Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

miskaie
16. apr 2012

baby co treba vsetko vybavit pri narodeni babatka v irsku?co? a kde ? viem, ze treba rodny list, ten po akej dobe mozem ziadat?myslim irsky rodny list?a ako to je s ppskom ?

adusinka
16. apr 2012

Ahojte mamicky, co tu mate svoje mamky alebo svokry, co su uz na dochodku. Chcem sa opytat, je mozne aby si moja mamina poziadala o dochodok tu v Irl? Spominal mi to jeden poliak v praci, ze je to mozne pokial sa stara o dieta, ktoreho obaja rodicia pracuju na full time. Mate s tym niekto skusenost??? Dakujem

darksky
17. apr 2012

@lubi Ahoj,mozes mi poslat link z toho videa? 🙂

lubi
17. apr 2012

@darksky uz som ti to poslala.

huma
17. apr 2012

Ahojte, mozem sa spytat, ako dlho im trva spracovat podklady pre matersku na socialwelfare v Donegale?
Isli ste niektora na matersku hned od prveho dna, kedy to bolo mozne?

huma
17. apr 2012

@adusinka ahoj, niektore moje kamaratky - maminy, ktore zavolali babky do IE, aby im opatrovali deti, to urobili tak, ze babke oficialne, papierovo ''platili'' za opatrovanie, cize s nou uzatvorili akusi dohodu o vykone prace abo tak. Dali jej sumu, z ktorej sa neplatia dane alebo len minimum, a tym padom, ked je babka registrovana ako zamestnana, ma narok na zapocitanie odpracovanych rokov a ak odrobi v IE minimalne 10 rokov, mala by mat narok aj na dochodok.
Ale Poliaci vedia taketo veci lepsie, treba sa opytat ich 😀

darksky
18. apr 2012

Mamicky.
prosim vas, mozte mi napisat ako to bolo u vas ked ste davali ockovat svoje deticky u GP ako dvojmesacne?Pichal tie vakciny sam lekar,alebo si pozval aj midwife a zaockovali vase dietatko naraz?

lenka_b
18. apr 2012

Mojej Zarke pichala Vsetky injekcie jej GP. Tie sestricky co oni maju su len sekretarky bohuzial... Aj teraz sme momentalne v nemocnici a lekarka spolu so sedtrickou zavadzali Zarke vyzivu...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskaie
18. apr 2012

@fidka79 Ahoj a po akej dobe mozem ziadat rodny list?v nedelu budu len 2 tyzdne co sa malinka narodila, zajtra sme tam chceli ist myslis, ze uz mozme?

darksky
18. apr 2012

@fidka79 Tiez si myslim,ze aspon pri ockovani by tam mala ta nurse byt.vdaka

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskaie
18. apr 2012

@fidka79 no zajtra si tam radsej zavolam nech tam nejdeme zbytocne...dakujem 🙂

katarina1989
21. apr 2012

ahojte nevie niekto ako to je s pridelovanim socialnych bytov (domov)? ..... vopred vdaka 🙂

miskaie
21. apr 2012

baby nemate cislo na nejakeho lekara v dubline ktory pride aj domov v noci?

mamartinka
21. apr 2012

@miskaie krasnu bambulku mate.Blahozelam.A chcem ti len napisat este aby si si uz zmenila pas.A mali ste peknu vahu.Este raz Blahozelam.

mandarinka34
21. apr 2012

ako tu riesia zltacku u babatiek???

nikki713
22. apr 2012

ahojte mamicky.. mala otazocka.. o kolkej chodia vase male ratolesti spat.. 8mesacne - mladsie starsie..>?? 😨

michaela18
22. apr 2012

ahojte mamicky,chcela by som sa vas opytat ci mate niektora skusenost s chiropraktikom´.moj 6mesacny syn ma silny acid reflux a sme na liekoch.bez nich mame peklo.pocula som ze chiropraktik vie pomoct babetkam s refluxom ,len by som rada vedela ci to naozaj pomaha.uz sa chytam kazdej slamky

michaela18
22. apr 2012

babule,este by som potrebovala nejaku mamicku ktorej babo malo tiez tichy reflux.brali ste lieky?my berieme zantac,ale ten vzdy prestane ucinkovat ked maly troska priberie.a v poslednej dobe je uz na max davke a asi nezabera.brali ste aj iny liek ako ten.som z toho nestastna ze je taky maly a uz donho tlacime lieky ale bez nich je to ozajstne peklo.budem vdacna za kazdu odpoved.dakujem

zuzi_33
23. apr 2012

@nikki713 Ahojky, nas chodi stale najneskor o 20.00 hod. Aj ked bol mladsi, tak sme takto chodievali, zalezi to od toho kolko nam spi poobede.
Neskusali sme ani neskor, lebo potom by bol problem. On si takto zvykol a nema problem zaspat.

mitchelstown
23. apr 2012

@nikki713 ahoj, nasa bude mat 11 mesiacov a tiez chodime o 20.00 ale zaspi tak do pol az tristvrte hodiny.

catalin
23. apr 2012

@michaela18 ja by som odporucala osteopata nie chiropraktika. ja som s mojou malou k jednemu chodila a velmi nam pomohol. mala nepapala dobre a velmi malo spala, po 3 sedeniach sa to krasne upravilo. a drzi to doteraz. 🙂

catalin
23. apr 2012

@nikki713 nasa chodi spat o pol 8, od svojich 2 mesiacov, sme ju tak ucili, a zvykla si..teraz uz ma 2,5 roka tak obcas spekuluje, ale vacsinou je to tak ze o pol 8 zahlasi: Mia ide spinkat. aj pre nas je to super, mame cas aj pre seba..:o)

michaela18
24. apr 2012

@catalin dakujem,uz nie si sama co nam ho poradila,takze do to ideme.dufam ,ze pomoze.dakujem krasne za pomoc 😉

nikki713
24. apr 2012

@mitchelstown a spi ti vela aj cez den..?? lebo moja tak 2 krat po 20 minut... no ona vlastne keby mohla, tak by bola hore 24/7 :/ lebo by jej nebodaj nieco unikllo 🙂

catalin
24. apr 2012

@nikki713 moja bola taka ista, teraz da aj 2 hodinky cez den, som sa nakoniec dockala aj toho. ale hovoria ze inteligentne deti nepotrebuju vela spat..moja mala par tyzdnov a spala mi cez den 7 minut!!! nie vzdy ale viac ako 20 nedala 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre