Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
17. mar 2009

ja som sprievod kukla v telke.inak cely tyzden ma byt pekne pocasko.a kdeze ste vsetkyyyyyyyy?

misakika
18. mar 2009

ahojte baby,
som tu riaaaaaadne dlho neprispela aj ked citat vas este sem tam stiham.Ako sme sa vratili zo slovenska co sme boli na tej dovolenke na tyzden tak som v jednom kole. Tento vikend som sa riadne namakala. Obajvili sme v spalni riadnu plesen za skrinou tak som volala landlordke a hned to prisli sparvit v sobotu. Celu spalnu sme museli vypratat a celu stenu poprevrtavali a napchali tam akusi drenaz..muselo to potom schnut tak sme spali na gauci v obyvacke, vsade same veci, prach a smrat z tej chemikalie. Samozrejeme ze v nedelu sa nerobi tak sme museli takto zit do pondelka kedy to prisli dokoncit a od piatej poobedia sme upratovali cely byt 😒 Ten prach z vrtania bol fakt vsade. Vcera sme vypadli sa pozriet na sprievod, ale kedze ja mam 150 cm tak som toho moc nevidela 😀 . Drahy ma potom na chvilu zobral na plecia ale to som sa bala o holy zivot tak som to vzdala. S Kikou sme sli potom este na kolotoce.. tiez boj o zivot, ale akosi sme ju dostali aspon na jeden tak aj pre nu bol den v pohode, lebo splietala o kolotoci od sameho rana 🙂 Dnes som v robote a straaaaaasne sa mi nic nechce. Uz aby boli 3:00 p.m co odtialto zdrhnem.
Inaksie aby nebola nuda, asi sme sa zbavili nacas plesne, ale vcera som nacapala v kuchyni na zvedoch malu mys
😲 skoro som skolabovala. Byt mame na prizemy tak musela nejak preklznut abo co..takze zacina sa dnesnym dnom u nas hon na mys. Z roboty idem nakupit pasce..tak drzte palce. Mne osobne mysi nevadia, ked su vonku.V byte to uz nie je nic moc prijemne..Ak mate nejake rady ako ucinne chytit mys tak piste 😉
No a este som sa chcela opytat ako to mate s poistenim deticiek ? Maju platne poistenie na slovensku aj ked ste vy ako rodicia odlaseny z poistenia ? Som z toho jasna... Kika je poistena so mnou v VHI tak neviem co mam robit. Ci ju doma odhlasit, alebo nechat to tak kedze detom plati u nas zdravotne poistenie stat. Chcem to vediet hlavne preto, lebo ockovania by som chcela aby jej robili na Slovensku.
Tak zatial cafte a rozpiste sa konecne
😉

annaola
18. mar 2009

Miska, ty mas ale aktivny zivot, aspon sa nenudis 😀 Skus tu mysku chytit na syr, ako v rozpravkach , ale do takej pasce ktora jej neublizi, vyzera to ako vtacia klietka.
Viete niekto nieco o internetovych secondhandoch na kociky? Kamoska by chcela kupit nejaku zachovalu buginu , tak ci nahodou ??

ladywitch26
19. mar 2009

misakika, tak to mate fakt zabavu.ja si pamatam,ked raz pri upratovani svokra vyniesla kvety von a nazad v jednom z nich dovliekla tiez mys. az vecer, ked sme cela rodina sedeli pri telka, sa myska rozhodla kludnym krokom prejst cez celu obyvacku a zaliezla pod skrinu.najlepsie na tom je, ze svokor sa boji mysi a len co som zahlasila "jeej, myska", tak skoro vyskocil na stol. no bohovska sranda. 😀 nakoniec ju muz s bratom chytili na lepidlo, plasili ju spoza skrine, a jediny unik odtial jej podlozili doskou s tym lepidlom, tak sa nan prilepila.

inak kolegyna,co mala termin pred tyzdnom,bol vcera mrknut v obchode, este stale v jednom kuse.ale dnes uz ide na planovany cisarak.malemu sa nejako nechce. nastastie pre nu, lebo podla merani bude mat 5kiloveho macka, tak ten cisarak je pre nu asi najlepsie riesenie.

mishka711
19. mar 2009

ahojte annaola uz je lspie teploty mal len jeden den uz sa mu robia chrasticky tak mozno cez vikedn uz bude avaible ist von ak bude krasne ako vcera len chudatko pozera cez okno a ked sa otvoria dvere leti ze by isiel von doma je mrzuti vymysla sak to poznate no uz konecne to bude za nami ja som bola v pon na krvi tak snad budu vysledky ok veriime 😀 Miska no mys no sila tak ju chytte aj kolegyna mala mys tak ju velmi rychlo chytila nastastie tak aj vam drzime palce na sprievode sme neboli mne bolo zle nadvihuje ma kazdu chvilu no hruza a moj manzel bol hrat tenis takze tak a vcera vpraci cely den vonku v takom krasnom pocasi no dnes hmla od rana ale snad sa vyjasni este

misakika
19. mar 2009

no baby tu mys neviem kedy chytime, lebo ja chodim teraz akosi zavcasu spavat..asi prisla na mna jarna unava ci co a moj "kocur" radsej sedi pri PC a hra poker 😀
Kupili sme jednu pascu, ale sklamem ta Anka je to taka co jej klepne po vazoch a bude kaput ☹ Ako som rada ze som kupila aspon taku ...lebo v tom obchode co som bola moc toho na vyber nebolo.
Inak ohladom tej zdravotnej poistky na slovensku mi nic neporadite ???
Miska to je uz na dobrej ceste ked sa mu robia chrasticky. Dnes ho asi moc vonku tahat nebude ..no aspon tu v centre dnes slnko zatial nesvieti..stale je hmla ... to je des co?
No idem na obed a potom este 3 hodky a padam domof 😝
papa

annaola
19. mar 2009
kravata
19. mar 2009

cafte dievcence...tak sa hlasim do zastupu tehotnych...termin august..chla by som info od mishky711..prosim mi napis co si vsetko vybavovala po porode..paiere tu v irsku rodny list a preklady..ja viem ze je to tu uz pisane ale neviem sa ktomu dohrabat..tak dakujem

annaola
19. mar 2009

Nadi vitaaaaj 😀 😉
, ani sa mi nechce verit ze uz v auguste to bude na svete, mam pocit ze ten cas strasne rychlo tu v Irsku leti.
Kedy budes vediet co to je?

ladywitch26
19. mar 2009

ozi baby, ked ste na pn, tak vam zamestnavatel nieco plati? alebo to treba ist niekde na social welfare nahlasit alebo ako? a kolko asi? lebo dnes mi doktorka povedala,ze ak chcem, tak by ma uz od buduceho dna vypisala na pn, ze co som blba robit do 38tt,kym nastupim na matersku.

inak akurat tu pri mne moj pes uz dobrych 5 minut steka zo sna, bohvie co sa mu sniva 😀 no podareny je 😀

mishka711
19. mar 2009

kravata ja si musim obnovit vsetko zase v hlave xixi a to je iba rok tomu a uz zabudam ale no po porode za 2tyz sa ide pre rodny lus ktory si potom ides potvrdit apostile a ked xces aj slov tak na slov ambasadu a im to trva aj 3-4mes.plus nezabudnut vyplnit tlacivo ze hoxces zapisat do knihy narodenych deti ci co presne aby sisi mohla ziadat o prispevok pri narodeny my sme onho dosli pri malom

kravata
19. mar 2009

dakujem mishka,a vies si spomenut kde davaju apostilu?a moze mi rodny list na sk vybavit niekto tam?ak ma ten potvrdeny rodny list?a jednorazovy cestovny doklad pre mimi?to kde?

ladywitch26
19. mar 2009

kravata, jednorazovy cestovny doklad ti daju na ambasade. ale je len na jednu cestu. bez slovenskeho rodneho listu ti male nezapisu do pasu a na ten slovensky rodny list sa caka min. 3mesiace. my kvoli tomu ideme na slovensko az po 4mesiacoch, lebo sice by som s malou mohla zostat na slovensku kolko chcem, ale muz by tak dlhu dovolenku asi nedostal a zas nechce stravit tri mesiace bez toho, aby si nevidel vlastne dieta, zvlast,ked je to nase prve. apostilu dostanes na ministerstve zahranicnych veci, myslim,ze za to sa plati €20, alebo €40. rodny list ti nevybavi nikto, musis bud ty alebo manzel osobne na ambasadu. no a robia tam len v utorok a stvrtok. takze si to najlepsie naplanuj na jeden den. najskor na min.zahranicnych veci pre apostilu a potom na ambasadu. z ambasady ti to poslu postou do blavy na specialnu matriku, iba tam ti vybavia rodny list, ked sa dieta narodi v zahranici. ale trva im to fakt 12tyzdnov.

krasuliak
19. mar 2009
misakika
20. mar 2009

dobre rano,

necakala som ze to pojde tak rychlo, ale mys to uz ma za sebou 😕 Pascu sme tam zas vratili, lebo som si nie ista ci to bola ta ista mys co som videla. Bolo mi jej lutko, ale zas z hygienickeho hladiska som nemohla dopustit aby sa nam male mile mysi rozmnozovali v nasom peknom bytiku 😉
Taka som rada ze je dnes piatok..nemate nejaky typa na pekny vylet v okolo Dublinu? Nieco co by mohlo byt zaujimave aj pre nasu skoro 5 rocnu dceru ?
Vsetkym prajem pekny piatok prajem 🙂

mishka711
20. mar 2009

kravata atak ako ladywitch pise my sme vybavili irsky pas lebo to ostatne by nas uz cakalo na svk a dlho sme neplanovali ostat takze sme to vyriesili takto takze sa chystas tu rodit?mas uz hospital?a inak gratulujeme bolo planovane alebo???nas caka v oktobri ale presnejsie budem vedet mozno dnes ak nezmenim objednanie lebo po praci som K O a s malym idem spat uz o pol 9ked sa da inak sa nam robia uz chrasticky uz by sme mohli na chvilu von co myslite??/Miska no snad bude pekny vikend aj my vybehneme ak sa bude dat na chvilu nechcem to este prehnat 😀

kravata
20. mar 2009

caf mishka ,dakujem aj ja gratulujem...a ty?planovane bolo dalsie babo len o nejaky rok neskor..no a uz som bola na prehliadke v rotunde...ty planujes nieco ine?inac tie kiahne to je blbe...je to tusim infekcne 3 tyzdnenezavidim drzte sa.
anicka sak neviem co to bude ufam ze dievca

ladywitch26
20. mar 2009

mishka, ja mam tu smolu,ze na irsky pas si musim pockat.ten davaju az po troch rokoch pobytu rodica v irsku. mala sa ma narodit na prelome april/maj a ja tu budem 3 roky az v polke juna. kazdopadne sa ale oplati si vybavit aj slovensky rodny list, uz len kvoli tomu, ze ak chces poziadat o tych 25000 prispevok pri narodeni dietata, tak tam vyzaduju slovensky rodny list.

misakika, tak mys ste teda rychlo vybavili, nech jej je zem lahka 😀

mishka711
20. mar 2009

ladywich nam zase vraveli ze 4roky ale moj muz tu este nebol 4roky aj tak nam dali no neviem teraz no skuste mozno vam daju kravata no tak planovane na 50%lebo mne haprovali hormony tak some boli prekvapeny ked ze sme tehu 😀

ladywitch26
20. mar 2009

mishka, rata sa obdobie 4 roky, ale v tom obdobi 4-roch rokov musis v irsku stravit minimalne 3 roky. je to na ich stranke.

mishka711
20. mar 2009

jaaaj no tak potom ok 😀

ludmmila
20. mar 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky...🙂
My sme si pred dvoma tyzdnami tie papiere na ambasade vybavovali, takze to mame za sebou. No moj manzel chce dat nasemu malemu spravit irsky pas. Takze dalsi tyzden si moj manzel berie dva dni volno a ideme sa to pokusit vybavit. Jemu totiz vychadzaju 4 roky pobytu v IRL v lete, teda odkedy sme tu. Ci ... to je doba,az teraz som si uvedomila, ze sme tu tak dlho...teda ja o rok menej. 😝
Dnes sme boli na ockovani v 2.mesiaci ... hrozne cosi ..dve injekcie ☹ No maly sa drzal statocne a poplackal si len trosicku. Este ze to mame za sebou. A vazili nas tak uz ma 5 kg
Dnes je uzasne pocasie...Neviem ako vy, ale ja som normalne ozila. Slniecko mi dava energiu, skoda, ze je toho slnka tu v Irsku tak malo...lepsie by sa mi stavalo z postele.
Ladywitch ak mas moznost tak chod na tu pn. Vyuzi to ak ti ponukaju taku moznost. Ja som na matersku isla necely mesiac pred planovanym terminom a doma som bola len dva tyzdne lebo som porodila v predtermine a akosi som si to nestihla uzit. Teda to co som pocuvala od inych bab, ze ake to je uzasne len si sedis doma cumis telku a vsetci sa o teba staraju. Ja som zazivala, skore ranne vstavania do prace, potom 8 hodin na nohach a potom rychlo domov lebo ti ide vlak, ktory ak sa nepoponahlas tak ti zdrhe 🙂 a hocikedy som aj bezala, aby som ho stihla. No ale je to moja chyba ... ja som sa pocas tehotenstva vobec nesetrila.. vlastne vidis ani som nemala cas na to, aby som si trochu s vami na fore pokecala. No nemyslite si ze som samovrah, vsetko som robila v ramci moznosti. Ja som sa citila strasne dobre pocas celeho tehotenstva, vsetci ma obdivovali, ze tolko toho zvladam a to som mala riadne brusisko. Takze Ladywitch vezmi si tu PN a oddychuj. Sice ja oddychujem teraz lebo nas Viktorko je zlate dieta 🙂 🙂 🙂

ladywitch26
20. mar 2009

ludmila, ja by som si tu pn vzala aj hned, ale neviem, ci mi nieco zamestnavatel preplati. totizto prve dva roky som nedostala ani euro,ked som bola chora. vraj po dvoch rokoch uz mam na nieco narok, ale ak to ma byt len par supov, tak to radsej nejako v praci vytrpim. muz je akurat oddnes doma, bez prace. bez jeho prijmu este ako tak vyzijeme aj z mojej materskej potom a z jeho jobseekers allowance (na benefit nema narok), ale keby bola pn napr. len polovica mojho prijmu,tak to bez sance. to by sme sice zaplatili najom,ale na stravu by nam uz nezostalo.ono v kritickom pripade sa da vyzit aj z €50 na tyzden za stravu,ale to asi nebude idealna strava pre tehotnu a neskor aj dojciacu maminu 😖 ja sa snazim praveze teraz co najviac ovocia a zeleniny a prave to je asi najdrahsie. inak neda sa nahodou pas vybavit aj postou? myslim,ze na tej stranke to bolo uvedene. vplni sa len tlacivo, prilozi rodny list, foto overene gardou a nemusis nikde chodit.

ludmmila
20. mar 2009

ladywitch neviem kolko je PN, no tusim,ze nic moc. Je mi luto, ze tvoj muz je bez prace, ta kriza robi len neplechu...No neboj zvladnete to, no hlavne na ovoci a na zelenine nesetri ved cakas babo a to aka je momentalna situacia je len docasne...onedlho sa karta obrati...teraz skuste siahnut na nejake rezervy. A ak mas dostatok energie ostan v praci, ved uz sa ti to krati.
A prosim ta nepovedala by si mi aka to je stranka kde o tom vybavovani pasu pisali?

susanne.k
20. mar 2009

caute baby uz som tu dlho nebola a zase tu dlho nebudem. Ideme na mesiec domov s malou, uz sa tesime ako male deti. Mala bude 1x letiet.

Ludmmila my sme prave dovybavovali ten irsky pas a v pondelok by nam mal prist. Tu je link kde si zaziadas o formular a pride ti az domov.

https://test.oasis.gov.ie/utilities/form_reques...

Ked vypises ten formular, posles s tym 2 foto maleho, svoj alebo manzelov pas a rodny list a pojdes na postu a oni ti to tam skontroluju a daju do takej zvlastnej obalky. Z officu ti poslu naspat pas a rodny list a dalsi formular. Ten formular vyplni pravnik a musi tam byt s tebou clovek ktory dosvadci ze ste tu tak dlho a ze on vas odvtedy pozna. Ak takeho cloveka nepoznate tak treba mat P60 za vsetky roky a s nimi ist k tomu pravnikovy aby vam to mohol potvrdit. A to opat odosles z posty ale tentokrat uz nic neplati s cakas 2,3 dni amal by ti prist ten pas.
Za tie roky si nerob starosti, mali by ste tu byt 3 roky za posledne 4 roky.
Dam ti vediet ci to bol uz koniec s tymi formularmi na pas.

mamartinka
20. mar 2009

susane.k tak stastny let a prijemnu dovolenku na Slovensku.

mishka711
21. mar 2009

ahojte ja este k tomu pasu posli ti ho postou do 5dni a nam ho poslali susedom tak som volala ze kede to vazne a ony ze mi sme to uz poslali ja ze heej/ale je nic nemam tak mi potom volali ze to poslali na number13 a my sme 19 tak som tam nabehla a nastastie to tam mali no ale nezodpovednost jak svina no nie?aj ked nastastie vsetko dobre dopadlo

ludmmila
22. mar 2009

Dakujem vam za infosky. Velmi ste mi tym ulahcili pracu. 🙂 Fakt dakujem. 🙂
My mame teraz trochu problem s pocitacom. Chytili sme nejaky brutalny virus a ani antivirus nam ho nechcel odstranit, tak manzel spekuloval a nakoniec po celodennom presedeni pri kompe sme to zvladli. Nechceli sme totiz prist o nase fotky a dokumenty co mame na harddisku. Ale vsetko je v poriadku, tak som rada. No uz sa nam raz stalo, ze po instalacii windowsu sa nam stratili vsetky dokumenty a fotky. Este ze existuju programy na obnovenie dat. 😉
Susanne my ideme domov az v lete. Chceli by sme maleho pokrstit. Tak si to doma uzite. Ja sa uz tiez neviem dockat. Tak krasnu dovolenku a nadhernu Velku noc 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre