Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cipsinka
10. feb 2009

Dobre ja idem do hajan,ale zajtra tu nakuknem 😕 😕 😕 😕 😕 😅

lenka1108
11. feb 2009

mamamartinka dufam ze si sa neurazila,nemyslela som to zl len som chcela poradit..

no konec ako je vonku zamrznute...a to mam zaviest deti do skoly,idem pomaly rozmrazovat auto...

ladywitch26
11. feb 2009

no s tymi danovymi si nie som ista, lebo za rok 2006 som mala este 3 mesiace zivnost a potom som odisla do irska. a sla som sa spytat na danovy, a tam mi povedali, ze pokial som nemala prijem vacssi ako 45000sk, (uz si presne nepamatam tu sumu), tak staci len cestne prehlasenie, ze som nemala vyssi prijem. prijmy z irska som nepriznavala, lebo som v irsku v tom roku bola uz viac ako 183 dni a teda som danovym rezidentom irska. a odvtedy som na danovy urad ani neplachla. podla mna nulove danove priznanie sa vobec nemusi podavat, nanajvys tak to cestne prehlasenie. a keby aj, tak vsak najskor by ma musel danovy urad vyzvat a vtedy im predlozim doklad o rezidencii.

mamartinka, mne lekarka neodporucala brat nic, len tu folic acid. a ono to bude fakt tou psychikou. my sme sa snazili pol roka, zivotosprava, ziadny stres, ziadny alkohol, zdrave jedla a nic nezaberalo. a potom som sa na to jeden tyzden vykaslala, kamoska odchadzala do polska, bola jedna party, o den nato dalsia, kamos mal zasnuby, alkohol tiekol potokmi a dva tyzdne nato testujem a dve palicky. 😀 tak sa smejeme, ze nam k malej pomohol vitamin B ako bacardi

mishka711
11. feb 2009

ahojte k tomu danovemu pocula som ze sa ma podavat nulove ja som podala raz a to za rok 2005 tusim odvtedy nic inak ma byt nejake asstretko tusim tento piato v dubline kde budu hovorit o danovom priznani a tak najdete viac info na slovak centre.ieaspon dufam ze som to nepoplitla xi

cipsinka
11. feb 2009

dakujem lady a misi 😵 😵 😵 😵

Lady aj aj som o tom tak citala,ze ked si nemala za predchadzajuci rok prijem na SVK vyssi ako 48 000,tak dan nemusis podavat 😉 😉 😉 😉 ,ale ved to je jedno ked nieco bude niekto od nas chciet tak sa hadam ozvu 😅 😅 😅 😅 .

Inak dobre ranko 😵 😵 😵 😵 😵

mishka711
11. feb 2009

inak vcera konecne posledna kamoska porodila bola posledna mala som 6kamosiek co mali termin v januari no ona vcera porodila dievcatko 4kilove uff no sa natrapila ale stalo to za to xi

cipsinka
11. feb 2009

misi a rodila v Irsku??No,4kilove da zabrat,ale ten vysledok musi byt urcite uzasnyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Kde presne zijes v IRL?? 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka1108
11. feb 2009

ahojte baby...viete o tom ze co sa dostaval prispevok na dieta tych 270e 3mesacne tak to vraj rozdelili a bude sa to dostavat mesacne kazdy druhy utorok v mesiaci.vraj to znizili na 900e rocne a deti do 5 rokou.
kamoska bola dnes na poste a jej to povedali dostala okolo 90e.neviem ci to je lepsie alebo nie.predsa len dobre padlo dostat 270e na raz...takto sa to minie na chujovinky...skuste si to skontrolovat mozno to neni vsade...ale myslim ze to plati pre cele irsko....

lenka1108
11. feb 2009

tak je to potvrdene a spolu s pridavkami to bude 255e mesacne...
ten trojmesacny prispevok vychadza na 92e mesacne....idem kuknut ucet... 😉 😉 😉

mamartinka
11. feb 2009

ahojte.nie leni nenastvala som sa.nemam naco.a k tomu danovemu.manzel mi vcera hovoril ze pokial som nemala prijem 45000 co ja mam nulovy tak to podavat nemusim.zelam pekny zvysok dna.o gabike,xenuli sa nevie nic?ako sa mavaju?

catalin
11. feb 2009

caute baby, tak mam dalsie spravy od xeny:

"mam sa viac nez fajn a normalne by som bola schopna prist domov aj po svojich 😀 Andula cele dni spi a u mna ani naznak mlieka."

a my ti odkazujeme ze sa tesime ake mas kludne dietatko a ze sa tovaren na mliecko este nerozbehla nevadi, ved ono to pride. a ak nie, my vieme ze si s tym poradis. 😉

mamartinka
11. feb 2009

catalin ze pozdravujem xenulu aj babenko.

mamartinka
11. feb 2009

baby chcem sa spitat co ste v dabline.neviete niekde pri letisku o slovenskom novom otvorenom obchode?

lenka1108
11. feb 2009

tak xenuli drzime palceky nech sa mliecko rozbehne a ked nie nevadi nebude prva ani posledna nekojaca mamicka...hlavne ze su ok a malicka je dobra moc pozdravujeme....

ladysparky
11. feb 2009

som jelen z toho nuloveho dan.priznania 😒 skusim si to lepsie nastudovat a pripadne poprosim moju milu uctovnicku, nech sa mi na to kukne, kym este nerodi 😀

aka mila sprava od xeny 😅 😅 😅 😅 pekna premena mena - Andula.. paci sa mi.. mliecko urcite bude, vraj to obcas trva, hlavne pohoda klidek

vitajte, nove prispievatelky 🙂 vsetky ste z dublinu? zisla by sa mi tu nejaka kamoska.. robotu najst neviem a doma sa zacinam nudit 😔 inak velmi vhodne obdobie na dieta.. ze som si ho uz davno nezaobstarala 😵 😵 😵

lenka1108
11. feb 2009

lady sparky kde byvas?

mamartinka
11. feb 2009

ladysparky a kde byvas?sme tu myslim povecsinou baby z dablinu.ja konkretne z laytownu pri droghede.a ty mas uz babetko ci snazite?

cipsinka
11. feb 2009

lady aj ja som z Dublinuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵 ,kde byvas kokretne moja.Mne teraz v marci odchadza naj kamoska natrvalo na SVK a budem tu samuckaaaaaaaaaa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😖 😖 😖 😖 😠 😠 😠 😅 😅 😅 ,cize velmi rada prijmem milu spolocnost 😉 😉 😉 😉 a od pondelka chodim do fitka taaaaaaaaaaak sa tesiiim,konecne zacnem so sebou nieco robit 😵 😵 😵 😵 😅 😅 😅

krasuliak
11. feb 2009

prisiel mi dnes esb bill a zas zvysili elektriku 😠 😠

ozaj kolko mate ja 222e 😒

mamartinka
11. feb 2009

krasuliak co ty tu brazdis.kedy letis za manzelkou?nam este elektrika neprisla

krasuliak
11. feb 2009

v utorok 😀 😀 bud rada ze neprisla mne uz hej 😒 😒 😀

mamartinka
11. feb 2009

a to platis sam?my to mame rozdelene z majitelkou na pol.lebo tu byva s nami.

krasuliak
11. feb 2009

no my mame s manzelkou dom a platim sam to bolo za dec a januar. a cely dom je na elekt. hlavne kurenie zerie a kurit treba hadam sa neneham zamrznut 😀 😀 ale cez leto sme mali okolo 75e 🙂

mamartinka
11. feb 2009

no tak to je o inom potom ked s tym aj kuris elektrikou.to sa potom necuduj.a ako pises v zime predsa nebudes.

krasuliak
11. feb 2009

no ja sa necudujem 🙂 😉 len to ze zas zvysili esb 😠 😠

lenka1108
12. feb 2009

no nam prislo za mesiac 103e za december a teraz cakam za januar.a mame dvojizbovy apartman,nad nami susedia ,vedla nas takze sme aj trochu vyhrievany a tie hodiny sa tocia ako jeb...hlavne v noci....chyba je to ze mame vsetko na elek.pred tym v domoch sme mali olej alebo gas tak elekr.nebola taka velka.no ale teraz byvame tiez iba s mojim muzom a vsetko si platime mi.tak teraz cakame bill za februar okolo 150e.uvidime....

mishka711
12. feb 2009

CIPSINKA ano rodila som tu v irl konkretne na holles street a spokojnost 😉 (dublin)

ladywitch26
12. feb 2009

vam chodi bill za elektrinu mesacne? nam chodi raz za dva mesiace.naposledy prisiel po vianociach a z uctu mi to stiahli v prvy januarovy tyzden, tak teraz budem platit az v marci. my mame nastastie olej na kurenie, tak sa zmestime do stovky za dva mesiace s elektrinou, ale zasa oleju sa minie, jak keby ho niekto z tej nadrze chodil este aj pit.ale asi si pokecam so spolubyvajucou, ked si nevie odpustit vanu 3x do tyzdna. bud sa bude sprchovat, alebo nech si priplati.

mishka711
12. feb 2009

aj na chodi elektrika raz za 2mes teraz nam dosiel akurat bill na gas 356e za skoro3ms a to teraz citam ze Gabika premenovala malu jeee

lenka1108
12. feb 2009

nie ladywitch nam chodi 2 mesacne ale my sme sa sem v decembri pristahovali tak sme chceli vediet kolko budeme cca platit tak sme volali na esb a ona povedala ze nam posle teraz mesacny...
no ale aj tak .si zoberte ze ty co tu byvali pred nami tak mali max ucet 100e 2-mesacne.tak tomu nechapem.vodu nahrievam len ked potrebujem,mame tie radiatory co sa vnoci nahrievaju a cez den vypustaju teplo no a inak nic take nepustame...ja nneviem preco nam prislo 103e za mesiac.uvidim teraz co pride a ak to bude vela budem hladat asi nieco ine...uvidime....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre