Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

chelsee
27. jan 2008

baby a co robota? nemali ste tazsie si najst pracu ked ste povedali ze ste po materskej abo ze mate male dieta? a co robite v ie? myslim kde pracujete? 😉

maryloou77
27. jan 2008

Zdravim baby 🙂
kraasnu nedeluuu lebo zase neprsiiiii 😎
chelsee -- ja nemam dieta ale mam kolegyne co maju a vychadzaju im tam v ustreti dost, maju lepsie casy a robia na part time napr, a este ked nieco maju tak im daju volno, to neni ako na SR ked ta nezoberu ani do prace ked mas dieta, lebo bude chore a ine veci okolo toho 😖
Nadi --- tak prepac za tu silnu nadavku ale obcas sa naovladam ked je to tu hore nohami 🙂

etuska
27. jan 2008

Ahojte kocky,
Miska dnes nechcela poobede spat,tak sme sli trosku vonku. Vcera sme mali riadnu fujavicu,normalne "padal" sneh horizontalne 😀 ,ale len v noci a v Tatrach bol vraj dokonca orkan. ja som sa miestami tiez v noci bala,ze nam odfukne strechu,no a dnes nam cely den snezi 🙂
Trosku sme sa vymrazili a ja idem vypisovat triedny katalog+ dam si k tomu kafco 😵
Vecer sa ozvem.Zatial pekne popoludnie 🙂

nadina
27. jan 2008

Ahojte,

Erika, to taka zima? Tu dnes bolo ako na jar,
na zahrade som objavila listky narcisov, uz trcia
10 cm z pody...
Nasich som vyhnala ku moru, skoda premarnit
taky kraaasny den doma.
Este sa nevratili, tak snad sa vylet vydaril.

Chelsee, asi ako kde to beru. Ja nepracujem a ked dobre ratam,
tak tu z diskusie pracuju asi len 3 maminy...? Ci viac?
Ale z pocutia to vyzera asi tak, ako opisuje Mary,
myslim, ze praca ako taka sa tu neberie az tak vazne 😀
a Slovacisko so svojou pracovnou naturou tu
vzdy vynikne...
Suseda prave ide od februara pracovat do TNT
a tiez jej prisposobili pracovny cas tak,
aby stihla dieta zaviest a vybrat zo skolky...
nehovoriac o tom, ze zamestnavatel musel vybavit za nu kopec
papierov, kedze potrebovala pracovne povolenie /
takze myslim, ze tu su zamestnavatelia zvyknuti riesit
ine veci a uprava pracovneho casu mozno potom nie je
takym problemom...

No, uz idu nasi.... 😉

etuska
27. jan 2008

Nadi,u nas je teraz /podla internetu 🙂 -2 C/,cize zima nie je,len sneziiii 🙂 .Fukat uz nefuka. A ja vypisujem dalej katalog-som pri cisle 11 z 35 😝 .
Nastastie Mimi zaspala,tak mam cas
Baby,ja Vam normalne zavidim,ze nemusite zajtra do prace ☹ a dufam,ze v IRL nebudem tolko makat ako tu-tam by som chcela pracovat v language school.urcite len part time.
Talk 2 U later 🙂

lenka78
27. jan 2008

my sme boli pri mori,bolo dnes naaaaadherne.aj doobeda sme vylakali polskych chlapcov na dvor.sranda,mam inspiraciu,ich chlapci posluchali na slovo,nechceli ist k nam sa pohrat,lebo mali byt vonku na dvore,a ked sme ich ponukli sladkym,tak nie,lebo mamka nedovoli,ze ma zle zuby.ani kivi nechceli,lebo mamka zakazala brat od cudzich.kedy bude raz taky poslusny aj Chris... 😀 😀 😀

etuska
27. jan 2008

Lenka,raz mozno ano.Nasa Miska je veeelky cert a uz by sa jej zisiel surodenec,lebo je trosku rozmaznana 🙂

lenka78
27. jan 2008

Aj nas by potreboval teraz surodenca,no este sme len teraz zacali v novej krajine.No ked tu odrobim rok,tak ihned ideme na to... 😝 😝 😝

etuska
27. jan 2008

Hmm,a my este len v lete odchadzame,takze 2.-he asi az ked pojde Mimi do skoly 🙂

lenka78
27. jan 2008

Mozno by ste to zvladli aj z manzelovho platu.Ja chcem naspat do roboty,ked odkojim,tak uvidime.My zatial z manzelovko platu nevideme na tyzden so skolkou,tak teraz cerpame z uspor. ☹

helka31
27. jan 2008

Ahojte kočky.Ako sa mávate?Aj moj by potreboval súrodenca ☹ no uvidíme neskor.Lenka1108 som rada,že sme sa stretli.Dnes bolo krásne no a u Vás Erika sneží?Nadi ako sa darí?Tak Samko už má školu vybavenú od septembra tak som rada,ešte vybaviť afterschool.V piatok sa mám s jednou stretnúť čo sa stará o deti tak uvidíme čo a ako.Leni aj tvoj Chris pojde do školy už teraz?

nadina
27. jan 2008

Ahojte,
Helka, dik za opytanie. No uz mam krce v nohach od tolkeho lezania,
aj ked sa snazim hybat, takze musim zajtra rano k lekarovi ☹

lenka78
27. jan 2008

helka31,ano,chceme ho dat do skoly od septembra,no uvidime ako to bude s afterschool.mozno by sme potrebovali aj strazenie pred skolou 😖

lenka78
28. jan 2008

dobre ranko,Irsko!
helka,tvoj Samko ma kedy 4?chodi teraz do skolky?Ako dlho?

chelsee
28. jan 2008

baby vy sa mate ze uz ste tam, nas to vsetko vybavovanie a zabiehanie este len caka, ale moc sa tesime, z jedneho platu sa zije tazko aj tu....tam to horsie byt nemoze, ta skolka je fakt dost draha ale zase pre to dieta je to lepsie byt medzi detmi aj sa lepsie nauci rec ako doma smamou....som sa myslim uz pytala aku pracu tie ktore robite mate? ja by asi najskor v hotely si hladala pracu....bo robit niekde v office sa este necitim teda koli angl.
este som sa chcela spytat ci dostavate nieco ako matersku, ale vlastne take male deti ani nemate co tu pozeram, bo ked som tam bola jedna irka spominala nieco o nejakom prispevku okolo 150euro....do troch rokov dietata aj pre cudzincov, viem ze poliakov s rodinami je tam neurekom a polskych kocikov tiez dost

etuska
28. jan 2008

Chelsee,nas to caka tiez az teraz v lete 🙂 takze sme na jednej lodi. Ja ucim na SVK English,takze si budem hladat pracu niekde v "language school" a uvidime ako poriesime Miskinu skolu- v lete ma 4 roky.
Ale som aj premyslala,ze ak zo zaciatku nic nezozeniem,tak chcem prave rozbehnut mozno nejake kurzy "English" pre mamicky s detmi 😀 😀 😀 + mozno afterschool 😀 -we will see.

Have a nice day ladies.I´m in a hurry-have to pick up my darling from her kindergarten 😀

nadina
28. jan 2008

Chelsee,
vazne mrkni historiu tejto diskusie 😉 😉 😉 ,
su tu aj mamicky, co maju male deticky a poberaju matersku.
...
Bavili sme sa aj o vyske materskej, aj o pridavkoch
aj o prispevkoch do 6 rokov dietata....
Rada Ti zodpoviem vsetko, co tam nenajdes...
...
Kedze sme v EU, vsetky prispevky su rovnake pre
vsetkych, akurat pri niektorych je podmienka
mat tu odpracovane urcite obdobie,
ci byt prispievatelom na odvody PRSI, urcity cas.
To sme tiez spominali.

Chelsee, 150 eur? Tak to najskor islo o tyzdenny prispevok,
nie mesacny... 😉 😉
Mozes mrknut aj moje clanky,
najdes tam o Irsku celkom dost info,
uzitocny je aj clanok s mnozstvom odkazov
na pracovne agentury. www.golianova.blog.sme.sk
aaa ako sa to volas?
😉

nadina
28. jan 2008

Etuska,
ak budes dostatocne blizo nas,
tak sa hlasimm do klubu,
aj na after school care... 😉

etuska
28. jan 2008

😀 😀 no dufam,ze ma drahy nedotiahne do Anglicka ☹ -ja chcem do Dublinu 😢 😢 😵 😵

andreab
28. jan 2008

Ahojte, dievcence, dlhsie som sa neozvala, akosi nestiham.
Lili uz 2mesiace chodi za ruku,od rana do vecera, tak mam co robit,par X spadla,tak sa sama chodit zatial boji, ale ved nema kam ponahlat.
Dlhsiu dobu sme boli na Slovensku, este stale sme, za ocinom letime buduci tyzden piatok.
Nadi, chudatko, kedy citam, vtedy si chora, tak dufam, ze touto zlomeninou, si si uz svoj pridel bolesti aspon na tento rok vybrala.
Mishka,gratulujem k syncekovi, mimochodom mate rovnaky MC kocik ako my.
Vsetky vas pozdravujem a snad niekedy dovi.

nadina
28. jan 2008

Ahoj Andrea,
super, ze si sa ozvala,
uz som Ta ti veru par x spominala 🙂
ze co je s Tebou.
Tak si uzi snieziku s Lilinkou aj za nas...
a stastny navrat 🙂

andreab
28. jan 2008

Nadi, na Slovensku je to so snehom bieda, ale od Vianoc do Noveho roku bolo krasne. A minuly tyzden sme mali +13 a nadherne slnecno, vcera v noci strasny vietor a dazd a dnes opat krasne. Uz rastu aj snezienky.
Tak sme isli rano k lekarovi, mam nieco s chrbticou, este od porodu a doteraz som cakala, ze to prejde,ale nepreslo.
Aj tak som nic nevybavila, lebo som nebola objednana a ludia stali na casenky uz od 5ej rana.
Ked sme prisli domov,mala spala vonku 2hodiny, tak som si oddychla a po obede sme sli k mojim rodicom, kde sme doteraz, varuju Lili, tak mam sancu pisat.
Inak, uz som rozmyslala, ze by som sla do prace, ale potom mi pride malej luto a neviem ako ukoncim dojcenie.
Este par mesiacov asi vydrzim.

etuska
28. jan 2008

Andrea,my takmer pod Tatrami mame snehu dost.Dokonca dnes niektore decka kvoli autobusom neprisli do skoly. A ja som vcera odhrnala sneh 🙂
Helka,ako sa mate?

Lenka-odkedy chodi Chris do skolky a ako je to s jeho "English"?Nie je tam vacsina polských detí?

nadina
28. jan 2008

Andrea,
veru s kojenim je to tazke.
Ja si velmi dobre pamatam, ze to bolo pre mna
psychicky tazsie, ked som musela prestat kojit,
koli pobytu nemocnici a tazkym ATB...ako pre mojho syna.
Tak sa priprav aj na taku moznost,
ze to mozno budes zvladat horsie ako Lilli
😉
Erika, ze odhrnat sneh, tak zvlastne to znie,
ked neratam
tych par irskych vlociek 🙂 🙂 🙂
tak som uz 2 roky bez snehu...
Ale brala by som to na chvilku,
je to super, sediet doma za oknom,
pozerat do sera, prave, ked sa rozsvecuju poulicne lampy
a v ich svetle zaziaria vlocky, sneh....hmmm
az na tu dopravu...
Ozaj, tu nemame ani zimne pneu 😉

helka31
28. jan 2008

Pekný večer žienky.No dnes tu bolo zasa pekne.Konečne decká išli vonku v školke taký bol Sami happy. 🙂 Erika malá bude mať 4 v lete?To by už mohla ísť aj do školy.Ale to je asi skoro na ňu,nie?Samko odkedy chodí do školky tak mu tá anglina ide.Až som prekvapená.Teraz sme boli mesiac na SK tak trošku sa mu to mieša ale myslím,že v škole nebude mať problém s anglinou.Susedove deti/Poliaci/nevedeli a ešte aj nevedia po anglicky a v pohode chodia do školy a to má malá 7 rokov ke´d nastúpila.Tak si myslím,že všetky deti to zvládnu.Ľahšie ako my.Priniesli sme si UPC a je to super.Ja viem,že je lepšie pozerať po anglicky ale aspoň trošku na relax počuť tú našu slovenčinu 😉 .Funguje to aj tu ak niekto nad tým rozmýšľal.Nadi ako u lekára ?Je to lepšie? 😒

maryloou77
28. jan 2008

ahoj baby 🙂
tak som to vzdala a go find another job, radsej ako nervy si kmasat 😝
tak drzim palce mamickam s detickami 😎
a pripomenula som si veru casy pocas vianoc doma ked sme aj my dohrnali sneh 😀
ale v Irsku este take neboloooo 😵

nadina
28. jan 2008

Helka,
snad lepsie,
dostala som lieky za 87 eur,
tak mi musi byt lepsie.... 🙄 😕 😒
plus 50 u GPiho...
Hruuuza, prave nam skoncili Medical Card,
tak je načim sa poobezerat po komercnej poistovni.
A tiez hned poslem ziadost o ucast na DPS - Drug Payment Scheme,
teda uz o tom dlho viem a mohla som tak skor ucinit...
ale nenapadlo ma, ze niekedy prekrocim limit a dam vyse 80 eur
za lieky v jednom mesiaci...a to len pre seba a neratam ost.
DPS je v podstate system, kedy Vam v lekarnach zratavaju
vydavky na lieky v ramci celej rodiny a ked prekrocite urcitu sumu -
uz neplatite. Myslim, ze do sept.2006 bola tato hranica 85 eur,
aka je teraz, presne neviem, ale bude to podobne...
Ziadost dostanete v kazdej lekarni a tiez na HSE - Health Service Executive
osobne. www.hse.ie
Viac info :
http://www.irishhealth.com/index.html?level=4&c...
http://www.pharmweb.ie/dps.htm

nadina
28. jan 2008

Tie vydavky sa rataju v kazdom kalendarnom mesiaci,
cize v kazdom mesiaci v roku platite maximalne 85 eur
za lieky pre celu rodinu....

nadina
28. jan 2008

Mary,
drzim palce, snad sa postasti najst lepsi job...

helka31
28. jan 2008

Fuha tak to sú drahé lieky dúfam,že Ti pomožu, nech si čoskoro fit. Veľmi to bolí?Čosko zaľahnem asi aj ja do postele lebo niečo na mňa lezie. 😲 Bože čo je dobré na nádchu.Lenka 1108 som rada,že sme sa stretli.Tak aspoň niekto konečne. 🙂 Zatiaľ pekný večer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre