Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
14. jún 2009

ashley,tak som to vcera zakrikla. mala sice spala celu noc,ale o siedmej rano jakot a nonstop do desiatej 😢 ani papat poriadne nechcela, co ju tak brusko bolelo. jedina ulava bola pre nu lezkat na brusku.no ale take male babo som sa bala nechat bez dozoru,tak kym ona dve hodiny spala,lezala som pri nej a davala pozor,ci dycha. inak akonahle som ju zdvihla alebo prevratila na chrbatik, tak zas jakot,ze az omodrievala.muz s nou musel potriasat, aby sa vobec nadychla. ale potom sme do nej nejako dostali ten feniklovy caj, tak si poprdela a uz je teraz ovela lepsie. dokonca nam vydrzala na chrbatiku skoro hodinku bez plienky. predtym sme ju nemohli ani prebalit, ked ti dieta nedycha,tak kasles na to,ze ma plnu plienku, no len teraz ma zapareny zadocek.tak zasa liecime to, ale uz si aspon spokojne mrmle,od piatku to nerobila,uz mi to aj chybalo, lebo som ju zacala volat macko mrmlac 😅

tinka, ja som mala v tehu tiez upchaty nos. to je normalne,lebo mas viac prekrvene sliznice, cize aj v nose. asi budes musiet len vydrzat a pretrpiet.

mishka711
14. jún 2009

tinka homeoaptika sa volajuRhinaallergy ale mam ich so slovenska ale moc nezaberaju asi to je tym vsetko dokopy jaj dnes som nejaka unavena maleho som isla uspat a hned som si pospala aj ja no ale to je tym ze sa nevyspim kvoli nosu 😠 lady juj chuda male to brusko je hruza ja som mu davala pred krmenim infacol nemal to take hrozne ale tiez mal brusko bolave a mali sme aj pupika to po kupany no chlapci trpia na to viac dievcatka menej no treba cvicit je to unavne to verim ale toprejde len treba vydrzat

ladywitch26
15. jún 2009

tak hlasim, ze mala je uz ok, uz place normalne, nie od bolesti ale len od hladu. co je pre mna pomaly taky zvuk, ako keby spievala. 😀 no sme si uzili. esteze to bolo cez vikend,ze bol muz doma,lebo byt s nou sama, tak uz som na praskoch. ale mozem si za to sama, ja truuuuba som totizto vo stvrtok vydula celu flasu koly, kooopec bubliniek, no a tie sa zrejme dostali do mlieka v hojnom mnozstve. esteze som mala nieco zamrazene,tak som jej davala uz v nedelu len to mrazene. teraz mi spokojne spinka na gauci a uz sa ani nemrasti zo spanku. zajtra ideme do dublinu na ambasadu, tak konecne vybavime ten rodny list, nech mozme v septembri prist malu zoznamit aj s dedkom, lebo ten ju nazivo este nevidel.

tinkadublin
15. jún 2009

Lady tak chvalabohu ze sa to zlepsilo.. no vidis uz viac nepi tolko koly 😉 ale tusim tymto prejde kazda jedna mamicka ze? tak sa uz mam na co tesit.. lebo ja som tiez taka ze hned stresujem a budem tu tiez sama, nasi rodicia vsetci doma pracuju, takze na to budeme sami s drahym 😎 ale verim ze to zvladneme.. no obdivujem ta ze si nespanikarila ked uz stanka modrala, hlavne ze je uz po tom a brusko je v poriadku!!

je dobre vediet ze ked nieco tak vas tu mam baby.. inak vazne je to uzasne ze si vieme tu takto poradit.. alebo len vyrozpravat z problemov a tak no nie? Lady tak malej len to najlepsie, nech pekne prdi aby brusko nebolelo 😀 inak moja mamina mi vravela ze ona nam davala kminovy caj.. riadne iba zaliala horucou vodou kmin, potom scedila a dala vypit a prdeli sme o 106 😀 ale ten fenyklovy cajik snad bude chutnejsi pre babo 😉

k tomu nosu, no asi si budem musiet zvyknut a pretrpiet.. to mi az tak nevadi momentalne.. ale tie nevolnosti cely den.. 😒 ja sa uz z domu bojim pohnut bo mi je na kazdom kroku zle.. len co zacitim nieco na ulici tak ma napina.. no co uz.. musim vydrzat este tych par tyzdnov a potom bude hadam lepsie 😉 a pre to malinke v brusku sa oplati vydrzat .))

ashley
15. jún 2009

Ahojte.
Tak ja som bola vcera v nemocnici. Bolesti od 2 hodiny pravidelne , a nakoniec sme isli ked som mala kazde 4 min, cize okolo 8 vecer. No a este v cakarni na emerg. som kontrakcie mala a ked ma napojili na monitor.. tak nic.. uplne nic. Som nechapala. Citila som sa trapne, ako keby som si to vymyslala 😒 😒 Povedali mi, ze sa to obcas stava, ze sa kontrakcie zastavia, tak mi neostava nic ine len cakat. Ale dnes sa nic nedeje, tak neviem. Boze pri Tominovi to bolo lahke, zacali bolesti, isli sme do nemocnice a porodila som.. a teraz ☹ ☹ ☹ uz mam dost.

tinkadublin
15. jún 2009

ashley este vydrz!!! uz za chvilu bude miminko vonku, no asi sa malej nechce z bruska von, je tam fajnucko 😉 tak ale aspon sa to uz nejak pohlo a coskoro sa narodi uvidis 😉 drz sa a drzim palce aby sa to netahalo moc dlho!

ladywitch26
15. jún 2009

tak a je to spat. od obeda sa mi stanka budi kazdu hodinu, ziapoty, vreskoty, mam problem ju prebalit a ked jej dam flasku,tak stiahne tak 40ml a dost. zaspi. a o hodinu to iste. trochu som lovila po internete a asi mame reflux 😖 v stredu ma prist k nam zdravotna sestra,tak sa jej na to opytam. inak ze vraj sa reflux dost casto chybne diagnostikuje ako kolika. z mlieka to uz nemoze byt, od vcera som na diete,davam si bacha na to,co zjem.

mamartinka
15. jún 2009

chuda malicke.drzim palce nech sa to upravi.drzte sa.

annaola
15. jún 2009

ladywitch, ja som pouzivala tu rektalnu trubicku, ked mal drobec koliky, a vela sme cvicili s nozickami, aby sa mu tie plyny v brusku pekne uvolnili. Snad to nebude ten reflux, drzim palce, nech je uz malinka fit. tu je nieco o refluxe: http://www.babinet.cz/clanek-253-gastroezofagea...
hadajte co som dostala na narodky?- sijaci stroj!! Tesim sa ako mala, konecne nemusim vsetko rucne zuzovat, skracovat a tak pod. A este z Avonu od Misky aj tociaci kruh na cvicenie, s fantastickym pocitacom kalorii atd. Skoda,ze po chvili ma zacne pichat v boku, tak musim mat taky speci deleny trening rozlozeny na cely den 😉 papa a sunny week zelam vsetkym

ashley
15. jún 2009

Juuj Lady, snad sa to rychlo upravy. a pri tom plackani krci nozickami?? Mozno ju boli len ta ritka.. to by bolo lepsie. Nic neni horsie ako placuce dieta, ktoremu nevies pomoc.. poznam to. Drzim palce. 😀 😀 😀
Dnes som taka unavena.. nic sa mi nedari.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guza
15. jún 2009

HALLO BABY,
Potrbujem surne baby sittrku, manzelova mamina nepride v dohodnutom termine a ja nastupujem do prace 1.jula :O( neviete o nejakej dievcine?Na veku nezalezi, ale musi byt maximalne spolahliva a zodpovedna. LIVE IN

Ponuka:
-izba s kupelnou, TV, internet
-ubytovanie strava zdarma
-tyzdenne 100eu
Pracovny cas este nemam upresneny zamestnavatelom, ale kedze pracujem v restauracii, tak vikendy pracujem a dva dni volna. Prosim vas len seriozne. Mame psa.
Byvame v mestecku Carlingford, hned na hranici s north ireland.

Tak co vy na to?

nadina
16. jún 2009

Ladywitch -

reflux sa prejavuje hlavne vracanim.

N.

ludmmila
16. jún 2009

Ahojte 🙂 tak konecne mi ide konik. Styri dni som sa vobec nemohla dostat na konika, bud nesiel, alebo ma nechcelo prihlasit. Uz som sa normalne bala, ze som chytila nejaky brutalny virus...

Ladywitch je to naozaj hroza, ked nam nase ratolesti placu a mi nevieme preco....poznam to... ja som pri drobcovi nemohla jest hoci co. Dokonca zo zaciatku ani zeleninu, vajcia, nic korenene a dokonca aj kari mu robilo problemy. V podstate prve mesiace som jedla, len velmi jednoduche jedla a hlavne pila feniklovy caj a jedla rascovu polievku. Drzim palce nech prides na to, preco ti malinka place, tak jej aspon budes moct nejak pomoct.

Katka - Fidka no my urcite na stredko prideme. Tesim sa. No dufam, ze nam pocasie vyjde. A mali by dojst aj baby. Ako sa ma Adamko? Viktorko je posledne dni akysi nervoznejsi, asi to bude zubkami, no pocas noci sa mi hrozne casto budi.
Dnes vyzera, ze bude nadherne teplo, tak sa uz tesim von s malym. Inac co sa vcera stalo? Pod nami byva partia mladych irov, take typicke dublinske ksichty(cisty Finglas), no a vcera sa medzi sebou zacali bit, normalne kovbojka, nahanali sa s kladivami popred apartmany a potom tomu co ho nahanali, zacali rozbijat bejzbolkami a kladivami auto. No poviem vam, vsetko mi jedno nebolo, kedze sem s Viktorkom boli sami doma, este ze dosla za kratku dobu policia, neviem si predstavit coby spravili tomu "kamosovi" keby ho dolapili. Vyzerali dost nasrato a aj nebezpecne s tymi kladivami v rukach.

mishka711
16. jún 2009

no ja som tu cez vikend zrovna neni ☹

ludmmila
16. jún 2009

Tinka dufam, ze ti coskoro tie nevolnosti prejdu a budes sa citit fit. Mne to trvalo prve tri mesiace a potom som sa citila ako znovuzrodena, plna sily a energie. Tak dufam, ze to bude tak aj u teba 🙂

Ashley myslime na teba ... Uz len par dni a budes objimat svoje druhe dietatko. Prajem ti lahky porod 😉

mishka711
16. jún 2009

guza tak good luck aby si niekoho zohnala skus napisat na pokec 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annaola
16. jún 2009

fidka, skoda ze v sobotu rano ideme na Slovensko( 2 tyzdne) , inak by som prisla.

tinkadublin
16. jún 2009

Ahojte baby .) ja som dnes dostala list od HSE ze potvrdili a prijali moju ziadost o maternity scheme a dokonca mi prisla aj tehu knizka 😎 juuj sa to uz rozbieha pomalicky 😉

Ludmilka no dufam ze prejde po 3.mesiace.. este take 4tyzdne vydrzat a bude ok.. 😉 inak pocuvaj ty teda v riadnej stvrti byvas ☹ to ja by som sa uz pokakala od strachu, hlavne ako pozname tie irske zamky na dverach ze? bezpecnost nenormalna.. ludmilka tak len davajte tam na seba pozor!!!

Fidka ja by som isla, ale so mnou to je tak pol na pol.. ked mi bude velmi zle tak nepojdem, ked mi bude znesitelne tak celkom urcite, takze mi radsej poslite kedy a kde a o kolkej a ja vam napisem v sobotu ze ako sa citim ok? 😉 len aby som pre istotu vedela, ze kde budete..

Ashley este nic? dnes este nepises, tak zeby uz sa nieco pohlo? drzime palce 😉

tinkadublin
16. jún 2009

A viete co som zistila? som vcera brazdila po internete a tak.. no a nemam pravo na matersku.. skoro ma rozhodilo.. lebo som stratila pracu priskoro, no na slak trafenie 😒 na jedine co mam narok je socialka, cize musim stale aktivne hladat pracu a hlasit sa atd.. no budem musiet tento tyzden zajst na socialku.. len ked si predstavim ze tam bude milion ludi, cely den tam stravim tak uz sa mii zdviha zaludok, proste uzas.. Tak vcera na mna take stresy prisli, ze chudak babo v brusku, vazne dufam ze to z draheho platu vsetko zvladneme, ale ked si pomyslim na celu vybavu co treba pre babo, no neviem neviem.. drahy vravi ze ked bude velmi zle a nijak nam to nebude vychadzat tak sa vratime domov, co ja v ziadnom pripade necem.. zatial som na hladanie prace ani nepomyslela kedze mi je tak zle, ale budem sa musiet prekonat a najst hocico, aj ked len part time, nech pracujem min do toho 24tt aby som dostala matersku, abo bude len socialka 🙂 no uvidime

tinkadublin
16. jún 2009

Lady ako sa ma Stanka uz lepsie? dufam ze ano, a ze pitie fenykloveho cajika pomoze.. tak co rodny list ste vybavili? s tym su ale same tahacky ze? no asi to caka nas vsetky .))

bambulka123
16. jún 2009

Ahojte dievcata konecne som sa sem dostala.Nejak mi blbol net.
Ashley drzim palce nech to mas rychle zasebou.

Tinka no som to zakrikla ze mi nieje zle dnes cely den mi je tak spatne ze rano ma az pot oblial a bola som biela
ako stena uz som myslela ze skolabujem.Tak uvidime zajtra.To fakt nemas narok ani na matersku?

Lady drzim palce nech je malinka cim skvor v poriadku a stastna usmievava.

ludmmila no teda mate to tam pestre,ja som tu zazila akurat ze lietali stolicky z domu ked majitel chcel dostat najomnikov z domu.Sranda bola natom to ze rozbijal svoj nabytok.

bambulka123
16. jún 2009

annaola blahozelam k narodeninam. 🙂

ashley
16. jún 2009

Ahojte.
TAk este stale 2v1. Ale je mi poriadne zle... a ta alergia ma zabija. Boli ma brucho z toho kychania, a poriadne nevidim ake mam cervene oci. Von uz nepojdem. Na stretko nepojdem, lebo by som to asi nezvladla. Ale urcite sa raz pridam.
Tinka aj som si myslela, ze nebudes mat narok, pretoze oni tu maju taky zakon, ze pocas tehotenstva musis odrobit 16 tyzdnov.. Stacilo by keby si mala part time, lebo nakoniec sa materska vyratava spatne.. Budem drzat palce.

annaola
16. jún 2009

bambulka dakujem;) , ale moc sa tym uz nemozem chvalit, predsa to uz nie je 20 😀
Aj ja som dnes zazila vzruso, v dunnese bol vypredaj a zopar cernochov sa pobilo..

mishka711
16. jún 2009

anka vsetko naj naj prajeme 😀 baby tehulky vydrzte stoji to zato 😀 asley juj chuda mi hovor ja kycham tiez a to uz dlho ako som pisala na nervy len aby deturence boli zdrave

ladywitch26
16. jún 2009

no konecne mi ide konik, neviem,co bolo, ale od vcera to nejako blblo. tak sme dnes zvladli 7 hodinovu cestu do dublinu a nazad.teraz uz len par mesiacov pockat na rodny list.
nakoniec som zistila, ze stanka ma definitivne ten reflux. vsetky mozne priznaky ma.zvysenu plynnatost, casto grcka, niekedy aj hodinu po jedeni a aj napriek tomu,ze si dobre odgrgne, stale stikuta (to ked vygrcne,ale nejde to vonku, ale znova to spapa,vtedy sa to prejavi stikutkou), ked papa,tak vypluva flasu ale zaroven jaci, ze je hladna, chrci a kasle, po jedle je mrzuta...no vlastne vsetky priznaky refluxu,co som si nejako doteraz nedavala do suvisu. dnes som zistila,ze sa vlastne bez jakotu dokaze najest len uplne posediacky. cize kojenie ani neprichadza do uvahy, lebo neviem, v akej polohe by som dokazala kojit 5kilove sediace dieta pol hodinu. 😖 tak jedine odstriekavat a krmit flaskou. postielku sme jej tiez podlozili, aby sa jej mliecko nevracalo nazad,tak hadam to zaberie. pre istotu som ale volala segre, tak mi zo sr posle nutriton, to je prasok na zahustenie mlieka, tak este to tyzden nejako vydrzime. neviem,ci maju nieco take aj tu.skocim zajtra do lekarne.

tinkadublin
16. jún 2009

Lady ak mas na mysli karubin prasok tak ten je dobry. Manzelova sesterka mala dcerku s refluxom a pomohlo im to. Tiez neskor ked uz dokrmovala tak jej davali sirup Gastrotuss, to je jediny antirefluxny sirup s mechanickym posobenim. Ma prijemnu chut a je vhodny od narodenia. Ja ho tiez pouzivam teraz, lebo je to aj pre tehotne a dojcacie. To aby ostalo nejake jedlo vo mne a proti paleniu zahy, lebo to mam neustale.. V baleni je 25vreciek a davas po jedle alebo pred spanim. Tak vela stastia s malou, snad sa to upravi rychlo 😉

ladywitch26
17. jún 2009

tinka, presne ten karubin mam na mysli. inak ja mam tiez problem s refluxom a cez tehu som brala raniditine. a vraj je reflux dedicny, takze vieme na com sme... 😒 dnes chcem skocit do lekarne spytat sa,ci aj tu nemaju nieco ako ten karubin a ma prist aj public nurse ku mne, tak sa jej na to spytam,ci nemaju aj nejaky sirup antacidovy na to. nech sa mi chudatko netrapi. mna ked pali zaha tak idem zdiviet bez liekov,nie este take male deculko. ale ked ju krmim posediacky, tak pekne papa a uz neziape, cez vikend to bolo hrozne. teraz este obcas grcka, aj ked ju dam lezat az hodinu po krmeni, ale hadam ten karubin zaberie a bude dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre