Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
26. feb 2010

caute baby,

tak mame ockovanie a aj noc po ockovani za sebou. to moje male milovane dievcatko ju celu prespalo, len raz sa zobudila na papanie o 3 a spala az do 7. a teraz uz zase spi. ani teplotku nemala, merala som kazdu hodinu az do vecera a v noci som ju kontrolovala ci nieje velmi tepla. ked prisiel tato domov vecer tak sme ju spolu lutovali a ona sa nam stazovala a stazovala..takym zalostnym hlaskom, co za krivda sa jej stala. na spapanie bola.. dnes ja trosku umrncana, tak si ju pestujem cely den na rukach...ideme nieco dobre navarit...

ja neviem kde sa to vo mne vzalo, ale odkedy ju mam tak som ovela citlivejsia, ale to mozno len kvoli tomu tazkemu zaciatku..ale najhorsi pocit v zivote je vedomie, ze nevies pomoct vlastnemu dietatu, aj ked to je jedine co si zelas...no co uz to je udel nas matiek, ale kazda tazka chvila je zabudnuta ked sa na mna moje dieta usmeje...vtedy idem do kolien

zdenkam
26. feb 2010

catalin to je svata pravda, ale ak deticky trapi len cervena ritka a nocna nespavost tu a tam, to sme este stastlivkyne.

Mama ma kolegynu,ktorej umrela 2 rocna dcerka na leukemiu. Su bolesti, ktore sa nedaju predstavit a krize, ktore sa nesu s neuveritelnou silou.
Su ludia, ktorym by som tak rada dala kusok zo svojho stastia a bezstarostneho zivota. Len keby to islo.

Minule som videla v telke dokument o dietatku, co malo "chorubu motylich kridel" jej rodicia ju nemohli ani pohladit, aby jej neublizili, len v rukaviciach. Myslim, ze Boh musi davat neuveritelnu silu takymto ludom, kazdy den vstat a ist dalej. A prosim ho, aby som to nikdy nemusela zazit. A musim si pripominat byt zan vdacna aj ked je neposlusny.

ladywitch26
26. feb 2010

baby, mne je dnes strasne zle.. 😝 od rana ma nenormalne boli hlava, o pol jedenastej som uz myslela, ze pojdem domov z roboty. normalne az zavraty som mala a na vracanie. ale nie take to tehu vracanie, ze len sliny, ale take ozajstne. sla som na prestavku, tak to trochu preslo, ale teraz doma idem skapat. normalne stale na vracanie, zima mi je, v deke sedim zabalena. dala som si aj paralen, tak ta bolest trochu presla, ale je mi uplne nanic. neviem,co je dnes so mnou...

zdenka, mne GP okrem folic acid ani neodporucala nic brat. aj v nemocke sa ma pytali, ze co beriem, a ked som povedala, ze calcium, tak ze preco, ci je to potrebne. no ale odkial mam inak zobrat toho vapnika dost, ked fakt mlieko nemozem. dam trochu smotany do omacky a uz krce a beham. este tak syry v pohode, ale zasa ich nezjem tolko, aby som mala dost vapnika. a ked ho zjem vela, tak ma zasa pali zaha. jogurty milujem, ale ked si dam viac ako jeden za den, tak mam zasa problem. a pritom predtym som bola v pohode, len od tehu so stankou sa zacali tie problemy.

a k tomu vigantolu, som v nasej lekarni s nim nepochodila, mi magistra povedala, ze pokial vyslovene nemam odporucanie od GP, ze je potrebne, aby som malej davala vit D, tak mi ho nepreda, ze naco ju stopat vitaminmi. ale kupila som v meste a obcas som jej ho davala. teraz uz nie, lebo je na umelom mlieku a tam je uz pridany a aj v tych jogurtoch pre deti je tiez pridany. a kazdy den papa kopec zeleniny, ovocia, jogurt, kazdy den nieco ine, takze stravu ma pestru. nebojim sa,ze by nemala dost vitaminov.

mamartinka
26. feb 2010

jarka82 ak sem do temy prides mas i.p prosim odpis.

mishka711
26. feb 2010

catalin tak super zae ockovanie bez problemo inak kazda matka ak by dieta mala reakcie strach a hruza si tie ockovanie urcite rozmysli 😖 ony su sice akoze povinne ale nikdy neviete co v takom malom telicku mozu vyvolat maly bol ok bez ziadnych teplot nic ale mala chuda nie ale su aj horsie veci takze len tolko k tomu a gratulujeme novim maminam tehulkam nestiham citat tak ste sa rozbehli 🙂

ladywitch26
26. feb 2010

jarka, cosi som tu nasla ohladne kvasiniek. ak tvojim malym doktorka predpisala canesten a nystatin, tak skus aj rady, co su na tejto stranke http://www.metabolicketypy.com/ruzne_4.htm je to sice trochu na dlhsie, ale ak s tym maju dievcata problem, tak sa oplati to prestudovat. ja som kedysi tiez mavala problemy s kvasinkami, ale nastastie mam premnozeneho aj lactobacila, tak ten to nici. samozrejme, len kym neberiem antibiotika, to mam hned zapal do par dni.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
26. feb 2010

Ja som kojila do 2 rokov, tak hadam ten vit d dostal dost odo mna, lebo je uplne v poriadku a aj chytry je ten nas drak. A davala som ho fakt len do toho 3 ci 4 mesiaca. Ozaj baby absolvovali ste nejake tie velke prehliadky s detmi ako sa robia v sr, ze rocna a tak? Ze v 3 rokoch sa robi taka velka aj zrak, tak chcem maleho doma isto dat.

K ockovaniu povinne mame a aj dala by som ich, ziadne extra nemame, ale isto ak by sme zili v sr by som dala kliestovu encefalitidu. Swine flu som povazovala za zbytocnu kampan pre farmaceuticke spolocnosti, ale to je moj nazor a moja volba. Navyse po konzultacii s gp, ze zdrave dieta zabojuje a prekona swine flu som sa aj nejako neobavala. Ani pneumokoka som neockovala, nemam v tej teme jasno dost.

Inak nas syn nemal ani po jednom z ockovani - doposial a to su mu 3 - ziadnu reakciu v podobe horucky alebo tak. Takze celkom fajn. Ja som len hned dala studeny obklad a bolo dobre, vpich sa ani nezapalil. Som zvedav ci take stastie bude aj s dalsim dietatkom.

Ale myslim si, ze tie povine ockovania su potrebne, sak by sme inak umierali ako v stredoveku na kadejake choroby.

Ladywitch, nelezie na teba nejaka choroba? Dufam, ze to bola len chvilkova nevolnost a zajtra uz budes fit.

Inak po atb ste davali detom nejake probiotika z lekarne? My sme mali atb len 3x za 3 roky a az teraz naposledy mal po nich riedku stolicu, ale stale kupujeme probioticky jogurt, tak to mu pomohlo aj bez lekarenskych probiotik. Ale si myslim,ze nie su na skodu, lebo malym detickym sa probioticke joguty nedoporucuju davat, tak si asi prinesiem pre babo /clovek nikdy nevie/ probiotika aspon jedno balenie zo sr. Netusim ci ich tu maju.
Som nejaka viac koncentrovana na babo nez pri malom. Sak sa vas tu aj dost vypytujem. Sranda, akoby som prvykrat mala mat dieta. 😲 iPri malom vsetko tak idealne islo, ze mi to ani nedochadzalo. 😲 Ziadna cervena ritka, ziadne hrozne slintanie, ziadne horucky, choroby caste.

BAby, minule som pozerala z kuchyne cez zahradu maju susedia zahradu a potom dom. Klasika ako tu vsade, ibaze tam bol na okne malicky 2 rocny chlapec a stale sa viac a viac naklanal dole na dvor za psom. Bol na poschodi. Ako som si vravela, ze tam asi je rodic. Ale 5 minut nic. A uz som si myslela, ze vypadne. Nervy som mala, ze kde su rodicia a bola rozhodnuta bezat do domu a zaklopat im na dvere, ze maju dieta v okne. Nastastie ked ked uz to vyzeralo kadejako dorazil otec, vzal maleho z okna a vitrieskal ho. Sme mali s muzom nervy, ze oni si zasluzili vytrieskat. Nechat dieta v izbe /asi to bude detska podla hraciek na okne/ s otvorenym oknom same. Som sa tak baaaala. Deticky maju poriadne zodpovednych anjelov straznych sa mi zda.

Ladywitch a ja teraz beriem 1 mesacne balenie Pregnacare a az doberiem koncim s tym. Tiez nic ine brat nebudem, ak nebudu problemy. Dufam ze nie. AKo tu pregnacare som kupila este ked sme sa snazili o babo, tak som si povedala ze nech to nevyhodim, tak poberiem. Inak folic acid som mala prve 3 mesiace plus predtym ako sme sa o babo snazili, hadam aj 4 mesiace /kedze sme sa snazili a potratili a snazili/. Ale neverim v nejaky zazracny pomocny ucinok pregnacare, musim podotknut.

Ozaj ladywich a ako to ze ti posunuli termn porodu? Ty si nevedela kedy si presne otehotnela? To ako?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cetrojka
27. feb 2010

Ahojte 🙂
No ja len na skok, ze este stale som cela, 2 v 1... ziadne zmeny.
Mam tu uz sestru, tak debatime a tak, dnes sme boli v Dundrume na nakupoch trosku, na prechadzke, reku nech si maly svihne 🙂 uvidime...
ale zatial nic.
Tak pekny vikendik vsetkym, Janec peknu oslavu. A maminy, krasne chvile s detmi ja sa uz neviem dockat 🙂 a my co cakame, tak nech sa skoro dockame, Ladysparky 🙂

tixi
27. feb 2010

ahojte, dnes som si privstala kvoli hokeju 🙂
cetrojka tak prajem prijemne nakupovanie, maleho mozno viacej ponatriasas v brusku tak sa zacne nieco diat, ale neboj uz to urcite pride 😉
pekny vikend prajem

ladywitch26
27. feb 2010

tak mne je dnes zasa nahouby... rano som si isla zaludok vyplut, 15minut v kuse nad umyvadlom, uz som hadam ani kvapku v zaludku nemala a stale ma len napinalo. a teraz zasa nenormalna migrena. a muz isiel pomahat babke do tej zahrady zasa, tak som aj sama na malu. nechcem sa stopat liekmi, ale asi si dam zasa paralen, lebo to sa neda vydrzat. normalne mi je az na vracanie. moja znama mi vravela, ze ked cakala tretie, tak tiez mala hrozne migreny, ze jedine v uplnej tme lezala, ze kazde svetlo ju iritovalo. ze zaluzie stiahnute, zavesy a este aj ten pasik svetla popod dvere musela niecim zakryt, lebo aj to jej nerobilo dobre. 😖

zdenka, ja som nemala tusenia, kedy som zostala tehu, lebo vsak ako aj. podla coho zistis, ze si tehu? bud ked ti meska mrcha, alebo ked ti uz zacnu nevolnosti. no a kedze to bola moja prva mrcha po porode, tak som necakala, ze zacne so zeleznou pravidelnostou, takze ked neprisla dalsia za par tyzdnov, nejake vzruso som z toho nerobila. a u mna tie nevolnosti zacinaju az okolo 11tt, takze to som tiez nemala ako zistit. tak sa GP riadila zatial len podla MS a ze az sono zisti presny datum.

cetrojka, ja typujem, ze este dnes alebo zajtra.... 😉

zdenkam
27. feb 2010

jaj ladywitch, tak to chapem, ja ze si mala pravidelne menstruaciu uz. Tak to jasnacka ze si nemohla tusit.
Ja mavam menzes presny jak hodinky 28 dni a ovulacia stale na 14 den bola. Myslim, ze ked mi zacal po tom 1,5 roku kojenia, tak asi som mala jeden omeskany cyklus, ale inak nie. To bolo vtedy co sme boli na Mallorke, ze maskal 2 dni az ked sme sa vratili som dostala, ale mozno to je aj zmenou.

Fidka, tak to som nevedela ze pneumokok tu je uz zahranuty. V sr nie je, nie?
Kazdym dnom sa dozviem nieco nove.

Ladywitch a ja normalne mavam migreny pri ktorych aj zvraciam. Jedine v tehu nemavam. Asi budem stale tehu 😀 . Aj pri malom mi uplne prstali na 9 mesiacov. A to ano, to su take strasne zachvaty, ze uplna tma musi byt.Ja vopcham hlavu pod perinu. Aj som z prace bola 2x tak poslana domov, lebo biela ako stena. Len mne to zacne tak divne, ako tlak v ociach, potom sa mi po nejakej dobe tak hmli a potom pride ta bolest hlavy. Mi lekari vraveia, ze moje telo tym hmlenin dava signal pozor priprava sa na bolest. Uz som v sr absolvovala aj neurologicke vysetrenia ci nahodou to nie je nieco ine. Ale nastastie nie je. Proste Migrena.

Raz som dokonca musela ku care doc, nedalo sa to vydrzat. Pichol mi vtedy injekciu a zvracanie prestalo.
Ja som uz od puperty migrenicka. Ze barani mavaju taketo problemy a este problemy s klbami. A mam kolena na figu. 4x mi z jedneho tahali vodu a ta sa mi v prebehu 3 dni zas urobila. Preto nedokazem drzat krok s manzelom co sa tyka chodenia po horach, nevladzem kvoli kolenam. A tak rada by som.

Hej na tu bolest hlavy som pocas kojenia pouzivala homeopatikum , ze to mozu tehotne aj kojacie matky.

ladywitch26
27. feb 2010

zdenka, tak ja som sice strelec, ale migreny mavam tiez, akurat pri stanke mi uplne vymizli, ale to bolo asi tym, ze som predtym bola u chiropraktika a ten mi nejako postlacal body na zahlavi a odvtedy nic. az teraz to zasa zacalo.
no a s kolenami mam problemy odmalicka. tiez mi v 11tich rokoch brali vodu z kolena, po tyzdni na kontrole zasa a treti krat uz nie, lebo ze niekedy cim viac sa vybera, tym sa viac tvori. nejako sa mi potom vstrebala, ale v 16tich som bola zasa na liekoch. take bolesti, ze som ledva chodila. pichali mi kyselinu hyalurovu do kolien a aj tak ma bolia. proste drep nespravim vobec. este dolu sa zohnem, ale nezdvihnem sa. resp. zdvihnem, ale za tu bolest mi to nestoji, radsej sa rukami nadvihnem.

a pneumokok je povinny tu, my sme dostali v 2.mesiaci hexa vakcinu plus pneumokok, v 4.mesiaci je hexa plus meningokok a v 6. mesiaci dokonca tri injekcie, hexa, pneumokok aj meningokok. ale stanka to nastastie znasala v pohode, akurat tu prvu vakcinu mala na druhy den trosku zvysenu teplotu, ale len 37,5 a cely den prespala, inak vsetko v pohode. ani nohy ju neboleli a to som jej ani obklady nedavala. proste sa jej to ani nezapalilo, aj ked teda jej tie injekcie vrazili riadne hlboko do stehna 😖

catalin
27. feb 2010

ahojte baby, dnes je krasny den za nami...boli sme na vylete v Gougane Barra , to je taky lesopark, krasne sme sa presli, Miuska spinkala celu cestu tam, potom cely cas v kociku, aj ked chvilku mrnkala, cestu spat si vykeckavala v sedacke a doma sme to zavrsili spolocnym kupelom a plnou vanou vody... 🙂 🙂 no nebolo spokojnejsieho dietata pod slnkom 🙂 🙂 teraz uz sladko spinka 😉

zdenka, tie probiotika su dobra vec, nasej sa po nich krasne upravilo kakanie a celkovo crevna flora, tiez mi hned po sekcii dali ATB preventivne, takze sa nam zisli tie probiotika potom..my pouzivame Udo Super 8 infant, ale to je v prasku, pre mna v pohode, kedze mala nieje kojena, davam jej to do flasky. tebe odporucam Biogaia drops, k dostaniu tu v Irsku..

cetrojka, ty to uz mozno mas aj za sebou 😉 myslime na teba

baby, ja si neviem ani predstavit ze nas caka dalsie ockovanie, a v 6 mesiacoch 3 shoty, uz teraz ma mdloby obchadzaju..to zas bude placu ☹ ☹

ladywitch26
27. feb 2010

catalin, u nas bolo to prve ockovanie najhorsie. druhe sice riadne jacala, ked ju pichali, ale len co sme vysli od doktorky, tak uz sa usmievala a ani teplotu ani nic ine nemala. a to tretie, 3 injekcie tiez poziapala statocne, ale len co som ju zdvihla, tak uz sa aj usmievala a robila grimasy na sestricku, tak na to rychlo zabudla. cim dalej, tym je to lepsie 😀 inak mne odporucila, polozit ju na postel, ona jej rychlo pichla vakciny a ja som ju potom zobrala na ruky. skor sa tak utisi. ze niektore matky drzia dieta na rukach a tak ho pichaju, ale ked lezi a ty ho zoberies na ruky, tak vie, ze uz je koniec a vacsinou rychlejsie prestanu plakat. a hlavne sa ukludni ty, lebo mala vyciti, ze si nervozna a bude to horsie. je to sice tazke, ale my mame super nurse, ta stanku vzdy vstiska, tak sa aj uvolni a je vesela.

tinkadublin
27. feb 2010

Ahojte baby 😉

Ladyw tak teba to tehu riadne potrapi.. ale viem cim si presla ja som sa z postele nevedela dostat par mesiacov tak mi bolo zle a vkuse len vracala som, ani len vodu som nemohla, nic.. a mna to drzalo od 8tt do 24 tt to grcanie cely den.. Tak dufam ze sa ti polepsi trosku a tie naramky nezaberaju? Len vydrz ved vies ze to potom stoji za to 😉

Zdenka som dnes prehladala cely tesco stanok s casopismi a knihami a nenasla ten casak s receptami.. taaak som ho chcela kupit a kuknut nejake recepty bo sme uz nevedeli co vymysliet na veceru, tak ale nic z toho.. 😕

Catalin tak to je super ze mala ti vynahradza teraz vsetko trapenie na zaciatku 😉 ja sa neviem dockat kedy uz nas bude vacsi.. my ho zatial nemame kupat casto, max 2x do tyzdna lebo ma hrooozne brutalne suchu pokozku.. ani olejovanie nepomohlo teraz mame nejaky speci krem Silcocks base cream, nam nurseka odporucila tak ten zabera konecne, a pri tom maly je taky tichucky ked ho kupkame, sa mu to paci.. neviem sa dockat kedy uz budem ja cela zahojena nech sa mozem s nim kupat vo vani, len najprv musim nejake info pozistovat na nete abo niekde ze ako kupat maleho vo velkej vani.. a inak ked kremujem abo prezliekam ci menim plienku to sa mu strasne nepaci, vtedy placka 😝 inak je to zlatunke dietatko, musim poklopat zatial ziadne koliky ci plac apodobne.. za 4tyzdne dokopy 2dni sme mali take ze bol placlivy a nejaky neposedny ani spinkat nechcel, ale inak vsetko ok 😉 Katka na to ockovanie vam teda drzim palce.. nas bude o mesiac cakat tiez.. BCG islo bez problemov, ale dala som mu obklad hned a aj na noc.. ale vobec nic sa s nim nedialo chvala bohu..

Cetrojka este niiiiiiiiiiiiiiic??? Myslime na teba!!!! Inak mate to blizko do dundrumu? Lebo my byvame snad 15minut pesi od neho 😎 kde vlastne v dubline byvate, ak si to uz pisala tak prepac, nemam prehlad uz 😀 Tak nech uz coskoro mas malinke babo pri sebe!!!

Tixi tak ako doma so svokrovcami? Zatial asi vsetko ok.. no nakoniec ste ten kocik kupili ci nie? Ci ako dopadlo to cele nakupovanie v KE?

Fidka takze zasnuby sa chystaju ??? dajte potom vediet, to asi prve zasnuby konikovskych deti 😀

Inak tiez mam kupeny vitamin D no spomenula som si mozno 5x dat malemu 😅 viem ze v irsku sa to odporuca kvoli tomu ze nie je tolko slniecka.. Tak hadam by som mala zacat..

Catalin a tie probiotika Biogaia drops to su pre mimino ze? Kde si kupovala, v klasickom health shope? Tiez si planujem zadovazit, len neviem ci je vhodne to davat aj len tak preventivne ak este ziadne problemy maly nema.. ale asi to neuskodi nie?

tinkadublin
27. feb 2010

Ozaj Zdenka a ty si baran?? Moj drahy je baran a tiez ma stale problemy s kolenami.. sranda ze to tak vseobecne plati 😀 kedy mas narodky?? snad sa netrafime zas do spolocneho dna 😀 😝

cetrojka
27. feb 2010

Ahojte 😉
No ja len, ze stale nic. Posledne dni chodim tolko, co ani posledne tyzdne nie 🙂 a nepomaha zatial nic. Babatku sa lubi vo mne. Fakt by som chcela aby to bolo uz za mnou a uz sme boli traja 🙂 konecne rodina.
Sledujem sa sledujem, ale nic.
Uz len jeden den aby bolo to babatko februarove, potom uz len marec 🙂 a marcovych mame v rodine pozehnane teda. No ale nech je uz cim skor tu s nami.
Tak drzte mi i nadalej, ste zlate.
😉

Ja byvam pri Clondalkine, D12, a do Dundrumu to nemame daleko, soferujem, takze neni problem pre mna. Urcite sa neskor stretneme 🙂

Idem si asi zahopsat trochu, alebo daco aspon 😀 😀 😀

ladywitch26
27. feb 2010

tinka, pokial maleho len kojis, tak by si probiotika nemusela davat,materske mliecko to uz obsahuje.

inak s tymi nevolnostami je to brutus teraz. si pripadam ako neschopna matka, muz nemoze ani na par hodin vyjst z domu, lebo ja nezvladam. najhorsie je malej vymenit pokakanu plienku. nikdy mi to nerobilo problem, ale teraz jedine so satkou na nose, lebo ma v momente natiahne. a nemozem si dovolit nechat malu rozbalenu na gauci a bezat zvracat, lebo by sa mi v sekunde zrypala dolu. a rano je taka zlatucka, postavi sa v postielke, zacne ma capkat po tvari a vola mama mama a ja ju niekedy ani len pohladkat nestiham, co uz musim bezat do kupelne 😝 ☹ aj prebalit aj nakrmit ju musi rano muz, ja proste nezvladam. a ked si predstavim, ze este minimalne 10 tyzdnov to potrva, tak mam toho vazne dost.

fredika
27. feb 2010

ahojte baby,

takze ano, uz to mam uspesne za sebou 🙂 dakujem vam za vsetky gratulacie.
predbehla som cetrojku aj ladysparky, no ale ja za to fakt nemozem 😝 v utorok 23. rano som sla na wc a ked som sa vratila a chcela som ist spat do postele, tak mi odtiekla voda. hovorim manzelovi (nastastie ma tento tyzden volno- no volno, marodku), ze uz to na mna ide... a on vylakany, tak ma v rychlosti pobalil- no ale samozrejme polovicu veci zobral nanic, namiesto pyzamiek nabral same bodicka a tak 🙂 a zabudol aj penazenku doma, takze vecer nam jedna zlata sestricka dala 2eura aby sa mohol z parkoviska dostat vobec autom a ist domov 🙂 ale je to moja chyba, lebo som sa nezbalila, ale fakt som sa uz chcela balit, ale zateplovali nam izbu a vsetko bolo zatarasene, skrine. no nevadi. proste odtiekla mi voda pred pol osmou rano a v nemocke ma vysetrili a doktor povedal, ze to bude asi az rano na druhy den. dali ma na izbu a potom uz zacali kontrakcie. a vecer o 7-mej som porodila- bez epidural, bez plynu, bez nicoho. epidural sa doktorovi nepodarilo mi pichnut, neviem, skusal, mam same stopy po vpichu na chrbte, ale nepodarilo sa. no a z plynu mi bolo zle, dvakrat som sa z neho pozvracala, takze som to nakoniec prezila len tak bez nicoho, ale som vdacna, ze manzel bol pri mne.
dost som sa roztrhala, az po zadok, takze chodim ako kacica, este som chytila slabu infekciu, dali mi antibiotika, utrhol sa mi jeden steh, ale vraj ok. no a vcera ma pustili domov.

takze tolko moje skusenosti. a nemam mlieko, vobec, katastrofa, ja neviem preco. tolko ma v nemocke sestricky dotrapili. ach jaj. natahovali mi prsniky ako dojnici a stale nic. akurat mi az krv z nich sla a mam krvave chrasty. takze davam malej umele aptamil. no neviem. mlieko sa zatial stale nepusta. a hlavne teraz ani neskusam, ked tam mam tie chrasty.. ☹ mala sa priblizne kazde 4hodinky zobudi, prebalim ju, nakrmim, vypije asi 50-60 umeleho mlieka a zase zaspi. tak neviem, poradte ci je to dost? na zaciatku to bolo aj menej, uz sa to zlepsilo.

a zajtra ideme do nemocky na odber krvi z nozicky, poradte co a ako? cosi mi tam hovorili o ponozkach? ale som to dobre nepochopila? lebo tam bola trma-vrma

a este mam na vas milion dalsich otazok

-ked pojdem vybavovat rodny list, na pockanie mi ho nedaju, vsak?
-co potom dalej? pps mi poslu sami od seba ci musim tiez ist ja vybavovat?
- rodinne pridavky? kde mam o ne ziadat a co k tomu potrebujem?
- a vlastne co potom dalej? ake doklady mam vybavovat?
- kedy mam cakat navstevu nurse? lebo mi nic nepovedali
-
- a co na ritku? mne kazala sestricka davat vazelinu? ze nie sudokrem. a pouzivam tiez tie vlhcene obrusky s aloe vera a harmancekom

som taka zmatena, ze neviem co skor. tak sa tesim na vase rady. aj ked viem, ze uz milionkrat ste tu o tom pisali, ale nemam sancu to ist hladat a studovat,neviem na kotrej strane.. ?

pekny vecer. papa.

fredika
27. feb 2010

a zabudla som na velmi dolezitu vec- zdenka, strasne velmi pekne dakujem za krasnu pohladnicu a darcek. prekvapila si ma velmi a potesila 🙂

ladywitch26
27. feb 2010

evi, ten odber krvi z nozicky je v pohode, oni len pichnu malu do paticky a vytlacia par kvapiek na papier. stanke to ani nekrvacalo potom, ale moze par kvapiek, tak asi kvoli tomu, ze nejake starsie ponozticky, ak by boli spinave.

inak mne sa mlieko spustilo az na treti den vecer. porodila som v sobotu o druhej v noci a mlieko sa spustilo az v pondelok o osmej vecer, takze ak si rodila v utorok vecer, tak este kludne moze prist. vraj to trva 3 az 5 dni.hlavne vela pi a skusaj bud odsavat alebo odstriekavat, ked mas este jazvy. ja som zo zaciatku odsavala, lebo tiez som mala krvave chrasty, ale pri odsavani sa bradavky tak nenamahaju, takze sa mi rychlo zahojili. inak 50ml je dost, mne stanka prvy tyzden spapala len 40ml, az potom 60 a viac. a neskor uz bola riadny papcosko, ale bola zasa len na materskom, a umele je sytejsie, takze ak papa 60ml umeleho, tak je to dost.

kacenkalm
27. feb 2010

Fredika,este raz gratulujem... 🙂
hlavne nebud v strese,o tych ponozkach,to aby si dala miminu aspon dvoje ponoziek,aby malo teplu nozicku,keby malo studenu,vobec by sa nurska nedockala krvicky,by mohla stlacat paticku,kolko by chcela...Irsky rodny list ti daju na pockanie,jeden za 8 euro tusim,ale daj si dva pre istotu,potrebujes tam manzela mat pritomneho a ID.PPs ti poslu sami automaticky a tak isto aj form na child benefit,iba ho vyplnis a posles.a nurska by mala chodit zo zaciatku kazdy tyzden,neviem,ako je to u vas....a potom postupne si vybav ked chces slov.rodny list a pas...
no a ja na ritulu davam sudocream,ale nie casto,nastastie mame ritulu v pohode... 🙂
To je super ze si porodila bez vsetkeho,hlavne nech sa rychlo zahojis...a hlavne klud... 🙂 🙂 vela zdravicka 😉

kacenkalm
27. feb 2010

ladyw,fuu,este som nepocula o takychto brutalnych nevolnostiach...hlavne nech je to rychlo gone,ze?asi to bude zase dievka co?aspn u nas sa tak hovori,ze ked je na zaciatku zle,bude to dievcatko...no,hlavne vela sily a nech je vsetko ok... 🙂

ladywitch26
27. feb 2010

kacenka, ja teda dufam, ze to bude dievcatko, chcem ku stanke do pariku 🙂 aj ked muz o chlapcovi sniva, ale ten moze par rokov pockat. stanka si teraz bude lepsie rozumiet so sestrickou ako s bracekom.

tinkadublin
28. feb 2010

Fredika tak este raz vsetko naj naj k malemu zazraku!!! Hlavne nech je zdravucka a stastne babatko 😉

nuz Fredika riadne si si teda vytrpela.. ja som bola na plyne a aj ked mi neucinkoval moc aspon ta psychika ze hej beriem nejake painkiller, neviem si predstavit ist bez nicoho ako ty, klobuk dole, mozes povedat ze vies co je porod v pravom slova zmysle a vydrzala si a mate nadhernu dcerku 😉

S tym mlieckom, mne sa tiez tazko spustalo, tak som brala homeopatika Ricinus 5CH a tiez mam tabletky More Milk Plus, a este nurse nam odporucila kupit v hociktorom Health shope sa to vola Fenugreek, tak skus poslat manzela nech ti to kupi a snad pomoze, lebo ja teraz uz mam mliecka habadej, cicky plne len maly zaspava 😀 Skuste tie tabletky Fenugreek teda. K bradavkam to som mala tiez od 3.dna po porode cele popraskane a krvave chrasty, mne hrozne pomohli ochranne klobuciky, tiez sme utekali do lekarne kupovat, sice to tiez stale bolelo ale nechcela som prist o sancu mat mliecko. A tiez sa stalo par krat ze i cez klobuciky tak zasal maly ze praskli chrasty a sal krv.. to potom vyvracal mliecko aj s tou troskou krvi co sa napil.. nic vazne.. to vtedy som ho presupla na druhy prsnik docasne a tak.. nuz je to boj Fredika ale ked chces mat mliecko musis vydrzat a ver mi stoji to za to.. Teraz uz nemusim vstavat robit mliecko, sterilizovat flasky pred kazdym papanim - sice nastastie ja som dostala od nasich Avent sterilizator digitalny ten 24hodinovy ktory drzi flasky sterilne po 24hod tak mne to neuveritelne pomohlo, ze som nemusela vyvarat.. A teraz len supnem na cicik a je to.. Tak viac ti asi neporadim.. este akurat kremuj kremuj kremuj co najcastejsie bradavky.. mne ten krem co odporucali z nemocky nic nepomahal, mala som z domu Weleda krem na bradavky, ten zabral.. ale nurse nam dala tip aj na krem ktory vyrabaju v lekarni, miesaju ho, ale uz som nestihla zajst s tym papierom k gp nech mi da na to recept, lebo sa mi bradavky zahojili.. ak chces mozem ti nascanovat ten papier ak chces skusit, vravela ze robi zazraky s popraskanymi krvavymi bradavkami.. Juj no drz sa, a nevzdavaj to. Hlavne ze mate krasne zdrave malinke babatko 😉

K testu z paty, treba dve ponozky nech je nozka tepla aby sa spustila krv.. ale nechapem preco musite vy do nemocnice???? ja som rodila v pondelok, v utorok som bola doma, v stredu stvrtok a piatok dosla nurse a ta v piatok - lebo nan 5.den po porode sa robi ten test - prisla a vzala krv.. a v pondelok uz nabehla ina nurse z Health centra..

Rodny list irsky ti daju tam hned na pockanie, len nezabudnite sobasny list ak ste manzelia, to my sme zabudli, a pasy abo obcianske vase.. pps aj child benefit vam potom pride do par dni, ten child benefit len vyplnis a posles spat v prilozenej obalke..

Na ritku sme nedavali nic, sem tam vazelinu ale nam to nezabralo, teraz davam sudocrem a sme v pohode a tie obrusky len zriedka pouzivam, nejak malemu nesedia tie pampers harmancekove, iba cista voda a vata 😉

Tak Fredika drz sa a hlavne skus vela oddychovat, budes to potrebovat aby si sa pekne hojila.. a ak mas niekoho nech ti z domu poslu Rosalgin, ze to velmi pomaha na rany aj ked mas stehy mozes..

tinkadublin
28. feb 2010

Janec tak ako dopadla oslava narodenin Enky?? Zasnuby sa konali? 😀 😎

Baby poradte mi niektora nieco na velmi suchu pokozku, malemu nejak nic nezabera, nie je to uz take strasne ale stale ma suchu kozu hlavne na ruckach a nozkach.. Len keby ste mali nejaky tip, lebo nic nezabera.. No utekam ja, je cas papania a potom ideme na prechadzku, doteraz svietilo slniecko a teraz je nejak zamracene, dufam nebude prsat 😕 no co uz, pojdeme v dazdi 😎 tak prajem prijemnu nedelu, zatial paaaa

alienka1
28. feb 2010

ahojte.
tinka moja lucka mala suchu pokozku a a j atopicky ekzem a kozna mi kazala pouzivat:

oilatum bath formula - to jej davam trosku do kupela a potom jej na pokozke zostane taky mastny film ktory jej este votriem a potom ju osusim

emulsifying ointment bp - tym ju natieram po kupeli

a hlavne nekupem ju kazdy den. len ritku vzdy osprchujeme.citam ze sa vam pekne rozbehlo kojenie. tak to je super. ja som si tiez kvoli tomu vela pretrpela ale vydrzala som. a kojim doteraz aj ked uz nie tak casto.

frederika blahozelam k dcerke. s kojenim treba vela trpezlivosti a mozno sa mliecko nerozbehlo aj kvoli antibiotikam. budem drzat palce nech sa to rozhobne.

moja lucka vcerajsi krasny den zakoncila s teplotou 38,5 a dnes v tom pokracuje aj ked ma "len" 37,6. no tie zubky nas poriadne trapia. dufam ze aspon vyjde viac naraz.
idem si vas docitat, mam co dohanat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre