Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

susanne.k
20. máj 2009

tak to gratulujem tinkadublin. Ja som sa tiez tesila ked som to zistila a nemohla som sa dockat konca. 😀

Ohladom toho dvojmena, ja som chcela dat 2 mena ale moj milacik my to razne zakazal ze nebudeme v rodine vo vsetkom iny a okrem toho ze aj tak sa pouziva iba 1 meno. Ze vacsinou to dieta zavolas iba 1 meno, a tak som to 2 meno dala pri krste a tak je mala LAURA krstena MIA. To je skratena MARIA

ludmmila
20. máj 2009

Ja som bola v prvych dvoch... rozdiel je len v cene...EMC klinika je oproti Rotunde, tak tam som mala blizko. No a v tej tretej som nebola
http://www.medicus.ie/
http://www.emc-healthcare.ie/
http://www.fhc.ie/kontakt.html

misakika
20. máj 2009

tinka byvame jednu zastavku pred howtom, vola sa to Sutton a je tam krasne , uplne inka ako v centre, vy byvate v D1 ? sami zda ze som to tu citala.. Inak fakt obdiv si zasluzite obaja ze sa vam to tak podarilo na prvy X a nemysli od prveho dna na chorboy jasne ? mozno by si mohla aspon tu prvu navsetvu ist k tomu slovenskemu lekarovi nech ti napise nejake vyjadrenie a tvojom zdravtonom stave v anglictine co potom ukazes v nemocnici. psem rychlo a asi aj s chybami, kym tu nie je zas sefka.
Dakujem za pochvalene fotky 🙂 . Inak ta torta to bol riadny risk, v zivote som taku nerobila. drahy totalen nechapal ako som to dokazala..no ukliala som sa sice ako pohan ale vysledok stal za to ni?

ludmmila
20. máj 2009

A vlastne v tom FHC centre tak, tam vlastne nie je gynekolog, ale iba GP...Este nad touto som rozmyslala, ked som bola tehotna...
http://polskaprzychodnia.ie/?gclid=CO_i6ZqNy5oC...

tinkadublin
20. máj 2009

misakika ja som dublin 6 smerom na dundrum na juh.. rozmyslali sme nad podobnou lokalitou, lebo sa mame stahovat v oktobri, ale mali by sme to obaja cez cele mesto do prace a to je o nicom.. no navstivit by som ta prisla rada .)) fakt tam musi byt krasne 😎 vzdy pozerame z dart ked ideme do howth .))

tinkadublin
20. máj 2009

ludmmilka dakujem za linky .)) urcite na ne kuknem.. myslim ze ja dam sancu tym irskym lekarom a ked sa nepochopime alebo sa mi nieco nebude zdat tak skocim ku slovenskemu a do polskej kliniky .))

tinkadublin
20. máj 2009

susannne.k dakujeeeem za gratulaciu .))

bambulka123
20. máj 2009

tinka blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam.Super tak si ma potesila 🙂Mas moj obdiv na prvy sup,sikovny ste 🙂 Ale tak ved je maj lasky cas. 😅 Tak uvidim ci teda mi ta moja mrska dojde. 😅 A naozaj nemysli na tie choroby,len sa tes. 🙂

tinkadublin
20. máj 2009

ok baby budem sa len tesit .)) no bambulka dakujem, teraz ja drzim palceky silno tebe!!! ze by si sa uz ku mne pridala 😉 a budeme tehulkovat spolu .))

bambulka123
20. máj 2009

Dakujem tinka. 🙂

mamartinka
20. máj 2009

bambulka a po tebe jaaaaaa uz.tinka mas poslane ip.dakujem ti 😉

ashley
20. máj 2009

Konecne som sa sem dostala. Tinkaaaaaaaaaaaa gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
Cely den som cakala kym to potvrdis. Nestresuj chorobami. Ja som tiez alergicka astmaticka.. ale tu v Irsku ani lieky neberiem ani mi nic neni, to tym vzduchom. Jazykovo to zvladnes, neboj. Pre mna bolo najhorsie chorobopis rodiny.. ale to ma varovali kamaratky, tak som si vsetko pripravila. Este, ze mame zdrave korene.
Moj maly ma tiez dve mena.. pouziva sa sice len jedno, ale chceli sme dve. Takze mame Thomas Martin.. druhe je po otcovi a mala bude mat druhe meno po mne.
BAmbulka, teraz budem mysliet na teba a drzat palceky.

ashley
20. máj 2009

A po bambulke Mamartinka... no ale nas tu bude.. mozme potom robit akcie pre deti.

ashley
20. máj 2009

Inak dnes sa vytesujem.. uz som dala dokopy postielku, pekne pripravila a zakryla plachtou nech sa neprasi. A u nas na junovkach mi jedna poradila kde kupit nausnicky pre malu. Tak sa tesim, lebo sa mi veeelmi pacia.

tinkadublin
20. máj 2009

ashley dakujeeem .))) no s tym chorobopisom viem tiez.. aj ked u nas nikde nikto nemal ziadne vazne choroby.. jedine ja a drahy v detstve inak poho.. len si musim prelozit tie detske chorobky ako kiahne osypky atd.. to sme vsetkymi obaja presli .)) 😀 inak ja si tiez pochvalujem tuto tento vzduch.. no uzasne pre nas alergikov ze? len skoda ze k moru sa dostanem tak raz za rok.. niet casu .(

bambulka123
20. máj 2009

Dakujem baby ale tak ja sa citim ako pred mrchou.Tento tyzden ma nejak boli brucho aj hrdlo.Aj hlava zacina tak neviem ci nejaka choroba namna lezie ci co.

tinkadublin
20. máj 2009

ozaj ako to je s prepichnutim usiek?? ak poziadate sestru v nemocnici tak to spravia pre vas?? lebo viem ze pre irov to nie je zvykom.. a ked som pracovala v anglicku, tak tam mi vysvetlovali, ze tam sa dievcatkam dava pri narodeni iba "gypsy" cize ciganom.. inak si ako uz teenagerky davali prepichnut ak chceli.. ze to nie je bezne mat hned od narodenia.. hmmm 😕 tak som zvedava ashley 😉

tinkadublin
20. máj 2009

bambulka musis verit... ja verim ze sa ku mne pridas!!!!!! 😝

tinkadublin
20. máj 2009

martinka ip .))

tinkadublin
20. máj 2009

no ashley ale tebe sa to uz kraaaati .)) uz mate meno vybrate?? vidim ze v profile je lili.. moja sesterka - boze ja mam snad tisic bratrancov a sesteriek s malymi babami - tak ona ma dcerku 2rocnu Liliana a volaju ju Lili 😉

tinkadublin
20. máj 2009

vlastne Lilianna 😝

tinkadublin
20. máj 2009

ja som take chute dostala na nieco fajne.. tak si robim dukatove buchticky.. a drahy nema rad tak su vsetky moje 😝 😀 len nech sa uz upecu .)))

bambulka123
20. máj 2009

tinka dakujem 😅 Vydrzim do pondelka aj ked to bude tazke 🙂 a potom dam vediet.Dukatove buchticky mnam mozem prist?
Tak ja som tu videla aj na babatkach dievcatkach nausnicky ale tak neviem ci to robia v nemocnici.
ashley tak ty to uz mas za chvilku.

mamartinka
20. máj 2009

no co som ja pocula ze lepsie je dat nausnicky nastrelit.ze to je mensia bolest.tak neviem.baby tak ma boli hlava ze az.dala som si ibalgin.uz sa mrsulda potisky ale isto blizi.citim ze uz do rana nieco sa bude diat.

tinkadublin
20. máj 2009

bambulka jasne dojdi .)) aj ked ja moc nie som na pecenie, tak sa moc nevydarili 😅 hehee to len tak z polotovaru zo slovenskeho obchodu.. tak ale na moje chutky mi to postaciii.. pozyvam ta .)) 😉

bambulka123
20. máj 2009

Tak idem len keby si bola blizsie.Za take 3 hodiny kym by som dosla aj by ma chut presla. 🙂
martinka nezufaj,mozno nedojde 😉

bambulka123
20. máj 2009

Tak ja utekam do prace.Tak sa majte 😉 Tinka dobru chut. 😵

tinkadublin
20. máj 2009

tak neskorooo?? tak nech ti to v praci zbehne!!! 😉

ashley
20. máj 2009

Tinka aj mala bude Lilian. Nechcem to komplikovat dvoma ll alebo nn, tak len tak jednoducho Lilian. Teda ak sa nerozhodneme inak, lebo to neni 100 percent. S nausnickami, to neviem, ani som po tom nepatrala. Ja chcem dat malej prepichnut uska na slovensku. Tiez som myslela, ze dame nastrelit, ale bojim, sa tych nausnic, zdaju sa mi ostre, teda mne vadia take nausnice ked spim.
Bambulka, nech ti to rychll zbehne.

tinkadublin
20. máj 2009

ashley ja by som tiez bola za prepichnutie riadne v nemocnici alebo u lekara sestra prepichne.. je to sterilne a hned vlozis nausnicku ktora malej nebude vadit, mas pravdu ze tie nastrelene su take velke.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre