Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladysparky
21. jan 2009

no preco mi to nezobralo prispevok? 😨 ach jo, idem pisat znova 😀

pisala som, ze aky je ten svet maly, stretnut tisice kilometrov od slovenska kamosa, ktoreho ste nevideli 10 rokov 😵
a ze supervalu poznam, obcas tam zajdem, mame to blizko.. ja som vyse roka robila v dunnes stores, ale naspat by som velmi nechcela ist (iba keby som naozaj dlho nevedela najst pracu)

krasulka
22. jan 2009

Ahojte 🙂

ladywitch, tak presne take bolesti na pravej strane som mala aj ja v Irsku po tom 20 tyzni, My sme stale behali na pohotovost co uz to nebolo normalne a vzdy som mala vsetko dobre..ZAver: vraj sa to roztahuju vaziva maternicove a z toho tie bolesti 🙄 Tak ale preslo to nastastie.

mishka711
22. jan 2009

ahojte baby no ja som bola vcera na koncerte new kids on the block kto pozna???no boli super mozem povedat viem ze odveci ale totalne som zabudla teda vypla ziadne starosti uzivala som si koncert s mamou 😀

ladywitch26
22. jan 2009

mishka, supeeer, ja by som si tiez dala povedat, ale s mojim bruskom by som to uz asi nezvladla. ☹

krasulka, no ja som ten problem mala este pred tehu, minuly rok som tiez bola na pohotovosti, takze u mna to asi fakt bude ten vred. brala som na to aj lieky, teraz to tehu asi zhorsilo. mna to stve hlavne kvoli tomu, ze ked ma to zacne boliet, tak to citi asi aj drobculka, lebo sa vzdy natlaci uplne hore k tomu miestu a zacne kopat ako diva.

ladysparky
22. jan 2009

krasulka, ti este existuju? si ich pamatam z detstva 😵 ale koncert nazivo ma neskutocnu atmosferu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
22. jan 2009

fidka drzim palce aby to cim skor prislo 🙂
inak vcera spolubyvajuca polka hovorila o jednej kamoske, ktora prenasa uz 2 tyzdne.. to nezvyknu dat vyvolavacku? cakaju kym to pride same?

xena22
22. jan 2009

AHojte,,,, fidka dik za info... 🙂)

Ladysparky nezvyknu prenasat viac ako 14 dni,potom uz vyvolavaju porod,davaju zenam nejaky gel na krcok a prepichnu vodu,,,,ale asi je to vsade inak 😉

Mishka N.K.O.T.B. ????? To fakt este ziju???Keby som bola vedela 😀 Oni boli moja srdcovka ked som bola na ZS - nahodou pre pubertacky dobra hudba - takze vidim,ze mas mladeho ducha 😉 Normalne si ma sokla...

lenka1108
22. jan 2009

ahoj kocky.uz konecne mam pocitac.taka som rada ani som vas nestihla poriadne precitat.
fidka aj moja sestra dlhoooo prenasala samizda ze to bolo cez 2 tyzdne.
baby mala mi absolutne nechce spavat som snej hotova.ked zaspi o 9 vecer tak je od polnoci hore aj do 5 rana a ked zaspi o pol noci tak je o 5 vyspata.skusala som ju cez den nedat spat ale aj tak to urobila znova som stoho chora.nedavam jej sladke na vecer uz vobec nie aj kakavo sme zrusili len ciste mlieko ma.neviete mi poradit?xxx

nadina
22. jan 2009

Ahojte zienky,
citali ste?
http://www.independent.ie/national-news/propert...

Este ste si nikto neziadali o affordable house?
Teda nasej rodink sa to netyka koli prijmu,
je tam stanovena maxim.hranica,
ale ak to niekomu vyjde - je najlepsi cas si poziadat... 😉
Pekny vecer...

mishka711
23. jan 2009

xeni no ja som na nich tiez frcala npreto som si ich nemohla dat len tak utiect ked uz boli v Dubline hrali stare hity jordan v tej koseli co mu plapola donnie si stahol gate mal irske slipi s vlajjkou no super super 😀 nadina dik za info skusime si podat ale necham to na manzela nech to prestuduje ja niesom na take veci 😀

mishka711
23. jan 2009

inak co je stou dzonkou sia ti uz ozvala?

krasulka
23. jan 2009

Cafte kocky, tak som sa konecne dovolala po tyzdni na ten maternity benefit 😠 😠 a dozvedela som sa ze este zamestanavatel musi posla tnejaky list, nejaku confirmation ☹ ci co to je. Ale nechapem to inak..ved ten formular na matersku co sa posielal, ten mi potvrdil aj zamestnavatel aj doktor, aj datumy tam vypisali nastup na MD a vobec som nevedela ze este cosi treba..debili..mali by to posielat a nie clovek caka a caka,.,,,

xena22
23. jan 2009

Ahojte... tak mam naplanovany cisarak na 9.2 ak sa nic nestane dovtedy 😉 6.2 idem na predoperacne a vraj vecer pred zakrokom mam uzit nejaku tabletku a uz nejest...fidka nevies o co ide?Nezapamatala som si ten nazov a teraz mi to vrta v hlave,co za oblbovak mi daju,alebo to je prehanadlo? :D

Mishka dzonka je uz doma,malinky Chrisitan je zlaty,v pondelok ho idem pozriet...poviem jej nech obcas napise aj sem...asi nestiha,chodi este aj do skoly myslim....

Krasul to je tak ,tu treba na vsetko permanentne telefonovat,podla toho kto to zdvihne alebo kto to vybavuje,tak vzdy vyzaduju ine veci...na nervy ale je to tak...len si to povybavuj,skoda by bolo prist o prachy!

catalin
23. jan 2009

ahojte baby,

jeeeeeeej dzonka uz ma babatko? ako sa maju? xena hod po pondelkajsej navsteve nejake info.

ja som dnes ostala doma, chytila som nejaky stomach bug, baby v praci to mali tak ma to chytilo tiez. nic mi nebolo a zrazu horucava a tazoba na zaludku a za hodinku som aj srdce vypluvala... ☹

a tak rychlo ako to prislo tak rychlo aj odislo. este stale citim zaludok, a radsej nic nejem pre istotu..a ostala som doma. varim si slepaciu polievku, ta je dobra na vsetko na dusu aj na telo.

konecne vikend pred nami, ake ma byt vlastne pocko cez vikend? chceme ist zase do kopcov liezt..tak snad nas neodfukne ako minule. asi pred 2 tyzdnami ked bol taky vietor sme sa vybrali do knockmealdown mountains. dole trocha fukalo ale sme si hovorili ze pohodicka..uz cestou hore to silnelo, a kym sme dosli na vrchol tak to bol brutal. vietor fukal zo spodu takze sme do kopca vybehli ako take srnky a hore sme sa drzali jeden druheho aby nas neodfuklo. som sa smiala ze som mala nastastie hodinky inak neviem neviem... 😀

tak sme radsej zatrubili na ustup, aj tie mraky co sli nasim smerom nevyzerali vabne...a ked sme dosli do auta tak sa taky lejak spustil...sodoma gomora. ale dobre bolo, vystipani od mrazu a vyvenceni..a to bol zamer.

catalin
23. jan 2009

xena pekny datum narodenia 9.2.2009 😀 😀 😀

pozriem numerologiu co na to hovoria cisla. ked nebude vhodne tak povies doktorom ze si taky datum nezelas. 😀 moj muzik je narodeny o den skor, a o par desatroci samozrejme. 🙂

mamartinka
23. jan 2009

caute.ako sa mavate zienky irske?ake mame pocasie?no nam tu dnes cely den fucalo.ani von sa nedalo ist.no som dnes bola u zubara.2 plomby mi robil.prehliadky hotove,uz mozme ist aj spet.poviem vam ze by som aj hned isla uz.tak vas vsetky pozdravujem.a posluchajte 😀

lenka1108
23. jan 2009

jej xeni mohli ti to nechat na 14 feb bola by to valentinova babika.baby chcela som sa opytat neviete nahodou ako to je ked je muz na socke a platia nam rent a ja by som sla na full time do prace?viem ze je tam ze ked jeden [racuje tak sa dostava aj nejaky 100e prispevok na dieta tyzdene ale neviem ci by aj nadalej pripievali na rent...neviete niektora? 😉

xena22
24. jan 2009

Lenka daj pokoj,uz 9teho sa mi zda neskoro,ale nejako to vydrzim a na valentina by som uz teoreticky mohla byt aj doma 😉
S tym prispevkom na rent neviem ako to presne je,ale ak by si sla do prace,tak by vam to nanovo preratali a urcite davali menej...a rysuje sa ti nejaka praca?

Catalin ten datum som si najprv ani neuvedomila.... a dzonkin maly ma uz 6 tyzdnov 😉

Baby asi uz rodia,ked nepisu... 😀

mishka711
24. jan 2009

CATALIN A CO STYM TEHU ESTE NEVIES NIC???MOZNO TEN BUG BY MOHLO BYT BABY??? 😀

lenka1108
24. jan 2009

no rysuje sa mi taka bokovka zatial ale neviem ci by sa mi viac neoplatilo ist na full time ako iba takto mat nejakych 150e za tri dni.je to strazenie deti 3 krat do tyzdna ako rodina mila vsetko ok akurat ze je to odomna asi 35min autom a benzim by ma stal nejakych 30e tyzdene tak neviem...
radsej by som sla do nejakeho obchodu niekam medzi ludi....len stou robotou je to teraz na hov.... sak uvidm v pondelok idem pobehat so cv ckami a pockam ci sa niekto ozve...

xena22
24. jan 2009

Lenka ale ved to nie je oficialna praca,podla mna varovanie deti nemusis nahlasovat na danovom ani nikde - teda pokial sa dohodnes s rodinkou,ze by ti platila na ruku a neprides o nic,mozno by si si mohla bravat aj tvoju malu -podla mna ideal pre teba...

No nic baby,dnes sem len tak namatkovo nakukujem,co noveho,uz nezvladam nic urobit na prvy sup...

alienka1
24. jan 2009

ahojte dievcata.
tak my sme uz spät v irsku. na slovensku som nemala vobec cas sadnut si a pozriet co je tu nove tak mi aj trosku trvalo kym som si vas precitala. nezastavila som sa cely tyzden stale bolo treba nieco vybavit niekomu sa ist ukazat,...no proste sialenstvo. este by som potrebovala tak tyzden aby som sa mohla v klude porozpravat so sestrou, mamkou a tak...
boli sme sa ukazat aj doktorovi tak mame zase novu fotocku tvaricke. ale najdolezitejsie je ze sme v poriadku aj ked mne sa zacina skracovat krcok. takze mozno sa drobec narodi aj skor. ale trosku tomu nechapem ked som bola u polskeho doktora povedal ze je vsetko v poriadku a o par dni na to mi na slovensku povedia ze aby som si davala väcsi pozor na seba a viac oddychovala. tak neviem ci to sposobil ten let na sk.
inak snehu sme si ani neuzili v pondelok zacal miznut a v utorok uz po nom nebolo ani stopy. 😒
ale ako som citala tu ste si uzili kusok zimy 🙂
catalin dufam , ze si to nechitila u nas 🙂 v stvrtok totiz bola u nas na navsteve...
inak mishka ma pravdu, nemoze to byt predzvest babätka?!

alienka1
24. jan 2009

xeni tak to bude mat babätinko ozaj pekny datum 🙂 neviem ci si to pisala ale kvoli comu ti naplanovali cisarsky?

xena22
24. jan 2009

Lebo prve dva porody som mala tiez cisarskym,tak uz mi automaticky naplanovali znova,lebo nechcu riskovat rupturu maternice,aj som sa teraz chcela naposledy este poradit,ci by sa nedalo predsa len normalne,trochu som dostala strach,ale babo mam koncom panvovym,takze uz je rozhodnute na sto pro,uz mam v nemocnici zabookoavany pobyt 😀 no co prezijem nejako,v podstate mi je jedno kade to pojde von,ale po normalnom porode pustaju skor domov 🙂 tak som si chcela skratit pobyt ,takto budem minimalne 4 dni tam a nechce sa mi ...

Idem robit knedlu,nasi si zmysleli segedin na zajtra 😒 keby vedeli ze povodene mali mat rybie prsty a pyre 😀 ale co uz,nech maju radost,ktovie ci im budem potom po porode takto vyvarat 😉

alienka1
24. jan 2009

aha, tak to bude urcite pre oboch jednoduchsie.
moj manzelik si zase zmyslel vyprazany syr tak sa ho snazim presvedcit nech behne kupit do slov. obchodu syr ale on, ze jemu bude stacit aj s tesca. no ja ked uz si mam dat tak radsej slovensky 🙂

lenka1108
24. jan 2009

xeni to strazenie by bolo popri socialke ale chcela by som ist radsej na zmluvu....sak uvidim ako co...
moj manzel si dnes zmyslel zapekanu cestovinu s brokolicou tak som to mala jednoduche... 🙂 🙂 🙂 😉

mamartinka
24. jan 2009

no caute kocule.ako v irsku?v pondelok uz sa vraciame.ale to ubehlo.ake mame v irsku pocasie?mame brat este zimne bundy?pozdravujem vsetky.

catalin
24. jan 2009

caute baby, tak sme spat z vyletu nezmokli sme a sme tu. 😀 vlastne nezmrzli 😀
hore na kopcoch bol sneh!!! ale nie take poprasky ale solidny sneh a miestami som sa brodila az po kolena!!! muzik sa zo mna smial ze ma doma male decko 🙂 a ja som tam vyskala od radosti..

aj zima bola ale dalo sa to vydrzat. booooze ludia tam hore je celkom iny svet, len ticho, sustanie vetra a vrzganie snehu..obcas (ak vobec) stretnes cloveka,pozdravi ta, daruje ti usmev, prehodi par slov...a potom sa vratis do tej dzungle, hluku, stresu, spiny kde ti nikto ani do oci nepozrie natoz pozdravi, kazdy je sam so svojimi starostami...potom sa z toho dlho spamatavam. ale nie o tom som chcela, dali sme si s muzikom varene vino a nejak mi je teskno. 😀

xena, dzonka je uz 6 tyzdnov mamka? no to je uzasne 🙂 ty brdo to leti...

moj stomach bug bol fakt len stomach bug, ziadne baby sme si z tenerife nepriniesli..tak budeme pokracovat v snazeni na irskej pode 😀

alenka, to si mi ani nepovedala ze uz sa ti skracuje krcok, takze maleho budeme kocikovat skor?
ale kym sa ti cely krcok spotrebuje este trochu vody potokmi pretecie. ale ti co radia aby si sa setrila, maju pravdu..takze oddychuj.

mamartinka, mame krasne irske pocasie, zase prsi...welcome to paradise 😉

xena22
24. jan 2009

Jej Catalin zavidim ti tu energiu - ja som jak vyzmykany pomaranc... ale ak sa vam zadari mat babo a budete chodit na menej narocne tury,tak sa pridame aj my 😉 Momentalne mi robia problemy aj schody v dome 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre