Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
5. máj 2010

zdenka, ja odratavam hlavne kvoli tomu,ze budem mat dovolenku a nemusim rano vstavat do roboty 😀

inak pekne sa ti to krati, pekne...ja som vcera 23tt zacala, no tiez uz nie vela.

zdenkam
5. máj 2010

a ladywitch a ved zacinas na 9 nie? Ci ty rada vylihujes?

Inak jedn az veci ktorej sa pri pripadnom navrate do SR resp Cr vobec ani ja ani moj manze netesime je ranne vstavanie. Lebo muz zacina na 8 a z domu ide 7.45 a to si viete predstavit ako sa trepe kdesi doma o 7 v lepsom pripade do roboty? Ufff. od toho si clovek lahko odvykne. NO a ja zacinam len cez vikendy na 9, inak chodim len vecer, takze to je este lepsie. Chodim si tam oddychnut od Patricka po celom dni s nim.

A 23, to uz ta tiez caka ta kratsia polovica. 😉

ladywitch26
5. máj 2010

zdenka, o deviatej uz mam vylozenu dodavku v obchode...na osmu zacinam. este teraz v lete je to ok, ale v zime, ked je tma a ma clovek vstavat o pol siedmej 😝

inak vzdy som zacinala o desiatej, az teraz po materskej som nastupila od osmej rano. a to ja som skor sova, radsej budem do polnoci, ako zavcasu rano makat,ked este ani oci rozlepene nemam...

a neviem, co to moje dieta ma za posledne dva dni, ale nenormalne kope. 😅

zdenkam
5. máj 2010

jaaaj, tak ja zacinam na 9 a to este len otvarame a aj rozky akurat davam do rury. 🙂
Ja to mam 8 minut pesi do prace, takze pohoda. Ale to je maly shop nie siet obchodna ako supervalu, tak tam az sa otvara o 9 tak aj pekari az po deviatej chodia. 🙂 a chlieb a mlieko a vsetko az tak po 9.3O.
Pre mna je idealne vstavanie o 7,3O spravidla sa aj sama uz zobudim na tento cas. Ale teraz som v posteli tak po 23.3O. Normalne ak nie som tehu, tak po 22 som chodila spat. Myslim, ze aj to 2 rocne kojenie sposobovalo,ze som potrebovala mat svoj nocny spanok vcas.

Inak, nase babo je najaktivnejsie k vecer a presne po 22. Som zvedava co sa z toho vykluje.

ladywitch26
5. máj 2010

no ja zacinam o osmej, do prace to mam dve minuty peso a niekedy, ked pridem,tak uz mam zlozenu dodavku a mozem rovno dokladat do chladniciek. este ked mi pride pomoct jedna kolegyna, tak pohoda, to mame za dve hodky povykladane, ale napr. vo stvrtok mi nepomaha nikto. ☹ a potom musim este zabalit do packov kuracie prsia, ryby, skontrolovat fakturu, spravit objednavku a pekny den za nami. ono je to tak akurat na tych sest hodin,co robim, ze si neoddychnem ani na pat minut. resp. ak si oddychnem, tak idem z roboty neskor, lebo nestiham potom.

a nase druhe babo je aktivne vecerom a potom rano. inak zacala ma nenormalne palit zaha, skoro po kazdom jedle. a niekedy mi normalne ta kyselina az do krku vystupi. no asi si este uzijem do konca tehu. uz teraz dlabem do seba tri tabletky antacid denne. 😝

lenka78
5. máj 2010

Vidim,ze kazdy ma ine zazitky.Mojmu sa zacala kolika tiez neskor,v porodnici vstaval kazde 3/4 hod.na papanie,no ostatne 3 mamicky to mali na mojej izbe pestre.vo vedlajsej bunke neviem,co im bolo,no viem,ze jedna tak hajala maleho,ze az postel vrzgala a moja spoluleziaca mohla neviem co robit,no mala jej stale plakala,nevedela co s nou.Moj bol taky pohodovy,ze raz v noci som si myslela,ze place chlapcek vedla,tak som spala a az prisla sestricka,ze vstavajte,maly vam place 😀 😀 😀 Trapas.No potom doma sa to zmenilo a az tak,ze pomaly chcel papat kazdu hod. a z toho mal aj koliku.O tom,ze kojene deti su placlivejsie som pocula,no je to lakave mat pokojne dieta kvoli mlieku z flase,no aj tak si myslim,ze cez tie strasti kojenia je to to naj,co mozeme dat svojmu babatku.Inac neviete ake je tu povedomie s kojenim,lebo mne to tak vychadza,ze Irky ani velmi nezvazuju kojenie,tak by som chcela vediet preco.
A este k zahe.Mne pomaha mineralka San Pellegrino,tak mozno niekomu pomoze.

zdenkam
5. máj 2010

hej, to sa stava s tym palenim zahy, ja nic take nemam. Teda vlastne minule mi nedalo a dala som si club orange, inak fizzy drinks nepijem a to ma sialene palila, takze jedine tak od toho. Tak sa tomu vyhybam a pohoda dalej.

Wau, ty mas pracu rovno pod nosom. Paraaadicka.
No ja robim na deli counter sobotu doobedu takze peciem pies, rozky a samozrejme chystam celu tu vylohu ze meat counter a sandwich counter a sunky a tak. A podvecer som uz len na pokladni. A nedelu len na pokladni akurat si musim vsetke tie noviny urobit. Ta strasna kopa novin v nedelu, ak tam aj ludia zacnu pred kostolom chodit tak to trva aj hodinu.

babenky sa usmejete ked kuknete fotku z nasho pondelkovho vyletu.

zdenkam
5. máj 2010

tu je ta fotka, resp. fotky, lebo nechceli prejst

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
6. máj 2010

lenka, no san pelegrino mame aj u nas v obchode,akurat ze 7deci stoji 3€ a to si radsej kupim fatru v slov. obchode. 😉
inak zalezi asi od nemocnice, napr. v corku strasne propagovali kojenie, ale zasa nemozu nikoho nutit, takze ked mamicka povedala, ze flasku, tak jej ju doniesli.a co mam susedu, tak ta kojila 6 tyzdnov, ale potom s tym sekla, lebo vraj to bolo neunosne pre nu. dcera sa jej budila kazde dve hodiny vratane noci, niekedy uz aj po hodine, tak jej radsej kupila mlieko pre hladnejsie babatka a ze hned prvu noc sa vyspala 6hodin v kuse.ale je to riadna papcoska, ani sa nedivim, ze jej materske mliecko nestacilo, lebo teraz ma 16mesiacov, ale teda brusko ma riadne gulate 😀
ja asi zostanem pri odsavani a krmeni flaskou. viac mi to vyhovovalo, v klude odsat mlieko, ked mala spala a potom ju nakrmit, hlavne v noci. bude aj menej bordelu, lebo mne vzdy tieklo z obidvoch naraz, resp. az striekalo, a to boli hrozne stavy, ked som stanku krmila, ona na jednom prse, a na druhom prilozeny uterak, lebo by bola chudatko cela mokra.no a este aj pod nou plienka,lebo vacsinou tak tieklo, ze nestihala pit. z toho mala vlastne aj horsiu koliku,poprehltala viac vzduchu, ako cez flasku.
zdenka, no ja som teraz manazer na deli, ale kedysi som zacinala tam, takze tiez som musela pripravit a popiect vsetky tie sausage rolls, akurat, ze my mame dost rusny obchod, tak toho bolo aj dost. a tento tyzden musim ist robit aj v sobotu a na 9a pol hodiny, lebo dve ochoreli. no co, esteze sa mi zidu peniaze navyse pred dovolenkou, inak by som asi riadne nadavala

zdenkam
6. máj 2010

tak tak fidka, uz sme riadne gulate.
Uff, Fidka, ty zvladas pri malom dietati aj nocne? /ak som spravne pochopila/ moja poklona. Wau. A obdiv. Na to nemam.
Asi mas tu pracu co robis rada, vsak? To je podla mna dost dolezite, ak ide o narocnu pracu. Ja mam tuto v Irl rada aj tu predavacku. Ale doma si ju neviem predstavit robit. Doma by mi ego trpelo. Tu to vnimam uplne inak, ale to vdaka ludom.

A baby, tak ja dnes o 7 sadam na do auta s instruktorom na svoju prvu irsku jazdu autom. Pomooooc. Ja som vodicak urobila pred 12 rokmi a nikdy viac nesoferovala. Tak som nazberala odvahu a idem sa dat na to. No uvidime po dnesku, ci mi este nejaka odvaha ostane. Rada by som do porodu aj bola schopna sama ist autom.

ladywitch26
6. máj 2010

zdeni, tak drzim palce v aute, neboj, bude to pohoda.

my mame prvu cestnu lisaj za sebou. najviac si to odniesol nos, ma ho cerveny ako alkoholik a riadne opuchnuty, ale asi ju to uz neboli, lebo si nan da aj siahnut. a az nechapem, normalne mi spala 4hodiny v kuse teraz poobede 😕

cetrojka
6. máj 2010

Zdenka: tie probiotika sa daju volne kupit v lekarni, ja mam konkretne Infants Dophilus plus a Infants Dophilus. Akurat uz minam tu inf.doph.plus a potom prejdem na to inf.dophilus a tam uz len raz denne. Inak fakt odkedy to davam, musim zaklopat nemame problem s bruskom. Aj pekne kaka, no ked nema krce, to je na nezaplatenie. Oni maju siroku skalu tych probiotik. Nam to teda pomohlo 😉
A drzim palce na ceste, uvidis ako si to budes pochvalovat ked budes ficat mestom tu i tam 🙂 ta nezavislost je parada, ja bez auta by som bola asi inak uhundrana, bo byvame tak, ze do kazdeho obchodu jedine autom, alebo 40 min. minimalne peso... takze chcem nechcem, jazdim 🙂 a nakupujem 🙂 🙂

Kacenky, dakujem za privitanie spat na portali 😉 🙂 mne to veru ubehlo... uz sa tesim na jun, ked znova odcestujem a dokonca na 8 tyzdnov 😝 🙂 🙂 tak asi i dake stretko premeskam ☹ ale dobehnem potom 🙂
Dufam ze sopka prestane robit uz sarapatu.

Inak dnes sme boli na ockovani v 2 mesiacoch, tak mame nozky bolave, trochu je umrncany, ale dala som mu calpol a pomohlo drobcovi. Inak baby keby ste videli ako mu to ta sestricka pichla, tak zaplacete. To ja bych lepsie pichla. Prisam fakt. Pichla, este mu to aj trochu z toho v pichu vytieklo a ona nic, pohodicka, hlavne ze mu dala kriklavu nalepku, Ziadna dezinfekcia, nic. No bolo mi vselijako aby som jej nieco nepovedala... Mate podobne skusenosti? Alebo som som len ja natrafila na babranu. Doktorka je super, ale ta sestricka co tam ma, des!!!
Chudiatenko moje ☹

Inak neviem co to na mna lezie ci co, ale mam desnu chut na sladke odkedy kojim. Fakt hroznu. Musi mat drobec inak sladke mliecko 🙂 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
6. máj 2010

Cetrojka ja mam desnu chut na cokolvek sladke posledny mesiac. Jem ho jak nikdy. A to normalne sladke nemam rada. Nechapem, ale bastim. 😉

A mam tu jazdu za sebou ze take 2 ci 3 a mozem na cestu vravel a ja radsej na istotu a ze 5 jazd a dal mi ich o 5 eur lacnejsie, ze kedze sa pozname. 😀 NO za 5 lekcie je to 2O, na 2 balenie plienok pre new born. 🙂

Fidka, tak to mate dobre,ze sa vam to da takto pekne vystriedat. A 3 dni volna s malym je tiez celkom slusna radost.

Ladywitch, co mate za sebou? Nepochopila som.

Cetrojka, no ja to mam skor ako nutnost, lebo si neviem predstavit slapat za dazda o rok s malym do skoly 15 minut, tlacit kocik pri tom, vonku leje jak z krhly, maly slape v dazdi. Lebo u nas male mesto, busy nechodia.A navyse strasne kopce, vsade kopec. V New Rosse sa bez kopcu neda, to sa aj miestny smeju. Nakupy by este problem neboli.To by sa dalo ked pride manzel z prace, alebo babo do kocika a kym je maly off /free preschool od septembra alebo skola o rok,ze nakupim/ ale najviac ma desi ta cesta do skoly a zo skoly v dazdi a lejaku. Ale zacinam to vidiet ruzovejsie, asi sa aj odhodlam. MInimalne po New Rosse.

A Ladywitch, minuly piatok mi maly zaspal 2.15 a muz ho nechal spat do 6.15 ja som dosla z roboty o 22 a on cely vysmiaty na mna cakal v obyvaku s Patrickom. NO sila. To som este nikdy nemala, takze 4 hodky spanku ma zakazane. Ale jemu su uz 3 roky, tak to je o inom. Teraz pre zmenu uz 4 dni nespinka vobec poobede. Ale krasne vcera isiel spat 19.3O a rano mi vstal o 9. To je ako zazrak.

zdenkam
6. máj 2010

Cetrojka, joooj, chudatenko male maly. Nasmu pichali stale pekne krasne a este ma aj chvalila za kojenie, lebo sama ta sestricka kojila dlho. TAk mi aj vravela, jaky budem mat pocit, ze mam male prsia az dokojim. Svata pravda, ked som dokojila,mala som pocit, ze nemam ziadne a nie to male. 😀
TA nasa bola zlata. A Calpol a nic podobne sme nikdy nepotrebovali.Asi som bola z tych stastnych, nikdy sme nemali teploty ani zapalene ani podrazdeny nebol

ladywitch26
6. máj 2010

ja som tiez len sladke dlabala do seba, ked som kojila. ale ked zena koji, tak potrebuje o 500kalorii viac, nez bezne, takze nejako tie kalorie musime dostat do seba. a sladkym to ide najrychlejsie 😀

a tiez ked som dokojila, tak sa mi zdalo, ze nemam ziadne prsia, ale podprdy,co som nosila pred tehu,mi boli male.

lenka78
6. máj 2010

ladywitch,neviem ako je to pri normalnej fatre,no tu liecivu,viac koncentrovanu,nesmu tehotne.Takze som to tiez musela zrusit na zahu.
Inac pri kojeni na zaciatku sa nesmie sladke.Ved preto som len krstinovu tortu len ovonala,fnuk.no cele tehotenstvo ladujem sladke ako hlucha.Pri malom mi sladke smrdelo,hehe.No celkovo to bolo ine tehotenstvo.Tamto bola zdrava strava,toto je uplne nezdrava.Takze kazde tehotenstvo mam uplne ine.Pekny piatok vam zelam.

zdenkam
7. máj 2010

Ladywitch a ved sladke su prazdne kalorie vsade sa to pise.
Ako to s tou mojou chutou na sladke len taka pikoska, lebo mne je po sladkom inak akoby mdlo. Nechapem to. Takze ak si aj nieco dam, tak ziaden sladky kolac moc to byt nemoze a hned spravidla zajedam bud chlebom alebo masom,niekedy som ako dietata dokonca strcila prst do soli a olizovala, potrebovala som ten pocit po sladkom neutralizovat.
Je to zvlastne. Ale fakt az teraz takto trpim na sladke avcera som zjedla cely balicek toffee popcorn a brrr som na to kukala ze to je len roztopeny cukoir na tom az to vrzga pod zubami a aj tak som jedla, hoc som si vravela och.
Inak cokolady nemusim, ale keksiky to je, dokonca aj zele cukriky. 🙂

zdenkam
7. máj 2010

inak mne tie podprsenky po dokojeni sadli tak ako pred kojenim a tehotenstvom, takze tie prsia boli asi rovnake - ako vravim moj brat take lentilky, tak si ma utehoval, ked sme boli pubertiaci, ze a kde si schovala tie lentilky ? pod koberec? 😀

Opica. 😀

mamartinka
7. máj 2010

ladywitch26 vsetko najlepsie zelam k dnesnym meninam.Si tusim Monika vsak?

kacenkalm
7. máj 2010

prvy krat v mother group....parada...az na to,ze som tam jedina cudzinka 🙂 ....sice anglicky viem,sle pride mi trochu komicke rozpravat na malu anglicky,i ked viem,ze je to spravne 😀

zdenkam
7. máj 2010

kacenka no parada a to rozpravanie to je len vec zvyku, ja na maleho od narodenia vonku a mimo domu anglicky a tak mi to uz ani nepride divne. Prve dni v porodnici ale veru boli.
Inak sranda, lebo ked som ja pred 2 rokmi prvykrat dosla na mt group tak sice som bola jedina europanka cudzinka ale prevaha cudziniek tam bola silna. Bali, Philipiny, Australia a Peru a to by sa jeden divil na New Ross taku dierku na mape. Na moje prekvapenie tam do dnesho dna nechodi ziadna polka.Asi ich je dost a sa zdruzuje medzi sebou navzajom.
Ja uz dorastam s malym do veku, ked tu Mg group zrusime - uz ho to moc nebavi, ze tam su len male deti /ved uz ma 3 a 4 mesiace/ a zacnem az s babom ked mu bude tak 3-4 mesiace. Nech mam zmenu.

Jo a ja som dohodla dnes extra dopoludnie v skolke na leto, ze no problem vraveli, takze z 2 prejdeme na 3, ked uz budem riadne nemotorna.

ladywitch26
7. máj 2010

martinka, dakujem 🙂

kacenka, my sme tam medzi irkami este s jednou polkou a jednym poliakom-oteckom tiez jedini cudzinci, ale rozpravame po anglicky. nech si stanka pomaly zvyka rozlisovat to, ze slovencinu len doma, resp. u susedov a ked sme vonku, tak anglictina. muz s nou chodi kazdy den do obchodu, ked robim, to tam stravi aj hodinku a to ma stanka vyucbu anglictiny. kazda kolegyna sa pri nej pristavi na kus reci. takze uz vie, ze bye-bye je to iste, ako pa-pa. 😀

inak co sa tyka tehu, tak do 20tt,kym mi byvalo zle, som mala chut len na slane a stiplave, sladke do mna vobec neslo. a potom sa to zvrtlo a len same sladke som jedla. kazdy den kinder bueno. celkovo to kinder mozem, aj maxiking pojedam kazdu chvilu. a este zele cukriky. mnamky-mnam.

no a ako som toto pisala, tak som dostala strasnu chut na gumene medvediky a muz akurat dosiel so stankou s obchodu a doniesli mi balicek. tak tomu sa vravi telepatia. 😀

kacenkalm
7. máj 2010

s tym sladkym,ja som musela kazdy vecer zjest aspon 2 nanuky,ked som bola tehotna,bez toho som ani nesla spat... 😀 😝

catalin
7. máj 2010

caute babyyyyyyyyyyyyyyy, ja som spat v irsku!!!!jaaaaaaaaaaaaaaj mesiac dovolenky za nami 🙂 🙂 ale dobre bolo, vsetko nam vyslo ako malo, vsetko sme vybavili co sme chceli, no parada a tak som sa bala ze tie urady budu na hovno ale mala som stastie na milych ludi 🙂 🙂 uz som aj rada ze som spat, aj ked moje dieta si asi zvyklo na vela ludi a teraz jej robilo problem zaspat...ale my sme ju vobec nesetrili, a uz sme sa smiali ze kedykolvek sa zobudi je na inom mieste, ale zvladla to uplne na jednotku s *, som na nu hrda..tak ako sme sa trapili prve 3 mesiace tak si teraz uzivame kazdu chvilu...

no idem ja vas pomaly docitavat, mam pred sebou dost stran 😝 😀 ale nech som v obraze 😉

mamartinka
7. máj 2010

catalin tak vytaj spet.Ako bolo doma?Let v pohode?Som ani nevedela ze ste na Slovensku.

catalin
7. máj 2010

super bolo, oddychla som si nesmierne, aj let v pohode. ja som letela este pred vybuchom sopky takze ok, ale dnes mi nebolo vsetko jedno..nasadli sme do lietadla a kapitam ze budeme mat 2 hodinove meskanie, ale nakoniec nas odklonili a leteli sme s miernym zdrzanim

mamartinka
7. máj 2010

No hruza co s tou sopkou.Dnes ze bolo opet letisko zavrete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre