Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jarka82
4. mar 2010

Ahojky vsetkym🙂 krasne pocasicko. Janec ved teba mam na FB nie? nechapem 😝
Kacenka uzi si to doma 🙂

mamartinka
4. mar 2010

U nas je dnes chladno.

arian
4. mar 2010

ahojte, ja zasa len na skok. akosi nic nestiham a to nepracujem...neviem co sa so mnou robi,ale akasi som pomala. ☹

Zdeni my ideme az o mesiac. 30.3. ideme na slovensko a 11.4. letime zo slovenska do pariza. chceli sme vyuzit tu supervalu akciu, ale na april za troch pytaju az 530E tak si ubytko aj vstupenky zabezpecime sami. Jasne ze potom popisem a aj fotky prilozim. 😀

Kacenka stastnu cestu a drzim palce pri vybavovani!!! Snad sa podari aj rodicovsky a mozno aj prispevok pri narodeni. Drzim palce.

Janec tak oslava sa vydarila, supeeer. Urcite bolo radosti.

Baby ja si ani nepamatam komu som blahozelala a komu nie....tak vam vsetkym oslavencom blahozelam a aj novopecenym mamickam. A veeela vela dobreho prajem. To aby som nahodou na niekoho nezabudla.

No bezkam, lebo peciem kuriatko a ryzu a este mi treba dorobit salatik. Papa

ladysparky
4. mar 2010

ahojte.. no ste toho zasek popisali, vy dracice 😀

ano, tabulku som dokoncila, mam ju v albume vybavicka, pokukajte 🙂

zdeniiiiii, no ty mas teda riadnu vybavicku 😅 a pozeram, ze nakupujes uz velkost 6-9 mesiacov 😲 ja mam obavy, ci mam vobec nieco na 3-6mes 😀 ale ratam s tym, ze ked v 4roch mes.pojdeme na slovensko, tak si z toho, co mam doma po sestrinych detoch, nieco vyberiem.. uvidime podla velkosti pri narodeni samozrejme 😝
s dovolenkou v tatrach poradit neviem...

cetrojka, nestranduj, fuuuuurt si kinderko?? 😨 no tak sa dohodnime teda.. co tento vikend, napriklad v sobotu? 😀 😀 idem dnes na prechadzku, vecer davam vanu, poharik vinecka, nejaky ten sport a zajtra na kontrolu do nemocky urcite pojdem aj s taskou. musi to prist tento vikend, to je najidealnejsi cas 😅 ako je na tom s casom tvoj poloviciak, dovolenkuje a caka s tebou, alebo nema problem odist z prace, ked to na teba pride?

janec, pokial tu v irsku pracujes a odvadzas PRSI, tak by si nemala platit na sr zdr.poistku. presne znenie je, ze to zakon nedovoluje. to, ze je tu iny system zdravotnictva a musis si platit navsetvu u lekara, je druha vec. vela ludi si to plati na slovensku, aj ked tu pracuje, podla mna sa na to nikdy nepride. ja hlupa som sa poctivo odhlasila ked som si tu nasla pracu a opat sa nahlasila min.rok v auguste. preto ma celkom zaujima, ci aj socialne davky ako jobseeker benefit obsahuje nejaku ciastku prsi alebo nie.
inak celkom by aj mna zaujimalo, ci sa mi to rata do dochodku. a tiez, ako to funguje, ked mi JB skonci a nebudem dostavat ziadnu socialku, iba rodinne davky.
a gratulujem, ze si manzel nasiel pracu, hned sa vam bude lepsie hospodarit 🙂

tiez planujem balit nasiroko, mam aj klasicke postolky (gumove nohavicky) aj tie, co ste tu hadzali v linku, take moderne. ved na skodu to nebude.

kacenka, uzi si slovenskoooooo 😎 😎
arian, tak coskoro cestujete, juj ale zavidim.. aj zdenke.. este niekto sa chysta domov? 😅

tu dnes krasne svieti slniecko, tak sa pojdem prejst.. bola som pozvana na kavicku na zahrade 😵

mamartinka
4. mar 2010

ladysparky kavicka na zahrade?Sa asi riadne oblec.U nas svieti sice slniecko ale fuka chcladny vetrik.A zajtra ma byt az 10 stupnikov.A sobota,nedela este krajsia.

mamartinka
4. mar 2010

Chladny som chcela napisat.To je tak ked rychlo pisem 😕

mamartinka
4. mar 2010

cetrojka caka asi na ten moj zajtrajsi datum.No mozno uz to ma aj za sebou.Ktovie.

zdenkam
4. mar 2010

ladysparky, no aj tvoj cas uz je tu. Tak uvidime. Ale co tak sledujem prvorodicky skor po termine nez pred. Ja presne 2 dni po termine. 🙂

Vies, ani nakupujem,len ide o to, ze ak na nieco narazim. Ale budem musiet kupit zimnu bundu 6-9 mesiacov, lebo toto babo bude zimne v case, ked bol Patrick letne. TAkze jeho prva zimna bunda bola 12 mesiacov, jak bol velky do svojej adekvatnej velkosti 9-12 sa nemestil. TAkze isto musim kupit zimnu bundu. TEda overal chcem.

Arian, hej som kukala tu stranku ale tam su ceny strasne toho ubytka. To uiz fakt radsej k moru nez tam na vikend. A chcete zostat na vikend? Kolko noci?
My sme pozerali maj a tam su uz vtedy desne ceny.

TAk idem dat Patrick spinkat som ho kvaitne vyvetrala od 1O do 13 vonku, zbastil pizzu a ideme do hajan.

Ladysparky a nebudete mat ani narok na jobseeker allowance? Teda nemate?

zdenkam
4. mar 2010

catalin,tixi dik za typy. My ked sme boli na tej Orave a to malemu boli 3 mesiace, tiez sme boli v tej besenovej to bol jun. Sme sa aj kupali aj on. Tiez sme pobehali salase par a boze tu dedinku taku co ako skanzem zname po celom Slovensku .....joooj nespomeniem si. Proste tam ziju ludia v dreveniciach. Je to taka rarata v Unesco.
V tej rohackej doline bol muz na ture s Patrickovym krstnym, ktorym nam vlastne tu krasnu zrubovu chatu zohnal. Ja som vtedy zostala v nej s malym. A este sme boli aj niekde na lanovke na nejakom vrchu a muz v jaskyni, ale ja som sa bala s malym ist do jaskyne, lebo 3mesiace a mal len kratasky, vonku bolo tak teplo. Ale musim vam povedat, putal riadnu pozornost. Vsetci sa nan usmievali. Velmi sme pri tych vyletoch vyuzili ten babynosic.
Catalin, tak pokukam tie konciny.

Inak baby ake su vase skusenosti so striami?
Ja som uz pisala ze pri malom som pribrala 25 kg a stria ziadna. A teraz 21 t tehu a tiez nic. Ale zas som uplne malinko pribrala len nejake 3 kg hadam.
Ale mi vravela sefka ze ona mala 3 deti a ziadna stria, jej mama 6 deti a tiez ziadna stria, ze ak som pri malom nemala pravdepodbne uz mat nebudem. A to musim povedat ze pitny rezim asi tak, ked som smadna pijem a natieram sa sporadicky raz za 2-3 dni len na brusku a raz za tyzden stehna.
A este tu citam, zevraj som lucky ked nemam bolesti chrta este. TAk sa cudujem, lebo pri malom hadam az v nejakom 7 mesiaci zacali. 😲 Teraz o nich isto ani nechyrovat.

cetrojka
4. mar 2010

Ahojte.
Joooj, kym som vas precitala a to som tu bola vcera vecer 🙂 . Janec tu dlho nebola, tak vitaj spat 🙂

No tak ja mam inak navstevu nemocnice za sebou a vysledok? Zasa sa vo mne posprtali a treba cakat... a mam prist v nedelu poobede, daju mi daky gel a budeme cakat.. babatko nechce ist von. Takze dufam ze pondelok, alebo utorok to budem mat za sebou - najneskor. V pondelok je MDZ, tak by ma mohol odmenit 🙂 no ved i den matiek chcem stihnut 🙂 🙂 🙂 budem ho prehovarat...
Takze stale 2 v 1, sem tam ma kde tam boli, stucha, pichne, ale nie a nie sa to rozbehnut. Jaaaa uz neviem...

Ladysparky, tak vidis ako na tom som, bola by fakt sranda keby to bolo v jeden den! 🙂 super. Inak manzel pracuje blizko a cela firma vie, co nas caka, kedze obaja pracujeme v tej istej firme len na inom useku, takze kazdy den stokrat odpoveda... "not yet!" 🙂 takze nebude problem, aby si promtne vybavil volno. Teraz pracuje vlastne od zajtra kazdy den, bo kedze je tu segra, tak nepotrebujem aby so mnou doma obaja sedeli, ale kym budem v nemocnici tak bude mat volno, aby mi bol po ruke,ked bude treba. Takze dufam ze s tym nebude problem a pracu mame 3 min. autom, 10 peso, takze super, staci zakricat 😀 😀

Ja len dufam ze vsetko bude ok, a o dva dni budem doma! Moje zbozne prianie... Ale myslim ze moje telo kym pochopi co sa deje, tak si to fajne vytrpim. Ale co uz, to je udel maminy. Kedze nie a nie sa otvorit 😀 😀 😀 budem na vas vsetky mysliet, to mi verte, ako ste to zvladli vy, ze musim i ja... snad mi to pomoze. 🙂

Inak dnes je tu krasne tak asi pojdem sa vonku pokotulat, kym sa da. Skoda sediet doma 🙂 i muz ma dnes volno kvoli tomu ze sme boli v hospital, tak ich oboch vezmem von. jaaa dobraaa dusa 😀 😀

Kacenka uzi si to doma, ja sa tiez tesim ked uz i my pojdeme 🙂 milujem rodinne stretnutia. Tie prijemne ovsem, ziadne smutocne...

Zdenka, uplne si to viem predstavit ze ked je krasne, ako vybehnete von a krmite tie potvorky vo vode, booozinku , to si este pockam, kym si to vychutnam... Ale moj obdiv patri kazdej mamine ktora sa venuje detom a chce im dat co najviac... Ty si taky zivel, a to je super. 😉

Tak podme teda von,kym je krasne 🙂 mozno mi i to prekvapenie uz vypadne 😀 😀 😝

cetrojka
4. mar 2010

No co sa tyka strii, tak ja mam cele brusko pokryte nimi, boky nic, len predok, okolo pupku... fakt boky nic, ani hore, len v okoli pupka a nad oblastou bikin... a bolesti chrbta? jaaa veru ziadne.. ani raz, len ked umyvam riady dlhsie, ale tak to ma bolieva i ked som nebola tehu... takze tehotenstvo na to nema u mna vplyv. Asi som hepi v tomto... kolkokrat sa citim tak ako keby som ani tehu nebola, a niekedy citim tazobu bruska... ako kedy... ale klopem, klopem, ze fakt tehu hodnotim u mna kladne, kiez by vsetky take boli 🙂 uvidime co porod... o oooou 😒

A brusko natieram kremami Elasti Q zo SR a aj olejom Bio oil a vidite, mne to nepomaha, proste nemam asi dobru kozu... uvidime ako to bude vyzerat po porode... no s holym pupkom som nikdy nechodila, takze snad to bude ok a to leto dako v plavkach vydrzim 🙂

zdenkam
4. mar 2010

CEtrojka, drzim palecky nech uz tento tyzden konecne. 😀 A potom sa budeme vytesovat s tebou.

Ja hej, ja som riadna energy...preto stale vonku v dome sme viac ako 2 hodky a citim sa jak vo vezeni. 4 steny mi nerobia dobre. Moj koniec az raz ochoriem a budem musiet lezat.
A isto budes aj ty krmit vtactvo a zberat slimakov /to sme vcera cestou domov robili - zberali prazdne ulity - teraz sa vozia v auticku 😀 / uvidis. Vsetke tie krasne radosti materstva este len cakaju s otvorenou narucou.
😉
tak da gulajte nech to pada.
😀

arian
4. mar 2010

Ahojte!

Ladysparky aj u nas bolo krasne, hned ako matko prisiel zo skoly sme sli na dvor, poskakali na trampoline, sup sa najest a pesi ockovi naproti do prace. a az teraz sme sa vratili. Sme riadne vymrznute, teraz uz bolo chladno. Tak aj tebe sa to uz blizi, juuuj ani sa nenazdas a budete traja.

Cetrojka verim, ze uz sa nevies dockat, este aj ked prenasas, ale neboj, babo bude raz-dva na svete. 😉

Zdeni, tie ceny hotelov v disneylande su neskutocne,to mas pravdu.Nad tym by sme ani neuvazovali, len supervalu malo akciu, ak nazbieras 400bodov, mozes ist do disneylandu za 299E. Mas to pre 4 osoby- dvaja dospeli a dve deti. Dva dni v disneylande a dve noci v hoteli, co je super akcia, inak das tolko len za vstupenky. Ale v aprili pytali uz 530 tak nic z toho. Ideme 11.4. a do disneylandu pojdeme len na jeden den a byvat budeme v parizi, nie priamo v disneylande. Na to vazne nemame. V parizi sme nasli ubytko v hoteli 3* na trojpostelovej izbe za 80 az 120 E na noc, takze urcite si nieco vyberieme. Na prespatie staci aj mensia izba, je to uplne jedno aj tak budeme cely den prec.
No ved potom napisem ako bolo.

No bezkam nieco urobit na veceru, lebo kurata od obeda moc nezostalo. papa

ladywitch26
4. mar 2010

cetrojka, ty si este cela? pocuvaj, tomu tvojmu malemu je tam asi velmi dobre, ked nechce vyjst vonku. treba ho nejako vylakat 😀 mne spravila mama langose s cesnakom, som sa ho riadne obzrala a na druhy den rano sa to zacalo. doteraz si robime srandu, ze malu vyduril vonku cesnak 😀

inak dnes muz robil svieckovu a som sa jej obzrala zasa a teraz mi je zle. 😝

inak dnes som sa tak skodoradostne vytesovala, ak si pamatate,co mi jedna polka robila prieky, ked som bola tehu, ze ma nechcela pustit sadnut na pokladnu a ja som musela stat, aj ked som isla umriet, co ma tak krize boleli... tak tiez je tehu a dnes sa mi chudiatko stazovala, ze ako ju picha strasne v bruchu. tak som jej len tak odvrkla "to je uplne normalne, rasties. zvykaj si " 😀 😀 som svina, ale vsak ona az teraz zisti, co to pre mna bolo stat pol hodinu navyse. a to ona je len v 11tt teraz a uz chudiatko nevladze.

barique27
4. mar 2010

Ahoj holky, muze mi prosim nekdo poradit...jeste mam teda cas... 🙂 materska je tady 6 mesicu a pak 4 mesice neplacene je to tak? A co potom, kdybych jeste chtela zustat doma? Diky moc

jarka82
5. mar 2010

Dobre ranko vsetkym 😵

Ctrojka sup sup uz do nemocnice 😀

zdenkam
5. mar 2010

ladywitch, hej je to trochu zakerne, ale ona tiez bola k tebe. TAk sa jej to samej vratilo, vidis. Co davas sa vrati.

Baby, my sme vcera mali uzasny den, tie 3 hodky doobeda vonku v parku a meste, potom papat domov, sup na hodinku haji a poobede, deti vonku tak sa tu maly 1,5 hodky kolobezkoval s nejakou asi rovnako starou cudzinkou, netusim co za narodnost. Vobec nehovorila anglicky ale taky chutni boli. Ona skoro nikdy neni vonku. Uvidela Patricka. on hned ze girl, bezal k nej a ona ho hladkala jak babo a on namna kukal ze girl robi maly maly 😀 . NO boze uzasni boli.
A jak sa dorozumievali. Susedovie pes okolo pobehoval a ona nan ukazala a on jej vravi: Coda dogs name. Ona: Coda. Alebo on ma kolobezku s blkajucimi svetielkami tak jej zapol svetielka a hovori: lights a ona po svojom na tom svetla ze jača ci tak nejako a on: NO jača, lights. 😀 Ale fakt super boli. A Patrick mi potom hovoril ze girl je friend.

Ale ma tiez 4,5 hodky vonkiu znicili a zaspala som s nim vecer v posteli, ked som ho ukladala. Len som sa zobudila ked muz zapol 22.15 na chodbe svetlo, lebo isiel spat. 😀

NO a dnes mame velky den. Patrick meni skolku. teda nemeni doplna. Jeden den v povodnej kde chodi uz 1,5 roka a druhy v montessori - ta je ovela kvalitnejsia co sa tyka programu pre starsieho toddler. Lebo v tej povodnej maju aj male deti co lozia, tak logicky nemozu tolko aktivit len pre starsich toddler mat. Ale tato je fakt vymakana, aj o 5O percent drahsie. Navyse su tam velmi eco a zdravo zamerany. Ze deticky piju len cistu prefiltrovanu vodu, nenosia si vlastny dzus, takze hadam ho naucila pit len cistu vodu. Lebo my sme ho naucili pit dzus s vodou v pomere 1:3 v prospech vody.
A krasny bol jak tam rano dosiel, oni uz malovali, tak mi vravi Patrick painting. Mama going home. 🙂 Jooj, som bola taka rada, ze taky pozitivny zaciatok. Tak uvidime co povedia o 1 ked pon idem.

A baby supky dupky vonku. Je nadherne pocasie. Nepremarnite taky krasny den.

tinkadublin
5. mar 2010

Ahojteee baby 😉

Nejak vas nestiham ci co.. citat citam ale pisat nestiham 😉

Arian dakujeme uz sa mam ooovela lepsie, len s malym teraz nejake problemy..

Baby vcera mal maly zvysenu teplotu este pred obedom 37.5 tak som ho len plienkou prikryla a tak bol, ale nespinkal mi celyyy den az vecer o 11zaspal chudacik.. a teplotku sme merali pekne kazde dve hodiny a castejsie som ho prikladala nech nie je dehydrovany a teplotka mu kolisala, druhy krat ked som merala tak 36.9 potom zas 37.2 potom k veceru uz 36.5 a to sa tak drzalo pekne az do dnes, dnes uz ziadna teplota, ale sme sa zobudili celyyyyy vysypany malinkymi cervenymi bodkami.. uplne vsade, od hlavy po paty aj na zadku dokonca 😕 tak neviem co to je.. kiahne ci cosi take urcite nie, ved kde by to aj chytil.. tak rozmyslam ze nejaka alergia, bud na ten novy krem co som zacala pouzivat v pondelok, alebo som nieco zjedla co mu uskodilo.. ale ked ja si taaaak davam pozor ze ziadne alergenne potraviny lebo v nasej rodine je nabeh na alergie, kedze aj ja som alergicka aj mamina aj babka.. aj ked to chyta iba zeny cudnym sposobom, lebo brat vobec nic, tak napriek tomu si davam pozor co zjem.. no neviem fakt.. pockam co bude cez vikend, lebo ho to ani neboli ani nesvrbi, len je taky umrncany nepokojny a horsie spinka.. inak je ok chvalabohu 😉 co myslite co to moze byt? ked sa to nezlepsi tak v pondelok skocim s nim k gp..

no baby sak sa uz poponahlajte s tymi babatkami 😀 treba pekne rozsirovat konikovske babatka 😝 nech sa mame stale na co tesit 😉

Ladys no krasny Baby on Board.. sikula si 😉

Janec tak super ze oslava sa vydarila, a co tie zasnuby sa nekonali?? 😀 Kedy to vlastne idete na sr? to uz coskoro nie?

Arian ten disneyland si aj tak uzijete.. ale podla mna keby ste chceli pochodit ho cely tak to tam treba snad aj dva tyzdne dovolenky nie? 😎 😀 No jednoznacne pre maleho to bude uzasny zazitok..

janec79
5. mar 2010

caute opat, na chvilku som namrkla, este popisem vecer..

ladysparky: ja viem, ze si nesmies platit zdravotne poistenie v dvoch statoch eu, ale prsi nie je zdravotne poistenie-je to skor socialne poistenie. A tetula na zdrav.poistovni na slovensku si to zistovala tiez, ako je to s irskom...Ja som napisala cestne prehlasenie, ze v irsku pracujem, ale ze si tu zdravotne neplatim a mohla som sa zaevidovat ako samoplatca. A zdravotne poistenie je predsa o tom, ze ked si ho platis, tak mas zadarmo, resp.lacnejsie zdravotne ukony....
a si fakt sikula, ta tabulka je rozkosna 🙂

jarka: ja neviem o tom, ze by som ta mala na facebooku, si si ista, ze som to ja?????

barique27: ano, materska platena je 6 mesiacov, potom mozes poziadat zamestnavatela o dalsich 16 tyzdnov, co je neplatena materska a ked by si este chcela zostat dlhsie doma...tam mozes vyskusat cerpat napr. parental leave - na nu mas narok aj pocas roka, ked si cerpala matersku a je to 14 tyzdnov rocne. Akurat, je to medzi zamestnavatelom a zamestnancom, ako sa dohodnu a podla zakona si ju nesmies vycerpat naraz, minimalne na 2x a musi byt medzi nimi odstup 10 tyzdnov. Ja som si po neplatenej materskej este zobrala riadnu dovolenku-to bolo cca 25 dalsich pracovnych dni a potom som mala 7 tyzdnov parental leave.

zdeni: dik za receptus, vyskusam a uz aj bezim do supervalu....S tou dovolenkou v tatrach ti moc neporadim, my sme tam boli este ked sme nemali enku a to sme povacsine chodili do smokovca lyzovat..., Ked som bola tehoska, tak sme si v zime spravili vylet do lipt. hradku a ako tu uz niektora spominala, pochodili sme tiez pribilinu, muzeum slovenskej dediny....skus to poriadne pomrkat na nete a obvolat.

Inak baby, dnes mam volno a cakam, kym nase male vstane, naobedujeme sa a uz aj sme vonku, je neuvirelne krasne....cajky, labute, kacice, hojdacky na nas cakaju🙂

cetrojka: no pocuj, tomu tvojmu drobcovi sa fakt nechce, no ale necudo, v maminkinom brusku sa mu musi pacit... myslim na teba, dufam, ze ta delia dni, mozno hodiny od vytuzeneho okamziku

janec79
5. mar 2010

ladysparky, este ma napadlo, ked ti skonci jobseekersbenefit, mozes urcite poziadat o jobseekers allowance...je to podstatne menej, ale kazdy grosik pomoze..Netusim, ci tieto soc.davky obsahuju aj prsi, skus sa na urade spytat. A samozrejme, myslim aj na teba, nielen na cetrojku, nech sa nam coskoro ohlasite ako stastne maminky 🙂

zdenkam
5. mar 2010

Janec, ano s tym zdravotrnym mas pravdu. V sr sice maju info ze ak pracujes v zahranici, tak si zdravotrne poistenie platit nesmies, lebo sa plati v zahranici, ale ked sa pohrabu, tak zistia, ze v irsku sa neplati zo mzdy ako v sr, takze irl je vynimka. Neviem, ci este nejaka krajina je.
Ja by som si chcela tiez platit, ale bohvie ako im teraz poviem, ze 4 roky som neplatila a ako to vysvetlim. To by bolo zaujimave. Prvy rok som platila doma, lebo to som bola au pair.Ale tiez je pravda ze v sr som si za celu tu dobu dala akurat zablombovat mozno 3 zuby a raz navstivila gyndu, takze lekarsku starostlivost by som zbytocne preplatila. Tak ma to vyslo lacnejsie platit to v hotovosti. Ale malemu plati stat v sr pistenie a aj babu bude. Na detoch mi viac zalezi, tam sa stale cosi moze stat.

Tinka Dubln a u miminiek sa nerata teplota ako u dospelych. TA o ktorej pises este nie je nic na znepokojovanie. Na znepokojovanie zacina byt teplota nad 38 a az vtedy s nou treba nieco robit. Ale to poznam, ked ja babo nesvoje nemusi byt ani teplota, proste tym mrcanim to poznas. Nas tak mal zvracanie v 6 t- projectile vomiting bez teplot, nechali si nas v nemocnici ale napriek vsetkym vysetreniam vtedy nic nezistili a zas bolo dobre. Ibaze tie vysetrenia boli brutalne, lebo u malych deti su dokladny, aby nieco neprehliadli, takze mu robili aj lumbarnu punkciu - ci nema v krvy nejaky zapal. To ti pichnu ihlu do miechy. Ako ak by som vedela, ze nic nenajdu /co som len rada/nikdy by som to nedovolila, nech to robia. Ale ja nie som vseved ☹ ale vtedy mi radili u toho radsej nebyt, ze to je velmi bolestivy zakrok, tak som len stala na chodbe a plakala s malym. ☹

janec79
5. mar 2010

ladysparky, este raz som si musela pozriet tu tabulku, je kraaasna.Ty by si si urcite privyrobila nejake prasule-si naozaj sikovna, aj ten vreckar, aj ta tabulka....naslo by sa urcite vela maminiek, co by si od teba pokupovali vecicky, rozsiris sortiment a mozes ponukat cez net. A ja sa hlasim ako prva zakaznicka a objednavam tabulku do auta 🙂

janec79
5. mar 2010

tinkadublin: deticky veru znasaju teplotu oveeeela lepsie nez dospeli, nasa nemala niikdy ziadne vyrazky, ak mu to nezmizne,urcite skoc k gpmu. Inak, ked mate alergikov v rodine, kludne to moze byt z nejakeho jedla, pamatas, ci si jedla nieco nove ako doteraz, resp. vo vacsom mnozstve?? A inak ja mam zo slovenska cipky proti teplote, ale aj dr.povedala, ze davat ich az ked sa nameria v zadocku vyssia teplota nez 38,5, dovtedy netreba nic davat.Ako pises-casto ho prikladaj, aby mal dostatocny prisun tekutin. A pri teplote ho urcite moc nezakryvaj a neobliekaj, nech ta teplota moze z telicka unikat. A taktiez pri teplotach pomaha o cca 2 stupne chladnejsi kupel, cize zhruba 35 stupnova voda.
Oslava bola veru super, zasnuby sa zatial nekonali, ale nase deturence boli k sebe pritulnejsie,ako minule...adamko sa chytal viac, nasa princezna bola chvilami namyslena 😉 A uz sa fakt tesim na slovensko, tych par dni ozaj pomoze, letime 17.3 na tyzden. Inak baby, ak by ste niektora nieco potrebala, kludne mi napiste. Ja sa malej chystam nakupit topanocky, lebo tu je to horsie s detskou obuvou...
mala vstala, utekam, nech sme co najskor vonku,
paaa vsetky

zdenkam
5. mar 2010

Janec, ja tiez idem kupovat boty. Klasica ako stale. Pekne sandalky na leto nie tieto ....no ...nie som tu so ziadnymi spokojna. Len ja mam len 2 prirucne batoziny ako tehu sa nechcem trepat s malym, buggy a kufrom este aj. STaci mi tie 2 prirucne. Uz pomaly pribalujem. 🙂

A viem ako sa tesis, ja odratavam uz dni. Uz len 16 dni 😀 . Nas spinka utahany po prvom dni v montessori. Ale ze bol v pohodicke, len o 11.3O sa zacal pytat na mamu a trosku slzicky. Lebo ja ho v tej druhej skolke mavam len do 12 tak ma v sebe hodinky a uz vie, ked je cas maminky. Ale sa tesi, ze aj next week pojde.

Ladysparky, tabulka aj vreckar su hadherne.
Inak drzim palce, nech si to malicka vyberie na svet, ked je doma aj priatel. Lebo tak uvazujem ze ti musi byt aj smutno stale sama. Ved ty si aj na scan ked ste sa dozvedeli pohlavie, bola sama, vsak? ☹ Boli ste niekedy v nemocnici spolu? Ako pri malom bol Petr na velky scan so mnou. Teraz bol na ten v 9 tt na early pregnancy clinic so mnou a teraz v 2Ot sme boli vsetci spolu. Ale inak nepotrebujem, aby som mnou chodil. Lebo niekto musi maleho vyzdvihnut zo skolky, takze ak to do 1 nestiham s5, berie Petr volno ide po maleho a potom po mna do Wat a ak to ma este cenu vracia sa do prace.

mamartinka
5. mar 2010

janec i.p 😉

ladysparky
5. mar 2010

ahojte 🙂

jarka, cetrojka sa nehlasi, zeby uz? som zvedava 😅 no mozno nas vecer opat prekvapi spravou.. chuuuda nase, ju tu bombardujeme nekonecnymi prispevkami, kedy uz porodi 🙂 to ako keby som pocula svoje kamaratky cez skype - hlavna vec ze ja mam niekolko dni pred terminom... 🙄 nikdy neviem, co odpovedat na otazku, ci sa mala nepyta von, ci este neklope a podobne 😀

hiii tinka, a coze sa deje s vasim drobatkom, ze je vyhadzany? no snad to nie je nic vazne a ze mu to cez vikend prejde, budem drzat palce 🙂 inak ako si zistila ze mas odmerat teplotku, citila si ze je horuci? alebo preventivne merias? a este ma zaujima mamicky, aky teplomer preferujete. digitalny klasicky, alebo s tou ohybnou koncovkou, alebo taky na čielko, alebo dudlikovy a este existuje aj usny, ten stoji okolo 50eur... ja mam klasicky digi s pevnym koncom, z takeho kufrika naradia spolu s hrebienkom, rucnou odsavackou a kadecim inym.. tusim to mam aj v albume

janec takze takto je to s tym poistenim.. inak si myslim, ze co mesto a co poistovna, to iny nazor a rada. a to sa tyka nielen zdr.poistky ale aj vybavovaciek, co tak priebezne citam vase skusenosti.
ano, viem ze mozem ziadat o jobseekers allowance, dokonca mi dnes prisli papiere (applications), ale som si tam vsimla podmienku, ze mozem ziadat, iba ak som available to work for full time. v kazdom pripade, po porode, ked budem schopna, sa na to v ramci prechadzky pojdem spytat aj s vyplnenym formularom. ved nic za to nedam.. ale aj tak si myslim, ze na to narok nebudem mat, lebo drahy ma velmi slusny plat. ved uvidime.
a vdaka ze myslis aj na mna, nielen na cetrojku 😀 😀 😀

zdeni, mas fakt sikovneho synceka, krasa 🙂 a vdaka 🙂 smutno mi nie je, v podstate som doma nezamestnana a sama od min.roka januara, takze som zvyknuta. mam internet, skype a rodinu na nom a pausal, ktory mi dovoluje casto si volat s drahym. ale tieto posledne dni ho skratka kvoli odvozu a porodu a so vsetkym tym potrebujem nielen psychicky, ale aj fyzicky. ale ja verim, ze som nejaka autorita a ze ma bambulka pocuva, ked jej hovorim, kedy moze prist a kedy nie 😀 v nemocke so mnou bol 2x.. pred mesiacom a pol a dnes.. inak mu to praca nedovoluje.. teda dalo by sa zobrat si na dovolenku, ale o to menej jej bude v lete, kedy vzdy chodime na slovensko.. a ano mas pravdu, na scane na sr som bola bez neho, ina moznost nebola. ale zvladli sme a som nesmierne rada, ze nam to takto funguje 🙂

noooooo, a co sa dneska tyka, tak som bola na kontrole v nemocke, samozrejme zase u ineho dr, ale ved naco si clovek tu vi irsku nezvykne 😀 a vsetko vyzera byt ok.. klasika - moc, tlak, poloha a dovidenia. ak nic, tak mam prist bud.tyzden 😎 ale vo wat.hospital je strasne mila jedna pani, zdeni mozno ju poznas, ona vacsinou pobehuje na chodbe a organizuje to tam, taka nizsia, tmava s okuliarmi.. a ta bola dnes hrooozne mila na mna, ze uz sa to blizi, ako sa citim a bavila sa so mnou ako dr 😀 dokonca mi dala dalsi balicek letakov a medzi nimi tu ziadanku na Mother-to-be Giftbox, ktoru som dostala aj na zaciatku. tak si balicek opat asi vyzdvihnem, urcite o tom nemaju prehlad 😉

a ako sa citim? tak cely den sa malinka pučí, ako keby sa jej tam uz nechcelo byt 😕 krize, brucho boli cely den (asi zo sportu 😀 ) ale kontrakcie to nie su, lebo nie je ziadna pravidelnost. joooj, zajtra ma drahy meniny, co by som zato dala, keby mohli spolu oslavovat 😅 😅

som rada a popravde prekvapena, ze sa vam moje vytvory az tak moc pacia 😅 velmi to potesi.. inak ja som vzdy bola kreativna. ako decko som ozdobovala velknocne vajicka voskom, vo velkom som ich predavala znamym.. alebo som vyrabala obrazy zo susenych kvetov.. alebo kadejake pohladnice a tak podobne. skusala som aj hackovat, ale to mi neslo. sijaci stroj mam od osemnastky, tak okrem oprav (skracovanie nohavic, vymena zipsov) som si aj par veci usila (bluzky, sukne, nohavice a pod). jaj a mam tu rozštrikovane šatočky pre malu z krasnej ruzovo fialovej chlpatej bavlny. aj casopis Zaklady pletenia som si dala poslat zo slovenska, lebo neviem robit vystrihy, ale nejako som sa nedonutila ich dokoncit. mala by som, este kym je drobec v bruchu, ze? 🙂

a som sa zase rozpisala 😝

verim ze ste si slnecny piatok dostatocne uzili. internet hlasi podobne pocasie aj na vikend, tak treba vymysliet program a nesediet doma 🙂

majte sa krasne 😎

mamartinka
5. mar 2010

Zeby predsa cetrojke ten moj datum vysiel?To by bolo super.

ladysparky
5. mar 2010

jej mamartinka, VSETKO NAJLEPSIE Ti prajem 😵 😵 😵

ako to s vami a s vysetreniami vyzera? kedy by sa teoreticky mohlo postastit?

mamartinka
5. mar 2010

ladysparky dakujem.No v maji ideme domov a ja zostavam potom doma.Aby som si porobila vysetrenia.A v juni ma caka mensia operacia a potom uvidime co bude dalej.Ale snad este do konca roka sa postasti.Dufam. 😉 Ty sa ako citis?Uz to mas tiez za par co?A ty niesi na facbooku?

ladywitch26
5. mar 2010

halooo, cetrojka?nic? tak asi uz rodiiii 😀 😀 dufam,ze sa ozve az o par dni, ze uz je babo v naruci a nie v brusku.

martinka, vsetko naj. a hlavne nech ten zakrok dopadne dobre a potom sup na matersku 😉 tento rok je velmi priaznivy.

inak dnes bolo naaaadherne vonku. a teploooo. muz sa bol doobeda so stankou prejst, boli na detskom ihrisku a objavili hojdacky. no mala bola hotova z hojdania. asi jej kupime dozadu na dvor nejaku. a poobede sme boli vonku az dvakrat. aj to by sme ani dnu nesli, len bola hladna, tak sme si spravili prestavku na jogurt a zasa sme vysli pred dom. aj sused bol s ich malou vonku, tak si tak pekne spolu bezkali, no zlate boli. inak to vidim az take iskricky stastne v stankinych ociach, ako sa jej paci, ze uz moze behat. sice este ju treba drzat za ruku, ale vo vnutri sa uz pusta a snazi sa drzat balans.

tinka a nemohol to mat maly tu piatu alebo siestu chorobu? pri tej sa moze vyhadzat.

inak ja som kupila na sr teplomer rychlobezku digitalny. 8€ a meria sa bud v konecniku alebo v ustach, za 5 sekund je vysledok. pod pazuchou sa s tym neda, lebo to nestiha odmerat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre