Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
11. máj 2009

Lady no ktovie, tak posli mamu domov a potom nech sa hned vrati 😀 drzim palce aby to uz prislo! Ja uz som v praci, o chvilku otvaram obchodik tak este konikujem .)) prajem pekny den!

alienka1
11. máj 2009

ahojte. no my mame za sebou pekne dva dni s tatinom. vyuzili sme pekne pocasie a stravili sme ich vonku 🙂
ludmila malinka ma byt po kom spachtos ale skoda ze je nim väcsinou cez vikend. napr dnes je hore uz od 4,00 a nie a nie zaspat. ked zaspi tak len na 10-15 min. asi pojdeme co najskor von lebo kociar aj nam vzdy pomoze. malinku kojim a ani si neviem predstavit ze by som jej kupovala mliecko ved by sme skrachovali 🙂 je totiz riadny papkac.
juj ladywitch tak drobculka je riadne tvrdohlava. sucitim s tebou. dobre si este pamätam ako som sa ku koncu ledva kotulala. myslim na teba.
ashley aj mne pomohlo chodenie po schodoch a upratovanie 🙂

mishka711
11. máj 2009

ahojte baby no pocko sa nam umudrilo ale fuka taky studeny vietor jaj boze naprd leto zase a doma su uz ceresnicky majovky moje oblubene aj za kybel by som zjedla mnam tak strasne lubim ceresne 😵 no snad by brat donese ide v stredu domou aj smamou budeme gazdovat ja s manzelom som zvedava po dlhom case aj varit atak to bude malo casu na comp xixi

tinkadublin
11. máj 2009

ahojte zienky .)) tak konecne som doma z prace.. a hned konik 😝 drahy sa uz smeje ze som zavisla na konikovi .)) mishka mnaaaaaaaam ja milujem ceresne.. majovky.. si mi teraz narobila chute.. ale pocasie take klamlive.. vyzera na teplucko, ze len v tricku vyjst von, ale ked sa ten vetrisko do teba zaprie, tak je riadna zima ☹ ja uz chcem letoooooooo 😎 no asi v irsku sa ho nedockam..

mamartinka
11. máj 2009

tinka a zmrzlinku by si si nedala?aj ja ti narobim chut troska.

tinkadublin
11. máj 2009

jaaaj martinka no pekne pekne .))) robte mi chutky a zase vsetko pojem jak minule .)) ako sa mas martinka??

tinkadublin
11. máj 2009

joooj baby akurat zistujem ze je tento rok maritime docklands festival tu v dubline v taky termin, ked mam kolegynu na dovolenke, takze budem tahat v jednom kuse.. 😢 no co uz, zase neuvidim nic.. tak snad uz na rok sa nam podari .)) to vam teda vazne poviem, ze co kokolvek sme si vyhliadli, tak som vzdy robila, kazdy jeden bank holiday ci nedelu, takze ziadne pekne akcie ci atrakcie sme s drahym este nezazili.. ach jaj

tinkadublin
11. máj 2009

no pekne.. aj Bloom sa deje presne v ten termin 😀 takze asi fakt nic tento rok, zase raz .))) to sme tu uz dva roky a este sme dokopy nic nevideli z irska .)))

mamartinka
11. máj 2009

ahoj tina.no ja sa mam dobre.konecne mame teplucko,aj ked vcera bolo lepsie.mozem sa spitat?co za maritime docklands festival bude v dabline?kedy a kde?a o com to je?a ten Bloom tiez je co zac?dakujem.

tinkadublin
11. máj 2009

tak Bloom je cosi ako vystava kvetov, zahrad a vsetkeho co k tomu patri.. kona sa to vo Phoenix parku, bude tam aj akysi trh farmarov atd.. malo by tam byt aj nejake entertainment a family fun zone .)) je to na stranke http://www.dublin.ie/calendar_details.aspx?even...
a kona sa to od 28.maja do 1.juna .)) ja milujem kvietky, tak som sa chcela ist pokochat.. no co uz

tinkadublin
11. máj 2009

a Maritime dockland festival - to je akysi festival v pristave dublinu.. prehliadka naaaaadhernych plachetnic a vyletnych lodi, aj sa da na ne ist a popozerat, to su vlastne 4 dni, hudby, programov, divadeliek, a obrovsky trh s mnozstvom roznych veci.. na kazdy den mas iny program, je to pekne rozpisane na stranke http://www.dublindocklands.ie/maritimefestival/
tiez by som rada videla .)) a kona sa to od 29. maja do 1.juna .))

tinkadublin
11. máj 2009

no a ja robim.. 🙄

tinkadublin
11. máj 2009

bloom je aj tuto http://bloominthepark.com/ podla mna sa oplati, sice sa plati vstupne, ale tak myslim ze stoji za to byt trosku v prirode .)

mamartinka
11. máj 2009

uz som si to pozrela.dakujem moc.na ten maritime festival sme sa akurat rozhodli ze pojdeme pozret.uz sme tam kedysi vlastne boli.este raz dakujem. 😉

tinkadublin
11. máj 2009

juuj a toto moze byt super, rodinky s detickami by sa tam pekne pobavili :

Fun for all the family

Bord Bia is encouraging families to come along and enjoy a day long stay at Bloom. This year, kids can enter free of charge and the event will incorporate many more family orientated attractions and activities. Children’s workshops and classes will include everything from pottery making and basket weaving to how to build a bird table and tips on growing organic food. Imaginosity, the children’s museum based in Sandyford, Co. Dublin, will also be onsite running story telling tents among other interactive activities.

prepacte ze tu takto hadzem po anglicky .)) nechce sa mi prekladat 😀

tinkadublin
11. máj 2009

neni zac martinka.. ja by som tiez sla.. hlavne kuknut na tie lode .)) ale aj music mam velmi rada, takze take tie poulicne veci mozu byt zaujimave .)) no tak si to tam urcite uzite, aj za nas 😉

mamartinka
11. máj 2009

dakujem.ak sa bude dat odfotit potom sem nahodim neake foto.ty nemas niekde este vytvoreny album?ja este na azete.

tinkadublin
11. máj 2009

niee nemam.. tak vies, nikde sme poriadne neboli .)) ale tak mame v plane uz tento rok pochodit ovela viac.. kedze sme si pred 2tyzdnami kupili auticko, bude to lahsie.. no porob nejake fotocky a potom kuknem ze ako bolo .))

mamartinka
11. máj 2009

ok.maj sa a dobru noc zelam.

susanne.k
11. máj 2009

caute babenky,

dnes sme boli s malou na ockovanie takze sme mali pestry den pretoze mala bola cely den mrzuta a dostala horucku.
Na tom matines festivale som bola mynuleho roku a bolo to nadherne.

tinkadublin
11. máj 2009

ahoj susanne tak hlavne ze to uz mate za sebou, myslim to ockovanie .) dufam ze malej ta horucka prejde, ale je to vraj beznee po ockovani.. aj ja by som uz isla, ani minuly rok mi to nevyslo, a tak to vyzera ze ani tento rok neuvidim nic, no nevadi.. dufam ze aspon odtialto niekto porobi fotocky a pokukam 😀

ludmmila
12. máj 2009

Dobre ranko 🙂
susanne a to vas ockovali uz tou tretou vakcinou, co sa ockuje vo stvrtom mesiaci? Lebo nas to caka az o tyzden, a doktor nas nechcel skor zaockovat, pokial nebude mat po stvrtom mesiaci, ze kvoli papierom sa to nesmie... no asi to zalezi iba na doktorovi. Ja neznasam tie ockovania, uz nech to maju nase pokladiky za sebou

ludmmila
12. máj 2009

tinka vdaka za dobry tip na stravenie vikendu trochu inak ... mozno sa teda na tie podujatia pojdeme pozriet 😉

alienka1
12. máj 2009

dobre ranko vsetkym
no nas tiez caka ockovanie. len by sme ho potrebovali o tyzden skor lebo ideme na sk. tak som zvedava ci doktor povoli. ked nie tak si budeme musiet zaplatit ockovanie na sk. no a ked nas zaockuje tak budem dufat ze mala to znesie dobre lebo letiet s babom ktore ma teplotu nebude lahke 😖

tinkadublin
12. máj 2009

Dobre rano baby! Nech mate krasny majovy den! Ludmilka tipy by som aj mala, horsie je to s realizaciou 😀 ale snad sa niekedy podari.. Prajem vsetkym detickam bezproblemove ockovanie!

ludmmila
12. máj 2009

alienka u nas na sk sa druhe ockovanie robi az v tretom mesiaci, tak ak by ti nahodou lekar nechcel malu zaockovat, tak si myslim, ze ak nebudes doma prilis dlho, tak si malu kludne zaockujes tu...no alebo az doma ... je dost pravdepodobne, ze bude mat teploty, tak ju dajte zaockovat aspon dva dni pred odchodom a Lucka by mala byt ok 🙂

ludmmila
12. máj 2009

Mishka a Tinka ste moji ludia ja tak isto milujem ceresne 😝 ... minuleho roku moj kamos predaval ceresne a jahody, tak sme ich mali stale a do sytosti...neviem ako to bude teraz, ked este kojim a stale si musim davat pozor na to co zjem, tak neviem ako malemu bude, ked zjem ceresne no a jahody sa kvoli alergii neodporucaju, tak tym sa vyhnem, no ale ceresnickam... tym nikdy neodolam 😉

mishka711
12. máj 2009

bre ranko my sme mali tuto noc hroznu teda nad ranom maleho doucam od mlieka ten reval jak pavian asi 40min a stale a stale nakoniec som tu flasu dala hruza slzy krokodilie no skusim to s cajom este zajtra mam first appoitmant v holles street som zvedava na 8smu rano ako sa mi podari juj manzel bude s malym a stym ockovanim no my sme nastastie vsetky ockovania zvladli dore klopklopklop a ceresne jaj musim vydrzat xixi

ladywitch26
12. máj 2009

no tak sme akurat dosli z kliniky. mam dojst v pondelok o siedmej rano a dostanem vyvolavacku. no a kedze ma mamca letenku na nedelu, tak asi jej ju idem prebookovat na stredu. ale mozno sa mala umudri a narodi sa vcassie. drzte palce. lebo doktorka mi dnes kontrolovala krcok, tak ma postlacala zvnutra, ze idem skapat, ale povedala, ze niekedy to pomoze a male sa narodi prirodzene,bez vyvolavacky. tak dufajme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre