Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
19. sep 2007

Dianka,
no vidis, mohla si ocina odprevadit,
keby si nebola taka strasne tehotna .... 😉
a mohli sme sa stretnut... ja letim tusim 5:55...

diant
19. sep 2007

helka ahoj. irska treska? to je co? mne chuti vsetko irske. teda v tomto case mi chuti ozaj vsetko.pila som tu maxvel kavu ked som este do roboty chodila (co bolo tak davno). ja odbornik na kavu niesom takze mne je to tak jedno. kava ako kava. teraz najnovsie pijem bezkofeinovu s 2lyzickami cukru a kopec mlieka vnutry. mozeme to nazvat aj detska kava. a chlebik kupujeme v corku na trhu, chuti ako slovensky. ak nie tam tak v super value, vola sa sice polsky no ja bez neho nemozem byt. akurat som dostala sok bo som mala chut na chlebik vo vajicku dakto (nikto sa mi nechce priznat) mi zozral 3kusky. a ostali mi len dva a to sa mi neoplati robyt ☹

helka31
19. sep 2007

😀 No to teda.Tak asi len tvoj manžel alebo niekto iný?Urob si z toho sendvičového chleba aj ten je celkom fajn. 😒 keď prídem na SR tak sa všetkého prejem aby som mala na celý rok pokoj. 😀 Hlavne bryndzové halušky mňam,mňam.

nadina
19. sep 2007

Helka,
ja ked chcem dobry chlebik, tak kupim v Superquine,
sice stoji aj 2 eura, ale je ako domaci slovensky,
alebo tam maju aj taky, ako slovensky sendvic.
No a tresku som tu nevidela, ale v polskom obchode
kupujem zavinace, take tie prave klobasky,
sem tam kus slaniny. Ale to naozaj len obcas,
vacsinou sa stravujeme zdravsie... 😉
Tiez mavame tradicne irske ranajky,
take ako z ucebnice - prava irska ovsena kasa, porridge 🙂

nadina
19. sep 2007

...ale teraz ma napadlo, ze mozno v Limericku Superquin nemate?
Vraj je to tu tak, ze v kazdom regione su ine obchody,
podobne ako u nas je niekde COOP a inde JEDNOTA
a pritom je to to iste...

helka31
19. sep 2007

Akurát mi prišiel manžel,tak idem robiť večeru.A Dianka kedy to už budeš rodiť?Nebojíš sa?Ja som mala cisársky tak bolesti nepoznám.Ale chcem druhé tak neviem ako to bude potom.No uvidíme.Bože aj u Vás je taká strašná zima?Už si kúrime v krbe,máme romantiku.No už idem zohriať večeru,zatiaľ pa.

helka31
19. sep 2007

Nadi tak taký obchod tu nemáme aspoň o tom neviem.To je čo za obchod popíš mi ho?My tu nič nemáme. ☹

nadina
19. sep 2007

Helka, neboj o nic si neprisla, je to ako Jendota na SK,
drahy a nic tam nemaju.... 😀
Urcite mate zase ine, co my nie... 😉
a chlebik nikde dobry najdes, urcite, len to chce cas...

nadina
19. sep 2007

OPRAVA malo byt : niekde najdes... 😉

diant
19. sep 2007

helka ja sendvic zasadne nejem. pfuj. baby to je asi jedina vec co mi nechuti 😲 a mam este 7 tyzdnou pred sebou a keby si len vedela ako sa bojim. ani nie tak bolesti (aj ked asi bude strasna) ale viac toho co ak sa daco stane abo maly nebude ok.. z toho mam strach. aj mi uz kurime. zima je vonku poriadna.

Nadina u nas porridge nikto neje. muz vravi ze to je pre male deti ktore nevedia hryzt 😀 a ja si sem -tam urobim ale len ked je plna nesqiku. inak ani ja nelubim.
a ten chleba moj tato dojedol. nasla som po nom tanier v kuchyni. ale sa neprizna, bude zatajovat.

helka31
19. sep 2007

😀 super tato.Neboj uvidíš ani nebudeš vedie´t a malé bude na svete.Bude to super šracko.A už máš aj meno?Slovenské alebo anglické?Nadi Tvoji chlapci kedy chodia spinkať?Samik chodí tak o 21,-21,30.Nie je to neskoro?Predstav si do teraz mi zaspal len s cumlíkom a už som mu ho vzala a spolu sme ho vyhodili do koša,že už je veľký tak už mu ho netreba.Taká som rada.Ale každé ráno pije mliečko z fľaše aj večer a to ho neviem odnaučiť od fľaše.Má s tým niekto skúsenosť?ostat.pije z pohára len to mlieko musí byť z fľašky.Tak neviem.Ešte nespíte? 😉

etka
19. sep 2007

Achojte, ja dnes dosti neskoro, jeho aj dianka sa dnes opat dogulala ku konikovi 😀 mnam, chlebik vo vajicku, asi na neho zajtra dojde 😵
dievcata, zase mi padli vsetky nadeje, ked som dnes mrsku dostala, ☹ na 28mi den som nemala ani nepamatam a vtedy ked najmenej cakam, dorazi nacas...zachvilu si podla nej budem hodinky nastavovat... 😉 No nist, hura do dalsieho tazenia 😉 teda snazenia 🙂
dianka, nemohla by si mi trosku tehulkovskeho virusiku poslat? 😉 vopred vrela vdaka!
nadi, ako ti zavidime, ze ides domkov, ja az v novembri 😒
Aj ked, terazky sa spolubyvajuca vratila a na Sk je kosa ako v ruskom filme. 😖

lenka78
20. sep 2007

Ahojte.my momentalne papame spisske parky s ciernym chlebom.Chris vypil flasu mlieka s kakaom a viem,ze aj v skolke spapa vsetko.Doma ho s jedlom nahaname a v skoke si chodi po duplu.Papkac jeden.Ja ho tiez nemozem odnaucit od flase,no flasku do Ie neberiem,tak ju jednoducho nebude mat.Velmi uspesne je pitie na slamku z pohara. 😎 Vcera mi Chris vybehol z obchodu,pokial som zaplatila,tak ho uz nebolo.Des.Potom som ho nasla a predstavte si,ze chodil do toho obchodu,ze kde je moja mamka.A ja som uz stihla kolecko ku autu urobit!Este dnes musim na polikliniku,atd.,tak neviem fakt kedy sa pobalime.Mozno som tu naposledy a ozvem sa az z ie,tak zatial. 😉

diant
20. sep 2007

ahojte.. tak som sal spat vcera hladna ☹ muz je ale uz v obchode, poslala som ho na chlebik.
Helka maly sa bude volat po muzovy Anthony bo je to tradicia.a mne sa to to meno aj tak paci. Cize ked sa narodi bude Anthony Daniel Arundel.

Etka na tu mas cely virus.............nech sa paci. vies o babo sa snazit netreba, ono zvycajne pride ked sa snazit prestanes. noa to ako som ja otehotnela bol zazrak. brala som antikoncepciu 5 rokov bez prestavky, vysadila som ju v january, ze sa pokusime o babo a po mojich dnoch, na treti den som cakala mimi 😀 ani som vlastne neverila ze mozem otehotniet tak skoro. tak ked mi zacali byt rifle male na valentina , tyzden po tom sme ocikali palicku.

etka
20. sep 2007

raaaanko, dianka, nemozeme sa prestat snazit, ved sme len zacali 😀 ale viem ako to myslis, len ked chces otehotniet, to snazenie sa akosi neda vymazat z hlavy...aaaale, sa sa nist nedeje, ked to ma prist, tak to pride...neboj, neobhanam draheho jak splasena jalovica 😉
A ty si uz na materskej, alebo este pracujes?
Leni, kedy to mate ten prilet na IE, ziiitra?

nadina
20. sep 2007

Ahojte zienky,

Helka, chodievame spat niekde medzi 8 a 8.30,
spavaju uz v jednej izbicke, tak im to chvilku trva,
kym vecer zaspinkaju.
Pred dvanastou musim pre Vladka do skoly, po prichode im dam obed,
ulozim ich poobede a aj ked nezaspia, aspon si oddychnu a ja tiez...
Dianka, aspon, ze Ta humor neopusta a s tebou aj nas...
a snad ked bude maly ADA 😉 | to je skratka celeho mena|... na svete,
tak si najdes cas trosku aj na konika...Inak by si tu chybala 😉

Peti, ja sa domov ani moc netesim, bo idem ku zubarke a pod.
no ale tesim sa, ze sa naspat vratim s mojou maminou,
bude tu s nami do polovice okt.
Peti, neuveris, od koho Ta mam pozdravovat
a nie je to Erika. Pozdravuje Ta Evka K., co sa vydala za Martina,
vies? Hravala s Tvojim Durim basketbal.
Tak sa nam svet zase o trosku zmensil, hi hi...
Evka bola moja kolegyna, prave sme sa dohadovali dnes rano na stretko na buduci tyzden...
a mam Ti odovzdat aj skype kontakt na nu, poslem v IP.

Lenka, tak sa Vam to krati, ale zabudla som, kde to tu byvate?
Budete niekde blizko Dublinu? Moj "maly" Slavko ma tiez este flasu aj ked len
na spinkanie a to ma 2,5 roka, ale co uz, stale je to nase babatenko 🙂 a
vzdy aj bude...
a s tym svetielkom, co mas v profile mas pravdu, je to pekne povedana pravda...

Andrejka, Ali, Majka kde ste sa stratili ???
krasny dnicek vsetkym,
a aj ked prave nesvieti prave slniecko,
verte, ze tam niekde je... 😉
Nadina

etka
20. sep 2007

Nadi, to som z toho terazky paf 😠 ,
to mi musis blizsie rozpisat...Myslis baseball? Durik nehraval basketbal, na to je krpaty 😀 nepamatas sa na jej rodne meno?

nadina
20. sep 2007

ale ano, napisem Ti ho na IP, a viem aj Tvoje 😉

nadina
20. sep 2007

uz vies?

etka
20. sep 2007

ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, uz mi to doslo, eeeeeevicka, jasnacka 😀 , ta ty uz budes vediet o mne fsio 😉 no to musim drahemu oznamit...dakujem za pozdrav a zaradime aj do skypu, juch

diant
20. sep 2007

Bola som si splnit manzelsku sluzbu.to brucho je ale opacha 😀
Etka ja som prace neschopna od decembra. takze cerpam poctivo socialne davky.
Nadina pokial bude maly jest po mamine ked sa narodi tak tu budem vysedavat castejsie. pc mame v nursery room, zatial.

baby chystam sa do nemocnici ku chrbatovemu doktorovy (neviem ako sa to inak po slovensky povie) tak ma boli chrbat. ja sa ozvem ked sa vratim.

etka
20. sep 2007

chudiatenko dian, snad ti pomozu, drzime prstoke! 🙂

andreab
20. sep 2007

ahojte kocky,
tak teraz som ako tak precitala vase par dnove pisanie a pekne ste sa rozbehli,hlavne Dianka a Nadi(no ved ty to tu stale drzis)s Petkou.
Nadi,uz si zdrava? Aj ja idem na Slovensko,ale az buduci piatok,vsetci aj s muzom.
Peti,ide zima a vies,ze po nej je boom tehotnych,tak snad sa zadari.
Dianka,uzivaj si posledne krasne tyzdne tehu,hlavne vela oddychuj,lebo ak bude babo ako moja Lili,tak s panom janom.Mimochodom,ja som najviac pribrala v poslednych dvoch mesiacoch tehu.
Moja milovana dcera je cim dalej vymyselnejsia,uz chce spat len na rukach,predvcerom bola zachripnuta od placu a asi sa na mna odula,ze som ju dlho nechala revat v postielke a prestala hovorit ma-ma.
Az dnes rano ma po 2dnoch poctila tymi krasnymi slabikami.Zobudila sa do dobrej nalady a teraz dokonca spinka.
tak idem zehlit,
pekny den vsetkym

andreab
20. sep 2007

jaj a zabudla som,mame volnu izbu s kupelnou na prenajom od piatku,tak ak by ste o niekom vedeli,uz sa nam sice par ludi ozvalo,tak uvidime.

aaaaa,princezna sa nam zobudila

etka
20. sep 2007

hmmm, Andrejka, tak v tom pripade sa na tuto aj ked irsku zime veeeeeeelmo tesim 😀 chudak drahy, sa nadrie 😀 ale sak za nejakym cielom nie? 😉

nadina
20. sep 2007

Andrejka,
a kde to byvate? Stracam prehlad, prepac...
Nadina

nadina
20. sep 2007

Petiii,
ooo,
potom ked nebudes mat cas na pisanie,
resp. na nic, ked bude male stale plakat
a budes vstavat s kruhami pod ocami...
potom Ti poviem, ze mate, co ste chceli 😀
Zartujeeeeem, ale nie celkom 😉
N.

etka
20. sep 2007

nuo, sak sa potom dosmejem 😀
ale ved to musi byt krasne... tak sa dobre citate, ked o tych detickach pismenkujete, jaaaaaj 😵
teda Nadik, ty si bola mladunka s Miskou 😉 som v hlbokom sklze 😀

nadina
20. sep 2007

Zienky,
teraz na vaznu temu. Vcera mi volala kamoska,
co byva tiez v Dubline. Volala zo SK z uradu, kedze je prave na SK, ze kedze je tu v IRL,
uz od neviem kedy, tak ma za ten cas vratit rodicovsky prispevok na SK,
aj ked tu nedostala zatial nic a nema ani len pridavky v IRL priznane.
...Ja som zistovala co sa da na nete a je fakt, ze rodicovsky prispevok
je podmieneny trvalym pobytom na SK ako matky, aj dietata...
Takze v podstate to chapem tak, ze ak by som chcela poberat rodic.prisp.
do 3 rokov veku dietata, tak sme mali rodinne pridavky v Irsku ziadat len na manzela, v ramci EU s tym, ze ja s detmi sme na SK.
Kedze som vsak prisla do IRL a bolo mi povedane, ze musim rodinne pridavky ziadat na seba, co som aj urobila, to znamena, ze som vlastne rezident Irska,
mam PPS, byvam tu, takze asi to vyzera, ze rodicovsky budem vracat...
za obdobie, co som tu...aj ked som za toto obdobie zatial tu nedostala nic,
napriek ziadosti, ktora sa stale prejednava V Donegale.
Zial, myslim, ze ani pracovnici na UPSVaR nemaju v tomto celkom jasno
a preto som pisala vcera na MPSVaR a cakam na odpoved.
Viem, ze kazdy pripad je iny, zalezi, na koho su RP ziadane v IRL a pod.
ale ak ste niekto v podobnej situacii, napiste svoje skusenosti,
pomozete svojimi informaciami aj ostatnym,
pripadne aj sebe, bo sa casto stava, ze na roznych uradoch dostanete rozne vyjadrenia, tym myslim v inom meste...
Existuju aj koordinacne pravne predpisy pre EU, ktore su dost zlozite,
tak uvidime, co sa dozvieme...dufam, ze v sulade s nimi.
Pekny dnicek,
Nadina

nadina
20. sep 2007

...ano ano, Peti, priznavam sa dobrovolne,
bola som mlada, mala som 19 rokov,
takze ziadna sranda.
No na druhej strane, teraz mam 13. rocnu slecnu,
ktora mi zoberie chlapcov obcas von |po jednom|,
je to velka pomoc...
Vcera ju volala dokonca irska suseda, ci by jej robila babysitter
raz do tyzdna v podvecernych hodinach,
tak je cela hotova, ze bude zarabat... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre