Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
11. máj 2010

a k tym vydavkom, jedine co v sr mam je zubar a toho si platim sama. A maly nebol v sr ani jediny krat za 3 roky osetreny. Tak ze asi by som nemala co platit. Ale verim ze su aj opacne pripady. Do sr chodime 1x za rok a stale sa hlasim ako samoplatca zdravotnickych vykonov. To len tak na okraj.

nadina
11. máj 2010

Zdenka,
zalezi od vela okolnosti,
ci su vydate, kde ma manzel zmluvu, ci vobec pracuje na zmluvu,
ci tu pracovala, kde pobera matersku, alebo ci sa tu tvari len ako na dovolenke...
a kopec dalsich veci... a novinka = ci vobec pracuje na svoje PPS...
Generalizovat nie je mozne.
...ci tu pisat budem, alebo nebudem - su to fakty a zakony,
Neviem, ci to na Cetrojku plati,
alebo nie = to si tvrdit nedovolim - nie som uradnik a nemam vsetky informacie.

Nedavam priklad, ze to niekomu preslo, alebo nepreslo,
proste nie je dobre zovseobecnovat, kazda sme v inej situacii
Mozno to ma niekto v sulade so zakonmi, ak sa tu naozaj "tvari"
ako na dovolenke
a druha vec je, ked to niekomu system umozni a nie je to v sulade
so zakonmi - pride sa na to skor, alebo neskor.

Pekny vecer vsetkym.
N.

zdenkam
11. máj 2010

Nadina, a aby som este bola uprimna, takze si myslim, ze ak tu ma niekotra z bab najlepsi prehlad v zakonoch a paragrafoch, tak si to ty, alebo minimalne najlepsie vies kde to hladat - moj nazor.
TAkze by som sa s tebou isto neskriepila - by som sa neodvazila.

🙂

Navyse uz si ma raz z omylu vyviedla s poplatkami s nemocnicou, takze mam celkom respekt voci tvojim vedomostiam. 😉

nadina
11. máj 2010

Zdenka,
s tymi poplatkami s nemocnicou som si neni ista,
naposledy som platila uz aj ja.
Avsak bolo to za jednodnovu chirurgiu - vyberanie znamienok.
A myslim tiez, ze zalezi zase od viacerych okolnosti...
Dokonca mozno aj od nemocnice.
Minuly tyzden som mala surgery v Private Mater hopsital,
na ktoru som v public hospital cakala prilis dlho...
a preto vlada vydala nariadenie - poskytnut zdarma
osetrenia dlho cakajucim v private - and free of charge.
A v tom pripade som neplatila ani len jednodnovy poplatok,
zrejme je to tiez trosku zlozitejsie a zalezi od okolnosti...

A ak hocikto niekto umyselne obchadza zakony = JEHO VEC
a nic ma do toho nie.
Len som chcela poukazat na to, ze sa zial na to casom pride
a potom sa ludia stazuju opat, ze musia platit strasne peniaze a uz
akosi zabudnu dodat, ze si za to mozu sami.
Ja som sa poucila na vlastnej skusenosti, ked sme sa vyslovene dozadovali
zrusenie zdr. poistenia na SK a poistovna nam ho nechcela zrusit BEZ predlozenia ZMLUVY.
Proste bez kopie zmuvy Vam poistenie na SK nikto nezrusi... a kedze nam to
dolozenie zmluvy trvalo par mesiacov - doplacali sme na SK spatne kazdu navstevu lekara,
ci uz to bolo povinne ockovanie deti, ale pohotovost...

Budem sa opakovat, ale : Nezovseobecnujem, netvrdim, ze moj priklad plati na kazdeho
a nepoznam vsetky okolnosti, ake ma Cetrojka,
nevylucujem preto, ze ma na to pravo.
Treba si zistit individualne. Neexistuje univerzalna odpoved pre kazdeho

Pekny vecer.
N.

zdenkam
11. máj 2010

ok nadina, beriem na vedomie

Pekny vecer

ladywitch26
11. máj 2010

caute zeny, tak my uz zajtra vyraaaaazameeeee 😀 uz som tak napoly zbalena, este cakam,kym stanke poschnu veci na vesiaku, rano to pozehlim, muz vyprazi rezne a okolo stvrtej opustame dom. inak so stankou som dnes bola u GP, lebo dva dni je strasne zachripnuta, a nejako pisklavo kaslala, tak radsej nech ju mrkne. ale viac mamiciek mi vravelo, ze to maju ich deti tiez, tak je to asi nejaky virus. dokina vravela, ze za tri dni by jej to malo prejst, mam jej davat len calpol od bolesti, aby ju to nedrazdilo, ked papa, ale pre istotu mi predpisala aj nejake steroidy, ze ak by sa jej zhorsilo dychanie, mam jej ich dat, ze zaberaju do hodiny. predsa len, 18hodin na trajekte bez lekara a keby cosi, kde ja budem niekde uprostred francuzska alebo nemecka hladat lekara? muz jej spravil cibulovy sirup, tak mi chudiatko smrdi ako cibuliacik, ale cibula jej chuti, tak velmi neprotestuje. to do mna by nedostal. aj mne je inak blbo, tiez mam hrdlo riadne zapalene, tak si asi naordinujem bioparox. no ako naschval pred cestou ochorieme.

ladysparky, stanka mala tiez 4mesiace, ked sme s nou sli prvykrat autom domov a bola v pohodicke. vacsinu toho nam prespala. skor sa bojim teraz, lebo uz vie behat a tak dlho v sedacke s nou bude tazke. ale prakticky pojdeme prevazne v noci, vylodime sa o piatej vecer, nejaku hodinku ju zabavime, potom odstavime, nakrmim ju a bude spinkat az do rana. no a okolo obeda by sme uz mali byt v cechach. tam prespime u znamych a odtial to mame domov tri hodky.

vidim, ze tu riesite zdravotne poistenie. tak na to teda bacha. muz bol tiez dobrovolne poisteny, ale to len kvoli tomu, ze mu tu moznost navrhla samotna pracovnicka. mna v mojej poistovni automaticky zrusili, ked som sem odchadzala, ze idem pracovat, tak nemozem byt poistena a basta. no a potom sa muz dozvedel, ze nemoze byt poisteny v dvoch krajinach, takze to chcel zrusit. no a problem, lebo chceli zmluvu. jasne, ze ziadnu prac. zmluvu nemal, lebo vsak tu sa take cosi nenosi, a uz bol mimo ineho aj par mesiacov nezamestnany, cize ziadna sanca dodatocne si ju vybavit. nakoniec sme to nejako s tetuskou vybavili, odhlasili ho a este mu aj vratili preplatok za tie roky, co bol zamestnany tu. no ale po roku si zrazu spomenuli, resp. zistili, ze muz bol na sr aj parkrat u doktora. plus este platili doktorovi aj kapitacne platby kazdy mesiac, za to, ze ma unho kartu. no a za to mu nauctovali 130€, s tym, ze ich musi uhradit do 15dni, inak pokuta plus penale. tak aby ste aj vy neboli prekvapene, ked si zrazu spravia poriadok v uctoch a zistia nejake nezrovnalosti.

zdenkam
11. máj 2010

ladywitch, krasnu cestu a paradne si to uzijte. Malej krasne narodeniny v Sr.
A nech tie stereoidy nepotrebuje. Znie to desne.
a zazitok na 3D scane a prijemny.

Ked sa vratite tak ja sa uz budem chystat na matersku pomaly. 😀

zdenkam
11. máj 2010

ja sondujem kompostovatelne plienky zas. Nechcem sa vzdat toho eko zameru. Vytrvam aspon 1,5 roka ako pri malom.
Ma Nadina nakopla, ked tu spomenula plienky. 😀

nadina
11. máj 2010

toho som sa bala Zdenka 🙂
dalsia plienkova tema...

uprimne - rozpravala som sa s adminom MK 🙂
o zalozeni novej temy - bezplienkovej.
Preberala som to s adminom vopred, aby temu nezamkol.
Nieco ako Irska Republika - bez plienok,
nad nazvom este spekulujem,
aby som sa nikoho nedotkla,

ale uprimne zienky, o takych beznych a praktickych veciach
pre tych, co uz mensie deticky nemaju = tu toho moc na citanie vazne nie je...

mozno sa niekto neskor potom prida - aj tam, aj tam...
🙂 🙂 🙂

zdenkam
11. máj 2010

🙂 jasne, ale v tom mas prsty ty. 🙂
Nic neboooj, to sa tu na asi nebude rozoberat kompostaky moc. Moc to nefrci.

zdenkam
11. máj 2010

a do tej druhej temy si budem chodit po rady prakticke v zivote a uradoch /len pekne zaloz/, lebo som nazoru ze co sa tyka starostlivosti o babo a vychovy, to si objavujem sama. Ved kazde dietatko je ine. Myslim, ze sa to lisi pripad od pripadu. A 2,5 roka som frcala pri malom bez netu a aha babo som vypiplala. TAkze isto.

nadina
11. máj 2010

...to je v poriadku, akurat ze nazov tejto temy by sa uz kludne mohol
volat nie Irsko halooo, ale Tehulky a mamicky babatiek v IRL 🙂

Proste ste sa tu prirodzene vykrystalizovala takato skupinka,
na tom nie je nic zle, je to samozrejmé a prirodzene...

Myslim vsak, ze su aj ine temy a maminky s vacsimi detmi,
ktore by mohli prispievat a mozno tomu snad pomoze nova tema.

Nevie niekto kam zmizla Xena/Gabika?

Pekny vecer,
N.

ladywitch26
11. máj 2010

zdenka, diky, uz sa zacinam tesit, hlavne na ten sok rodicov, ked zbadaju brusko 😀

inak dnes ma dobre nastvali nase premudrele uradnicky na obecnom urade. prehlasila som si trvaly pobyt k mojim rodicom, muz ma stale u nich, ale ja svokrovcov nemusim, tak som to zmenila. no a teraz sme pisomne poziadali o volby postou. dva listy poslane v ten isty den, akurat, ze mne poslali vyjadrenie, ze ziadost dosla neskoro, tak mi volbu nepovoluju a muzovi z jeho obecneho uradu poslali hlasovacie listky. prislo to dva dni neskor, ale vobec ich to neirituje. posielala som to sice v predstihu, ale akurat zacal ten humbuk so sopkou, nelietali lietadla, tak zrejme ani posta par dni nefungovala, lebo vsak vsetky listove zasielky idu letecky. a este ma tam stvu, ze muz daval cestne prehlasenie, ze zije v zahranici, aby jeho rodicia nemuseli zanho platit za smeti. dal to len raz a uz to od neho neziadaju. vedia, ze je stale tu. kdezto na nasom urade sa musia tvarit straaasne dolezito a kazdy rok im musim vypisovat nove. dobre vedia, ze som tu, vsak otec bol nie tak davno zastupcom starostu, byvame par metrov od obecneho uradu, ale este aj zmluvu pracovnu aby som im pomaly kazdy rok kopirovala a posielala nanovo, ze aby mali doklad, ze ozaj som v zahranici. no jak padnuti na hlavu. a este aj zvlast teraz papier za stanku vypisovat. no vsak je samozrejme, ze ked som tu ja, tak je tu aj moje dieta. no vsak sa tam asi zastavim na kus reci... 😠

ladywitch26
11. máj 2010

nadina, zaloz, uvitame... 😀

inak aj ja som uz dlho rozmyslala, ze kde sa podela xena. chodime teraz aj do corku, mala jej uz trosku podrastla, tak by sme hadam aj nejake stretko mohli dat a jej tu nie je.

cetrojka
11. máj 2010

No mam z toho riadny chaos a asi najlepsie bude ked to zistim osobne v poistovni, kde maju moju doterajsiu dokumentaciu. Ja ked som odisla do IE, nemala som hned pracu a uz par mesiacov predtym som bola na SR dobrovolne nezamestnana, lebo som nevedela ci pojdem von ci nie. Tak som si platila co bolo treba. A ked som nasla pracu tu, ani v pate ma nenapadlo riesit dake poistenie na SR,zvlast ked tu nemam ziadnu poistovnu mnou vybranu, ziadnu karticku, ziadny aky taky preukaz, cize fakt som to neriesila. Az casom.
A teraz zistujem co sa da a co nie. A verte mi, co clovek, to ine znalosti, co urad v inom meste, detto.
Dakujem vam za reakcie na moju otazku a uvidim ako pochodim.
A neuverite mi, ale po 2 rokoch prace tu som svoju pracovnu zmluvu nevidela. Nejako tu na tom nebaziruju. A co moj trvaly pobyt? Vela veci myslim ze je tu inych ako u nas... no mam co studovat. 😒
Ale dakujem, aspon viem ako to kde funguje. 🙂 🙂

Ladysparky som rada ze ste ok, bezi nam to,co? Tak sa drzkajte
dobru vsetkym 🙂 😉

cetrojka
11. máj 2010

Ladywitch a tebe krasnu dovolenku, uzite si to 🙂 🙂 a hlavne stastnuuuu cestu, ale radost a ocakavanie vas povedie a ujde to. Vlastna skusenost 😉 😉 😉

nadina
12. máj 2010

Cetrojka,
ak nemas zmluvu, tak niektore poistovne na SK sa vraj navela navela uspokojili aj s prehlasenim,
ja som dokladala aj papier od HSE.
Ale zase na prehlaseni je potrebne uviest pravy datum nastupu do prace v IRL, oni ti totiz tu zmuvu daju, dodatocne ak treba,
resp, casom dostanes papier, napriklad z HSE, ze Ti zamestnavatel odvadzal PRSI -
a to je to poistenie, ktore si si myslela, ze nemas a datmuOD KEDY - tam uvedeny urcite bude.
Takze kazdy, kto tu pracuje legalne, tak za neho zamestnavatel odvadza PRSI, aj ked nemas
ziadnu karticku, ale toto poistenie ako legalny pracovnik mas a na zaklade neho mas narok na osetrenie vo vsektych public hopital - bezplatne (niekde sa hradi len denny poplatok za lozko a stravu, ale osetrenie, operacie a pod. = su zdarma).
Oni si to napriklad pri osetrenie v nemocnici = zistuju podla PPS number - tvojho,
alebo ak nepracujes = tak osetrenie sa hradi z PRSI tvojho manzela.
Staci jeden odvadzajuci PRSI z paru na to, aby si tu automaticky zdr. poistenie mala
aj ked karticku na to ziadnu nemas.

Pekny den vsetkym,
N.

zdenkam
12. máj 2010

Cetrojka a nie si jedina bez zmluvy, ja som prvy rok v irl bola au pair ale po 9 mesiacoch au pairkovania ma ta pani zaradila na vyplatnu listinu - na zaklade suhlasu majitela, takze oficialne som dostala aj pps no. NO a tak som robila au pair dalsich 6mesiacov len ma neplatila ona z vlastneho vrecka ale jej zamestnavatel /bola general manager v hoteli/. Ale potom som prestala s au pair pracou a nasla si normalnu, aby som mohla fungovat ako par s priatelom /teraz uz manzelom/ takze 4 roky robim v obchode a pracovnu zmluvu som nikdy nevidela. Ziadna z bab ju nema.

Jasne, popytaj sa v poistovni, aspon presne budes vediet na com si.

Krasny den zelam

zdenkam
12. máj 2010

s Xenou sme si vymenili par mailov. Tiez ma kedysi napadlo ci tu vlastne este su. TAk mala napokon dievcatko? Paradicka, ved mala 2 chalanov trosku skolakov v dome, ak sa nemylim.

A ano, tato tema je vlastne pre cakatelky a maminky, co tak sledujem. Snad mamartinka je vynimka zatial.

zdenkam
12. máj 2010

Ladywitch a na mestsky urad ja posielam kazdy rok potvrdenie ze som tu zamestnana. Kazdy rok mi to napise kvoli komunilanemu odpadu zamestnavatel. Potom prilozim list ze som v Sr tak 2O dni v roku co minuly rok bolo /7 dni/ a zaplatim adekvatnu ciastku z toho rocneho poplatku.
NO a samozrejme musim dokladovt ze je tu so mnu aj syn. Co mu asi zamestnavatel nepotvrdi, tak to chodim za GP ze je vedenu u neho v evidencii - mi dava potvrdenie, alebo bol kratko predtym ako posielam list osetreny, tak staci to potvrdenie o osetreni.

nadina
12. máj 2010

http://www.exil.sk/site/irsko.php/2010/05/05/zd...

V zásade platí pravidlo, že občan musí byť poistený vždy v štáte miesta výkonu pracovnej činnosti (zamestnanie alebo SZČO – samostatne zárobkovo činná osoba) a môže byť poistený len v jednom členskom štáte Európskej Únie.

V prípade, že poistenec bude zdravotne poistený v niektorom členskom štáte EÚ vzniká mu povinnosť odhlásiť sa do 8 dní zo zdravotného poistenia na Slovensku.

Viac v linku....

nadina
12. máj 2010

tiez zaujimave :

Hovorí zákon vôbec niečo o poistení v dvoch krajinách EU a o sankcionovaní za poistenie v dvoch krajinách?

Hovorí o tom Nariadenie Rady EHS č. 1408/71, ktoré dvojitému poisteniu v rámci členských štátov zamedzuje, no zároveň neurčuje sankcie za porušenie. Toto porušenie následne rieši národná legislatíva, ktorá udeľuje sankcie za nesplnenie oznamovacích povinností, a to sankciou až do výšky 331 eur.

mamartinka
12. máj 2010

nadina a kam by som chodila ja ked chces temu presmerovat?Ja uz by som vas len citat musela. ☹ zdenkam ano len ja som tu vynimka zatial.Ale kludne sa premenujte na inu temu.Vsak ja vas vsade najdem 😀 🙂

nadina
12. máj 2010

Martinka,

nepochopila si tu,
nikto nechce temu premenovat,
ale zalozit novu - dalsi - s trosku inym obsahom,
nielen o babatkach...

Pekny den,
N.

zdenkam
12. máj 2010

jasne Nadina, ja to chapem,lebo je pravda, ze ak sem pride niekto kto deti nema, tak to po par kolach vzda, lebo nema co povedat. Ja by som sa citila rovnako.

Myslim, ze so zakladanim tej druhej temy je to dobry napad. 😉

Ano, o tom sankciovani viem, ale len z pocutia. Vtedy mi ktosi tvrdil ze to moze byt od poistovni v sr 1O.OOO sk - to sme este nemali eura.

cetrojka
12. máj 2010

Inak suhlasim s novou temou zo zivota Slovakov v Irsku, skusenosti, rady a tak...
Ale myslim ze tu na konikovi je asi kazdemu jasne ze je to web o detoch, maminach a vsetko okolo toho, takze asi sem aj preto tie zienky chodia... 🙂 a koho toto nezaujima tak to isto necita, no nie? 😉 len tak na okraj.

zdenkam
12. máj 2010

tak nova tema zalozena, tak uz bude aj vlk syty aj ovca cela. 🙂

lenka78
13. máj 2010

Nadi,toto s tym poistenim je velmi hakliva tema.My sme odovzdali karticky na SK a potom sa nam tu Slovaci vysmiali,ze preco sme to urobili,lebo vraj v Irsku nie je zdravotne poistenie.Ak nie je,tak nechapem,preco mame irsku europsku karticku poistenca a z coho mi napr.platia sken,vysetrenia v nemocnici ako tehotnej.Je tu iny system ako u nas,no podla mna je blbost,ze tu nie je zdravotne poistenie iba preto,lebo si lekara a lieky mame plne hradit sami ak nemame gp alebo medical kartu.A ak ju niekto ma,tak z coho je to hradene,ked tu vraj nie je zdravotne poistenie?Jednoducho my slovenske zdravotne poistenie nemame a ak niekto ma a vyuziva tu napr.medical kartu,tak je to jeho vec.Mozno im na to nepridu,mozno ano.No kedze my zijeme tu,tak mame aj irske poistenie,co je z PRSI tusim odvadzane.Komercne si neplatime.

petronuska
13. máj 2010

Ahojky,
tak u nas snad uz konecne bude dobre. Maly uz je nekolikaty den v dobry forme, tak snad to nezakriknu. Tedka by nejradeji porad jedl, furt slysim "mnam mnam" 😀 Asi dohani, co zameskal 😀 Tak snad uz teda budeme mit na chvilku klid.
Zitra si mame jet pro kocicku 😵 Mati diky 😉 byli jsme se na ne podivat, nadherne kotatka, jen jedna kocicka a tu chceme my. Uz jsem koupila nejake veci, co je treba, tak snad se ji bude u nas libit a hlavne aby ji Jaydi nic nedelal 😕 Akorat teda nevite, kdy by se ty kotatka mela brat od matky? Ja si nejsem jista. Ony maji asi 5 tydnu tedka, ale nevim, jestli to neni brzy. Prece i pejsci se berou nejdrive po 6tt.
Jinak u nas nic noveho. Krome toho, ze maly keca vic a vic, je to nadhera 😵

Zdenka super s jezdenim. Ja do toho tady byla hozena jak do vody. V CR jsem nejezdila, jen nekdy pred 10ti lety. A pak tady jsem sla do jine prace a nezbyvalo nic jineho, nez koupit auto a jet. A tedka jezdim furt, i kdyz jedeme nekde vsichni 😀 R to nevadi a ja jsem rada 🙂

Zdenka s tema bolestma snad uz ok. Uz to mate za par, tak malinke musi vydrzet jeste par tydnu :o)

Mishka s nocnikem to mate super. Ten nas smudlik nechce vubec. Sedne na to max na sekundu a padla.

Holky na kolik tak vyjde cesta do CR/Sk na aute? Mi prijde, ze snad vsechny jezdite autem... 😉
A berete si irske? Jak se pak jezdi u nas s volantem na druhe strane? Ja bych snad byla porad na opacne strane cesty a pak nejhorsi kruhace a krizovatky 😅

Ladysparky super, ze mala je ok. My nasiroko nebalili, tak nevim jak dlouho. Ale co jsem slysela od holek v CR, tak i kolikrat nekolik mesicu 😝
Krasne fotecky :o)

U nas s pojistenim je to tak, ze ja v CR mam zrusene od te doby, co jsem tu prijela. A Jaydi ma pojisteni zdravotni v CR a dali nam ho normalne, ani se neptali. Jen jakou pojistovnu chceme pro nej. Ma CR obcanstvi (i Irl) a trvale bydliste v CR taky. A to jim stacilo. Takze kdyz jsme tam, chodime po Dr 😎
Tady zadne pojisteni nemame 😒

Ladywitch doufam, ze cesta probehla dobre a jste hlavne ve zdravi dojeli. Uzijte si to doma!

Nadina chtela jsem se zeptat, jak je to pak s pojistenim, kdyz ja jsem nezamestnana a nejsem vdana. Jen spolu s R zijem. Taky by se to pocitalo z jeho PRSI?
Diky

Tak jsem vas prelouskala 🙂

Prejeme vsem krasny den 🙂

nadina
13. máj 2010

Lenka,

ti, co Vam radili - nemali pravdu.
Poisteni v Irsku su vsetci ti, ktori tu pracuju
a odvadzaju PRSI.
To ze si platis u lekara za navstevu navyse - to je nieco INE, nieco ako bola 20 korunacka na pohotovosti na SK kedysi.

Keby si v Irsku isla do nemocnice, mas operacie a osetrenie v public hosp. zdarma prave preto,
ze Ty, alebo tvoj manzel odvadza PRSI - staci ked jeden z manzelov.

Neviem co ku tomu viac napisat, proste je to ZAKON, ktory nepusti
a dotycni, co Vam radili = NEMAJU v ziadnom pripade pravdu.

Je mozne, ze tu pracovali na cierno, alebo kratko...inak ZDR. POSITENIE v IRSKU
MA KAZDY JEDEN AUTOMATICKY, ak platis PRSI (alebo tvoj manzel)

Co sa tyke Europskej karticky poistenca . to je predsa nieco celkom ine !
A na tu karticku Ta osetruju vo vsetkych krajinach EU - ale mali by na nu robit len nevyhnutne osetrenia a zakroky.
Na nic ine sa nezvtahuje.

Pekny den,
Nada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre