Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jezkomanka
17. máj 2013

@21majka daj im to vediet skorej a oni ti skopiruju tvoju kartu a vsetky vysledky pre SR doktora

rybicka3
17. máj 2013

@21majka Ahoj. To chapem ked ste sa tak dlho snazili, a velmi gratulujem. My sme sa snazili rok a mala som pocit ze je to vecnost. Myslim ze negativa sa najdu v kazdej nemocnici a v kazdej krajine. Dolezite je aby si sa ty citila bezpecne. Tak drzim palce aby ste to dotiahli do uspesneho konca 🙂 Planujeme trvaly navrat niekedy na jesen.

mamartinka
18. máj 2013

@21majka vy ste boli na IVF tu ci kde?

mamartinka
18. máj 2013

@21majka a moc gratulujem k babenku a nech to dotiahnete do uspesneho konca tele tehu.Kolko ste sa snazily ak smiem vediet.My sme tak IVF podstupily na Slovensku a nevyslo nam to.Nedari sa nam tiez uz na 7 rok.

21majka
18. máj 2013

@mamartinka ahojki ,kludne ti odpoviem.My sme sa snazili 3 roky,popritom pol roka bral priatel lieky na plodnost,potom u mna zistili endometriozu a ta bola uz taka rozsiahla,ze mi oslabovala vajecniky,takze sanca prirodzene otehotniet bola velmi nizka.Vybavila som si sama doma laparoskopiu,aby ma moj gynekolog precistil,odstranil co sa dalo z tej pliagy endosky.Potom mi naordinoval 3 mesiace umely prechod-menopauzu aby si moje zenske organy oddychli a hned ako som dostala prvy menzes-po 4 mesiacoch,sme sa pustili do IVF.Toto vsetko som absolvovala u nas doma na Sk,takze si vies predstavit,kolko som sa nalietala hore dolu,lebo ja tu irskym lekarom neverim a v podstate ma to aj tak vyslo lacnejsie ako tu v Irsku.Na ivf sme boli v KE u dr.Hermana a vyslo nam na prvykrat co bol pre nas ten najvacsi najstastnejsi sok na svete ked som si po tolkych rokoch skusania a sklamani nasla na teste //.Vkladali mi 2 embrya,ale uchytilo sa iba jedno.Ale my sme stastni.Teraz navstevujem gp doktora a porodnicu tu v IRL ale ako vidis sama,presli sme si velmi velmi strnitou cestou,preto som za kazdu cenu rozhodnuta ist rodit na Sk,aby sa nic nezanedbalo.Od zaciatku ma sleduje aj moj gynekolog doma,chodim na povinne testy,ktore musim mat na SK,aby sa nic nezanedbalo.A hlavne tak ako som verila slov.doktorom na zaciatku,tak im verim aj teraz,ze to dotiahnu do stastneho konca a drobcek,ktory ma teraz vkuse kopka v brusku nam vynahradi vsetky tie roky trapenia 😀 😀 😀 .Ak chces este nieco vediet,kludne ti odpoviem a hlavne ti prajem,aby sa vam zadarilo,nevzdavaj to 😀

mamartinka
18. máj 2013

@21majka juj dakujem si sa rozpisala.Tak tiez toho mate za sebou.Drzim palce a nech ti vsetko dobre dopadne a nech vam to pokladik vsetko vynahradi to snazenie a trapenie co ste museli preskakat.Drz sa a dakujem este raz.

lenka_b
31. máj 2013

Tesime sa na vasu ucast 🙂

lenka_b
31. máj 2013

Podpredsednicka NR SR p.Erika Jurinova prijala pozvanie riaditela SKC-IRL p.Rastislava Blazeka na vernisaz k otvoreniu Slovak Cultural Week 2013 (SCW) a rovnako potvrdila ucast na stretnuti so Slovakmi zijucimi v Irsku, ktore sa uskutocni v sobotu 8.6.2013 v ramci programu SCW o 16.30hod v priestoroch galerie CfCP, 15 Pembroke Street Lower, Dublin 2.

Tesime sa na Vasu ucast.

mamartinka
5. jún 2013

@21majka a este sa smiem spitat.Po tom umelom si mohla normal letiet do Irska?Po kolkych dnoch a nemusela si byt doma sledovana?Lebo predsa umele je inaksie ako ked normal a prirodzene otehotnies.

macka6263
6. jún 2013

Ahojte mamicky,neviete o niekom kto tu v DUBLINE pecie pekne narodeninove torty?Pre deticky🙂)dakujem za odpovede

79zuzana
6. jún 2013

@macka6263 poznam viac slovenskych cukrarok v Dubline. Odporucam ti Margita Rybarikova Pilna...ak si na fb najdes ju podla Margita's cakes...robi krasne a chutne torticky 😉 Ja tiez peciem, ale ku mne by si mala daleko. Som z Abbeyleix, Co. Laois 😉

mamartinka
7. jún 2013

@macka6263 si na Facbooku?Tam je Margit myslim ze z Balbrigen?Alebo este jednu Moniku poznam co pecie torty.Ale obe su na Facbooku.Pekny den.

macka6263
7. jún 2013

diki dievcence, tu Margitu poznam, teda o tej viem, ale zhanam este nejaku inu..

macka6263
7. jún 2013

@79zuzana a koho tu este poznas na tie torticky okrem tej Margitky?

mamartinka
8. jún 2013
lubi
9. jún 2013

@macka6263 ja by som ti vedela upiect tortu. na sk sme ich s manzelom piekli. som z Bray.

macka6263
10. jún 2013

@lubi:mas nejake albumy,alebo nejake foto,aby som videla ake robis🙂 chcela by som aj s marcipanovi postavickami a taku zlozitejsiu,kolko by u teba stala?

lubi
10. jún 2013

@macka6263 mam tu jeden album, pozri ho. potom si popiseme cez ip ak by sa ti moja praca pacila 😉

mirushka84
15. jún 2013

ahojte baby..mam otazku..je pravda ze tu v irsku je neaky prispevok na kocar od statu????dostalo sa mi do usi ze tu nieco take funguje, neviem kde je pravda..dakujem za radu

jezkomanka
19. jún 2013

@mirushka84 ano je, ak si v socialne slabsej situacii a si na supplementary welfare allowance (to je uplne minimum co davaju). tak tam sa da poziadat u officera o tuto davku na kocik (postielku) a vraj aj na tehu oblecenie. Vsetko to zalezi na officerovi ci schvali ci nie 🙂 ja to mam len z druhej ruky od irky

mirushka84
19. jún 2013

@jezkomanka dakujem pekne....no u nas je to zaujimavy pripad....my sme po 4 a pol roku odisli z irska na slovensko.stratila som pracu, tak som si vybavovala JB,ktory som dostala...a potom som si ho nechala prevjest na svk kde som ho poberala po dobu troch mesiacov...po 10 mesiacoch priatel dostal dobru ponuku na pracu vo svojej starej firme tak sme sa vratili..nato sme zistili ze som tehotna...takze teraz som tehotna,bez prace a tiez neviem ci mam na neaky ten benefit narok alebo nie...myslim ze nas pripad je trochu zlozity...neviem ci mozem poziadat o JB alebo nieco aspon...ak niekto nahodou bol alebo pozna takyto podobny pripad a vie co by som mohla urobit velmi by nam pomohol...dakujem

21majka
19. jún 2013

@mamartinka ahojki,tak uz som domka na Sk,este sme chvilu vybalovali,chystali vybavicku no a teraz si uz len uzivam slniecko a teplucko 😀 😀 😀 a cakam na den D teda porod.Tak aby som ti odpovedala: v stredu som mala v centre na SK vklad embryjok a v piatok som uz letela naspat do Irl a v pondelok som uz nastupila do prace a robila uplne normalne.Este musim poznamenat,ze v piatok,ked sme doleteli som cely vecer az do soboty rana prezvracala,lebo som chytila nejaky virus,v sobotu som uz bola oki a v nedelu som chcela trosku popratat a spadla som na zadok zo stolicky...takze moje telo bolo po ivf skusane dost,ale aj napriek tomu sa podarilo 🙂 .Inak sledovana som tu nemusela byt vobec,islo o to,aby si si urobila tehu test po 10 dnoch od vkladu a ak je pozitivny,tak si vybavis odber krvi,aby sa tehu potvrdilo.No a ak je hcg vysoke,teda u mna bolo, tak som sa objednala na polsku kliniku Medicus na ultrazvuk na potvrdenie srdiecka.To je vsetko.Zavolala som lekarovi do centra na SK kde mi robili IVF a doktor mi dal instrukcie ohladom liekov,ktore kedy prestat uzivat...no a dalej uz len kludne tehulkovanie 😀 😀 😀
Ak este mas nejake otazky kludne sa pytaj 🙂

mamartinka
20. jún 2013

@21majka Dakujem za odpisanie.Inak my sme tiez teraz na Slovensku od nedele do 4.7 Inak ako zvladas taketo horko?

21majka
21. jún 2013

@mamartinka takze aj vy si uzivate slniecko?no ja to zvladam celkom oki,myslela som,ze to bude horsie,iba som trosku viac neohybnejsia a castejsie sa sprchujem ako v irl 😀 .Trosku viac oddychujem,lebo uz taham pomaly na 9.mesiac a moj gynekolog mi nariadil sa setrit 🙂 Ale pre mna je to konecne taka prijemna zmena,uz len relaxujem a uzivam si tehulkovanie 😀 😀 😀

mamartinka
24. jún 2013

@21majka ano az prilis horuco tu bolo.Uz dnes sa schladilo a odost chvalabohu.Tak sa setri a davaj este pozor na seba.Ozaj ty sa potom vracias spet do Ie z babom?

lucia795423
28. jún 2013

Mamicky chcela by som sa opytat .. .do jula 2012 som pracovala v restike a odisla na matersku...ta mi skoncila v decembri a ukoncila som aj pracovny pomer...takze som doma z babom a muz pobera fis...chcem sa spytat opat som tehotna...budem mat narok na matersku zasa?

gika
28. jún 2013

Ahojte maminy, potrebovala by som poradit ohladom vybavovania Irskeho pasu pre babatko. Potrebujem ho co najskor a neviem aku financnu sumu k uhrade uviest do tlaciva na pas. Na www stranke su rozpisane poplatky za expresne vybavenie( do 10 dni ) ale je tam cosi aj o urgentnom ( do 3 dni ) = co sa mi nejak nepozdava. Viem, ze ak tlacivo vyplnim zle poslu mi ho spat a tym sa to vsetko zas iba predlzi.

lienka2407
28. jún 2013

@lucia795423 urcite ano ak mas odrobene dva roky v irsku

lubi
28. jún 2013

@lucia795423
@lienka2407 no to by som aj ja rada vedela. nie je to tak ze pomedzi to musis mat aj tak odrobene nejake tyzdne?

lienka2407
28. jún 2013

@lubi myslim ze dva roky musia byt odrobene a to staci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre