Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
19. feb 2009

ahojte kocky.ako sa mate?
dnes je u nas konecne pekne tak sa nemozem dockat kedy sa scarlettka zobudi a pojdeme sa prejst k moru.miluje ked si moze hadzat kamienky do vody...

baby mne sa posledne 2 noci sniva o rybach.normalne sa na ne divam ako si strasne vela ryb plava na jednom mieste v takom malom potociku.neviem ci uz mi preskocilo alebo co to vlastne znamena.viem ze je to cosi s detmi.
no neviem.

xeni ako sa ma malinka?a ozaj krasulka co neviete?je este stale kinderko?

chelsee
19. feb 2009

susanne fidka aj nasa mala od narodenia velmi suchu pokozku, vyskusali sme vsetky mozne olejceky aj kremy ale nic nepomahalo, este donedavna ju mala taku suchu, treba len kremovat stale myslim ze je jedno cim, ale tiez neni dobre kupat kazdy den, lebo aj ta voda vysusuje dost, my pouivame johnsons je to asi najlepsia kozmetika pre deti

my sme na plazi boli rano len tu u nas, malej sa tam paci este viac ako na ihrisku zbierat muslicky hadzat kamene do vody...uz aby bolo teplejsie aby mohla aj behat do vody to miluje uplne najviac 😉
uz uplne zacina jar sa z toho strasne tesim, dnes je celkom teplo ale ked som videla ako tie detska hned maju len tricka s kratkymi rukavmi tak neviem kto vyzera viac ako blazon, my naobliekani v bunde a s ciapkou alebo oni len tak nalahko 😝 😀

mishka711
19. feb 2009

chelsee nice photo 😀 to su tvoje backuuurky???

chelsee
20. feb 2009

mishka 😀 😉
jasne vies ake su pohodlne, nikde netlacia 😀

mamartinka
20. feb 2009

ahojte.nam vcera zomrela babka.89 rokov mali.oni uz ale len lezali na posteli,plienky sa im uz museli davat a boli aj vylezana.no mrzi ma ze tam nebudeme.oni sa o nas od malicka starali.ja som im chodila nakupovat.no ale co uz.zivot pojde dalej.zapalila som si sviecky za nich aspon.

lenka1108
20. feb 2009

martinka uprimnu sustrast.je mi to luto... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mamartinka
20. feb 2009

leni dakujem.

lenka1108
20. feb 2009

baby ide ma je....t.dosiel nam esb ucet a neuverite...za 40 dni nam prislo 226e.
predtym za 20 dni 103e...ja som stoho chora.manzel isiel do agenturu sa stazovat ze co to ma znamenat.ide ma slaktrafit.joooooj mam chut niekoho zahlusit.

mamartinka
20. feb 2009

no dobre leni.pocuvaj potrebujem na rychlo neake kvapky,lieky na zaludok.nevies mi napisat ako sa tuna nieco take vola?manzel mi volal ide z prace ze ho boli zaludok.diky moc.

lenka1108
20. feb 2009

no tak to tu vobec neviem.my mame algifen ale to zo sk...sorry..

mishka711
20. feb 2009

martinka to nam jej luta babicky aj miskekike zomrela babka juj co to na zaludok treba stanprlik 😀

xena22
20. feb 2009

Mamartinka uprimnu sustrast,,,, no ved pekneho veku sa dozila... na zaludok nieco ostre ako ti mishka radi 😉

Krasulka dneska rodi,teda tak pisala,ze uz ma kontrakcie a dnes to uz bude,,, dufam,ze sa nenahneva,ze som ju takto bonzla 😀 docitala som sa to vo februarovkach 😉

mamartinka
20. feb 2009

ahojte.jojda krasula uz rodi?ale termin mala inak nie?no snad jej to dobre dopadne.drzim palceky a vam dievcata dakujem.no pekny vek sa dozila to je pravda.a este dedo zostal ten ma 93.dobre co?inakMishka711 a Misekike kedyze zomrela babka?ze o tom neviem.a xenuli ty ako z malickou?mliecko uz je?vsetky pozdravujem.a zajtra mame mam az 11 stupnov.tak budu snad aj vychadzky.nie?

lenka1108
20. feb 2009

jej super ze to na krasulku doslo...to by zajtra mohol dat krasuliak vediet nie? dufam ze budu v poriadku obe dve.

mamamartinka mne zomrela prababka 96 rocna na svoje narodky a dedko na svoje meniny... ☹ ☹ ☹

xenul a co malinka poslucha???

mamartinka
20. feb 2009

lenul no tiez pekne veky.a krasulka asi este nic.zatial do februarok nikto nepise.snad do rana budeme vediet viac.a ozaj kto je teraz na rade v porode?

mishka711
20. feb 2009

miske zomrela babka teraz niekedy presne uz neviem jej baby zmenme temu takze ked ma kontrakcie moze to byt aj skoro rano sak uvidime hlavna vec nech su zdrave 🙂 uz sa tesime na novy prirastok 😀

lenka1108
21. feb 2009

ahojte akurat som sa vratila z jednej party a sla som kuknut ci to uz ma krasulka za sebou...ale este asi nic...no drzim palceky...ozaj vraj sa sem zaregistroval aj moj manzel len neviem do akej temy pise...musim ho vypatrat...sladko spinkajte...

mishka711
21. feb 2009

leni no chlapi su zvedavyy teda 😀 mne dnes pride kaderka tak snad vsetko dobre dopadne a nedokalici ma 😀

ladywitch26
21. feb 2009

no tak dufam,ze krasulka to ma uz za sebou. mne sa tuto noc snivalo, ze som uz porodila a bola som sa prechadzat s malou v kociku 😀 to bude asi tym, ze som vcera ocumovala susedinu dcerku v kociku,ma akurat 6tyzdnov. inak mala aj zavinovacku, plysoveho medveda a uteracik s vysitym jej menom, vraj jej to kupila kamoska v corku. skoda ze na meno stanka asi nebudu mat 😀

mamartinka, myslim,ze na rade je teraz alienka, ale nie som si celkom ista.no a potom ja... 😨

mamartinka
21. feb 2009

mishka711 odkial ti pride kadernicka?ona takto chodi az domov ci neaka kamaratka?inak vsetkym zelam dobre ranko a este krajsi vykend.

mishka711
21. feb 2009

ona chodi domou lebozatial nema job tak aspon takto si zaraba

alienka1
21. feb 2009

ahojte dievcata. boze ten cas tak rychlo leti. to uz krasulka rodi??!! tak to sa uz blzi aj moj cas 😨 juj ale uz tesim ked to nase stasticko budem drzat v naruci. vcera bol manzel po kociar. sice sme ho kupili po vianociach ale sportovu cast nemali na sklade. tak sa vcera vecer manzel bez toho aby nieco zjedol po celom dni (co je unho vzdy na prvom mieste 🙂 ) pustil do skladania kociaru. keby ste videli ako mu pri tom svietili ocka 🙂 a to som ho ja chcela odniest ku catalin lebo vsetko ostatne mame u nej. len tak pre istotu lebo ja si myslim ze ked sa ma nieco zle stat tak sa stane aj keby som mala vsetko nachystane uz 5 mesiacov dopredu. ale aspon nam to v tom nasom malom domceku nezavadza 🙂
ked som tak citala o tych vasich uctoch za elektrinu len s malou dusickou cakam na nas. ale nemal by byt vysoky kedze nemame na elektrinu ani vodu ani kurenie. uvidime aky bude ten za plyn 😖
ladywith ako sa inak citis? malinka v brusku poslucha? moje drobciatko väcsinou v noci spinka ale minule ma tak koplo ze som sa uplne strhla ze co sa deje 🙂 asi ma nemohlo zobudit iba vrtenim tak mi kopancom dalo najavo ze uz sa obrat na druhu stranu 😀

mamartinka
21. feb 2009

ahoj ali.a aky budete mat ten kociarik.vydim ze v albume mas viacej farieb.

alienka1
21. feb 2009

ahoj mati. no sportiak mame ten hnedy a vanicku mame tu taku zvlastnu cervenu farbu je to nieco ako bordo ale oficialne je to chilli 🙂 a car seat modre s kvietami. je to tam aj popisane. vyzera to strakato ale kedze kazdu tu cast mozem pouzivat nezavisle od seba vobec to nevadi 🙂

lenka1108
21. feb 2009

ahojte...tak uz som sa zobudila "konecne".joj hlavicka trosku bolenka ale len trosku,...

alienka u nas v galway je jeden obchod tak prides a vyberies si ci bodiky,dupacky,deky,podbradnicek,ciapku obrusok,satocky,gatky proste co ta len napadne a oni ti to vysiju myslim meno ake chces a este aj datum narodenia alebo krstu.2-3 dni to trva a my sme davali zatial iba na deky vysivat pre kamosky a segru a deka stoji od 15e-25e podla toho ci hrubsia ci tensia.ak by si potom chcela ked sa mala narodi das mi vediet a ja ti to poslem.ak chces...

mhhhh manzel vari gulas ,sa tesim.... 😝 😝 😝

ladywitch26
21. feb 2009

alienka, no ja uz obcas ledva fucim, ked som v praci, hlavne kym sa vyteperim do schodov. som nejako zacala priberat. resp. nie ja, ale drobculka 😀 a strasne sa mrvi, sa divim, kolko ma to dieta energie, hadam ani nespi. a hlavne v noci.minule sa muzik smial, som mala brusko oprete o jeho zadok a on sa zobudil na to,ze ho mala kopala 😀 ja uz som si zvykla, ona kope celu noc a cestuje po celom bruchu.obcas to aj dost boli, tak sa uz vytesujem, kedy sa narodi, aspon si oddychnem. 😀
inak kolegyna je v 38tt a vo stvrtok je doktorka po sone povedala,ze bude mat riadneho valibuka, ze zatial to vyzera tak cez 4 a pol kila a ono este za tie dva tyzdne cosi podrastie. tak je z toho hotova.

a asi sa budeme stahovat.zajtra pojdeme mrknut domy par kilakov odtialto. www.daft.ie/2662300 no sa mi to tam strasne paci a aj muz to bude mat blizsie do prace. ja sice nie, ale aj tak ked budem na materskej, tak mi je jedno, kde budem byvat a mozno si najdem nieco ine po materskej. ak nie, tak aj tak chcem byt len na part time pri malej a trikrat do tyzdna dochadzat mi hadam nebude robit taky problem.

mamartinka, a neprisla by ta kadernicka aj ku mne? ja uz zufalo potrebujem novu frizuru,ale tieto miestne kadernicky su strasne. kamoska tam sla tyzden pred svadbou a skoro plakala,ked odtial odchadzala. namiesto meliru mala nieco ako srst majoveho maciatka.

krasuliak
21. feb 2009

krasulka zatial nic cakame ale zajtra by uz mohlo a ked nie zajtra tak na 100% v pondelok 😉

bambulka123
22. feb 2009

Ahojte dievcata neviete mi poradit ako to tu je ked pracujem tu sice 3 roky v jednom obchode ale na part time budem mat narok na matersku?Este niesom tehu ale tak predbezne zistujem co a ako.
Krasuliak drzim palce a prajem krasulke lahky porod.
Alienka Ty budes rodit v Corku?

krasuliak
22. feb 2009

If you are employed you must have:

* At least 39 weeks PRSI paid in the 12-month period before the first day of your maternity leave

Or

* At least 39 weeks PRSI paid since first starting work and at least 39 weeks PRSI paid or credited in the relevant tax year or in the tax year immediately following the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2008, the relevant tax year is 2006 and the year following that is 2007.

Or

* At least 26 weeks PRSI paid in the relevant tax year and at least 26 weeks PRSI paid in the tax year immediately before the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2008, the relevant tax year is 2006 and the year before that is 2005.

krasuliak
22. feb 2009

tak zbieraj pokial este nemas 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre