Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
26. okt 2008

Etuska chlapcenske asi Adam,ale padlo do eteru aj Lukas,Matej alebo Filip,s dievcenskych sme mali vybranu Evu,ale aj kamoska chce Evu a tak musim pockat co sa jej narodi 😀 ,este mame v zalohe Luciu,Annu,Lenku,Katarinu,Alzbetu - no chaossss 😉 ale ved este mame casu dost.Myslim,ze ked odhalime co to je,tak sa nam bude lahsie rozmyslat...no idem uz spat,kopec hodin,este aj ten casovy posun 😒

krasulka
27. okt 2008

xena este som nebeala po uradoch, len po obchodoch a kavickach a zakuskoch 😀 😀 😀 Ale chcem pockat tento tyzden mi da michl potvrdit u dokiho mojho obvodneho v irsku ten formular maternity benefit, lebo to az v 24 tt moze doki potvrdit a posle sa to tento tyzden. Tak uvidim co mi tam odpovedia, ked mi vypocitaju matersku v Irsku tak tu nic moc vybavovat nemozem aby ma potom nezavreli 😀 😀 😀 Potom po porode uz len rodicovsky sa vybavi a prispevok pri narodeni baba.

Idem inak kupit aj prebalovaci pult, ma na to navnadila ta porodna baba na tej priprave, ze to je naramneprakticke, ze sa nemusime ohynat prebalovat nad postelou, nebude sa nam krutit hlava, ani nas bolest chrbat. mame tam vsetko po ruke nachystane atd..A pozerala som u nas tuto maju za 2000 Sk a uz aj s vanickou to je a uloznymi priestormi tak asi tewn kupim, len neviem ci uz teraz ho mam kupit alebo neskor. Som trosku laknuta, plno nestastia co sa teraz stalo tehotnym a mali uz niektore aj kocare ponakupovane a teraz co s tym.

mishka711
27. okt 2008

krasulka poveri su poveri ak veris tak stane sa lebo si to sama privolas a ak sa ma nieco zle stat tak sa stane aj bez vsetkych tych pover aspon moj nazor mysli len pozitivne a vsetko bude oka preco by nemalo?

xena22
27. okt 2008

Krasulka prebalovaci pult ti odporucam,ale ak planujes viac deti,tak ja by som tie plastove s vanickou nekupovala,kolkokrat su uz popraskane v obchode 😒 Ja som si pri deckach dala urobit drevenu komodu na mieru a na to som si kupila prebalovaci matrac,ked uz sa neprebalovali,tak som matrac vyhodila a komoda mi zostala krasna v spalni - ked sme sli do irska,tak som ju predala kamoske tiez pre babo a teraz ju ma normalne v spalni ako komodu,ked uz neprebaluje...
Teraz si chcem kupit tiez prebalovaci pult,ale tiez dreveny v smythse,len s polickou,nie komodu,lebo komodu nepotrebujem...

http://www.toys.ie/Cosatto-Holly-Dresser-!B0623...

Tento...

Inak aj ja som trosku poverciva,ale uz nakupujem normalne vsetko,aj tak mi stale cosi chyba a take najvacsie veci kupim az na koniec,zatial nakupujem len prkotinky,ale uz som aj tak minula cez 400 eur 😀 hrozne,ani sa to nezda...

xena22
27. okt 2008
mamartinka
27. okt 2008

kedy sa na hallowen palia vatre?napisete niektora?

xena22
27. okt 2008

Mamartinka neviem,tuna sa tusim nic take nerobi,teda tu kde byvam,ale halloween je v piatok,tak asi v piatok 😉 predpokladam...

catalin
27. okt 2008

mamartinka tu sa ohne na halloween nepalia iba na svateho jana co je 24. juna ak sa nemylim. a to maju podobny zvyk ako my a volaju to svatojansky ohen.

teraz som sa pytala susedy ci nahodou o halloweenskom ohni nieco nevie tak sa na mna tak divne pozerala...

annaola
27. okt 2008

🙂 mozno budu vatry, ked irski pubertaci na halloween budu odpalovat svetlice a nahodou podpalia nejaky ulicu. co by som sa ani necudovala, u nas trenuju uz teraz a musim si davat sakra pozor ked idem neskor domov.
Dievcata, ako vy oslavujete tento sviatok, prijali ste ho za svoj,ci nan kaslete?

xena22
27. okt 2008

My klasika - vyzdobim dom,nakupim sladkosti a cakam doma na strasidla 😀 a decka maju kostymy a pojdu "koledovat" ale len s kamosmi po znamych,nie po cudzich domoch 😉 a koniec akcie... nic svetoborne,ale decka maju radost,nemat deti,tak kaslem na cely halloween 😉

nadina
27. okt 2008

Ahojte zienky,

tak my sme sa dnes vratili z 3 dnoveho vyletu,
boli sme si prvy x pozriet konecne Cliffs of Moher
a cely Burren (oblast),
tiez Galway - Xeni, pekne mestecko, presli sme si centrum
a promenadu pri mori, bolo dnes vynimocne krasne, vsak?

Andrejka z Tullamore, vdaka za odpoved, vsak sme si to dopovedali na Skype
a dufam, ze sa tento tyzden uvidime cez prazdniny,
ozvem sa ku koncu tyzdna, nech si doma trosku oddychneme.

Mamartinka, palia sa ohne, teda v Dubline na 100%,
ohne sa volaju "bonfire" ak sa chces niekoho na to opytat
a to tak tyzden vopred, cize uz teraz vidno vsade kopky starych veci,
co potom podpalia, tusim v piatok. Tiez "zakazane" ohnostroje,
toho je tu plno a na druhy den to vyzera hrozivo.
Preco sa pytas?
Myslim, ze v kazdej stvrti ku tomu "pristupuju" inak,
u nas v Tyrrelstowne bude najskor klud...

A tie katalogy co si sa pytala, neviem ci niekto pisal,
mne chodia tri :
http://www.littlewoodsireland.ie
www.freemans.ie
a
treti je : http://www.oxendales.ie/

Vsetky sa daju objednat na strankach zdarma.

zdenkami
28. okt 2008

Ahojte babenky,

Ladywitch, ja som cestovala domov s malym ked mal 2 mesiace na jednorazovy cestovny doklad vystaveny na ambasade, kedze maly nemal narok na irsky pas. ale ten ti sluzi len na 1 cestu. Cez ambasadu som zaziadala aj o sk rodny list, ktory je potrebny k zapisaniu pasu do dietata alebo na samotny detsky pas, lebo v sk je vsetko evidovane na zaklade rodneho listu. Kedze cakacia doba je 10-12 tyzdnov poziadala som hned ked mal maly mesiac a nechala si ho zaslat na Slovensko. Tak mi cakacia doba plynula uz kym som bola v Irsku a potom som bola 5 tyzdnov doma, tak som to tam dockala a nerataj s tym, ze to pride skor. Ja som cakala 10 tyzdnov a to boli rychly.
Xena, ja som minuleho roka strazila kamoske parkrat dieta a kedze to bolo jednorazove viac menej, tak som nic nechcela, ale ona kupila krpcovi nieco a ta cena sa v ramci kamosiek pohybuje tak 5 eur. Takze to si v pohode zapytaj. to je ok.

Takze baby, uz som kupila letenky rodicom. 600 Eur fuc. So sv satami vidim problem, lebo ja som size 8. A dohodli sme sa aj na obruckach. Zohnala som kontakt na homemade wedding cake, lebo obchodacke nechcem.

A Xena, to s tymi kruzkami to si myslim, ze mas pravdu. Aka tu budeme a maly podrastie, tak by som chcela ho dat na horseriding naisto. To ste nezvazovali.

My sme mali bomba bank holiday, taka pohodicka ale parada, doobedu na ihrsiku. Potom som ja varila, tatko upratoval a maly spinkal a poobede sme vymrzli 3 hodiny na ture na blizkom kopci - Carryckbyrne hill. Maly tam zdvihal kamene a chodil s palickou. Parada. Sa mi to ratalo, taka pohoda family day.

Nemate niekto na predaj svadobne saty teda, taku moju velkost? V pohode beriem aj second hand, len nech su podla mojho vkusu a moja velkost.

xena22
28. okt 2008

Ahojte,tak som doma zo sona a vyzera to ze budeme mat slecnu ,ale ja uverim,az ked porodim a nazivo skontrolujem 😉 Som utahana,v noci som nespala dobre,este aj kasel mam a teraz ked by som mala mat emocne vykyvy z takejto spravy,tak ma berie na spanie 😉

Nadi my sme na Cliffoch nemali stastie,zazili sme asi najvacsiu hmlu v zivote a tak sme to otocili domoc,mozno sa este niekedy prevezieme,ale tak skoro to asi nebude,mame to daleko...

Zdeni nad konami som uvazovala aj ja,ale nic v okoli tu zaujimaveho nebolo ,len jeden jazdecky kurz a vraj dost drahy,tak uvidime,chcela som ho prihlasit na plavanie,ale teraz budu mat plavecky aj zo skoly,tak pockam ci ho to chyti.A vela svadobnych siat je aj na www.gumtree.ie a ak mas rada adrenalin,tak po vianociach budu superne vypredaje v Debenhamse aj v Monsoone a zvyknu mat aj svadobne,ale to uz asi bude dost neskoro pre teba.

Inak hrozne kasleme cela rodina ako lazaret,nic ine ani nadcha ani teploty len kasel s kazdej strany sa v dome ozyva - nemate nejaky overeny sirup? Ja si nedavam nic,ale muz zo synom uz vypili dva kalciaky a od Benylinu asi vsetky druhy 😉 a nic nezabralo...

annaola
28. okt 2008

Xeni, gratulujem k dievcatku!!!!!!!!!! verim, ze kontrola po porode potvrdi ze je to ona a nie on.ale hlavne nech je zdravucke. muzik mi hovori ze sa nebude cudovat ked sa od vas vsetkych tehuliek nakazim 😀. Asi to fakt bude musiet prist necakane, lebo sa nemozeme rozhodnut kedy dalsie. nechce sa mi cakat kym dostaviame, vyzera na dlhsie ako sme predpokladali. ☹ Xeni, vy ste druhe planovali, alebo sa podarilo nahodou? 😀
diki za tipy na tie saty, pojdem veru po vianociach aj ja pozret , koncom maja idem na svadbu a nic na seba.
na kasel nam zaberal cibulovy sirup, a jeme strasne vela chrenu, cesnakove natierky, a chilli papricky. pri prvych priznakoch kalciovy sirup a na hrdlo zarucene kloktanie slanou vodou. Takze si viete predstavit ako to u nas v chripkovom obdobi vyvoniava 😀

mishka711
28. okt 2008

xeni no drzime placeky na to dievcatko teda 😉 annola kravata tu dlho nepisala ale vy ste v kontakte ako sa maju??

xena22
28. okt 2008

Annaola my sme planovali aj neplanovali,kym sme mali jasno,ze este nie,tak sme o tom dost hovorili a ked uz bola situacia,ze moze byt,tak akosi sa mi do toho dobrovolne nechcelo,raz sme to riskli naostro cez vianoce - atmoska robi svoje,ale nebola som tehotna,tak sme potom plany zrusili,chcela som si uzit leto a na jesen najst novu robotu,nuz a chybicka se vloudila - nie nadarmo sa hovori,ze ked sa neplanuje,tak to ide samo 😀
Z vlastnych skusenosti hovorim,ze na dieta nikdy nie je vhodna doba 😀 takze hor sa do toho...ak sa neplanujete vratit este tak skoro,tak by som si na tvojom mieste odbila MD tuna,ved tu mas krajsie prachy na deti ako na SK a aj lepsie ceny co sa tyka veci okolo babatka,ja by som sa na Sk vratila len za predpokladu,ze by som sa mohla rovno dobre a hlavne trvale zamestnat,ze by mi uz ziadna MD nenarusila pokojny zivot 😉
Inak sradna,ze tvoj maly ma tri roky a tebe chodia take myslienky po rozume 😉 aj ja som vzdy okolo tretich narodenin zacala pomyslat na dalsie babo,asi to je normalny biologicky rytmus alebo co...

xena22
28. okt 2008

Baby myslite,ze by v irsku vedeli povedat meno Alzbeta bez nejakych vacsich problemov??? Hrozne sa mi to meno paci,ale ked si predstavim,ze chuda dieta bude mat problemy... ☹ no tusim urobim verejny prieskum na ulici 😀 mne niekedy pridu taki nemozni v tomto,aj Tadeaskovi nikto po troch rokoch nevie prist na meno 😒

ladywitch26
29. okt 2008

inak akurat vcera som volala so spoluziackou, ze tu asi fakt nieco pridavaju do vody, na podporu plodnosti, lebo jej susedia sa strasne dlho snazili o babo, niekolko rokov a nic. no a akonahle prisli do irska, tak do par mesiacov sa podarilo. 😀

xena, a nevolali by ju iri elizabeth? ja mam skor skusenosti, ze oni si to prisposobia a potom mas smolu.

mamartinka
29. okt 2008

no tak budu musiet tu vodu dotiahnut asi az sem.sakris nasa nieje taka plodna.mi sme v irsku a nic. 😀 😅

xena22
29. okt 2008

Ladywitch myslim,ze keby im nepoviem,ze je to elizabeth,tak by na to ani neprisli 😀

Mamartinka inak aj ja mam vsetky kamosky v okoli tehu,alebo z malym mimcom,tak nieco asi na tom bude 😉 uz aj si chod naliat 😀

mamartinka
29. okt 2008

xenuli idem si naliat ale na hlavu.idem si ju umit.jaj a buduci tyzden zas flandre. 😝 som nadsena. ☹ 😉

tinaorchid
29. okt 2008

ano Xeni,to mas pravdu.nas syn ma uz 13 .povodne sme planovali dalsi babo po piatich rokoch ale situacia nikdy nebola dost vhodna,byvali sme u svokrovcov a vyhliadky na vlastne byvanie boli v nedohladne,tak sme to odkladali.konecne sme si povedali ze mozme skusit ale ono to uz nejde tak rychlo ako som si myslela.
moj manzel bude mat 40 na buduci rok, tak asi uz nemame za cim cakat.rada by som to stihla este pocas nasho pobytu v IRL.maju tu fakt velmi pekne vecicky pre deticky 🙂
inac moja kolegyna(polka)odisla na matersku v 6 mesiaci a maternity benefit jej posielaju na ucet.ona je doma v polsku a aj dieta sa jej narodilo v polsku.tak ma celkom fajn prijem 😵

annaola
29. okt 2008

ahojte,
Kravata(Nada) sa ma fajn, prestala kojit,cez vikend sa chystame na pivko. Akurat dufam, ze budem schopna vobec vyliezt z domu,lebo na mna nieco lezie, napina ma,nemozem nic jest. zeby sa vo mne nieco zahniezdovalo 😉 Bola by to sranda, ale uz mam s tou irskou vodou svoje skusenostii...crevnu chripku, ktoru si najmenej 2x do roka musime uzit.a nedavno pisali v novinach, ze kvalita vody nie je bohvieaka a Dublinu hrozi nedostatok pitnej vody.
Xeni, aj Tomi mal byt Alzbeta( ale troska pozmenena na Liliana, co je v preklade to iste) Maminka bola Alzbeta, tak preto som chcela, na jej pamiatku. A mam pocit, ze aj na Slovensku je to meno momentalne dost popularne.( Tomi bude mat 9 decembra uz 4roky)
Tina, ako to vyzera s pracou, stale nic? V Maynothe( neviem ako sa to presne pise, ale je to smerom na Leixlip) otvorili nove Tesco, skus tam,hladaju novych zamestnancov.
inak, uz kvoli tym peknuckym vecickam sa tu oplati mat dieta,ked som sem prisla prvykrat len som cumela, na Slovensku dam za ne dvojnasobok a ani nie su take zlate.
pa, idem vyvratit obsah zaludka 😀

mamartinka
29. okt 2008

baby aj u vas je take dnes pocasie?u nas prsi a zacalo troska aj poletovat snach.hruza zasa.ozaj xeni tu hlavu uz mam umitu.kedy mam cakat zazrak? 😀 😀 .inak k tej vode.fakt je tuna hrozna.ja ked si umijem vlasy aj manzel na 3 den sme ako keby nas niekto oblial niecim.no hruza.no ale umyvat sa musime.nie. 🙂

etuska
29. okt 2008

ahojte kocky,
len som sem nakukla 😉
Hodim Vam sem link o Halloweene ak vas to zaujima,vcera som mala v Civic centre na tuto temu "English lesson" tak som co to postudovala 😉

Martinka-no tak to ja umyvam vlasy kazdy druhy den a som na tom podobne ako ty 😅

etuska
29. okt 2008

http://en.wikipedia.org/wiki/Halloween

a u nas sa vcera taaak chumelilo,este bolo rano trosku snieziku na trave a zima je riadna.
Miska mala dnes v skole Halloween party /Reception class spolu s playgroup)-vsade same "wicked witches" 😀

ladywitch26
30. okt 2008

caute baby, byvalo niektorej z vas v tehu tak zle,ze tyckovala 10-15x denne?

krasulka
30. okt 2008

caute,

xena jeeeeej velmi ti gratulujem k princeznicke 🙂 🙂 🙂 🙂 super, ako to prijali doma? Sa isto tesili vsetci co? Som sa ta chcela opytat ze ty ked si neni zamestnana ty ani matersku nebudes brat v irsku? lebo mne bol muz uz zanbiest ten formular do roboty potvrdit, aj to potvrdili, a tam co sa pyse datum posledneho dna v praci tak mi napisali 30.10.2008. Ale nerobim uz od augusta,tak som z toho trosku deboo..

krasulka
30. okt 2008

ladywitch, ja som grcavala denne prve 4 mesiace ale tak 4 krat za den...Ale napinalo ma nonstop. Ale grcat 15 krat za den myslim ze to je extrem a s tym by sa malo nieco robit. To ty tolko grcavas? Hlavne vela pi aby si nebola dehydrovana a daj si doma kupit cipky Torecan, nech ti ich poslu, to je pre tehotne a mne velmi pomahali proti grcaniu.

zdenkami
30. okt 2008

Xeni, dakujem za link na svadobne saty a skusim tie vypredaje ak nic vhodne nezozeniem, ale ja shopping neznasam od srdca. Davy vsade, brrrrrr.

A blahozelam, je jedno co to bude, len nech je to zdrave. My sme prve chceli dievcatko, ja som mala skusenosti ako Au pair len pri dievcatkach a bala som sa co s pipikom 🙂 a ked nam povedali it is a boy. Petr na mna kukol akoby ze rob s tym nieco, ved sme chceli dievcatko. Ale potom hned poobede sme sa zacali tesit, ze to je chlapcek a dnes by som nemenila. On druhe chce dievatko ale mne to je od srdca jedno. Chalani su sice draky, ale baby su tvrdohlave a to som sa starala o 3 v roznom veku od mimina do 5 rokov.

Tiez sa uz snazime o mimco a urobili sme 3 pokusy. Kedze menzes meska uz mesiac, minimalne raz tyzdenne robim test a nic. Ale ja kojim a menzes som dostala od porodu az po roku a pol a aj tak ho mavam tak neprivadelne kvoli tomu kojeniu a ani sa necitim tak na smrt unavena ako pri malom, takze je mi jasne, ze nic. A sak pockame.

Desna kosa tieto dni inak. Vcera maly behal v overali po ihrisku ako jedine dieta samozrejme. A ja som si myslela, ze ten overal ani nevyhosi tuna, ze to je skor na lyzovacku. A aha ho.

Tak sa pekne drzte a ja brazdim dalej tentokrat hladat vhodne svadobne oznamenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre