Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
17. jún 2008

vodnicka-urcite chodte 🙂

vodniicka
17. jún 2008

no dakujem uz sa zacinam zviechavat, zabera to vase hecovanie :D
mishka no presne to s tym bruskom, to si aj ja vravim, ze nech je po tomto skrucavom obdobi
etuska a aky obor ma tvoj manzel? nevyskusate tu stranku www.monster.co.uk? mojmu sa sami ozyvaju a pozyvaju ho na pohovory, zajtra mu ma volat jeden a bude mat pohovor po telefone, len mu musi dat vediet ci mu maju volat alebo nie 🙂 ale tusim ze mu uz pise ze ok.. 😀

xena22
17. jún 2008

Tak som sa rozhodla,ze idem zajra k dr,mam poslednu sancu ist bez maleho,lebo bude v skolke ,tak vas poinformujem ako som dopadla 😀

Krasulka byvam v Corku,ale nemyslim,ze by to bola problematika lokality 😀 skratka je to tu ako to je 😒 tajne budem spoliehat na to,ze dve zdrave deti mam a teraz to nebude inak 😉

Vodnicka my ked sme sem prisli,tak mal mladsi syn rok a pol a nemal ziaden problem,prakticky si slovensko ani velmi nepamata,adaptoval sa rychle,podla mna deti do tych troch rokov to nevnimaju,maju domov tam kde je mama a tato,horsie to bolo so starsim,ten hned hupsol do skoly a bol vytrhnuty od rodiny a priatelov,ten si uz zvykal velmi zle,ale teraz je to uz ok,niekedy si to vycitam,ze som mu mozno aj ublizila,ale tak zivot je pes niekedy 😀
Maly chodi len do playschool,4krat do tyzdna na tri hodinky,platim 200 eur mesacne...

etuska
17. jún 2008

vodnicka-IP 🙂

vodniicka
17. jún 2008

ja to teoreticky ovladam, to ze deti do 3 rokov su v pohode len ked si predstavim toho mojho ako sa bude tvarit, ale uz sa s tym pomaly stotoznujem 😀 ta playschool to znie fajn..aj to by pomohlo, 3 hod. spanok cez den 😀 😀 😀 a vy tam chcete ostat?? a neviete nieco o child mindingu? sme citali na nete, ze ludia si mozu k sebe dom zobrat max. 5 deti a take veci.. www.childminding.ie

etuska
17. jún 2008

a je tam aj slovenska skolka ,ak sa nemylim 🙂

vodniicka
17. jún 2008

to fakt? ale to zas by som ho nedaval do slovenskej..by som chcela aby vedel po anglicky, ale aj tak si to neviem predstavit ze co sa moze odohravat v takej hlavke, to musi byt sok, ze co to ti ludia co sa im stalo vsetkym? : 😀 🙄

etuska
17. jún 2008

decka to tak neberu 🙂 my s muzikom teraz dost casto speakujeme a mala sa chyta,pamata si slovka a pomaly sklada vety 😉

vodniicka
17. jún 2008

hmmm dobraaa...no moj nechce ani pesnicky sa ucit..nechce po mne opakovat 😀 lebo ma obdobie vzdoru a rozhodne nebude po mne opakovat si zaumienil 😀 😀 😀
ale som rozmyslala ze by som s nim navstevovala anglictinu pre najmensich..

etuska
17. jún 2008

nebojk,rychlo sa nauci.Ja Mimi pustam rozpravky vacsinou v anglictine

vodniicka
17. jún 2008

noo..nad tym som uz rozmyslala...to je dobry napad..

etuska
17. jún 2008

😉
O.K,ja pre dnesok padam,lebo chcem este pohladat nejake jobs.Bru noc 😵

vodniicka
17. jún 2008

bruuu 😵 😵 vdaka za podporu hihi vela stastia pri hladani

mamartinka
17. jún 2008

dobru babule.dobre sa vyspite.

xena22
17. jún 2008

krasulka IP a dobru noc baby 😉 drzte mi zajtra palce 🙂

krasulka
18. jún 2008

Dore ranko zienky,

xenus cakam ta som zvedava ako si dopadla, dufam ze co najlepsie 🙂

mishka711
18. jún 2008

etuska si sa pytala ci nevieme o nejakom ubytku pre par ja by som vedela ale je to v dundrum d14 ak by si mala zaujem alebo vediet viac info dam ti potom ciislo a ako sa maju nase tehulky???

etuska
18. jún 2008

mishka IP 🙂

krasulka
18. jún 2008

zienky ja som zvedava ako dopadla xena, hadam uz sa vrati kazdu chvilu

xena22
18. jún 2008

Caute uz som doma,nakoniec to nedopadlo az tak katastrofalne ako som ocakavala,prijala ma mlada dr,tiez tehotna,tak sme aspon mali spolocnu rec.Vyplnila som vsetky vtupne formulare,zobrala mi krv asi tak do 7 velkych ampuliek na vselijake testy,zmerala mi tlak,urobila mi znova tehu test a este z mocu nejaky test na cukor,vsetko som mala ok,donoca ma postavila aj na vahu 😠 v topankach,natazsich rifliach a opasku s trojkilovou pracko 😠 no nebudem to kometnovat 😉 Dokonca ma pocuvala ako dycham,do oci mi cimsi nakukala,krk mi prehmatavala,no nestihala som sa divit,pripadala som si ako mrtvola,ktorej nevedia zistit pricinu umrtia 😀 Potom si lahla,premagala mi cele brucho,dokonca mi pocuvala podbrusko stetoskopom,neviem ci aj nieco pocula - vysetrovanie bolo bez komentaru.Neplatila som nic,buduci tyzden mam vysledky,ak budem chudokrvna predpise mi zelezo,mam uzivat kyselinu listovu a vitaminy,kvalitne sa stravovat - nic nove pod slnkom.Na scan sa mam objednat sama a mam prizvukovat,ze to mam byt v 12 tyzdni nie skor ani neskor,vraj lubia odjednat hned aj v 20 tyzdni a to su uz nepresne merania.No a este sa ma spytala na predchadzajuce porody a problemy.
Asi tak v 16-18 tyzdni pojdem do nemocky na komplet prehliadku asi gyndosovi,neviem,dalej som to uz ani nepocuvala,potom mi vraj pridelia nejaku midwive ktorej budem chodit kazde 4 tyzdne a posledny mesiac kazde dva...tot moje skusenosti,zatial to nie je najhorsie,az na ten scan,tiez by som rada videla ten maly kusok vo mne 😒 ,ale nebudem koli tomu letiet na sk,lebo nemam kam dat deti a ani sa mi velmi nechce,oni uz letenky maju na 24.7 tak to necham na osud,ale na sk pojdem na ten 3d nech mam zazitok a dupem na to,ze to bude este skoro na 3d,nech ukazu co je tam a hotovo 😀

Mishka mala asi aj normalne tehu knizku???Mne zatial nic nedala....

krasulka
18. jún 2008

xena wooooow ja normalne cumim...to si bola v nemocnici na gynekologii ci kde, ze ta hned zobrali a vysetrili. To si nebola u GP vsak? JA to kaslem aj jaaa chceeeem, ja pojdem asi bududci tyzden do castlebaru do nemocnice....ale tam to je tiez bieda..ja som v soku...aj ja chcem aby mi zobrali krv a vsetko vysetrili ako aj tebe...ved to by bolo super, presne taketo vysetrenie som cakala ze dostanem ja vcera a to sa neda porovnat. No pojdem ja pekne az do castlebaru a uvidim..Nejako si to hadam vydupem to vysetrenie. Ale som rada ze si nasla taku lekarku, super, aspon si podkontrolou a urobila ti co bolo treba. ak by som aj ja nieco taketo objavila, tak budem stastna...a mne ten dilinko ze do 20 tyzdna mam cakat!!!!!!!!!!!!!!!! Sak je jasne ze potrebujem vysetrit krv a vsetky hodnoty ci su v poriadku, juuuj. To asi zalezi od lekara...

xena22
18. jún 2008

Ja som bola u normalnej GP na obycajnom zdravotnom stredisku,co mam tuto kusok ,nie v nemocnici,do nemocnice pojdem az na ten scan...ale s vysetrenim som bola spokojna,okrem toho scanu mi urobila vsetko,ale ked mne prave islo o to vidiet na vlastne oci ci je vsetko ok,netrapi ma ci mam malo zeleza,alebo vysoky cholesterol 😉

xena22
18. jún 2008

Krasulka ale vazne skus sa objednat u nejakeho dr co bude mat vacsi zaujem,ked sa chce tak sa da,inak som bola prekvapena ake je to zdravotne stredisko krasne zvnutra,same sedacky a tichucka,na celom stredisku bolo par ludi,kazdy chodil presne na cas na ktory bo objednany,dole robili take panie so sluchadlami na usoch a objednavali pacientov presne na minutu,aby sa im tam netmolilo vela ludi...a este jeden bonus mam! Nasla mi zilu na prvy sup a ani som to necitila,to bolo prvy krat v zivote,co nemam modrinu az po zapastie,iba malu bodku 😀

krasulka
18. jún 2008

xeni, to snad neni mozne..ja som bola tiez u GP..tu su GP este dvaja v meste..ale k tomuto patrim mam unho kartu a zatial bol vzdy dobry..az na toto....TAk pochybujem ze kedby idem k tym dvom robili mi nieco ine su to tiez chlapi a iba v dome maju ordinaciu malicku ako aj ten moj..budem musiet ist asi do tej neemocnice..inak to nevidim..

xena22
18. jún 2008

No ja som bola vlastne so sebou celkovo prvy krat u dr tu v irsku,tak som mala asi stastie 😀 Nikdy predtym som nebola okrem zubara nikde,ale aj druhy potencialny dr,ku ktoremu som mohla ist je ok,ale vybrala som si zenu 😉

krasulka
18. jún 2008

xena tak so si mala super. Ja chodim k tomuto uz rok a pol..mala som aj zapal mocoveho mechura, aj zapal priedusueik, aj chripku, vzdy mi dal pekne antibiotika, aj som dokonca uz odpadla a v noci mi bolo zle a tiez sme isli k nemu a to sme ho zobudili..ako kja nemozem v tomto naho nadavat..ako obvodny je dobry ale asi nema nejaku prax s tehotnymi alebo co. ☹

mamartinka
18. jún 2008

caute baby.to mame zasa pocasie.aj vam tam prsi.my tu dnes mame vedla svadbu.rusi sa beru.akurat pred chvilkou odjeli asi na sobas.no nezavidim dnes neveste v tych premoknutych satach.

krasulka
18. jún 2008

tak aj tu leje a je poriadna zima..ja idem o 5 do prace ale vobec sa mi nechce..blee

mamartinka
18. jún 2008

to teraz vecer o 5 ides do prace.a kam astak navecer.

mamartinka
18. jún 2008

tu vtallagu mame taky polsky obchodik.kupit tam vselico.dnes sme tam z muzikom boli a hore na poschodi maju pridane a otvorene kadernictvo.nechtove studio a solarko.bomba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre