂
Ja som dnes bola na preventivke na gynke,vsetko O.K.este cakam na vysledky cytologie,tak ma na rok opat pokoj 😉

helka31
3. apr 2008

Ahojky kočky.tak dnes bol konečne jeden z tých teplejších dní. 😉 Tak som rada.Samko ten je ešte stále vonku a nechce ísť domov 😖 .Ale aspoň bude dobre spinkať.Keby už tak aj zostalo teplo bolo by dobre.Erika len si daj urobiť vyšetrenia aspoň budeš kľudnejšia.Ale napríklad tu v IRL čo som bola milo prekvapená dostala som papier,že možem ísť na vyšetrenie krčku maternice vlast.free smear test.ide o IRISH CERVICAL SCREENIN.Tak ako vidím aj tu sa starajú o ženy. 😉 Aj vy ste to niektorá dostala?Pekný večer.

etuska
3. apr 2008

Helka,uz mam vsetky vysetrenia za sebou,cakam ozaj len za tymi vysledkami z cyto.Krvny obraz,pecenove testy O.K,ranku,kt.mi vypalovali na krcku maternice mam uz zahojenu.Pre istotu mi spravili aj USG-vsetko fajn,tak sa vytesujem.
Mala sa tiez drzi,dokonca poslednu dobu ju v skolke chvalia,ze vsetko spapa.Ten Imunoglugan jej pomohol co sa tyka posilnenia imunity:teraz jej nedavam nic,len ten sirup z Weledy 😉
Idem spinkat-zajtra dlhy pracovny den,ale tento tyzden poslednýýýý 🙂

Cez vikend idem skompletizovat vsetky dokumnety,kt. zatial mam ,aby som ich cim skor mohla poslat do agentury.
Bru nocku. 😵 😵 😵

matina24
4. apr 2008

Ahojte babenky,
take blaznive pocasie mame doma prave aprilove.
Uz sa teasim na to krasne irske pocasie to bude trvat kym
si na to zvyknem. 🙂

matina24
4. apr 2008

Question to lietanie mensie soky.Ked teraz ako viem kedy odchadzam
tak kazdy mi nezabudne povedat ze spadlo neake lietadlo.
To aby som sa potom nebala.
Pride pre mna Branko.Ako on vravi aby som sa mu niekde nestratila.
Ake boli prve pocity?Na co sa mam pripravit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre