Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
22. jan 2010

Zienky inak tu jedna oslava za druhou.. to su vsetky irsko-slovenske deticky januarovo-februarovi??? 😎 😀 to keby sa dala spravit jedna mega party to by bolo co? 😀 ale na to sme prilis rozlietani po irsku asi.. Tak vsetkym oslavencom len to naj naj naj a Fidka aj Zdenka, uzite si tu paaaarty .)

ankaira
22. jan 2010

Ahojte 🙂))Tak a Kristianko je uz svete,Tinkadublin mala si pravdu ked si 16 pisala ze asi rodim,tak aj bolo🙂)))
Este som nestihla vsetko pocitat co ste tu popisalo,pekne sa to nakopilo....akosi casu zatial na internet nieje,len tak na skok som tu,zajtra mi mamka dojde tak fajne,pomoc sa zide teraz cez prve tyzdne...
Tak drobcek sa nam nakoniec v 37 tyzdni,predsa troku skor,nedockal do terminu,je malinky vazi 2,42,no uz menej po porode deticky chudnu....a meria 46cm....ak bude viac casu,dam aj niekaku fotecku🙂...akurad mam jeden problem,nechce pit mliecko z ceciku,nevie sa prisat ,morduje sa,pisti a nic,a ked uz tak sa mi zda ze taha na prazdno,bradavky brutalne bolia,uz mam popraskane aj krv obcas tecie ked odsavam,...tak musim kazdym stiskom odsavacky sledovat ze ci nahodou zas nepraskla bradavka....ale z flasticky pekne pije,tak aspon to.....🙂musim koncit,akurad sa drobcek zobudil...no ktovie kedy sa tu zas ukazem,ale je chutnucky ten nas drobcek,taku radost mam z neho🙂)))

flanagans
22. jan 2010

Ahojte. Dakujem vam vsetkym za vasu podporu a gratulacie. Chcem sa este opytat na niektore veci. Ako ste mi aj pisali (aj ja som to vycitala) ze petka moze mat problem ak ja pijem mlieko alebo papam mliecne vyrobky. Tak dnes som si kupila kozie mlieko a idem od zajtra vyskusat bezkofeinovu kavu a pouzit kozie mlieko namiesto kravskeho mlieka. Ja som citala na nete ze mozem probioticke jogurty a tvaroh z mliecnych vyrobkov(teda ze su najviac stravitelne). Mate vy niektora s tym skusenost? Co tak ciste ovsene vlocky na ranajky?Myslite ze to mozem?Chlebik som dnes este mala. Zrobila som si hrianky z bieleho chlebika, pretoze este som to nevedela ze aj to moze malickej skodit.
Takze idem vyskusat vynechat niektore potraviny. Dnes som uz vynechala jablka,banany. Od zajtra to bude kofein, mlieko(mliecne vyrobky). Joj ale najviac mi budu chybat syry. Tie najviac milujem. Hej a viete ako je to s syrami alebo s sojou?
No chcela som vam popisat viac ale zasa utekam k petre. Prebudila sa mi a zasa mame ten nas riadny kolikovsky plac. takze dievcata drzte sa

tixi
22. jan 2010

zdeni, ze 16nast deti 😀 uff, tam bude teda veselo
baby ja mam v tych veciach mierny chaos...viem, ze je to pre mna este skoro ale predsa, potrebujem si do porodnice zobrat aj take veci ako je odsavacka na mlieko a dojciaca flasa?Ja totiz neviem, ci teda budem moct kojit, ale chcem byt radsej pripravena na vsetko.
a este otazocka, tie flase co som pozerala na nete su vacsinou vyrobene z kaucuku alebo z tych roznych novodobych plastov, neviete ci sa to da vyvarit, cize vysterilizovat vo vode, alebo sa to musi cistit len v tych sterilizatoroch?

tixi
22. jan 2010

flanagas, drzim petke prsteky nech ta kolika cim skor preboli ☹
teraz uz viem, preco zeny ktore koja chudnu rychlesie...nie je to tym, ze sa musia obracat okolo babatka, ale tym, ze takmer nic normalne nemozu jest!
ako je to potom s vitaminami, kedze sa nemoze pocas kojenia jest ovocie???

tixi
22. jan 2010

jej ankaira, gratulujem!!!uz sa tesim na fotecky a snad mu to papanie coskoro pojde
zeny ja sa uz toho svojho nemozem dockat, uz aby to bolo, tehotenstvo si uzivam, je to krasne obdobie ale uz by som ho chcela mat v naruci, sme fakt stastne zienky, ze nieco take mozeme zazivat, ved nie kazdej je to dopriate...

catalin
22. jan 2010

flanagans, kozie mlieko nie!!! to si radsej kup kravske od Avonmore - lactose free, bezlaktozove, tym nepokazis nic. jablcok sa tiez nevzdavaj, len ich olup pred tym ako ich zjes, a banany by som tiez nevylucovala, jogurty probioticke mozes bez problemov, a syrov a inych mliecnych vyrobkov sa neboj, ak su pasterizovane nemali by skodit..papkaj cottage cheese, a normalne tvrde syry kludne mozes, ovsene vlocky sa velmi doporucuju, biely chlebik vyluc, prejdi na tmave pecivo a vsetko cerstve pecivo, nech je aspon den stare, a soja je alergen co aj mna prekvapilo ked som to citala, takze sa jej snaz vyhnut.

tixi, v nemocniciach maju odsavacky, teda aspon v corku mali, ale to ti nebude treba lebo tam nebudes tak dlho, maleho si budes prikladat, budes ho krmit tym kolostrom az kym ti nenabehne mliecko.
my mame flase od aventu aj tommy tippee su z plastu ci z coho a normalne ich vyvaram v hrnci, ale zajtra si idem kupit ten sterilizer od aventu, maju akciu v smythe.

ankaira gratulujeme a vitame maleho Kristianka na tomto svete, nech rychlo dobehne vahu a nech rastie do krasy. tebe, mamka prajeme skore zotavenie..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tixi
22. jan 2010

catalin ja si chcem kupit tiez tie flasky od aventu, zatial som pozerala len ceny na Sk, nevedela som, ze je ich dostat aj tu, tak dobre vediet
takze tu odsavacku asi ani nejdem kupovat, mozno mi bude aj zbytocna, tak skoda vyhadzovat peniazky
fidka, tak ty si mala fakt stastie, ze si mohla vsetko jest 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
22. jan 2010

tixi, flasky si nakup tu, cenovo sa viac oplati, ja som gulala ocami nad cenami na slovensku. aj oblecko pre babo jednoznacne nakup tu, doma nevedia co za to pytat...
ja som dnes kupila 2 Avent flase 260ml, za 10 eur. na sk za jednu chcu 6.70eur. tak som sa vytesovala ze uz mame tie velke, lebo nasa Mia papkala ako take maciatko. nevypila viac ako 120ml, teda to uz bol rekord ak sa jej to nahodou podarilo...tak som si zufala ze my sa snad tym malickych flasticiek ani nezbavime...a predsa, nejak sa nam rozjedla nasa princezna 🙂 🙂 tak sa tesim, ze mame dalsi milnik za sebou.. 🙂

zdenkam
22. jan 2010

Ankira, blahoyzelam a pozeram, ze presne ako ti pise Catalin, kdeze jablcko, to musis a takisto aj kozlie mlieko radsej nie. Nejako to mas trosku pomylene, radsej tmavy chlebik,je vyzivnejsi a menej lepku ma. lv snahe utisit maleho plac sposobis, ze tvoje mlieko bude mat slabu energeticku hodnotu a maly ti nebude priberat. A v tom pripade ti kojenia zakazu, lebo mu to nebude davat potrebnu energiu na vyvoj.
Davaj si ozaj pozor a hlavne kvalitne papaj. A to vravim ako MAMA KTORA KOJILA 2 roky. POZOR A PAPAJ PORIADNE.

A maleho vitam aj ja. Joooj klbko malicke. Ja ani neviem ako vyzera malinke babo, sak moj mi prisiel malinky a mal 382O g a 54 cm /bol dlhy/.

Kofein to hej, to vynechaj. A necakaj zazraky od tych kojacich cajov a tak, to mozno trochu pomoze, ale zazrak neurobi.

Baby, tak letiiiiiime napokon do sr, teray som bookla letenky uz mali na ceste tam len posledne 3 miesta a ceste s5 4 miesta. A zistila som ze uz sa tesim jak diva.

😀
Letime 22. marca {boze doma oslavim narodeniny po 5 rokoch 🙂 { a s5 letime 31.marca.

Catalin a my sme tiez pouzivali na dokrmovanie male flasticky ked som nastupila do prace /tatinko dokrmoval odstriekanym mliekom od 4,5 mesiaca, ked mama nemohla dat didi/ a maly nikdy viac ako 11O ml nevypil ale aky bol macek. Sa mi smiali, ze mam robit reklamu na breastfeeding v nemocnici.
A svata pravda, oblecenie pre miminko je ovela lepsie cenovo tuna. Ja v sr len tenke capice kupujem take na prechodne obdobie alebo potom poriadne teple.
Ja som mala tie male 2 flasticky z DM drogerie na slovensku, lebo tu som nejako male nevedela najst. A presne tie boli do 12O ml. 🙂

Fidka my sme boli na oslave u susedov na Lukove prve narodky a ze plny dom a asi 7 deti a teraz vsetci spustili happy birthday a kamera bezala a maly strasny plac zlakol sa tolkeho hluku. Preto vravim ze obrovska oslava to pre male deticky neni. My sme mali taku primeranu, lebo sak hej oslavit sa musi.
Patrick je 1.2. 2OO7 a uz sa naucil svoje priezvisko vravi Patrick Vesely neni Vesely 😀

Jooooj sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, budem slavit Kristove roky v sr, ale nie o to ide, proste maly bude mat trosku slovenskeho zivota a behania po zahrade a ja navstivim vsetkych kamosov. Inak aj vam sa stalo, ze ste si vsimli ze zrazu sa ti vasi kamosi zmenili na kamosov rodicov. Vsetci uz maju deti. 🙂 A vsetci tak od 1,5 do 4. Takze tak kolo dokola.

janec79
22. jan 2010

zdenkam: och, takze patrick trosku strajkuje rano v skolke??!!! Ako vravis, ved tehotnym sa toto robit nema!!!!!! 🙂 Mne nerobilo problem sa rozplakat za fakt malickost, co by mi za normalnych okolnosti vobec do placu nebolo (ako napr. ked som sa nevedela zbalit na dovolenku...)
Och, velka oslava sa aj u vas blizi!!! A patrick vie, co ho vsetko caka??? (bouncy castle....) alebo bude vsetko prekvapenie?

tixi: ja som tiez za skolku-urcite, keby vsak nemusim nastupit do prace, pockala by som este nejaky mesiac. Podla mna prvy rok dieta potrebuje byt s maminou a tatom, same objatia, potom pusinky, hladkania a opat objatia atd......Do 2 rokov sa deticky moc nepridruzuju k ostatnym detickam. Jediny dovod, preco sme my dali malu na par hodin a par dni do skolky je, lebo tu nikoho nemame, takze nechceme, aby bola len s maminou a tatinom, si myslim, ze potom by to pre nu bolo ovela horsie, keby ide napr. v 2 rokoch. Dnes bola s tatom doma a uzivali si to, jooj, ale aj tak by som bola najradsej, keby s nou mozem byt ja!!!!!!!kz ☹ e ☹
Takze zajtra oslavujete, tak zablahozelaj manzelikovi a uzi si to pri nealku. Inak ja som odsavacku mala so sebou, neviem, v akom meste budes rodit, ja som z nitry (co nie je najmensie mesto) a bola tam iba 1 odsavacka, ktora bola takmer nonstop vyuzita, takze ja by som ju asi vzala, ved to nie je tazka vec.

fidka79: normalne ta obdivujem za tie nocne!!!! Takze oslava sa blizi, no ja nic pre nas nebookujem na bud. wkend, nech sme volne, enci pripravujem na to, ze v sobotu spozna kamosa adamka, tak ze odkazuje, ze sa moc tesi a ze to spolu roztociaa 😀 😀
A darcek? co takto nieco taketo: http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/Display...
alebo nieco taketo:
http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/Display...
ale inak mate pravdu, detom je to uplne jedno

janec79
22. jan 2010

zdenkam: takze nakoniec zvitazilo nase krasne slovensko!!!! Ja sa chystam booknut okolo 20.2. na tyzden domov-kvoli vsetkym oslavam v rodine. 🙂 🙂 Kedy ste boli naposledy na slovensku? Kde chodi patrick radsej – sr alebo cr – ci je mu to jedno?

tinkadublin: tiez by som si zbalila na tvojom mieste radsej menej, ked mate nemocku tak blizko. Inak ja som bola v porodnici 5 dni (na slovensku je to normalne), ale priznam sa, ze mi to moc neprekazalo. Mala som trosku vacsi pocit istoty, ze ak by sa nieco stalo, sme tam.. Ale asi to bolo aj tym, ze som bola prvorodicka, pri druhom by som asi najradsej hned pocupitala domov. .A nikdy nezabudnem na to, ako prisla sestricka, ze mi ukaze, ako kupat malicku, az sa mi ruky triasli, ked som ju chytila a po prvykrat umyvala...😉 😉 mile spomienky. Jasne, ze v ten posledny den som sa nevedela dockat, kedy nas prepustia.

ladywitch: mna to s tou prestavkou dost zarazilo, lebo predtym sa u nas dalo dohodnut a trosku ma zamrzelo, ze mi to odopreli, ved som neziadala pracovat o hodinu menej!! 😠 !! Takto robim od 8 do 4 vratane obedovej prestavky a aj dvoch stvrthodinovych prestavok. No proste mrte prestavok...Ale co uz, dohodli sme sa takto na 3 mesiace a potom vraj budu moct zvazovat aj dalsie alternativy.

ankaira: gratulujem velmi, nech kristianko prospieva a nech sa z neho tesite 🙂 🙂 🙂 Skus to vydrzat s kojenim a nevzdavaj to, s tymi ubolenymi a popraskanymi bradavkami sme presli snad vsetky, ak nemas, kup si krem na ne, mne fakt pomohol, do 2 tyzdnoch si prsia zvyknu a bude to ok. A skus pripadne tie klobuciky na bradavky, kamoske sa tiez nevedel poriadne prisat, s tymi klobucikmi to islo

flanagans: Ja vlastne stale kojim, je pravda, ze prvy mesiac som nejedla sladke, kazdy den som mala polievku, fakt vela tekutin som pila (najviac neperlivu vodu, caje podporujuce kojenie) jablka, hrusky som v pohode jedla ale bez supky, aj banan si kludne daj, len nie vela, aby sa mohol vykakuskat. A zo zaciatku som nejedla prilis vela strukovin. Ale ako tusim fidka spominala zalezi od dietatka, niektoremu nevadi nic, nasa mala bola hned vysypana z cokolady ☹ tak tu som uplne vylucila, skus s mierou vsetko, nie je tiez dobre striktne obmedzovat niektore potraviny, ved dietatko potrebuje mat pestru stravu a vsetky vitaminy... A hlavne ked budes skusat jest nieco nove, tak skusaj po jednom, aby si zistila, ak by mu pripadne nieco vadilo.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanne.k
22. jan 2010

baby mam tu suseda a ma celu rodinu v cy a pytal sa ma ci by dostal doplatok na pridavky na deti, alebo to uz celkom zrusili? nemate niektora s tym skusenosti?
on pobera vsetko v cechach ale pocul o doplatku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
22. jan 2010

Fidka79 ja mam narodky 25. marca 🙂

Janec, Patrick vie co vsetko ho caka aj vie darceky co dostane len to nevidel. Vies, nech sa riadne tesi, preto vie co ho caka. Ale najviac sa tesi, ze tam budu vsetke deti, ze bude party.Ze budu vsetci spolu, ak by bol sam. je mu to na fuk.

A suhlasim s tym jednoznacne do roka a cosi viac dietatko nepatri do jaslieciek.Ale vam sa inak nedalo, tak niet o com. Ak nie je ina moznost, to nie je ze je to tvoja vina alebo ze zlyhas. Ja som ho dala ked mal 1,5 roka to uz aj chodil aj hovorit zacinal.

NO a co ma radsej, najradsej ma tu, lebo tu je jeho domov.
Prvy rok sme boli v sr ked mal 4 mesiace a ked mal 9 a to sme zasi aj do CR.
Druhy rok sme boli doma tiez 2x v jari a jeseni a na vianoce zasli do CR.
Treti rok sme boli doma 1x a v cr vobec. ☹ ZIal, nechape, ze je aj ina babi a deda, hoc mu to hovorim, nepama sa na nich. Aj sa citim vinna trochu, ale sa to proste neda a su deti, ktore nevidia starych rodicov aj 3 roky. Co mam tie kamosky z Bali a Peru ci Indonezie.
Ked sme boli v septembri doma po 7 dnoch sa uz aj pytal s5 za Clodagh, uz sa mu chcel domov. Sranda ze za tatkom sa tak ani nepytal ako za kamoskou. My nechodime spolu s tatkom domov, lebo on je taky aktivny typ a sediet doma tyzden to mu pride ako mrhanie casom. Ale zas ani ja by som u nich tyzden nechcela sediet. ASi tak. A navyse mi si potrebujeme raz do roka dopriat pauzu od seba. Som to tu kedysi spominala. Sme dost silne individuality obaja. A ja som dost nezavisla, tak takto robi dobrotu. 🙂

A aj fotiek s dedom a babi z Cr mame malo, kedze sme s nimi malo boli. ☹
Vravim, mate stastie ze mate manzelov z jednej krajiny.

Ale babi a deda v sr ma rad, spolu telefonuje a maju spolu vela fotiek a dedo s nim stale vyvadza. Dokonca aj pradedu ma rad, si to tak pamata z leta moc, lebo ma velkeho vlciaka a sme tam chodili ked sme boli doma v septembri. Som prekvapena, len mu vravi prajdeda. Nevie to este dobre vyslovit.

Ale trosku sa bojim letu, zatial nikdy ziadne problemy neboli ani v ulicke nechodi an neplakal, len mi naposledy vravel ze enough plane, get out, finish. No a teraz je viac tvrdohlavy. TAk som zvedava jak mu to vysvetlim, ze prave teraz plane nemoze finish. 😲

Ja ked zvazujem pobyt doma, stale zvazujem pocasie, lebo najviac sa mi rata, ak moze blbnut na zahrade. Kvoli oslavam sme domov nikdy nechodili ani na mamkinu a taktovu 5Otku som nebola. Ale oni to chapu a aj sami vedia, ze maly nerad sedi v dome zavreti.

Inak ked mal tych 9 mesiacov to sme boli 3 tyzdne v sr a1 tyzden v cr a to bolo take super, lebo sme aj v Prahe boli aj na Karlstejne. Odvtedy tam chodime pri kazdej ceste do CR.

susanne.k
22. jan 2010

niektora z vas tu pisala ze sa chsta domouv z aerlingusom aj z autosedackou a kociarom, dajte my potom vediet ako to dopadlo. ja som tiez chcela ist, viem ze ryanairom to nejde, oni si tam pytaju aj za to ze dychate.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
23. jan 2010

kati to co mas za fotku xixi supeeer 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
23. jan 2010

HEEJ NO TRAPKOSI SU TO NO TATO JE URCITE REALNEJSIA HIHI A KTO TO JE PROSIM TA 😀

tinkadublin
23. jan 2010

Ankaira tak gratulujemeeeeee ku Kristiankovi 😉 nech ste zdravucki a pekne rastiete!!! a tebe nech si oddychnes a zotavis po porode 😉 tak drzim palce aby sa to s tym mlieckom zlepsilo, a fakt skus kremiky abo tie klobuciky..

Fidka super fotka 😎 pocuj na to ze uz mas jedno dietatko dobre vyzeras na foto 😀

Jaaaj baby, ja hrozne neznasam cakat.. brala by som keby maly sa rozhodol prist na svet uz dnes 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre