Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
28. feb 2010

tinka, nasa mala tiez isty cas velmi suchu kozu hlavne nad zadkom a tiez mi v lekarni odporucili to oilatum. je aj do kupela aj klasicky krem a je fakt dobry.
a tiez kupeme len kazdy druhy den, voda vysusuje pokozku.

tinkadublin
28. feb 2010

Ahojte 😉 akurat sme sa vratili z prechadzky, len na rychlo pisem bo ideme papat..

Alienka a Ladyw dakujem za rady!! No my zatial kupeme len 2x do tyzdna tak nam poradila nurse kvolit tej suchej pokozke.. no skoda ze som vas neprecitala skor, som bola dnes v lekarni, a dnes vecer kupeme tak som uz mohla vyskusat, no skocime tam zajtra zas a skusime ten oilatum aj ten kremik.. Ale uz budem asi kazdy druhy den abo tak nejak, len nech kupim ten olej 😉 inak nasmu malemu hlavne rucky a nozky su take suche a trosku nad ritkou ako pise ladyw.. a teraz som si vsimla ze aj na hrudi ale brusko uz nie.. tak uvidime, skusime a snad pomoze 😉 tak utekam ja a prajem peknu nedelu!! 😎

tinkadublin
28. feb 2010

Alienka tak drzim palce nech tie zubky cim skor vyjdu, vsimam ze vas vsetky trapia tie zubky, no som zvedava ako budeme my znasat 😝 drzte sa 😉

fredika
28. feb 2010

ahojte baby, dakujem za rady. velmi to pomoze ked tu clovek vlastne nikoho nema, ale zato tu mam aspon vas 😉

tak uz sme doma z nemocky, uz to mame za sebou. malu zobrali vedla do miestnosti a mna zase do druhej skontrolovat stehy a tu infekciu, ale vraj to uz mam lepsie, takze sa tam zase nemusim ist trepat v stredu.

ale potom som vysla a nikde uz ziadneho lekara a ja som sa chcela spytat lebo mala sa mi zda trosku taka zltkasta, neviem. je cervenucka v tvari, ale trosku ma taky zlty nostek. nema zltacku? ale na druhej strane si myslim, ze ked jej brali tu krv z paty tak by si to asi vsimli, co myslite? 😒
a ak by nedajboze mala tu zltacku, co s tym? teda ake su priznaky este okrem farby tvaricky? dufam,ze to bude ok, ze sa mi to mozno len zda.

a prajem peknu nedelu... pa

tinkadublin
28. feb 2010

Evi urcite by to zbadali, to oni davaju na to pozor, nas dokonca poslala nurse spat do nemocnice na krvne testy ci nema zltacku, lebo bol totalne zlty v tvaricke, nielen nostek, ale zvysok tela v pohode, aj ocne bielka mal biele nie zlte, to prejde za par dni neboj.. ak by zozltol cely a aj ocka tak urcite volajte abo chodte na baby clinic v nemocke, ale urcite to bude ok uvidis 😉

ladywitch26
28. feb 2010

evi, zltacka je uplne normalna, len ak je velmi silna, tak treba ist radsej k doktorovi. ale ked ma len taku miernu, to je ok. hlavne ju cez den obcas natoc do okna, aby na nu svietilo slniecko, to pomaha. teraz je este zima, cize nie je take silne, zeby ju spalilo. nasa bola tiez trosku zltsia, ale nebolo to nic strasne.

tinka, este som kdesi citala, ze na velmi suchu kozu sa neodporuca olejcek detsky, lebo ten sice spravi ochranny film, ale nehydratuje. tak radsej skus to oilatum, to najskor hydratuje a je aj mastnejsie, tak aj ochranny film vytvori na kozi.

zdenkam
1. mar 2010

PRE FREDIKU:
-ked pojdem vybavovat rodny list, na pockanie mi ho nedaju, vsak? - Ano, daju ho na pockanie. My sme boli vtedy single a nic sme k nemu nepotrebovali. Len pas treba. Teraz mame irsky sobasny list, takze to vezmeme so sebou v lete. 🙂

-co potom dalej? pps mi poslu sami od seba ci musim tiez ist ja vybavovat?
- rodinne pridavky? kde mam o ne ziadat a co k tomu potrebujem? - Neziadat nikde, pridu same automaticky.

- a vlastne co potom dalej? ake doklady mam vybavovat?
- kedy mam cakat navstevu nurse? lebo mi nic nepovedali navstevu si uz asi aj prvu mala, isto do 2 ci 3 dni pride. U nas bola hned ked somdosla z nemocky v ten isty den.
-
- a co na ritku? mne kazala sestricka davat vazelinu? ze nie sudokrem. a pouzivam tiez tie vlhcene obrusky s aloe vera a harmancekom
- obruzky nedoporucuju, vatu macanu vo vode. My sme tak fungovali az do 6 mesiacov. Zbytocne nedavaj chemiu a na ritku len vazelinu.

A rado sa stalo s tym blahozelanim.

🙂 Drzim prsty nech sa mliecko rozbehne. Vies babo sa rodi so salbou imunitou. nieco ziska v brusku cez placentu ale cely ten dolezity zbytok prave z materskeho mlieka. Preto si standardne deticky na UM castejsie chorllave ako odkojene deti.

Tinka, ja si idem kupit zo sr probiotika pre miminka od 4 mesiacov, ale davat ich budem, len ak by bolo na atb, inak to nie je dolezite. Z materskeho mlieka dostava vsetko co potrebuje. Je to vybalancovane.

Dakujem za info o pneumokokovi - takze dalsie babo ho bude mat automaticky. Ok. Maleho ale nedavam nan doockovat.

Tinka, nas bol ukazokove dieta co sa pokozky a chorob tyka. Ziadne kremy sme nikdy nepotrebovali. Ziadna sucha plet, ziadne vyrazticky. Proste nic a tak kupel len v cistej vode. Ale skus mu kupit do kupela tu Weledu. Chod do health shopu u nas to tam mavaju. A je k tomu aj detske mlieko.

Inak ten casak som nasla aj v Supervalu, tak mozno tam bude.

zdenkam
1. mar 2010

detsky olej sa neodporuca na pokozku, lebo ide len na povrch a nejde do hlbky,kde sa ma zvlhcovat - to je rada mojej homeopatky na slovensku. Kazala neuzivat. Ta mi doporucila aj tu Weledu

tixi
1. mar 2010

caute zienky 🙂

fredika super, ze sa ti tie stehy postupne hoja, poslednu dobu pocuvam, ze kazda druha rodicka sa riadne dotrha, nerozumiem, preco v irsku nenastrihavaju automaticky, kamoska co rodina v Dubline tiez dopadla podobne ☹ ono je vsak pravda, ze niekedy to ide tak rychlo, ze ani nemaju na to cas, no vzdy je lepsie nastrihnut hradzu v jednom smere ako ju nechat roztrhat na niekolko smerov, juj to musi boliet 😕
prajem aby mliecko coskoro prislo a ak aj nie, tak nezufaj, vela mamiciek nema mlieko a deticky su v pohode, proste nie kazda ma to stastie 😉

u mna inac vsetko o.k., svokrovci su fajn, jeho mama je velmi tiche ziena, otec je zase naopak velmi ukecany, niekedy sice komentuje aj to co by nemusel, ale co uz 😀 maju velikansky dom, kde je sedem priestrannych izieb, takze mame dve vlastne na svoje veci, svokrovci su pocas dna v praci, prichadzaju az medzi stvrtou a piatou, takze mame aj dostatok sukromia
samozrejme, ze je to o niecom inom ako ked sme byvali sami dvaja, ale rok-rok a pol to vydrzime, kym si nepostavime vlastny domcek
najviac si musime davat pozor, aby sme nepovedali pred nimi nejaku nepeknu nadavku a podobne a tiez od prveho dna im davame jasne najavo, ze mame svoje nazory, ktore oni nezmenia, napriklad svokrovi sa nepaci nas projekt domu, ale to uz je jeho problem, bude to nas dom, takze jeho nazor nie je pre nas podstatny

v piatok sme boli v Kosiciach na nakup, ale nakoniec som kupila len pevnu prebalovaciu podlozku http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema...
mame tu v kremovej farbe

kacenkalm
1. mar 2010

caute zienky
Tixi,ta podlozka je velmi peknucka... 🙂 mas aj komodu k tomu alebo nieco?
baby,my uz vo stvrtok letime domov a ja uz mam tyzden cestovnu horucku,hlavne kvoli tomu ze prvy krat letime s malou,som v strese uz teraz....neviete nahodou ci si mozem so sebou do lietadla vziat tasku(mam ju od kocika)s plienkami,tricko na prezlecenie tam mam pre malu,podbradnicky,krem na dupinku...no okrem toho klasika mala batozina prirucna a moja kabelka do ruky,len ci mozme mat tolko toho...ja potrebujem tu tasku... 🙂 inak,malej davam vecer o 23.00 sa napapat UM(milupa for hungrier babies),vypije okolo 220ml,a nic to nerobi...aj tak za 2 hodinky si pyta papat a takto je to celu noc kazdy den... 🙂 ma dobry apetit 🙂

arian
1. mar 2010

Ahojte!
Som tu dlho nebola. Akosi neni casu na net. Ste toho tolko popisali, ze neviem ci sa mi to aj podari precitat 😅

Baby, chcela som sa vas spytat, neviete ako je to s vratenim PRSI? Manzelovi povedali v praci, ked mame medical card, ze si moze poziadat a vratenie PRSI, mate s tym skusenost?

Fredika ma uz babiko? dobre som pochopila? Tak srdecne blahozelam, a prajem vam vela zdravicka!

Idem vas skusit precitat, nech som v obraze.

kacenkalm
1. mar 2010

baby,musim sa pochvalit...akurat mi prisiel slov.rodny list domov...huraaaa.sa tesim...po 2 a pl mesaci...nie tak dlho,jak mi povedali ze po 4 mesiacoch... 😀 😀

kacenkalm
1. mar 2010

ale je dnes nadherny slnecny den 🙂

mamartinka
1. mar 2010

kacenkalm tak stastny let zelam.Nakolko to letite?A manzel ako?Uz to je trocha urovnane u vas?Veru ako to je prijemne ked uz tak slniecko svieti a ohreje teplom troska.Hned je inaksia nalada a vsetko.

ladysparky
1. mar 2010

ahojte kocky, tak sa opat po dlhsom case hlasim, samozrejme este 2v1 🙂
co nasa cetrojka? nema to nahodou za sebou? vcera bol spln, som na nu myslela 😵

my sme stravili krasny vikend vo dvojke a verim ze to bol aj posledny, ze skratka ten dalsi uz budeme traja 🙂 uz fakt so sebou nevladzem, za min.tyzden som pribrala 2kg, teda prirastok 24kg a to da riadne zabrat na klby. ale snazim sa hybat, aj ked to obcas boli 😀

a inak som opat kreativna 😵 😵 vyrabam tabulku BABY ON BOARD, tak ked bude hotova, hodim do albumu 😵

naozaj je dnes krasny den 😎 😎 😎 vsetkym mamickam, cakatelkam a detickam prajem len to najlepsie 🙂 myslim na vas na vsetky 😎 som rada, ze ste tu 😅

tixi
1. mar 2010

sparky tak drzim prsteky, urcite to uz bude kazdym dnom 😉
cetrojka nepise, tak je uz mozno aj v porodnici 🙂

kacenka mame sice komodu, ale ta podlozka sa da pripevnit aj na postielku, takze kym bude babatko malicke tak ju budem mat tam

vcera som cez internet objednala konecne kocik, postielku a matrac, dost riskantne objednat kocik, kedze som ho nevidela na zivo, ale snad to dopadne dobre, v obchode ho nikde nemali tak sme museli zvolit takuto cestu, za trojkombinaciu 330 eur a hlavne, ze vnutorny rozmer vanicky je vacsi ako u vacsiny kocikov, lebo ako som uz predtym pisala, vsetky sa mi zdali kratke, povodne som chcela nejaky v zelenej farbe, ale nakoniec vyhrala kombinacia oranzovej a ciernej

zdenka az teraz ma napadlo, ze ma este caka fotenie, skusim brnknut do MI, ale dnes som videla aj vo VT reklamu na stene ohladom profesionalneho fotenia tak pohladam na nete ci nemaju stranku

tinkadublin
1. mar 2010

Ladys tak myslime na teba!!! Drzim palce nech ide vsetko ako po masle 😉

Tixi potom hod link ze aky kocik ste kupili, som zvedava co si nakoniec vybrala 😀 😵

Kacenka to je super, som zvedava kedy nam pride slovensky rodny list, ale mne to posielaju na sr adresu, kedze akurat budem doma..

Arian tak s tym bohuzial skusenosti nemam, ani som este nepocula o vrateni prsi 😕 no mozno baby budu vediet..

Juj dnes bolo nadherne, sme boli na prechadzke a maly spal ako zarezany v tom krasnom pocasi 😎 Zdenka dnes isla na scan, tak som zvedava ako dopadli, ci sa im dalo povedat a ci to chceli vediet co bude 😉

tinkadublin
1. mar 2010

Baby inak bola som v lekarni a ten oilatum mi povedala magistra ze nie je vhodny pre mesacne babo, tak mi dala ine veci, skusime a uvidime.. a v health shope som bola tiez Weleda vyrobky mali celu radu len akurat to mliecko co som chcela nie 😀 to je typicke ze ja na take nemam stastie.. tak mi dala ine cosi, podobne ako weleda, skusime a uvidime 😀 dufam ze to zaberie malemu..

cetrojka
1. mar 2010

Ahojte 😉

Ziadne zmeny u nas nenastali, stale 2 v 1. Jaaa neviem dokedy to babatko mam nosit v brusku 😀 to sa ono na mna netesi, ci ako? Neviem sa dockat... to cakanie je des...
Uz je marec. Ziadne februarove babatko. Snad nebudem cakat do aprila 😝
Inak ziadne zmeny fakt, na vecer ma sem tam pichne, stuhne, ale nic vazne, nic co by bolo pravidelne so zvysujucou intenzitou...
Citam vas citam, Vsetky rady pre Frediku sa urcite zidu i mne. Ved predsa uz mate ake take skusenosti a zrejme to bude fuska s tym kojenim... No uvidime..
Sestra tu bude este 2 tyzdne tak dufam ze stihne maleho...
Veru dnes bolo krasne, krasne joj.

Tak Ladysparky, uvidime kto z koho, este ma mozno i ty predbehnes. 🙂 ale nech, hlavne nech to vsetko dobre dopadne, no nie?
Tak si uzivajme kym mozeme to krasne pocko 🙂 sup von.

Zdenka veru dnes mala scan 🙂

tinkadublin
1. mar 2010

Cetrojka tak to budes asi ako ja.. do poslednej sekundy ma nic nebolelo, ziadna predzvest ze uz sa to blizi, voooooobec nic, som sa citila normalne dobre ako vzdy.. a zrazu len z nicoho nic odisla voda 😀 😝 a maly sa dral na svet rychlo ako uz vies 😝 tak myslime na teba, nech je vsetko ok a nech si aj sestra uzije baba.. 😉

cetrojka
1. mar 2010

Kacenka, a co ja viem, tak mozes mat len 1 kus prirucnej batoziny, a to tych urcitych rozmerov, ak mas viac, platis okolo 35 eur... ja som viackrat zazila ako to presne kontrolovali, tak neviem ci sa oplati balit viac... 🙂

A veru i ja sa tesim, ked uz pojdeme na kratku dofcu na SR, na oslavu otcovych narodenin, snad vsetko bude ok a vyjde nam to... moc si to zelam. To by bol najkrajsi darcek pre neho. To som presvedcena! 🙂

Ale nam ten cas leti. 🙂

cetrojka
1. mar 2010

🙂 Joj Tinka, kiez by, kiez by... niekedy sa tomu az smejem, ako sa ta priroda vie s nami zahrat, ako na to cakame a nevieme to nejako urychlit...
Ale dnes vecer si davam vanu! Tak dufam ze sa mu to nebude pacit a vypyta sa von 🙂
Dakujem za vsetku podporu, ja budem na vas vsetky mysliet, co to mate za sebou a tiez ste si vselicim presli... budete mojou veeelkou inspiraciou! Nech sa dari, vsetkym. 🙂 😉

tixi
1. mar 2010

arian urcite si neziadaj o vratenie PRSI, pretoze tym padom by sa ti nezaratali roky do dochodku, takze v konecnom dosledku by si bola stratova 😉
mam kamosku ktora mi vzdy poradi ohladom irskych papierovaciek, robi totiz v jednej firme uctovnicku
napriklad aj ja po skonceni poberania irskej materskej pri ziadani rodicovskeho na Slovensku musim zdokladovat, ze za mna bolo v irsku odvadzane PRSI, inac by som na davky nemala narok

tinkadublin
1. mar 2010

Tixi a nevies nahodou odkial si treba pytat take potvrdenie ohladom platenia prsi? lebo niekde som citala ze social welfare a niekde ze z HSE tak teraz netusim 😕

tixi
1. mar 2010

fakt neviem, musim sa na to opytat tej mojej kamosky a potom dam vediet, ja mam odlozene aj vsetky vyplatne pasky, a tam na kazdej je uvedene, ze to bolo ztrhavane z platu, dokonca aj na P60 je uvedena suma ktora bola odvedena za danove obdobie, mozno by aj to stacilo 😒

takze toto je moja zirafkova postielka ktoru sme objednali http://www.e-kociky.sk/?61,safari
a kocik DorJan Danny Sport 3, farba 071 oranzovo - cierna, nie je to moj vysnivany ale paci sa mi aj ten, kocik stal 285 a autosedacka 50, takze super cena a prakticky splna vsetky moje poziadavky 🙂
chcela som nafukovacie kolieska, moznost sportovej verzii v smere aj proti smere jazdy a priestrannu vanicku, takze spokojnost

baby ktore plienky sa vam najviac osvedcili, viem, ze mozno kazdemu babatku robi dobre ina znacka, zistujem len tak informativne 🙂

tixi
1. mar 2010

neviem preco mi nezobralo tu stranku na postielku, tak posielam este raz

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

zdenkam
1. mar 2010

Babenky, bola som na ten scan. 2O minut cakania - ta rychlost ma sokuje. Fakt.

Miminko je uplne v poriadku, great acitivity-povedali, na den presne sedi jeho velkost a budeme mat dalsieho chlapecka. U nas budem jedina nosit sukne ja.
A nie som ani kapanek sklamana. Sa tesim. Chlapci su sialeni maminkyni milacikovia /isto aj dievcatka, ale v praci mi vsetci vravia ze chlpaci viac/. Takze u nas bude na mna 3nasobna laska od troch muzov.
Nemusim kupit jedinu vec na oblecenie - len zimny overal. Ten maly nepotreboval. Takze az skoncime s nosenim veciciek - uz budu po 2 chlapcoch nepouzitelne
😀

Ale proste je fakt jedno kto to bude, az vam povedia, ze je babatko ok, tak sa vam ulavi. Som to tak citila pri tom scane, ze ak by mi povedali, ze nieco nie je ok, tak by ma netrapilo pohlavie.

A este moje tehu vyvraca vsetke tvrdenia o pravidovosti cinskej tabulky, ci tom, ze ak je tehu ine , bude ine pohlavie. A aj Patrick as moj instikt sa mylil. Budeme mat CHLAPCEKA. 🙂 🙂 🙂

ladysparky
1. mar 2010

dakujem vam za palceky 🙂

riesite PRSI.. rata sa mi do dochodku aj ked som poberala Jobseekers benefit? lebo pokial viem, tak socialne davky tento prsi neobsahuju. a ak ano, tak zas porusujem zakon, kedze si na slovensku platim zdravotnu poistku. tak ako to teda je? zda sa, ze je to riadne zacarovany kruh...

cetrojka, vanu si mala riesit uz davno 😀 my sme sa chystali vcera, ale nevydalo. zato sme sa rozhodli "sportovat", aby sme to urychlili.. tak uvidime 🙂 dnes mam inak cely den pocit prasknutia, hrozne mam napnute brusko, mala sa aj menej hmyri a mam pocit, ze uplne klesa dole, je take cele tazke alebo co. tak kto vie co bude.. hlavne nech to pride v noci, aby bol drahy doma 😖
a uz ma chytaju obavy.. joj aka som bola hrdinka posledne tyzdne 😅

som myslela, ze weleda su slovenske vyrobky.. dobre vediet, ze nie 🙂 kontrolovala som dnes stav liekov nakupenych do zasoby, vigantol, kanavit pre malu, homeopatika na mliecko a na ukludnenie pre mna, bradavkovy krem aj bootsovy (som sa rozhodla dopredu kupit lacnejsiu verziu) a potom slovensky bioclin nipple cream. a este mam dermochlorophyl sprej na hojenie ran a contraxtubex gel na jazvy.. len neviem naco som ich kupovala, ci su specialne len po cisarskom alebo aj na klasicky porod.. v pribalovych letakoch samozrejme nic nie je, ale zistujem od svagrinej (ta mi tieto posl.dve veci poradila)

tixi, zaujimavy kocik, este som o nej nepocula.. teraz vraj velmi na slovensku letia tie Bexa a Dexter. a sa mi paci, ze maju rozne farebne prevedenia. nie jak tu v irsku, vacsinou cierne.. ale dolezite je, aby splnal kocik ucel 🙂

ladysparky
1. mar 2010

ZDENI GRATULUJEM K DALSIEMU CHALANOVI V RODINE 😵 😵 😵 😵
jasne, je jedno akeho pohlavia dietatko je, hlavne nech je zdrave 🙂

no a dnesok uzatvaram basnickou.. trochu dlhou ale vystiznou.. majte sa pekne 🙂

Život maminy...

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

zdenkam
1. mar 2010

Tixi, tak ja si idem kupiit z mothercare prebalovaci pult ale dreveny. Prebalovaciu podlozku uz mam po Patrickovi. A teraz kedze budem mat aj positlelku chcem aj pult, ze len sa otocim na opacnu stranu a tam prebalim. Aj ked chlapci striekaju 😀 ocikaju ta. To dievcatka nerobia. 😀
Proste chlapcek vystrci pindika a cura. 😀 A ten dreveny pult sa da potom pouzit ako policka na hracky ma 2 policky a skusala som trasitka - tak ich volam - desne nestabilne su - cossato v mothercare - na kolieskach a sme sa s manzelom zhodli, ze to moze byt jedine v rohu zaparkovane, tak sa to trasie, takze umelohmotne prebalovacie pulty sme vylucili.
Ale v sr aj tak vacsinou maju pekne drevene. Aj kamoska v Prahe tak ma. Fakt handy.

Weleda je nemecka nie? Je to velmi natural kozmetika. Co najmenej chemie. Preto je tak dobra.

My ideme do sr o 21 dni a siiiiiiilene te tesiiiiiiiiiiiiiiiiim. A nasi tiez na maleho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre