Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
23. jún 2008

Vodniicka vies ja som nekojila,tak som potrebovala dat tie prikrmy hoc akym sposobom,nechcela som aby boli cele dni na UM.Ale s ovocim sme problem nemali,tak neviem,kazda mamicka sa snazi urobit vsetko pre svoje deti a myslim,ze som sa snazila dost a decka mi vobec nebyvaju chore...ale ja to uz mam za sebou,lebo decka uz jedia do radu to co my,ten 8rocny aj za dvoch 😀,teraz ked ma to bude cakat na novo,tak budete radit vy mne.Inak prave ma napadlo,ze ja som davala mrkvu s jablckom,ale najprv uvarene jablcko aj mrkvu,taku vyzivku...my sme mali aj mame najvacsi problem s mrkvou 😉

Krasulka ja som tiez mimo z tych tyzndov,ale nahodila som si svoje udaje na www.tehotenstvo.academy.sk a tam mi to vypise presne ze som 6tt+3dni a tak uz mi to zacina byt viac jasne,ze preco som 7tt 😀 A aspon si kazdy tyzden precitam,co sa asi tak v mojom tele deje,ked uz od Dr sa nic nedozviem 😀 Takto sa mi to zda,ze ako rychle to leti,ale co ked som hned bola v 5tt a este som si len test robila 😀 Myslim,ze odteraz sa mi to spomali a este budem nahanat cas nech to uz mam za sebou.A ty budes rodit tu v irsku?Ja ano,nemam inu moznost aj tak,tak aspon nemusim rozmyslat,v Corku je krasna porodnica,nova,tusim ma len dva roky,tak pojdem otestovat 😀

vodniicka
23. jún 2008

xeni ja som tiez nekojila prveho, a zo zaciatku nechcel velmi teda ani nevedel ze co s tym ma robit a potom aj grckal trosku tu pevnu stravu, tak som spravila tu pauzu, a potom to uz slo nejak..a mozem povedat ze s papanim som s nim nemala ziadne problemy papal vsetko nemal problemy so zeleninou a tak, teraz ked uz okusil cokoladu a podobne veci tak uz zacina spekulovat.. 😀 ale viem ze solit ani cukrit nechcem ani tomuto druhemu az kym to pojde..teda nevidim na to dovod, myslis ze by im to nechutilo bez toho? ale inak to nerypem len to je moja tema 😀 😀 aby si to v zlom nezobrala... inak som taka zvedava ci budes mat dievcatko dalsieho zbojjnika 🙂

juuuj a moj muzik mal dnes pohovor cez telefon so sefom projektu z IBM a po polhodine ho musel zrusit 😅 lebo ho suril kolega, ze aby nastupil uz do auta..je to trufalost??? no som zvedava..hehe ale sak musi ratat s tym, ze nie vzdy sa zavola vo vhodnu chvilu.. 😎 😀

vodniicka
23. jún 2008

tuto som tiez mala rada.. http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2599

lulu21
24. jún 2008

Joooj mne toto irsko ide riadne na nervy, to pocasie no coment

xena22
24. jún 2008

Dobre ranko...aj nam tu prsi zasa,ale ked si predstavim tie horucavy na slovenksu,tak si hovorim zlate irsko 😉 ved este si tepla uzijem v auguste na slovensku az az,aj mi dlho bude.Mne teda leto a zima velmi nechybaju,staci mi dovolenka v lete a dovolenka v zime,deti sa vykupu a vysankuju,ale celorocne v tom existovat,tak to som si uz odvykla....

Vodniicka v poho,ved kazdy mame svoje skusenosti,ja som tiez necukrila a teda solila som len tu mrkvu,zemiaky,ostatne chutilo aj bez soli a mladsiemu som nesolila a necukrila nic,ten bol ako srotovnik,jedol vsetko doradu,co som mu dala,zato teraz neje nic 😖 Ja nemam nic proti nikomu,kazdy nech si robi podla svojho a to ma teda pri sestre dobre cukalo nieco jej povedat,ale viem,ze su toto haklive temy.Ja som bola tiez "fajnova" lebo som davala UM do troch rokov a uz som mohla davat krabicove,alebo sa kazdy ohana tym,ze my sme jedli od troch mesiacov vsetko- ha,ale teraz to vidno,kolko ludi ma vredy,raka,cholesterol,ze ako som uzasne zvyknuty zdravo jest 😒 My este mame sancu to zmenit,ale ja nie som zrovna najlepsi priklad,varim normalnu kvalitnu slovenksu stravu 😀 a podla toho aj vyzeram 😉 Ale snazim sa,len obcas sa nam to vymkne z ruk a hned su rezne na stole 😀

Aj moj muz bol kdesi na pohovore,nehlada si druhu pracu,ale ked sa mu ozvu s niecim lukrativnejsim,tak jednoducho skusi stastie.Tiez ma problem s tym,ze dohodne si schodzku,nejako si vybavi volno a potom oni zavolaju,ci moze neskor,alebo skor,alebo v iny den,ako keby kazdy sedel doma a cakal na pracovne ponuky 😀

krasulka
24. jún 2008

caute zienky, a idem do prace az do 7....mam rdost ☹ ☹ ☹ ☹ prosim vas poradte mi co si mozem dat na hrdlo, na strepsilse je napisane ze neni pre tehotne..Boli ma hrdlo ke dprehltam a neviem ci mozem pouzit napriklad..Anginal sprej na mandle salviovy...Nechcem brat ziadne lieky ked som este len cerstvo tehu..Ale ani nechcem aby sa mi to zhorsilo ☹ ☹ ☹ Poradte cosi..

pa pa zatial idem do tej fucking prace...

Pekny dnik, inak tu zatial neprsi ale asi bude ..pa pa

kravata
24. jún 2008

dobre rano,
krasulka -slany rostok a grglovat-toto mi povedal lekar asi 3t pred porodom .

xena22
24. jún 2008

Vykloktaj si slanou vodou,ale ak ti strepsils pomoze,tak si daj,neboj nezabije ta to 😉
Krasulka a preco sa nespytas na menej hodin,kamoska ked zostala tehu tak si upravila pocet hodin a ku koncu tehu uz robila len 16 h tyzdenne 😀 Viem,ze tam nemas idealne podmienky so sefom,ale skus...

mishka711
24. jún 2008

ahojte tak vcerajsi den v praci mi ubehol rychlo deti sa tesili ze som spet niektore ma nespoznali respektive bola sommim povedoma ale nevedeli ze kto som presne atak no sranda zase sme mali krasnu noc Sebko uz o 12v noci reval ze je hladny a to o 8;45pm spapal kasu takze uz neviem ze co je taky nervak a stale sa toci na bok a zboku rovno na brucho potom nervaci lebo tu polihu nema rad no srada teda uz som musela hresit o pol noci a to xcem druhe 😀 samoska neskor a stymi prikrmami ja zatial davam len hippky alebo hainz zeleninove aj ovocne tie ma na ranajky a zacala som prikrmovat ked mal 3,5mes tym ze je na UM mlieku a nerobil ziadny problem zjedol aj aj vlastne vsetko nastastie 😀

xena22
24. jún 2008

Tak Mishka bolo v praci fajne?Vidis dobre to mas,aj zarobis cosi aj na chvilu vypadnes.Muz k malemu nevstava?My sme sa vzdy striedali.A nejdu mu zuby???Aj ja dufam,ze tomu tretiemu budu chutit aj polotovary 😀 ,lebo mi vadilo,ked som nahodou nemala cas nieco uvarit,ze mi to nechceli jest 😒
Inak preco ti vadi,ze sa o pol noci budi?To uz spis???Ja sa skor ako po polnoci do postele nedostanem,tak uz by mi to bolo jedno 😉 Ale tak my sme cela rodina nocni vtaci 😀
Kedy sa ma vratit nadina???Nejako dlho sa neozyva... 😉

mishka711
24. jún 2008

no muz stava iba jednym okom lebo ked maleho by zobral este viac by spustil lebo je zvyknuty namna ale tak som ti to zariadila tak to MAM co uz dnes vstal a dal mu flasu ale to sa stava malo 😀 zubky nevyzera to na zuky teda neslinta uz nejak a ani cervene dasienka nema nejak no uvidime a opol noci spim jasne ja chodim uz okolo 10tej do postele niekedy okolo 11ste ato najlepsie zaspim a ked mam vstavat tak 😠 ale cez vikend vyskusam mu dat uz varene a rozmixovane uvidime ze co ...

kravata
24. jún 2008

xena,chcela som sa opytat,
(si pisala ze si chlapcov rodila cisarskym)ako prebiehal tem druhy ,kde spravia rez...aby som vedela co ma mozno caka...ked uz viem ake je to cisarskym ,asi uz nebudem skusat normalny sposob...

xena22
24. jún 2008

Rez mi urobili presne tam kde ten prvy,staru jazvu mi zrejme vyrezali a urobili novu,tak isto aj na maternici mi urobil rez presne na tej starej a setrne ma zasil nanovo,tak snad nie som az taka rizikova 😀
Mne prave teraz dr hovorila,ze ked chcem mozem skusit aj rodit normalne,tak este vaham,ale som skor naklonena tomu cisaraku,chcela by som hned aj sterilizaciu,na Sk by som to mala zdarma,ale ako to funguje tuna to netusim,musim dakde vyzsitit 😒

krasulka
24. jún 2008

caute mam break tak doma papam,

skusim tu vodu slanu na to hrdlo a uvidim. Kupila som si tie cukriky HALLS na hrdlo..hadam to zaberie. Boze, mna ubija to pocasie strasne..to je hroza..Uz nech sa to umudri. Sak v auguste ked pridem na SVK tak ma aj vystrie z toho teplotneho rozdielu..Ale nejako vydrzime 🙂

xena22
24. jún 2008

Baby dnes ma pobolieva brucho,asi sa fakt rozsirujem,aj nohavice ma uz tahaju obcas,dufam,ze je to len prechodne obdobie a ze mi uz nerasite brucho 😖 Ja som chcela leto prezit este v normalnych vecoch,ale vyzera to,ze sa ale po dvoch troch tyzdnoch uz zacnem rozsirovat nadobro 😖 Idem v sobotu na obhliadku tehu veci,ved ani neviem co sa nosi a v com budem na sk v tom horku to neviem,ved ja nic take nemam...to je vecny problem,satnik v lete a satnik v zime 😀 Tu nosim celorocne to iste 😀

annaola
24. jún 2008

xi.. to je asi jedina vyhoda irskeho pocasia. 😉

krasulka
24. jún 2008

xena 😀 😀 😀 to teda hej...tu chodis v kapucni a bunde cely rok 😀 😀 😀 😀

konecne som doma z prace...mam dost, ale mam dobru spravu, na buduci utorok idem o 12 gynekologovi na vysetrenie, som mu volala dnes a ma objednal, a zevraj je to free..tak som zvedava. 🙂

mamartinka
24. jún 2008

no caute irske baby.nechcete poslat trocha tepla.pozdravuem vas zo slovenska.uz sme aj spaleny.ake je v irsku pocasie.normal sem nemam kedy prist na net.roboty ako na kostole.tak sa majte a uzivajte si pocasia a roboty.pa. 🙂

etuska
24. jún 2008

ahoj martinka,vitaj na Slovensku 🙂 Vsak tu mame teplo?Ako bolo v Irsku ked ste odchadzali?-aby sme sa vedeli zariadit 🙂

Este mi to nejako nedochadza,ze o par dni letime my opacným smerom.

mishka711
25. jún 2008

ahojky martinak tak sa viac nespalte my tu mrzneme brrr otras ale sme v irl 😀 xeni mas ip pisala som rychlo tak vopred sorrac za chyby

xena22
25. jún 2008

Caute zienky,tak my tu mame dost zimu,dnes sa tusim konecne vyjasnieva,ale vcera maly tak brutal zmokol,ze aj nadchu chytil 😖
Dnes mi je divno hned od rana,mala by som nieco zjest,ale vsetko mi rastie v puse a to som machrovala,ze ma ranne nevolnosti asi obisli - no mozno este len nastanu 😢

krasulka
25. jún 2008

ahoojte, tak mam dnes off, vcera mi sef povedal ze mam dnes off lebo ze to kukal a mam vela hodin tento tyzden..TAk mi to dobre padlo..

BAby dakujem za tu radu slanym roztokov, vcera vecer ma nenormalne bolelo hrdlo, tak som si zarobila velky pohar teplej vody, vela soli a isla om kloktat, ale tak ze po malych hltoch som vykloktala cely ten pohar, asi 5 minut v kuse a dnes rano vstanem..a baby BOLEST JE PREC 😀 😀 😀 taka som rada, dakujem vam, fakt to pomohlo. Normalne by som ani neverila,ale fakt ma to preslo. Super.

Aj mne uz to pocasie ide poriadne na nervy, clovek len vylezie von a uz je oslahany z kazdej strany ☹ ☹ ☹

xena vy kedy letite domov? My asi 19 alebo 20 augusta, tento tyzden ideme kupit letenky.

happysmile
25. jún 2008

ahoj krasulka, tak tie letenky kupte co najskor, lebo skyeurope ma teraz akciu, co som teraz pozerala tak, celkom slusne ceny 🙂 . Inak aj mne vzdy slana voda pomohla na hrdlo je to sice 😝 , ale pomaha. Ahojky

krasulka
25. jún 2008

happysmile ahojky, veru akurat mi prisla na mail akcia za 600 SK skyeurope..tak asi to kupime.
hej sak ma poriadne nadrapovlo pri tom,ale je to vazne zazrak. 🙂

petronuska
25. jún 2008

Ahojte maminky 🙂 Tak jak se mate? Ja byla vcera v te nemocnici. Brali mi krev, moc, merili tlak a poslouchali jsme srdicko miminka, coz bylo super to slyset. Jinak to bylo cele. Na scan me objednali az na 25 july, takze z toho nadsena nejsem, ale co nadelam... Tak snad vsechno bude v poradku.
Taky jsem nasim objednala letenky na vanoce 😀 Super cena 159Eur, akorat poleti z Prahy 24Dec a pak zpatky 3January. 🙂

xena22
25. jún 2008

Krasulka som rada,ze som pomohla,aj ked ja som to nikdy neskusala a to som umierala pred mesiacom na bolest hrdla,ale nenabrala som odvahu kloktat taky hnus 😀 Nabuduce budem vediet ze to funguje naozaj .... sorry ze si bola taky pokusny kralik 😉 Tip mi na to dala mama,stale sa vypytovala,ci kloktam slanu vodu a ja som klamala,ze ano ale nepomaha 😀

krasulka
25. jún 2008

xena, nebolo to az take hrozne, da sa vydrzat 😀 😀 😀 😀 a hlavne ked to pomohlo....radsej kloktat slanu vodu ako do seba pchat lieky a potom sa bat i to plodu neublizi no nie? 🙂

happysmile
25. jún 2008

krasulka ja som byvala na zaciatku tehu casto chora, tak som nabehla do zdravej vyzivy (EVERGREEN)a tam som nakupila homeopatika, ktore mozu aj tehule 🙂 . A myslim, ze to drobcovi neublizilo, kedze mi Dr.v hospital minuli tyzden povedala, ze mala ma uz 3,890Kg. Takze teraz mam obavy ako toho slonika porodim 😀

krasulka
25. jún 2008

happy, baby tu uz pisali ze homeopatika sa mozu tak nabuduce aj ja po nejakych siahnem, ale dufam ze budem ZDRAVA ja ryba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 fiiiha ako kukam tebe sa to krati, kedy mas termin?

happysmile
25. jún 2008

až 7.7., ale dufam, ze to bude skor!!!! Mangel ma v nedelu meniny tak mam naplanovany pekny darcek 😎 🙂 . No snat to vyde. ak nie nic sa nedeje, lebo v nasej rodine su este dalsi traja co naju po sebe narodky, alebo meniny. tak sa to na niaky datum podari. Nech mame co oslavovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre