Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
4. okt 2008

jani akurat sme ta preberali ze si bola v poste pre teba 🙂 my uz pomaly behame iba za ruky uz v choditku nece vobec byt a zuby sa nam tlacia dalsie ale dole nie hore 😀 inak sme boli v neocke v crumlin hospital checknut srdiecko lebo ked som bola tehu tak mali pocit ze mu nepravidelne bije tak po porode boli vsetko ok ale dali na este raz to checknut no ten plakal ako keby to bolelo chudatko ale to bol stych zubkou taky aj soplik mal ale podstatne je ze je vsetko oka co som verila ze je lebo on je zive striebro 🙂

xena22
4. okt 2008

Mishka tak super,ze je vsetko ok a neboj zachvilu budete mat zuby vsetky a na chvilu budes mat pokoj - az kym nepride obdobie vzdoru 😀 u niektorych jedincov potom pretrvava aj do vyssieho veku,nas Samo je toho vernym prikladom 😉
A este mas mamu pri sebe,alebo mas opatrovatelku?

Inak s tymi robotami tuna v irsku to zacina byt bieda,aj moj muz chce zmenit robotu,ale tak za menej robit nepojde,len chodi po pohovoroch a vzdy to na niecom zlyha...snad nebudeme musiet zbalit kufre a ist nazad alebo niekam inam 😒

mishka711
4. okt 2008

xeni mama je stale tu nechce sa jej ist domou 😀 no to obdobie vzdoru heh uz sa tesim to uz teraz je taky ze si vynucuje pozornost a vsetko ine a to sa snazim ho nechat poplakat ale on je tvrdohlavy a tak....no uvidie co sneho bude 😀 inak Ivana alias qustion uz kazdu chvilku porodi ak bude vedet viac hodim info 😀 inak sa ma dobre malej sa nechce ist na svet.........

annaola
4. okt 2008

ahojte, mam super stranku o vychove, otestovanu mnou v praxi http://www.premamu.blogspot.com/ Ale na nieco nestaci-
Xeni, ako riesis ked tvoje dieta neustale do niecoho kope, bucha , aj do teba, bez priciny, a nemozes ho to odnaucit za nic na svete?

jana_vargova
5. okt 2008

miska no trapas riadny v tej poste, co?ale sa mi ulavilo aspon. inak Sebi zacal vcera hovorit ze bababa. taky je zlaty

mishka711
5. okt 2008

jani preco trapas v pohode 😉 nas sebko tiez keca ale uz dlho bababa strieda s mamama a uz aj tatatat hovoril ale to ako sa mu chce ucime ho sice ze mama tata ale on to asi este moc nechape ma strasne rad hudbu jeho oblubene pesnicky ako angels on marandi a ine nedycha pr nich dokonca si sem tam pospevuje je to mile tie nase deticky ako pomaly teda niekdey velmi rychlo sa menie on zo dna na den zacal za ruky mam aj video ale tu sa neda dat tak ho dam na pokec a hodim link ak bude cas 😀

jana_vargova
5. okt 2008

aky je zlaty. nas sa zacal dvihat na nohy. ani sediet poriadne nevie ale na nohach by stal. Kolko to ma ten vas Sebko? Inak aj nas ma strasne rad hudbu hlavne Schnappiho krokodila, taky je stastny a hulaka, vrieska a az sa trasie ked mu to pustime.Inak co dnes robite. Nepridete do Greystones?

mishka711
5. okt 2008

jani nas to iste este poriadne nesedel teda sedi teraz ale hoci kedy sa trskne do zadu ked nervaci a to potom hned rovno na nohy nas sa narodil 17.1.08 takze 8mes aj 2tyzdne prisli by sme ale dnes ideme este do shopu a mame ukazat dom kam pojdem na cleaning takze busy snad nabuduci vikend by sme dosli alebo vy knam oka??? 😉 ak nebudes robit alebo tvoj manzel my sme volni .....i hope

jana_vargova
5. okt 2008

No ja mam vikendy offf, ale mangel tazko. Inak ten vas maly je riadny sikuliak ked uz takto beha. Nas je asi lenivejsi troska. No isto sa dockame

xena22
5. okt 2008

Ahojte...

Mishka tak to mas super,ze mama zostava tu,od nas sa sem nikomu dlhodobejsie nechcelo ist,ale zasa som aj rada,ze sme sami ...

Annaola neviem co by som ti poradila aby to vyznelo vychovne 😀 ja som nase decka nenechala zajst az do takych extremov,ze by na mna zdvihli ruku,alebo nicili veci - fyzicku agresiu netrpim,to by som ich spacifikovala aj rucne strucne a vsetky vychovne metody sveta by isli bokom 😀 ,ale v poslednej dobe si pustaju pusu na spacir a odvravaju jedna radost 😎 Chvilu som to riesila po dobrom,chvilu po zlom a teraz to ignorujem 😉 musim sa udrzovat v dobrej psychickej kondicii 😀 lebo potom len vrieskam a zistila som,ze nikto si z toho nic nerobi a mne akurat tvrdne brucho od nervov 😒

annaola
5. okt 2008

Mishka, ten tvoj drobec je teda sikulka!Beha ako raketa 😀 😀
Xeni, ono to az take hrozne nie je,nemlati vsetko kade bezi 😉 ,ale proste niekedy akoby bezmyslienkovite to urobi,neda si vysvetlit ze to je zle. ale urcite na nejaku fintu pridem,na chlapov jedine vselijake triky platia, na malych aj na velkych 😀 No nie? 😉 😀

mishka711
5. okt 2008

baby diky za komplimenty 😀 dnes je upistany to zuby nestastne ale to tiez netrva vecne 😀

xena22
6. okt 2008

Jej ja som to videjko prehliadla,maly je hrozne zlaty.
Inak je to sranda ako vedia byt deti rozdielne.Napr moj starsi syn presne na den ked mu padol 9ty mesiac tak urobil prve kroky cez celu izbu sam,v 10mesiacoch uz normalne chodil a ked mal rok,tak to uz bol stary kus,vedel si cupnut a postavit sa zo zeme,cuvat aj utekat aj po schodoch chodit...

A mladsi bol take drevko,ked mal rok,tak nevedel ani stat 😀 ledva som ho odfotila s tortou aj to bol bruchom oprety o stol a chytal balanc 😀

Pritom teraz sa mi ten mladsi zda telesne sikovnejsi,obratnejsi a celkovo viac sportovy typ ako ten starsi 😒 takze je to uplne jedno zo vsetkym,ono sa to aj tak vsetko obrati uplne inak po rokoch 😉

mishka711
7. okt 2008

xeni no a 3tie bude tiez uplne ine 😀

zdenkami
7. okt 2008

Ahojte, tak sa po dlhsej dobe po pobyte v Sr ozyvam. Uz sme tu viac ako mesiac. A maly chodi do skolky, teda chreche a mam to tam fakt rad, ze hi ja hi ja hou sa tam naucil, chap o Mc Donald a good boy, ze je a tak. Zatial som musela prekladat len raz a to sa ma pytali, co to znamena bum 🙂 Teraz zacina uplne vsetke slova opakovat, zatial ma viac anglickych ako slovenskych. Inak ma 20 mesiacov.
Babenky je tu niektora z okolia Waterfordu alebo Wexfordu, ze ako idu tie uprsane zimne vecery, tak by sme mohli obcas pop in for visit. My sme z New Rossu a ja som tu uz takmer 4 roky, priatel viac ako 4.5 roka. A mame maleho Patricka Veseleho 🙂 a koncom roka by sme chceli popracovat na dalsom veselom clenovi domacnosti.
Budem rada, ak sa niektora ozvete. Mozno si klikneme 🙂

xena22
7. okt 2008

Ahojte,zdenkami vitaj nazad...

Baby neviete nahodou ten link kde sa da podat ziadost na Medical Card online???Raz to tu nadina pisala ale nemozem to najst a ani nijako inak vygooglit a potrebovala by som to... diky

catalin
7. okt 2008

ahoj xena, ja to mam v pdf-ku tak posli do ip mail adresu a ti to poslem, lebo do ip sa zjavne subor poslat neda....
inak babenky, tehotni nie sme. uz sme sa tesili, lebo mrcha tyzden meskala a to uz je rekord, lebo mam 30 rokov a v zivote mi nemeskala den...aj test som si robila a bol negativny no a v nedelu sa jej uracilo prist, pani cervenej. 😠
ja uz som si prisamvacku myslela ze som tehotna, aj tak som sa akosi inak citila, prsia ma boleli ako nikdy v zivote, sliny sa mi robili v puse ako na grckanie...a mozno sa tam aj nieco dialo ale sa neuhniezdilo...no koniec koncov ziadna tragedia, ved tu mame zase dalsiu moznost na plodenie uz o par dni... 😀 jupiiiii

catalin
7. okt 2008

http://www.hse.ie/portal/eng/Find_a_Service/ent...

xeni, tu je ten link aj so vsetkymi formularmi.
mam pocit, ze to musis poslat postou na hse local office, ked to vyplnis, lebo tam je aj pasaz ktoru vyplna doktor. a potrebujes jeho peciatku a podpis...
no ved prelustruj stranku a sa dozvies.
dobru noc

mishka711
8. okt 2008

catalin no tak na druhy pokus to vyde nezufaj 😀 mne meska mrcha uz 3tyzd bola som u dr a ze vyzera to tak ze uz pride a nic tehu niesom nasadil mi dufaston tak berem ale zase ziadne pocity ako keby mala prist tak neviem co to ma byt tak mi po porode chodili na cas ze som sa tesila pretoze pretym nepravidelne a preistotu teraz vobec no asi vypijem liter cerveneho aj ked mi bude zle 😀 nechcem brat nejake hormony sakris nemate niektore skusenosti aj ked asi tazko lebo ja som pripad sam o sebe i know... 😀

xena22
8. okt 2008

Jej Catalin diky za link,to som hladala,myslela som,ze sa to tam da aj poslat online ale nevadi,hlavne ze viem kde to je,,,a nezufaj,este sa par mesiacov posnazte,to snazenie ma svoje caro 😀 potom to uz ide dole vodou 😀

Mishka mozno si mala len anovulacny cyklus a dostanes mrchu na dalsi mesiac v tom case ako by si mala normalne dostat,vraj sa to stava...

mamartinka
8. okt 2008

zienky chcem sa vas spitat cim pucujete obrazovku na laptope od prachu.nemozeme to nicim opucovat.dik

xena22
8. okt 2008

Ja normalne Prontom,teda neviem ci je to normalne ale ja to robim tak 😀 ale v robote sme mali na to taky spray,tiez to bolo tusim Pronto ale specilne na monitory,taky modry obal to malo...

Mimochodom dlho si sa neozvala, co mas noveho?nejako nam tu upada diskusia... 😒

mamartinka
8. okt 2008

dakujem.no vsimam ze uz vas sem moc nechodi.no ja uz tiez moc nie len si obcas precitam co mate nove.ja po starom.stale cakame na to jedno.

xena22
8. okt 2008

Tak to ste tu s Catalin dve spolubojovnicky,,,,aj si bola u dr?Mas nejaky konkretny problem,alebo sa len nedari? No ja uz budem rada,ked sa dokotulam uspesne do konca...nejako mi dochadza dych a este 4 mesiace ...

mamartinka
8. okt 2008

xenuli ip. 🙂

mishka711
9. okt 2008

xeni no dnes nieco zacalo ale snad stoho nieco bude alebo mozno len plany poplach 😀 tak uvidime co bude

zdenkami
9. okt 2008

Kuk a som s5 kym je maly v creche.
Xena, ty si asi nespominas, ale pred par mesiacmi si mi pisala este na babetku mail. Vtedy si bola zvedava ako to je okolo tehotenstva, ze planujete dalsie babo. Tak pozeram, ze plany realizujete.
😉
pekne, dodatocne blahozelam 😉
Ja som sa pytala mojho chlapa, ze co chce na Vianoce a on, ze aby som cakala dievcatko. Tak teraz to neviem akosi zladit, lebo aj babo chceme aj svadbu buduci rok. Ale zas nechcem mat brusko ako lopku vo svadobnych satach.

MAMINY, pohravam sa s myslienkom urobit take SLOVENSKE MAMICKOVSKE STRETKO zaciatkom DECEMBRA. Tak by ma zaujimal ohlas. Ak by bol, mozno by sme nieco mohli spichnut. Asi sa to bude tykat skor mamin z WATERFORD, WEXFORD, KILKENNY.
Tak dajte vediet co Vy na to.

Inak, pozeram, ze aj v Irsku sa uz chytaju Duly ako porodne spolocnicky. Ak by to nebolo moc drahe asi by som druhy porod tak skusila, aj ked pri planovam cisaraku, asi moc efektivna nebude. Oj.

Neviete nahodou o nejakom dobrom type na vylet. Ale tulanie sa velkometom ci shopping nas nebavi. A mala by to byt zaujimave aj pre krpca. Tak ak nieco viete, dajte vediet.

cmulinko
9. okt 2008

Zdenka...v Corku Fota park.Nas maly zere to miesto. 😉

mishka711
9. okt 2008

co su to tie duly??? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre