Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
26. feb 2009

xeni, tak tehotenstvo a la prechadzka ruzovou zahradou je pre mna len zboznym zelanim. do konca 5.mesiaca som grcala kazde rano, z toho na zaciatku som bola tyzden doma, lebo som chodila k umyvadlu tak 15x denne a to sa fakt pracovat nedalo, a potom uz len rano umyvadlo a cely den ma natahovalo ako uzovku. nonstop zle. potom to zrazu preslo, ale nastupili problemy so zaludkom, take ze som na liekoch proti vredom a chlipem fatru nonstop, no a este horsie, hemoroidy sa u mna objavili. v noci nespim,lebo mala kope skoro nonstop a ked nekope, tak ma aspon stikutku a nenormalne ma boli chrbat. a ked si niekde precitam o nejakej zenskej, co tvrdi, ze tehotenstvo bolo najkrajsim obdobim v jej zivote, tak by som vrazdila asi. 😎 to si vzdycky poviem, chvalabohu, ze nie som slon, ti su tehotni dva roky...

annaola
26. feb 2009

ladywitch, o cvhvilu to mas za sebou. 😉 A mozno je ti to malinka vynahradi potom a bude strasne kludna a dobrucka ked sa narodi. U mna to bolo opacne, ani som pomaly nevedela ze som tehotna, maly bol kludny. tiez to vynahradza teraz dvojnasobne 😉

bambulka123
26. feb 2009

Ahojte no teda ladywitch nemas to lahke.Tak uz len dojst do stastneho konca.Budes rodit v Corku?
Mozme sa stretnut aj v Killarney pohladame spolu tie vodopady.My nemame auto tak sme trocha obmadzeny, ale v lete uz chceme kupit na Slovensku a prist tu tak uvidime.Dufam ze sa podari za 2 tyzdne.

ladywitch26
26. feb 2009

annaola, tak ja nedufam, ze mala bude anielik, my uz davnejsie s muzom vravime, ze ked sa skrizia jeho a moje geny, tak nas z toho dietata raz trafi slak 😀 my sme boli totizto obaja ako z divych vajec, tak ta nasa drobculka ma byt po kom. a uz teraz sa to potvrdzuje, tvrdohlava je po maminke 😀 na par sekund sa zohnem, napr. ked si chcem obut topanky, uberiem jej par centimetrov miesta a do par sekund schytam taky kopanec, ze ma hned vystrie. asi ju hned po narodeni zapiseme do nejakeho futbaloveho klubu 😀

bambulka, hej, budem rodit v corku, aj ked to mam asi o 20km dalej, ako by som mala do waterfordu, ale o waterforde nechcem ani pocut. tam by som sa nedala ani len pitvat. stacilo mi dvakrat zazit ich pohotovost. no a cork je uplna pohodicka. my sme tu inak mali tiez auto zo slovenska dovezene, ale nedavno sme ho zaviezli otcovi, lebo mu to stare vypovedalo sluzbu. no a teraz tu nemas problem kupit celkom slusne auto za lacnejsi peniaz. nam sa este minuly rok podarilo kupit 4rocne auto v bezchybnom stave,najazdene len 20tis. km za polovicu povodnej ceny. a dokonca som neskor u predajcu zistila, ze predtym patrilo zene mojho landlorda. a ta ho pouzivala akurat na nakupy a vozenie deti do skoly, takze velmi ho nezodrala 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka123
26. feb 2009

Pocula som ze ta porodnica v Corku je velmy dobra jedna Polka to prirovnala k hotelu 😀...Ja som tu bola akurat u zubara a musim povedat ze som bola maximalne spokojna....
Tak to ste trafili super auto.My chceme kupit doma lebo vo firme kde manzel pracuje tak sa pomaly prepusta a ked ho prepustia pracu si tu nenajde lebo nevie jazyk a socialku mu priznaju tak na rok.Tak sa potom mozme pobalit a odist.No ved uvidime co bude.

bambulka123
26. feb 2009

fidka ja Ti poradit neviem ☹ Mozno mas slabe mliecko.

xena22
27. feb 2009

No ja nemyslim fidka ze mas slabe mlieko,ale skor ze ho mas malo.Mozno mate len laktacnu krizu,tak sa obrn trpezlivostou,alebo mu daj flasu,ale myslim,ze ak raz zacnes s prikrmami,tak s nimi uz len tak neskoncujes,co je skoda,ked si doteraz uspesne kojila... no ale nebudem mudrovat,sama mam malu na umelom mlieku,takze rady rozdavat nemozem 😉

Cork- porodnica - u mna maximalna spokojnost,sestricky ukazkove a kazda mamicka mala zabezpecene sukromie aspon v ramci moznosti,neviem ako to bolo na izbach kde boli 4 mamicky,ja som bola len na dvojke,ale fakt som nemala ziadne vyhrady na nic,so slovenskymi porodnicami sa to teda neda ani zdaleka porovnat...no Bahamy 😀 ,jedlo nosili az do postele,cokolvek som si povedala to mi doniesli podali zabezpecili....no keby som nemusela obcas na wc tak snad ani z tej fajnej postele nezleziem dolu za cely tyzden 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
27. feb 2009

podarena a zlatunka.ako sa mavas Krasulka?

xena22
27. feb 2009

Fidka nasa mala ma tiez jasne viditelne zubky dva pod dasnami,uz od narosenia,tiez myslim,ze nebudeme dlho cakat na ne 🙂 chalanom to nebolo vidno vobec a tiez mali skoro prve zubky,jeden v 3 mesiacoch a druhy v styroch... a kamoske sa dcera s dvoma zubami rovno narodila 😀 selma zubata....

mishka711
28. feb 2009

aj my sme mali zubky dole myslim naznak ale vysli nam az okolo 6mes a tie horne pred 2mes a teraz asi dalsie no uvidite niekto je velmi skroro zubaty niekto neskor 😀

mishka711
28. feb 2009

krasulka Ami je zlatucka taka spokojna co je len dobre 😉 a baby ake plany na vikend no my ideme do centra sa napapat a nesor na party no busy veekend ale necitim sa bohvie ako dobre tak sa mi nechce ..........

mishka711
28. feb 2009

este jedna otazka k zubkom baby maly ma take navrete vacky ako na zuby ale vedla prednych 2ch hore az mu musim dasno nadvihnut tak to snad bude oka 😒 ?

catalin
1. mar 2009

ahojte baby, tak ked sme pri tych zubkoch, mna dnes jeden rozbolel, nepoznate v corku nejakeho dobreho? ten poliak je sice dobry ale drahyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

ladywitch26
1. mar 2009

tak to neviem,ci je nieco vo vzduchu, ale aj muz uz tri dni knuci, ze ho boli zub, tak ho idem hned zajtra objednat k zubarke a mna tiez nejako pobolievaju, tak sa objednam asi rovno s nim. ☹ zeby sa az teraz zacali prejavovat dosledky vianocneho maskrtenia?

inak baby, je normalne, ak mam tie falosne kontrakcie uz skoro tyzden tak 20x za den? k doktorke idem az v utorok.

mishka711
1. mar 2009

ahojte baby mam uz novinku som pregnant 6-7tt dnes som bola u dr robila scan no paraada teda 😀

mishka711
1. mar 2009

akurat mi t tu nejak nesedi stym 10tt no uvidime neskor ked bude vacssie ci presne urcia

tinaorchid
1. mar 2009

Gratulujem mishka.Dufam, ze tym zacnes novu vlnu tehuliek 😵 ,rada by som sa tiez pridala 🙂 .

xena22
1. mar 2009

Mishka gratulujem,aspon budeme mat spolocne problemy 😀

Catalin - ak je ten polsky zubar dobry,tak radsej si zaplat,lebo dost mozne,ze natrafis na nejakeho paka co bere tiez kopec penazi a zuby poriadno nespravi - mam skusenosti bohuzial len negativne,takze ak si natrafila na niekoho,kto si robi robotu poriadne,tak si radsej zaplat 😉 ZUby nie su sranda a my sme tu vyskusali troch irskych zubarov a hroza des!!!

bambulka123
1. mar 2009

Ahojte mishka blahozelam 😵 😵 😵 Snad coskoro sa aj ja pridam.
Catalin ja som bola u zubara v Millstrit tam to bolo strasne a zase v Killarney bolo super.Zlomil sa mi vpredu zub a v Killarney mi zlomene vybral a napojil mi zatial umely.Povedal ze mi to vydrzi tak 4 az 6 tyzdnou ale uz mi to drzi 5 mesiacov.Najlepsie bolo ze tak mi to umrtvil ze som vobec nic necitila.A platila som 80 eur.Kamarat tiez tam chodi,raz bol trhat a raz vrtat tiez bol spokojny.No zas v Millstrit som bola zo silnym zapalom a tam zubar nic nespravil len mi pozrel nato urobil rontgen predpisal antibiotika a stalo ma to 100 eur.No v Corku som nebola tak ti neviem poradit.

mishka711
2. mar 2009

dik baby snad sa coskoro pridete nech nejsom sama na zaciatku 😀

catalin
2. mar 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej mishka tak gratulujem 😀 😀
tak my teda pekne rozsirujeme slovensku komunitu v irsku 🙂
najblizsie bude rodit alienka, na to sa tesim, lebo je to moja kamoska, potom dalsia bude ladywitch a potom mishka...no hojne hojne.

catalin
2. mar 2009

ja teraz cakam na 15.45, mam appoitment u zubara, sa tesim jak male decko, zbavi ma bolesti ☹
vyzeram jak myska hryzka, opuchnuta od oka po bradu, ja neviem co sa mi tam porobilo...nikdy nic a zrazu toto. no nic. co uz, uz len par hodin a bude po tom. ozaj mam si davat studeny obklad aby opuch zmizol alebo teply aby ak tam je zapal nech sa nesiri dalej?

bambulka123
2. mar 2009

Ahoj Catalin tak drzim palce,ja som bola natom podobne mne ani silne tabletky nezaberali.Tiez som bola opuchnuta ale nedavala som si ziadne obklady ,mne to hned po druhej tabletke antibiotik povolilo.

krasulka
2. mar 2009

Caute kocky, tak mi dnes mame presne tyzden 😵 😵 😵 ale sme este stale v nemocnici mala ma zltacku silnu.

som sa vas chcela opytat ci mi viete niektora poradit co treba ked Michal children benefit, mame doma formular a je tam napisane ze ci sme s nim v irsku alebo v inej krajine, tak co tam ma dat ked mozno za dva mesiace uz v irsku budeme? ALebo co tam je treba este viete poradit? Diky

ladywitch26
2. mar 2009

krasulka, ja ked si s niecim neviem rady, tak tam vypisem vsetko. normalne by som napisala,ze momentalne na slovensku, ale napr. v maji planujeme vratit sa nazad. a hotovo.

catalin, mojho muzika to zajtra caka.som ho objednala, bude mu trhat zub, ale vraj len pod podmienkou, ze tam pojdem s nim a budem ho drzat za ruku. normalne ma z toho paniku. tak som sa smiala, ze potom sa mi moze revansovat pri porode a tiez ma tam drzat za ruku 😀

inak ak ma bude moja spolubyvajuca tak vytacat ako doteraz, tak porodim vcassie ja ako alienka. vcera som si dala oprat gate do prace,mam len jedine, lebo tehu uniformu nekupim len tak hocikde a do normalnych sa nezmestim, tak musim kazdy tyzden prat a rychlo vysusit.no a ona si tiez prala, tak tie moje gate vecer zvesila a poskladala ich na postel. nevadilo by mi, keby boli suche, lenze gate uplne mokre. ja rano pred robotou idem, ze si ozehlim gate a mokre. no ma islo porazit.zehlickou sice cosi vyschli, ale guma na vrchu nie, tak som cely den v mokrych 😠 no fakt inteligentnu spolubyvajucu mam. nastastie sa uz budeme o par tyzdnov stahovat, bo som s nervami hotova z nej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre